>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Sezon ogórkowy 2018 - transfery, plotki, dyskusje, wiadomości

Status
Zamknięty.
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Jestem jednym z tych, którzy kategorycznie sprzeciwiają się powiększeniu ekstraligi pomimo tego, że zespół Wybrzeża, któremu kibicuję chętnie widziałbym w walce o najwyższe laury. Może aby łatwiej uargumentować moją niechęć rozbiję istotę rzeczy na kilka czynników bo obawiam się, że tekst może być dłuższy niż mam zamiar pisać i sam się pogubię w natłoku myśli.
1. Liga dwóch prędkości
Tak nazwę roboczo, choć już poprzednik zwrócił na to uwagę.
O ligowym wydaniu speedwaya musimy patrzeć dość szeroko. Może nie globalnie, jednak na pewno nie możemy skupić się na samym aspekcie ekstraligi. Powiększenie EL do 10 zespołów powoduje potrzebę zaangażowania dodatkowych jeźdźców (oczywiście tych słabszych niż do tej pory). Liderzy, gwiazdy etc w pierwszej kolejności wybierają kluby o stabilnej sytuacji finansowej jak również te o uznanej marce, z którymi mogą jechać o coś więcej niż środek tabeli. Wiadomo play off to dodatkowe pieniążki. Zespoły beniaminków mają trudniej gdyż z wyżej wymienionego powodu zazwyczaj muszą rzeźbić za przeproszeniem w gównie i przemeblowywać skład pierwszoligowy, który nie gwarantowałby spadku jeszcze przed startem sezonu. NA przykładzie Lublina widać, że zespół o wielomilionowym budżecie na sezon 2019 ma problemy aby pozyskać jakąkolwiek gwiazdę światowego formatu. Gdybyśmy dołożyli jeszcze dwa zespoły to problemy byłyby jeszcze większe.
Kolega wyżej napisał, że dzięki temu byłaby walka o PO i utrzymanie. Zgoda. Walka pomiędzy trzema beniaminkami niewątpliwie by była. Zapytam jednak od innej strony. Jaka walka i o co byłaby w Nice lidze?
Tu się pojawia właśnie problem prędkości. Podbierając dajmy na to ROW i Rzeszów (Rybnik finansowany przez miasto nieźle z kasiorką stoi, Mrozek obyty z EL. Nawrocki mnie nie przekonuje, ale niech będzie, że i jego stać). W lidze niżej pozostają Tarnów, Gniezno, Dauga, Łódź, Gdańsk, Ostrów... i???
Podbieramy z PLŻ2 dwa zespoły? Znowu łączymy ligi? Jedno jest pewne. Rozpieprzamy w proch i pył bardzo dobry już (nie ekskluzywny, ale bardzo dobry) produkt jakim jest Nice liga. Liga ciekawa, mająca swoja markę, chętnie oglądana przez widzów. Liga, w której wiele spotkań jest o coś, stojąca na dobrym poziomie. Chcemy to zaprzepaścić poprzez krótkowzroczność i chęć robienia zmian tu i teraz? Koniunktura lepsza, kluby stanęły na nogi finansowo (jak się okazuje nie wszystkie) to dawać je do EL.
Z tymi finansami w Nice tak kolorowo jednak nie jest.
2. Budżety, infrastruktura
Nie będę się skupiał na kłopotach Wandy, Piły czy Tarnowa - ten ostatni pewnie dostanie jakąś transzę dodatkową od sponsora i śladu nie będzie. Skupię się na budżetach zespołów.
Jak się dało wyczytać w sezonie 2018 budżety wyglądały mniej więcej tak.
Row - 4mln
Motor, Orzeł, Wybrzeze - 3mln
Start, Dauga, Wanda, Piła 1,5 - 2,5mln.
Dodatkowo Tarnów 2017r - 3,5mln ( w EL 7mln)
Rzeszów 5mln PLŻ2
Ostrów 2 mln PLŻ2
Jeżeli chodzi o możliwości znacznego powiększenia budżetu to szanse na to mają na chwilę obecną:
ROW - miasto
Tarnów - Grupa Azoty
Rzeszów - jeżeli Irek rzeczywiście śpi na pieniążkach
Orzeł i Wybrzeże można powiedzieć jadą na tym samym wózku. Dwóch pasjonatów - właścicieli sponsoruje kluby z własnego portfela. Dodatkowo miasto, ale to już w dużo mniejszej skali i mniejsi oraz więksi sponsorzy, którzy dorzucają tyle aby budżet był na dobrym pierwszoligowym poziomie. Aby w EL nie być gołodupcem budżet tych zespołów musiałby mocno wzrosnąć. Tylko duża spółka skarbu państwa podołałaby w wyłożeniu odpowiednich pieniążków. Problem w tym - tu króciutko bo nie będę o polityce nawijał - oba te miasta można uznać za wyklęte i prawdopodobieństwo, że do lokalnego ośrodka sportowego wejdzie taki sponsor jest znikome.
Z całym szacunkiem dla pozostałych ośrodków żużlowych - awans do EL to za wysokie na tą chwilę progi.
Problemem kolejnym niektórych klubów jest infrastruktura, przez którą licencja na starty w EL jest wątpliwa. Tarnów jechał na warunkowej bo niby miasto zdeklarowało się ogarnąć temat. Tylko, że teraz po spadku nikomu się spieszyć nie będzie i marazm będzie trwał w najlepsze. Wybrzeżowy kurnik stoi na gruntach o bardzo skomplikowanej sytuacji właścicielskiej i nikt żadnych większych modernizacji robił nie będzie. Tak więc można uznać, że Gdańsk i Tarnów na przestrzeni 2-3 sezonów w walce (taką na serio) o awans nie będą się liczyć.
Powiększając EL wybijamy jednocześnie dwa kły niższej klasie rozgrywkowej, która zamieniłaby się w kółko wzajemnej adoracji. Ligę, z której mało kto chciałby awansować. Takie rzeczy jak spotkania barażowe można byłoby zlikwidować bo nie ma szans aby 9 drużyna EL poległa z dwójką Nice, która de facto awans miałaby gdzieś. Kluby zaczęły by kombinować i odpuszczać spotkania w fazie PO aby nie jechać w finale. Bo przegrany finał kończyłby się barażem, który tylko będzie obciążeniem dla budżetu.
3. Oglądalność i prestiż
Spotkania telewizyjne cieszą się ogromną popularnością. Wyrównane drużyny w ligach dają więcej spotkań o coś. Więcej meczów jest na styku. Oglądalność spotkań kończących się pogromami wyjazdowymi przy powiększeniu w ten sposób EL zmniejszy się wprost proporcjonalnie do zwiększenia niezadowolenia wśród sponsorów i kanałów robiących transmisję. Nagle okaże się, że nie ma komu już tak zaciekle walczyć o prawa do transmisji. Nie mówiąc już o pieniądzach, które teraz są za te prawa dawane. Oglądanie takiego spotkania do jednej bramki najpierw ciepłym moczem oleje kibic, a potem telewizja.
Wiem, że wychodzę tu za mocno, ale chcę ukazać, że to wszystko biznes, naczynia połączone ze sobą, machina, która teraz funkcjonuje bardzo dobrze. Po co w te wszystkie trybiki sypać piach? Mam wrażenie, że jak jest za dobrze to też dla niektórych niedobrze...


Według mnie jakiekolwiek powiększenie EL powinno być bardzo dobrze przemyślane i poprzedzone opracowaniem pełnego i długofalowego planu dla wszystkich trzech szczebli ligowych. Według mnie możliwość powiększenia bez skutków ubocznych na tą chwile nie istnieje. W odległej przyszłości gdy dal panie Boże dorobimy się kilku ośrodków prężnie działających więcej rozrost ekstraligi będzie miał sens.
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
Ja tylko się odnoszę do sytuacji żużla na świecie.
Przecież z całym szacunkiem żużel prędzej czy później padnie lub będziemy się ścigać tylko u nas.
Popełniono straszne błędy na przestrzeni ostatnich lat.
1.Nie pozwolono zawodniką z Dauga jeździć w najwyższej klasie rozrywkowej u nas.
Kurcze, przecież to dałoby porządnego kopa całemu żużlowi na Łotwie, a tak jak widać ośrodek stoi w miejscu lub powoli się cofa.
2. GP ciagle w tych samych krajach. Ja rozumiem ,że kwestie ekonomiczne są znaczące ,ale kurcze jak żużel ma się rozwijać jak ciągle jadą w tych samych krajach. 3 GP w Polsce okej jesteśmy twierdzą żużla ,ale u nas fanów nie przybędzie kto ma się zakochać ten się zakocha. Może spróbować Francji, Włochów zrobić dobrą reklamę + tanie bilety i może jakieś ośrodki ruszą w tych krajach.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
No właśnie czegoś takiego , ze za 10 lat będzie tylko u nas zawodowa liga zuzla na najwyższym poziomie się obawiam . gkskubik nie obawiasz się , że za 5-6 lat nie będzie w ogóle do wyboru 9 Szwedów , 5 Duńczyków czy 2-3 Brytyjczyków - może 4 Australijczyków. Pepik zostanie jeden i może jakaś efemeryda ze Słowenii lub Włoch . Wzmacniając tak mocno naszą ligę osłabiamy pozostałe. Jeszcze 10 lat temu wszyscy najlepsi zawodnicy jeżdzili w Anglii - dziś ...prawie nikt . Motyw z Daugavą poruszył Skuwerx .....i niestety ma racje.
Mistrza Świata juniorów na tą chwilę - mamy chyba abonament już na następne lata - żadnego innego zawodnika nie stać na takie inwestycje poza Polakami (chyba , że tata będzie milionerem).
Obym był złym prorokiem - ale na tą chwile już w Szwecji widać , że juniorka leży totalnie Ljung w wieku 30 lat debiutuje w kadrze .....to nie może się utrzymac - albo u nas kiedyś walnie wszystko z wielkim hukiem - albo inne kraje zaczną dostarczać tylko niewielką liczbę zawodników na najwyższy poziom .
GP to kosmiczny poziom - ale Smoliński pokazał swego czasu , że można jeżdzić na podobnym poziomie jeśli ......sponsorzy dorzucą na 2 nowe silniki ????
Może własnie liga w stylu na tą chwilę Region Verde (Dania) , Kings Lynn (Anglia), Somerset (Anglia), Leszno, Wrocek, Gorzów , Zielona , Czewa, Toruń , Praga, Berlin +2 ze Szwecji + coś z Rosji jeśli będzie to klub z Moskwy .
Wiem, że na tą chwilę takie coś wydaje się totalnie utopijne - transport motorków , zbyt mała liczba zawodników - koszty wyjazdów dla kibiców do Moskwy itd .....wszystko to rozumiem . Dużo łatwiej jest zarządzać u nas dwiema ligami po 8 drużyn - i spokój .
Ale polecam poczytać o rozwoju NBA, NHL - polecam zobaczyć jak wygląda historia Pucharu Europy przekształconego w Ligę Mistrzów i wtedy można mieć na to wszystko trochę inne spojrzenie .
Kiedyś też było 8/16 dobrych druzyn w piłkę nożną w Europie - Sevilla czy Dortmund nie miały szans na wygranie pucharu Europy ....ale Dynamo Bukareszt jakimś cudem kiedyś to jednak wygrało (Helmut Ducadam w bramce , któremu potem rumuńska bezpieka połamała wszystkie palce)....
Dziś mamy Ligę Mistrzów na 32 zespoły , NBA z 11 zespołów w 1953 roku do 30 dziś (nawet nie wspominam o tym , że &quot;Czarni&quot; mieli początkowo oczywiście zakaz gry w lidze ???? )
NHL przeszło podobną drogę ewolucji !! z 4 zespołów w 1917 do tego co mamy dziś ????
Pójdźmy drogą NBA - np. zakażmy na początek startów cyganom i ciapatym ???? - potem rozwijajmy się - powiekszajmy ilość zespołów stwórzmy coś wielkiego co przetrwa 100 lat jak NHL ????
Zobaczcie niedługo będą porty do teleportacji - i tą drogą będą się motorki teleportować - zawodnicy także, a infrastrukturę i gotowy produkt już będziemy mieli ????
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Dziwie się jak bierna w tym oknie była Sparta. Z tym składem nie ma opcji na majstra, a Wrocaw co roku celuje w złoto. Widać, że Milik i Fricke zostaną we Wrocławiu, a Jamróg nie da jakości jaka jest potrzebna. Jakby Sparta miała w skaładzie takiego Vaculika to mają mistrza. Falubaz zrobił mega robotę z transferami i dla mnie mają finał w przyszłym roku. Ciekawe co pokaże Toruń i GKM. Może być dość wyrównany sezon.
 
B 26,1K

bosky

Użytkownik
sezon będzie bardzo wyrównany - to w ogóle bez dwóch zdań. Czy Falubaz zrobił tak dobrze kontraktując wiadomą dwójkę zawodników - mam spore wątpliwości. Pedersen to taki charakter zawodnika, który dobrze się czuje w drużynach, w których jest zdecydowanym liderem, łatwo to sobie porównać po statystykach. Vaculik, to totalne przeciwieństwo, dobra dusza w parkingu, ale już wiadomo, że nie może być na nim presji, bo jej nie wytrzymuje. Jeśli ktoś myśli, że w Falubazie w tym roku nie będzie presji, to nic bardziej mylnego. Falubaz to będzie tykająca bomba, jak dobrze zaczną sezon, to licznik nigdy się nie włączy. Gdyby jednak zaczęli sezon od porażki, to każda kolejna kolejka będzie ciążyć coraz bardziej.
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
sezon będzie bardzo wyrównany - to w ogóle bez dwóch zdań. Czy Falubaz zrobił tak dobrze kontraktując wiadomą dwójkę zawodników - mam spore wątpliwości. Pedersen to taki charakter zawodnika, który dobrze się czuje w drużynach, w których jest zdecydowanym liderem, łatwo to sobie porównać po statystykach. Vaculik, to totalne przeciwieństwo, dobra dusza w parkingu, ale już wiadomo, że nie może być na nim presji, bo jej nie wytrzymuje. Jeśli ktoś myśli, że w Falubazie w tym roku nie będzie presji, to nic bardziej mylnego. Falubaz to będzie tykająca bomba, jak dobrze zaczną sezon, to licznik nigdy się nie włączy. Gdyby jednak zaczęli sezon od porażki, to każda kolejna kolejka będzie ciążyć coraz bardziej.
Tak, sporo w tym racji. Pedersen to dzikus. Ciężko wyczuć też w jakiej on będzie dyspozycji w przyszłym sezonie.
Wypadł z cyklu GP i to jest ciekawe czy z uwagi na wiek i mniej męczących podróży będzie trzymał formę w lidze. Vaculik według mnie to gwarancja punktów. On jest zwyczajnie bardzo dobrym zuzlowcem. Mysle, ze jak Protasiewicz w przyszlym sezonie będzie jezdzic troche lepiej niz w tym to mają bardzo mocną obsadę w każdym biegu. Myślę, że Leszno nie obroni 3 raz Mistrza. Stal się bardzo osłabiła odejsciem Martina i sam Zmarzlik nie wygra Majstra. Ciekawe jak Kolodziej sobie będzie radził w SGP bo ogólnie ten sezon miał bardzo dobry.
Falubaz to trochę historia od zera do bohatera. Jeszcze chwilę temu był mecz w Zielonej Górze z Tarnowem o życie. Jakby wtedy przegrali to Dudek by odszedł i nie byłoby Falubazu ???? Teraz wyrośli na faworyta do złota ????
 
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Zmarzlik to musi się skupić na utrzymaniu Stali a nie o walce o majstra , nie mają pieniędzy stąd ten duński nie pewny zaciag ????
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
Dziwie się jak bierna w tym oknie była Sparta. Z tym składem nie ma opcji na majstra, a Wrocaw co roku celuje w złoto. Widać, że Milik i Fricke zostaną we Wrocławiu, a Jamróg nie da jakości jaka jest potrzebna. Jakby Sparta miała w skaładzie takiego Vaculika to mają mistrza. Falubaz zrobił mega robotę z transferami i dla mnie mają finał w przyszłym roku. Ciekawe co pokaże Toruń i GKM. Może być dość wyrównany sezon.
Jestem z Wrocławia , więc muszę go troszkę obronić, lecz będę starał się merytorycznie odpowiedzieć.
Wrocław ma określoną politykę transferową stawią na młodych i perspektywicznych z przywiązaniem do barw. Świadczy o tym może to ,że najstarszym w zespole jest 29 letni Tai, po drugie pewnie nie wiele osób pamięta, ale Wrocław kilka sezonów nie był taką ,,potęgą&quot; (nie oszukujmy się ,ale co roku teraz playoffy), związane to było z brakiem płynności finansowej i możliwe, że gdyby nie spadek Rzeszowa zamiast nas pare lat temu do ligi niżej to Wrocław mógł długo, długo nie jeździć w Ekstralidze.
Kolejna sprawa to mimo wszystko nie skreślałbym nas w walce o majstra w tym roku. W tym roku zajęlibyśmy 3 miejsce ,a patrząc na to ,że Milik miał najgorszy sezon od kiedy był w Sparcie, spory regres to wątpię ,żeby drugi raz pojechał ,aż tak słabo. Fricke pojechał gorzej niż w Rybniku ,ale jednak chyba każdy się zgodzi ,że potencjał w tym kangurze jest , nie mówie ,że Fricke średnia 2,2 walnie ,ale myślę, że w porównaniu z zeszłym sezonem może się poprawić. Szkielet Tai + Janowski + Drabik, chyba każdy się ze mną zgodzi ,że junior jeżdzący lepiej od seniorów drużyny przeciwnej to skarb, my taki skarb mamy ostatni rok, pewnie długo takiego talentu już nie ,,podwędzimy&quot; nikomu - trzeba przyznać Wrocław nie szkoli. Jedyny znak zapytania to Jamróg czy ten sezon to był tylko jednorazowy wyskok czy może zawodnik będzie szedł do góry?
Co do Vaculika nie mamy pieniędzy po tym jak wydaliśmy 400 tysięcy na Fricka ,żeby kontraktować jeszcze takiego lidera, a nawet jakbyśmy mieli to nikt raczej nie chciałby wydać ich na dość ,,starego&quot; zawodnika, który średnio się przywiązuje do barw, nawet jeżeli miałoby to oznaczać mistrzostwo , choć według mnie Vaculik nie dałby nam pewności mistrzostwa.
Co do Zielonej Góry i pisania ,że są faworytami to ja szczerze akurat wątpię ,że zdobędą złoto, bardzo dużo w tej drużynie indywidualności i typowych zawodników co doją klub.
Vaculik, który odchodzi już drugi raz z klubu w dziwnych okolicznościach, Pedersen, który nie ukrywa ,że kto da więcej to tam idzie. Protasiewicz, którzy według dalej będzie zaliczać regres, ponieważ na większości torów liczy się tylko stary i jazda dalej jeden za drugim, a on ma starty fatalne, jeszcze jak dadzą go na do parowego to będzie tylko szprychę dostawał. Do tego juniorka, który nie jest za dobra dla mnie i szczerze to jest w tym roku gorsza od większości drużyn, a patrząc na Leszno to jest tragiczna.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Super opis polityki Wrocławia - 100% zgody .
Mam proste dość pytanie do wszystkich - czy ktoś z Was pamięta może (nie liczymy czasów przed 1991 rokiem i Morawskim) tak nudnego i słabego okresu transferowego ?
1 zawodnik z pierwszej 10-tki średnich zmienił klub
oraz 2 zawodników z drugiej 10-ki
i 2 kolejnych z 3-ciej dziesiątki średnich meczowych ...
Dwóch z nich wylądowało w Falubazie - więc nie można negować, że są zdecydowanym królem polowania.
3-ci to Kenio Bjerre (to jednak trochę niższy poziom żeby nie powiedzieć zdecydowanie niższy na ten moment).
Tak narzekamy na &quot;złotówy&quot; w żużlu a tu z 30-stu najlepszych w tym kraju barwy zmienia zaledwie PIĘCIU z czego trzech zwyczajnie opuszcza spadkowicza. !
Panowie - to zdecydowanie rekordy przywiązania do barw klubowych milion razy większy niż w jakimkolwiek innym sporcie świata .
Czy ktoś z Was orientuje się w ogóle czy KTOKOLWIEK z pierwszej 10 średnich był jeszcze do wyrwania z jakiegokolwiek klubu ?
Lista to : Bartek, Madsen, Artiom, Tajski, Emil , KejKej, Janoś , Duzers oraz Fredka
Patrząc realnie na to co się stało w tym okienku transferowym Falubaz to chyba jacyś kosmici, że udało im się Nickiego oraz 11-stego w tym zestawieniu Vacula .
Skuwerx - super analiza Wrocka i wytłumaczenie dlaczego Sparta nie przepłaca zawodników , ale trochę negatywnie oceniasz zarówno Pedersena jak i Vacula (przez pryzmat słabego przywiązania do barw klubowych).
Do niedawna byłbym Twoim najlepszym ziomem i ..........napisał coś podobnego , ale historia Darcy&#39;ego Warda i Leigh&#39;a Adamsa trochę przetarła mi oczy.
Panowie ilu z Nas wysłało jakieś pieniądze na rechabilitację tych dwóch zawodników - 5% ?
A ilu fanatycznych i kurwujących kibicow (sam kiedyś taki byłem) - pisze listy i interesuje się Adamsem czy Darcym - 1% ?
Gdybym ja był topowym żuzlowcem (zwłaszcza nie Polakiem) to miałbym totalnie wyjebane na miłość do klubu z obcego kraju - gdybym chciał kiedykolwiek zostać mistrzem Świata na żuzlu to jakby dali mi na drugim końcu Polski 300 000 PLN na dzień dzisiejszy więcej , które mogę zainwestować w 3 dodatkowe silniki na GP to bym zawijał się od biedaków jeszcze szybciej !!
Jedyne co bym robił to podobnie jak Nicki mówił o tym wszystkim od samego początku - dzięki temu po każdym sezonie miałbym na stole 5/6 ofert i co roku walczył o mistrza świata.
Zobaczcie proste porównanie : (wklejam wikipedię bo jestem trochę wygodnicki : )
Leigh Scott Adams (ur. 28 kwietnia 1971 w Mildura) – były australijski żużlowiec, trzykrotny mistrz świata w drużynie (raz jako DMŚ), indywidualny brązowy medalista z 2005 oraz srebrny z 2007. Honorowy Obywatel Leszna(od 2007)[1]. Karierę żużlową zakończył w 2010 r. w barwach Unii Leszno, z którą w tym samym roku zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.
Nicki Pedersen (ur. 2 kwietnia 1977 w Odense) – duński żużlowiec, 3-krotny Indywidualny Mistrz Świata (2003, 2007, 2008)
Nie wątpię , że kazdy z Nas zamieniłby 3 tytuły mistrza świata na Honorowego Obywatela Leszna ????
PoZdro ????
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
Może troszeczkę za bardzo negatywnie oceniam Vacula i Nickiego, ale ogólnie samo skakanie z klubu do klubu mi nie przeszkadza, bo to ich praca, ryzykują zdrowie, więc chcą jeździć tam gdzie zarobią najwięcej ;). W stosunku do Vacula to chodziło mi ,że odchodzi drugi raz w takich dziwnych sytuacjach negatywnych w sporze z poprzednim klubem.
 
furman19 928

furman19

Użytkownik
Kibice z Gorzowa, którzy tak jadą po Vaculiku nie rozumieja że Gorzowa nie stać już na Slowaka. Przede wszystkim nie ma Gp a to dochód rzedu 2mln złotych, dodatkowo Zmarzlik musiał dostać podwyżkę po tym sezonie. Ceny na final były ekstremalne to już był sygnał że coś jest nie tak. Kredyt też sam się nie spłaci, także musieli z niego zrezygnować . Klub przedstawił to w taki sposób, że to on wyszedł po raz kolejny na monetę. Transfer Kildemanda to nieporozumienie ile ten koleś dostaje szans... Thomsen&#39;a odbieram bardzo pozytywnie, bardzo waleczny. Myślę że on lub Michelsen będzie objawieniem sezonu.
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
Kildemand dostaje tyle szanse, bo nie ma go kim zastąpić, po prostu nie młodych żużlowców z potencjałem. Szczególnie,że wszedł przepis o 8 zawodniku, wiec Holder, Czuganow są zajęci.
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Pozwolę sobie przedstawić mocno subiektywną analizę potencjału i szans drużyn pierwszoligowych. Zapraszam do kulturalnej dyskusji. Starałem się rzetelnie podejść do cyferek, ale jakieś błędy mogły się zakraść. Potencjał tylko na podstawie analizy zdobyczy punktowej poszczególnych zawodników na przestrzeni ostatnich sezonów i analizie zdobyczy punktów po przejściu z wieku juniora na pozycję seniora, a także przeskoku zawodników z klasy wyższej do niższej i odwrotnie.
Unia Tarnów

Czaja
Kaczmarek
Mroczka
Kułakow
Ljung
Cierniak
Knapik
Konieczny
Rempała
Przewidywany skład
Średnia punktów na mecz 2016 2017 2018 symulacja 2019
Czaja
6,21​
8,00​
5,78​
7​
Kaczmarek
2,57
2,86
5,08
8​
Mroczka
1,00
8,71​
4,14
9​
Kułakow
7,59​
7,31​
2,67
8​
Ljung
5,00
8,00​
11,07​
11​
Cierniak
5​
Knapik
0,75
2​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 50
Czerwony kolor - punkty zdobywane w EL
Solidna para juniorów jak na warunki I ligi, w tym obiecujący Cierniak. Seniorzy swoje powinni robić wszak Mroczka czy Kułakow z powodzeniem zdobywali już solidne punkty na zapleczu. Minusem na tą chwilę brak alternatywy w razie kontuzji.
ROW Rybnik

Woryna
Mat. Szczepaniak
Suchecki
Batchelor
Bewley
Łogaczow
Etheridge
G. Łaguta * (prawdopodobnie / po odbyciu karencji)
Chmiel
Duda
Giera
Kłosok
Tudzież
Tyman
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Woryna
5,25
9,64
11,17​
12​
Szczepaniak
7,38​
11,79​
5,62​
8​
Batchelor
3,00
8,65​
10,33​
10​
Bewley
9,80​
8​
Łaguta
11,08
10,17
12​
Chmiel
1,71
1,67
3,50​
6​
Giera
0,00​
1​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 57

Niewątpliwym plusem solidna seniorka i podstawowy junior. Stabilne finanse i powracający po zawieszeniu Łaguta. Do znaków zapytania dyspozycja Bewley&#39;a po ciężkiej kontuzji i obsada drugiego juniora.
Start Gniezno

O. Fajfer
Gała
M. Jabłoński
Berntzon
Jakobsen
Kudriaszow
Nilsson
Pavlic
Błażykowski
Burlaga
K. Fajfer
Lewandowski
Stalkowski
Szwacher
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Fajfer
9,25​
6,56​
7,21​
9​
Gała
1,46
8,08
9,00​
8​
Kudriaszow
10,39​
7,92
8,00​
9​
Berntzon
8,11
7,50​
8​
Pavlic
9,00​
9​
Fajfer
2,00
3,45
3​
Stalkowski
1,83​
4,08
2,60​
3​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 49

Plusy to atut własnego toru i równy skład dający szansę na sensowną rezerwę w razie kontuzji.
Lokomotiv Daugavpils

Kostygow
Lebiediew
Puodżuks
Aspergen
Lahti
Lewiszyn
Mustonen
Tarasienko
Kurmis
Michaiłow
A. Trofimow
wielu innych...
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Kostygow
4,67​
4,67​
2,44​
4​
Lebiediew
10,85​
5,18
1,60
9,45​
11​
Puodżuks
8,37​
8,75​
6,44​
7​
Tarasienko
7,87​
7,31​
7,13​
7​
Lahti
8,75​
9,56​
10,06​
10​
Michaiłow
1,86​
4,60​
5,27​
6​
Trofimow
1,83​
1,20​
3,42​
4​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 49

Atuty to grono dobrych juniorów i atmosfera w zespole. Minusem brak alternatywy za Kostygowa, który nie czyni postępów.
Orzeł Łódź

Jeleniewski
Jędrzejewski
Musielak
Okoniewski
Andersen
Bogdanovs * (kontuzja)
Ernst
Schlein
Tungate
Borczuch
Kiełbasa
Pióro
Wawrzyniak
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Jeleniewski
8,94​
9,50​
7,75​
9​
Musielak
4,58
5,00
3,00
8​
Okoniewski
7,50
4,33
10,82​
10​
Andersen
10,40​
10,06​
10,00​
10​
Tungate
9,00​
9,19​
8,82​
9​
Pióro
1,64​
2,18​
3​
Wawrzyniak
2,94​
0,67
1,25
4​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 53

Stabilność finansowa i dobre zestawienie krajowych seniorów to atuty zespołu Orła. Gdyby jeszcze do pełni sił wrócił Bogdanovs... Jeśli miałbym na siłę szukać miunsów to tor, który jeszcze nie do końca musi być atutem.
Wybrzeże

Beśko
Cyfer
Gomólski
Pieszczek
Bech
Jorgrnsen
Kling
Seifert-Salk
Thorssel
Wilson-Dean
Majchrzak
Żupiński
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Gomólski
3,18
9,24​
3,00
9​
Pieszczek
6,17
5,69
1,82
9​
Bech
7,67​
9,75​
9​
Thorssel
6,67
4,73
4,33
9​
Kling
6,00​
6​
Żupiński
3,86​
6​
Majchrzak
1​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 49

Wyrównany skład seniorów, w którym na rezerwie jest również Polak nie będący plastronem. Podstawowy junior również powinien solidnie punktować. Minusem druga pozycja juniorska (w to miejsce będzie wypożyczenie, ale na razie zostawiam Majchrzaka).
Stal Rzeszów

Baran
Grajczonek
Koza
Potoniec
Stachyra
Andersson
Becker
Hancock
Huckenbeck
Maassen
Morris
Palm-Toft
Summers
Sundstroem
Vissing
Curzytek
Curzytek
Kowalski
Majcher
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Baran
9,47​
3,38
8,50
9​
Koza
6,83​
7,71​
7,50​
8​
Hancock
10,56
10,60
11,73​
12​
Morris
2,00
9,67​
10,07
10​
Sundstroem
8,88​
5,00
4,50
3,70
7​
Curzytek
2,75
4​
Kowalski
2,23​
3​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 53

Szeroka ławka, z której można dwie drużyny złożyć to duży plus. Do tego silna para juniorów i niezniszczalny Hancock. Minusem na tą chwilę są zawirowania wokół klubu i jego niepewna przyszłość.
Ostrovia

Gapiński
Walasek
Gafurow
Karion
Klindt
Łoktajew
Masters
Kościelski
Szostak
2016​
2017​
2018​
symulacja​
Gapiński
7,67​
8,93​
8,15​
8​
Walasek
9,27​
5,10
4,06
9​
Gafurow
7,79​
5,46​
8,63
6​
Klindt
8,46​
6,50​
12,64
9​
Łoktajew
0,33
6,71​
7,45​
7​
Kościelski
0,33
1​
Szostak
0​
[TBODY] [/tbody]
RAZEM 40

Na tą chwilę odstający zespół. Parę juniorską tworzyć za pewne będą inni zawodnicy i siła rażenia pójdzie ciut w górę.
Podsumowanie
Jak (zaznaczam jeszcze raz SUBIEKTYWNIE) widać liga wydaje się być mega wyrównana. Odstaje w górę ROW, który wydaje się być faworytem rozgrywek. W walce o ligowy byt widzę Ostrovię, która jednak przy odpowiednich wypożyczeniach może okazać się zespołem dużo lepszym. Reszta drużyn o zbliżonym potencjale (49-53). Jednak nazwiska i cyferki to nie wszystko. Wystarczy kontuzja lidera, brak finansowej płynności i domek z kart runie. Wszystko jednak wskazuje na to, że rozgrywki Nice ligi będą najciekawsze od lat czego samemu sobie i Wam życzę.
Pozdrawiam
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Kibice z Gorzowa, którzy tak jadą po Vaculiku nie rozumieja że Gorzowa nie stać już na Slowaka. Przede wszystkim nie ma Gp a to dochód rzedu 2mln złotych, dodatkowo Zmarzlik musiał dostać podwyżkę po tym sezonie. Ceny na final były ekstremalne to już był sygnał że coś jest nie tak. Kredyt też sam się nie spłaci, także musieli z niego zrezygnować . Klub przedstawił to w taki sposób, że to on wyszedł po raz kolejny na monetę. Transfer Kildemanda to nieporozumienie ile ten koleś dostaje szans... Thomsen&#39;a odbieram bardzo pozytywnie, bardzo waleczny. Myślę że on lub Michelsen będzie objawieniem sezonu.
Ostafiński: A ja tak sobie myślę, że Stal, zamiast rzucać oskarżenia, musi się na poważnie zabrać za finanse. Strata Grand Prix na rzecz Wrocławia to jest prawdziwy problem. Sądzę, że w Gorzowie zwyczajnie nie mogli sobie pozwolić na zostawienie Kasprzaka i Vaculika. Musieli wybrać i padło na Krzysztofa, a do odejścia Martina dorobiono ideologię. Nigdy nie jest tak, że tylko jedna strona jest winna, ale uważam, że w Gorzowie przesadzili ze złotówą.
???? )) taki mały przedruk z SF
 
X 357

xxxl

Użytkownik
No i potwierdzenie ściemy Gorzowa :
Nieoficjalnie wiemy, że na przenosinach Vaculika ze Stali do Falubazu miał skorzystać Kasprzak. Gorzowianie musieliby się mocno nagimnastykować, żeby zmieścić w budżecie na rok 2019 obie gwiazdy. Skoro Martin odpuścił, to Krzysztof dostał dobry kontrakt i na dokładkę odzyskał wszystkie zaległości.
 
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
Gorzów płynie i będzie tylko gorzej. Z GP można było spłacać kredyt zaciągnięty już X lat temu. Teraz jest wielkie zaciąganie pasa poprzez zakontraktowanie tanich Duńczyków. Jeśli nie znajdzie się jakis sponsor który zasypię dziure to Gorzów szybko poleci ligę niżej. Zmora jest tam winowającą tego zamieszania i póki ktoś go od stołka nie oderwie to nic nie bedzie z tego.
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
No niestety Gorzów w tym momencie jak dla mnie 2 do spadku prawdopodobnie. Jedynie Zmarzlik + niezła juniorka, choć uważam ,że Bartkowiak jak na razie będzie punktował tylko u siebie.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
No niestety Gorzów w tym momencie jak dla mnie 2 do spadku prawdopodobnie. Jedynie Zmarzlik + niezła juniorka, choć uważam ,że Bartkowiak jak na razie będzie punktował tylko u siebie.
Kejkej zwany przeze mnie &quot;Blondyna&quot; - wiecie ten od przeboju &quot;Słodka , Słodka&quot;


znów zrobi średnią na miarę pierwszej 10-tki i spokojnie się utrzymają , zwłaszcza jak Bartkowiak będzie dawał punkty u siebie ????
A skoro juz jestesmy przy takich tematach to żeby każdy kto stawia linie na zawodników wiedział ................kogo unikać ????


Choć dla mnie to hit niesamowity - przebił Blondyne o ......conajmniej klasę ????
Podobno to ma być nowy hymn Polonii !! ????
 
P 0

pokwa

Użytkownik
Gorzów może mieć ciężko, ale z odpowiednio przygotowanym Jancarzem w domu ciężko będzie ich ugryźć. Ja obstawiam, że słabo wypadnie Czewa. Wątpie aby Madsen miał kolejny tak dobry sezon, tym bardziej że będzie jechał GP i SEC. Lindgren jeśli będzie jechał jak w drugiej połowie sezonu to też stracą ten handicap z początku tego sezonu. Zagar wyżej nie podskoczy, a w Aniołów nie wierzę. Juniorkę mają niezłą, ale mimo wszystko uważam że nie wejdą do PO
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom