>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Roland Garros 2016 - turniej główny

Status
Zamknięty.
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Knapp @ 18 Unibet ✅ [w Unibet rozegranie jednego pełnego seta zalicza zakład]
Lim @ 5 Bet365 ⛔
Rywalki z problemami zdrowotnymi. Azarenka miała kontuzję pleców, przez co musiała się wycofać z Madrytu, zaś w Rzymie nie byłą w pełni zdrowia. Knapp już w 2007 r. ją zlała w pierwszej rundzie Rolanda 6-1 6-1, może być małe deja vu. Z kolei Giorgi miała problemy z mięśniami i wycofywała się z kolejnych turniejów. Lim przed własną publicznością może być groźna.
Cornet - Flipkens over 2.5 seta @ 2.37 Bet365 ⛔
Cornet bez formy, ale to ambitna zawodniczka i przed własną publicznością zawsze się spina. Flipkens nie przepada za clay&#39;em, ale to bystra tenisistka, która potrafi zaadaptować swój tenis do rywalki. Spodziewam się zaciętego starcia i trzech setów.
Babos under 19.5 gema @ 1.66 Bet365 ✅, 2-0 CS w setach @ 1.50 ✅
Crawford po kontuzji, nie grała od Charleston. Babos w formie, ma wyniki, powinno być szybko, gładko i przyjemnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
bartkks 33

bartkks

Użytkownik
Bertens - Kerber

Bertens wygra 1 set i WYGRA cały mecz 4.33 Bet365

Na wczoraj chyba nie uszło to waszej uwadzę, utrafiłem handicap setowy +1.5 na Rosola z Wawrinką, kurs 4.33, dokładnie taki sam jaki podaję wam na dziś. Chyba fajny kurs wczoraj wszedł, mam nadzieję, że i tym razem pomogę wam powalczyć z bukiem. W 1 rundzie mierzyć się będzie rozstawiona z numerem 3 Kerber kontra 58 w rankingu Kiki Bertens. Zacznę od tego, że ta druga całkiem dobrze radzi sobie na mączce w tym roku. 24 letnia holenderka, w ubiegłym tygodniu wygrała turniej w Nurymbergii, po drodze pokonując m.in. Duque-Marino M. w finale (2-0), Goerges, Falconi, czy Vinci. Nazwiska nie powalają na kolana ale liczy się ogranie, dodatkowa pewność siebie dochodzi,Myślę , że niemka polskiego pochodzenia jedzie ciągle na opini wygrania wielkoszlemowego turnieju w styczniu, oczywiście tego jej nikt nie odbiera, ale to było 4 miesiące temu, a nawierzchnia diametralnie inna. Na mączce ma w tym sezonie bilans 7-3, lecz w dwóch ostatnich turniejach odpadała w pierwszym swoim meczu, odpowiednio w Madrycie z Barbarą Strycovą i w Rzymie z Geni Bouchard, w każdym z obu przypadków , przegrała 1 seta a potem przegrała mecz. Kerber rok temu tutaj doszła do 3 rundy, w tym jakoś nie widzę jej w tym starciu z Bertens która wydaję się być w lepszej formie, Kerber zawsze w okolicahc 10-15 miejsca, po wygraniu Szlema wskoczyła do trójki. Stawiałem na 2 sety Rosola po 4.33, siadło,tym razem mam nadzieję będzie podobnie, cholernie czuje to zwycięstwo holenderki, forma to potwierdza, wyjść wygrać i mam nadzieję, że kurs 4.33 po raz kolejny okażę, się szczęsliwy. Pozdrawiam!
Super typ. Gratulacje!!
✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
tenismanager 538

tenismanager

Użytkownik
Sevastova A. - Vickery S. 2:0 (6:2 6:2)✅

Specjalistka od gry na kortach ziemnych Sevastova podejmie dziś w pierwszej rundzie kwalifikantkę Vickery.
Ta młoda zawodniczka z USA nie notuje jak dla mnie jakiś oszałamiających wyników, większość swoich meczów rozgrywa w ITF-ach w swoim kraju. W kwalifikacjach oglądałem jej ostatni mecz i jak dla mnie grała bardzo prosty tenis, serwis wydawał mi się słabiutki, a w oko wpadło to jak niska jest Vickery zaledwie 1.62 m.
Sevastova też według mnie ten sezon poniżej oczekiwań, ale jest to bardzo zdolna zawodniczka, znacznie wyżej od swojej rywalki w rankingu WTA.
Powinna spokojnie poradzić dziś sobie z Vickery.

Typy:
Sevastova A. @1.57 Betsson 5/10j.✅
Sevastova A. 2:0 @2.50 Betsson 1/10j.✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dx2 230,5K

dx2

Użytkownik
Stosur-Sh.Zhang 1 @1.3 b35
Zaraz pierwszy typ, ktory rzuca mi sie do kombinacji. Stosur od lat na French Open prezentuje klase. Zreszta jak ktos byl finalistka i dwukrotna polfinalistka French Open jak Stosur to mimo wszystko mozna wymagac. Australijka nawet jak juz przegrywa to sa to zawodniczki, ktore w ostanich latach odgrywaly pozniej kluczowe role w French Open. Za wczesny etap na wylot dla Stosur, dzis bardzo trudna rywalka w postaci Doi, ktora gra naprawde bardzo dobrze. Teraz powinno byc z przyslowiowej gorki, tym bardziej ze Shuai Zhang ostatnio nie dala zadnych przeslanek do lepszej formy.
Konjuh-Cibulkova 2 @1.33 exp
Cibi tak naprawde juz od Indian Wells wrocila do dobrego grania, ale na wynik przelozylo sie to dopiero w Katowicach. Tez swietny wystep w Madrycie Slowaczki. Konjuh nieprzyjemna zawodniczka, ale Cibulkova po prostu ma mozliwosci. Ostatnie 3 lata Cibulkova nie zablysnela na French Open, wliczajac w to absencje w ubieglym sezonie, kiedy Cibulkova wystartowac nie mogla. Byl juz polfinal kiedys w wykonaniu Cibulkovej we francuskim szlemie i jakos mam wrazenie, ze ten French Open bedzie w koncu lepszy dla Slowaczki.
Suarez N.-Q.Wang 1 @1.14
 
tenismanager 538

tenismanager

Użytkownik
#15
Falconi I. - Barthel M. 2:1 (6:4 0:6 6:2)⛔

I jeszcze jeden ostatni typ na dziś. Barthel wraca na kort po dłuższej przerwie ostatni mecz rozegrała
w Australian Open, gdzie odpadła w pierwszej rundzie. Jest wielką zagadką w jakiej jest formie i jak dziś się zaprezentuje przeciwko Falconi. Gdyby Barthel była w rytmie meczowym stawiałbym bez zawahania, a tak jest duża nie wiadoma. Falconi w ostatnim meczu w turnieju w Norynberdze skreczowała, nikt nie wie czy uraz był poważny
i czy jej w dzisiejszym meczu nie będzie przeszkadzał.
Amerykanka na kortach ziemnych radzi sobie przeciętnie i w dzisiejszym meczu może zdarzyć się wszystko. Postaram poszukać się w tym meczu niespodzianki i stawiam na Barthel.

Typ:
Barthel M. @3.00 Sportingbet 2/10j.⛔
 
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Cirstea Sorana-Mihaela win @1,90 Sportingbet

Fajne kursiwo na zwycięstwo Cirstey. Pomimo iż, obie panie dzieli spora różnica w rankingu ja uważam że, wcale nie musi mieć to większego znaczenia.
Pierwsze co należy wziąć pod uwagę to nawierzchnia na jakiej się zmierzą, tutaj starsza z zawodniczek ma sporą przewagę. Gdyż w chwili obecnej rozegrała na owej nawierzchni 3 turnieje przed RG. I to z niezłym rezultatem. Pokonując np: Tsurenko, Jankovic, Siegmund czy też Kovinic. Blisko też była pokonania Cibulkovej. Svitolina nie dość że, rozegrała na ziemi zaledwie 4 mecze to jeszcze 3 z nich przegrała. Ulegając nawet Panovej. Moja faworytka rozegrała już na RG, trzy spotkania i wszystkie wygrała bez problemu. Zaś Elina nie grała tutaj QF, co działa tutaj na jej niekorzyść.
Obie zawodniczki na podobnym poziomie %, jeśli chodzi o serwis. Elina ma lepsze pierwsze podanie i lepszą statystykę asów zaś drugim podaniem Rumunka minimalnie przewyższa swoją rywalkę. Obie mają podobne warunki fizyczne. Sorana jest zaś bardziej doświadczoną zawodniczką. Nie mniej jednak myślę że, forma i ogranie na owej nawierzchni weźmie górą.
 
vodrinker 785

vodrinker

Użytkownik
Co myślicie o Radwańska - Garcia +20,5 gema po 1.73? Wyrównany mecz wg mnie ze względu na preferencje odnośnie nawierzchni, +dla Garcii też za serie zwycięstw ostatnio. Myślę, że spokojnie pokryją, czuję 3 sety, ale dla kogo to się nie odważę stawiać. Co o tym myślicie?
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Umiejętności większe tylko że ona nic na clayu nie gra...
Kurs wygląda na pułapkę
Gdzie tam pulapka Konar.. Radwanska nie wygra Frencha, ale Garcia to nie jest Serena.. Owszem wygrala turniej z Lucic, w 1 rundzie w Paryzu w 2 secie meczyla sie dziewczyna..Radwanska jest swieza i ja tu widze wygrana Isi w dwu setach, ale zreszta ni ma co pisac, jutro kort zweryfikuje.. Isia waleczna bardziej od Garcii.. i umiejetnosci wieksze..
 
djoko_ 210

djoko_

Użytkownik
Garcia C. +1,5 seta 1.67 pinnacle
@vodrinker - nie jestem pewny czy szybko tego Garcia nie wygra.
Zacznę od tego że oglądałem obie panie w pierwszej rundzie i Radwańska mimo że wygrała to odgrywała piłki na pół kortu, słabo atakowała. Oczywiście można powiedzieć że oszczędzała siły, ale ja uważam że ona nie potrafi lepiej zagrać na clayu w chwili obecnej. Garcia gra agresywnie i moim zdaniem Polka będzie miała czym się jutro przeciwstawić. W chwili obecnej Francuska ma serię 5 meczy bez porażki i nic nie zapowiada, żeby jej forma nagle miała spaść. Co więcej, będzie dopingowana przez paryską publiczność. Jak dla mnie ona nie tylko może wygrać z Polką, ale może zajść bardzo daleko w tym turnieju. Dlaczego nie gram na bezpośrednie zwycięstwo Francuski? Dlatego, że miała ona przestój w meczu z Tsurenko i przegrała 4 kolejne gemy, potem zanotowała kapitalny powrót do seta i go wygrała. Radwańska z takiej sytuacji powinna doprowadzić do wygrania seta. Minimum jednego seta jutro Francuska powinna wywalczyć swoją agresywną grą, a najbardziej cieszyłbym się z 2:1 dla Polki ????
 
gabka92 2,4K

gabka92

Użytkownik
Gdzie tam pulapka Konar.. Radwanska nie wygra Frencha, ale Garcia to nie jest Serena.. Owszem wygrala turniej z Lucic, w 1 rundzie w Paryzu w 2 secie meczyla sie dziewczyna..Radwanska jest swieza i ja tu widze wygrana Isi w dwu setach, ale zreszta ni ma co pisac, jutro kort zweryfikuje.. Isia waleczna bardziej od Garcii.. i umiejetnosci wieksze..
również bym się zgodził, Radwańska o klasę lepsza, gdzie tam Garcii do niej, jak ugra seta to będzie max, ale Aga wygra mega mega kurs dla mnnie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Na jutro pewniaki wg mnie:
Radwanska win z Garcia 1.5 Sportingbet
Begu vs Coco Begu 1.2
Sportingbet

O Radwanskiej juz pisalem.. nie wtopi z Garcia.. Jest lepsza w kazdym aspekcie( no moze serwis maja na rownym poziomie), jednakze Aga jest regularniejsza i sprytniejsza zawodniczka a co najwazniejsze bardziej swiezsza..
2:0 AGA
Begu wyeliminuje Coco bez dwu zdan, byc moze szybkie 2 sety.. to co gra Coco wola o pomste do nieba.. Begu w formie, Begu bardziej regualarna tyle co do PAŃ na jutro..
2:1 Begu

Radwanska IZZYY, ale to co Begu odwalila to jakas masakra.. Tak czy owak oba typty trafne
 
raaul007 188

raaul007

Użytkownik
Vandeweghe C. - Begu I. , under 20.5 games @1.78 zagrane w Uni ⛔

Typ oczywiście pod Rumunkę, ale czemu Coco miałaby nie zagrać meczu życia na clayu? Przecież to WTA ????

Coco zagrała w tym roku 3 mecze na ceglanej, w tym dwie porażki, wgl unika tej nawierzchni jak ognia, a jak już wyjdzie to często leci schemat prysznic-pakowanko-samolot i L&#39;adieu. W pierwszej rundzie jakaś parodia z nieznaną mi Brytyjką, ostatecznie wygrała, ale może lepiej byłoby rzucić monetą, niż blokować kort....
Dodam jeszcze, że Amerykanka niczego tutaj nie broni.
Zagra dziś z regularną, wszechstronną, a przede wszystkim będącą w bardzo dobrej formie Irinie. Ostatnio odpadła &quot;tylko&quot; z Halep w 1/4 (Madryt) i Sereną w semi (Rzym).
Zawodniczka wychowana na mączce, wolniejszy z powodu aury kort, niż zazwyczaj to wg mnie atut dla regularnej, cierpliwej Begu.

A przede wszystkim głowa! Dla mnie to jest najistotniejszy argument. Rumunka jest tennisistką, której dość rzadko zdarzają się poważniejsze zawieszki, natomiast Coco i kontuzja mózgu to prawie synonimy.

Georges M. - Muguruza B. G. , Georges win @13.00
Georges +6.5 games @2.28

też Uni ⛔
Muguruza - hiszpańsko-latynoska finezja i czucie piłki. Dodajmy do tego świetne warunki fizyczne i siłę rodem z amerykańskiego stylu tennisa, gdzie każda chce być nową Sereną. Zawodniczka idealna..., ale jednak coś zawodzi. To coś to wg mnie głowa. Być może nie radzi sobie z presją, oczekiwaniami -nie wiem, ale nie można jej w pełni zaufać. Ostatnie wyniki ma przeciętne.

Po drugiej stronie Georges, która w ogóle nie ma formy. Ale jest Francuską i w pierwszej rundzie już zrobiła wielką niespodziankę pokonując McHale. Publiczność ją poniosła (a z tym różnie bywa), więc czemu tym razem ma się spalić w blokach, nie ma nic do stracenia, a jak dobrze wejdzie w mecz to kto wie. Garbine broni tu z kolei wielu pkt (1/4), więc to ona będzie pod presją. Właśnie te aspekty psychologiczne są dla mnie kluczowe, a kurs @13.00 sprawia, że nie mogę nie spróbować.

PS. Niektórzy z Was piszą w analizach teksty w stylu, &quot;wejdzie na 100%&quot;, &quot;lokata&quot;, &quot;nie ma innej opcji&quot; etc. Nie jest Wam tak zwyczajnie po ludzku głupio? Pewny to jest BTTS
w meczu NBA.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
blancos 56

blancos

Użytkownik
Pora podzielić się swoimi typami jeśli chodzi o RG. Dziś na na stół wrzucam spotkanie debla L. Kichenok/ N. Kichenok - D. Kovinic/ Kalashnikova. Swój typ opieram głównie na statystykach. Pierwsza para to katastrofa jeśli chodzi o grę na piachu. Zarówno w singlu, a tym bardziej w deblu gra tych pań to żenada. Dwa mecze wygrane i 9 w łeb. Indywidualnie też nie lepiej. Kolejno 8/13 ( 0/4 w tym roku) i 7/14 ( 0/3) tak więc widać jaki poziom obecnie prezentują obie panie. Ostatni wspólny mecz sióstr to ostre baty 6:1, 6:1 z deblem o podobnym statusie rankingowym. Druga para może mniej doświadczona jeśli chodzi o wspólne granie ale nie jest to ich pierwsze spotkanie. Bilans z ubiegłego roku to 4/2 w tym 3/1 na mączce. Indywidualnie też biją rywalki na głowę. Kolejno 38/25 (3/1 w tym roku) i 24/29 (3/5). Patrząc teraz na kursy widzę lekkie value. Danka Kovinic odpadła już z singla po dobrym meczu z Kvitovą więc pozostaje jej debel.
mój typ: L. Kichenok/ N. Kichenok - D. Kovinic/ O. Kalashnikova - 2 kurs 2.0 totomix
 
tenismanager 538

tenismanager

Użytkownik
Buyukakcay C. - Pavlyuchenkova A. 1:2 (3:6 6:4 1:6)✅
Spotkanie 27 rakiety kontra 83 zawodniczka rankingu WTA. Buyukakcay w swoim pierwszym meczu bardzo męczyła się z niżej notowaną zawodniczką, moim zdaniem powinna odpaść już z turnieju.
Rosjanka, zaś pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając gładko w dwóch szybkich setach.
Pavlyuchenkova to zdecydowanie lepsza zawodniczka niż jej dzisiejsza rywalka, kluczem do zwycięstwa będzie jak najmniejsze popełnianie niewymuszonych błędów.
Jeśli Pavlyuchenkova nie popełni za dużo DF oraz UE to o wynik można być spokojny.

Typy:
Pavlyuchenkova A. @1.50 OtoBet 6/10j.✅
Pavlyuchenkova A 2:0 @2.12 Unibet 2/10j.⛔



Garcia C. - Radwanska A. 0:2 (2:6 4:6)

Spotkanie na które czeka zapewne wielu z Was. Moim zdaniem kursy troszkę zawyżone na Radwańska.
Garcia napewno jest w gazie wygrany turniej Strasbourg, ale w poprzednich turniejach na ziemi nie błyszczała tylko odpadała w pierwszych rundach. W pierwszej rundzie nie wygrała tutaj tak co by zrobiło na mnie wrażenie. Agnieszka to bardziej doświadczona zawodniczka, numer 2 kobiecego tenisa, lepsza kultura gry, dużo dużo by wymieniać.
Taki kurs i nie zagrać to by był grzech.

Typ:
Radwanska A. @1.61 PinnacleSports 8/10j.✅



Pironkova T. - Larsson J.
2:0 (7:5 7:6)

Kolejne z ciekawszych spotkań na dziś. Szwedka Larsson zagra z Pironkova, która w pierwszej rundzie odprawiła kompletnie bez formy Errani. Pironkova jak dla mnie też bez formy w tym roku bilans na ziemi 2/3, ostatnie dwa turnieje porażki w pierwszych rundach kwalifikacji. Larsson jeszcze coś tam gra bilans 9/5 i wygrane mecze z zawodniczkami w jej zasięgu, a taka zawodniczką jest Pironkova.
Mecz zapewne będzie wyrównany, ale wygra Larsson.

Typ:
Larsson J. @1.85
PinnacleSports 5/10j.⛔
 
U 89

user18

Użytkownik
na dziś coś z WTA:

Radwańska 1,55 Uni - jak dla mnie bet dnia i to jeszcze taki kurs :eek: Nie wiem skąd oddsmakerzy wyczarowali taki kurs, ale ja to biorę z pocałowaniem ręki. Wiadomo, że mączka nie jest ulubiona nawierzchnią Isi, nigdy nie notowała w Paryżu jakiś super wyników, w tamtym roku to w ogóle porażka totalna, czas się zrehabilitować i zarobić dużo pkt do rankingu. Jej rywalka Garcia, w tym sezonie na mączce, oprócz wygranego kilka dni temu turnieju, też bardzo przeciętnie. Kurs zawyżony na Isię, chyba z tego względu, że Garcia wygrała Strasbourg, ale powiedzmy sobie szczerze kogo ona tam poknała ? Zapewne Francuzka wyjdzie zmotywowana ostatnim sukcesem, trybuny też za nią, być może będzie podmęczona ostanią intensywnością spotkań. Umiejętności po stronie naszej rodaczki. Technicznie Aga bije ją na głowę, jest lepszą tenisistką i ja dzisiaj pobieram czysty win Agi.✅

Stosur 1,3 - dobry kurs do kombinacji, oglądałem 3 seta z Doi, źle rozpoczęła, ale szybko się ogarnęła i nie dała żadnych szans Japonce. Stosur lubi mączkę, ten sezon całkiem udany, kilka dobrych wyników. Co znaczy Zhang na tej nawierzchni ? Zupełnie nic ???? Doświadczenie Australijki na tej nawierzchni, mocne uderzenia, dobry serwis i Stosur pewnie bierze to spotkanie i melduje się w kolejnej rundzie.✅

Strycova 1,3 - podoba mi się styl gry w tym sezonie Czeszki, gdy trzeba to potrafi zagrać kończące uderzenie, jak trzeba to zagra skrót, dobrze porusza się po korcie, prawdziwy walczak na korcie, a do tego notuje dobre wyniki na ziemi w tym sezonie. Jej rywalka Hercog potrafiła w przeszłości zaskoczyć jakimś dobrym wynikiem na mączce, natomiast ten sezon słaby, pokonała w 1 rundzie starą i będącą bez formy Dominguez-Lino. Aktualna forma i umiejętności, a także głód zwycięstwa do stronie Strycovej.✅

Do kombinacji z niższych kursów pewniakami w mojej ocenie wydaje się jeszcze Safarova 1,22✅Begu 1,22✅ Kvitova 1,16✅ Irigoyen/Kania 1,12✅ Williams/Williams 1,16 ✅Hlavackova/Hradecka 1,14✅
B365
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
blancos 56

blancos

Użytkownik
Do kombinacji z niższych kursów pewniakami w mojej ocenie wydaje się jeszcze Safarova 1,22 Begu 1,22 Kvitova 1,16 Irigoyen/Kania 1,12 Williams/Williams 1,16 Hlavackova/Hradecka 1,14
B365
Mnie jakoś Kvitova nie przekonuje aby stawiać ją w roli faworyta za 1.16. Przy odrobinie chłodnej głowy Kovinic mogłoby już nie być czeszki w tym turnieju (5:4 w trzecim secie i serwis Kovinic.) Wolę poszukać czegoś w stronę Su Wei jak na przykład Hsieh, Su Wei-Kvitova, Petra HG (6,5-0), gdzie mamy zdecydowanie lepszy kurs, bo 1.40 a przy 5,5-0 nawet 1.70. Chinka z Taipei pokonała już w tym roku na piachu podobną zawodniczkę, a mianowicie Pliskovą więc wie jak należy grać z zawodniczkami siłowymi. Może i nie wygra ale na pewno nie da się zniszczyć i pokryje spokojnie moje handi
 
U 89

user18

Użytkownik
Mnie jakoś Kvitova nie przekonuje aby stawiać ją w roli faworyta za 1.16. Przy odrobinie chłodnej głowy Kovinic mogłoby już nie być czeszki w tym turnieju (5:4 w trzecim secie i serwis Kovinic.) Wolę poszukać czegoś w stronę Su Wei jak na przykład Hsieh, Su Wei-Kvitova, Petra HG (6,5-0), gdzie mamy zdecydowanie lepszy kurs, bo 1.40 a przy 5,5-0 nawet 1.70. Chinka z Taipei pokonała już w tym roku na piachu podobną zawodniczkę, a mianowicie Pliskovą więc wie jak należy grać z zawodniczkami siłowymi. Może i nie wygra ale na pewno nie da się zniszczyć i pokryje spokojnie moje handi
Ta oglądałem ten mecz i rzeczywiście masz rację, Kvitova było blisko odpadnięcia, ale na końcówka zmobilizowała się na maxa i zrobiła swoje. Kovinic to inny typ zawodniczki niż Hsiesh, brakuje jej mocy i liczę, że na returnie Petra będzie miała łatwiejsze zadanie niż z Kovinic, a i swoje podanie powinna pewnie trzymać. Twój handicap również całkiem prawdopodobny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom