>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

rysunek techniczny.. pomoc

matslow 30

matslow

Użytkownik
http://imageshack.us/photo/my-images/528/77983186.jpg/
moglby ktos mi wytlumaczyc jak wywnioskowac ze ten obraz jest akurat &#39;uchwytem stalowym&#39; ? patrze w madrych ksiazkach i nic mi nie przychodzi do glowy.. dodam tylko ze dostalismy tylko to wydrukowane,bez innych info. tylko z poleceniem ; Cechy geometryczne przedmiotu są zapisane na dwóch rzutach prostokątnych. Narysować przedmiot w dimetrii ukośnej.

no i w tabliczce trzeba wpisac nazwe tego i material.. jak to sie ku.. tworzy????
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Rysunek techniczny dla techników sobie przejrzyj lub Podstawy Konstrukcji Maszyn - L.Kurmaza z Politechniki Świętokrzyskiej to zobaczysz co i jak.
Na rysunku masz pod spodem tabelkę i jak wół pisze:
Materiał:
Stal konstrukcyjna ????
Nazwa:
Uchwyt stalowy
No i ja jakoś z rysunku widzę i mogę sobie wyobrazić, że to jest uchwyt stalowy, więc w czym problem?
 
matslow 30

matslow

Użytkownik
.. tylko ze to byl przyklad.. nie wiedzial ze to &#39;stal konstrukcyjna..&#39; mial tylko tą wydrukowaną kartkę.. i na jej podstawie stwierdzil ze to stal.. tylko nie moge za cholere pojac jak .. [?]
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Chodziło chyba o to że gdyby ta tabelka na dole była pusta skąd wiedzieć co w nią wpisać, w przykładzie jest akurat już wypełniona. Moim zdaniem znikąd. Są 2 rzuty i głównym celem zdania jest narysowanie tego w 3 osiach, zresztą ten rysunek trochę kiepski, wymiary porozrzucane, rzuty z boku zamiast przekroi:p Są podane cechy geometryczne nie ma nic o cechach materiału ani przeznaczeniu także większego znaczenia raczej nie ma co tam sie wpisze, mniej wiecej co widać czy to tulejka czy to sworzeń itp, tak samo z materiałem bo tak jak napisałem po mojemu to głownych celem zadania jest zrobienie tego rysunku a tabelka na dole jest bo po rostu zawsze jest.

Co do Kurmaza to słaba pozycja, książka bardzo stara i już sporo nieaktualna z błędami, jak ktoś nie ma potrzeby jakiś wielkich wymagań itd czy nie ma nic innego to może korzystać ale tak zdecydowanie lepiej poszukać czegoś nowszego
 
matslow 30

matslow

Użytkownik
ktos na innym forum napisal &#39;no jest to zapewne przykładowa bryła niespełniająca żadnej funkcji więc może chyba wymyślić że jest to suwak zabezpieczający a materiał to C45&#39;
ale znow nie wiem skad to wiedzial.. czy jest to w jakiejs ksiazce czy jak..
 
Do góry Bottom