11 Kolejka PlusLigi (12.12.2018)

T 13

thomas2304

Onico coraz bardziej się zbroi. Panchev został ich nowym zawodnikiem. Wykorzystują sytuację. W meczu z Olsztynem na pewno zagra Kurek. Powinna być łatwa przeprawa dla Warszawy

typ_byl_dobry 8,2K

typ_byl_dobry

Zawiercie - Gdańsk 1.50 ✅
Warta Zawiercie to bardzo mądrze zbudowany zespół. Nie ma tam jakichś wielkich nazwisk, ale też żaden z siatkarzy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W sobotę siatkarze z Zawiercia jako pierwsza drużyna w tym sezonie wygrali seta w Kędzierzynie, mieli też piłkę w górze na tie break, ale gospodarze się wybronili. Pomimo sporej ilości błędów na zagrywce, mecz stał na naprawdę wysokim poziomie.
Gdańsk natomiast ma spory problem. W piątek Trefl gościł u siebie ONICO. Pierwszy set dość pewnie wygrali gospodarze. Na początku drugiego kontuzji kolana doznał Nikola Mijailovic, zastąpił go Hebda, który ewidetnie sobie nie poradził, czego efektem była gładka porażka w kolejnych setach. Kontuzja Serba co prawda nie okazała się aż tak groźna i siatkarz przyjedzie do Zawiercia, ale pracuje on z fizjoterapeutą i nie trenuje na pełnych obrotach. Maciej Muzaj najlepiej punktujący w lidze, też w piątkowym meczu jakoś przygasł. Dlatego coś czuje że komplet punktów zostanie w Zawierciu
Resovia - Chemik +14,5 punktu 1.44 ✅
Masłowski ma wrócić dopiero w przyszłym roku, a to oznacza że znowu na ławce siądzie David Smith, nie sądzę żeby Cretu postawił na młodego Kozuba w pierwszej szóstce. Po klubowych mistrzostwach świata wydawało się, że Resovia pójdzie do przodu. Niestety poprawy nie widać. W sobotę w meczu z Jastrzębiem przy 1:1 w trzecim secie mieli 10:5, a za moment było już 10:12, cały set przegrany do 18. Na tą chwilę poza Rossardem nic tam dobrze nie funkcjonuje, a postawa Mateusza Miki jest niewytłumaczalna (np serwis w głowę Rossarda i atak w trenera Jastrzębian). Trudno się spodziewać że z Bydgoszczą gospodarze będą mieli z górki. Tym bardziej, że Chemik swój ostatni mecz wygrał w Jastrzębiu 3:0.
ako na fortunie 2.16 ✅✅ polecam

onlyvolley 91

onlyvolley

Pójdę podobnie jak kolega powyżej. Daleki natomiast jestem od grania jakiś handi punktowych. Zdecydowanie preferuję bardziej skłonić się na ugranie seta przez zespół z Bydgoszczy po kursie 1.72, (również efortuna).
Dla odważniejszych nawet dwa sety po 3.30. No bo gdzie tu sens, gdzie logika?!?! Resovia ma ostatnie miejsce w tabeli, bilans 1-9 i jak oni w ogóle mają prawo być faworytem i to po kursie 1.11 !!! Owszem, wszyscy wiemy jakie są potencjały tych zespołów, ale potencjał potencjałem a jakoś tabela ostatecznie wszystko weryfikuje i myślę, że jeżeli chcemy nadal obstawiać mecze z udziałem Resovii, musimy już przestać myślećo nich, jak o drużynie, która jest mocna, bo taka nie jest. Jest bez formy, z nieporozumieniem Miką na przyjęciu ???? i ogólnie żal ich oglądać a co dopiero tracić na nich pieniądze. Bydgoszcz za to bardzo ładny bilans jak na nich, (4-5) i set w Rzeszowie jak najbardziej w zasięgu.
Uświadamiam raz jeszcze: Resovia bilans 1-9, (0-5) u siebie. Resovii już nikt się nie boi !!! Bydgoszcz nie bała się pojechać do Jastrzębia i wygrać 3-0, to i jutro powalczą ???? pozdrawiam

C 57

cerebrum

@typ_byl_dobry na + 14,5 dla Chemika Kurs w fortunce 2 . 1.48 jest na +18,5 . Bydgoszcz dwa razy poległa wysoko .Z Zawierciem i Mosto. Reszta max 12 pkt. Jakiś dodatni handicap rzeczywiście można zagrać .

S 25,4K

sobolekk

Swoją drogą kurs na Olsztyn widziałem w nocy 11.5 XD ja rozumiem że Kurek rozumiem że Warszawa faworytem no ale.... bez przesady xd

1,70
Lubin ostatnio sprawił dość sporą niespodziankę wygrywając 3:2 w Olsztynie ale dziś nie widzę możliwości aby tą niespodziankę powtórzyli. Jastrzębski po wpadce 0:3 z Bydgoszcz wygrali 3:1 z Resovią grając na dość pozytywnym poziomie, oczywiście nie powiem, że ten poziom u nich jest na szczycie bo forma jeszcze daleka od ideału ale na Lubin powinno wystarczyć. Max co może Lubin tutaj ugrać to 1 set ale wydaje mi się, że chociaż w 1 secie Jastrzębski odjedzie rywalom dość poważnie i ten handi będzie dość spokojnie pokryty.​

Otrzymane punkty reputacji: +8
Z 563

zenek225

Gdansk bez Mijailovica raczej wiele nie ugra. Wyjdą dzisiaj z Jakubiszakiem. O ile w ataku jakos sobie da radę to w przyjęciu może być słabo. Zawiercie u siebie mocno kopie zagrywką. Postawili się Zaksie. Spodziewam się pewnej wygranej Zawiercia.
Kedzierzyn w Radomiu myślę ,że za 3pkt wygra. Radom zaczął bardzo mocno ze Skrą ale im spotkanie dłużej trwało tym większe problemy Radomia. Mysle ze 3-1 K-K ogarnie
Jeśli Olsztyn dzisiaj wyjdzie z para Kapelus-Wojtowicz na przyjęciu to raczej zostaną rozjechani ale to już do popatrzenia live bardziej

husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
GKS Katowice - Skra Bełchatów
Typ: Karol Butryn poniżej 17.5 pkt. @1.86 ETOTO

Według mnie linia jest za wysoko wystawiona. To nie jest ten Butryn sprzed kilku kolejek, który poprowadził Gieksę do zwycięstwa ze Stocznią. Wydaje mi sie, że z Karola trochę &quot;uszło powietrze&quot; i nie jest już tak skuteczny. Fakt, w ostatniej kolejce z Będzinem zdobył 20 punktów. Natomiast trzeba zaznaczyć, że przed tie-breakiem miał tych puntów z 12-13. Dopiero w piątym secie udało mu zdobyć sporo punktów przekraczając wówczas linie handicapu proponowanego przez ETOTO (+18,5). W ogóle ten piąty set był bardzo nietypowy, bo zakończył się wynikiem 26:24. Gdyby spotkanie się inaczej potoczyło, to Butryn miałby tych punktów sporo mniej. Jego słaba gra aż raziła w oczy i w konsekwencji w pewnym momencie został praktycznie wyłączony z gry w trzecim secie. Miał tylko 3 próby ataku. Większość było grane przez stronę Tomasa Rousseaux, bądź środkiem do Kohuta. Na początku grudnia w zaległej kolejce z ONICO Warszawa atakujący Katowic zdobył zaledwie 13 puntków w czterosetowym pojedynku. Dzisiaj gospodarze będą podejmować bardzo trudnego rywala, mianowicie mistrza Polski - Skre Bełchatów. Moim zdaniem sporo na to wskazuje, że to spotkanie zakończy się wynikiem 0:3, zatem szanse na punkty dla Butryna zmaleją.
✅✅✅ (Butryn 14 punktów)

C 226,2K

czary-mary

Czarni Radom - Kędzierzyn Koźle Radom @ 3.15 Fortuna

Spotkanie na szczycie w naszej rodzimej Pluslidze. Do Radomia przyjeżdża potęga jak na polskie warunki, czyli Zaksa. Gospodarzem są popularni Wojskowi, którzy w tym sezonie są rewelacją rozgrywek. Sklecili rewelacyjny skład jak na polskie możliwości. Grają wybitnie dobrze, a w swojej hali są mistrzami praktycznie nie do pokonania.
Sprowadzili reprezentacyjnego atakującego z Rosja Maksima Żygałowa, do tego podstawowego środkowego mocnej Słowenii Pajenka, który bez słów rozumie się ze swoim rodakiem, Dejanem Vincicem, który gra na rozegraniu. Do tego potężna siła na przyjęciu, czyli od lat mega solidny Żaliński i przyszłość polskiej kadry Fornal. Libero to bardzo dobry były przyjmujący Ruciak i złoty polski junior, środkowy Huber.
Po drugiej stronie siatki również gwiazdy. Toniutti, Deroo, Bieniek, Zatorski, Kaczmarek, Śliwka. Każdy z nich to podstawowy gracz swoich mocnych reprezentacji.
Dysproporcja w kursach jest ogromna, a mecz będzie stał na styku. Jeżeli do tego dołożymy atut własnej hali, który w tym przypadki jest niesamowicie ważny to widać ewidentnie zwycięstwo gospodarzy z Radomia. Zaksa nie przejdzie całej rundy bez porażki, bez przesady.