>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ORLEN Liga 2013/2014

Status
Zamknięty.
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Pierwsza kolejka dość ciężka do typowania. Ogółem liga będzie bardzo ciekawa w tym sezonie, poziom jest bardziej wyrównany i nie ma totalnych leszczów. Teoretycznie w półfinale powinny grać Impel, Dąbrowa, ATOM i Chemik - bo mają najlepsze siatkarki, jednak powinny być niespodzianki, a sezon długi. Bielsko i Muszyna będą straszyć. Myślę, że lepiej szukać na razie value, bo te najlepsze muszą jeszcze trochę ze sobą pograć.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo
Taki oto mecz sobie wybrałem. Jest ryzykowny i napiszę zaraz dlaczego.
Tauron po raz kolejny grał dobrą siatkówkę w przedsezonowych sparingach, co powinno przenieść się na początek rundy zasadniczej. Skład się trochę zmienił, ale został trzon na przyjęciu. Ela Skowrońska ma do pomocy Szczurek z Sassą. Na rozegraniu bardzo dobra Katic. Środek z Adams i Liniarską/Dziękiewicz wygląda nieźle. No i oczywiście Strasz na libero.
Zespół gości w tym sezonie nie powinien być już tak bity na wyjazdach. Kadra wyraźnie wzmocniona, ale oczywiście w dole tabeli będzie z kim powalczyć i to kto spadnie w tym sezonie - trudno orzec. Solidna rozgrywająca Kinga Bąk do rywalizacji dostała równie solidną Serbkę Raonić. Przyjęcie powinny obstawić Rybaczewski z Sołodkowicz, do tego jest Wójcik i Rakić, która grała ostatnio w lidze rosyjskiej (nic specjalnego nie grała). Na ataku ma grać Berenika Tomsia (Okuniewska). Na libero Saad. Największe ubóstwo jest na środku - Jóźwicka i Szymańska to przeciętniaki, zobaczymy jak wprowadzi się Amerykanka Barfield.
Myślę, że linia za wysoka, aczkolwiek wyniki Dąbrowy trochę straszą przed stawianiem na Siódemkę. Przy 3-0 myślę, że jednak spokojnie handi pokryją, może być problem z tym typem gdy Legionowo ugra seta.
Moje propozycje:
Legionovia +20.5 --- 1.96 @ MarathonBet ⛔ 75-47
Over 160.5 --- 2.90 @ MarathonBet ⛔ 3-0
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Aluprof-Budowlani FT 3:2
Powyżej 3,5 1.45 Pinnacle
✅
Pierwszy mecz sezonu, więc podejrzewam, że forma jeszcze nie najwyższa, do tego na pewno są jeszcze problemy ze zgraniem.
Obie drużyny po sporych zmianach kadrowych.
Z Bielska przede wszystkim odeszła rozgrywająca Wołosz, dla niej dobrze, że odeszła, bo miałem wrażenie, że od jakiegoś czasu przestała się rozwijać, ale w klubie na rozegraniu zostanie trochę dziura. Zastąpi ją najprawdopodobniej Wilk, która w poprzednim sezonie nie pograła sobie za dużo w Sopocie, jak coś to w obwodzie będzie Szymańska.
Sporą stratą będzie też na pewno odejście libero Sawickiej, z klubem rozstały się również dwie doświadczone zawodniczki środkowa Bergrova i przyjmująca Cella, do Impelu odeszła Sieczka, a Gabriela Wójtowicz (Polańska) jest na macierzyńskim.
Ciekawym transferem na pewno będzie pozyskanie Beier, ale na razie nie oczekiwałbym od niej cudów, bo jest świeżo po Mistrzostwach Europy, ma prawo być zmęczona, jakby co to w obwodzie będzie Ciaszkiewicz albo Łyszkiewicz, liczę na to, że trochę minut dostanie Strózik.
Na ataku Horka albo Tomsia, wolałbym młodszą z Polek, ale podejrzewam, że więcej grać będzie jednak Horka.
Na papierze średnio wygląda środek. Nikić jest dla mnie trochę niewiadomą, ma fajne warunki fizyczne, to na pewno. Lis jest zawodniczką co najwyżej solidną, może pogra trochę utalentowana (jeszcze) Trojan.
Zmienił się również trener, Popika zastapił Zawieracz.
Sporo zmian również w Łodzi. Jak dla mnie są to zmiany na plus.
Kosmola jako trenera zastąpił Grabowski, który wygrał w poprzednim sezonie mistrzostwo z Treflem.
Thompson na rozegraniu zastąpi duet Śliwa-Cabajewska.
Bardzo jestem ciekaw, która nowa atakująca będzie grała, pewnie na początku Kwiatkowska, ale dużo bardzie interesuje mnie co potrafi Kanadyjka Love, ma bardzo ciekawe warunki fizyczne, spory zasięg, zobaczymy czy potrafi to wykorzystać.
Przyjęcie to pewnie Cabrera i Nuszel, mam nadzieję, że Grajber będzie mocno naciskać, a środek Trach i Pycia (Sikorska?), libero bez zmian, czyli Durajczyk.
Powtórzę się, obie drużyny po ogromnych zmianach personalnych, o płynnej grze raczej nie ma mowy, wobec tego powinny być spore przestoje w grze. Poziom obu drużyn zbliżony, więc opcja z minimum czterema setami dość prawdopodobna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka
Spotkanie: Chemik Police - Atom Trefl Sopot
Typ: Atom Trefl
Kurs: 2.61
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Prawdziwy szlagier na inaugurację Orlen Ligi . Pojedynek beniaminka z wielkimi gwiazdami i olbrzymimi aspiracjami oraz aktualnego mistrza Polski. Drużyna z Polic po wielu latach wraca do wielkiej siatkówki. Skład rewelacyjny absolutna gwiazda Małgorzata Glinka - Mogentale do tego Bednarek - Kasza ,Ana Bjelica to topowe zawodniczki na Polska Ligę. Moim zdaniem największa stratą Atomu to nie Rourke a trener Grabowski , który już dziś z Budowlanymi wywiózł jeden punkt z Bielska natomiast w zeszłym roku wspaniale prowadził do tytułu. Jednak atom oprócz straty Rourke bardzo się wzmocnił kadrowo Leys Hill , Pietersen , Molnar to zawodniczki wysokiej klasy i według mnie to Atom ma najmocniejszy skład Orlen Ligi. Jutro będzie decydujące ,który zespół jest lepiej zgrany a kurs 2.61 na Atom biorę z zamkniętymi oczami.
 
M 0

maciejols

Użytkownik
PSPS Chemik Police - Atom Trefl Sopot
Buki wyraźnie skazują Atom na pożarcie przez wytwór jakim są Police. Czy od razu zespół będzie grał jak trzeba? Moim zdaniem parę rozegranych spotkań musimy poczekać na większe sukcesy tej drużyny. Skład bardzo interesujący, ale jeszcze za mało zgrany. Atom ma mocny skład i dziewczyny są już w większości zgrane i to moim zdaniem może zaprocentować w tym spotkaniu. Na setach się nie skończy. Liczę na dobre spotkanie. Bardzo mnie interesuje jak Glinka wejdzie w sezon, czy od razu odpali? Raczej nie. Mistrzyniom nie wypada w pierwszym spotkaniu zaczynać od żenującej porażki.
Moje propozycje:
over 3.5 sets 1.4 @ Pinnacle Sports
Atom Trefl Sopot +1.5 sets 1.83 @ Pinnacle Sports
 
qaz09 65

qaz09

Użytkownik
PSPS Chemik Police - Atom Trefl Sopot
Skład bardzo interesujący, ale jeszcze za mało zgrany. Atom ma mocny skład i dziewczyny są już w większości zgrane i to moim zdaniem może zaprocentować w tym spotkaniu.
Atom to jest tak samo zgrany jak tegoroczne Trentino :grin:. Wymieniono parę przyjmujących, oraz atakującą, a więc praktycznie najważniejsze postaci gdzie Pietersen oraz Leys grały na ME, a Hill na NORCECA we wrześniu :spokodfhgfh:. Co prawda środek siatki pozostał, ale powiedzmy delikatnie Szełuchina i Efimienko tuzami na swoich pozycjach nie są ( na szczęście rok temu była Rourke, więc nie musiały często pokazywać swoich &quot;zdolności&quot; )
Mistrzyniom nie wypada w pierwszym spotkaniu zaczynać od żenującej porażki.
Faktycznie nie do pomyślenia żeby gwiazdy kobiecej siatkówki takie jak Pietersen, Hill, czy Szełuchina dały się ograć co by nie mówić półamatorkom (Glinka, Werblińska, Kowalińska, Ognjenovic, Bjelica).
Ok, już ponaciągano analizy na Trefla w poprzednich postach - Hill to tak klasowa zawodniczka, że mając 24 lata przechodzi dopiero z uniwersyteckiego klubu do przeciętnej polskiej ligi. Pietersen kolejna &quot;klasowa&quot; zawodniczka która ma na rozkładzie Dresden, oraz holenderskie amatorskie kluby a w reprezentacji w pierwszej szóstce dalej gra podstarzała Flier.
Skład Polic wygląda po prostu solidniej, ławka rezerwowych również zdecydowanie na ich korzyść. Grają u siebie, więc wszystko przemawia za nimi.
Chemik Police @1.52 Pinnacle 7/10 ✅
Na jutro jeszcze jeden mocny typ. Kursy wystawione jakby skład Muszyny pozostał bez zmian, a jest on co najmniej jedną klasę niżej. Z pierwszej szóstki pozostała Maj, a przykładowo na przyjęciu gra Kurnikowska z Jagieło, więc rewelacji nie ma. Skład Bydgoszczy bez tragedii, ściągnięto m.in. kilka młodych zawodniczek z zespołów górnej półki 1 ligi.
Muszyna - Bydgoszcz over 135,5 @1,55 Betsyf 9/10 ⛔
EDIT: Jeśli będzie tak jak pisał mariok i Bogdan wyjdzie z Jagieło na ataku to set Bydgoszczy należy się za samo wyjście na parkiet. Jak dojdzie do tego Różycka, to siła w ataku Muszyny jest niebywała :] Poza tym Werblińska w sparingach kilka dni temu grała, więc dzisiaj zapewne również się pojawi.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Chemik Police - ATOM Trefl Sopot
Zorientowani zapewne klaszczą uszami na ten mecz. Smaczków jest sporo, baloniki napompowane. Oczywiście nie ma co spodziewać się takiej gry, na jaką stać obydwa zespoły, ale mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.
W tamtym tygodniu zespoły grały ze sobą mecz towarzyski.Chemik wygrał 3-0 - oto relacje, punkty, składy z tego spotkania.
Zacznę od ATOMu. Na rozegraniu mamy dalej Bełcik, która może mieć kilka wpadek w meczu. Środek został ten sam - mocna Shelukhina i ucząca się od niej Łukasik (największe braki ma w ataku) - plus reprezentacyjna Zuza Efimenko, która może młodą Łukasik wygryźć (aczkolwiek &quot;młoda&quot; grała więcej w sparingach). Na libero Zenik.
Wielkie zmiany są na skrzydłach. Trójka przyjmujących zagranicznych - Hill, Leys i Molnar - wygląda to imponująco, szczególnie pierwsza dwójka, która jest mocno przekrojowa i radzi sobie zarówno w elemencie przyjęcia jak i ataku. Do tego pozostaje jeszcze Klaudia Kaczorowska. Na ataku Holenderka Pietersen - swoje powinna grać, choć to nie jest nowa Rourke (a przynajmniej na to się nie zanosi). Ewentualnie na zmianie jest Podolec.
Największą niewiadomą w tym momencie są zagraniczne przyjmujące. Wszystkie grały długo w reprezentacjach, Amerykanka Hill dopiero niedawno przyleciała do Polski i może czuć się trochę zagubiona. Do Molnar przekonania nie mogę złapać, w sparingach patrząc na jej zdobycze punktowe - 5 oczek to było maksimum. Zobaczymy jak Leys, która grała świetnie na ME. Ważną postacią jest trener - Teun Buijs. Holender to świetny fachowiec, który wszystko ma poukładane, bardzo dobrze współpracuje z zespołem przede wszystkim od strony taktycznej i efekty powinny być już niedługo widoczne.
Chemik Police idzie w ślady właśnie ATOMu - pierwszy sezon w lidze i już ma bić się o mistrzostwo. Na rozegraniu pozyskanie Ognjenovic to świetny ruch. Do tego Serbka ma solidne zaplecze w postaci Muhlsteinovej. Na środku topowe Polki - Gajgał (która powinna odżyć po Serwińskim), Bednarek (po kontuzji, więc może nie grać w tym meczu), solidna, ograna Mróz i młoda Sobolska. Na libero wiecznie pomijana przy okazji gry w reprezentacji - Agata Sawicka - czyli gwarant co najmniej dobrego poziomu.
Na skrzydłach bardzo ciekawie i też krajowo. Werblińska i Glinka to może być zabójczy duet. Do tego trzeba dołożyć perspektywiczną Grejman, która mam nadzieję będzie przedzierać się do pierwszej szóstki, bo z niej może być wielki pożytek w przyszłości dla naszej kadry. Są jeszcze Mirek i Raczyńska, ale przy tej trójce raczej wymiękają. Na ataku zmienniczka Brakocevic z kadry - Ana Bjelica, która ma duży potencjał i powinna się ciągle rozwijać. A jest jeszcze przecież nasza solidna Kowalińska, która zresztą może wyjść jutro w wyjściowym składzie.
Chemik na pewno potrzebuje sporo czasu by się zgrać. Mnóstwo nowych twarzy - to od razu nie może działać idealnie. Na ławce w roli trenera zobaczymy Mariusza Wiktorowicza, który powinien dźwignąć odpowiedzialność i zrobić co należy. Jeden z lepszych polskich trenerów wśród kobiecej odmianie tego sportu.
Zostawiam Wam analizę i wyciąganie wniosków. Może jutro coś mi przyjdzie do głowy, ale dziś nie podejmuję się typowania tego spotkania. Na pewno kurs na ATOM wygląda nieźle i warto by rozważyć taką możliwość. Wydaje mi się, że w tym spotkaniu decydujący wpływ będą miały rozgrywające i to jak &quot;czują&quot; się ze swoimi koleżankami z drużyny. Myślę, że będzie całkiem niezły mecz.

MKS Muszynianka Fakro Muszyna - KS Pałac Bydgoszcz
A to drugi, mniej ciekawy mecz sobotni.
Muszyna rzeczywiście o półfinał będzie miała bardzo ciężko. Skład jest jednak solidny i w większości ograny. Libero Maj. Na rozegraniu doświadczona Mazurek, która na pewno leszczem nie jest. Na środku solidność - Plchotova, młoda Sosnowska i ostatni nabytek - Wojcieska, która miała sezonową przerwę (kontuzja).
Na skrzydłach jest całkiem ciekawie. Ola Jagieło grała w sparingach nawet jako atakująca - Piątek jak była w Muszynie to zawsze grzała ławę i możliwe, że tak zostanie nawet gdy jest jedyną nominalną atakującą w klubie (ale to taka dygresja). Jeśli Jagieło zacznie na ataku, to chciałbym zobaczyć młodość na przyjęciu - Mucha i Kurnikowska to zawodniczki z potencjałem, które już miały większe lub mniejsze przetarcia w OrlenLidze. No ale jest oczywiście również Różycka.
Pałac to drużyna, która na wielkie transfery nie ma co liczyć i musi co roku wyszukiwać jakieś młode perełki. Bardzo dobry ruch z pozyskaniem Wysockiej (libero). Do tego transfer Połeć powinien być trafiony. Na środku jest również młodziutka Janicka oraz w miarę ograna, lecz dość średnia Naczk. Nie wiem czy gotowa na ten mecz jest atakująca Czyżnielewska, bo miała jakąś kontuzje ostatnio. Jeśli nie, to prawdopodobnie zagra Kaliszuk, czyli raczej szału nie powinno być. Na przyjęciu jest doświadczona Pura (ciekawe w jakiej dyspozycji), juniorka Głaz i Julia Twardowska.
Myślę, że dużo może zależeć od głów w tym meczu. Pałac przyjeżdża na trudny teren, a w składzie mnóstwo młodych, nieogranych zawodniczek. Muszyna gra u siebie, ma dużo bardziej doświadczone zawodniczki. Boję się, że Bydgoszczanki przez pierwszy set-dwa będą kompletnie zagubione. Ja mimo wszystko typuje handi punktowe w stronę drużyny Serwińskiego. Linia jest duża, jednak liczę na to, że jakiś set zakończy się bardzo wyraźną przewagą Muszyny. Chętnie obejrzałbym to spotkanie, bo jestem ciekaw jak będzie prezentowała się młoda bydgoska drużyna.
Moje propozycje:
Muszynianka -14.5 --- 1.96 @ MarathonBet (1.85 WilliamHill) ✅ 75-50
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Police - Sopot
Ja tutaj szczerze mówiąc nie widzę żadnych argumentów za Sopotem, może jedynym jest brak zgrania gospodyń, ale w zasadzie ten sam problem może mieć drużyna Atomu.
Praktycznie na każdej pozycji mamy sporą przewagę Chemika. Glinka i Werblińska to para iście gwiazdorska, jak na standardy naszej ligi. Po drugiej stronie siatki na pewno warto zwrócić uwagę na Hill, która bardzo fajnie prezentowała się w WGP.
Obie drużyny grały niedawno w sparingu i tak Police zdeklasowały Sopot, nie widzę powodu aby dziś miało być inaczej. Kurs może na kolana nie powala, ale ciągle jest do gry.
Police (1.46) Marathon ✅ różnica klas

Ja tam się nie znam na siatce, a już na kobiecej to w ogóle, ale wielkiej &quot;deklasacji&quot; to nie było raczej. Dwa wyrównane sety i zapewne kobiecy foch w trzecim.
Z tego co Mariok dał linka wynika, że grały bez podstawowej rozgrywającej, podstawowej libero i jednej środkowej.
Jak dla mnie, czytając to co napisał Mariok, spróbować można over 180.5 @ 1.90 w Unibet.
Na seta na pewno stać Sopot, a przy takiej linii w IV setach jest do pokrycia... nawet przez damskie ekipy.
1. 25:21 to nie jest wyrównany set. W siatkówce gra się na sety a nie na punkty, jak ktoś kogoś jedzie 3:0 to znaczy, że ten ktoś nie miał w meczu nic do powiedzenia.
2. Efimienko to i tak do podstawowego się nie mieści. Grały bez Bełcik ok, ale nie sądzę aby miało to wielki wpływ na wynik.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Police - Sopot

Ja tutaj szczerze mówiąc nie widzę żadnych argumentów za Sopotem, może jedynym jest brak zgrania gospodyń, ale w zasadzie ten sam problem może mieć drużyna Atomu.

Praktycznie na każdej pozycji mamy sporą przewagę Chemika. Glinka i Werblińska to para iście gwiazdorska, jak na standardy naszej ligi. Po drugiej stronie siatki na pewno warto zwrócić uwagę na Hill, która bardzo fajnie prezentowała się w WGP.

Obie drużyny grały niedawno w sparingu i tak Police zdeklasowały Sopot, nie widzę powodu aby dziś miało być inaczej. Kurs może na kolana nie powala, ale ciągle jest do gry.

Police (1.46) Marathon
Ja tam się nie znam na siatce, a już na kobiecej to w ogóle, ale wielkiej &quot;deklasacji&quot; to nie było raczej. Dwa wyrównane sety i zapewne kobiecy foch w trzecim.
Z tego co Mariok dał linka wynika, że grały bez podstawowej rozgrywającej, podstawowej libero i jednej środkowej.
Jak dla mnie, czytając to co napisał Mariok, spróbować można over 180.5 @ 1.90 w Unibet.

Na seta na pewno stać Sopot, a przy takiej linii w IV setach jest do pokrycia... nawet przez damskie ekipy.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Impel Wrocław - PGNiG Nafta Piła​


W poprzednim sezonie Wrocław i Piła również spotkały się w pierwszej serii spotkań. Wtedy Impel zagrał bardzo, bardzo słabo i na własnym parkiecie przegrał 0:3.
Tylko teraz sytuacja jest zupełnie inna. Impel ma bardzo mocny skład i nadal trenerem jest Tore Aleksandersen, który ma pomysł na ten zespół. Piła personalnie wygląda bardzo przeciętnie. Jest kilka nowych zawodniczek, o których zbyt wiele nie wiem. Trenerem Pilanek jest Dariusz Luks, więc tutaj szału też nie ma.

Impel w meczu z Piłą będzie musiał radzić sobie bez środkowej Moniki Martałek. Są jeszcze Wilson i Kąkolewska, więc może to wyglądać całkiem nieźle. Kąkolewska ma spore możliwości i na pewno we Wrocławiu się rozwinie. Wilson bardzo doświadczona, świetna w bloku. Sporo możliwości na skrzydłach. Konieczna z Kaczor będą walczyć o miejsce na ataku. Na przyjęciu są Brinker (to może być bardzo ważna postać w Impelu), Pyziołek, Mroczkowska, Sieczka i Polak. Młoda libero Medyńska jest jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji w OrlenLidze, zwłaszcza w obronie. Podobno było trochę zastrzeżeń do gry w sparingach rozgrywającej Dirickx, która podobno słabo współpracowała ze środkowymi, ale to nie dziwi na początku sezonu.
Pilanki straciły przede wszystkim Tijane Malesevic, która doskonale wprowadziła się do zespołu w poprzednim sezonie, ale potem wyglądało to trochę gorzej. Nie da się jednak ukryć, że umiejętnościami przewyższała resztę zespołu. Nie ma też pary środkowych Lis i Martałek, które tworzyły naprawdę dobrą parę. Jest libero Kuehn-Jarek, przyjmująca Kuligowska, skrzydłowa Krawulska, rozgrywające z poprzedniego sezonu Kajzer i Archangielskaja.
Impel powinien zdecydowanie wygrać to spotkanie. Wyniki sparingowe były całkiem dobre (wygrane z Schweriner, Muszynianką i Galatasaray), więc nie powinna się powtórzyć sytuacja z poprzedniego sezonu.
Trener Aleksandersen to naprawdę całkiem niezły szkoleniowiec. W poprzednim sezonie pod koniec gra Impelu wyglądała bardzo dobrze i podejrzewam, że teraz może być nawet lepiej.

Typ:
Under 180.5 pkt @ 1.48 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga
Spotkanie: Tauron Dąbrowa Górnicza - Legionovia (+18.5 punkta)
Typ: Legionovia ⛔
Kurs: 1.85
Bukmacher: William Hill
Analiza :

Mecz pierwszej kolejki Orlen Ligi spotykają się ubiegłoroczy wicemistrz oraz drużyna Legionovii , która gra drugi sezon w Orlen Lidze. Moim zdaniem handicap +18.5 punkta zdecydwanie do pokrycia Tauron po zmianach moim zdaniem będzie słabsza drużyna bra Kaczor , Dirickx, Leys to spore ubytki natomiast nowe zawodniczki niekoniecznie przekonują. Natomiast Legionovia poczyniła dwa ciekawe transfery Tomsia (Okuniewska oraz Rybaczewska to niezłe zawodniczki i moga wnieść duża wartośc do drużynuy. Moim zdaniem handicap +18.5 punkta jak najbardziej do pokrycia przez Legionovię w dzisiejszym meczu
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Beef Master Budowlani Łódź - Impel Wrocław​

Łodzianki wypadły w pierwszym meczu całkiem nieźle. Bardzo fajnie zaprezentowała się Tabitha Love. W przyjęciu szału nie było, ale jednak gra w ataku opierała się głównie na niej. Środek według mnie przeciętny. Sikorska w poprzednim sezonie sporo grała, ale ona musi jeszcze naprawdę sporo popracować. W bloku jeszcze to wygląda, ale z atakiem są spore problemy (podobna sytuacja jak Łukasik w Atomie, tylko, że Łukasik musi współpracować z Bełcik). Olga Trach wypadła na pewno lepiej. Nie wiem jak tam z Sylwią Pycią wygląda sytuacja, bo w pierwszym meczu brakowało jej w szerokim składzie. Na przyjęciu obok wspomnianej już Love gra doświadczona Ściurka (dobry mecz przeciwko BKS). Trochę szkoda, że Cabrera pełni rolę atakującej, ale z drugiej strony też nie ma się co dziwić. Love dobrze weszła w sezon, a grając na przyjęciu razem z Cabrerą byłby problem z przyjęciem zagrywki. Anita Kwiatkowska jak zwykle na swoim bardzo, bardzo przeciętnym poziomie.
O Impelu trochę pisałem TUTAJ !
Co można dodać. Ciężko trochę ocenić Impel po spotkaniu z Piłą, bo Piła grała po prostu słabiutko. Widać, że trener Aleksandersen stawia na parę przyjmujących Mroczkowska - Brinker. U Wrocławianek mogła się podobać gra blokiem. Doświadczona Wilson po prostu świetnie czyta grę, a Kąkolewska ma kapitalne warunki fizyczne.
Łodzianki u siebie pewnie będą groźne, bo w Atlas Arenie nie gra się najlepiej (zwłaszcza jak trybuny nie będą wypełnione). Wydaje mi się jednak, że obecnie lepiej poukładanym zespołem jest Impel. Naprawdę ten zespół ma wszystko, żeby w tym sezonie spokojnie powalczyć o medal.
Typ:
Impel Wrocław @ 1.45 MarathonBet ✅
 
maskaksb 12

maskaksb

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka kobiet - Orlen Liga
Spotkanie: Beef Master Budowlani Łódź - Impel Wrocław
Typ: 1⛔
Kurs: 2.37
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Czterokrotnie w poprzednim sezonie mierzyły się siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź z Impelem Wrocław. Trzy z tych spotkań zakończyły się w tie breakach, dopiero ostatni mecz wrocławianki rozstrzygnęły w trzech setach, dzięki czemu mogły później walczyć o 5. miejsce. Wszystkie te potyczki przyniosły dużo emocji, na pewno na to samo liczą kibice łódzkiej drużyny, którzy od kwietnia wyczekiwali kolejnego starcia w Atlas Arenie.

Zawodniczki Beef Master Budowlanych Łódź w pierwszym meczu uległy na wyjeździe BKS-owi Aluprof Bielsko-Biała, ale dopiero w tie breaku. Z dobrej strony zaprezentowała się Tabi Love, która może okazać się liderką łódzkiej drużyny.

Przed sobotnim spotkaniem trener Beef Master Budowlanych ma do dyspozycji jedenaście zawodniczek. Sylwia Pycia zmaga się z kontuzją i na pewno nie wystąpi w starciu z Impelem. Nie wiadomo także, kiedy była kapitan łódzkiej drużyny powróci do gry.

Impel do Łodzi przyjeżdża w dobrych nastrojach. Przed rokiem wrocławianki również były stawiane w gronie faworytek, ale aż do czasu pojawienia się Tore Aleksandersena, grały fatalnie. Norweg pozostał na swoim stanowisku i jego podopieczne już w pierwszym meczu rozbiły PGNiG Nafta Piła. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się Katarzyna Mroczkowska (17 punktów) oraz Agnieszka Kąkolewska (8 bloków).

Wrocławianki nie popadają jednak w nadmierny optymizm, choć zdają sobie sprawę z tego, że są stawiane w gronie faworytek. Lecz moim zdaniem Łodzianki przed swoją publicznością będą za wszelką cenę chciały wygrać to spotkanie bo w Bielsku były bardzo blisko odniesienia zwycięstwa i jutro właśnie udowodnią swoją wyższość.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza​

Powtórka z poprzedniego finału. Chyba wszyscy pamiętają dramaturgię tej finałowej serii. Ostatnio Atom znowu spotkał się z Tauronem w meczu o Superpuchar i tam górą były Dąbrowianki, które wygrały 3:0. Tego meczu aż tak poważnie bym nie traktował, ale warto o tym wspomnieć.
Z Tauronu odeszło kilka zawodniczek, ale skład wygląda bardzo dobrze. Dirickx została zastąpiona przez Kaczmar i Katić. Zamiast Leys mamy na przyjęciu Brazylijkę Sassę. Mocny środek siatki z Dziękiewicz i Rachel Adams (świetny poprzedni sezon w Pałacu Bydgoszcz). Są oczywiście zawodniczki, które stanowiły o sile tego zespołu w poprzednim sezonie: Elżbieta Skowrońska, Katarzyna Zaroślińska czy też Krystyna Strasz.
Co do Atomu to mam mieszane uczucia. Trener Buijs na pewno ma pomysł na ten zespół, ale podejrzewam, że na początku sezonu może być ciężko. Wszyscy pamiętamy jaki styl gry Sopocianki prezentowały w poprzednim sezonie. Teraz nie ma takiej atakującej jak Rachel Rourke i trochę trzeba to zmienić. Ogólnie pozycja atakującej wygląda słabo. Judith Pietersen ? Zupełnie nie rozumiem tego transferu, zawodniczka bardzo przeciętna. Anna Podolec ciągle jest rzucana po różnych pozycjach i też nie sądzę, żeby od razu grała wybitnie. Przyzwoity środek siatki z Efimienko, Shelukiną i Łukasik, ale rozgrywa ciągle Bełcik, więc szału się nie spodziewam. Fajnie obsadzona pozycja przyjmujących. Jest Charlotte Leys, Klaudia Kaczorowska, Kimberly Hill i Brizitka Molnar. Sporo opcji i można wybierać przyjmujące pod konkretnych rywali.

Atom będzie na razie szarpał. Na pewno trener Buijs chce zmienić styl zespołu, a to wymaga jednak trochę czasu. Jak na razie sporo problemów z grą w ataku, w bloku wygląda to całkiem nieźle, ale samym blokiem Atom tutaj nie wygra. Tauron aż tak wiele zmieniać nie musiał. Zawodniczki się pozmieniały, ale styl gry będzie wyglądał bardzo podobnie.
Tauron na pewno będzie chciał się zrewanżować za przegrany finał w poprzednim sezonie. Jak na razie dla mnie faworytem są po prostu Dąbrowianki.

Typ:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza @ 1.85 Bet365 ⛔
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Legionovia - Muszynianka​
No, jestem lekko zaskoczony tak wysokim kursem na Muszyniankę.
Drużyna z Muszyny znacznie osłabiła się przed sezonem. Odeszły m.in Bednarek, Werblińska, czy Rousseaux. Drużyna kompletnie zmieniona, ale co pokazała pierwsza kolejka nadal całkiem mocna. Największą gwiazdą zespołu będzie tutaj bez wątpienia Różycka, jest też kilka fajnych nazwisk jak Mazurek, czy Plchotova.
Legionovia zaliczyła mały falstart, jednak wiadomo, że z Dąbrową większych szans nie miały. Nie widzę w zespole wielu nazwisk z potencjałem, na pewno jedną z kluczowych zawodniczek będzie Francuzka polskiego pochodzenia Rybaczewska.
Myślę, że można się spodziewać gładkiej wygranej Muszynianki.
Muszynianka -10.5 (1.96) Marathon ✅
 
A 22

anty87

Użytkownik
Atom @1.6 rywalki kompletnie bez fomy brak dobrej atakujacej blok tez nie istnieje jedyny plus wlasna hala jednak jak Atom zagra tak jak w ostatnim meczu to powinni spokojnie wygrac
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Muszynianka - Sopot​
Kurs na Atom chyba jednak lekko zaniżony.
Obie drużyny grają jakoś bez rewelacji do tej pory. Sopot ma potężny problem z atakującą. Pietersen do tej pory to się po prostu ośmiesza, notuje jakieś komiczne wręcz procenty skuteczności w ataku, Podolec trochę lepiej, ale też nie ma szału.Tak naprawdę jedyną zawodniczką w miarę pewną w ataku jest Hill, bo środek również funkcjonuje przeciętnie. Również spore problemy z przyjęciem w zespole.
Muszyna jak wiadomo poważnie osłabiona przed sezonem, więc nie można oczekiwać od nich jakiejś rewelacyjnej gry, ale swój poziom trzymają. Do tej pory dwa bardzo dobre mecze Różyckiej, widać, że jest liderką zespołu.
Muszynianka ma atut własnej hali + wcale nie gra do tej pory gorzej od Spotu, może to być równy mecz.
Muszynianka +6.5 (1.96) Marathon ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KPS Chemik Police​


Starcie na szczycie Orlen Ligi. Tauron tydzień temu zagrał żałośnie przeciwko Atomówkom. Chemik jak na razie swoje mecze wygrywa bardzo pewnie.
Co do ekipy z Polic to nie da się ukryć, że kadrowo wyglądają naprawdę świetnie. Na każdej pozycji świetne zawodniczki i bardzo dobre zmienniczki. Bardzo dobra rozgrywająca Ognjenovic. Naprawdę fajnie prezentuje się środkowa Gajgał, która w Muszynie jakoś wybitnie nie grała. Faluje młoda atakująca Bjelica, ale w odwodzie jest zawsze doświadczona Kowalińska.
Tauron ma jak na razie jeden problem. Przed ostatnim meczem wydawało się, że Kaczmar i Katic będą w stanie załatać dziurę po Dirickx. Jak na razie wygląda to jednak średnio. Brakuje czasami trochę mocy na lewym skrzydle. Sassa to raczej zawodniczka od szybkich piłek. Skowrońska w najwyższej formie chyba jeszcze nie jest. Jak na razie nieźle gra Zaroślińska. Środkowa Adams przy tych rozgrywających nie pokazała jeszcze swojego ogromnego potencjału.
Tauron na własnym parkiecie na pewno jest drużyną mocniejszą. Chemik gra pierwszy raz na wyjeździe, ale ma w składzie tak doświadczone zawodniczki, że to nie powinien być chyba wielki problem. Wydaje mi się, że Police wygrają ten mecz. Z drugiej strony u siebie Tauron tak łatwo nie odpuści i powinniśmy zobaczyć przynajmniej 4 sety.

Typ:
Over 3.5 seta @ 1.43 Pinnacle ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
PGNiG Nafta Piła - Beef Master Budowlani Łódź
Spotkanie zamykające 3 kolejkę Orlen Ligi. Trzeba spodziewać się ciężkiego meczu dla oka, bo obydwa zespoły na razie grają słabiutko.
Zacznę od gości, lekko faworyzowanych. Nie miałbym żadnych wahań by postawić na Łodzianki, gdyby tylko dostępna była Ściurka. Niestety, Pani Dorota złapała kontuzję. Ponadto nie zagra dalej Pycia i zagrożony jest występ Sikorskiej, co oznacza, że na środku z Trach zagra któraś ze skrzydłowych (celowałbym w Kwiatkowską). Z Sikorską może wyjdzie nawet na plus, bo i tak prezentowała się tragicznie.
Brak Ściurki oznacza brak przyjęcia. Love i Nuszel to łatwe cele na zagrywce, Durajczyk dużo nie pomoże. Ponadto Ściurka była po prostu w dobrej formie i potrafiła skończyć kilka piłek. Wszystko teraz spada na Love, która ma spore możliwości. Cabrera jest w słabiutkiej dyspozycji i nie wiem czy nie lepiej gdyby grała na przyjęciu, a Love skupiła się tylko na ataku. I tak babole będą wpadać w dość znacznej ilości. Doświadczona Śliwa nie ma z czego porzucać piłek i specjalnie nie ma do kogo. Trach jeszcze w miarę może coś pograć na środku.
Piła też ma problemy z grą. Kuligowska zgubiła swój równy poziom, który prezentuje od dawna w lidze. Jedynie radzi sobie jakoś z przyjęciem, ale ofensywnie jest tragedia. W samym elemencie przyjęcia Piła powinna mieć przewagę, bo libero Kuehn wydaje się być w najlepszej formie z całej drużyny (chyba, że Kuligowska zacznie z ławki). Paszek, Ward czy Babicz - wszystkie nie potrafią przyjmować, ale niby coś tam w ataku potrafią.
Na ataku Krawulska właściwie gra to co zwykle - coś tam jest w stanie skończyć, ale to jest ograniczona siatkarka i trudno od niej dużo wymagać (tylko 179cm). Chyba, że Wawrzyniak jest gotowa do gry, wtedy powędruje na atak, a Krawulska wróci na swoją dawniejszą pozycje - przyjęcie. Środkowej Kudakovej nie da się oglądać. Kingsley ma potencjał, ale jest strasznie nieokrzesana. No i rozegranie. Mam nadzieję, że zacznie młoda Kajzer. Nie ma nic do stracenia Piła, a może sobie wychować dobrą rozgrywającą. Archangiejskaja i tak z tego dużo nie wyczaruje, a zresztą jej dyspozycja też jest mocno wątpliwa.
No i coś co może mieć duży wpływ na wynik. Trenerzy. Piła ma przeciętniaka Luksa. Łódź ma solidnego, ogarniętego Grabowskiego, który zgarnął tytuł mistrza w poprzednim sezonie.
Jak obstawiać ten mecz? To jest dobre pytanie. Chciałby się zagrać jakiś over, ale tutaj sety do 10 mogą lecieć seriami. Liczyłem, że kurs na Piłę pójdzie w górę, ale jest zastój. Długo myślę nad tym spotkaniem i za każdym razem dochodzę do innych wniosków. Tak naprawdę zapowiada się fatalny mecz, w którym wszystko jest możliwe. Polecam granie na live na wysokie kursy - serie powinny zdominować mecz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom