Forum Bukmacherskie

Zakłady Bukmacherskie   .:.   222zł BONUS!   .:.   Liga Typerów   .:.   Firmy Bukmacherskie   .:.   Wyniki na Żywo  .:.  Tabele  .:.  Forum Bukmacherskie

Wróć   Forum Bukmacherskie > Firmy Bukmacherskie, Systemy, Informacje i Opinie > Kącik Ogólnobukmacherski

Odpowiedz
 
Udostępnij Narzędzia wątku
stare 03-06-2012, 21:25   #1
 
Dołączył: 03.06.2012
Postów: 2
Gra za granicą, podatki w Polsce

Zastanawia mnie sytuacja w której użytkownik gra na Betfair poza granicami Polski i jest polskim rezydentem podatkowym. Polscy rezydencji muszą płacić podatki w naszym kraju. Jak wysoki podatek?

Art. 30. ust. 1 pkt 2 brzmi:
Cytat:
Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
"z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową, uzyskanych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z zastrzeżeniem art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68 – w wysokości 10 % wygranej lub nagrody;"
natomiast
Art. 21. ust. 1 pkt 6a brzmi:
Cytat:
Wolne od podatku dochodowego są:
"wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;"
Jak dobrze rozumiem z powyższym ustaw wynika, że podatek trzeba płacić od każdej wygranej większej od 2280zł. Czyli grając na Betfair i nie mając żadnego wygranego zakładu większego od tej sumy nie trzeba płacić podatku i jednocześnie dochody są całkowicie legalne i można z nich korzystać bez żadnych konsekwencji. US może zażądać udowodnienia pochodzenia dochodów. Jeżeli Betfair nie udostępnia zaświadczeń o wygranych (nigdy nie słyszałem aby taki zaświadczenia wydaje) to zapewne wystarczy pokazać historie transakcji na koncie Betfair.

Interpretacja US odnoście m.in. udokumentowania wysokości dochodu osiągniętego z transakcji na FOREX
Cytat:
"Jednak w sytuacji, w której zagraniczny podmiot oferujący dostęp do rynku FOREX nie prześle takiej informacji, z uwagi na brak obowiązku w tym zakresie, nie oznacza to, że jej nieotrzymanie zwalnia podatnika od obowiązku złożenia zeznania rocznego. W takim przypadku powinien on rozliczyć się na podstawie posiadanych przez niego dokumentów dotyczących osiągniętego w roku podatkowym przychodu i poniesionych tytułem ich uzyskania kosztów.
A zatem elektroniczny zapis historii rachunku walutowego, jeśli zawiera dane pozwalające na określenie wysokości przychodu i kosztów jego uzyskania może być w opisanym przypadku uznany za wystarczający do udokumentowania zawieranych na rynku FOREX transakcji."
Ma ktoś informacje czy moje wnioski są prawidłowe? Jak wygląda sytuacja kiedy ktoś gra np. na Słowacji (jeżeli gra na terytorium tego kraju jest dozwolona) i rozlicza się w Polsce.


Niestety nie mam uprawnień do zamieszczania linków
Koss87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2012, 15:38   #2
 
Avatar edi8
 
Dołączył: 25.10.2006
Postów: 6,349
Reputacja: 3203
http://www.forum.bukmacherskie.com/f...ml#post3162784
edi8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Forum Bukmacherskie > Firmy Bukmacherskie, Systemy, Informacje i Opinie > Kącik Ogólnobukmacherski > Gra za granicą, podatki w Polsce

Odpowiedz


Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni Post
praca za granicą kaczmar123 Praca, Nauka 0 30-04-2012 23:52
Podatki szpuner Ogólne Dyskusje 6 29-04-2011 02:53
Podatki szpuner Bet-at-home 2 25-03-2011 08:30
Praca za granicą sebastian28 Off Topic 2 11-06-2008 00:37
Podatki Dukat Bet-at-home 5 11-07-2006 10:18


Najpopularniejsze Internetowe Firmy Bukmacherskie:



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5, Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.