>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

[Polska - Portugalia] - 1/4 finału, 30.06.2016 r. godz 21:00

TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
dobra panowie (i panie)za kolejne głupie posty, typowe docinki, pytania o zakłady, kartki itd nie związane z dyskusją meczową będą leciały kartki.za duży bajzel zaczyna się robić.pytania, sugestie na temat zakładów=temat ,ciekawe zakłady na euro,
 
S 61

sanej

Użytkownik
Zapowiada sie cieeezki meczyk. Sklad wyjdzie taki jak ze Szwajcarami , bo inny nie moze. Brakuje materialu ludzkiego , mamy 12 odpowiedzialnych ludzi do gry. Bledem bylo wystawienie przy tak waskiej kadrze prawie calego podstawowego skladu w meczu o pietruszke z Ukraincami. Wlosi byli madrzejsi. Bardzo to sie odbilo od 75 minuty meczu ze SUI , oddychali rekawami. W dogrywce juz byla modlitwa o karne , i cud ze SUI nam nie wladowali po trzech setkach. Co zrobil Nawalka zeby pomoc temu zespolowi? NIC . Obejrzal sie na lawke rezerwowych , popatrzyl , poszedl dalej. Nie mielismy trzech odpowiedzialnych ludzi by weszli ze swiezym zapasem sil na podmeczonych rywali. Obawiam sie , iz w meczu z POR moze to sie powtorzyc. Przy remisie w 70 min POR zaczna wprowadzac swiezych , wcale nie gorszych graczy na podmeczonych Polakow by zrobic roznice. Czym odpowiemy? Niczym , jedynie Jodlowiec za Maczynskiego. Czy Blaszczu i Grosik wytrzymaja 90 minut? Nie daj boze 120? Maja zmiennikow? NIE. Nawalka zabral jeszcze jednego skrajnego pomocnika Peszko , ktory jest bardzo nieodpowiedzialny tak samo jak Kapustka ktory o grze defensywnej nie ma bladego pojecia i jest typowa 10. Im dalej w las , tym bedzie gorzej. Obysmy kopli bramke dosc szybko i jako pierwsi...Troche szczescia sie przyda.
Czym dalej czytam Twoją analizę tym bardziej stwierdzam, że nie oglądałeś chyba żadnego meczu Kapustki na Euro. Może nie jest tak szybki i błyskotliwy jak Grosik ale w defensywie jest od niego dużo lepszy. Głupie kartki to może i prawda jednak odbiory piłki świadczą o tym, że jest to dobry zmiennik, który nie grzeszy techniką i może zrobić różnicę. Szwajcarzy mieli 2 dni regeneracji więcej więc nie zwalaj na przygotowanie fizyczne naszej drużyny bo wykonali JUŻ świetną pracę. I jeśli piszesz, że Jodła jest dobrym zmiennikiem Mączyńskiego to też świadczy, że oglądasz mecze reprezentacji naćpany albo upity, że ledwo widzisz na oczy. Jodłowiec jest co najwyżej dobry w wybijaniu piłki na oślep, nie wspominam nawet o tym, że dość słabo rozumie się z Krychą.

/// post do kasacji. Nie widziałem wpisu moderatora.

twój post jest ok, wolno się spierać i dyskutować w kwestii meczu, jednej z drużyny (oczywiście na poziomie)
chodzi bardziej o głupie posty, napinki, pytania o zakłady itd. (po to są inne tematy)pzdr
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Hehe widze, ze dyskusja na dobre sie rozpoczęła wiec dołożę cos od siebie.

Po pierwsze: Co będzie jak stracimy pierwsi bramkę?

Do tej pory rozegraliśmy 4 mecze w których 3 razy strzelaliśmy bramkę pierwsi i 3 razy dowoziliśmy wynik (w meczu ze Szwajcaria remis) do końca. Co będzie jeśli Portugalia strzeli gola jako pierwsza? Ilu z was, tak na serio, widzi nas grających piłką, cisnących Portugalczyków którzy po strzelonym golu nie ryzykowaliby tak jak ryzykują goniąc wynik? Czy my stwarzamy wystarczająco dużo okazji do strzelenia gola w drugich połowach? Czy gdy byłoby trzeba gonić wynik mamy do tego odpowiednich zawodników i czy będą oni mieli wystarczająco dużo siły po 120+ minutach ze Szwajcaria? Obronę możliwe, ze mamy przyzwoita, ale gdy będzie trzeba pokazać umiejętności w ataku to już nie jestem tego taki pewny. Do tego już chyba udowodniliście, ze na ławce nie ma żadnego wartościowego zawodnika który wchodząc dodałby jakości w ataku. Jeśli Portugalczycy strzela pierwsi gola (szczególnie, jak strzela w drugiej polowie i zostanie nam &lt;30 minut do konca) to moim zdaniem jest już po nas.

Po drugie: Gdy będzie potrzebny lider

Sporo mówicie o tym, ze Ronaldo to płaczek, i nurek, ze ma słaby turniej, ze nic nie gra, ale statystyki mówią nieco inaczej. Porównując dwie największe gwiazdy swoich zespołów: Ronaldo i Lewandowskiego to widać jak na dłoni, ze to Lewandowski ma słaby turniej i jest praktycznie niewidoczny, a nie Ronaldo. Lewandowski 0 goli + 0 asyst. Ronaldo 2 gola + 2 asysty. Presja jest ogromna na obu z nich, ale Ronaldo jakby po meczu z Węgrami sie otrząsnął i zaczął grac a Lewandowski nie może sie przełamać. Patrząc na statystyki obu panów to w 4 meczach Lewandowski miał 8 goal attempts, z czego tylko 2 celne strzały! Ronaldo w 4 meczach miał 31 goal attempts i 8 strzałów celnych, z czego 2 wpadły. Lewandowski + Milik łącznie mieli mniej goal attempts + strzałów celnych jak sam Ronaldo a co jeszcze mówić o reszcie zespołu z Portugalii który dokłada swoje. Tak więc moim zdaniem, jeśli którykolwiek zespół będzie liczył na swojego lidera, to prędzej Ronaldo cos pokaże niż Lewandowski.

Ja w tym meczu idę w wysoki kurs na William Hillu i gram na performance points Portugalii. (każdy korner +3 pkt, każdy gol +10 pkt, czyste konto +5 pkt i każda czerwona kartka -10 pkt)

50+ performance points Portugalia @ 9,5 ⛔ 28 pkt

Dla mnie jest oczywiste, ze to Portugalia będzie cisnąc. Polacy będą czekać, grac w obronie, wyprowadzać okazjonalnie szybkie ataki, ale to Portugalczycy powinni mieć piłkę i atakować częściej. Najbardziej oczywiście liczę na kornery których Portugalczycy nabijają masę. W meczach grupowych z Islandia uciułali 43 punkty (11 kornerow + 1 gol), w meczu z Austria 35 pkt (10 kornerow + czyste konto) a mogło być 45 gdyby Ronaldo wykorzystał karnego. W meczu z z Wegrali zdobyli 57 pkt (3 gole + 9 kornerow). Tylko z Chorwacja Portugalia nic nie pokazała i praktycznie nie zdobyła żadnych punktów. Polacy to jednak nie Chorwaci i bliżej nam poziomem do Islandii, Austrii i Wegier a Portugalczycy o tym doskonale wiedza. Po słabym meczu z Chorwacja gra powinna sie poprawić, i nie sadze by Portugalczycy wyszli z takim respektem z jakim wyszli na poprzedni mecz który obu ekipom wybitnie nie wyszedł. Myślę, ze po takim kursie warto zaryzykować.

Tak trochę offtopicowo (można skasować) w kwestii murawy. Jak myśmy organizowali Euro to 1000 komisji ciągle coś sprawdzało i się bardzo staraliśmy i wszystko było idealnie, a Francuzi mają poziom boisk albańskich i jest ok.
Tez maja na glowie roznych ekspertow a w Lille po fazie grupowej murawa byla zmieniana bo jej stan byl tak tragiczny. UEFA wielokrotnie krytykowala Francuzow za stan przygotowania boisk, tak samo jak Deschamps ktory tez nie raz mowil, ze stan boisk jest ponizej krytyki.

Ja bym się tak bardzo nie skupiał na dyspozycji Krystyny. To bez znaczenia. Tam różnicę mogą zrobić inny zawodnicy jak Nani i Quaresma, który gra po prostu świetnie.
Moim zdaniem wrecz przeciwnie. Gdybysmy &quot;wyjeli&quot; Ronaldo z zespolu Portugalii to w 4 meczach Portugalczycy strzeliliby 1 bramke... no moze 2 bo Ronaldo przestrzelil karnego choc prawda jest taka, ze to on go wywalczyl wiec bez niego tego karnego tez by nie bylo. Ronaldo bral udziel przy 4 na 5 goli strzelonych przez Portugalczykow, wiec mowienie, ze nie ma znaczenia jak gra jest chyba na wyrost skoro to on strzela i asystuje najczesciej. W takich zespolach jak Portugalia gdzie jest jeden swiatowej klasy grajek i reszta przyzwoitych pilkarzy bardzo wiele zalezy wlasnie od formy lidera.
 
T 14

themaciek

Użytkownik
Co do temperatury to się zgadzam w 100%. Co do murawy już nie. Mi się wydaje, że Kryście będzie bardzo zależeć na wygraniu ojro. To jest profesjonalista 100% mimo całego jego mazgajstwa (i tak go nie lubie ???? ) spójrz jak on wygląda chyba ze 3% tkanki tłuszczowej tylko, istna maszyna. Mają możliwość wygrać ojro chyba większą niż w 2004. Wiadomo polacy znaja taka murawe z ekstraklasy chociażby, ale każdy profesjonalny piłkarz grał na podobniej i to nie raz. Spodziewam się również że kursy na Portugalie pójdą jeszcze w góre, także jeszcze się wstrzymam ????
Nikt nie kwestionuje umiejętności a ja nawet myśle, ze jest w dobrej formie. Karny to żaden argument bo wiele wpadało odbitych od słupka. Chodzi mi głównie o to, że nie są tak zgrani jakby się wydawało. Z Węgrami, Islandią i Austrią przy całym szacunku wydawało się nieźle, ale to jednak nie zespoły z górnej półki, do których według mnie pod opieką Nawałki awansowała Polska. Umiejętność czytania prostej, ale szybkiej gry będzie decydująca i moim zdaniem to właśnie Glik i Krychowiak najbardziej uprzykrzą grę ich gwieździe, która tutaj nie ma takich możliwości podań i zrozumienia oraz partnerów z taką kontrolą sytuacji jak w Madrycie. Stąd moje wnioski, że patrząc na ofensywny potencjał naszej paczki, tj. Milik Lewy Błaszczykowski Grosicki a nawet świetnie wyuczony gry w obronie &quot;skrzydłowy&quot; Piszczek wcale nie odstają od Portugalii. Natomiast w obronie mamy w obecnej dyspozycji niewielką przewagę. Oczywiście kondycyjnie lekko przeważają Portugalczycy dlatego jeśli chłopaki poradzą sobie z przetrzymaniem piłki na skrzydłach, bez nadmiernego korzystania z środka pola Ronaldo nie zrobi według mnie takiej różnicy i wygramy.
Jeśli natomiast nasi zagrają jak z Ukrainą i stracą kilka piłek, Krystynaa dojdzie do kilku sytuacji biegowych gdzie łatwo z nim przegrać to prędzej czy pózniej ale nasi wymiękną kondycyjnie i błędy sie pomnożą.

Szanse będą według mnie zależeć od podejścia trenerów i egzekwowania założeń taktycznych. Będzie Biało-czerwonym trudno, ale myślę, że Portugalczykom napsują krwi nawiązując przynajmniej równą walkę.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja bym się tak bardzo nie skupiał na dyspozycji Krystyny. To bez znaczenia. Tam różnicę mogą zrobić inny zawodnicy jak Nani i Quaresma, który gra po prostu świetnie. Taktyka Santosa to wpuszczanie go w 80 min na podmęczonych rywali i w tej roli się świetnie spisuje. W defensywie mieli dziury i brak zrozumienia w meczach grupowych, z Chorwacją zagrali już jednak mega uważnie. A co do stanu murawy to moim zdaniem może to Polsce pomóc jako zespołowi słabszemu bo będzie więcej przypadkowości, szczęścia w takiej grze niż umiejętności. Temperatura z kolei pomoże Portugalii przyzwyczajonej do południowego klimatu.
 
deserteagle 180

deserteagle

Użytkownik
Polska - Portugalia
Typ: 2 drużyna(Portugalia) liczba spalonych +2.5 (więcej) (3)✅
Kurs: 1.80 (STS)

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Sercem oczywiście kibicuję Polsce i trzymam kciuki aby nasza obrona często &quot;łapała&quot; biegnącego Krystynę lub kombinującego Naniego na spalonych.
Myślę, że ten zakład może trafić mi sam Krystyna, który jak się &quot;wkręci i rozkręci&quot; będzie próbował indywidualnych akcji a n-ty spalony może dodatkowo spowodować irytację u CR7 i chęć &quot;rozmowy&quot; z arbitrami liniowymi, którzy w zamian za okazane im &quot;zainteresowanie&quot; mogą być jeszcze bardziej skrupulatni w ocenianiu jego poczynań na boisku. :]
Edit: Szkoda Polski...Portugalia była do ogrania :-(
Tak czy inaczej WIELKI SZACUN dla &quot;Orłów&quot; za serducho do gry na boisku i za prawdziwą walkę!!!
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska - Portugalia
Polska awans 2,40 Betsson ⛔
Grosicki zagra w całym meczu: NIE 1,80 Unibet ✅
Liczba strzałów poza światło bramki Arka Milika: over 1,5 1,65 Unibet ✅

Dziś postanowiłem trochę poeksperymentować i znalazłem kilka typów, które postanowiłem opisać.

Moim zdaniem, i z tego co widzę na różnych portalach zagranicznych nie tylko moim, szanse są rozdzielane pół na pół. Kursy jednak są ostro przechylone na stronę Portugalii. Ja skorzystam ale zamiast wygranej wolę awans, bo dogrywka jest prawdopodobna.
Dlaczego Polską? Na tym turnieju zagraliśmy 2,5 bardzo dobrego meczu: Z Irlandią Północną, Niemcami i I połówkę ze Szwajcarią. Z Ukrainą średnio, reszta spotkania z Helwetami również nie najlepiej. Z drugiej strony jest Portugalia, która ani razu nie zagrała na wielkiego meczu. Ronaldo i spółka nie mają napastnika, z tego powodu z przodu grają Nani i Ronaldo. To przekłada się na grę, bo ich jedyną bronią w ofensywie jest kontra. W ataku pozycyjnym nie istnieją. My z kolei, moim zdaniem, mamy najlepszą po Włochach obronę na turnieju. Jeśli pozwoli im się grać piłką to wiele nie powinni zdziałać, skoro Niemcy nie sklecili z nami żadnej groźnej akcji. Mecz ze Szwajcarią może trochę zaciemniać obraz. Tam zaatakowaliśmy mocno w pierwszej połówce i to dało o sobie znać w końcówce. Dziś takiego scenariusza raczej nie zobaczymy – Nawałka wyciąga wnioski i na każdego rywala przygotowuje inną taktykę. Z kolei obrona Portugalii została zmieniona przed spotkaniem z Chorwacją i jak widzę choćby na stronie Marki, taka sama ma grać dzisiaj. To jest ich mocniejsza strona niż atak ale też myślę, że gorzej stoją niż my.
Patrząc po nazwach faworytem jest Portugalia ale po grze na tych mistrzostwach myślę, że szanse są równe. My mamy jednak lepszą defensywę, a z przodu Lewandowskiego i Milika, którzy nie mogą odpalić. Gdyby grali na swoim poziomie to wyniku byłbym pewny, tak to myślę że może być znów dogrywka. Kurs na awans jest wysoki i myślę, że warto spróbować.

Kolejny typ dotyczy Grosickiego. W meczach z Irlandią i Ukrainą wchodził z ławki, natomiast z Niemcami i Szwajcarią opuszczał boisko. Najdłużej pograł z Helwetami ale tam pauzował za kartki jego zmiennik Kapustka. Nie mamy na ławce dużego pola manewru, a Kapustka i Jodłowiec to są pierwsi do wejścia gracze. Co mecz schodzi skrzydłowy albo dwóch. Grosik szybciej potrafi się wypompować i często w końcówkach brakuje mu sił. Z kolei Błaszczykowski haruje mocno w defensywie pomagając Piszczkowi. Tu wyraźnie odstają Grosicki, jak i Kapustka. Trener pewnie da Kubie grać dłużej, a więc pierwszym do zmiany powinien być Kamil.

Arek strzela często i chętnie. Niestety ostatnio mu to wychodzi fatalnie ale chłopak się nie zniechęca i gra swoje. Z Irlandią i Niemcami miał po dwa niecelne strzały, z Ukrainą jeden, ze Szwajcarią 3. To jest typ napastnika, który jeśli ma trochę wolnego miejsca to się nie zastanawia tylko strzela. Piłka go ciągle szuka i ma zawsze kilka okazji. Do tego strzela wolne, co zwiększa szanse na niecelne strzały. W klasyfikacji mistrzostw jest na drugim miejscu wśród niecelnych razem z Perisiciem i Dzemailim, za plecami oczywiście Ronaldo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Moim zdaniem wrecz przeciwnie. Gdybysmy &quot;wyjeli&quot; Ronaldo z zespolu Portugalii to w 4 meczach Portugalczycy strzeliliby 1 bramke... no moze 2 bo Ronaldo przestrzelil karnego choc prawda jest taka, ze to on go wywalczyl wiec bez niego tego karnego tez by nie bylo. Ronaldo bral udziel przy 4 na 5 goli strzelonych przez Portugalczykow, wiec mowienie, ze nie ma znaczenia jak gra jest chyba na wyrost skoro to on strzela i asystuje najczesciej. W takich zespolach jak Portugalia gdzie jest jeden swiatowej klasy grajek i reszta przyzwoitych pilkarzy bardzo wiele zalezy wlasnie od formy lidera.
Oczywiście Krystyna to poziom najwyższy, światowy. Najprawdopodobniej najlepszy lub drugi najlepszy piłkarz świata, ale akurat na tym Euro albo z powodu zmęczenia, albo ukrytej kontuzji, albo barku dobrej współpracy z resztą zespołu, albo wszystko naraz gra poniżej swojego poziomu. Nawet jednak w takiej formie to wciąż bardzo dobry piłkarz. Czasy jednak kiedy drużyna grała tylko na niego się zmieniły. Każdy kto oglądał wszystkie mecze Portugalii widział, że również Nani, Quaresma i paru innych bly niezwykle groźni. Gdyby to była Portugalia uzależniona wyłącznie od Ronaldo nie ryzykował bym tyle kasy, nigdy w życiu. Nie wiem czy celowo, czy żeby wprowadzić przeciwników w błąd sztab Portugalii podtrzymuje ten stereotyp o uzależnieniu gry od Ronaldo. Ja widziałem w meczach co innego. W połowie przypadków nie podawano do niego tylko do Naniego, a np. Quaresma sam wbiegał w pole karne przeciwników. Czasami Ronaldo miał o to pretensję. Tak więc oczywiście to wciąż nominalny lider, najlepszy na papierze zawodnik, ale nie on jeden stanowi o poziomie tej drużyny.
My z kolei, moim zdaniem, mamy najlepszą po Włochach obronę na turnieju.
Teraz to już chłopie trochę jednak przesadziłeś. Islandia, Chorwacja, długo by wymieniać - miały gorszą defensywę od Polski ?
Na tym turnieju zagraliśmy 2,5 bardzo dobrego meczu: Z Irlandią Północną, Niemcami i I połówkę ze Szwajcarią. Z Ukrainą średnio, reszta spotkania z Helwetami również nie najlepiej. Z drugiej strony jest Portugalia, która ani razu nie zagrała na wielkiego meczu.
Wiesz to dobrze bo siedzisz w bukmacherce długo, że poziom zespołu najlepiej oceniać na tle przeciwników. Czy Irlandia Płn, Ukraina, Szwajcaria były lepsze od: Islandii, Wegier i Chorwacji ? Celowo pominąłem Niemców, którzy zagrali wtedy ewidentnie na remis i to nie była wtedy kwestia awansu tylko mecz grupowy. Portugalia pokonała Chorwację typowaną na czarnego konia turnieju. Zespół świetnie zorganizowany w środku pola (najlepszy środek na świecie). Portugalia w grupie zremisowała z rewelacyjną Islandią i dobrze grającymi Węgrami. Grupa F miała być spacerkiem a była bardzo trudna. U nas beznadzieja z Ukrainy, słaba Irlandia Płn no i tylko silne Niemcy. Szwajcaria bardzo słaba na poziomie 1/16. Do tego nawet ta Szwajcaria to od 70 min było dużo szczęścia. W przypadku Portugalii można przyczepić się tylko do bardzo słabego meczu z Austrią.
Adamo - teraz przeglądając ofertę i kursy zaciekawiły mnie dwa zdarzenia - zakład dwustronny (popularny DNB), ale na dwa fronty, z którego jeden będzie do pogrania, mianowicie na Portugalię w przypadku remisu zwrot - &gt; 1,55, a na remis - &gt; 1,72. Jestem patriotą, ale patrzę obiektywnie, a nie subiektywnie, nie widzę możliwości prowadzenia Polski po 90&#39;, głównie z przyczyn motorycznych.
I teraz pytanie, w co lepiej pograć, ale bardziej nastawiłbym się na remis. Co sądzisz?
Osobiście uważam, że Portugalia ogarnie nas w czasie regulaminowym i to nawet może z handi, ale grając grubo trzeba maksymalnie minimalizować ryzyko dlatego najlepiej grać tak samo jak drużyna. Ich celem jest awans i tylko awans. Kartki, rzuty rożne, bramki, taktyka służy wyłącznie temu celowi i ciężko przewidzieć jak się wszystko będzie układało dlatego lepiej grac na awans. Remis może być jak najbardziej jak Portugalia zagra jak z Chorwacją, ale jak zobaczy słabość polskiej drużyny może ogarnąć w regulaminowym czasie, dlatego najlepiej grać na awans.
 
I 25

isacgk1993

Użytkownik
Adamo - teraz przeglądając ofertę i kursy zaciekawiły mnie dwa zdarzenia - zakład dwustronny (popularny DNB), ale na dwa fronty, z którego jeden będzie do pogrania, mianowicie na Portugalię w przypadku remisu zwrot - &gt; 1,55, a na remis - &gt; 1,72. Jestem patriotą, ale patrzę obiektywnie, a nie subiektywnie, nie widzę możliwości prowadzenia Polski po 90&#39;, głównie z przyczyn motorycznych.
I teraz pytanie, w co lepiej pograć, ale bardziej nastawiłbym się na remis. Co sądzisz?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Teraz to już chłopie trochę jednak przesadziłeś. Islandia, Chorwacja, długo by wymieniać - miały gorszą defensywę od Polski ?
Chorwacja? To ta co straciła frajersko dwie bramki w spotkaniu z Czechami? Islandia może nie ma gorszej obrony ale czy lepszą? Tu można dyskutować. Nieprzypadkowo Niemcy jeszcze nie straciły bramki, a my i Włosi tylko po jednej bramce. Gramy bardzo dobrze w obronie, a większość ekip jest w tym aspekcie niepewnych.

Wiesz to dobrze bo siedzisz w bukmacherce długo, że poziom zespołu najlepiej oceniać na tle przeciwników. Czy Irlandia Płn, Ukraina, Szwajcaria były lepsze od: Islandii, Wegier i Chorwacji ? Celowo pominąłem Niemców, którzy zagrali wtedy ewidentnie na remis i to nie była wtedy kwestia awansu tylko mecz grupowy. Portugalia pokonała Chorwację typowaną na czarnego konia turnieju. Zespół świetnie zorganizowany w środku pola (najlepszy środek na świecie). Portugalia w grupie zremisowała z rewelacyjną Islandią i dobrze grającymi Węgrami. Grupa F miała być spacerkiem a była bardzo trudna. U nas beznadzieja z Ukrainy, słaba Irlandia Płn no i tylko silne Niemcy. Szwajcaria bardzo słaba na poziomie 1/16. Do tego nawet ta Szwajcaria to od 70 min było dużo szczęścia.
Można zawsze deprecjonować, że Niemcy grali na remis, a reszta naszych rywali była słaba. Jestem pewny, że Irlandia Północna w grupie F by sprawiła sporo problemów swoim stylem gry. Mówisz o trudnej grupie F, a ja bym powiedział że równa bo faworyci zagrali słabo. Islandia jest mocna, kiedy rywal atakuje bo sama gry prowadzić nie umie i gra bardzo prostą piłkę, na razie skuteczną. O Węgrach to bym nie powiedział że byli mocni.
Twoim zdaniem graliśmy z leszczami + Niemcy. Moim zdaniem Portugalia grała z dobrą Islandią, fatalną Austrią i średnimi Węgrami. Do tego Chorwacja, który zagrała w 1/8 słaby mecz. Tylko wiesz jaka jest różnica? Że my z tymi słabymi potrafiliśmy wygrywać, a Portugalia wszystko remisowała do tej pory.
Z tego co widzę to trochę moim zdaniem gloryfikujesz Chorwację (szczególnie ten środek najlepszy na świecie) i przez ten pryzmat patrzysz na Portugalię.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
typereks 866

typereks

Użytkownik
Polska po karnych @10
Polska awansuje do półfinałów @2.30
Remis i poniżej 2.5 gola @3
Portugalia powyżej 1.5 kartek @1.61
Polska +2.5 rzutu rożnego handicap azjatycki @1.8
Bukmacher: Bet365
Wybrałem bardzo kilka najbardziej prawodobnych typach, sądząc po tym, co obie drużyny pokazały przez całe Euro 2016 oraz w innych meczach, składowo i taktycznie. Reprezentacja Polski zbudowana przez Adama Nawałkę - byłego trenera Górnika Zabrze, jest w najwyższej formie od lat. Mamy szansę wejść w rankingu UEFA na 15 miejsce(najwyżej w historii), jeśli Islandia nie zajdzie dalej niż my.
Przechodząc, do meritum typów. Odnośnie typów na Polskę, sądzę, że będziemy starali się tworzyć sytuację pod bramką Portugalczyków, a jeśli uda Nam się strzelić jako pierwszym gola, cofniemy mocno i wtedy Portugalia będzie miała więcej do pokazania. Nasza obrona solidna złożona z Piszczka, Glika, Pazdana oraz tzw. &quot;Jędzę&quot;, tworzy naprawdę zgrabny duet. Piszczek z Błaszczykowskim dogadują się fenomenalnie, czego nie można powiedzieć już o Jędzy z Grosickim, gdyż ta lewa stronę trochę kuleje i są spore nie porozumienia. W ofensywie mamy kim straszyć - Krychowiak, Grosicki, Błaszczykowski, Lewandowski, Milik to są już wyrobione marki w Europie i to lada moment, zanim Ci zawodnicy zmienią otoczenie na większe firmy sportowe, które pozwolą zapewnić sukces nie tylko w reprezentacji, ale też w Lidze Mistrzów, Lidze Europie i danej lidze, gdzie dany zawodnik się przeniesie. Patrząc na skład Portugalczyków, większość się opiera na zawodników z ligi portugalskiej oraz z Europejskich lig - Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, Nani z tureckiego klubu i to chyba tyle, patrząc na ostatni skład z Chorwatami(jeśli popełniłem błąd to przepraszam z góry). Kadrowo jesteśmy z Portugalczykami bardzo na równym poziomie, gdyż liga portugalska taka słaba nie jest ???? Wydaję mi się, że to będzie ciekawy mecz, stwarzanie sytuacji zarówno jak i pod jedną bramką jak i pod drugą, ale jeśli Milik czy Lewandowski nie będą, nieco skuteczniejsi niż w poprzednich meczach Polski na Euro to może się dla Nas źle skończyć. Nie zapominajmy, że Ronaldo jest bardzo groźny z rzutów wolnych. Może być to otwarty mecz, ale i bardzo nudny, wszystko wyjdzie w praniu. Ja wierzę w Naszych zawodników, którzy większość kroków stawiali na polskich boiskach, także do BOJU POLSKO!
 
niemownicnikom 196

niemownicnikom

Użytkownik
Ale dajcie sobie spokój chłop się uparł na Portugalię i co on ma mówić jak postawił 2k na marną Portugalię będzie pisać Portugalia miała mocną grupę a Polska słaba , Portugalia rozjedzie nas z handi :-D ja powiem tak na tym euro nie ma słabych drużyn wszyscy nieźle grają , dla mnie mecz 50/50 żeby kursy były wyrównane wtedy bym się zastanowił czy grać na Portugalię sle w takiej sytuacji ? Mecz meczowi nie równy może milik wreszcie trafi może lewandowski się odblokuje może krystyna coś strzeli i tak można pisać bez końca a o wyniku przekonamy się po meczu . Fakt Polska ze Szwajcaria w drugiej połowie grała słabo ale gdyby Milik wykorzystał sytuację na początku meczu pewnie byłoby inaczej , na pewno nawalka wyciągnął wniosku ja uważam że dzisiejszy mecz będzie zależny od formy obu ekip wygra lepszy ja gram tak
Polska win
POLSKA awans
Zastanawiam się również nad roznymi
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Ale dajcie sobie spokój chłop się uparł na Portugalię i co on ma mówić jak postawił 2k na marną Portugalię będzie pisać Portugalia miała mocną grupę a Polska słaba , Portugalia rozjedzie nas z handi :-D ja powiem tak na tym euro nie ma słabych drużyn wszyscy nieźle grają , dla mnie mecz 50/50 żeby kursy były wyrównane wtedy bym się zastanowił czy grać na Portugalię sle w takiej sytuacji ? Mecz meczowi nie równy może milik wreszcie trafi może lewandowski się odblokuje może krystyna coś strzeli i tak można pisać bez końca a o wyniku przekonamy się po meczu . Fakt Polska ze Szwajcaria w drugiej połowie grała słabo ale gdyby Milik wykorzystał sytuację na początku meczu pewnie byłoby inaczej , na pewno nawalka wyciągnął wniosku ja uważam że dzisiejszy mecz będzie zależny od formy obu ekip wygra lepszy ja gram tak

Polska win
POLSKA awans

Zastanawiam się również nad roznymi
Portugalia miała nieco łatwiejszą grupę, jakby nie patrząc, a i tak drżeli do ostatniego gwizdka czy wyjdą czy nie. My już trochę wymagających przeciwników mieliśmy, np. Niemcy, a zły mecz nie zagraliśmy, gdyby nie skuteczność Naszych napastników w tym meczu dość kiepska, mogliśmy by nawet wygrać.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Na pewno czeka nas emocjonujący mecz. Portugalia niczym nie zachwyca, sam Ronaldo nie pokazuje tego co potrafi /stać go na więcej/. Z drugiej strony również gra Polaków nie jest idealna (ta rażąca nieskuteczność). Dla mnie ten pojedynek to starcie liderów: Ronaldo i Lewandowski. To dziś zobaczymy ich wielkość, czy pociągną swoją drużynę do zwycięstwa.
Ważnym elementem będzie również wytrzymałość fizyczna. Nam jej w końcówce meczu ze Szwajcarią brakowało, straciliśmy gola i do końca baliśmy się o ostateczny wynik. Sądzę, że może to być decydujący czynnik o tym, która drużyna będzie świętować awans.
Martwi mnie nieskuteczność naszych snajperów, z drugiej strony Portugalia nie ma jakiejś żelaznej obrony więc może w końcu nasi strzelą więcej niż 1 bramkę? Ponadto równie ciekawy (i dobrze płatny - ok. 2.39 )wydaję się być typ na BTS.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Na pewno czeka nas emocjonujący mecz. Portugalia niczym nie zachwyca, sam Ronaldo nie pokazuje tego co potrafi /stać go na więcej/. Z drugiej strony również gra Polaków nie jest idealna (ta rażąca nieskuteczność). Dla mnie ten pojedynek to starcie liderów: Ronaldo i Lewandowski. To dziś zobaczymy ich wielkość, czy pociągną swoją drużynę do zwycięstwa.
Ważnym elementem będzie również wytrzymałość fizyczna. Nam jej w końcówce meczu ze Szwajcarią brakowało, straciliśmy gola i do końca baliśmy się o ostateczny wynik. Sądzę, że może to być decydujący czynnik o tym, która drużyna będzie świętować awans.
Martwi mnie nieskuteczność naszych snajperów, z drugiej strony Portugalia nie ma jakiejś żelaznej obrony więc może w końcu nasi strzelą więcej niż 1 bramkę? Ponadto równie ciekawy (i dobrze płatny - ok. 2.39 )wydaję się być typ na BTS.
Szwajcaria też nie miała jakieś żelaznej obrony, prócz bodajże przy prawym boku Liechsteinera. Mieliśmy tak naprawdę 2-3 sytuacje 100% zmarnowane przez złą decyzję Arkadiusza Milika, jest młody, ale jakby nie patrząc dzisiaj nie ma miejsca na błędy. &quot;Nie wykorzystane sytuacje się mszczą&quot; i zemściło się na Nas po golu Szwajcarów, bardzo ładnym. Trzeba będzie najbardziej uważać na rewir/miejsce, gdzie faulujemy bo jednak Portugalia z rzutów wolnych i dobrych odległościach oraz miejsc, może zdobyć gola decydującego, gdyż Ronaldo solidnie te wolne strzela czy też wykonuje.
 
S 61

sanej

Użytkownik
Ja bym się tak bardzo nie skupiał na dyspozycji Krystyny. To bez znaczenia. Tam różnicę mogą zrobić inny zawodnicy jak Nani i Quaresma, który gra po prostu świetnie. Taktyka Santosa to wpuszczanie go w 80 min na podmęczonych rywali i w tej roli się świetnie spisuje. W defensywie mieli dziury i brak zrozumienia w meczach grupowych, z Chorwacją zagrali już jednak mega uważnie. A co do stanu murawy to moim zdaniem może to Polsce pomóc jako zespołowi słabszemu bo będzie więcej przypadkowości, szczęścia w takiej grze niż umiejętności. Temperatura z kolei pomoże Portugalii przyzwyczajonej do południowego klimatu.
Nie wiem stary czemu tak piszesz. Serio. Na każdej stronie tego tematu jest Twój post i praktycznie nic nie wnosi nowego. Ja rozumiem, że większość z nas kieruje się sercem i chce awansu Polski. Ale czy uważasz, że stawiamy swoje pieniądze na Polaków bo są słabi i liczymy fartem na awans? Nie wiem czemu tak wierzysz w tę Portugalię bo to oni są słabi. 3-3 z Węgrami, wymiana ciosów jak w 4 lidze. 4 remisy na EURO! To jest śmiech na sali jak piszesz, że mamy słabą obronę. Jeśli się traci 1 bramkę w 4 meczach (i to prawdopodobnie bramkę turnieju strzelił Shaqiri) to po prostu oczy pieką jak się czyta, że jesteśmy ciency. Owszem nie mówię, że Portugalczycy nic nie strzelą. Jednak Nawałka już nie raz i nie dwa pokazał, że jest świetnym taktykiem i ma ludzi w sztabie, którzy swoją robotę wykonują perfekt. Bukmacherzy oceniają tak jak Ty (Ronaldo najlepszy-najdroższy piłkarz na Euro to nikt nie ma z nim szans). Słyszałeś może o tym, że piłka jest grą drużynową? (Jeśli gdzieś w następnym poście napiszesz, że nie mamy drużyny to nie będę się z Tobą nawet wdawał w dyskusję) To jeśli tak jest jak napisałem wyżej to czy taka Portugalia na pewno ma drużynę? Czy wszystko oparte jest na jednym piłkarzu? Ewentualnie 2-3? Wystrzeliłeś w tych Portugalczyków jak nie wiem, ludzie dobrze piszą, to jest mecz 50/50. Nie wiem ile postawiłeś na nich kasy ale życzę Ci żebyś nie wyjął z tego ani złotówki. Bo jak my nie mamy ataku to serio kup sobie okulary. To, że Milik nie wykorzystał bodaj 7 setek nie może o tym świadczyć. Dzisiaj twierdzę, że to Lewy da sygnał do ataku bo obrona Portugalii nie jest jakimś monolitem i spokojnie może się urwać nawet 2 obrońcom. A i przypomnę tylko, że w prawie każdym meczu (nie licząc z Niemcami) mieliśmy ze 2 setki w pierwszych 15 minutach. Mam nadzieję, że chłopaki pokażą pazur i od pierwszych minut rzucą się na Portugalczyków i zaaplikują im przynajmniej bramkę.

P.S.
Jesteś niesamowitym znawcą, masz 1,5k postów i nawet nie tyle reputacji a to chyba o czymś świadczy.
 
S 202

szymontom

Użytkownik
Pilka nozna EURO 2016
Polska - Portugalia
30/06/2016 - 21:00
typ.under 2,5 gola
kurs.1,40
buk.http://bs.serving-sys.com/BurstingPipe/adServer.bs?cn=tf&amp;c=20&amp;mc=click&amp;pli=7289765&amp;PluID=0&amp;ord=[timestamp]]Betsson[/url]
Analiza.
1/4 finalu i spotkanie pomiedzy ekipami Polska-Portugalia.Polacy na tym turnieju zaskakuja in plus...Wygrane po 1-0 z Irlandia i Ukraina.Remisy z Niemcami i Szwajcaria...a wiec same undery...Natomiast Portugalia jak dotad gra slabiutko...W grupie same remisy z takimi potegami jak Islandia,Wegry i Austria...W fazie pucharowej wymeczyli zwyciestwo z Chorwacja 1-0...W sumie takze duzo underow po za meczem z Wegrami 3-3...Dzisiaj stawka ogromna i zapewne takze oba zespoly zagraja uwaznie w defensywie...Jak na razie obrona Polski gra niezle...Pazdan i Glik wymiataja i sadze,ze dzisiaj takze zagraja na podobnym poziomie i under bramkowy stanie sie faktem.Stawiam tutaj na under i wynik kolo remisu...
 
muntar 506

muntar

Użytkownik
Statystyki mówią same za siebie. Sezon ligowy, a turniej to inne pary kaloszy i jaki jest sens w porównywaniu? Można oczywiście sondować formę, ale nic więcej.
Przytoczyłem te statystyki bo statystyki mówią o potencjale jakiego możemy się spodziewać, gdy obaj zawodnicy zagrają swoje. Nie policzyłeś bramek z karnych ze Szwajcarami, Ronaldo nie strzelił karnego Milik i Lewy nie mieli z tym problemów w meczu ze Szwajcarami.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Polska – Portugalia Więcej popełnionych fauli: Portugalia 2,20 Unibet ⛔

Polska jest, po Chorwatach, najczęściej faulowaną ekipą na mistrzostwach. Różnica do Chorwacji to 5 fauli. Modric i spółka grali jednak ostatnio z Portugalią właśnie, która mocno im nabiła tę statystykę, faulując ich aż 28 razy. Z kolei Portugalczycy są, po Włochach, najczęściej faulującą drużyną. My gramy spokojną grę obronną z wypychaniem zawodników z własnej strefy. Jak najmniej fauli, jak najmniej wolnych dla rywali. Z kolei nasze wyjścia z kontrami są często kasowane przez rywali bardzo szybko. Do tego gra Lewandowskiego, który ściąga obrońców, czy Krychowiaka wymuszającego faule. Jeśli Nawałka pozwoli grać rywalom piłką to typ będzie miał duże szanse wejścia. Ich gra pozycyjna nie powinna nam sprawić problemów, natomiast nasze kontry im jak najbardziej. Nawet w spotkaniu ze Szwajcarią w czasie kiedy się dużą część czasu broniliśmy było 16-14 w faulach dla rywali. Portugalia z kolei z Chorwacją nazbierała, jak pisałem już wcześniej, 28 fauli, przy czym trzeba pamiętać, jak nudny był tamten mecz i w zasadzie nic się nie działo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Chyba za dużo tych typów 1x2 z Waszej strony. Wybrałem kilka najciekawszych zakładów z oferty Uni.
Pepe powinien być dziś katem dla Lewego. Grał już przeciwko niemu, mieli już kilka kontaktów na boisku między sobą. Na pewno będzie dziś też sporo prowokacji i linia na 1,5 faulu w wykonaniu Portugalczyka jest śmiesznie niska. Podejrzewam, że dziś będzie dużo szans na szybkie ataki, bo obie ekipy lubią kontrować.
Pepe powyżej 1,5 faulu 1,65 Unibet
Uni ma też zakład na pojedynek w strzałach Ronaldo vs Lewandowski. CR7 uderza praktycznie z każdej pozycji i sukces drużyny jest mocno podporządkowany pod jego dyspozycję. Lewy na tym Euro bardzo chce, ale często jest mocno pilnowalny, a gdy już znajdzie się w sytuacji to kasztani na potęgę.
Lewandowski vs Ronaldo | Ronaldo więcej celnych strzałów 1,70 Unibet
Na obie gwiazdy jest wystawiona dobra linia pod faule. Oni będą faulować Lewego i my będziemy faulować Ronaldo. Linia wystawiona najwyższa z możliwych, nie wiem czy była wyższa niż 2,5. Niedawno pograłem to samo, ale w wykonaniu Iniesty w meczu z Włochami. Tu też pewnie będzie +- na styku, więc nie chcę grać obu. Zdziwiłem się trochę, że kurs na over fauli na Ronaldo jest wyższy niż na Lewego, więc dlatego go pobieram, a Lewego mimo wszystko odpuszczę.
Over 2,5 fauli na Ronaldo 2,10 Unibet
Jeszcze specjalny zakład na kartki. O Pepe już pisałem w kontekście Lewego. Drugi kandydat do kartki to Krychowiak. On gra bardzo intensywnie i w późniejszej fazie mecz traci już paliwo. Podejrzewam, że w końcu w takim meczu dostanie kartkę. Ronaldo to raz, ale z ławki może wejść jeszcze Sanches lub Quaresma (chyba że zagra od początku) i oni w późniejszej fazie meczu dają ogromną wartość na podmęczonym rywalu. Bardziej dla zabawy i za drobne, ale zagram, że Krychowiak i Pepe zgarną kartki.
Krychowiak i Pepe dostaną kartkę 9,00 Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
Do góry Bottom