>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017 (29.12.2016 - 06.01.2017)

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Przed nami 65 Turniej Czterech Skoczni, który rozpoczyna kolejny period Pucharu Świata. W tym biało-czerwoni mają prawo do przystąpienia w niezmienionej kwocie startowej, a więc 7 skoczków. Kogo na ten prestiżowy turniej zabierze Stefan Horngacher? Pewnym udziału jest Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Stefan Hula. O miejsca 6-7 powalczą Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Janek Ziobro, który ma za sobą dobre występy w CoC. Do rywalizacji ma powrócić również Gregor Schlierenzauer.
Jesteście gotowi na TCS? ????
Zapraszam do dyskusji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bobule 72

bobule

Użytkownik
Skład Polski na 65. Turniej Czterech Skoczni:
- Kamil Stoch (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Maciej Kot (6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Dawid Kubacki (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Piotr Żyła (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Stefan Hula (25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Klemens Murańka (43. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);
- Jan Ziobro.
za skijumping.pl
A Gregor Schlierenzauer do rywalizacji wróci, ale dopiero w Wiśle :p
jak coś kursy już na Obersdorf wiszą już, na cały turniej również
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Stoch top3 @2,25 całoroczny
Serio? Dla mnie value ogromne. Jak wiemy aktualnie najlepszą formę z całej stawki prezentuje Domen Prevc. Fakt potrafi odlecieć niemiłosiernie daleko reszcie stawki, ale czy potrafi oddać 8 równych skoków na przestrzeni paru dni ? Śmiem wątpić. Oprócz niego najrówniej skaczącym zawodnikiem w ostatnim czasie jest Stoch. Engelberg : 9 i 2 , Lillehammer : 1 i 4, Klingenthal : świetne 2 skoki w drużynie oraz 4 w indywidualnym. Nie biorę pod uwagę konkursu inauguracyjnego bo to był pierwszy konkurs i było różnie. Mistrz świata, człowiek przede wszystkim który złapie formę i potrafi oddawać regularne dobre skoki. A czy formę ma? Moim zdaniem tak i w turnieju czterech skoczni to potwierdzi. Fakt patrząc na ostatnie wyniki Domen jest nie do objechania, ale to jest turniej czterech skoczni, tu trzeba skakać regularnie, i ja tu pisze o podium a nie o pierwszym miejscu, czyli oprócz Domena może jeszcze ktoś wyprzedzić Stocha, a tak naprawdę kandydatów mamy jeszcze moim zdaniem 2 : Kraft i Tande. I moim zdaniem między tą czwórką rozegrają się miejsca na podium. Bo jak ktoś nie ma teraz formy to mała szansa że będzie miał ja na turniej czterech skoczni . Ja grałem jeszcze po @32 zwycięstwo w całym turnieju na betsson wisiało, teraz już tylko @5,5 ale też można zagrać. Powodzenia !!
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Czy Domen Prevc wygra choć 1 konkurs Turnieju Czterech Skoczni: TAK @1,5 bwin
Pierwszą część sezonu 2016/2017 mamy za sobą. Sezonu bardzo ciekawego, głównie ze względu na dobrą postawę polskich skoczków. W najlepszej 10 Pucharu Świata mamy 2 reprezentantów, w następnej dziesiątce następnych dwóch, mamy historyczne zwycięstwo w konkursie drużynowym, oraz 3 podia w konkursach indywidualnych, w tym zwycięstwo Kamila Stocha w Lillehammer.
W poprzednim sezonie, dodam, że jednym z najnudniejszych, jakie miałem okazje w ostatnich latach obserwować, mieliśmy dominację Petera Prevca. Gość wygrał wszystko, co mógł wygrać: Mistrzostwo Świata w lotach, Turniej Czterech Skoczni, małą kulę za loty, oraz rzecz jasna dużą kryształową kulę za Puchar Świata. Nie było na niego mocnych. W tym sezonie nie jest jednak taki mocny. Być może dojdzie do swojej optymalnej formy, ale póki co nie jest stawiany w gronie faworytów do rozpoczynającego się niebawem TCS. Kto zatem jest w gronie faworytów? A no najpoważniejszym kandydatem jest jego młodszy brat, Domen. W obecnym sezonie na 7 rozegranych już konkursów indywidualnych, Domen wygrał 4 razy i raz był na 2 miejscu. Skacze niezwykle agresywnie, w powietrzu tworzy z nartami jedną płaszczyznę. Nie ma drugiego skoczka w obecnej chwili, który by tak skakał. Ma dopiero 17 lat, więc trzeba tu brać pod uwagę brak doświadczenia, oraz wahania formy. Ale wydaje mi się, że w takiej formie jest rzeczą niemożliwą, aby Słoweniec nie wygrał choćby 1 konkursu na 4 rozgrywane. Kurs być może nie powala, ale ja bym tu wystawił jakieś 1,2-1,3. A skoro jest 1,5 to pobieram do jakiegoś dubla z uśmiechem na twarzy. Kto oprócz Petera może wygrać konkurs? Myślę, że najbliżej jest Norweg Tande i Kamil Stoch. Ci skoczkowie, obok Stefana Krafta powinni ze sobą rywalizować o czołowe miejsca i o podium całego Turnieju. Ja po cichu liczę na Kamila, który powoli jest tym Kamilem, który wygrywał jak chciał konkursy pucharów świata i Igrzysk Olimpijskich. Pobieram jednak zwycięstwo konkursowe najmłodszego z Prevców, gdyż wydaje mi się to bardzo pewnym typem.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Domen Prevc vs Daniel Andre Tande w klasyfikacji końcowej TCS
Typ: 1
Kurs: 1.60 Unibet
Kurs jak dla mnie bardzo wysoki. Wszyscy wiemy w jakiej formie znajduje się Słoweniec, jest w gazie prawie takim samym jak rok temu jego brat. Wydaje się, że nie spali się psychicznie bo 4 wygrane w tym sezonie robią swoje. Tande jest drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej, zawdzięcza to trzem miejscom na podium , zawsze były to drugie miejsca.
Widać , że norweg jest stabilny jednak nie jest to życiowa forma, nie jest w stanie powalczyć z Prevcem, który wydaje się, że jest poza zasięgiem kogokolwiek. Ostatni wekeend w Engelbergu to 1 i 2 miejsce Prevca a Norweg zajął 4 i 11.
W pojedyncznych konkursach dawałbym mu jakieś szanse ale w klasyfikacji całego turnieju gdzie mamy do rozegranie 4 konkursy na 4 różnych skoczniach takich szans nie ma, Nawet jeśli Prevc miałby przegrać TCS to prędzej z którymś z Polaków (najbardziej ze Stochem) ewentualnie którymś z Austryjaków (kraft, ew. Haybock)
Także, kurs warty uwagi. Myślę , że Norweg ostatecznie zostanie sklasyfikowany gdzieś między 5 - 8 miejscem. a Prevc w całym turnieju stanie na podium a najpewniej go wygra.
Warto dodać , że Norweg rok temu w podobnym okresię też, dobrze spisywał sie w Pucharze Świata aby potem zacząć tracić i odgrywać mniejsza rolę.
Norwegowie w tym roku bez błysku, nie wydaje mi się, żeby Tande nagle zaczął wygrywać a jednak trzeba coś wygrać aby móc myśleć o trymufie w TCS
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Sa przeslanki ze Domena forma spada, przegral mistrzostwa kraju,do tego zdazaja mu sie popsute skoki czego nie mozna powiedziec o Stochu czy Tande, pakowac kase ze bedzie gorszy od Tande Krafta i Stocha po dobrych kursach
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
może ktoś ogarnięty powiedzieć czy bet: najlepszy ze Słoweńców: Peter Prevc (5.00 z podatkiem) to value?
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
może ktoś ogarnięty powiedzieć czy bet: najlepszy ze Słoweńców: Peter Prevc (5.00 z podatkiem) to value?
Nie wiem czy jestem &quot;ogarnięty&quot; :p , ale wypowiem się.] bo sam nad nim zastanawiałem.
Tak - taki kurs na starszego z braci Prevc to zdecydowanie value i sam ten zakład zagrałem. Ok Peter nie jest w gazie, ale oprócz Domena zdecydowanie nad resztą rodaków góruje. No i co dalej? Mam TCS gdzie wysiłek dla zawodnika będzie ogromny. Bardzo duże obciążenie sporą ilością skoków w bardzo krótkim czasie może sprawić, że mało doświadczony Domen nie wytrzyma tego wyścigu. Poza tym pamiętajmy, że młody Słoweniec ma problemy gdy wiatr zawiewa z tyłu skoczni. Ze Słowenii &quot;idą słuchy&quot;, że 17-letni zawodnik po kapitalnym początku zaczyna mięknąć w nogach co miało już mieć odzwierciedlenie w Mistrzostwach Słowenii.
Peter z kolei skupił się na indywidualnym treningu aby na TCS wrócić mocniejszy. Kurs 5,0 zdecydowanie zawyżony i delikatnie go pobieram.

 
Otrzymane punkty reputacji: +3
K 5

krzyhy

Użytkownik
Ze Słowenii &quot;idą słuchy&quot;, że 17-letni zawodnik po kapitalnym początku zaczyna mięknąć w nogach co miało już mieć odzwierciedlenie w Mistrzostwach Słowenii.
Skąd te &quot;słuchy&quot;, jakiś wywiad czy artykuł był na ten temat?
 
darkadi 433

darkadi

Użytkownik
Nie przesadzał bym z optymizmem i stawianiem na Stocha na zwycięstwo czy nawet TOP3. Stoch nie lubi TCS i skoczni z tego touru. Jedynie na Bergisel osiągał dobre wyniki i stawał na podium. Wszystko zależy od Obertsdorfu i jego dyspozycji tam. Będzie w siódemce to może powalczyć o top 3, miejsce poza 10 eliminuje go już z walki.
Miejsca Kamila w ostatnich latach w TCS: (nie liczę zeszłego sezonu bo ten sezon to był porażka)
11/12 - 23,4,9,9
12/13 - 13,6,2,4
13/14 - 13,7,3,8
14/15 - 4,15,7,15
Jak widzicie nawet w życiowej formie z sezonu 13/14 i 2 miejscu za Jankiem Ziobrą i wygranej dzień później w Engelbergu to Turniej mu nie wyszedł. Kamil jest w świetnej formie, ale już ta dzisiejsza choroba i brak udziału w MP nie zwiastują niczego dobrego. Moim zdaniem Kamil nie to nie jest zawodnik na wygranie tak trudnego turnieju. Część niemiecka mu nie wychodzi i musi odrabiać na części austriackiej.
Jakiekolwiek zakłady na Petera to jest dla mnie nieporozumienie i zabawa w ruletkę. On nie tylko ma problemy z formą, ale z psychiką. Sam się wypowiadał, że ciężko mu dźwigać presję związaną z popularnością, ograniczył kontakty z kolegami z drużyny aby skupić się wyłącznie na sobie co nie zawsze pomaga. Widać między Słoweńcami jakiś konflikt i nie wpływa to dobrze na Petera. W Engelbergu nie załapał się nawet do drugiej serii a wy myślicie że on tu będzie w top3 w konkursach lądował? Domen wygra niemiecką część TCS, a w Austriackiej może stracić zwycięstwo w całym Tourze, ale nie przegra z żadnym swoim rodakiem, jestem tego pewien. Kurs na zwycięstwo Domena w choć jednym konkursie to lokata. Według mnie turniej wygra Kraft. Jego TOP3 to pewka po kursie 2.50 na całorocznym i prawdopodobnie wjeżdżam w to
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Sa przeslanki ze Domena forma spada, przegral mistrzostwa kraju,do tego zdazaja mu sie popsute skoki czego nie mozna powiedziec o Stochu czy Tande
Stoch lubi Insbruck i Ga Pa, nie lubi Obersdorfu i Bischo
Jak można podawać takie informację nie dodając do tego jakichkolwiek argumentów, artykułów czy wyników? Pisanie w ten sposób nie ma odzwierciedlenia w faktach które należałoby tu przedstawić. Zawodnik będący w dobrej dyspozycji nie dzieli skoczni na lepsze i gorsze. Kamil prezentuje dobry poziom choć spóźnia skoki, które można zaliczyć do słabszych. Podobnie z Tande, bo choć formę ma świetną konkursu jeszcze nie wygrał.
Czy miarodajne są wyniki mistrzostw kraju w okresie świątecznym i w przeddzień startu TCS? Wystarczy spojrzeć u nas jaka była ranga zawodów. Stocha wyeliminował katar i nie czuje się przegrany lub zawiedziony. Wielu mówi, że to dobra decyzja by w pełni wrócić do zdrowia. Jednak jeśli ktoś wczoraj oglądał to była podczas transmisji wypowiedź członka sztabu, że przeziębienie trwa do 10 dni (leczone czy nie), a ta decyzja ma na celu odpoczynek dla naszego zawodnika. Kota słaba pierwsza seria dała mu brąz. Idąc takim tokiem rozumowania także można powiedzieć, że traci formę. Zgodzę się, że Domen może powoli zniżać pułap i skacze gorzej przy tylnym wietrze, jednak faworytem turnieju jest on.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Jak można podawać takie informację nie dodając do tego jakichkolwiek argumentów, artykułów czy wyników? Pisanie w ten sposób nie ma odzwierciedlenia w faktach które należałoby tu przedstawić. Zawodnik będący w dobrej dyspozycji nie dzieli skoczni na lepsze i gorsze. Kamil prezentuje dobry poziom choć spóźnia skoki, które można zaliczyć do słabszych. Podobnie z Tande, bo choć formę ma świetną konkursu jeszcze nie wygrał.
Czy miarodajne są wyniki mistrzostw kraju w okresie świątecznym i w przeddzień startu TCS? Wystarczy spojrzeć u nas jaka była ranga zawodów. Stocha wyeliminował katar i nie czuje się przegrany lub zawiedziony. Wielu mówi, że to dobra decyzja by w pełni wrócić do zdrowia. Jednak jeśli ktoś wczoraj oglądał to była podczas transmisji wypowiedź członka sztabu, że przeziębienie trwa do 10 dni (leczone czy nie), a ta decyzja ma na celu odpoczynek dla naszego zawodnika. Kota słaba pierwsza seria dała mu brąz. Idąc takim tokiem rozumowania także można powiedzieć, że traci formę. Zgodzę się, że Domen może powoli zniżać pułap i skacze gorzej przy tylnym wietrze, jednak faworytem turnieju jest on.
Evensen bijac rekord swiata w vikersund byl w dobrej formie? Chlopie nie znasz realiow skokow , skoczek dzieli skocznie na lepsze i gorsze i to jest fakt, skoki sledze od 2000/2001 wiec wiem o nich sporo. I prawidlowoscia sa rowniez przypadki gdzie polacy na jednych skoczniach co roku zajmuja miejsca duzo lepsze niz na innych a na niektorych duzo gorsze, przypadek? raz czy dwa bym w to moze uwierzyl.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Panowie analizując TCS trzeba wziąć pod uwagę specyfikę tego turnieju. Aby go wygrać należy oddać 8 dobrych skoków. Jedna wpadka praktycznie eliminuje Cię z walki o zwycięstwo.
Najpierw odniosę się do Domena Prevca. Jest to jego drugie TCS, ale teraz jedzie w roli faworyta. Czy da radę? W moim przekonaniu nie. U niego skakanie jest zero jedynkowe. Albo pierwsze miejsce, albo odległe. Nie zdziwiłbym się jakby wygrał ze 2 konkursy, a TCS by przegrał. Co nie zmienia faktu, że w czołówce na pewno będzie. Akurat nie sugerowałbym się mistrzostwami Słowenii, bo tam takie kwiatki czasami się odbywają i to nie powinno być brane pod uwagę w tym turnieju.
Granie na Petera jako zwycięzce to jak kupienie losu w lotto na chybił trafił. Od upadku mu bardzo nie szło, złożyło się na to kilka czynników. Czy odizolowanie, treningi, wyciszenie w tak krótkim czasie spowodowałoby, że nagle by odpalił? Myślę, że to za mało czasu. Chciałbym, żeby chociaż do końca sezonu wrócił do swojego skakania, ale TCS nieosiągalne dla niego.
Kamil Stoch. No właśnie. Podchodził do TCS jako faworyt i się spalał strasznie. Teraz nie jest aż tak oczywistym faworytem i to może być jego turniej. Zgadzam się w 100% z Sobolekk. Oczywiste jest to, że każdemu jedna skocznia leży bardziej, inna mniej. Każda ma inny dojazd, specyfikę, próg inaczej ułożony. A Kamilowi niemiecka część leży średnio i to może być kluczowe jak tam wypadnie.
No i mój drugi faworyt obok Kamila Stocha. Daniel Andre-Tande. Dla wielu jego zwycięstwo byłoby ogromną niespodzianką. A ja w nim widzę cichego faworyta. Ile to już razy widzieliśmy jak ktoś nagle odpalał na TCS. Tande ma wszystko, żeby odpalić teraz. W pierwszej części sezonu przyczajony, ale zawsze w czołówce, 3x 2 miejsce w tym sezonie. Ten chłopak ma wszystkie atuty, żeby w końcu wyjść z tego &quot;drugiego&quot; rzędu i stać się pierwszoplanową postacią. I co u niego jest ważne - powtarzalność. Nawet jeśli nie wygrywa, zawsze jest w czołówce.
Ja pograłem,
Daniel Andre Tande WYGRA TCS @4,5 BET365

Oraz pobrałem kurs, który uważam za value
Hayboeck - Kot 1 @1,5 BET365

Ci dwaj panowie na dwóch biegunach. Hayboecka forma rośnie, Maćka leci w dół. Na przestrzeni 4 konkursów nie widzę żadnych przesłanek, żeby Maciek pokonał Austriaka.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
może ktoś ogarnięty powiedzieć czy bet: najlepszy ze Słoweńców: Peter Prevc (5.00 z podatkiem) to value?
Na pewno jakieś jest...myślę, że Damjana, Cene czy Tepesa nie będziemy brać pod uwagę. Pytanie jest tak naprawdę Peter czy Domen?
- jest jednak 12 skoków ( 4 x kwale, 8 x konkurs), doświadczenie po stronie Petera, Domen miewa słabsze skoki, super odpala, ale tu jednak liczy się aby żadnego skoku nie zawalić.
Za młodego nie byłbym taki pewny, a Peter na pewno wykorzystał chwilę wolnego na spokojny trening i nie sugerowałbym się wynikami z Mistrzostw Słowenii czy kurtuazyjnymi wywiadami. Dla mnie na teraz (tylko) 60/40 na korzyść Domena

Najpierw odniosę się do Domena Prevca. Jest to jego drugie TCS, ale teraz jedzie w roli faworyta. Czy da radę? W moim przekonaniu nie. U niego skakanie jest zero jedynkowe
no właśnie, podpisuję się obiema rękami ;-) Domen nie ogarnie TCS ;)
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Zgadzam się z teorią, że Domen nie udźwignie roli faworyta i ostatecznie nie wygra TCS. Już wielu było takich, co to życiową formę mieli i &quot;obowiązek&quot; ich był, zgarnąć wygraną w tym turnieju. Doskonale pamiętamy kilka &quot;wybryków&quot; w postaci zawodników ni stąd ni zowąd pojawiających się i podczas TCS skaczących fenomenalnie. Mowa tutaj m.in o fenomenalnej dyspozycji Morgiego w 62. TCS i zgarnięcie mu tytułu przez.... Dietharta. Którego świat zapamiętał tylko z tych 4 konkursów. Według mnie turniej wygra Tande. Czyste przeczucie.


Ale ja pogram na TCS nieco inne typy, niż h2h poszczególnych zawodników. Trochę dziwi mnie to, że nikt jeszcze tego nie pobrał, zaczynając:

&quot;Najlepszy z&quot;​


Polski -------------&gt; Kamil Stoch @1.20 STS

Sinusoida jeśli chodzi o Stocha i Kota w tym momencie sezonu. Życiowa forma Maćka jakby już zaczynała spadać, może jeszcze dociągnie do TCS i w miarę go rozegra, ale widać gołym okiem, że coraz więcej przychodzi mu zepsutych skoków. Jak wszyscy podkreślają, tutaj obowiązek jest oddać 8 dobrych, dalekich skoków. Jakoś nie mam w ogóle obaw, że Kamil je odda. Jest on cichym faworytem do podium w całej generalnej klasyfikacji turnieju, według mnie. Innych Polaków w ogóle nie liczę, jakoby mieliby zagrozić tym dwóm w walce o miano najlepszego z naszych. Pojedyncze konkursy, może. Ale nie cały turniej.

Rosji --------------------&gt; &quot;Jewgeni&quot; Klimov @1.18 STS

Dominacja w rosyjskiej kadrze przez tegoż zawodnika. Po prostu na chwilę obecną nie widać, zeby jakikolwiek inny (mowa oczywiście tylko o jednym - Kornilovie) dorównywał mu przynajmniej. Bardzo rzadko spotykane pojedyncze występki, gdzie Kornilov miałby się plasować wyżej niż Klimov. Innych tutaj na horyzoncie do &quot;rywalizacji&quot; (bo trzeba tak to nazwać, pomimo klas dzielących obu zawodników) pomiędzy nimi - nie widać. Kurs do AKO jak ulał, który śmiało pobieram. Praktycznie najpewniejszy w moim zestawieniu.

Czech ---------------------&gt; Vojtech Stursa @1.80 sts

Rewelacja tego sezonu i jeden z moich ulubionych zawodników. Świetne odkrycie czeskiej kadry. Zamazuje plamę po beznadziejnym sezonie Romana Koudelki. Nie powstrzymują go nawet upadki. Jego najgroźniejszego rywala upatruję w Vancurze, a nie Koudelce. Stursa jednak skacze bardzo powtarzalnie, a wielkim mankamentem tamtych dwóch zawodników jest właśnie brak tej powtarzalności. Typ, jak patrząc po kursie - bardzo ryzykowny, ale czy taki naprawdę jest? Niekoniecznie. Koudelka nie wygląda dobrze tej zimy i wątpię, aby nagle miało przyjść oświecenie. Jego skoki kończą się szybciej, niż zaczynają. Podobnie do Prevca - dobrze zaczęty sezon, fajne skoki, a potem szybko spaliło na panewce. Według mnie zdecydowanie najlepszym Czechem jest tutaj Stursa.

Austrii --------------------&gt; Stefan Kraft @2.25 sts

Zdecydowanie największy kurs, ale i największa rywalizacja. Jednak widać od początku sezonu, że to właśnie Kraft trzyma austriackie skoki i nikt temu nie zaprzeczy. Są jeszcze Fettner i Kofler (o dziwo!) którzy prezentują solidny poziom.Ale wracamy do meritum TCS. 8 RÓWNYCH, DALEKICH SKOKÓW. Czy Fettner temu podoła? Wątpię. Koffler również często w piewrszej próbie ląduje bardzo daleko w klasyfikacji, po czym wskakuje wyżej w drugiej próbie. Kraft tylko w loteryjnych konkursach może coś zespsuć. Miewał takie przeskoki do jednej próby w trzeciej &quot;10&quot;, ale zdecydowanie najrzadziej się tam znajdował pośród Austriaków. I to on jest najsolidniej skaczącym z nich. Poza tym wygrywał już TCS, wie z czym to się je, jak się do neigo przygotować, rozłożyć siły... jest to jedna z bardziej prestiżowych imprez sezonu. Myślę, że jego forma nie miała prawa pójść w dół, przez przerwę.

Ameryki Północnej -------&gt; Mackenzie Boyd Clowes @1.35 sts

O, tak, mój ulubiony pośród Ameryk - Boyd Clowes. Ale to nie poprzez sympatię gram ten typ. W konkurencji ma Glasdera i Bicknera oraz Rhoadsa. Pierwszego i trzeciego z nich, skreślam na początku. Zostaje Bickner. Amerykanin POTRAFIŁ zaskoczyć na początku sezonu (bardzo wczesnym początku) gdzie udawało mu się osiągać niebotyczne jak na niego odległości. Kanadyjczyk jest nadal bardzo równy i skacze na wysokim, jak na niego poziomie.Bickner natomiast z konkursu na konkurs sprawia wrażenie, jakie powinien statystyczny amerykanin w skokach sprawiać- człowieka bez formy, któremu czasami wyjdzie skok. O to, czy Kanadyjczyk zakwalifikuje się do minimum dwóch konkursów - nie mam wątpliwości. Ale czy zdoła to uczynić Bickner? Wątpię. A nawet jeśli, to udział w drugiej serii Boyd Clowesa jest możliwy, czego nie można powiedzieć o Bicknerze. Kanadyjczyk miał czasami przebłyski wchodzenia do &quot;TOP 10&quot; przy piewrszej próbie. W przypadku takiego skoku w kwalifikacjach, zyskuje praktycznie awans do konkursu i być może drugiej serii (walka ze słabszym zawodnikiem w parze). Pobieram ten typ z przyjemnością.



Rozpisałem się nieco, prezentując kilka zestawień i łącząc je w AKO wynoszące @7,74 oraz pograłem je całkiem sporą stawką. Ostatni bowiem kupon (&quot;świąteczny&quot;) na ten &quot;Stary&quot; rok ;)
Zapraszam do komentowania moich spostrzeżeń oraz powrotu do tego postu i zostawienie &quot;dzięki&quot;, w przypadku gdyby komuś pieniążki się pomnożyły na koncie, a sugerował się tym, co napisałem ;)
 
S 135

seba96

Użytkownik
W przypadku Klimova może niekoniecznie. Może się nie zakwalifikować do drugiej serii przypadkiem, ale Korniłov w tym sezonie bardzo rzadko pojawia się w trzydziestce. Gorzej jak Klimov potknie się w kwalach, a Korniłov zaliczy dwie serie. Ja osobiście obstawiam skoki zawsze tylko dla zabawy.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Najlepszy Czech: Stursa V. @1,9
Kraft S. - Kot M. 1 @1,3 (T4S) fortuna
ako:2,47 fortuna

Sturse pograłem jeszcze po @2 ale po moich zakładach na ogół fortuna obniża kursy :p Buk jako drugiego z Czechów i jednocześnie najgroźniejszego rywala typuje Koudelke. Z tym że Roman w tym sezonie zupełnie bez formy. Podczas ostatniego Pucharu Świata w Engelbergu raz nie przeszedł nawet kwalifikacji, drugi raz na styku się załapał ale na jednej serii się skończyło. Stursa jest natomiast jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Skacze równo i powtarzalnie, regularnie melduje się w 2 serii konkursów, nie jest także tam statystą bo i miejsca w pierwszej &quot;15&quot; sie trafiały. Poza nim są jeszcze bardzo doświadczeni Janda czy Matura ale nie odgrywają oni znaczącej roli, ogromny problem stanowi awans do drugiej serii a i wpadki w kwalifikacjach się zdarzają. Myślę że poza Stursą który powinien spokojnie poskakać po 2 serie w T4S nie ma w kadrze Czech zawodnika który mógłbym się to tego poziomu zbliżyć.

Co do Krafta to on i Hayboeck są według mnie głównymi kandydatami do wygranej w turnieju. Obaj zdominowali ten konkurs 2 lata temu, doskonale znają te obiekty, pasują im szczególnie skocznie w Insbrucku i Bischofshofen. Obaj ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, myślę że któryś z nich właśnie odpali, może bedzie to właśnie Hayboeck który zawsze z kimś przegrywał :p

Poza nimi oczywiście kandydatem jest Domen Prevc. Juz w tamtym sezonie pojawiały się opinie że jest on jeszcze większym talentem niż Peter ale przy takiej dominacji starszego brata nikt nie brał tego na poważnie. Teraz Domen od początku imponuje, jak mu wyjdzie skok to jest o klase wyżej od reszty stawki. Zobaczymy jak poradzi sobie z presją faworyta ale moim zdaniem spokojnie da rade.
Nie widze też większych szans aby w zestawieniu z Peterem okazał sie słabszy. Starszy brat w tamtym sezonie robił to co miał robić, szło dobrze to i wyniki były. Potem zapanowała jednak euforia na jego punkcie w kraju i chyba nie do końca sobie z tym daje rade. 2-3 tygodnie treningów raczej niewiele zmienią. Dochodzi jeszcze system kwalifikacji KO, przy słabszych kwalifikacjach trudniejszy rywal w parze i może być problem z awansem przy średniej formie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co do Krafta to on i Hayboeck są według mnie głównymi kandydatami do wygranej w turnieju. Obaj zdominowali ten konkurs 2 lata temu, doskonale znają te obiekty, pasują im szczególnie skocznie w Insbrucku i Bischofshofen. Obaj ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, myślę że któryś z nich właśnie odpali, może bedzie to właśnie Hayboeck który zawsze z kimś przegrywał :p
Zgadzam się z Madem. Austriacy od lat bardzo prestiżowo podchodzą do tego turnieju. Ostatnim turniejem gdzie żaden ze skoczków tego kraju nie stanął na podium odbył się 10 lat temu! Dwie główne armaty czyli wspomniani Kraft i Hayboeck prezentują się naprawdę dobrze. Pierwszy z nich w każdym konkursie TOP 10. Ponadto trzy razy na najmniejszym stopniu podium. Hayboeck docierał się w pierwszych konkursach ale w Engelbergu już odpalił.
Warto zwrócić jeszcze na jedną rzecz uwagę. Kadra Austrii bardzo często wyprzedza konkurencję jeśli chodzi o nowinki w sprzęcie i jestem niemal pewien, że już coś przygotowali co wykorzystają w turnieju. Co roku właśnie na ten turniej próbują zaskoczyć konkurencje. Małysz wspominał, że już w Engelbergu mógł Hayboeck testować ten sprzęt dlatego dominował w piątek i sobotę.
Przed rozpoczęciem wydaje się, że wygrana będzie toczyć się do ostatniego skoku bo czołówka bardzo wyrównana. Możemy spodziewać się wyjątkowo interesującego skakania podczas 65. edycji TCS.
 
Do góry Bottom