>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Progresja na remisy na duża skalę

P 16

pantomek

Użytkownik
Uff, w końcu! ????
Postaram się napisać jakieś dłuższe podsumowanie w ciągu kilku najbliższych dni, ale tak w skrócie to:
- włożone 3000, wyciągnięte 7500
- czas trwania: 11 miesięcy
- w najlepszym momencie włożone 1000, a na koncie było 7000.
- dwie czarne serie ze stratami 3700 i 1500
 
K 0

kominmilitary

Użytkownik
CZEŚĆ. Ja też gram progresją z tym, że zysk obliczam w arkuszu exela. Gram naszą ekstraklase mecz po meczu, ligę włoska i angielską. Zyski są małej skali ale krok po kroku do przodu. Podoba mi się sposób gry PANTOMEK. Pozdrawiam
 
P 16

pantomek

Użytkownik
planujesz jeszcze taka progresje?
Takiej nie, granie na remisy to jednak dość ryzykowna sprawa ???? Teraz testuję progresję na under 2,5 ze stawkowaniem x3: 3-9-27-81-243-729. Póki co mam 2 lub 3ci poziom, więc ciężko coś*wnioskować.
 
P 16

pantomek

Użytkownik
Ok, zacząłem na poważniej grać progresję na under 2.5 ze stawkowaniem 3x. Początkowo nie planowałem jej relacjonować, bo to nie jest nic odkrywczego i pewnie jest sporo takich wątków w archiwum, ale potem stwierdziłem, że może zapytam osoby, które czytały mój wątek o progresji na remisy o zdanie ????
Więc:
Czy jest zainteresowanie relacją z progresji na under 2.5 w skali 5-10 zespołów równolegle?
 
R 0

ralbet

Użytkownik
Witam. Temat spodobal mi sie. I najciekawszy final: mimo znacznego zysku szukanie innego systemu. Znam to samo z autopsji. Tez to przechodzilem. Mimo sporego zysku przerwalem gre progresja i wrocilem dopiero po dwoch latach. Jednak przez te dwa lata myslalem jak wyeleiminowac slabe strony. Mysle ze mi sie udalo. Progresja potrafi przyniesc naprawde niezle profity pod warunkiem ze jest sie elastycznym i kreatywnym.
 
G 0

greenmoon

Użytkownik
jestem świeżakiem na forum...
stawiam już kilka lat nie tylko u buków ale i na giełdzie, z różnym skutkiem, uczę się na błędach, czytam, słucham innych i uczę się na ich błędach (wiem co to porażka -
bez tego człowiek jest jak żołnierz bez karabinu)
chcę wygrywać więcej i więcej ????

cytat:
Hubert 23:
&quot;- rozsądnie wybierz drużynę
- stawiaj na każdy mecz tej drużyny w lidze
- jeśli zacząłeś progresje, czekaj cierpliwie na wygraną
- powstrzymaj się od przypadkowego obstawiania, bo w taki sposób się przegrywa&quot;
podstawowe zasady
ostatni punkt sprawdziłem wiele razy i na dłuższą metę zawsze kończy się tak samo - wtopa ;)
no chyba że masz dar, fart lub skuteczność ponad 90% (ech... że go nie posiadam..)
granie na ulubiony sport, ulubioną drożynę, lokalną drużynę, na lidera, na ulubionej imprezie (euro lub mistrzostwa świata itp) na pewny remis itp...
albo DOBRZE typujesz albo przegrywasz
typujesz jak typujesz - zwiększ swoje szanse systemem, byle jak najbardziej pasującym w twoje predyspozycje i upodobania - mój to PROGRESJA

1. nie ma złotego systemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. patrz punkt pierwszy - dotyczy to progresji, under-over, multi lotka i wszystkiego innego, gdyby taki istniał gry losowe nie miały by sensu (zakłady, loterie itp)
3. nic nie zwalnia od myślenia (progresja czy jakikolwiek inny system - analizuj wyniki, dane) - patrz pkt 1
4. system ma pomóc ograniczyć ryzyko, ustawić szablon działania - patrz pkt 3
5. używaj wszystkiego co pomoże ci ulepszyć system, bo on jest twoim jedynym przyjacielem w wojnie z bukami (i każdym innym - giełda, totalizator sportowy)!!!
buki zawsze wygrywają, z całej reszty wygrywa niewielu (giełda wygrywają rekiny - temat rzeka).... bądź wśród nich ????
6. udoskonalaj system przy każdej okazji!!!
jeśli wszyscy będą grać na remis - stawki spadną i sens sytemu padnie, więc MYŚL nieustannie!!!
z grania na giełdzie nauczyłem sie jednego - porażka istnieje i będzie istnieć, trzeba ją uwzględnić w kosztach!!!!
to najtrudniejsze w graniu, ale... niestety nieuniknione (nie grasz nie wygrasz, grasz wygrywasz lub przegrywasz) i oszukiwanie się że &quot;czarna seria&quot; nie nadejdzie to
tylko mrzonki
GRA, ZAKŁAD - czyli opcja - wygrana - przegrana

okey
skoroś taki mądry to napisz coś co pomoże innym ????
ktoś już wyliczył że początkowe progi progresji najczęściej padają - 75% (ważne że zdecydowanie więcej niż 50% ???? )
jak to wykorzystać?
x2 progresję trzeba ulepszyć, najlepszy wg mnie jest do tego jest ciąg fibbonaciego 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,233,377,610 itd... (znany pewnie wszystkim)
zyski zmieniają się następujaco wg kolejnych poziomów (im wcześniej tym lepiej ???? : 200%, 50%, 50%, 28.57%, 25%, 20%, 18,18% potem w okolicach 15%
czyli system zarządzania stawkowaniem (zarządzaniem budżetem)!!!!!!!! BARDZO WAŻNA I ISTOTNA SPRAWA
np.: guru giełdowi mówią - nie stawiaj więcej na jedna pozycję więcej niż 10% swoich środków
10% łatwiej odrobić niż np: 80% ;) PAMIĘTAJ O TYM!!!!!!!!

UWAGA!!!!
licz wygraną w procencie do stawki początkowej tzw, j. (jednostki) lub budżetu dostępnego
skoro np na giełdzie średnia z kilkunastu lat i całej historii pokazuje że taki rodzaj inwestycji przynosi średnio 10% w skali roku (jedna z najbardziej ryzykownych gier
nie licząc FOREXU) to ciesz się każdą wygraną większą niż to, bo to lepsze niż lokata, niż kasa na funduszach itp. ????
każdy chciałby wygrywać 1000% w skali roku ale to nie ma być loteria tylko sposób na zarabianie, regularne , sukcesywne, z minimalnym ryzykiem a maksymalnym zyskiem!!!!
ryzyko duże... większy procent
zarobisz z całego sezonu 20%?
Pan Tomek zarobił 4500j z 14000j dostępnych
tj 32,14%!!!!!!!!!!!!!!
uważam to za BARDZO dobry wynik!!!!!!!!!!
to już ponad trzy razy razy więcej niż średnio na giełdzie!!! bądź zadowolony!!!!!!!!!!!
nie ma systemu na kokosy z dnia na dzień!!!!!!!!!!!!!!
LICZ W PROCENTACH nie zł czy euro!!!!!
7. musi być poziom STOP!!!
taki aby nie zabił budżetu, ale pozwolił grać dalej - patrz wyżej porażka musi nadejść

8.najważniejsze poza pkt 1 jest WYBÓR, JEST BARDZO BARDZO WAŻNY!!! tzw typ, drużynę nie można losowo wybierać, bo to tylko powiększa szansę porażki

jak wybierać?
sposobów jest tyle ilu graczy
hmmmm
tu już niestety nie przyda się sama statystyka za np 5 lat czy ostatnie 2 lata
same liczby to nie wszystko a liczy się ANALIZA tych wyników!!!!
wiem z praktyki ????

nie mam złotej recepty, mogę napisać tylko jak ja to robię:
% remisów w lidze -&gt; wybór ligi
ilość remisów na sezon, 5 ostatnich sezonów - typuje np 5 drużyn potem już &quot;intuicja&quot;, &quot;szósty zmysł&quot;... - oczywiście ilość zależy od środków
- najlepsza drużyna za 5lat - ilość remisów ponad średnią ligi
- ostatni sezon najważniejszy
- spadek/awans ligę wyżej (po spadku zazwyczaj pierwszy sezon ilość zwycięstw i remisów częściej większa niż porażek - prywatne odczucie nie poparte konkretnymi
liczbami)
nie biorę pod uwagę serii bez remisu - patrz pkt 9
np francuska liga 2, moja ulubiona:
2013 2012 2011 2010 2009
Angers 13 10 12 15 10
Arles-Avignon 16 16 18 - 12
Le Havre 15 11 14 13 10
Dijon 15 14 - 11 15
Clermont 15 16 13 16 9


Nimes 14 7 - 10 12
Niort 13 18 - - -


Auxerre 13 10 - - -
Créteil 14 - - - -
Nancy 13 - - - -
gdzie 13 było ponad średnią w lidze
arles po spadku z 1 ligi 18 remisów, dijon po spadku 14, niort 18, creteil 14 nancy 13
ale auxerre i nimes odpowiednio 10 i 7
z doświadczenia wiem:
- jedna progresja to za mało
- wiele progresji lepsze, ale!!!! pamiętaj ile to kosztuje!!!!!!!!!

dywersyfikacja ZDECYDOWANIE TAK, ale na miarę środków!!!!!!
wylicz ile kosztuje cię dojście do progowego progu progresji i pomnóż przez ilość zespołów - bardzo proste, ale wiele osób o tym zapomina (ja też i koszty tego błędu,
braku środków - są bardzo kosztowne, przykre i stresujące, efekt - brak kontynuacji progresji - brak zarobku z przerwanej progresji za szybko
przykład najlepszy bo z tego forum - PanTomek
progresja poziom 1. 10j (zł, funtów, jenów lub euro lub wielokrotność nie istotne)
7 poziomów plus 2 o obniżonej stawce to 2770j na drużynę
22 drużyny po 2770j to 60940j (budżet był 14000j)
przy takim budżecie (60000j) stawianie 1000j nie wygląda na problem ????
to właśnie pomaga w psychicznym spokoju w obstawianiu - że budżet jest nadal DUŻO większy niż stawiana kasa!!!!!!!!!!!!!!
psychika w graniu jest BARDZO ISTOTNA!!!!!!!
budżet czytaj jako kwota u buka plus możliwość np co miesięcznego dofinansowania konta lub z konta rezerwowego ???? (np. 1000j plus 200j co miesiąc daje na rok, sezon 3200j
[depozyt +11 miesięcy] - pamiętaj aby środków było wystarczająco w danym miesiącu) - 3x progresja 10j start 385j x3 = 1155j na 3 miesiące (4,3 tygodnia na miesiąc - mecz
raz w tygodniu)
ale juz 4x 10j daje 1540j z czego 1000j + 200j+ 200j = 1400j więc zabraknie... (jeśli wygrasz jakąś progresję wcześniej to nie zabraknie ale w czarnym scenariuszu masz
po prostu za mało kasy i mnóstwo stresu!!!!!!)
przy kilku progresjach zazwyczaj kasy trzeba dużo mniej niż jest &quot;dostępnych&quot; ale gdy przeinwestujesz (czarny scenariusz), przerwanie progresji z braku środków oznacza
wtopę z TWOJEJ winy (ucz się na moim błędach ???? )!!!!
9. przerywanie progresji - to mój sposób na długie serie
skoro 75% progresji kończy się w 4 seriach, to po ch... dalej stawiać??? ????
przerywam po 4 seriach i czekam na remis potem po x serii stawiam na nowo od poziomu 5 oczywiście tą samą drużynę
w ten sposób wyeliminowałem długie serie ze stawiania (ilość serii zależy zapewne od ligi i indywidualnych predyspozycji, budżetu - ostatnio myślę nad przedłużeniem tego
do 5 poziomów w 2 lidze francuskiej
skoro masz na 15 poziomów czyli 3 razy po 5 poziomów (wykorzystywanie 75% ilości remisów bardzo szybko) szansa na wygraną rośnie szybciej niż czekanie na remis w 15
serii
np: ilość trzech długich serii pod rząd jest statystycznie mniejsza niż w jednej serii ???? - oczywista oczywistość ????

chcę się uczyć dalej i oczekuję oceny tego czego się nauczyłem - najlepiej konstruktywnej krytyki, bo ona daje najwięcej!!!

dodam, stawiałem i stawiam realne pieniądze, wygrywałem, przegrywałem i wiem jak to smakuje porażka i wygrana, chcę wygrywać i się uczyć!
wygrywa się łatwo ale porażki bolą
uczmy się wszyscy na błędach innych a zaoszczędzimy czas i pieniądze ????

przepraszam za tak długi post...
 
B 95

beerek

Użytkownik
&quot;lekkie&quot; odkopanie tematu ale do progresji na remisy Hutnika zaczynając od stawki 2zł to następna stawka
1 073 741 824 ???? (ponad miliard)
 
Do góry Bottom