>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sigmabet Calc - skoroszyt do zarządzania swoimi zakładami

V 256

vernix

Użytkownik
AKTUALIZACJA :!:
Nowa wersja skoroszytu (1.10) do pobrania ze strony Sigmabet.pl
Nowości:
  1. Dodałem obsługę zakładów zawartych u bukmacherów naziemnych - wygrana z takiego zakładu uwzględnia podatek;
  2. Zoptymalizowałem formuły w arkuszu Statystyki, dzięki czemu jego edycja będzie nieco łatwiejsza;
  3. W arkuszu Statystyki w miejsce dotychczasowych wykresów powstał jeden pokazujący zysk/stratę z każdego tygodnia w roku;
  4. Odświeżyłem nieco wygląd skoroszytu (drobne poprawki wizualne + nowe logo).


Planuję:
  1. Dodać oddzielny arkusz Wykresy, gdzie będzie zbiór dynamicznych wykresów przedstawiających nasze statystyki w formie wizualnej;
  2. Dodać pełną obsługę zakładów akumulowanych do 10 meczy na kupon - każdy mecz będzie wpisywany w jednym wierszu, a nie tak jak jest obecnie cały kupon w jednym wierszu;
  3. Zoptymalizować formuły w arkuszach Finanse, Statystyki i Zakłady;
  4. Dodać kalkulator obrotu bonusami.

Kiedy? Wszystko zależy od tego ile będę miał wolnego czasu, na pewno dodam to do końca tego roku, ale konkretnej daty nie jestem w stanie podać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
1 12

19stalowiak79

Użytkownik
Witam Mała prośba -jesli będziesz dokonywał zmian w arkuszu to czy mozesz uwzględniac mozliwość pobrania ze starego arkusza zapisanych meczy do statystyk z nowego arkusza???
 
1 12

19stalowiak79

Użytkownik
Wg mnie przedstawienie graficzne było fajniejsze we wcześniejszej wersji i było wiecej opcji bo były stat kursów, zakładów i pieniędzy. Czy mozesz podpowiedzieć jak zrobić aby w tym nowym arkuszu było przedstawienie graficzne ale ze starego arkusza???
 
P 6

przyczajony

Użytkownik
vernix, porównując Twój arkusz z autorskim (opracowanym i stosowanym na własne potrzeby), brakuje tu więcej szczegółów dotyczących poszczególnych zakładów. Rozbicie niektórych elementów na osobne kolumny, choć czasochłonne, daje dużo możliwości. Poza kolumną &quot;Dyscyplina&quot; polecam osobno utworzyć &quot;Liga&quot;, &quot;Linia&quot;, a &quot;Wydarzenie sportowe&quot; rozbić na &quot;Drużyna A&quot; i &quot;Drużyna B&quot; itp. itd.
Konsekwentne wprowadzanie danych już po kilkunastu miesiącach pozwala wyciągnąć cenne wnioski w błędach analitycznych, decyzyjnych i logicznych (przy pomocy m.in. indywidualnych formuł oraz tabel przestawnych). Umożliwia to generowanie statystyk w rozbiciu na dyscyplinę, na ligę, na rodzaj zakładu, nawet na drużynę, przy dodatkowym uwzględnieniu dom/wyjazd itp.
 
P 6

przyczajony

Użytkownik
vernix, porównując Twój arkusz z autorskim (opracowanym i stosowanym na własne potrzeby), brakuje tu więcej szczegółów dotyczących poszczególnych zakładów. Rozbicie niektórych elementów na osobne kolumny, choć czasochłonne, daje dużo możliwości. Poza kolumną &quot;Dyscyplina&quot; polecam osobno utworzyć &quot;Liga&quot;, &quot;Linia&quot;, a &quot;Wydarzenie sportowe&quot; rozbić na &quot;Drużyna A&quot; i &quot;Drużyna B&quot; itp. itd.

Konsekwentne wprowadzanie danych już po kilkunastu miesiącach pozwala wyciągnąć cenne wnioski w błędach analitycznych, decyzyjnych i logicznych (przy pomocy m.in. indywidualnych formuł oraz tabel przestawnych). Umożliwia to generowanie statystyk w rozbiciu na dyscyplinę, na ligę, na rodzaj zakładu, nawet na drużynę, przy dodatkowym uwzględnieniu dom/wyjazd itp.
 
V 256

vernix

Użytkownik
@Przyczajony mógłbyś rozwinąć co masz na myśli pisząc &quot;Linia&quot;? Chodzi Ci o typy zakładów under/over 1.5, 2.5 itd.? Rodzaj zakładu jest interesującym pomysłem - każdy mógłby to dostosować pod siebie, podobnie jak teraz z bukmacherem/dyscypliną itd. Podobnie z rozbiciem na gospodarz/gość.
Co do &quot;Ligi&quot; to sygnalizowałem to już wcześniej i kolumnę &quot;Typer&quot; można użyć jako &quot;Ligę&quot;.
 
P 6

przyczajony

Użytkownik
Poprzez &quot;Linia&quot; miałem na myśli na przykład dla handicapów azjatyckich &quot;-1.5 / +1.5&quot;, &quot;-0.25 / +0.25&quot; czy dla over/under &quot;2.5&quot;, &quot;3.5&quot; itp.
Można pytać o sens takiego dodatkowego rozdrabniania statystyk. Mi na bazie długiej historii (w tym dużej ilości hokeja gdzie gra się często różne linie - w piłce jest to bardziej spłaszczone) taka statystyka pozwoliła zaobserwować parę ciekawych wniosków w analizie własnych działań.
 
Y 0

younggun

Użytkownik
Hej @vernix

Dostosowałem Twój autorski arkusz (ten wcześniejszy) do swoich potrzeb i chciałbym się dowiedzieć jak mogę dodać opcję podatku do arkuszu. Nie chciałbym wszystkiego robić od nowa więc możesz podać jakieś wskazówki?

Pozdrawiam
 
kobe28 319

kobe28

Użytkownik
vernix jak można ładnie i zgrabnie ująć w skoroszycie kupony aku? Wpisując wszystko w jednym okienku jakby to był singiel?
btw świetna robota z z tym skoroszytem od dziś korzystam i myśle że zostane z nim na dłużej
 
Do góry Bottom