Forum Bukmacherskie

Zakłady Bukmacherskie   .:.   222zł BONUS!   .:.   Liga Typerów   .:.   Firmy Bukmacherskie   .:.   Wyniki na Żywo  .:.  Tabele  .:.  Forum Bukmacherskie

Wróć   Forum Bukmacherskie > Firmy Bukmacherskie, Systemy, Informacje i Opinie > Płatności Online

Odpowiedz

Udostępnij Narzędzia wątku
stare 15-10-2013, 17:08   #21

Reputacja: 43
Dziękuję za pomoc.
Jak tylko będzie jakikolwiek odzew ze strony UKS, napiszę o tym na forum, tak aby większość osób mogła wiedzieć jakie są procedury wobec osób które grają, oraz jak interpretowane są przepisy przez urzędników w sprawach z uczestnictwem w grach internetowych.

Natomiast dodam od siebie, że analizując zapisy ustawy w tym przede wszystkim:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Uznaję że, owszem UKS może mieć wątpliwości co do gry hazardowej w sieci internet.
Natomiast to, żeby udowodnić mi iż uczestniczyłem w grze na Terytorium RP, musieliby powziąć informację o moich logowaniach do buka, których oczywiście ja nie posiadam.
Biorąc pod uwagę to że grając poza granicami RP i tam przebywając, nie płaci się od tego podatku, a firmy bukmacherskie w każdym ze swoich regulaminów na jasno napisane:

że miejsce zawarcia kontraktu, i miejscem do wnoszenia zakładów jest np. Malta,
UKS może niekoniecznie być negatywnie nastawiony co do przelewów przychodzących z gier hazardowych.
plusgsm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2013, 18:39   #22
Forum VIP

Reputacja: 1905
Cytat:
Napisał plusgsm ->

Dziękuję za pomoc.
Jak tylko będzie jakikolwiek odzew ze strony UKS, napiszę o tym na forum, tak aby większość osób mogła wiedzieć jakie są procedury wobec osób które grają, oraz jak interpretowane są przepisy przez urzędników w sprawach z uczestnictwem w grach internetowych.

Natomiast dodam od siebie, że analizując zapisy ustawy w tym przede wszystkim:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Uznaję że, owszem UKS może mieć wątpliwości co do gry hazardowej w sieci internet.
Natomiast to, żeby udowodnić mi iż uczestniczyłem w grze na Terytorium RP, musieliby powziąć informację o moich logowaniach do buka, których oczywiście ja nie posiadam.
Biorąc pod uwagę to że grając poza granicami RP i tam przebywając, nie płaci się od tego podatku, a firmy bukmacherskie w każdym ze swoich regulaminów na jasno napisane:

że miejsce zawarcia kontraktu, i miejscem do wnoszenia zakładów jest np. Malta,
UKS może niekoniecznie być negatywnie nastawiony co do przelewów przychodzących z gier hazardowych.
Logowanie do buka mogą sprawdzić w sposób taki że napiszą do operatora który dostarcza Ci internet oni mają niestety wszystkie twoje logowania do danych punktów w tym wypadku bukmacherów. Także tutaj możesz być na straconej pozycji ponieważ Operator musi to udostępnić na wniosek Urzędu Skarbowego bądź sądu itp.
Doberman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2013, 18:47   #23

Reputacja: 1745
Ale wiele razy bylo pisane ze zaklad jest przyjmowany na Malcie a nie w Polsce a to ze klikasz w PL nic nie znaczy, co najwyzej moga robic kupe
Soltysiao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2013, 19:38   #24

Cytat:
Napisał Soltysiao ->

Ale wiele razy bylo pisane ze zaklad jest przyjmowany na Malcie a nie w Polsce a to ze klikasz w PL nic nie znaczy, co najwyzej moga robic kupe
Niestety. Z punktu widzenia polskiego prawa taki zapis w regulaminie bukmacherów nie ma żadnego znaczenia. Wykładnia jest taka, że wystarczy przebywać fizycznie na terytorium naszego kraju i już się tą bzdurną ustawę łamie. Dlatego nie tędy droga.
Trii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2013, 21:16   #25

Reputacja: 18
kiedy masz sie stawic na tlumaczenie?
stare 15-10-2013, 22:45   #26

Stawić się miałem na przesłuchanie w przeciągu 7 dni tj. do 16 października lub przysłać pisemne wyjaśnienia.

W dniu wczorajszym przesłałem obszerne wyjaśnienia.
Z uwagi że jestem nowym użytkownikiem tego forum, nie mogę odpisać na prywatne wiadomości, z uwagi że moje posty nie przekroczyły liczby 10.

Odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników, wyjaśniam że cały czas posiadam dostęp do swoich kont bankowych i zgromadzonych na nich środków. Środki zdeponowałem na koncie bankowym, do którego UKS nie ma dostępu ani wiedzy na temat istnienia tego konta. Na rachunku w mbanku, o któym wie UKS, trzymam jedynie 10 tyś złotych, które również są bezpieczne (ale tylko ta kwota), z uwagi na kwotę wolną od wszelkich zajęć- 6-krotność minimalnego wynagrodzenia.

Ostatnio edytowane przez plusgsm ; 15-10-2013 o 22:50
stare 16-10-2013, 08:30   #27

Reputacja: 11
I jak wyjaśniłeś takie wpływy ?
krom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 10:10   #28

Reputacja: 27
http://www.nowemedia.org.pl/joomla/i...-polsce#orzecz

warto przeczytać
Henka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 10:42   #29

Musiało się wszystkim chyba glupio zrobić jak Vader niejako potwierdził.

Taka dygresja bo każdy chyba myśli, że większość to gra tak jak oni za 100 zł.
The Firm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 11:37   #30

Reputacja: 1745
Ale tu nie chodzi o to ze gral tylko ze wygrywal i wyplacal na bankowe, nie odprowadzil podatku od wygranej. Teraz nalicza mu te rzekome wygrane, odlicza 75% jako kare za nieodprowadzenie podatku i dziekuje.
"Po to sa karty MB zeby z nich korzystac". Po co cokolwiek ma przeplywac przez konta bankowe bezrobotnych ( bo wiekszosc ogarnietych graczy ma taki status..)
Soltysiao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 11:46   #31

Reputacja: 1
A nie lepszym wyjściem jest przy takich kwotach konto na dzikich wyspach? Przy około milionowym zysku to chyba nie jest duży problem, aby z czasem się o to postarać. Ba, nawet przy 100 tysiącach warto się postarać o zabezpieczenie.

Najgłupsze jest to, że wydajesz regularnie na to swoje pieniądze, wypłacasz wygraną + swoją stawkę, a wszystko jest liczone jakbyś dostał te pieniądze znikąd i od całej sumy musisz zapłacić podatek. Chore.
smutna żaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 12:16   #32
Administrator

Reputacja: 2133
Autor tematu jest bardzo oszczędny w tym co pisze.

Póki co ta sprawa jest skierowana w kierunku nieujawnionych zródeł dochodu. Jeśli ktoś miałby duże obroty od innych osób fizycznych (zwyklych Kowalskich) to bylby podobny problem.
Wiec to, źe są to wpływy od bukmacherów nie ma znaczenia.

Na forum juz wiele razy było pisane o tym ale większosć ludzi powtarza bzdury.
Urzad skarbowy i urzad kontroli skarbowej zajmuje sie sprawami ewentualnie nieujawnionych dochodów.
Grą u bukmachera zajmuje sie urzad celny.

Więc ta konkreta sprawa autora nie jest w ogóle związana z grą u bukmacherów.
Grając u bukmacherów miał po prostu takie przelewy i to jest posrednie powiązanie.

Jeśli chcesz podziękować! Nie spamuj - Kliknij: Dzięki
Używaj opcji - Szukaj
Vader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2013, 19:15   #33

Cytat:
Napisał Soltysiao ->

Ale tu nie chodzi o to ze gral tylko ze wygrywal i wyplacal na bankowe, nie odprowadzil podatku od wygranej. Teraz nalicza mu te rzekome wygrane, odlicza 75% jako kare za nieodprowadzenie podatku i dziekuje.
"Po to sa karty MB zeby z nich korzystac". Po co cokolwiek ma przeplywac przez konta bankowe bezrobotnych ( bo wiekszosc ogarnietych graczy ma taki status..)
Źle znowu. To, że wygrywał i wypłacał jest też dowodem na to, że grał. Jeśli przyjąć, że grał na terytorium polskim wtedy polską ustawę łamał. Swoją drogą autor jest w trudniej sytuacji. Mógłby odmówić wszelkich tłumaczeń i wtedy naraziłby się na podatek od źródeł nieujawnionych. Z drugiej strony jeśli powiedział, że wpływy pochodzą z wygranych w zagranicznych zakładach wzajemnych to wtedy postępowanie dotyczące nieujawnionych źródeł dochodu kończy się a sprawę przejmuje najpewniej urząd celny. Ogólnie obowiązuje zasada, że nie można opodatkować żadnych dochodów pochodzących z działalności nielegalnej. Dlatego takie wygrane jako, że są nielegalne nie mogą zostać opodatkowane żadną stawką podatku. Ciekawe jak się sprawa rozwinie.
stare 16-10-2013, 19:26   #34

W pismie do UKS, przyznalem sie ze wszelkie wplywy pochodza z gry u bukmacherów. Wszystko zgodnie tak jak wypunktowali tych bukmacherów od których przyszly przelewy. Nie chcialbym placic podatku w wysokości 75 % bo poszedlbym z torbami. Jeżeli będą chcieli zbadać mój adres ip, to będą mieć utrudnione zadanie,gdyż przez te wszystkie lata polaczenie z internetem uzyskuje wylacznie poprzez różnych operatorów gsm na kartę. Z kolei uwazam ze mozna bronic sie w taki sposób, ze mozna twierdzic iż nie przebywali sie na terytorium RP, lub odmówić zeznań bo te moglby niepotrzebnie obciążyć w przypadku gdyby chcieli doprowadzic do skazania.
stare 16-10-2013, 19:43   #35

Jak tak powiedziałeś to już stawki podatku 75% nie będzie. Sądzę, że rozsądną linią obrony jest twierdzić, że grało się za granicą. Wtedy jako, że masz polską rezydencję podatkową to sprawa będzie dotyczyć "tylko" braku zapłaty należnego podatku. Najgorsze jest to, że oni wcale nie muszą chcieć żadnego IP. Znając życie to na podstawie innych dowodów orzekną, że grałeś w Polsce i teraz ty musisz udowodnić, że było inaczej...
stare 16-10-2013, 22:13   #36

Reputacja: 53
Nie udzielalem sie w tym temacie ale z tego co wiem 18 lipca TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY zniosl podatek 75% z tego co sie orientuje maksymalny podatek jaki moga na ta chwile ci wprowadzic to 35%.....Ale jak sie rozwinie nie wiem musialbys zatrudnic dobrego adwokata ktory zna sie na rzeczy...

Wrzucam linka w ktorym pisze jak sprawa wyglada:
http://www.e-doradcy.pl/?menu=fiskus

Ostatnio edytowane przez slukasz123 ; 17-10-2013 o 22:02
slukasz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2013, 16:17   #37

Po złożeniu wyjaśnień, jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi od UKS, będę wdzięczny gdy temat zostanie jeszcze przez jakiś czas podtrzymany na tym forum.
Po otrzymaniu jakichkolwiek odpowiedzi będę mógł zamieścić jaki finał osiągnęła sprawa.
stare 29-10-2013, 20:30   #38

Reputacja: 25
Czy bank od razu poinformował Cię że zawiadomił Urząd kontroli skarbowej o tym że na rachunek wpływają środki niewiadomego źródła?
LOOKAS1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-2013, 21:19   #39

Bank nie powiadomił mnie że przekaże sprawę do UKS. Sam podejrzewam że Credit Agricole, zawiadomił UKS, bo z tym bankiem zdażyła mi się dość nietypowa sytuacja.
Poszedłem jakiś rok temu do kasy banku, żeby wypłacić pieniądze ok. 7 tyś.
Kobieta za ladą, która mi wypłacała środki, nagle zapytała się mnie skąd posiadam na rachunku tak znaczną ilość pieniędzy. Ja jej wtedy odpowiedziałem że mama mi przelała. Wtedy ta kobieta w banku, zrobiła mi taki wyrzut, że sam zdębiałem.

Natomiast co do samej kontroli UKS, w dniu dzisiejszym otrzymałem pismo, że sprawa została przez nich odroczona do 3 stycznia 2014 r.
stare 31-10-2013, 00:48   #40

Reputacja: 47
Kobieta za ladą, która mi wypłacała środki, nagle zapytała się mnie skąd posiadam na rachunku tak znaczną ilość pieniędzy.

Pracownik banku nie ma prawa pytać skąd na koncie jest taka kwota środków.

Bank, osoby w nim zatrudnione oraz osoby, za których pośrednictwem bank wykonuje czynności bankowe, są obowiązane zachować w tajemnicy informacje dotyczące środków pieniężnych na koncie.

widać że Ciebie ta kobietka wsypała ..
przemoevil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Forum Bukmacherskie > Firmy Bukmacherskie, Systemy, Informacje i Opinie > Płatności Online > URZĄD KONTROLI SKARBOWEJ- BUKMACHERKA

Odpowiedz