>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo - rozmowy, dyskusje, ciekawe linki i filmiki.

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Contador został mocno ukarany za mikroskopijne ilości clenbuterolu we krwi (0,000 000 000 05 grama w mililitrze czyli jak dobrze liczę to 0,05 nanograma). - o tym pisałem w grudniu. Fromme został uniewiniony po wykryciu 1000 ng na ml. Już nie mówię, że za tą samą substancję Ulissi dostał bodajże 9 miechów.
Nie ma co się oszukiwać - taki finał był do przewidzenia od samego początku dla wszystkich, co mocniej interesowali się sprawą.
Chris już daaawno nie był ulubieńcem francuskich kibiców.
To będzie bardzo ciekawe, bo już w poprzednich latach nie był przyjaźnie witany.
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik


Krótki reportaż o tym co słychać w Team SKY po wczorajszym etapie. Widać, że Thomas nie wyglądał na zbytnio zmartwionego tym, że Froom trochę stracił. Swoją drogą sprawiedliwością dziejową byłoby gdyby jednak zatrzymał się na słupku.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
https://rowery.org/2018/07/11/ccc-zastapi-bmc/
Tu chyba najlepiej pasuje ;) Dość niespodziewany jednak news, ja osobiście byłem pewny, że skoro pan Miłek nie podjął się prawdziwej próby wykupienia licencji od Tinkova to nie chce się pchać do World Touru i nawet jeśli to tylko plotka to intrygująca. Jest to też o tyle zaskakujące, że właściciel CCC raczej nie kwapił się z doinwestowaniem drużyny, żeby sama mogła się do World Touru załapać. Ale licząc, że w każdej plotce jest trochę prawdy to rodzi się kilka kwestii, dość istotnych dla polskiego kolarstwa. Z jednej strony fajnie byłoby pomarańczowy team oglądać we wszystkich największych wyścigach, ale z drugiej strony Polaków pewnie zbyt wielu by tam nie było, a CCC Sprandi zakończyło działalność i gdzie mieliby Polscy kolarze jeździć? No nic, pozostaje nam czekać na to jak sytuacja się rozwinie...
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Niewykluczone, że p. Miłek po prostu wykupił jednej z europejskich agencji PR newsa, że jest zainteresowany i dziennikarze o tym napisali. Wszak w sponsoringu chodzi o reklamę - a dziś o tym mówią wszyscy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Nie chce mi się w to wierzyć. Co prawda wycofał się ze sponsorowania PZKol, ale taki krok raczej by spowodował zaoranie CCC Sprandi. Ilu kolarzy z CCC się nadaje na World Tour, z ilu z tych nielicznych to Polacy? BMC się obecnie zaczyna rozpadać i nie wiem, czy wejście nowego sponsora w tej chwili będzie w stanie zatrzymać lawinę.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Nie chce mi się w to wierzyć. Co prawda wycofał się ze sponsorowania PZKol, ale taki krok raczej by spowodował zaoranie CCC Sprandi.
https://rowery.org/2018/07/15/fuzja-bmc-racing-z-ccc-sprandi-potwierdzona/
A może jednak... Nie jestem w ogóle przekonany do tego projektu.
&quot;Drużyna będzie wyglądać zupełnie inaczej dzięki wkładowi polskich kolarzy i pracowników, ale jego szef pozostaje ten sam.&quot;
No ten wkład polskich kolarzy to bardzo niepokojący element. Nie oszukujmy się w CCC kolarzy nadających się na WT można policzyć na palcach jednej ręki i to też naciągając: Tratnik (który miał iść do Bahrajnu podobno), od biedy Koch, Banaszek, Antunes, może mocno naciągając Cieślik i tyle. Przyszłościowy może Sajnok i Schlegel. Pytanie ilu kolarzy z BMC już ma znalezionych nowych pracodawców, ale szału bym się nie spodziewał po tej fuzji. A no i znika nam ostatnia drużyna pro continental z Polski przy takim układzie, nie wiem gdzie będą Polacy jeździć. Fajne wyniki Kwiatka, Bodiego, Majki, Marczyńskiego i kilka przyjemnych występów Wiśniowskiego i ciężko spodziewać się, że doczekamy się następców jak tak dalej pójdzie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
A jednak...
CCC oficjalnie sponsorem zespołu World Tour!
Wszystko jest już jasne! Firma CCC oficjalnie została zaprezentowana jako nowy sponsor ekipy znanej do tej pory jako BMC Racing Team.
Dodatkowo ciekawy artykuł, jak to ma wyglądać:
http://naszosie.pl/2018/07/16/ccc-w-world-tour-co-dalej/
Czyli wychodzi na to, że nowy zespół ma na ten moment jednego kolarza - Grega van Avermaeta. Ważna informacja - zespół CCC Sprandi ma dalej istnieć w drugiej lidze, co byłoby bardzo dobrą wiadomością, bo młodzi mogliby objeżdżać się w mocnej stawce. Ciekawe ilu będzie Polaków w tym zespole (nazwy jeszcze nie ma) - wszystkie najmocniejsze nazwiska w Sprandi to obcokrajowcy.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
zespół CCC Sprandi ma dalej istnieć w drugiej lidze,
Ma dalej istnieć, ale przepisy zabraniają by był to zespół ProContinental, pewnie będzie jeździć jako zespół kontynentalny, według mnie bardziej jako zespół rozwojowy dla młodzików i orlików, coś jak dla QuickStepu było Klein Constantia, czy chociażby zespoły Lotto czy BMC U23.
Ciekawe ilu będzie Polaków w tym zespole (nazwy jeszcze nie ma) - wszystkie najmocniejsze nazwiska w Sprandi to obcokrajowcy.
Niby tak, ale taki Sajnok czy Banaszek mogą szansę dostać, może Cieślik, w jakieś tam ucieczki może się zabierać. Z innych Polaków też ciężko widzieć jakieś twarze do tego projektu. Gdyby nie to, że Wadecki też ma dołączyć do teamu Ochowicza można by z Polaków widzieć chociażby Paterskiego, a tak to drzwi zamknięte, niestety. Z WorldTouru kontrakty kończą się Majce, Poljańskiemu i Wiśniowskiemu na pewno, nie jestem pewny jak z Bodnarem (niby procyclingstats podaje, że ma umowę, ale mi się wydawało, że podpisywał na 2 lata). Jednak Rafał odpada raczej, skoro jest powiedziane, że wielkie toury ich nie interesują. Maciek i Łukasz pasują do profilu drużyny na klasyki, ale Bodnar chyba zbyt ważny dla Sagana, a Łukasz całkiem ładnie się pokazywał i może dostanie nową umowę od SKY. Może Domagalski? Ewentualnie Kasperkiewicz, chociaż on raczej stanął w rozwoju, a szkoda.
Ale tak szczerze za bardzo nie wiem co myśleć o tym projekcie, musimy jednak poczekać na ruchy transferowe, żeby móc lepiej oceniać perspektywy. Na razie jestem raczej sceptyczny.
____________________________
E:
Klasyki to by było trochę zbyt mało
Mowa też jest o tygodniówkach:
Będziemy gotowi na klasyki i wyścigi tygodniowe, ale w międzyczasie musimy przejść obok klasyfikacji Grand Tourów. Nie będziemy już organizować obozów wysokogórskich pod Wielkie Toury, będziemy jeździć inaczej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ale tak szczerze za bardzo nie wiem co myśleć o tym projekcie, musimy jednak poczekać na ruchy transferowe, żeby móc lepiej oceniać perspektywy. Na razie jestem raczej sceptyczny.
Klasyki to by było trochę zbyt mało, wtedy sprinter z prawdziwego zdarzenia by się przydał. Trzeba czekać na nazwiska, bo van Avermaet to bezdyskusyjnie top topów ale on sam jeden to trochę mało.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Jesteśmy na półmetku tegorocznej imprezy, a już wiemy co czeka kolarzy za rok. Peter Sagan lubi to ;) Ponadto potwierdzono, że drużynówka będzie w postaci sztafety mieszanej (pierwsza część to 3 panów, później 3 panie - oba tria po 14 km liczy się łączny czas), co mnie osobiście w ogóle nie przekonuje. Czasówka znowu raczej mało klasyczna, co prawda małe różnice wysokości, ale do płaskiej sporo brakuje i już teraz organizatorzy zapowiadają, że wiatr tam będzie kluczowy. A start wspólny to jeszcze nawiązując do tego co dałem na początku, Peter będzie miał szansę po roku odzyskać tęczę, ale jednak trochę kandydatów do ogrania go się znajdzie.
https://rowery.org/2018/09/27/trasy-mistrzostw-swiata-w-kolarstwie-szosowym-yorkshire-2019/
Edit: no i są gospodarze kolejnych imprez mistrzowskich, szczerze to nie podoba mi się pomysł mistrzowskiej trasy po brukach...
https://rowery.org/2018/09/27/szwajcaria-i-flandria-gospodarzami-mistrzostw-swiata-2020-21/
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przemek Niemiec kończy karierę
1886020044816339
Przez lata obok Sylwka Szmyda najlepszy polski góral. Sylwek był jednak pomocnikiem, a Przemek Niemiec sporo jeździł na swój rachunek. Wygrany etap na Vuelcie na Covadondze, 6. miejsce w generalce na Giro w 2013 (wtedy 7. miejsce miał Majka). Sporo wygranych etapów na tygodniowych wyścigach, dużo miejsc w czołówce w generalkach takich wyścigów. Kończy karierę startem w Turcji, gdzie zawsze lubił jeździć i osiągał dobre wyniki.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Znamy trasę Tour de France 2019!!!

https://naszosie.pl/2018/10/25/piekielnie-trudna-trasa-tour-de-france-2019-2/
Wreszcie trasa dla górali, bo ostatnie lata to był duży regres patrząc na poziom trudności. Giro już dawno odjechało pod tym względem. Teraz wreszcie trasa odpowiednia dla najbardziej medialnego wyścigu na świecie. Dużo podjazdów, czasówki tylko dwie (jedna to TTT) ale też krótkie. Francuzi się cieszą (Pinot, Bardet), Dumoulin niekoniecznie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
No to mamy bombę... :bomb:
https://rowery.org/2018/12/12/team-sky-traci-glownego-sponsora/
Pewnie zespół nie upadnie, ale czy uda się znaleźć sponsora, który zapewni zarówno finansowanie jak i pozostałe sprawy w teamie na obecnym poziomie to już może nie być takie łatwe ;)
Z koncem 2019, a już myślałem że awaryjna ewakuacja teraz ???? Sponsora pewnie znajdą ale wątpię żeby na tym poziomie finansowym zostali. Dla peletonu lepiej, bo poziom sie bardziej wyrówna, nie będzie takiej dominacji ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co prawda wiadomość nie jest pierwszej świeżości ale nie było, więc warto wrzucić:
Rafał Majka liderem Bory na Giro d&#39;Italia!

Więcej info: https://naszosie.pl/2018/12/10/rafal-majka-liderem-druzyny-bora-hansgrohe-w-giro-ditalia-2019/

Powrót do korzeni ale to dobrze bo Francja Rafałowi nie leży pod generalkę, natomiast zbitka Giro i Vuelta już tak. Do tego tam zespół w części ustawiony pod Sagana. Tutaj więcej powinien mieć dla siebie kolegów chociaż w sprintach już zaawizowano Ackermanna i wiadomo, że ma jechać Formolo. W 2019 ciekawie się szykuje we Włoszech bo planują zawitać Zakarin i Nibali, który wstępnie planuje zrobić dublet - Giro i Tour.


Na temat składów ekip w nowym sezonie fajne zestawienie transferów i ich oceny. CCC Team na rynku transferowym ocenione na 5,5, podobnie jak Katiusza. Gorszą ocenę ma tylko Quick-Step, bo dostali piątkę. Rzeczywiście, Quick-Step się tylko osłabił ale dalej w składzie mają fajną ekipę. CCC praktycznie skład budowało od początku, więc notę 5,5 można niemal odnosić do oceny całego składu (połówkę dodać za GvA to będzie 6). To dużo mówi o tym, że to po prostu będzie jedna z najsłabszych ekip w World Tourze obok Katiszy, bo Dimension Data nieźle się wzmocniło i ma ciekawych młodych kolarzy.
http://www.cicloweb.it/2018/12/06/bahrain-e-uae-un-mercato-da-nababbi/
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
Do góry Bottom