>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2016/2017 - Engelberg (16-18.12.2016)

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Najbliższy weekend Pucharu Świata gościć będzie w szwajcarskim Engelbergu - miejscowości, która jest bardzo mile wspominana przez polskich kibiców. Dlaczego? A no dlatego, że zawody w Engelbergu zawsze były tymi przełomowymi, gdzie po kiepskich początkach następował przełom polskich skoczków, którzy uzyskiwali na Gross-Titlis-Schanze bardzo dobre wyniki. Skład Polaków nie będzie się różnił niczym innym od poprzednich zawodów, tak więc w najbliższy weekend zobaczymy Stocha, Kota, Żyłę, Hulę, Murańkę, Kubackiego i Zniszczoła.
Macie już jakieś pomysły na te zawody?​


Piątek, 16.12.2016

10:30 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje
Sobota, 17.12.2016
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 18.12.2016
12:30 - Kwalifikacje
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Zapraszam do dyskusji!​
 
bobule 72

bobule

Użytkownik
Cieszy fakt, że 5-ciu polskich skoczków punktuje prawie w każdym kolejnym konkursie PŚ. Na pewno jakby ktoś mi powiedział, że Kot będzie 3-ci w klasyfikacji generalnej to bym go wysłał do specjalisty ????
Na razie trochę mnie zawiódł Richard Freitag i Severin Freund, chyba będę musiał podliczyć ile kuponów mi utopili ????
Z ciekawostek to w kwalifikacjach wystąpią wszyscy trzej bracia Prevcowie, także trzymamy kciuki żeby zobaczyć wszystkich w trakcie konkursu xD
A jak coś pierwsze typy są już na sts.pl ????
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Na razie bardzo dobrze wychodzi mi typowanie H2H jeszcze przed treningami, stąd też spróbuje ponownie, bo całoroczny już wychylił się z kursami i jeden typ wpadł mi w oko.
Hayboeck - Kofler 1 @1.72 ✅ e: aczkolwiek z samego typu, pomimo iż na plus, nie jestem zadowolony - słuszne uwagi @sumada90 odnośnie Koflera, no ale z Hayboeckiem nos mnie nie zawiódł

Bardziej typ na czuja, aczkolwiek spróbuje kilka zdań argumentacji napisać, ale nie gwarantuję, że będzie się to dało czytać ;)
Wychodzi na to, że często gram na Hayboecka, ale narazie dobrze na tym wychodzę, także trzeba kontynuować, bo jestem przekonany, że Austriak odpali w tym sezonie i to tylko kwestia czasu. A tymczasem, póki forma średnia (a mimo to niezłe wyniki osiąga), choć w moim odczuciu raczej tendencja formy zwyżkowa, dostajemy fajne zestawienia w parach, z dobrymi kursami, tym razem w parze z Koflerem.
Kofler, nadspodziewanie dobry początek sezonu - miejsca 6,8,6, jednak już w Norwegii nie było tak dobrze, a według mnie właśnie normalnie tj. tak jak powinno być, miejsca w drugiej dziesiątce. Przez cały weekend skakał bez przebłysków, cały czas średnio, co wystarczało, aby uplasować jego skoki w drugiej dziesiątce. Nie wiem czy to kwestia skoczni, czy też lekkiej obniżki formy, ale coś jest na rzeczy.
A Hayboeck od początku sezonu miewa skoki bardzo dobre, które przeplata skokami średnimi, bądź czasami słabymi. W Norwegii dwukrotnie pierwsze skoki miał dobre, po czym w drugim skoku tracił dobrą pozycję. Mimo wszystko przez cały weekend poniżej pewnego poziomu nie schodził, a ten poziom to w najgorszym wypadku były skoki w drugiej dziesiątce, czyli tak jak Kofler skakał cały czas. Do tego trzeba dodać, że ostatnie dwa lata w Engelbergu to świetne występy Hayboecka - miejsca 9,2,3,3, cały czas ścisła czołówka. Ponadto mam przeczucie, że Austriak w ten weekend odpali, a w zestawieniu w parze z Koflerem powinien sobie spokojnie poradzić.
W związku z powyższym, w tym samym buku, spróbuję też za symboliczną kwotę:
Hayboeck TOP3 @11.0 ✅
I jeszcze jeden typ z betsyfów
Freund - Eisenbichler 2 @2.20 ✅
Dopóki buki będą wystawiać kursy za nazwiska, dopóty trzeba z tego korzystać i próbować grać. Przecież Niemiec nie jest w najwyższej formie, podejrzewam, że z każdym weekendem będzie coraz lepiej, ale tymczasem trzeba próbować grać przeciwko Freundowi. Do tego dochodzą średnie, oczywiście jak na możliwości Freunda, wyniki z dwóch ostatnich lat w Engelbergu - miejsca 8,6,7,10.
I dostaliśmy dobrego rywala do H2H, który znajduje się aktualnie w życiowej formie - Eisenbichler. Ostatnio świetne występy w Lillehammer, ale podkreślenia wymaga fakt, iż Markus tak skacze od początku sezonu, cały czas w czołówce i nie mówię tu tylko o konkursach, ale o wszystkich jego skokach, również treningowych, kwalifikacyjnych. Przy tak ustabilizowanej formie, powinniśmy się spodziewać dobrego wyniku po Markusie. Nawet w przypadku, gdy Severin odpali w ten weekend i zacznie skakać dobrze, to typ nadal ma szanse powodzenia, bowiem Eisenbichler dobił na początku sezonu do czołówki i skaczę świetnie.

Tutaj już bez analizy, bo brak weny, a może ktoś skorzysta. Dubel z ónibetu, typy bardziej przeciwko zawodnikom, grany małą stawką.
Freitag - Kasai 1 @1.60 ✅
Forfang - Koudelka 2 @1.90
zwrot
e: Panowie, bank rozbity ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Dobra, nie bijcie za te pytania, ale jestem zmęczony i nie chce mi sie szukac.
1. najlepszy bukmacher do skokow?
2. w ktorym mozna laczyc zaklady na skoki?
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Jezeli chcesz sobie grac jakies tasiemki 4fun a nie dla zysku to jakies ststy fortuny milenium a jesli grasz na powaznie dla zysku to wszystkie powyzsze odpadaja i bierz betsson i bet365 oferta moze nie bogata ale no lepszej nie ma
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Hayboeck - Kofler 1 @1.72 Bardziej typ na czuja, aczkolwiek spróbuje kilka zdań argumentacji napisać, ale nie gwarantuję, że będzie się to dało czytać
Ja niestety tym razem nie zgodzę się z moim przedmówcą i zagram w drugą stronę.
Widzę Engelberg myślę Kofler, który na tej skoczni stawał osmiokrotnie na podium. Starszemu Austriakowi ta skocznia ewidentnie pasuje. W poprzednim roku choć jego forma była słaba, a on często miał problemy z awansem do drugiej serii czy nawet pierwszej, to w Szwajcarii zajął 13 i 18 miejsce. Choć skocznia musiała przejść remont związany z najazdem oraz oświetleniem to jednak jej profil nie zmienił się w wielkim stopniu. Forma obu zawodników na tą chwilę to druga dziesiątka. Wyprzedzają się wzajemnie podczas weekendów z Pucharem Świata. Ostatni weekend lepiej prezentował się Hayboeck jednak nie była to przewaga duża. Sądzę, że w Szwajcarii zaprocentuje doświadczenie i znajomość skoczni która ewidentnie po stronie Koflera. Andreas odnalazł formę więc nie zdziwi mnie jeśli w ten weekend znajdzie się w TOP6.
Andreas Kofler - Michael Hayboeck 2,20 Betsson ⛔
Betsson nie tylko w powyższym typie wystawił dobry kurs ale także w parze Żyły z weteranem skoków japońskich. Piotrek w poprzednim weekendzie ze skoku na skok spisywał się coraz lepiej jednak widać było że skocznia w Norwegii nie jest jego ulubioną. W niedzielnym konkursie niestety dyskwalifikacja. Jak sam napisał na facebooku niepotrzebnie dotykał kombinezonu co skończyło się nauczką na przyszłość. Piotrek, jak i cała nasza kadra, spisuje się dobrze i stać go na miejsca w pierwszej 15. Skocznia po przebudowie pozwala na dłuższe skoki, a trajektoria lotu ma przypominać tą z wielkich skoczni więc dla Piotrka plus. Do tego prezentuje on wiele lepszą formę niż Kasai. Najstarczy w stawce skoczków ma spory problem. Musi się oszczędzać, a zarazem potrzebuje skoków, które pomogą wrócić do czoła stawki. Wcześniejszą dobrą formę też z pewnością poprawiała radość ze skoków. Dziś humory są słabe, bo nie tylko Kasai ale cała reprezentacja z Azji prezentuje się poniżej oczekiwaniom. Kasai w ostatnim tygodniu kończył zawody w pierwszej serii. Nie wierzę by nagle do Szwajcarii przyjechał w formie na TOP10. Do tego Żyła jeszcze w żadnym konkursie tego sezonu nie uplasował się za Japończykiem.
Piotr Żyła - Noriaki Kasai 1,85 Betsson ✅
Na koniec jeszcze jedna para. Tym razem pojedynek naszych sąsiadów. Freund choć mówiono, że po zabiegu dopiero wraca do siebie do zaczął z wysokiego C. Późniejsze konkursy zweryfikowały jego formę, a ten ostatni weekend pokazał, że utytułowanemu niemieckiemu skoczkowi brakuje do najlepszych. Skocznia w Szwajcarii też nie należy do jego ulubionych. W sezonie, w którym sięgnął po Puchar Świata zajął odpowiednio 7 i 10 miejsce. Na tej skoczni także nigdy nie stawał na podium. Jego młodszy kolega z reprezentacji w ostatnią niedziele stanął po raz pierwszy na podium Pucharu Świata. To upragnione miejsce może go tylko dodatkowo zmotywować. Sądzę, że Eisenbichler na tą chwilę prezentuje lepszą formę. Jego przewagą nad Freundem są odpalane skoki czego na tą chwilę brakuje wicemistrzowi Pucharu Świata, którego stać tylko na poprawne próby.
Markus Eisenbichler - Severin Freund 2,20 Betsson ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Strasznie uboga oferta trzeba czekać do rana ale już widać że chyba na ten konkurs obrobione zostały lekcje przez bukmacherów.

Domen Prevc - Maciek Kot
Typ: Domen Prevc
Kurs: 1.35 buk:Forbet
✅

Nie wiem co tu za dużo pisać, każdy kto ogląda w tym sezonie skoki wie co wyprawia młodziak ze Słowenii. Miejsce na podium raczej gwarantowane. Kot nie powtórzy wyniku z ostatniego konkursu, gdzie zajął 2 miejsce. Kot powalczy o miejsce w pierwszej 6 nic więcej,

Daniel Andre Tande - Maciek Kot
Typ: Tande
Kurs: 1.35 buk: forbet
✅

Tande według mnie to jutro jeden z faworytów do zwycięstwa w zawodach. Po tym co dziś skakał widać że jest w gazie. W treningach 2 i 1 w kwalifikacjach świetny skok i ustanowiony rekord zmodernizowanej Gross-Titlis-Schanze. Kot jak wspominałem nie powalczy dziś o zwycięstwo. W treningach 7 i 33, w kwalifikacjach skok dobry 133 m.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Prevc D. - Hayboeck M. 2 @1.85
bukmacher: efortuna
Idę dzisiaj w stronę zawodnika z Austrii. W każdym skoku na skoczni w Szwajcarii był lepszy od najmłodszego z braci Prevc. Myślę,że to będzie konkurs na przełamanie dla Hayboecka,bo na razie ten sezon jest słaby w jego wykonaniu, natomiast Domen ma sezon zycia i jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata,ale w dzisiejszej parze ide w strone Michaela.

Eisenbichler M. - Kubacki D. 2 @1.7
bukmacher: efortuna
Fajny kurs na Dawida w tej parze z Niemcem. Widac,że Dawidowi leży ta skocznia i dzisiaj spokojnie o TOP10 może powalczyc,jeżeli psychika wytrzyma to i o TOP5 może się zakręcic spokojnie liczby nie kłamią w treningu 4 i 3,a w kwalifikacjach na 2 pozycji. Markus dosc słabo wyglądał wczorajszego dnia 52,19 i 127m. Jak Dawid będzie skakał tak jak wczorajszego dnia to jestem spokojny o tą parę.
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Co myślicie o takim kuponie?
Tande D.A. - Prevc D. 1
Skacze tu najlepiej, najrówniej, najdalej nie mam innych argumentów, a stawiam z Prevcem bo najwyższy kurs
Stoch K. - Kot M. 1
Stoch i Kot są w dobrej formie, ale Stoch zawsze w końcowym rozrachunku jest wyżej, tutaj też wczoraj lepiej skakał od Maćka w każdym skoku, jest bardziej doświadczony, więc wszystko mi wskazuje na niego
Kasai N. - Janda J. 1
Kasai trochę licho od początku sezonu, ale swoje potrafi skoczyć, jeszcze w nim drzemie ten potencjał, spodziewam się drugiej dziesiątki, Janda raczej nie licze że awansuje w ogóle do drugiej serii.
Kornilov D. - Matura J. 1
Rosjanie dobrze się czują jak na swoje możliwości na tej skoczni, pokazali to wczoraj, Starsza generacja Czechów skacze przeciętnie, młodzi trochę ratują sytuacje.
Nie wiem kto tu wygrywał 10 lat temu, nie wiem kto ma jakieś problemy, stawiam takie typy, bo z moich wczorajszych obserwacji wydaje mi się że oni po prostu skaczą tu lepiej niż typy z pary i w sumie przy każdym mógłbym tylko taki argument umieścić. Być może ktoś ma obszerniejszą wiedzę, dlatego pytam.
AKO wychodzi 4,80
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kompletnie nie wiem co ugryźć bo oferta trudna do typowania. Perłą jest para Żyła- Kasai na wiewióra, którą podał @Sumada. Udało się złapać, ale teraz już tego w ofercie nie znajdziecie, a jak już to na pewno nie po takim kursie.
Ja zagrałem for fun wygraną Hayboecka po kursie uwaga ... @50 w betano. Widzę oferta ściągnięta i pewnie teraz kursy będą po @4 - @7, ale mimo to warto w to wejść ponieważ austriacki rekin bardzo dobrze czuje się na Tittlis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
radula 5,4K

radula

Użytkownik
M.Hayboeck top-3 - 2,20 ✅ wygrał:] bet365

Austriak spisuje się tutaj bardzo dobrze. Jest głownym kandydatem do wygrania. Podczas treningów najdalsze loty. Kwale również wygrywa skacząc na odległość 140m. Widać u niego powtarzalność w skokach. Kto będzie jego głównym rywalem w walce o wygraną dzisiaj? Tande , Prevc i Stoch. Nie sądzę aby ktoś więcej mógł tutaj powalczyć o wygraną oczywiście jeśli będą wyrównane warunki na skoczni.
Po takim kursie uważam,że warto uderzyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
bobule 72

bobule

Użytkownik
Kompletnie nie wiem co ugryźć bo oferta trudna do typowania. Perłą jest para Żyła- Kasai na wiewióra, którą podał @Sumada. Udało się złapać, ale teraz już tego w ofercie nie znajdziecie, a jak już to na pewno nie po takim kursie.
Zakład wisi, ale po kursie 1.25 na Żyłę xD

Mnie ciekawi czy Haybeck się nie spali, niby trzy świetne skoki, a z drugiej strony jak na razie w tym sezonie to on max pierwsza dziesiątka był, także zapowiada się interesująco.

Dzisiaj puściłem, za drobne w Betsson parę
Freund - Eisenbichler 2.05 ✅ był emocje, nie ma co ????
Tutaj już sumada90 się wypowiedział. Kurs niewiele się zmienił, a jak dla mnie to to powinno być 1.85 - 1.85. Eisenbichler od 3 zawodów wyżej od Freunda, jeśli forma mu nie wróci to raczej się nic w tej kwestii zmienić nie powinno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
hristo 585

hristo

Użytkownik
Stoch 1-3 1,7
Kubacki - Descombes S.V. 1 1,4

Kraft - P.Prevc 1 1,62 dawid jednak nie nadaje sie do obsstawiania na niego, nawet jak 1 skok dobrze, to potem kupa w kombinezonie i drugi skok bula
Milenium po podatku 3,4
Kamil w scislej czolowce...Tande, moim zdaniem powinien bbyc glownym rywalem do wygranej, zabezpieczam sie jednak typem 1-3, bo Hayboeck odpalil na treningach, zawsze nueobliczalny Domen i Kraft tez pewnie powalcza. Kamila cechuje jednak ostatnio powtarzalnosc no i .....magia (przebudowanej) skoczni w Engelbergu ????
Drugi typ przeciwko Francuzowi, uwazam ze bedzie zsuwal sie w klasufikacji w trakcie sezonu. Dawid o dziwo rowno, a tu w Szwajcarii nie tylko rowno, ale tez jakby level wyzej. Rzadko stawiam na niego, glownie w Zakopcu, ale tu jestem dziwnie spokojny.
Wysoki kurs na Krafta mnie skusil, PP skacze tu niezle, ale widac jeszcze brak stabilizacji i wtopy sie zdarzaja. Stefan poki co nie zawodzil i tym razem widze go w TOP 5
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kraft - Tande @ 2 @ 1,40 ✅
Kot -Freund @ 1 @ 1,35 ⛔
AKO: 1,89 iForBet


Gram troszkę mocniej jeszcze takiego dubla. Kraft skacze tutaj dobrze, ale Tande genialnie. Wczoraj rekord skoczni 1 i 2 miejsce na treningach ze znaczną przewagą nad Austriakiem. Dziś młody Norweg powinien spokojnie załapać się na podium. Freund spisuje się bardzo słabiutko. Na treningach odległe miejsca nie napawają optymizmem przed dzisiejszymi zawodami. Maciek w wysokiej formie, w każdych zawodach ląduje w czołówce a tydzień temu wskoczył nawet na podium. Na pewno na chwilę obecną jest mocniejszy od Severina.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Hayboeck wczoraj dzień konia jednak ja nadal nie mam przekonania do jego formy. Byłbym ostrożny przed stawianiem na niego w parach z zawodnikami czołówki Pucharu Świata. Po wczorajszych treningach i kwalifikacjach ciężko go znaleźć z kimś innym.
Dziś wiatr ma być mniejszy lecz nadal wiejący z tyłu skoczni. Sądzę, że konkurs będzie podobny do tych sprzed tygodnia, a tam Hayboeck plasował się na miejscach z okolicy TOP10 mimo, że w kwalifikacjach zajmował wysokie lokaty.
 
Do góry Bottom