>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Australian Open '14 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
Australian Open 2014​
Turniej główny mężczyzn​


Miejsce: Melbourne (Australia)
Data: 13.01.2014-26.01.2014
Nawierzchnia: Hard
Rozmiar drabinki: S-128 D-64
Pula nagród: 30,028,500$

Oficjalna strona turnieju: http://www.australianopen.com/index.html
Drabinka turnieju singlowego: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/draws/ms/index.html
Drabinka turnieju deblowego: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/draws/md/index.html
Plan meczów na dany dzień: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/schedule/index.html
Historia turnieju Australian Open: http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Open

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Australian Open 2014 - Roger Federer win @ 19.00
Moim zdaniem warto wejsc w ten kurs w wyniku tak niekorzystnego losowania Rafaela Nadala.
Hiszpan w swoim pierwszym pojedynku zmierzy się z zawsze niebezpiecznym u siebie Bernardem Tomicem (52. ATP) , w kolejnym meczu najprawdopodobniej zmierzy się z Holendrem Igorem Sijslingiem (69. ATP).W trzeciej rundzie Rafa może trafić na Francuza Gaela Monfilsa (26. ATP), w czwartej na Japończyka Keia Nishikoriego (17. ATP), a w ćwierćfinale na Argentyńczyka Juana Martina del Potro (5. ATP).
Federer natomaist musi wygrac z Duckworth , Stepanek , Verdasco/Stakchovsky , Tsonga/Cilic/Simon , w cwiercfinale Isner/Murray wiec jesli Nadal nie dojdzie tam gdzie ma dojsc to Nole dopiero w Finale. W polfinale Del Potro/Monfils/Nadal A Wiec tak: Federer nie powinen miec problemu dojscia do cwiercfinalu gdzie przy obecnej dyspozycji Murraya widze go w roli zdecydowanego faworyta. Uwazam to za mocno zawyzony kurs i poprostu szkoda byloby zalowac jak by sie nie sprobowalo. Szwajcar przez ostatnie 10 lat regularnie dochodzil minimum do polfinalu co trzeba wziasc pod uwage. Potem zostana tylko 2 mecze do triumfu! Federer byc moze nie bedzie narazony na kompleks Nadala w tym turnieju a z Djokovicem ma nie zwykle wyrownane H2H 16-16. AO to szlem gdzie Szwajcar podobnie jak Djokovic barzdo dobrze sie czuje i niemozna go skreslic mimo iz w ostatnim sezonie zaliczyl regres formy.
 
W 0

wichura

Użytkownik
Nadal - Tomic 1 set over 9.5 gema @1.98 Fortuna
Jak wiemy Nadal oddaje pierwszy serwis przeciwnikowi. Aby wygrać 6:3 musi dwa razy przełamać Tomica, a jeśli ten będzie dobrze serwował nie powinno do tego dojść. Jedyną przeszkodą jaka może być to to, że to właśnie Tomic przełamie Nadala.
Pojedynki każdego z nich często w pierwszym secie kończą się overem i liczę na to samo w tym meczu.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Kilka słów...
Pisanie o tym, że nawierzchnia typu hard jest dla Nadala czymś gorszym mija się kompletnie z celem. Bilans &quot;Rafy&quot; na hardzie w 2013 roku 30:2 i 7:2 na hali. To wszystko tłumaczy i nie widzę najmniejszego sensu przywoływania wiadomości, że w tym roku korty w Melbourne są delikatnie szybsze. Moim zdaniem takie detale nie wpływają na wynik meczu zawodników ze ścisłej czołówki. Uważam, że kurs na zwycięstwo Rafaela Nadala w granicach 3,75-4,00 to jest value w pełnym znaczeniu tego słowa.
Djokovic... wielki faworyt tego meczu i już po US Open mówiło się, czekało na Australian Open kto wygra... Serb czy Hiszpan? Co prawda jest to jego &quot;królestwo&quot; gdzie osiąga tutaj najlepsze wyniki, ale ja bym się nie łudził, że będzie miał tutaj łatwo. Co prawda jego drabinka (Wawrinka, Ferrer) do finału wygląda dużo lżej niż Nadala (Del Potro, Murray, Tsonga) to jednak warto przypomnieć jak było rok temu czy nawet 2 lata. W 2013 roku w finale o mały włos Murray zacząłby ten finał od stanu 2:0 w setach! W 2012 roku mecz który przeszedł do historii Djokovic musiał się nieziemsko napocić by pokonać Hiszpana. Grali 5 setów przez ponad 6 godzin! To tylko dowodzi jak ich mecze są bardzo wyrównane.
Wiele osób zapewne patrzy na wyniki Djokovica po finale US Open, gdzie Rafa już ledwo zipał (jak co roku), a Novak robił to co miał robić w Szanghaju, Pekinie czy w Londynie, więc te zwycięstwa Serba pod koniec poprzedniego sezonu wcale mnie nie dziwią.
Jedynie w roku 2011 gdzie Novak miał najlepszy sezon w karierze i nikt mu nie dorównywał na korcie lał Hiszpana jak tylko mógł. Lecz już następne sezony pokazały, że tak łatwo nie będzie. Czołówka czyli Nadal, Murray mu nie odpuścili.
Najbardziej czekam na mecz Nadala i Murrya. Od 2011 roku nie grali jeszcze ze sobą, a warto przecież dodać, że notowania Andiego wzrosły i to kilkakrotnie. Zdobył przez ten czas dwa szlemy, zmienił trenera i na korcie wygląda naprawdę groźnie. Uważam, że te jego porażki przed AO 2014 z Hewittem czy Mayerem są dość mocno naciągane. Szkot od zawsze budował swoją formę właśnie na szlemy i tam eksplodował formą. Trochę się już wszystkim moim zdaniem powoli przejadły te bitwy Novaka i Rafy, czas najwyższy by ktoś wkroczył w tenisowy top.
Uważam też, że jedynymi zawodnikami którzy mogą pokrzyżować plany czołówce są oczywiście Juan Martin Del Potro i Stanisław Wawrinka, reszta włącznie z Rogerem Federerem, Berdychem nie będzie się liczyła w drodze po podium.

Czy to początek końca Davida Ferrera?

Warto wspomnieć o tym, że marzeniem Hiszpana było znalezienie się w finale wielkiego szlema. Tak też się stało rok temu na French Open... ale bardziej mnie ciekawi co się stało z tym walecznym Davidem po tym turnieju. Od tego czasu pojawiła się u niego czarna seria. Nie obronił tytułu na trawie w Hertogenbosh, na Wimbledonie tracił sety w każdym z meczy. Na hardzie zlał go Bogomolov, Tursunov, na US Open podobnie jak na Wimbledonie... niezwykłe męczarnie. Jedynie na turniejach w Valencii i Paryżu z wiadomych względów wykrzesał z siebie resztki formy. W Londynie 3 porażki, a 2014 rok zaczął najgorzej jak mógł. Porażka z Brandsem w Doha i dość sensacyjna w Auckland z Lu. Na Australian Open radzę przemyśleć dwa razy formę Davida Ferrera zanim będziecie chcieli postawić na jego zwycięstwo jakiekolwiek pieniądze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Milos Raonic - Daniel Gimeno-Traver
Andy Murray - Go Soeda
Philipp Kohlschreiber - Aljaz Bedene
Jo Wilfried Tsonga - Filippo Volandri
Jordan Thompson - Jerzy Janowicz obejrze sobie na spokojnie powtorke to napisze kilka slow ????
Stanislas Wawrinka - Andrey Golubev
@1,69
8/10
Betsson
Tu raczej nie trzeba analizy, wszyscy zdecydowani faworyci i nie powinno tu byc zadnych niespodzianek. Dorzucilem Jerzyka z australijczykiem Thompsonem. Kurs na to zdarzenie wynosi 1,28 i dla mnie to jest zbyt duzo. Rozumiem ze Jerzyk wraca na korty, rozumiem ze przegral z Dolgopolovem 0-2, ze Thompson ograł Monako, ze odniosl w kilku ostatnich meczach b. dobre wyniki, no ale to byla pokazowka. Dochodzi fakt ze australijczyk gra u siebie i mamy taki o to wlasnie kurs. Dla mnie zadne value w graniu na australijczyka, wrecz przeciwnie, mamy piekne value na naszego Jurka i pobieram go z checia do tej tasmy, na pewno doloze go takze do jakiegos fajnego mocniejszego dubla/tripla i polecam wszystkim !
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Y 0

yankes

Użytkownik
Witam
Chcę zagrać 3 spotkania:
Thanasi Kokkinakis (AUS) - Igor Sijsling (NED) typ 2 ( 1,5 )
Teymuraz Gabashvili (RUS) - Sergiy Stakhovsky (UKR) typ ( 1,25 )
Jimmy Wang (TPE) - Yen-Hsun Lu (TPE) typ 2 ( 1,23 )
Kokkinakis wystąpi z dziką kartą 570 w rankingu. Ostatni jego mecz to przegrana z Hewittem w 1 rundzie w Brisbane. Natomiast Sijsling 69 w rankingu, 2 mecze przegrane w 1 rundach z Mahutem I Lu.
Gabasvili 78 w rankingu ostatni mecz to półfinal w listopadzie na turnieju w Rosji. Stakhovsky 101 w rankingu. Bardzo dobry występ w Sydney, przegrana w półfinale z Tomiciem. Na hardzie raz grail I win Stakhovsky.
Wang 174 miejsce, kwalifikant 3 mecze win po 2-0. Lu super zaprezentował się w Auckland przegral we finale z Isnerem. 3 mecze grail na hardzie ze sobą I 3 win Lu.
Co sądzicie o tych spotkaniach, lub co innego wartego polecacie zagrania??
Chcę zagrać za dość grubo.
 
C 105

ceeferem

Użytkownik
Baghdatis M. - Istomin D.
Monday, 13 Jan 2014, 01:00


Tu zdecydowanie w stronę Denisa, poogrywał się trochę w tym roku w przeciwieństwie do Cypryjczyka, który coraz bardziej straszy tylko nazwiskiem i zamierzchłymi osiągnięciami. Od dłuższego czasu pod formą, a jedyny tegoroczny występ to porażka z Johnsonem w Auckland.
???? D. Istomin WIN --&gt; 1.71 (Pinnalce) ✅✅✅ 4-6 5-7 4-6

Berlocq C. - Roger-Vasselin E.
Monday, 13 Jan 2014, 01:00

Lepiej na hardzie czuje się Francuz ale waleczny Argentyńczyk na pełnym dystansie jest w stanie skraść co najmniej seta. Na hardzie potrafi grać o czym przekonał się mój portfel i Nishikori w Indian Wells. Rok temu RVE w 1 rundzie meczył sie w 5 setach z Bemelmansem, w nastepnej w 4-ech odpadł z Benkiem. Podobnie Carlos, 1-sza 3-1 z Authomem, odpadł z Nishikori 3-0. Nie wydaję mi się, że aby któryś z zawodników zdominował drugiego w 3 setach, więc warto poszukać overa.

???? over 37,5 --&gt; 1.95 (Marathonbet) ✅✅✅ 4-6 6-7 7-6 2-6

Devvarman S. - Lopez F.
Monday, 13 Jan 2014, 01:00


Rok temu napsuł tu Hindus sporo krwi w 2 rundzie Jerzykowi i pamiętne &quot;WHY&quot; :razz:. Lopez w tym roku nie widziałem, zresztą w Australii nigdy nie szalał, a biegająca ściana może mu dużo krwi napsuć.
???? over 36,5 --&gt; 1.85 (Unibet)⛔⛔⛔ 4-6 4-6 6-7

Garcia-Lopez G. - Haas T.
Monday, 13 Jan 2014, 01:00

W Auckland Tommy zaprezentował się fatalnie pod względem fizycznym, wolny, ospały...w trakcie pojedynku z Sockiem brał jakieś piguły ale ostatecznie na nic się to zdało. Gdzieś mi przemknęło przed oczami, że Tommy przedłużył sobie święta i okres przygotowawczy nie był w pełni przepracowany co w jego wieku może okazać się tragiczne w skutkach. Hiszpan z kolei rozegrał fajny turniej odpadł co prawda z Ferrerem ale pokazał się z dobrej strony.
???? GLG +4,5gema --&gt; 1.85 (Marathonbet) 7-5 5-2 krecz zwrot

Thompson J. - Janowicz J.
Monday, 13 Jan 2014, 01:00


Młody kangur nieźle zaprezentował się w pokazówkach. Widziałem go z Ryśkiem...nieźle serwował, dobrze się poruszał po korcie i co najważniejsze był pewny siebie. Co do zdrowia, przygotowania kondycyjnego i regularności Jurka mam wątpliwości. Zapewne ogra młodego kangura aczkolwiek to nie będzie easy mecz.

???? over 33,5 --&gt; 1.85 (MarathonBet) ✅✅✅ 6-1 6-4 4-6 2-6 1-6
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
O 82

orzel-54740

Użytkownik
Janowicz zupełnie mnie nie przekonuje, granie Jerzyka po kursie 1.28 z Thompsonem jest wg mnie kompletnie bez sensu, jak grać to albo live albo poszukać jakiegoś handi w kierunku Australijczyka.
Ja gram Gojwczyka w meczu Hanescu w pinnacle po 1.526. Niemiec przeszedł przez eliminacje jak burza, w trzech meczach został przełamany tylko raz (w pierwszym gemie meczu przez Zvereva), a najdłuższe spotkanie trwało 1:05. Wcześniej w Doha wiadomo jak się spisywał, odpadł dopiero z Nadalem. Hanescu w tym samym turnieju odpadł z Florianem Mayerem, wcześniej pokonał będącego kompletnie bez formy Joao Souse i chimerycznego Verdasco. Lat Rumunowi też mu nie ubywa, a wysoka forma 25-letniego Niemca skłania mnie do grubszego pogrania w jego stronę. Stawka 8/10 ⛔
Drugie spotkanie na które zwróciłem uwagę to Kokkinakis-Sijsling. Australijczyk zagrał w tym sezonie już siedem spotkań. W Brisbane pokonał trzech rywali i odpadł dopiero z Hewittem. Kolejne trzy spotkania były pokazowe, ale wygrane z Chardym i Dodigiem świadczą, że jakiś poziom trzyma. Sijsling w Brisbane odpadl z Mahut, a w Auckland z Lu yen hsunem i to tyle jego ostatnim występów. Trzeba mu oddac, ze nie były to jednostronne pojedynki, ale brak wygranej w tym roku na pewno nastroju mu nie poprawia ;) Dodam tylko, że grecki Australijczyk gra w AO dzięki dzikiej karcie. Stawka 2/10 ✅
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Bardzo daleko mi do bycia tenisowym ekspertem, wiedza z tej dziedziny sportu u mnie jest raczej przeciętna. Zauważyłem jednak, wydaje mi się, ciekawy typ i chciałbym co nieco o nim tutaj skrobnąć.
Jest to mianowicie spotkanie Carlosa Berlocq z Edouard&#39;em Roger&#39;em-Vasselin&#39;em. Bukmacherzy znacząco faworyzują w tym pojedynku Francuza, wystawiając na niego kurs w okolicach 1,30-1,40. Obaj panowie to doświadczeni tenisiści, urodzeni w tym samym roku, mianowicie 1981. Jeżeli chodzi o ulubione nawierzchnie to Argentyńczyk chyba lepiej czuje się na cegle niż na twardych kortach, jednak niejednokrotnie pokazał, że jego gra defensywna z głębi kortu potrafi napsuć przeciwnikom sporo krwi. Francuz chyba delikatnie lepiej spisuje się na hardzie.
Jeżeli chodzi o h2h, to panowie spotkali się jedynie dwukrotnie i to dość dawno, bo w roku 2006. Oba pojedynki wygrał gładko 2-0 Argentyńczyk.
W tym roku Carlos spróbował swoich sił jedynie w turnieju w Sydney, gdzie już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego w ostatnim czasie Stakovskiego. Edouard natomiast wystąpił w turnieju w Indiach, gdzie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Wawrince. Sądzę, że właśnie dzięki występowi w tym turnieju bukmacherzy tak wysoko cenią Francuza. Próbował również występu w Sydney, ale podobnie jak Carlos odpadł w pierwszej rundzie. Grał w niej z Dolgopolovem i poddał mecz z powodu kontuzji. M.in. dlatego upatruje szansy dla Argentyńczyka. Nie wiem jakiego rodzaju kontuzji doznał Vasselin, ale tak szybko raczej nie wyzdrowiał w 100%. Sportowo też Carlos raczej nie odstaje, jak już wyżej napisał ktoś, mecz pewnie będzie wyrównany i kurs w okolicach 3 jest w moim odczuciu jak najbardziej do wzięcia.

Carlos Berlocq
- Edouard Roger-Vasselin - 1 @ 3,00 b365 ⛔
E. Jakaś walka była, ale na Francuza za mało. Cóż ;)
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Bardzo daleko mi do bycia tenisowym ekspertem, wiedza z tej dziedziny sportu u mnie jest raczej przeciętna. Zauważyłem jednak, wydaje mi się, ciekawy typ i chciałbym co nieco o nim tutaj skrobnąć.
Jest to mianowicie spotkanie Carlosa Berlocq z Edouard&#39;em Roger&#39;em-Vasselin&#39;em. Bukmacherzy znacząco faworyzują w tym pojedynku Francuza, wystawiając na niego kurs w okolicach 1,30-1,40. Obaj panowie to doświadczeni tenisiści, urodzeni w tym samym roku, mianowicie 1981. Jeżeli chodzi o ulubione nawierzchnie to Argentyńczyk chyba lepiej czuje się na cegle niż na twardych kortach, jednak niejednokrotnie pokazał, że jego gra defensywna z głębi kortu potrafi napsuć przeciwnikom sporo krwi. Francuz chyba delikatnie lepiej spisuje się na hardzie.
Jeżeli chodzi o h2h, to panowie spotkali się jedynie dwukrotnie i to dość dawno, bo w roku 2006. Oba pojedynki wygrał gładko 2-0 Argentyńczyk.
W tym roku Carlos spróbował swoich sił jedynie w turnieju w Sydney, gdzie już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego w ostatnim czasie Stakovskiego. Edouard natomiast wystąpił w turnieju w Indiach, gdzie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Wawrince. Sądzę, że właśnie dzięki występowi w tym turnieju bukmacherzy tak wysoko cenią Francuza. Próbował również występu w Sydney, ale podobnie jak Carlos odpadł w pierwszej rundzie. Grał w niej z Dolgopolovem i poddał mecz z powodu kontuzji. M.in. dlatego upatruje szansy dla Argentyńczyka. Nie wiem jakiego rodzaju kontuzji doznał Vasselin, ale tak szybko raczej nie wyzdrowiał w 100%. Sportowo też Carlos raczej nie odstaje, jak już wyżej napisał ktoś, mecz pewnie będzie wyrównany i kurs w okolicach 3 jest w moim odczuciu jak najbardziej do wzięcia.

Carlos Berlocq
- Edouard Roger-Vasselin - 1 @ 3,00 b365
Oficjalny powód poddania meczu z Dolgopolovem to bodajże zmęczenie. Sytuacja ta miała miejsce w dniu 07.01 . Dzień później i kolejne dwa dni było już wszystko ok, bo Francuz dotarł do półfinału debla i był o włos od awansu do finału w parze ze swoim kolegą Bennetau. Jak widać wyzdrowiał :razz: Co do samego typu to słuszne wydaje się szukanie czegoś w stronę Berlocq. Hard to co prawda nie jego królestwo, ale przyzwyczaił nas, że z &quot;ogórkami&quot; nie przegrywa. Pojawią się na tej nawierzchni w większych turniejach, gdzie trafia na solidnych przeciwników. Ładny kurs na Argentyńczyka, warte uwagi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pan-kapusta 41

pan-kapusta

Użytkownik
Witam wszystkich serdecznie, na pierwszą rundę proponuję takie o to pojedynki:
Przysiężny 1.57 Pinnacle✅
Ogromna szansa przed Polakiem, aby awansować do 2 rundy i zdobyć punkty i trochę gotówki. Argentyńczyk to raczej gracz na nawierzchnie ziemne, fakt ma fajny bilans na nawierzchniach twardych w karierze, ale raczej wielkie szlemy, po za French Open kończy na pierwszej rundzie ( wyjątkiem był rok 2009, gdzie doszedł do 2 rundy w US Open).
Pokonanie Volandriego mnie zdecydowanie nie przekonuje. Wcześniej przegrał w Sao Paulo w pierwszej rundzie z Vellotim, pomimo iż bronił tytułu sprzed roku.
Polak jak na razie dwie porażki, z Mayerem, po zaciętym meczu, gdzie o losach wyniku zdecydował tibreak, i także przegrał z Pairem, ale Francuz jak się zepnie to zdecydowanie dwie klasy lepszy od Michała. W tamtym roku porażka w kwalach do AO, ale po za tym 2 runda French Open i Wimbledonu ( przechodził w tych turniejach kwale), a także zacięty mecz z Benneteau w pierwszej rundzie US Open. Przysiężny mimo wszystko jest moim zdaniem solidnym graczem, z dobrym serwisem. Wiadomo że Argentyńczyk popełnia mniej błędów w wymianach, jest bardziej regularny, ale Polak jeżeli nie zagotuje mu się głowa, to jest moim zdaniem faworytem.

Po za tym moim zdaniem zdecydowanie faworcyci
Anderson 1.36 Pinnacle✅
Janowicz 1.31 Pinnacle✅
Lu 1.31 Pinnacle✅
Dimitrov 1.25 Pinnacle✅


Życzę powodzenia!
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Gulbis - Monaco
Gulbis -6,5 1.90 1/10 ub
Gulbis 3:0 2.0 1/10 b365
Łotysz to niezwykle regularny gracz, cierpliwy i spokojny - ok zartowalam ???? Hardcourt to zawsze atut EG, Monaco slabo czuje sie na kortach tego typu. W srodku 2012 roku byl wysoko w rankingu obecnie bardzo duzy zjazd 42. miejsce. Problemy zdrowotne i masa wtop. Gulbis wyglada duzo lepiej. W Doha ogral Kubota i Evansa, polegl z Nadalem. Super wyniki to nie sa ale jakos sensownie wszedl w sezon. Juan Pico ostatnie mecze o cos gral daaawno temu, po US Open zaledwie dwie imprezy Davis i Tokio. Potem jakies pokazowki, generalnie przygotowanie do Aussie Open zerowe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Na początek:
Thiem Dominic - Sousa Joao over 3,5 seta @ 1.50 ✅
Bo niby kto ma tutaj wygrać 3:0? Dwóch młodych, zdolnych, utalentowanych graczy będących na fali. Rozegrali właśnie swoje najlepsze sezony w karierze. Sousa zdążył wygrać już swój pierwszy turniej, był w 3 rundzie Szlema, Thiem jak na razie takich wyników nie ma, ale jest sporo młodszy i rozwija się na prawdę w bardzo szybkim tempie. Ten sezon jak dotychczas dużo lepiej zaczął Thiem, który ma bilans 6:1, wygrywając tutaj już 3 mecze w kwalifikacjach. Sousa jeszcze bez zwycięstwa w tym sezonie, ale nie zapomniał jak się gra w tenisa, po jego stronie jest też doświadczenie, bo dla Thiema będzie to pierwszy występ w Wielkim Szlemie, a Sousa już zapoznał się trochę z atmosferą na takim turnieju jak i z grą do 3 wygranych setów. Także myślę, że zobaczymy dobry długi mecz, w którym każdy z graczy może przeżywać jakieś mniejsze problemy, a drugie natychmiastowo je wykorzysta. Będę bardzo zdziwiony jeśli to zakończy się w 3 setach.
Youzhny Mikhail - Struff Jan-Lennard @ 1.27 ✅
Różnica przynajmniej kilku klas. Struff to dla mnie tragedia. Jeśli kiedykolwiek był talentem, to od dawna się już nie rozwija. Niby posiada dobry serwis, a łamie się w co drugim gemie, niby potrafi ładnie pociągnąć piłkę i zaatakować rywala, ale strasznie męczy się ze swoją grą. W skrócie taki gracz grający w tenisa na niby. Youzhnego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedyny jego problem to głowa, przez która często potrafić przegrywać mecze, ale jak zagra na przyzwoitym poziomie koncentracji to powinien Niemca szybciutko 3:0 odprawić do domu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Kontuzje? - To się okaże...
Gilles S. - Na turnieju pokazowym skreczował, miał przykładane do stopy &quot;lody&quot;.
Seppi A. - Podczas Pucharu Hopmana nabawił się gorączki.
Pospisil V. -W Chennai podczas meczu z Wawrinką skreczował przy stanie 5:5 w drugim secie, schodził z kortu kulawy, wycofał się z turnieju w Auckland.
Gasquet R. - W Doha narzekał na ból pleców, na pokazówce w jednym meczu grał słabo, w drugim już dość dobrze.
Kyrgios N. - Pod koniec 3 seta w meczu przeciwko Verdasco chodził z grymasem bólu na twarzy, łapał się za bark.
Janowicz J. - Wycofał się z Pucharu Hopmana przez domniemaną kontuzje stopy, podobno słabo przepracował okres przygotowawczy.
Haas T. - W przegranym meczu w Auckland brał podczas meczu podobno jakieś tabletki.
Murray A. - Wraca na korty po poważnej kontuzji pleców, choć z formą powinno być już wszystko dobrze to jednak nigdy nic nie wiadomo.
Anderson K. - Wycofał się z Brisbane z powodu infekcji wirusowej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Carlos Berlocq - Edouard Roger-Vasselin - 1 @ 3,00 B365
Ja natomiast nie szukałbym tutaj niespodzianki, oczywiście obaj lubią grać 5-setówki, ale Francuz gra bardzo ciekawy tenis, zróżnicowany. Widziałem go w Chennai, bardzo dobrze przy siatce, serwis jak siądzie to ustawia wymiany. Nieźle się porusza nawet po korcie i nie jest problemem dla niego utrzymanie piłki w korcie jak i mocniejszy atak. Ciekawie funkcjonował jego BH po linii, Staszek miał wiele problemów jak i z passing shotami. Myślę, że Berlocq nie ma czego szukać w tym starciu na tej nawierzchni.
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Nie mam sily pisac 3 raz tego samego. Coraz wiecej klopotow ze sprawnym funkcjonowaniem tej strony ostatnimi czasy, wiec w skrocie.
Matosevic-Nishikori 2 @1.33
Nishikori swietny gracz, bardzo dobre wystepy w Melbourne w dwoch ostatnich latach. Z aktualnej dyspozycji to bardzo zaciety mecz polfinalowy w Brisbane z triumfatorem Lleytonem Hewittem. Matosevic dobry gracz, z tego seoznu mozna powiedziec ze wycisnal na razie ile sie da. Matosevic moze dac dobry mecz, ale nie widze jego wygranej z Japonczyekiem.

Gabashvili-Stakhovsky 2 @1.25

Stakhovsky chyba zawodnik in plus poczatku sezonu. Sergij dawno nie gral dobrze, a w koncu ma wygrane turnieje ATP na swoim koncie. Gabashvili to juz nie pamietam kiedy gral na swoim najlepszym poziomie. Gabashvili to byl zawodnik juz dobre 5 lat temu o duzych mozliwosciach i pokonywal zanczacych graczy, ale teraz. Nawet te jego rzadkie momenty to jest nic w porownaniu co prezentowal kilka sezonow temu jako mlody chlopak. Stakhovsky jezeli sie jakos dziwnie nie zniecheci po bardzo dobrym wyniku w Sydney (bo tez juz takie wypadki pamietam) to powienie nsmailo wygrac. Tak na wszelki wypadek bukmacher typu krecz=zwrot.
Will Djokovic play in the final ? Yes @1.4
Kazdy buk, ktory proponuje opcje &quot;Djokovic final&quot; w okolicach tego kursu wydaje mi sie dobry do wytypowania takiego zdarzenia.
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Gilles S. - Na turnieju pokazowym skreczował, miał przykładane do stopy &quot;lody&quot;.
Gilles Simon wycofuje się z turnieju z powodu kontuzji. Do drabinki głównej wskakuje Stephane Robert.
Edit: Simon ciągle jednak w drabince.......
 
czacher 5

czacher

Użytkownik
Jan Hajek v Damir Dzumhur

Typ : 2
KURS: 1,53 bet365


Hajek ostatnim czasem bez formy, najlepiej świadczą ostatnie porażki z graczami z trzeciej setki rankingu, takimi jak T. Daniel czy A. Sikora. Po drugiej stronie siatki staje dobrze dysponowany Dzumhur który w tym roku nie stracił jeszcze seta. Końcówkę ubiegłego sezonu też miał udaną. Nie przegrywał z underdogami. Spodziewam się w miarę wyrównanego pojedynku z przewagą Dzumhura. Zastanowiłbym się czy postawić na niego jeżeli byłby to mecz trzy setowy, na dystansie pięciu setów powinien spokojnie wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Janowicz - Thompson 2 4.40 marathonbet
Niestety ale Jurek jest daleki od choćby przyzwoitej formy, pamiętamy jak było na US Open z Gonzalezem, który przed meczem wydawało się że nawet z grającym z kontuzją JJ nie mógł mieć szans a jednak... Sytuacja teraz podobna, z tym, że trafia na trudniejszego rywala, młodego reprezentanta gospodarzy, który dobrze rozpoczął sezon. Teraz dostaje sporą okazję od losu by szybko poprawić ranking, odnosząc niewątpliwy sukces jakim było by dojście do drugiej rundy. Potrafi grać na tej nawierzchni to jego warunki. Dla JJ będącego w takiej dyspozycji to będzie jedna wielka męczarnia, jeśli ktoś ma rano czas warto może też zagrać live, zobaczyć jaka faktycznie jest szybkość tych kortów, jak JJ będzie wyglądał, ale nie wskazuje nic by miało być dobrze, formy nie ma i trzeba próbować na tym zarobić.
przy okazji trochę wypowiedzi czołowych tenisistów na temat szybkości tegorocznych kortów w Australii...
Odkąd w 2008 roku na obiekcie Melbourne Park zmieniono nawierzchnię z szybkiej, sprzyjającej ofensywnej grze, ale bardzo mocno nagrzewającej się Rebound Ace na Plexicushion, obserwatorzy z roku na rok podnosili larum, że korty Australian Open stają się coraz wolniejsze i bardziej przypominają ceglaną mączkę niż klasyczną nawierzchnię twardą.
W tym sezonie, z przecieków, które dopływały z antypodów, można było wywnioskować, że w końcu dojdzie do zmian i korty w Australii będą szybkie. Faktycznie, turnieje w Brisbane i Sydney odbywały się na bardzo szybkiej nawierzchni i wielu zawodnikom przypominały korty trawiaste, o czym mówił choćby Juan Martín del Potro. Czy podobnie będzie w Melbourne? Głosy samych tenisistów są jak na razie podzielone.
Rafael Nadal już w ubiegłym tygodniu, podczas turnieju w Ad-Dausze, niezbyt przychylnie zareagował na wiadomość, że Australian Open ma się odbywać na szybkiej nawierzchni, - Cholera, myślałem, że Craig (Tiley, dyrektor Australian Open - przyp. red.) jest moim przyjacielem - wypalił Hiszpan, a już po przybyciu do Melbourne i pierwszych treningach nie ukrywał swojego niezadowolenia. - To zupełnie inne warunki niż te, które pamiętam z poprzednich turniejów. To najszybsza nawierzchnia jaka kiedykolwiek była w Australii - powiedział Nadal.
- Naprawdę nie rozumiem, dlaczego zmieniono szybkość kortów. Przecież w ostatnich latach w Australian Open mieliśmy kilka niesamowitych, długich meczów, pasjonujących dla kibiców. Nie wiem, dlaczego zdecydowano się na przyspieszenie nawierzchni. Nie jestem pewien, czy to dobra decyzja - dodał mistrz Australian Open z 2009 roku.
Roger Federer i Maria Szarapowa, którzy wystąpili w turnieju w Brisbane International, zgodnie twierdzą, że nawierzchnia w Melbourne jest szybsza niż rok temu, ale znacznie wolniejsza niż w Brisbane. Sam Szwajcar nie rozumie utyskiwania Nadala. - Nie wiem, czy to jest duży problem. Nadal na każdej nawierzchni gra z linii końcowej i trzyma się z tyłu. On wszędzie może robić te rzeczy, nie ma w tym dla niego problemu. On tak gra choćby na nawierzchniach halowych, na których to wydaje się niemożliwe, co pokazał pokonując mnie w ostatnich Finałach ATP World Tour - stwierdził bazylejczyk.
- Nie mówmy, że te korty są błyskawiczne - dodał Helwet, którego poparła Szarapowa. - Słyszałam, że korty boczne są nieco szybsze od tych głównych. Dziwi mnie to, że nie ma konsekwencji jeśli chodzi o szybkość poszczególnych kortów i jedne są szybsze, a inne nie.
Natomiast Samantha Stosur twierdzi, że ważniejsze od nawierzchni będą piłki, które powinny ułatwiać zdobywanie punktów. - Niezależnie od tego, czy korty są szybsze niż rok temu, to piłki są zdecydowanie inne. Łatwiej jest nimi posyłać uderzenia wygrywające, co jeszcze kilka lat temu było tu prawie niemożliwe - komentowała najlepsza australijska tenisistka.
Zupełnie inne zdanie ma Andy Murray. Szkot twierdzi, że szybkość nawierzchni jest dokładnie taka sama jak w zeszłym roku, natomiast Margaret Court Arena, trzeci co do ważności kort na obiekcie Melbourne Park, który przeszedł renowację i został wyposażony w zasuwany dach, jest... krzywy: - Margaret Court Arena jest pod bardzo dużym nachyleniem. Trenowałem tam i to było dziwne - oznajmił trzykrotny finalista tej imprezy.
Całą dyskusję o szybkości kortów w Melbourne zdaje się zamykać dyrektor turnieju, Craig Tiley - Nie poczyniono żadnych zmian odnośnie szybkości kortów w Australian Open - poinformował.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/409262/rafael-nadal-narzeka-na-szybkie-korty-w-melbourne-a-roger-federer-i-andy-murray-
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom