>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Mundialu - dyskusje, informacje, pytania

ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
He no ile ten jego biedny organizm może tej koki tolerować...
Ale jak był wielkim piłkarzem, to dalej to tylko ćpun, kontrowersyjny celebryta i burak, widzieliście jak pokazywał faki nigeryjskim fanom?
Ja ogolnie ostroznie podchodze do mowienia, ze pilkarze ktorzy grali w latach 70-80 sa &quot;swietni i wybitni&quot; a juz w ogole smiac mi sie chce jak taki Maradona czy Pele mowia, ze kiedy grali to byli lepsi od Messiego albo CR7. Przeciez wtedy to wiekszosc zespolow przeciwko ktorym grali to byli amatorzy. Poziom sportowy tez byl na zdecydowanie nizszym poziomie niz mamy to w tej chwili. Nie ma zadnego sensu porownywanie tych dwoch epok bo wtedy pilka nozna i poziom szkolenia byl w fazie raczkowania. Mysle, ze gdyby takiego Pele albo Maradone z lat swietnosci przeniesc do czasu terazniejszego i utrzymac ich poziom sportowy z tamtych lat to dzisiaj byliby co najwyzej sredniakami.
 
cuadrado12 6K

cuadrado12

Użytkownik
Ja na jego miejscu to jeszcze w karetce bym ścierwo zajebał i nosa przytarł. Kompletny upadek Maradony, niestety, ale to się już zapowiadało od dłuższego czasu. Teraz robi za taką małpkę za którą zapłacisz i masz na jakiś czas, taki typowy pajac do wynajęcia na przeróżne okazje. Przewieźli go do szpitala i teraz jak czytam to on ledwo co kontaktuje i nawet nie wie gdzie jest, ale co się dziwić skoro doprowadził się do takiego stanu...
1011708967788142592
Nawet o własnych siłach nie da rady zrobić dwóch kroków. Ja nie wiem, że dopuszczają do czegoś takiego i jeszcze to pokazują w telewizji. Nazwisko nazwiskiem, mnie to zbytnio nie rusza, ale aż przykro się patrzy jak ktoś taki się aż tak stacza.
 
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Ja ogolnie ostroznie podchodze do mowienia, ze pilkarze ktorzy grali w latach 70-80 sa &quot;swietni i wybitni&quot; a juz w ogole smiac mi sie chce jak taki Maradona czy Pele mowia, ze kiedy grali to byli lepsi od Messiego albo CR7. Przeciez wtedy to wiekszosc zespolow przeciwko ktorym grali to byli amatorzy. Poziom sportowy tez byl na zdecydowanie nizszym poziomie niz mamy to w tej chwili. Nie ma zadnego sensu porownywanie tych dwoch epok bo wtedy pilka nozna i poziom szkolenia byl w fazie raczkowania. Mysle, ze gdyby takiego Pele albo Maradone z lat swietnosci przeniesc do czasu terazniejszego i utrzymac ich poziom sportowy z tamtych lat to dzisiaj byliby co najwyzej sredniakami.
Najpierw piszesz, że ostrożnie podchodzisz do takich porównań, a potem, że byliby średniakami. Proponuję obejrzeć kilka meczów Napoli albo Argentyny z lat 80tych. Kontrola piłki, ustawianie się, kierowanie zespołem, przegląd pola itd. Nie ma absolutnie najmniejszych wątpliwości, ze Maradona to piłkarz wybitny. Czasy były inne, grało się trochę inaczej, ale czy amatorzy? Kogo masz na myśli?
Pozwolę sobie zadać Tobie pytanie z dziedziny w której jesteś ekspertem -czy uważasz, że Lauda albo Senna przeniesieni do dzisiejszych czasów też byliby co najwyżej średniakami?
 
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Najpierw piszesz, że ostrożnie podchodzisz do takich porównań, a potem, że byliby średniakami. Proponuję obejrzeć kilka meczów Napoli albo Argentyny z lat 80tych. Kontrola piłki, ustawianie się, kierowanie zespołem, przegląd pola itd. Nie ma absolutnie najmniejszych wątpliwości, ze Maradona to piłkarz wybitny. Czasy były inne, grało się trochę inaczej, ale czy amatorzy? Kogo masz na myśli?
Pozwolę sobie zadać Tobie pytanie z dziedziny w której jesteś ekspertem -czy uważasz, że Lauda albo Senna przeniesieni do dzisiejszych czasów też byliby co najwyżej średniakami?
To sa zupełnie dwie rozne dyscypliny sportowe ktorych porownywac nie mozna ???? Ok z tym sredniakami to przesadzilem faktycznie ale fakt faktem ze wtedy poziom sportowy byl duzo nizszy a kluby mniej skomercjalizowane ;)
 
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
To sa zupełnie dwie rozne dyscypliny sportowe ktorych porownywac nie mozna ???? Ok z tym sredniakami to przesadzilem faktycznie ale fakt faktem ze wtedy poziom sportowy byl duzo nizszy a kluby mniej skomercjalizowane ;)
Niestety każda dyscyplina sportu jest obecnie dużo bardzie skomercjalizowana. Ale niezależnie od czasów i dyscypliny zawsze były wybitne jednostki, urodzone megatalenty. Takie, które nieważne w której &quot;epoce&quot; by występowały to i tak byłyby gwiazdami.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co wy chcecie od Maradony i Argentyny ? Przynajmniej śmiesznie jest... Mecze z udziałem Argentyny dostarczają najwięcej emocji no i Maradona... ???? bezcenne...
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Co wy chcecie od Maradony i Argentyny ? Przynajmniej śmiesznie jest... Mecze z udziałem Argentyny dostarczają najwięcej emocji no i Maradona... ???? bezcenne...
Tu bardziej chodzi o to, że dla tych wszystkich, dla których tamten Maradona z ARG/Napoli i końcówki lat 80. był idolem z lat dzieciństwa, zajebiście przykro patrzeć na to, co się z nim stało.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No i Panowie co z tą Chorwacją ? Dzisiaj z Danią słabszy mecz ? Brak przygotowania fizycznego ? Rozprężenie po 9 dniach odpoczynku ? Nie tego się spodziewali po Dani ? Czy po prostu Chorwacja nie jest tak dobra jak zakładano, w tym ja zakładałem ? Wg mnie mogą mieć problemy z dobrze poukładanymi taktycznie zespołami bo lepiej gra im się z kontry w otwartych meczach. Myślę, że z Rosją nie będzie takich problemów jak dzisiaj z Danią... bo w środku przejmą inicjatywę. Po za tym takie mecze jak dzisiaj budują... Dania postawiła twarde warunki, ale widać było po Chorwacji nie uzasadnione zmęczenie...
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
No i Panowie co z tą Chorwacją ? Dzisiaj z Danią słabszy mecz ? Brak przygotowania fizycznego ? Rozprężenie po 9 dniach odpoczynku ? Nie tego się spodziewali po Dani ? Czy po prostu Chorwacja nie jest tak dobra jak zakładano, w tym ja zakładałem ? Wg mnie mogą mieć problemy z dobrze poukładanymi taktycznie zespołami bo lepiej gra im się z kontry w otwartych meczach. Myślę, że z Rosją nie będzie takich problemów jak dzisiaj z Danią... bo w środku przejmą inicjatywę. Po za tym takie mecze jak dzisiaj budują... Dania postawiła twarde warunki, ale widać było po Chorwacji nie uzasadnione zmęczenie...
Taki mecz powinien ich zbudować bo wyszli zwycięsko z meczu bardzo słabego. Na takich turniejach większość drużyn (wszystkie?) mają gorszy mecz (jak Niemcy z Algierią w 2014 czy Hiszpania z Paragwajem w 2010). Moim zdaniem to było spotkanie takiego rodzaju. Do tego mocno ustawili się w defensywie bojąc się odkryć - może z powodu gorszej dyspozycji woleli zabezpieczyć przede wszystkim tyły. Dochodzi jeszcze ta przerwa 9-dniowa spowodowana meczem z Islandią. Niektórym zespołom to pomaga, bo mają chwilę na nabranie sił ale chyba częściej tylko wybija z rytmu meczowego i tu wygląda na to drugie.
Chorwacji bym po tym meczu nie skreślał, bo mają duże rezerwy.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Moim zdaniem to było spotkanie takiego rodzaju. Do tego mocno ustawili się w defensywie bojąc się odkryć - może z powodu gorszej dyspozycji woleli zabezpieczyć przede wszystkim tyły..
No właśnie... Komentatorzy TVP jak zwykle (bardzo niski poziom komentowania, ale to inny temat) dziwili się dlaczego Chorwacja nie atakuje, dlaczego się cofnęła, a ja im odpowiadałem w myślach dokładnie to co Ty napisałeś... Czuli się zmęczeni, czuli, że nie dają rady i postanowili zabezpieczyć tyły... Z 2 strony ta akcja na wyrównanie dosłownie w czasie kliku min. była jak z bajki i tam przecież widać było ogromne przyśpieszenie... Dania postawiła niezwykle twarde warunki, ale to, że jest poukładana taktycznie wiadomo było od zawsze... Rosja mimo, że jest gospodarzem i trybuny będą za nimi nie ma takiej jakości w środku i defensywie jak Dania i paradoksalnie mimo, że to będzie 1/4 Chorwacja może mieć łatwiejszy mecz niż dzisiaj... Po za tym wydaje się, że to Hiszpania przegrała (co zresztą pisałem w dziale z typami przed meczem) niż Rosja wygrała... Urugwaj, który jest trochę Chorwacją Ameryki Płd rozgromił Rosję 3:0
 
wojtek88-16 18

wojtek88-16

Użytkownik
W którym miejscu na stronie fify można znaleźć szczegółowe statystyki zawodnika z danego meczu? Bo nie mogę tego znaleźć ;/
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
W którym miejscu na stronie fify można znaleźć szczegółowe statystyki zawodnika z danego meczu? Bo nie mogę tego znaleźć ;/
wchodzisz w interesujący Cię mecz, następnie Match Facts i wybierasz Players Statistics
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mamy przed sobą 1/4. Jakie macie przemyślenia co do typów. Wydaje mi się, że warto w każdym meczu grać na &quot;dogów&quot;. Piszę celowo w cudzysłowiu bo poziom jest tak wyrównany, że trudno np. dogiem nazwać drużynę Belgii. W parze Chorwacja - Rosja może najbardziej bym myślał o Chorwacji, ale Brazylia - Belgia ? Przecież Belgia +1,5 jak dla mnie to do gry. To samo Szwecja - jak zastawi się tak jak zwykle to nie wiem czy Anglia da radę... W przypadku Francji też myślę, że wygra, ale dużo zależy czy będzie Cavanii.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Na tytuł najbardziej zasługuje Brazylia. Podobały mi się wszystkie mecze w ich wykonaniu. W każdym z nich stworzyli sobie mnóstwo okazji, a sami na zbyt wiele rywalom nie pozwalali. To jest jednak piekielnie mocna reprezentacja gotowa na wielki sukces.
 
cobra232 182

cobra232

Użytkownik
witam,
pytanko o
Najlepszy bramkarz turnieju (Golden Glove) -czy bramkarz musi wystąpić w finale czy może chodzi o ilość puszczonych bramek??
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
No właśnie... Komentatorzy TVP jak zwykle (bardzo niski poziom komentowania, ale to inny temat) dziwili się (...)
Komentatorzy TVP prezentują słaby poziom, powiadasz? Chcesz powiedzieć, że Laskowski czy Strejlau są marnymi komentatorami...?;) Niedoświadczony Żurawski, młody Roj czy &quot;maszerano&quot; Szpakowski - ok, są przeciętni, ale błagam - nie uogólniaj.
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Strejlau jedyne coco potrafi powiedziec to SWIETNE zagranie. Na ogol opowiada jakies anegdotki ktore tylko irytuja. Laskowski podnieca sie gdy pilka minie linie srodkowa. Wg mnie poziom marny.
Strejlau ostatnio wymadrzal sie jak powinno wymawiac siemęża De Bruyne, powtarzal to kilka.razy, wspominal ze Lubanski potwierdzil. Po czym notorycznie przekrecal jego naziwsko.
 
Do góry Bottom