>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biathlon 2016/2017 Oberhof 05-08.01.2017

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Od czwartku do niedzieli Oberhof będzie gościł biathlonowa rodzinę.
Pierwsze dwa dni to sprinty. W sobotę mamy biegi pościgowe a w niedzielę bieg ze startu wspólnego.
W jakiej formie powrócą zawodnicy i zawodniczki po dość długiej przerwie?
Jak zwykle wielkie święto nam się zapowiada i oby udało nam się zarobić na tych zawodach.

Czy Gabi Koukalova doszła już do siebie po upadku...

Bardzo dobrą wiadomością jest powrót Darii Domraczewej już na te zawody:
http://www.biathlon.pl/aktualnosci/5437/powrot-domraczewej.html

Za wiele bym nie liczył w Jej wykonaniu ale skoro wraca musi już wyglądać to nieźle a i do MŚ powinna być jeszcze lepiej przygotowana.


Zapraszam do dyskusji i podawania swoich typów


Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat. Kolejna sprawa to obowiązek rozliczenia swoich postów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu
przyznawania rang ze sportów zimowych.
 
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Witam wszystkich. Kiedys sledzilem wiekszosc zawodow biathlonowych. Niestety w tym sezonie dopiero co usiadlem. Widze, ze dzial jest troche martwy. Pozniej ostaram sie cos wrzucic, natomiast teraz apeluje, aby ktos podal pierwsze typy i abysmy cos wybrali na najblizsze dni.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Cześć.
Ze swojego doświadczenia i obserwacji od tego roku postanowiłem nie grać sprintow bo tam dochodzi do największych niespodzianek. Będę obserwował formę zawodników i poszukam par dopiero na bieg pościgowy.
Sprinty jakoś mi nie leżą nie mniej zachęcam do podawania swoich typów i przemyśleń.
 
darkadi 433

darkadi

Użytkownik
Ja polecę od siebie takie 2 typy:
Martin Fourcade wygra - 1.80 ⛔
Anton Shipulin vs Emil Hegle Svendsen - Anton Shipulin 1.75 ⛔
DNO TOTALNE ????
Kursy z Milenium
Fourcade dominator, nie wygrał tylko raz w tym sezonie bo zajął 3 miejsce a tak to czyści wszystkich. Rok temu Oberhofu w kalendarzu biathlonowym nie było, zaś 2 lata temu wygrał tu oczywiście Fourcade. Według mnie dominacja nie zostanie tutaj przerwana. Zwłaszcza w sprincie.
Co do drugiej pary to kwestia przeczucia i obecnej formy. Shipulin jest w tym sezonie w formie wybornej. Odjąć Fourcade&#39;a to on jest najlepszym zawodnikiem w tym sezonie. Na 3 sprinty w tym sezonie 2 razy był na podium w tym 2 i 3 miejsce. W klasyfikacji sprintu Svendsen wyprzeda go jedynie o 3 punkty, ale Norweg najlepsze lata ma dawno za sobą. 3/4 punktów które zdobył w tym sezonie zawdzięcza właśnie biegom krótkim. Moim zdaniem panowie będą niedaleko siebie, ale to Rosjanin będzie górą.
Polecam jeszcze granie na podium Johannesa Boe
 
madritista94 571

madritista94

Użytkownik
Witam ja dziś próbuje zagrać takie H2H
Widze w tych zestawieniach value , osobiscie gram to blokowo , w każdej parze postawiłem na moim zdaniem lepszego zawodnika &quot;biegowo&quot; , chcem poznać rownież innych opinie dlatego przedstawiam pary wybrane przezemnie:
Shipulin A. - Lindstroem F 1,32 ✅
Svendsen E.H. - Landertinger D. 1,3 ✅
Peiffer A. - Bailey L. 1,42
Bjorndalen O.E. - Moravec O 1.50 ⛔
Fillon Maillet Q. - Iliev V 1.57 ⛔
Boe J.T. - Schempp S 1.70
Doll B - Babikov A. 1.40 ⛔
+
Fourcade M Miejsce 1-6 1,15 ⛔
STS

edit. nie poszło
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
darkadi 433

darkadi

Użytkownik
Ja bym z ilością zdarzeń nie przesadzał w sportach zimowych. Tutaj zbyt wiele zależy od warunków atmosferycznych. Porywisty wiatr przy danej grupie zawodników i kupon w koszu. Ty akurat masz bloki, więc coś tam wygrasz. Pewniak Ci wejdzie na pewno, reszta prawdopodobna przy strzelaniu z max 2 pudłami
 
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
Felix Leitner - Florian Graf 2 @2.00 Marathon ⛔ 2 pudła grafa i bieg ....
Graf śwetny strzelec 88% celności w tym sezonie , Leitner zaś ma duże problemy na strzelnicy 74%. Biegowo nieco lepszy jest Leitner ale nie aż tak żeby odrobić karną rundę. Ide tutaj w solidność Grafa, Leitner lubi dużo pudłować i głównie na tym opieram ten typ bo nie spodziewam sie tutaj jego bezbłędnego strzelania.
 
S 47

szymonex0

Użytkownik
Dominacja Fourcada raczej dzisiaj nie zostanie przerwana? Interesuje się biathlonem powierzchownie,nie wiem jak Martin czuje się w sprintach,czy to jego ulubiony styl,o ile można tu mówić o jakimś ulubionym stylu,gdzie zgarnia 1-sze miejsca w każdych zawodach.
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
inny niż M.Fourcade - zwycięzca
Twój typ: 1 Kurs: 2,15 betgun✅

Ileż można ?? ???? Dominacja niesamowita, co tutaj napisać, bardziej typ na &quot;czuja&quot; Przy 0,0 na strzelnicy ktoś może z nim wygrać? Raczej nie, w najlepszej formie biegowej może Boe. Przy jednej karnej rundzie otwiera się szansa dla poza wspomnianym Norwegiem, dla Schipulina, jak nie będzie człapał co mu się czasami zdarza, Schemppa, może Svendsena. Jak napisałem na wyczucie, jest kilku graczy co może zagrozić, ale trzeba liczyć raczej na conajmniej jedną pomyłkę Francuza


S.Eder-A.Rastorgujevs - kto lepszy
Twój typ: 2 Kurs: 1,80 zwrot a szkoda ????
A.Shipulin-O.E.Bjoerndalen - kto lepszy
Twój typ: 1 Kurs: 1,45✅

Ulubieniec Pana Krzysztofa lepiej biega, a że tylko jedna stójka, to nie powinno być, źle, Ederowi daleko do najlepszych wyników w karierze, w stójce też nie jest mega pewny, dla mnie spokojnie Rasto odrabia na trasie rundę więcej.
Ole to fenomen, wciąż w czołówce, już bez zwycięstw, ale nadal gdzieś blisko 10, takie miejsce spokojnie w jego zasięgu u Rosjanina walka o podium
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
H 32

hortex

Użytkownik
Klemen Bauer - Benjamin Weger 2 @1.88 Marathon ✅

Klemen to dla mnie jeden z największych nygusów w stawce. Nigdy nie był dobrym, nawet solidnym biathlonistą. Jak mu się zechce to pobiegnie średnio, przeważnie odwali na strzelnicy i potem człapie. Co prawda w sprincie obaj Panowie na pozycjach 36 i 37 (Bauer i Weger), to jednak w klasyfikacji generalnej Weger bije na głowę Słoweńca. Benjamin jest przede wszystkim lepszym biegaczem, strzelają obaj podobnie ze wskazaniem na Szwajcara, ale dla mnie Bauer to przede wszystkim gracz bez większych ambicji, Wegerowi jeszcze się chce. Dla mnie dwójka.
 
vaas 1,6K

vaas

Użytkownik
inny niż M.Fourcade - zwycięzca
Twój typ: 1 Kurs: 2,15 betgun

Ileż można ?? ???? Dominacja niesamowita, co tutaj napisać, bardziej typ na &quot;czuja&quot; Przy 0,0 na strzelnicy ktoś może z nim wygrać? Raczej nie, w najlepszej formie biegowej może Boe. Przy jednej karnej rundzie otwiera się szansa dla poza wspomnianym Norwegiem, dla Schipulina, jak nie będzie człapał co mu się czasami zdarza, Schemppa, może Svendsena. Jak napisałem na wyczucie, jest kilku graczy co może zagrozić, ale trzeba liczyć raczej na conajmniej jedną pomyłkę Francuza
Boe nie wystartuje :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
po ponad 4 latach Polak zdobył punkty w pucharze świata, na naszych oczach piszę się historia ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
S 833

sebunited16

Użytkownik
po ponad 4 latach Polak zdobył punkty w pucharze świata, na naszych oczach piszę się historia ????

no to teraz czekamy na pary z Shipulinem powinno być 1.50 na ruska, a z Ole to już chyba ponad 2.00 na króla ????
Ale tak szczerze to do 40 miejsca, ma 17 sek przewagi, trochę mało ???? bo chciałby kibic kolejnych pkt.

Na Panie to bardzo ciekawy jestem Bjoerndalenówny ???? ale tutaj obejdzie się z typowaniem, może na kolejne starty, nawet podczas tego weekendu, będziemy mądrzejsi. Bardzo lekko, licząc, się z minusami zagram sobie.

Braisaz zw. 13.00⛔
Braisaz lider po 1. strzelaniu 15.00 uuuu⛔

bet365

Lubi tę konkurencje dobrze biega, szybko zaczyna, jedna rywalka z topu mniej .

Może jeszcze coś dodam.
Pozdrawiam ????
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint na 7.5km w Oberhofie - Kobiety
Od 14:15



Dorothea Wierer vs Marie Dorin Habert 1 @ 2.10 Bet365 ⛔ 6-3

Strzelanie super, ale człapania na trasie to się nie spodziewałem. Beznadziejnie dysponowana biegowo.

Dla mnie value. Dorota nie rozpoczęła sezonu zbyt dobrze, ale na Morawach pokazała się z bardzo dobrej strony. Podia , miejsca w czołówce. Jak zwykle bardzo dobre i szybkie strzelanie i też solidny bieg. Habert w dalszym ciągu nie znalazła swojej optymalnej formy. Bardzo często jest tak, że jak dobry bieg to spore kłopoty na strzelnicy lub na odwrót. Francuzkę na pewno stać na więcej, ale jakieś mocnej faworytki w niej nie widzę. Wierer strzela szybciej, z dokładnością też bywa lepiej, a Habert nawet dobrze dysponowana biegowo miazgi nie raczej nie zrobi.
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
E.H. Svendsen top 3 2.50 bet365 ⛔ grrrrrrrr ????

Emil do najlepszych stracil biegowo. Rusza tutaj w fajnym towarzystwie, powinien doczepić się Fourcada, pewnie Schempa i tak dobiec do pierwszego strzelania. Dzisiaj jako, że bieg pościgowy, to tego biegania, jest tylko o 2.5 km więcej, a przy tym 4 strzelania, to jest korzyść, dla już nie tak skutecznego na dystansie Norwega. Co do samej pozycji, dwóch zawodników mocno przed resztą, bo to plus- minus 2 karne rundy, szczególnie stójka Eberharda (choć nie sądzę, żeby jako lider do stójki dobiegł), plus presja prowadzącego, równa się w jego przypadku kilka strzałów na wiwat i pewnie utrata miejsca w ścisłym topie, Slesingr to niewiadoma, bardzo dobrze zaprezentował się w biegu, dziś raczej cięzko o powtórkę. No i reszta już praktycznie razem, też niespodziewani mimo wszystko w topie Włosi, następnie już bardzo duże nazwiska, które moim zdaniem będą odrabiać dystans do tych co okazali się lepsi w sprincie. Solidność i doświadczenie Norwega powinny mu dać miejsce na podium.

M.Tsvetkov-S.Semenov
Twój typ: 1 Kurs: 1,55✅
M.Fourcade-S.Schempp
Twój typ: 1 Kurs: 1,58✅

betgun

Francuz ma największą mobilizację w tym sezonie, warunki sprawiły, że startuje jak startuje. Czasowo na pierwszej pętli powinni być razem, przy takim zawodniku, raczej nie będzie mowy o przeszarżowaniu, czyli chęci odrobienia większości dystansu jak najszybciej, bo to mogło by się odbić błedami na strzelnicy. Francuz pokazał, już, że zdominował stawkę i nie widzę powodu, dla którego nie miałby wyprzedzić Niemca, kiedy startuja praktycznie razem.

Tsvetkov dla mnie i trochę mocniejszy na strzelnicy i w biegu ????


dla tych co nie oglądali chłopów a będą grać Panie - WIEJE ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Bieg pościgowy mężczyzn:

S.Schempp - E.Lesser 1 1,67 ⛔ Betsafe

Pojedynek kolegów z reprezentacji. Na dłuższym dystansie i przy większej ilości strzałów to Schempp staje się faworytem. Simon wygląda lepiej w przekroju całego sezonu na strzelnicy i to będzie miało decydujący wpływ w tej parze kto zajmie wyższe miejsce. Startuja praktycznie razem a już do 1 strzelania na pewno dobiegną wspólnie.

Michal Slesingr - Erik Lesser 1 1,72 ⛔ expekt

30s przewagi to dużo tym bardziej że biegowo tu dużej różnicy nie ma. Na strzelnicy teoretycznie lepszy Lesser ale on tez będzie walczył o podium bo teoretycznie w jego zasięgu a wtedy mogą zdarzyć się pudła. Slesingr bardzo doświadczony i mam nadzieję,że u niego nie będziemy widzieć nerwowości w poczynaniach na strzelnicy. Przy takim samym wyniku na strzelnicy to Czech spokojnie dzięki swojej przewadze na starcie wygra.

Martin Fourcade - Julian Eberhard 1 1,47 ✅ expekt

Teraz jestem bardzo ciekawy jak Fourcade rozegra ten bieg. 51s starty to bardzo dużo. Jednak wiedząc jak Austriak potrafi pudłować no to już po pierwszych dwoch wizytach na strzelnicy mogą być blisko siebie. Kurs niski ale Francuz na strzelnicy rzadko się myli a podczas sprintu wykorzystał chyba wszystkie pudła przewidziane na Oberhof.

= 2,53 expekt
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg pościgowy na 12.5km w Oberhofie - Mężczyźni
Od 11:30



Quentin Fillon Maillet vs Ole Einar Bjoerndalen 1 @ 1.66 Bet365 ✅ 25-37



Na starcie 8 sek przewagi. Bjoerndalen już nigdy nie wróci do jakiejś bardzo wysokiej formy i kolejne starty tylko mnie w tym przekonują. Na strzelnicy pojawiają się coraz częściej potężne kłopoty i przede wszystkim bieg wygląda bardzo przeciętnie. U Norwega często pojawia się kłopot z odpowiednim tempem na dwóch ostatnich rundach. Tam wyraźnie brakuje mu sił i nie jest w stanie przyspieszyć. Z kolei Maillet to bardzo solidny zawodnik. Potrafi dobrze strzelać i też biegowo jest lepiej dysponowany od rywala. Na takim dystansie może być w stanie nawet jedno pudło więcej odrobić, a po za tym Francuz na strzelnicy wcale nie musi być gorszy, a na trasie kilka sekund z pewnością nadrobi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Martin Fourcade na podium 1.40 bet365 ✅
nie poszło mu w czwartek w strzelaniu w pozycji stojącej. Jednak forma biegowa była bardzo dobra. Cały sezon jest w wielkiej formie, dziś powinien odrabiać, mocno odrabiać.
w pinnacle też fajne kursiwo 2.44 na wygraną, a w sts 2.70 ✅
dziś liczę, że Doll i Lindstroem się sporo poprawią.
można w sts jeszcze puścić sobie taką taśmę:
M.Fourcade - Svendsen 1 1.40 ✅
Tsvetkov - Malyshko 1 1.45 ✅
Landertinger - Messotitsch 1 1.20 ⛔ jednak Dominik za słabo strzela jak na warunki w Oberhofie
Windisch - Babikov 1 1.35 ✅
Kilchytskyy - Guzik 1 1.25 ✅
AKO: 4.11
⛔
bez rozpisywania się, typy pod formę zawodników, ogólne moje zdanie na ich temat.
 
demolka6 514

demolka6

Użytkownik
G. Koukalova - inna zawodniczka 2 @1.67 Milenium ✅
Warunki są wręcz fatalne, nie dość że straszny mróz, to jeszcze wieje tak, że panowie zaliczali po 5 pudeł przy jednym strzelaniu. Liczę na niespodziankę przy takich warunkach.
F. Hildebrand - T. Akimova 1 @1.75 Milenium ✅
W biegu sprinterskim bardzo nieznacznie lepsza była Akimova. Gdyby w drugim strzelaniu Niemka zaliczyła jedno pudło mniej, to by z rywalką wygrała. Biegowo Hildebrand lepsza i liczę, że przy własnej publiczności spiszę się troszkę lepiej na strzelnicy, co da jej lepszą pozycję niż w sprincie.
C. Aymonier - K. Guzik 1 @1.52 Milenium ✅
Aymonier to dużo lepsza biegaczka. Może i nie strzela bezbłędnie, ale przy takich warunkach to wszystkie zawodniczki będą chybiać. Krysia w sprincie strzelała bezbłędnie, ale przy czterech strzelaniach już tak dobrze nie będzie. Jeśli Francuzka będzie strzelać podobnie jak Polka to ze spokojem ją pokona, zwłaszcza, że po sprincie ma 14 sekund przewagi nad naszą zawodniczką.
K. Makarainen - M. Dorin 1 @1.75 Milenium ⛔
Ze startu obie zawodniczki wybiegną praktycznie równo. Makarainen biegowo dużo lepsza od Francuzki, a powiedzmy sobie szczerze, że Dorin nie prezentuje tak dobrej formy jak sezon temu, zarówno biegowo, jak i strzelecko. Kaisa co prawda na strzelnicy też bez szału, ale jedno, ewentualnie dwa pudła więcej od Francuzki jest w stanie zniwelować biegowo. Przy takich warunkach to Makarainen może wyjść zwycięsko z tego pojedynku.
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Róźnica zwycięstwa więcej niż 30 sek 11.00 bet365✅ cieszy mnie to bardzo ????

Leciutko. Panie stawka bardziej wyrównana, nie ma zdecydowanej liderki, to, że Gabi startuje runde wcześniej niewiele znaczy, przy tych warunkach na strzelnicy, jeśli jakakolwiek zawodnicznka będzie w stanie &quot;zaprzyjaźnić&quot; się z warunkami to może odjechać reszcie mocno.

Kaisa : Dorin 2 bet365 1.83 betgun 1.98✅

Finka najlepsza w biegu. Dorin wiele nie odstaje. Na strzelnicy Kaisa może urządzić sobie dzisiaj festwiwal błędów. Dorin pewniejsza, dzisiaj to duży atut
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom