>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

NBA 2017/2018 - dyskusje, pytania, ciekawostki

Status
Zamknięty.
matbie 29,2K

matbie

Znawca - NBA
Nie no to jest prawda i w zupełności się z tym zgadzam. Ja tutaj naprawdę starałem się od momentu jak wszedłem w ten &quot;świat&quot; dawać przynajmniej jakiś typ na dzień, często było to więcej. Był okres gdzie szło naprawdę super, ale wiadomo jak to NBA zweryfikowała szybko moje poczynania. Generalnie też uważam, że skoro to jest typer i analizy o NBA i jest te 82 mecze to fajnie jakby każdego dnia coś wrzucać. Wiem, że to jest praktycznie nierealne żeby cały czas coś wygrać, ale ja z perspektywy kogoś kto coś tam się orientuje w tej lidze, zawsze miło i fajnie jest mi samemu zweryfikować czyjąś analizę i tok myślenia danej osoby. Często kieruje się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami, ale te analizy są niekiedy o dupe rozbić, tak w moim jak i innych przypadkach. Zastanawiamy się nad meczami b2b, kontuzjami, analizuje mecze u siebie czy na wyjeździe h2h, statystyki z historii, jakieś defensive rating i tak naprawdę to jest tylko kolejny mecz dla nich i jeżeli będą mieli dobry dzień to wygrają, a jeżeli przeciwnicy to oni to wygrają. To takie częste wróżenie z fusów, podobnie jak przy NHL.
Fakt, że te typy na OKC i Denver wydawały się naprawdę super, ale sam nie chciałem tego grać. Podobnie miałem z Pelikanami, mówię sobie przed meczem że powinni ograć GSW, bo przecież gospodarze o nic nie grają, a Pelikany mają znowu mecz z gatunku must to win. No ale potem sobie myślę, że GSW u siebie, na pewno będą chcieli się pokazać i to wygrać. Mecz był naprawdę bez odpuszczania i obie drużyny cisnęły niesamowicie. Koniec końców tak jak się spodziewałem Pelikany to wzięły, ale ja tego nie zagrałem ;) takie to już jest NBA.
Wiadomo wkraczamy w fazę PO, więc teraz już kto lepszy ten będzie wygrywał, spinanie się na maxa i zobaczymy kto ile jest warty. Problem w tym, że znowu będą niespodzianki, ale to też lubię grać bo jest to coś ekscytującego, że tak to nazwę.
Jak myślicie Denver czy Minnesota w PO? ; ) a może jeszcze ktoś inny odpadnie...wrzucę terminarz tych ekip:
portland – den, uta
utah – lal, gsw, por
san antonio – sac, nop
oklahoma – mia, mem
minnesota – mem, den
new orleans – lac, sas
denver – por, min
 
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Osobiście liczę na taki scenariusz w którym 12 kwietnia będziemy świadkami bezpośredniego pojedynku pomiędzy Wilkami a Bryłkami o 8 miejsce, to będzie przedsmak tego co nas czeka później ???? Co do pozostałych ekip - na zachodzie będę trzymał kciuki za Utah Jazz bo zrobili mega robotę, po cichu liczyłem, że zajmą 7 miejsce i bedą grali w 1 rundzie przeciwko GSW bo coś mi się wydaję, że bez Curry&#39;ego mogliby ich ograć. Ogólnie chciałbym zobaczyć w tym roku coś innego niż klasyki jak w ostatnich latach. Na wschodzie trzymam kciuki za Toronto, pomimo tego, że ustanowili nowe rekordy i grają fajnie dla oka(przynajmniej mojego) to nadal są niedoceniani.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Z wiki &quot;W pojedynkach ośmiu najlepszych zespołów z danej konferencji kolejność ustalana jest na podstawie ilości wygranych i przegranych meczów w sezonie, zrezygnowano z rozstawienia zwycięzców poszczególnych dywizji od sezonu 2015/2016. Przepis zmieniono, by do fazy play-off kwalifikowały się faktycznie najlepsze zespoły, a nie te, które miały słabych rywali w swojej dywizji&quot;
 
q7dwa9 761

q7dwa9

Użytkownik
Donovan Mitchell dostanie nagrody RoTY - 3.75/unibet
Każdy kto śledzi chociaż trochę NBA widzi co wyprawia rookie z Utah. Fenomenalny sezon i fantastyczna dla oka gra. Dla mnie po takim kursie to obowiązek zagrać. W szczególności, że zdrowę Utah ma spore szansę na PO, a 76&#39;s przy ataku Detroit może mieć problem żeby awansować do PO, a jeżeli tak będzie to dla mnie ROTY powinno trafić właśnie do Mitchella. Większej analizy myślę, że nie potrzeba.
nie zagrałem tego wcześniej ale tera kurs już po 4 a Simmons po 1.15 ... myślisz że dalej warto uderzać ;) ?
Swoją drogą DM pobił rekord w liczbie trójek pierwszoroczniaków 186 trójeczek, a wesoły raper DAME DOLLA jedną mniej ostatni mecz sezonu obu drużyn to właśnie spotkanie między sobą ;) :cool:
 
matbie 29,2K

matbie

Znawca - NBA
Obejrzałem sobie mecz Utah vs GSW...WOW. Ja rozumiem, że GSW już o nic nie gra i mogli się oszczędzać itp, itd, ale takiej klęski to się nie spodziewałem. Abstrachując o istoty tego pojedynku, to oni już 2 raz ogrywają GSW różnicą ponad 30 pkt. Po prostu zrobili z nich miazgę, a ich akcję w ofensywie i defensywie przyprawiły mistrzów o palpitację serca. Jeszcze nie widziałem żeby Klay Thompson był tak sfrustrowany niemożnością oddania rzutu, szczególnie w 1 połowie nawet nie mógł sobie znaleźć miejsca, już nie mówię, że w pewnym momencie był 0/10 za 2 pkt! Potem trochę coś trafił, ale to już był garbage time. Utah straszy faworytów niesamowicie, a pojedynek w Portland dzisiejszej nocy uchodzi do rangi najważniejszego pojedynku w sezonie ; D jedynie mecz Minnesoty z Denver może być równie pasjonujący.
Co do nagrody Rookie of The Year. Simmons miażdżył ostatnio, notując co chwila tripoule double. Jest liderem wśród Rookie w zbiórkach na mecz (8,1), asystach na mecz (8,2), FG percentage na poziomie 54,7, najwięcej przechwytów prawie 2 na mecz, prawie 1 blok na mecz. Gracz kompletny...bez rzutu i dramatycznie słaby free thrwo. Fenomen z jednej strony. Lider drużyny, z nim na parkiecie mają bodajże +15 czy jakoś tak. Czyni swoich kolegów lepszymi i ułatwia im drogę do kosza. Tyle, że z drugiej strony cały rok trenował z drużyną przed przystąpieniem do sezonu, bo leczył kontuzję. Przed sezonem Philly była pewniakiem do PO, zatrybiło to trochę późno, ale teraz wymiatają, nawet bez Embiida. Mieli dużo bardziej wartościowszy skład niż Utah, na Jazzmanów nikt nie stawiał. Hej przecież oni mieli bilans w pewnym momencie 19:28 o ile się nie mylę! Potem seria 28:5 czy jakoś tak to jest dopiero FENOMEN.
I kto ciągnie tą drużynę? Wiadomo, nie tylko Mitchell bo jest Rubio, Ingles czy zdrowy Gobert, defensive player of the year mam nadzieję. Teraz spójrzmy na Mirchella. Jego akcje to jest dopiero magia, gość ma takie ruchy z piłką, że dawno czegoś takiego nie widziałem. Potrafi wkręcić rywala niemiłosiernie, step backi genialne, rzut z dystansu jest. Nie boi się wziąć gry w końcówkach, prowadzi swój zespół jako lider i jako rookie. Właśnie pobił rekord trójek jako rookie należący do Lillarda 186, on już ma 186 trójek. Ma 46 meczów powyżej 20 pkt, co ostatnio udało się Griffinowi w sezonie 2010/2011, ale ten też leczył kontuzje pierwszy rok ; ) Procent z gry 44, za 3 to jest 34. Niby się wydaje nie dużo, ale hej to jest rookie, gra w słabszym teamie który wyciągnął do góry, często samemu przejmując mecz no i nie boi się końcówek. Średnio 3,7 zbiórki i asysty, 1,5 przechwytu na mecz. Bez niego ten zespół by nie miał szans na Play Off.
Generalnie mam rozwiązanie tej sytuacji. Według mnie statuetka powinna powędrować w ich ręce i tyle. Były dwa takie przypadki. sezon 94/95 Grant Hill i Jason Kidd oraz sezon 99/00 Brand i Francis. Jak dla mnie to by było sprawiedliwe rozwiązanie, bo kto by nie dostał tej statuetki to ten drugi będzie na pewnie poszkodowany ; )
 
q7dwa9 761

q7dwa9

Użytkownik
Właśnie pobił rekord trójek jako rookie należący do Lillarda 186, on już ma 186 trójek.
185 Lillard o czym już pisałem wyżej ;)
W nocy obowiązkowo oglądać Minnesote z Denverami i JUTA z Portland ;) Szkoda że 76 grają tej samej godzinie co Leśne Wilki ????
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Sporo ciekawych spotkań dzisiaj w nocy. Ewidentnie najciekawsze to pojedynek Denver z Wolves, który zadecyduję o tym, która drużyna awansuje do PO. Szczerze to chcałbym żeby to było Denver, bo myślę, że mogą bardziej zagrozić Houston niż zmęczone Wilki. Typowy mecz 50:50, a buki dają na Bryłki ponad 2.2. Co do nagrody Rookie to mam z nią spory problem. Z jednej strony Simmons kręci statystyki na poziomie All-Stara i wygląda jak gość, który jest już na parkiecie 5 rok, jednak z drugiej strony on miał rok żeby wejść do szatni 76&#39;s i z nimi trenować. Mitchell wjechał z bomby do NBA jako niski pick i odnalazł się w lidze w sposób jaki może mu pozazdrościć większość Rookie. Najbardziej chciałbym żeby nagroda powędrowała do nich na pół jednak mimo wszysto pewnie dostanie ją Simmons. Mam nadzieję, że Bucks utrzymają 6 miejsce, a 76&#39;s zajmie 3 i dostaniemy serie między tymi dwoma drużynami. Jedni z młodych wejdą do 2 rundy, a tam będzie czekać najprawdopoboniej osłabiony Boston co może dać szansę na finał konferencji dla Bucks lub 76&#39;s na, który mega liczę. Dzisiejsza noc zakończy nam spektakularny sezon zasadniczy i miejmy nadzieję, że zacznie jeszcze lepsze PO!
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
No i te @#!#@ gwizdki ustawiły dogrywkę. Wcale nie było faulu Butlera na Jokiciu, jak mu prawie ściął łeb ręką. Będzie głośno o tym.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
A Jokić to clutch player jak z koziej dupy trąba. Załatwił Denver ten mecz i tyle. Dwa jakieś cyrkowe rzuty, jeden ledwo dotknął gdzieś tam zegarów, drugi totalny airball. Mówię o akcjach z dogrywki, bo w &#39;48 zrobił swoje. Kto wie jak by to wyglądało gdyby nie okradli ich na tym faulu. Wrzucę w dzień filmik, bo takiego chamstwa to dawno gwizdki nie odwaliły.
 
pompon67 122

pompon67

Użytkownik
Westbrook drugi sezon z rzędu robi to co dotychczas udało się w historii tylko raz i to ponad 50 lat temu ???? Szkoda chłopaka że sie marnuje w tym OKC co nic nie osiągnie raczej.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Wygląda na to, że to już jest koniec pewnej epoki dla Spurs. Przyznam, że liczyłem na to, że w playoffs odpalą i mogą coś zdziałać, a że sezon zasadniczy zagrali na pół gwizdka(mecze wyjazdowe). Niestety pierwszy mecz pokazał, że stać ich chyba najwyżej na urwanie jednego meczu u siebie. Ja wiem, że grają bez Leonarda, ale u Warriors też ogromne osłabienie, bo grają bez Curry. Parker, Ginobli, czy nawet Gasol chyba już powinni przejść na emeryturę, bo już nie mają co liczyć na kolejne mistrzostwo, no chyba, że w innym klubie.
 
adi0391 306

adi0391

Użytkownik
liczyć na Parkera, Gino czy Gasola to tak jak liczyć na brak podatków w Polsce ;) Jedyny gracz, który ciągnie jeszcze te Spurs pod nieobecność Leo to Aldridge i nikt więcej, taki wynik przewidywałem i tak też się stało lokata była do wzięcia, bo ok Curry nie gra ale GSW to nie tylko Curry, to przede wszystkim Durant, Thomspon, Green czy Livingston ????
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Nie liczyłem tylko na tą trójkę co wymieniłeś, ale przecież Spurs mają naprawdę ciekawy skład nawet nie biorąc pod uwagę Leonarda: Aldridge, Mills, Green, Rudy Gay, Ginobli, Parker, Gasol, no i trener, który nawet ze słabeuszy potrafi zrobić niezłych grajków. Wiadomo, że wielu z nich najlepsze lata ma za soba, ale tacy weterani czasem potrafią jeszcze przeżyć &quot;drugą młodość&quot; jak trafią z formą. Oni wszyscy pewnie mają świadomość, że jest to prawdopodobnie ostatni sezon, w którym mogą coś zdziałać, więc liczyłem na wielką mobilizację i widziałem dla nich szanse. Do tego ten świetny bilans u siebie w sezonie zasadniczym i naprawdę wierzyłem, że te fatalne wyniki na wyjazdach to po prostu oszczędzanie sił na playoffy. Już po pierwszym meczu wiem, że jednak się przeliczyłem ;)
 
adi0391 306

adi0391

Użytkownik
właśnie dobrze powiedziałeś już to nie te lata co kiedyś jeżeli chodzi o tych graczy...coś się kończy coś się zaczyna.. w Murrayu jest upatrywana przyszłośc Spursów, ale ile nieodpowiedzialnych akcji przeprowadził ten zawodnik w sezonie zasadniczym to brak słów i mimo wszystko on nie uczy się na błędach. Zgodzę się z Tobą szkoda klubu, bo też lubiłem ich grę ale widać gołym okiem co robi brak Leonarda, LeMarcus może im wyciągnać kilka meczy ale na PlayOff to za mało. Trener moim zdaniem też już powinien zejść ze sceny, no ale to tylko moje obiektywne zdanie. Do boju Wizards, 76ers &amp; Pelicans ! ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom