>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 3

Status
Zamknięty.
B 0

baresko

Użytkownik
chłopaki, jak w końcu wyglądał temat wypłat np. z expekta/bah na konto bankowe po feralnym 30 marca ubiegłego roku? banki blokowały przelewy z nielegalnych źródeł (bodaj pko? poprawcie mnie) czy wszystko odbywało się bez problemu?
ciut przestałem śledzić ten temat latem ubiegłego roku, a sprawa dla mnie istotna.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Nie wiem czy ktoś zwraca na to uwagę ale poza firmami które od lat działają u nas typu sts , totolotek tzw. ziemniaki , które mają licencję to dołączyły do nich firmy typu LVBET , forbet ??? Sorry ale to nie są firmy bukmacherskie na poważnie to są jakieś dziwne wynalazki które nie mają nic do zaoferowania i nie mają prawa bytu na arenie europejskiej , dlaczego akurat w pl takie coś funkcjonuje ? Dzięki podatkowi obrotowemu firmy te są chronione od strat które ponosilyby regularnie przez swoje błędy w ofercie . Wyobrazcie sobie sytuację że nie ma obrotowego i wszystkie buki są dostępne , więc sts czy te inne wynalazki powoli zaczęłyby dogorywać przez słaba ofertę i kursy , a zmuszeni do konkurowania z innymi firmami po raz pierwszy zostałyby te firmy narażone na straty . Także jedyna rzecz dzięki której funkcjonują te &quot; twory &quot; jest podatek obrotowy , bez niego zostałaby im garstka klientów . Sts forbet itp nigdy się nie rozwiną i nigdy np nie wykupią licencji w UK gdzie jest GGR bo im się to nie opłaca , więcej klientów , większe obroty to i większe zyski ale te nasze &quot; twory &quot; wiedzą doskonale że na rynku europejskim są lata świetlne za konkurencja . Likwidacja podatku obrotowego oznaczałaby koniec dochodowego biznesu dla wielu naszych &quot; tworów&quot; .
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Ale z tych wszystkich &quot;tworów&quot; właśnie LVBET jako jedyny opowiedział się za podatkiem GGR. Co też jest ciekawe, bo jak dla mnie są w porządku bukmacherem, ale nie wiem, czy przy obecności całorocznego i innych zagranicznych, taki LVBET utrzymałby się na rynku.
 
L 41,8K

lubuszanin

Użytkownik
Ale z tych wszystkich &quot;tworów&quot; właśnie LVBET jako jedyny opowiedział się za podatkiem GGR. Co też jest ciekawe, bo jak dla mnie są w porządku bukmacherem, ale nie wiem, czy przy obecności całorocznego i innych zagranicznych, taki LVBET utrzymałby się na rynku.
Nie tylko LVBET ,ale cała reszta poszłaby z torbami.I pójdzie prędzej czy pozniej ????
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Nie tylko LVBET ,ale cała reszta poszłaby z torbami.I pójdzie prędzej czy pozniej ????
No tak, ale chodzi mi właśnie o to, że inni rękami i nogami bronią się przed GGR, jednocześnie narzekając na podatek obrotowy, że wysoki, choć i tak nie oni go płacą :confused: A LVBET chce GGR, a to jak spisywanie się na pewną śmierć :p Choć trzeba docenić, że widzą w tym podatku obrotowym same minusy i chcą innego, który już się sprawdził w Danii ;)
 
W 0

wachu888

Użytkownik
Nie wiem czy ktoś zwraca na to uwagę ale poza firmami które od lat działają u nas typu sts , totolotek tzw. ziemniaki , które mają licencję to dołączyły do nich firmy typu LVBET , forbet ??? Sorry ale to nie są firmy bukmacherskie na poważnie to są jakieś dziwne wynalazki które nie mają nic do zaoferowania i nie mają prawa bytu na arenie europejskiej , dlaczego akurat w pl takie coś funkcjonuje ? Dzięki podatkowi obrotowemu firmy te są chronione od strat które ponosilyby regularnie przez swoje błędy w ofercie . Wyobrazcie sobie sytuację że nie ma obrotowego i wszystkie buki są dostępne , więc sts czy te inne wynalazki powoli zaczęłyby dogorywać przez słaba ofertę i kursy , a zmuszeni do konkurowania z innymi firmami po raz pierwszy zostałyby te firmy narażone na straty . Także jedyna rzecz dzięki której funkcjonują te &quot; twory &quot; jest podatek obrotowy , bez niego zostałaby im garstka klientów . Sts forbet itp nigdy się nie rozwiną i nigdy np nie wykupią licencji w UK gdzie jest GGR bo im się to nie opłaca , więcej klientów , większe obroty to i większe zyski ale te nasze &quot; twory &quot; wiedzą doskonale że na rynku europejskim są lata świetlne za konkurencja . Likwidacja podatku obrotowego oznaczałaby koniec dochodowego biznesu dla wielu naszych &quot; tworów&quot; .
Lvbet działa na brytyjskim rynku.
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
Ciekawe ile w tym prawdy ze 365 zlozyl znowu wniosek.. szkoda ze nie.mozna zadzwonic do ministerstwa i.sie zapytac jak.do pani z sekretariatu. Oni sobie za drzwiami moga robic co.chca jesli beda mieli ochote odrzuca ich 365 razy
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Ciekawe ile w tym prawdy ze 365 zlozyl znowu wniosek.. szkoda ze nie.mozna zadzwonic do ministerstwa i.sie zapytac jak.do pani z sekretariatu. Oni sobie za drzwiami moga robic co.chca jesli beda mieli ochote odrzuca ich 365 razy
Skąd info że niby bet365 znów złożył wniosek?
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Z tym wnioskiem to chyba wróżenie z fusów, bo nigdzie nie mogę znaleźć info.
A wracając jeszcze do tego:
Wysiliłem się i wyobraziłem sobie taką sytuację, no powiedzmy prawie taką samą. Przed wejściem ustawy ok 90% całego rynku w pl było u buków bez licencji. Największy kawałek tortu był właśnie u bet365. Pomijam tu kwestię podatku obrotowego, czy jakiegokolwiek innego, bo to i tak nie zależy od buków tylko ministerstwa. Te firmy istniały w takich warunkach. Myślę tu np. o sts i fortunie, nie pozostałych jak to ich nazwałeś wynalazkach. I jak na mój gust istnieć będą nadal. Choć nie da się ukryć, że jeśli szanowne ministerstwo raczy coś zmienić w kwestiach podatku, to będzie trzęsienie ziemi i dużo się zmieni
No właśnie chodzi o kwestie podatku , nie będzie tak łatwo jak do tej pory bo teraz to mają eldorado około 10 % marzy + 12 czyli przewaga nad graczem około 22% !!! Dla tego nie ma sensu porównywać że gdy bet 365 był dostępny u nas to te firmy dalej funkcjonowaly , niech zmienia podatek to się zrobi gorąco po raz pierwszy dla takich firemek gdyż ich oferta zainteresują się poważni gracze a ochrona 22% przewagi zmieni się na tylko 10 % .
 
B 482

bmoran

Użytkownik
No właśnie chodzi o kwestie podatku , nie będzie tak łatwo jak do tej pory bo teraz to mają eldorado około 10 % marzy + 12 czyli przewaga nad graczem około 22% !!! Dla tego nie ma sensu porównywać że gdy bet 365 był dostępny u nas to te firmy dalej funkcjonowaly , niech zmienia podatek to się zrobi gorąco po raz pierwszy dla takich firemek gdyż ich oferta zainteresują się poważni gracze a ochrona 22% przewagi zmieni się na tylko 10 % .
Nie masz pojecia o czym piszesz. Jakie 22%? Co z tego, ze pobieraja 12% obrotowego skoro od razu musza go przeslac do fiskusa. Nie dosc, ze to nie ich zysk to jeszcze ksiegowosc itd. Po drugie - jaka szkole skonczyles, ze w ten sposob procenty dodajesz?
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Nie masz pojecia o czym piszesz. Jakie 22%? Co z tego, ze pobieraja 12% obrotowego skoro od razu musza go przeslac do fiskusa. Nie dosc, ze to nie ich zysk to jeszcze ksiegowosc itd. Po drugie - jaka szkole skonczyles, ze w ten sposob procenty dodajesz?
Widzę że nie zrozumiałeś treści , więc jeszcze raz trochę prościej zobrazuje dla Ciebie . Gracz na starcie wliczając marzę + podatek jest w dup...ie o te okolo 22 % . Przyznam szczerze że gdyby nie podatek obrotowy to nie potrzebuje żadnych pinnacle bet365 itd . Bo wystarczyły by mi nasze ziemniaki do grania , w swoich ofertach mają kopalnie perełek tylko ta kopalnia jest bezuzyteczna przez obrotowy . Gdybym mógł pograć kilka zakładów bez podatku to myślę że miesiąc max i przez neta bym miał limit stawki 1 PLN i trzeba by było latać po punktach naziemnych.
 
M 0

markaka

Użytkownik
Nie masz pojecia o czym piszesz. Jakie 22%? Co z tego, ze pobieraja 12% obrotowego skoro od razu musza go przeslac do fiskusa. Nie dosc, ze to nie ich zysk to jeszcze ksiegowosc itd.
Trochę w tym racji jest. Wszyscy wieszają psy na bukach z licencjami, że podatek, że wysoki. Mało kto pamięta, że ten podatek nie należy do nich tylko do ministerstwa. Swoją drogą mowa tu o kwocie 400 ml zł. Tyle podobno cała branża, czyli my gracze oddaliśmy w podatku do skarbonki państwa
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Nie myśl że stacjonarni nie dołożyli od siebie czegoś, aby taka sytuacja z 12% się utrzymała. Zwłaszcza prezes jednego znanego legalnego, gdy przez kilka tygodni płakał, jęczał w mediach internetowych i opowiadał przeróżne rzeczy, często nie mające nic wspólnego z prawdą, tylko po to żeby jego firemka (a właściwie nie jego) miała dobrze.
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Generalnie dużo jest/było głosów że ta ustawa to wałek , że może jakieś łapówy itd. Osobiście również w pewnym momencie w to wierzyłem ale na ten moment uważam i myślę że się nie mylę że to najzwyczajniej w świecie NIEWIEDZA. Tworzyli ją ludzie którzy nie mają pojęcia o tematyce. Stworzyli okrutnego paszkwila na zasadzie pana Niesołowskiego ,, wygracie wybory to se przegłosujecie &quot; i tak też zrobili. Bo jak nazwać sytuacje z pokerem gdzie od X lat do skarbu państwa nie trafia ani złotówka i dalej się to nie zmieni. Szara strefa w bukmacherce na pewno się zmniejszyła i dalej będzie się zmniejszać ale jednocześnie rynek się kurczy.... Wie to każdy kto ma troche wiedzy na ten temat. Ale nie nasi wodzowie od polityki. O ile jestem skłonny uwierzyć w jakiś wałek przy maszynach bo tam są potężne pieniądze o tyle w bukmacherce zapewne mocny lobbing jednej polskiej firmy plus niewiedza pana Janczyka i mamy to co mamy.... Bukmacherka w Polsce mogłaby przynosić potężne pieniądze do skarbonki państwa bo jesteśmy niezwykle ciekawym i mimo wszystko naprawdę dużym rynkiem dla zagranicznych bukmacherów. Wystarczy zmiana podatku i otwarcie się na zagraniczne firmy które są szanowane na całym świecie ... A przy 12% złodziejskiej obrotówce cierpi skarb państwa , cierpią gracze bo dostają gówno a nie dobry produkt a zarabia głównie jedna firma która ma większość rynku. Jedyną nadzieję widzę w tym że w końcu wejdą to PL jakieś 2-3 duże marki i wyrabiając sobie w miarę mocną pozycje będą lobbowały za zmianą tego podatku . Ewentualnie druga opcja że pan Janczyk wyleci z MF i przyjdzie za niego ktoś młody z otwartym umysłem , ktoś kto będzie chciał wysłuchać postulatów branży, ale na to raczej szans nie ma. Przykre to że rządzą nami ludzie tak mocno zacofani a jednocześnie tak aroganccy i butni że uważają iż wszystko wiedzą najlepiej...
 
M 0

markaka

Użytkownik
podatki są NEUTRALNE dla buka! on je tylko zbiera i przekazuje do MF
Racja, racja buki to tylko pobierają i oddają do fiskusa. Nikt nie wspomniał jeszcze, że sami bukmacherzy płacą podatek od dochodu. Więc kolejna zrzutka do skarbonki państwa
Szara strefa w bukmacherce na pewno się zmniejszyła i dalej będzie się zmniejszać ale jednocześnie rynek się kurczy....
Na ten temat bym dyskutował. Czytałem niedawno, że notowane ostatnio zyski polskich buków (teraz np. fortuna się chwaliła ile zarobili) to nie tylko ograniczenie szarej strefy, ale wzrost całego rynku. Były jakieś konkretne dane na poparcie tej tezy. Jak to znajdę, to podrzucę
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Na ten temat bym dyskutował. Czytałem niedawno, że notowane ostatnio zyski polskich buków (teraz np. fortuna się chwaliła ile zarobili) to nie tylko ograniczenie szarej strefy, ale wzrost całego rynku. Były jakieś konkretne dane na poparcie tej tezy. Jak to znajdę, to podrzucę
To wiadomo, że im się rynek powiększył, bo sami nie wiedzieli jak ogromna była szara strefa, a jednak spory jej procent wrócił do ziemniaków i nabił te statystyki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom