Forum Bukmacherskie

Zakłady Bukmacherskie   .:.   100zł BONUS!   .:.   Liga Typerów   .:.   Firmy Bukmacherskie   .:.   Wyniki na Żywo  .:.  Tabele  .:.  Forum Bukmacherskie

Wróć   Forum Bukmacherskie > Pozostałe Sporty - Typy Bukmacherskie > Formuła 1

Zamknięty Temat
 
Udostępnij Narzędzia wątku
stare 20-05-2011, 17:49   #1
 
Avatar Johny609
 
Dołączył: 26.01.2008
Skąd: Piekary Śląskie
Postów: 201
Reputacja: 14
5. Grand Prix Hiszpanii [20-22.05.2011]

Grand Prix Hiszpanii - 22 maja 2011



Wyniki z sezonu 2010:
Kwalifikacje
Wyścig

Piątek 20 maja 2011
Trening 1 10:00 - 11:30 // Wyniki
Trening 2 14:00 - 15:30 // Wyniki

Sobota 21 maja 2011
Trening 3 11:00 - 12:00 // Wyniki
Kwalifikacje 14:00 // Wyniki

Niedziela 22 maja 2011
Wyścig 14:00 // Wyniki

Klasyfikacja kierowców 2011
Klasyfikacja konstruktorów 2011

Statystyki toru



Info o torze:
Nazwa toru: Circuit de Catalunya
Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania
Pierwsze Grand Prix: 1951
Długość toru: 4,655 km
Liczba okrążeń: 66
Całkowity dystans wyścigu: 307,104 km
Rekord toru: 1:21.670
Rekordzista toru: K Raikkone (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2010: Mark Webber (Red Bull)
Zwycięzca PP w sezonie 2010: Mark Webber (Red Bull)

Tym razem F1 zawitała do Hiszpanii, do domu Fernando Alonso i Jaime Alguersuariego. Czy tym razem Ferrari pokona Red Bulle i McLareny, a może Lewis Hamilton przebudzi się po nieudanym GP Turcji? Jest jeszcze Mark Webber, który tryumfował tutaj rok temu i który był najlepszy w pierwszym i drugim treningu. Wiele zespołów przyjechało do Barcelony z nowymi częściami. Który zespół poprawił swój bolid, a który musi jeszcze więcej popracować nad udoskonaleniami? Wszystkiego dowiemy się w ten weekend.

Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz (suche typy będą usuwane)

Ostatnio edytowane przez Johny609 ; 22-05-2011 o 15:52
Johny609 jest offline  
stare 21-05-2011, 13:11   #2
 
Avatar Johny609
 
Dołączył: 26.01.2008
Skąd: Piekary Śląskie
Postów: 201
Reputacja: 14
Nikt nie ma nic do powiedzenia?

W 3 sesji treningowej doszło do pożaru w bolidzie Nicka Heidfelda. Niemiec zgłosił problem przez radio i otrzymał polecenie natychmiastowego opuszczenia bolidu. Nickowi nic się nie stało. Teraz mechanicy Lotus-Renault mają sporo pracy, żeby przygotować bolid do kwalifikacji...
Co do samych kwalifikacji, wydaje mi się, że Alonso może wszystkich zaskoczyć, nie wiem czy jechał na maksimum swoich możliwości, ale przed własną publicznością będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.
Moje typy na dzisiejsze kwalifikacje poparte są tylko i wyłącznie czasami uzyskanymi w ostatnim treningu. Jakby bliżej przeanalizować czasy z 2 i 3 treningu to można wysnuć wnioski, że Alonso maskuje się przed kwalifikacjami.
Fernando Alonso - Felipe Massa typ: 1
Kamui Kobayashi - Sergio Perez typ: 1
niestety Expekt wystawił ubogą ofertę na kwalifikacje.
Johny609 jest offline  
stare 21-05-2011, 14:16   #3
 
Avatar matthias
 
Dołączył: 29.03.2011
Skąd: Gdynia
Postów: 70
Reputacja: 18
Chciałem dać jakiś kupon, ale coś bukmacherzy ogólnie dali ubogą ofertę, na to GP... Liczę na dobry wynik Mercedesa, można by to zagrać. Bardzo solidnie jeździli na treningach. A PP chyba Webber, w tej chwili Betclic daje za to live kurs 2,5.
matthias jest offline  
stare 21-05-2011, 15:18   #4
 
Dołączył: 21.12.2007
Postów: 9
W Bet365 było 3.75 na webbera koło 12. Jutro spokojnie można obstawiać dublet redbulli, do tego myślę, że alonso i hama w top5.
crejzy jest offline  
stare 21-05-2011, 15:30   #5
 
Avatar Johny609
 
Dołączył: 26.01.2008
Skąd: Piekary Śląskie
Postów: 201
Reputacja: 14
Red Bulle poza zasięgiem. Mark Webber ma szansę wygrać jutrzejszy wyścig, był o 0,2s szybszy od Vettela, a na twardej mieszance opon (wg. komentatorów Polsatu) Niemiec nie radzi sobie tak dobrze jak Webber i tu będzie szansa na odjechanie Sebastianowi na kilka sekund. Jeżeli nie będzie większych niespodzianek to pierwsza szóstka powinna dojechać na swoich pozycjach, oczywiście nie w takiej samej kolejności. Mam nadzieję, że Webber przyblokuje na starcie Vettela i Hamilton awansuje na drugą pozycję. Również ciekawa walka będzie pomiędzy Hmiltonem, Alonso i Buttonem wszystkich trzech kierowców dzieliło zaledwie 0,035s. Pozostaje jeszcze team orders w zespole Red Bulla, czy Mark Webber dostanie zielone światło, czy zespół będzie starał się wyprowadzić Vettela na pierwsze miejsce podczas zmiany opon? Heikki Kovalainen świetnie pojechał kwalifikacje i stało się to, o czym mówiłem podczas GP Turcji

Cytat:
Napisał Johny609 ->

... i już za niedługo będzie pewnie awansował do Q2 i warto rozważyć ten typ na następne GP.
Johny609 jest offline  
stare 21-05-2011, 15:42   #6
 
Avatar Krzysztof1985
 
Dołączył: 23.03.2006
Skąd: Łoodź - tutaj wódę rozlewa się na słoiki
Postów: 1,260
Reputacja: 67
Tak jak pisał poprzednik, Red Bulle poza zasięgiem.
Mnie ciekawi czy mechanicy Lotus Renault doprowadzą do ładu bolid Heidfelda który uległ awarii (pożar silnika) oraz dziwne postępowanie Michaela Schumachera i Mercedesa - Niemiec nie wyjechał w Q3 nawet na 1 okrążenie pomiarowe ;/
Co prawda w treningach MSC spisywał się bardzo dobrze, tutaj może być jakieś kuku.
Co do walki Alonso - Hamilton to ma pewien dylemat - Hamilton mocno przysmażył lewą przednią oponę podczas hamowania a potem nie wyjeżdżał na tor, natomiast Fernando zdecydował się na 1 bardzo szybkie kółko w końcówce. Coś czuję niespodziankę w boksach (szybszy pit) w wykonaniu Ferrari i chyba w parze Hamilton-Alonso postawię na Alonso.
Trzeba też pochwalić Maldonado - gość pokazuje, że ma potencjał
Krzysztof1985 jest offline  
stare 21-05-2011, 16:17   #7
 
Avatar matthias
 
Dołączył: 29.03.2011
Skąd: Gdynia
Postów: 70
Reputacja: 18
Cytat:
Napisał Krzysztof1985 ->

Mnie ciekawi czy mechanicy Lotus Renault doprowadzą do ładu bolid Heidfelda który uległ awarii (pożar silnika) oraz dziwne postępowanie Michaela Schumachera i Mercedesa - Niemiec nie wyjechał w Q3 nawet na 1 okrążenie pomiarowe ;/
Heidfeld nie może jutro jechać, nie przejeżdżając żadnego okrążenia pomiarowego automatycznie nie spełnił reguły 107%. Mogą sobie doprowadzać do ładu i nic z tego. Chociaż sędziowie mają prawo go dopuścić. Na pewno dzisiaj będzie to potwierdzone. Niewykluczone, że pojedzie.
matthias jest offline  
stare 21-05-2011, 18:37   #8
 
Avatar Johny609
 
Dołączył: 26.01.2008
Skąd: Piekary Śląskie
Postów: 201
Reputacja: 14
Wydaje mi się, że Heidfeld pojedzie w wyścigu, podobną sytuacje miał w kwalifikacjach do GP Turcji - Kobayashi, który wyjechał na tor, ale nie przejechał pomiarowego okrążenia, a w wyścigu zajął 10 miejsce. Wszyscy zawodnicy zmieścili się w 107% (1:28.767), a najgorszy okazał się Jerome d'Ambrosio (1:28.556), tak więc o Niemca byłbym spokojny.
Co do samego wyścigu to chyba warto postawić na ilość kierowców na mecie. Osobiście zagrałem dla większych emocji szalik i postawiłem, że na mecie zostaną sklasyfikowani wszyscy kierowcy - nie stawiałem na kierowców Virgin-Cosworth i na Pastora Maldonado. Jakoś nie jestem przekonany co do umiejętności Wenezuelczyka i dzisiejsze 9 miejsce również nie zmieniło mojego zdania na jego temat. Lepszym od niego wg. mojej opinii jest chociażby Kovalainen, który niestety ma gorszy bolid.
A odnośnie jeszcze Red Bulli to obawiam się, że w połowie sezonu będzie już po wszystkim, a jutrzejszy kurs na dublet na mecie nie przekroczy 1,30

Ostatnio edytowane przez Johny609 ; 21-05-2011 o 18:42
Johny609 jest offline  
stare 22-05-2011, 13:56   #9
Moderator
 
Avatar Baqu
 
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: Mindfields‎
Postów: 3,110
Reputacja: 713
22.05.2010 14:00 Hamilton v Alonso | Hamilton | 1.85 delikatniej Sportingbet

Uważam, że Hamilton ma o wiele szybszy bolid i szczególnie na długiej prostej będzie odstawiał Alonso,
w szczególności liczę, na dobry start anglika, w przeciwieństwie do hiszpana. Lewis powinien z dobrze działającym
systemem KERS odstawić przynajmniej jednego Red Bulla, jeżeli to zrobi później będzie miał ułatwione zadanie
w tym pojedynku H2H.

22.05.2010 14:00 Schumacher v Kobayashi | Schumi | 1.363 grubiej Sportingbet

można by napisać "peffka", ale o takowe obecnie w f1 ciężko, więc napiszę, iż jest to bardzo prawdopodobny bet...
Schumi ma duży handicap w postaci świeżych opon, gdyż nie startował w Q3, nawet myślałem, czy nie puścić go
w H2H z Massą po kursie 2, ale to już by była lekka loteria. Rywal to wielki średnio słabiak, jeżeli niemiec dojedzie do mety...
powinno być dobrze.
__________________

There are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.



Ostatnio edytowane przez Baqu ; 22-05-2011 o 15:47
Baqu jest offline  
stare 22-05-2011, 18:04   #10
 
Avatar Johny609
 
Dołączył: 26.01.2008
Skąd: Piekary Śląskie
Postów: 201
Reputacja: 14
Cieszyć może jedynie fakt, że McLaren jest co raz bliżej RedBulla. Bardzo dobry wyścig Nicka Heidfelda. Na mecie nie oglądaliśmy Massy i Kovalainena, co dla mnie było dużym zaskoczeniem. Bardzo dobrze pojechali kierowcy Sauber-Ferrari, którzy zdobyli punkty dla swojego teamu przyjeżdżając na 10 (Kamui Kobayashi) i 9 (Sergio Perez) pozycji. Do mety dojechało 21 kierowców, co nie powinno się powtórzyć za tydzień w Monaco, ale o tym w następnym temacie...
Johny609 jest offline  
stare 22-05-2011, 22:36   #11
Moderator
 
Avatar Baqu
 
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: Mindfields‎
Postów: 3,110
Reputacja: 713
Ścigają się Webber, Alonso, Hamilton... A na końcu wygrywa Vettel!


- Człowieku, to było szalone. Goniłeś, goniłeś, goniłeś... - mówił Sebastian Vettel do Lewisa Hamiltona tuż przed wejściem na podium. Anglik Niemca jednak nie dogonił i w klasyfikacji generalnej ma już 41 punktów straty do broniącego tytułu Vettela.

- Formuła 1 to proste wyścigi. 24 kierowców przez półtorej godziny zmierza do mety, ale na końcu i tak wygrywa Vettel - tak mógłby skomentować weekend na wzgórzu Montmelo pod Barceloną Hamilton, ale także cała ekipa McLarena. Pod zmienionym słynnym powiedzeniem piłkarza Gary'ego Linekera podpisałby się pewnie także Fernando Alonso z Ferrari.

Vettel wygrał czwarty z pięciu tegorocznych wyścigów, siódmy z ostatnich dziewięciu, licząc poprzedni sezon. W Barcelonie był faworytem, choć w trakcie weekendu były momenty, w których mogło się wydawać, że znajdzie się ktoś, kto pokona 23-letniego mistrza świata - kwalifikacje wygrał jego kolega z Red Bulla Mark Webber, świetny start miał Alonso, który z czwartego miejsca awansował na pierwsze, przez ostatnie 13 okrążeń tuż za Vettelem był Hamilton.

Anglik, jedyny kierowca, który pokonał w tym sezonie Vettela, tracił do Niemca dziesiąte części sekundy, jako atakujący mógł używać ruchomego tylnego skrzydła, które zmniejsza opór i przyspiesza samochód na wyznaczonym odcinku, i wydawało się, że tak jak w Grand Prix Chin Hamilton prześcignie wielkiego rywala. Kierowcy McLarena nie udało się jednak poważnie zaatakować Vettela.

Nie udało się, choć Vettel w końcówce nie mógł używać dopalacza KERS. - Kiedy sześć okrążeń przed metą usłyszałem, że mam nie korzystać z tego urządzenia, nie miałem szczęśliwej miny. Z racji tego, że KERS raz działał, a raz nie, ten wyścig był bardzo trudny. McLaren i Lewis dali nam niezły wycisk - mówił Niemiec.

- Nie czuję zawodu - stwierdził Hamilton. - Po starcie utrzymaliśmy się za red bullami, bo przytrzymał je trochę Fernando. Potem mieliśmy dobrą prędkość, ale ciężko było wyprzedzić Seba. Red Bull jest bardzo mocny w szybkich łukach. Ja dałem z siebie wszystko - mówił Anglik, za którym na metę wjechał jego rodak i kolega z McLarena Jenson Button. Czwarty był Webber.

Alonso, bohater pierwszego okrążenia, skończył wyścig na piątej pozycji. - Smutno było patrzeć, jak tracimy kolejne pozycje, ale musimy zrozumieć, że pierwsza lokata to nie jest nasze miejsce w szyku. Piąte miejsce to wszystko, na co dzisiaj zasłużyliśmy - stwierdził Hiszpan i dodał: - Pierwsze dwa samochody zdublowały wszystkich kierowców od piątego w dół. To jasno pokazuje, że obecnie dwa zespoły mają wyraźną przewagę nad pozostałymi.

Świetne ósme miejsce zajął Nick Heidfeld z Lotus Renault. Świetne, bo na sobotnim treningu samochód Niemca się zapalił, Heidfeld nie mógł wziąć udziału w kwalifikacjach i startował z ostatniego, 24. miejsca. Już na starcie awansował o siedem, a potem skutecznie walczył na torze do końca i ostatecznie zdobył cztery punkty. - Gdyby wyścig miał o jedno, dwa okrążenie więcej, to mogłem zdobyć jedną lub dwie pozycje na mercedesach - ocenił Niemiec. - Ale ósme miejsce to dobry wynik, jeśli spojrzy się na to wszystko, co działo się z samochodem w ten weekend.

Odwrotny wyścig miał za to drugi kierowca Renault Witalij Pietrow, który ruszał z szóstej pozycji, ale na mecie był dopiero 11. - Jestem zawiedziony, że nie wykorzystałem dobrej pozycji na starcie i nie zdobyłem punktów - powiedział Rosjanin. - To jednak tylko jeden wyścig. Mam nadzieję, że w następnym, w Monako, wszystko pójdzie lepiej. Szczególnie ważne będą tam kwalifikacje.

Szef Renault Eric Boullier nie był zadowolony z postawy Pietrowa. - Frustracja - tylko tak można określić wynik Witalija, szczególnie, jeśli przypomni się, że w sobotę mógł pojechać w kwalifikacjach jeszcze szybciej. Z drugiej strony jesteśmy zadowoleni z Nicka, który awansował aż na ósme miejsce i nieznacznie przegrał z Nico Rosbergiem - mówił Francuz.

Kolejny wyścig odbędzie się w niedzielę 29 maja w Monako.

__________________

There are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.


Baqu jest offline  
Forum Bukmacherskie > Pozostałe Sporty - Typy Bukmacherskie > Formuła 1 > 5. Grand Prix Hiszpanii [20-22.05.2011]

Zamknięty Temat


Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni Post
Grand Prix Szwecji - 14.05.2011 marqs3lby Fortuna 0 14-05-2011 21:58
2. Grand Prix Malezji [8-10.04.2011] Snajper Formuła 1 54 13-04-2011 18:22
Grand Prix Hiszpanii 7-9.05.2010 [5] Snajper Formuła 1 70 11-05-2010 14:55
Grand Prix Hiszpanii 8-10.05.2009 (nr 5) Snajper Formuła 1 15 10-05-2009 11:20
Typer F1 - Grand Prix Hiszpanii lukaszpaw Formuła 1 1 12-05-2007 13:24



Najpopularniejsze Internetowe Firmy Bukmacherskie:



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5, Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.