>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Co jest silniejsze ?

P 0

prestig

Użytkownik
sorry za ten wątek, ale koleś z którym gram w karty, kłóci się, a nigdzie nie mogłem tego znaleźć, żeby jasno było wytłumaczone.,
Co jest silniejsze: para asów i para 9 czy para króli i para 10.
 
endriu 361

endriu

Forum VIP
Wytłumaczę dlaczego ????
Zawsze w takim przypadku patrzymy na najwyższe pary.
W tym przypadku As bije Króla i jest wynik na korzyść Asa.
Jeśli byś miał Asa i 9 a kolega Asa i waleta, to wygrywa kolega.
Jeśli byście mieli po Asie i dziewiątce, to wygrywa kicker.
Kicker jest to piąta karta, zaraz po tych dwóch parach które mieliście ????
 
sc00by 159

sc00by

Użytkownik
Koledze raczej chodziło o to, które dwie pary są silniejsze.
Oczywiście AA99 &gt; KKTT
W przypadku gdy obaj macie dwie pary, zawsze wygrywa ten, który ma najwyższą parę. W Twoim przypadku nawet AA22 jest lepsze od KKTT.
 
krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
A mi pomoże ktoś rozwiać niejasność,
Czemu ja tu wygrałem (góral) skoro rey ma 3 pary a ja tylko dwie,
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Ty masz KK99 a on QQ44 twoja ręka jest silniejsza ???? I nie ma czegoś takiego jak 3 pary, układ składa się z 5 kart ????
 
rio_grande 96

rio_grande

Użytkownik
Jak może mieć 3 pary? Mona mieć maksymalnie dwie i kickera. A w tym wypadku masz pare KK na 99 a gość ray QQ i 44. Pod uwagę zawsze bierzesz najmocniejszy układ dla siebie nie koniecznie z dwóch karta z ręki.
 
krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
Nie wiem w jakim to napisać temacie, ale mam już doświadczenia z 10k rąk głównie na poker 770 na NL4$ strasznie wkurza mnie to że są gracze mając AK albo AA nie podbijają tylko np. limpują trafią na flopie parę Asów i nadal nie podbijają, dopiero na riverze podbijają.
Albo np. trafiają trójkę na flopie i tak samo nie podbijają, dopiero na riverze jak spadają inne karty np. bardziej dogodne dla mnie i podbijam, a tu się okazuję że oni mają ręce premium itd.
Też macie takie sytuacje?
Ciężko grać z takimi słabymi graczami bo nie wiadomo co mają.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Ciężko grać z takimi słabymi graczami bo nie wiadomo co mają.
Jest zupełnie na odwrót

Albo np. trafiają trójkę na flopie i tak samo nie podbijają, dopiero na riverze jak spadają inne karty np. bardziej dogodne dla mnie i podbijam, a tu się okazuję że oni mają ręce premium itd.
Moim zdaniem bardzo dobra strategia, jak nauczysz się czekać na reakcję przeciwnika to powinno przyniesc jakis zysk. Ty grasz schematycznie dla Ciebie check znaczy słaby lub żaden układ call średni a reise wysoki. Zapewne twoi przeciwnicy dość szybko się orientują i dlatego przegrywasz. Grasz z realnym przeciwnikiem nie z komputerem. W przeciwieństwie do komputera przeciwnik myśli i analizuje sytuację.

???? Sam sobie przygotowałeś strategię teraz musisz tylko przejść na drugą stronę. Skoro często przegrywasz z takimi graczami dlaczego nie zaczniesz grać tak jak oni, wtedy zaczniesz wygrywać.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
To nie są wcale słabi gracze, robią tak specjalnie żeby jak najwięcej kasy od ciebie wyciągnąć.Słabi to są tacy co czekają na dobrą rękę i walą przed flopem podbitki a na nim im wszyscy spieprzają.
Jest to dobry sposób na pazernych blefiarzy których jest pełno na stołach. Z takim rywalem na stole robiąc Call na riverze często mozna takim sposobem cały jego kapitał przygarnąć.No ale w takim wypadku nie mówię o parkach Asów tylko dobrym dominującym układzie i takiej taktyce, przecież ryzykujemy także swoje pieniądze.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Słabi to są tacy co czekają na dobrą rękę i walą przed flopem podbitki a po nim im wszyscy spieprzają.
Właśnie taka strategia jest najlepsza dla początkujących i nie tylko.W żadnym wypadku nie charakteryzuje słabych graczy. ????
 
forin 450

forin

Użytkownik
no co raz wiecej ludzi gra slow play niektórzy sie na to nabieraja. nic nie przewidzisz jeden moze grac slow play ma nutsa robi check drugi bedzie podbijal z niczym trzeci bedzie podbijal z nutsem a czwarty bedzie robil check jak nic nie bedzie mial. bez statystyk nic nie zdziala sie.
 
owca26 171

owca26

Użytkownik
To nie są wcale słabi gracze, robią tak specjalnie żeby jak najwięcej kasy od ciebie wyciągnąć.Słabi to są tacy co czekają na dobrą rękę i walą przed flopem podbitki a na nim im wszyscy spieprzają.
Jest to dobry sposób na pazernych blefiarzy których jest pełno na stołach. Z takim rywalem na stole robiąc Call na riverze często mozna takim sposobem cały jego kapitał przygarnąć.No ale w takim wypadku nie mówię o parkach Asów tylko dobrym dominującym układzie i takiej taktyce, przecież ryzykujemy także swoje pieniądze.

Powodzenia z taką grą, ilez to razy już widziałem kolesia z AA, który grał slow, limpował tam gdzie miał podbijać i nagle po riverze się okazywało ale jak to &quot;przegrałem z AA i pokonała mnie trójka 2&quot; no ale jak koleś tylko limpuje a na riverze spada trzecia 2 to się dostaje po dupie przy takiej durnej grze.
Nie bardzo się również zgodzę że gracze coraz częsciej grają slow play, wg mnie poker jest coraz bardziej agresywny i to jest spory problem, bo takiego kolesia trudniej rozszyfrować
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Co do AA to call na innej pozycji niż late nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli bierzesz udział w rozdaniu w którym uczestniczy wiecej niż 3 osoby to twoje szanse na wygraną są dużo mniejsze. Gracze często to wykorzystują bo dla niektórych jest naprawdę bardzo ciężko spasować z AA na ręce obojętnie jaki nie wyszedł by układ.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Powodzenia z taką grą, ilez to razy już widziałem kolesia z AA, który grał slow, limpował tam gdzie miał podbijać i nagle po riverze się okazywało ale jak to &quot;przegrałem z AA i pokonała mnie trójka 2&quot; no ale jak koleś tylko limpuje a na riverze spada trzecia 2 to się dostaje po dupie przy takiej durnej grze.
Nie bardzo się również zgodzę że gracze coraz częsciej grają slow play, wg mnie poker jest coraz bardziej agresywny i to jest spory problem, bo takiego kolesia trudniej rozszyfrować
Przecież nie piszę o takiej taktyce z AA tylko topowym układem, weź czytaj posty do końca a potem odpisuj.
Jak się nie ma przeglądu i limpuje jak osioł to przegrasz za którymś razem bo ktoś ci może z każdym syfem w gre wchodzić i robić farmazon na niskich stawkach.Czasami warto poświęcić parę cenciaków by poznać rywala, a jak chłop gra na stole i czeka na Asy z jupkami królami damami to go taki bierze pod ogon z dwoma asami i tyle w temacie na tym przykładzie.
Gościa z 22 i tak przed flopem łatwo nie sprzątniesz.Wszystko zależy od tego na jakich stawkach i czy wiesz z kim grasz, więc nie wiem o czym tu jeszcze gadać.Z AA też trzeba umieć spasować, to tylko parka.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Powodzenia z taką grą, ilez to razy już widziałem kolesia z AA, który grał slow, limpował tam gdzie miał podbijać i nagle po riverze się okazywało ale jak to &quot;przegrałem z AA i pokonała mnie trójka 2&quot; no ale jak koleś tylko limpuje a na riverze spada trzecia 2 to się dostaje po dupie przy takiej durnej grze.
Nie bardzo się również zgodzę że gracze coraz częsciej grają slow play, wg mnie poker jest coraz bardziej agresywny i to jest spory problem, bo takiego kolesia trudniej rozszyfrować
BZdura, w dłuższej perspektywie więcej wygywa się w takim przypadku limpując (zwłaszcza z wczesnej pozycji) i robiąc re-raise bo często ktoś nie wytrzymuje i z późnej pozycji próbuje ukraść pulę.
A słabi gracze to na wczesnych poziomach po złapaniu seta albo asa do pary robią akcje w stylu 20bb czy allin , bo albo wezmą pulę ale jej nie zwiększą , albo ich sprawdzi ktoś mający mocnejsze karty. Dlatego AA +3bet preflop, a potem slowplay na turnie :cool:
No chyba że gramy już z ante albo jesteśmy shortem
 
esiok5121 313

esiok5121

Użytkownik
Ty masz KK99 a on QQ44 twoja ręka jest silniejsza ???? I nie ma czegoś takiego jak 3 pary, układ składa się z 5 kart ????
stare ale nie wprowadzajcie w bład ludzi, gosc ma przeciez KK99 Q kicker a oponent QQ99 K kicker
no ciekawe jak widze goscia jak na UTG i potem chce izolowac limperów z buttona i widze ze gosc 3betuje OOP dla mnie to easyfold, tak graja fisze z premium ???? i jeszcze jak zlimpuje za toba 2 graczy pod seta, albo z suit connectorami to graj to sobie w multiwaypot OOP, potem betują tacy za 2pule asy i juz wiadomo co maja. Albo taki smieszny sizing 3beta robia, zeby dac dobre oddsy pod call ???? Asy easy open kazda pozycja, wyjatkiem sa goscie z PFR ~40% FT3bet 40%~ ????
 
Do góry Bottom