>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

21. kolejka LOTTO Ekstraklasy (8.02-11.02.2019)

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi

Zapraszam do dyskusji

i podawania swoich typów z analizami

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas aby wznowić rozgrywki ekstraklasowe. W wielu klubach zimą doszło do sporych zmian jeśli chodzi o sytuacje kadrowe. Kluby dalej meldują się na zgrupowaniach i szlifują formę na najważniejszy moment sezonu.
Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok typ Jagiellonia Białystok kurs 2.35 Fortuna
Zacznę od wzmocnień Jagiellonia Białystok zakupi Zorana Arsenica, Imaza oraz Kostala to są same wzmocnienia z Krakowskiej Wisły. Z Spartaka zakup Kadleca oraz Scepovica z Videoton. Z kluczowych zawodników którzy opuścili klub i przenieśli się od innych to m.in: Frankowski, Burliga, Grzyb, Machaj, Sheridan oraz Świderski. Według mnie Jagiellonia mimo że kilku czołowych zawodników opuściło klub to według mnie staną się jeszcze mocniejsi. Jagiellonia bez wątpienia jest jednym z grona kandydatów do Mistrzostwa Polski. Nikt nie byłby zaskoczony gdyby to właśnie Jaga była by Mistrzem Polski. Oczywiście jest kilku kandydatów na to miejsce, ale Jaga ma ogromną szanse zagrać w Lidze Mistrzów chodz zadanie jest bardzo trudne. Miedz początek sezonu bardzo dobry nie chcieli pokazywać, że są zespołem, który awansował dopiero z I ligi. Próbowali grać bardzo ofensywna piłkę i to przynosiło owoce, ale zbiegiem czasu przynosiło to coraz mniejsze profity. Miedz można powiedzieć utrzymała swój skład i praktycznie transferów za wiele nie zrobiła. Ja tutaj idę od początku, że Jaga zdobędzie 3 pkt. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Typy:
Jagiellonia @ 2,35 Fortuna KE ✅✅✅
Jagiellonia DNB @ 1,70 ForBET KE ✅✅✅

Na dobry początek ciekawy mecz w Legnicy. Miedź bardzo dobrze zakończyła jesień 8 punktami w 4 ostatnich meczach, natomiast Jaga złapała lekką zadyszkę pod koniec rundy. Śledząc Jagiellonię w okresie przygotowawczym jasno można stwierdzić że powalczą o tytuł mistrzowski. Dobra gra, zwłaszcza ze Slovanem i przede wszystkim Dynamem Moskwa napawa optymizmem Ireneusza Mamrota. Niezłe okno transferowe również przemawia za Białostoczanami: Zoran Arsenic, Jesus Imaz, Martin Kostal z Wisły Kraków czy Scepovic i Kadlec (prawdopodobnie nie zagra przeciwko Miedzi). Po stronie Legniczan bez większych ruchów na rynku transferowym. To będzie bardzo trudna walka Miedzi o utrzymanie, która rozpocznie się już w piątek. Moim zdaniem tam Jagiellonia wywiezie komplet punktów. Początek rundy to zawsze spora niewiadoma, więc radzę zbyt mocno nie szaleć stawką czy to grając moje typy czy też inne z tej kolejki ESA.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Zagłębie ha +1,5 @ 1,43 LVBET KE ✅✅✅
Remis @ 3,75 STS KE ⛔⛔⛔ (sekund zabrakło...)

Bukmacherzy chyba nie widzieli Lecha w okresie przygotowawczym wystawiając az tak niską liniię na Kolejorza. Lech grał bardzo wolno, sprawiał wrażenie jak by kompletnie grał bez pomysłu, masa błędów, brak skuteczności. Ogólnie rzecz biorac trudno doszukiwać się jakichkolwiek plusów w grze LEcha na ten moment. Na 5 meczy towarzyskich aż 4 Lech przegrał i to 3 z tych 4 z rywalami niżej notowanymi. Zagłebie również bez jakiejś wielkiej rewelacji, ale na pewno Miedziowi znacznie lepiej wyglądali w meczach kontrolnych i w moich oczach to oni są lekkim faworytem tego spotkania, choć Nawałka może mieć coś ukrytego w zanadrzu czego nikt sie nie spodziewa. Stawiam tutaj na remis z lekkim wskazaniem na Miedziowych.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec
Śląsk @ 1,72 Fortuna KE ✅✅✅
Śląsk ha -1.0 @ 2,12 LVBET KE ✅✅✅


Nie zmieniam swojego zdania od początku sezonu. Zagłębie moim zdaniem wróci do Nice I Ligi po tym sezonie i będzie to całkowicie zasłużony spadek. Różne są zdania na ten temat, ale moje jest takie że władze Zagłębia kompletnie nie miały pomysłu jak poprowadzić ten zespół w Ekstraklasie, czego z resztą odzwierciedlenie widzimy w tabeli. Zamiast postawić na zawodników, którzy im ten awans zapewnili i wesprzeć ich ewentualnie 2-3 zawodnikami, którzy realnie byliby wzmocnieniami, plus dawać szansę młodym zdolnym zawodnikom. A tymczasem do Sosnowca sprowadzono całą plejade &quot;pół emerytów&quot;, którzy tylko kasują pieniądze i dogorywają piłkarsko. Tacy zawodnicy jak Nowak, Piotr Polczak, Szymon Pawłowski, Patrick Mraz, Bartłomiej Babiarz czy Adam Kokoszka nic nie wnoszą do zespołu i jedyne co dadzą temu zespołowi to degradację szczebel ligowy niżej. Oglądałem spotkania z Istrą i Zmojnem oraz skrót meczu z ŁKSem i mimo że te dwa ostatnie to zwycięstwa to kompletnie mnie gra nie przekonuje. W moich oczach znacznie lepiej wyglądał Śląsk paradoksalnie osiągając gorsze wyniki, choć jakość rywali była znacznie wyższa. Szczególnie gra Wrocławiam podobała mi się w zremisowanym meczu z Aalborgiem. Stawiam tutaj na w miare pewne zwycięstwo Śląska
Cracovia - Piast Gliwice
Cracovia lub remis i poniżej 3,5 gola @ 1,73 LVBET KE ✅✅✅


Chyba największa niewiadoma tej kolejki. Bardzo wyrównany mecz w moich oczach. Oba klubu nieźle radziły sobie w okresie przygotowawczym, zwłaszcza znaczne postępy w defensywie. W obu klubach nie działo się zbyt wiele jeśli chodzi o rynek transferowy, oba kluby utrzymały swoich podstawowych zawodników co tylko działania ich korzyść w kontekście walki o górną cześć tabeli Ekstraklasy. Zastanawiałem się nad remisem w tym spotkaniu, ale wydaje mi się że ten typ to bardiej bezpieczna opcja. Janusz Filipiak zaufał całkowicie Michałowi Probierzowi i są tego co raz to lepsze efekty. Kolejny okres przygotowawczy mógł przepracować z drużyną, tym razem bez żadnych turbulencji, jak np przed tym sezonem kiedy z zespołu odszedł Krzysztof Piątek czy wcześniej kontuzje między innymi Damiana Dąbrowskiego. Tym razem wszystko gra, dobra gra w meczach kontrolnych, ustabilizowany skład no i atut meczu przy ulicy Kałuży. Łącznie z Cracovią z remisem jest under 3,5 gola. Oba zespoły pokazały ostatnio niezłą defensywę, więc nie spodziewam się tutaj gradu bramek.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Lechia strzeli gola w 1 połowie @ 2,00 STS KE ✅✅✅
Lechia ha -1.0 @ 3,10 LVBET KE ▶▶▶

Długo myślałem nad tym meczem i nawet prawie już zrezygnowałem z ruszania go w ogóle, ale ejdak po głębszym namyśle pójde w stronę Gdańszczan. Lechia zaczyna walkę o Mistrzostwo Polskki i trzeba dobrze wejść w tę rundę i nie tracić głupio punktów przed własną publicznością z zespołem absolutnie do ogrania. Dobry obóz dla Lechii. Piotrek Stokowiec dużo stawiał na taktykę i grę w defensywie. Byc może wyniki nie najlepsze, ale na pewno bardzo ciężko i dobrze przepracowany ten okres i Lechia będzie się liczyć w walce o tytuł. Bez większych osłabień i kontuzji (obył tylko Sławek Peszko, ale on i tak u Stokowca nie grał). Pogoń natomiast ma za sobą nie najlepszy okres przygotowawczy. Na 4 rozegrane spotkania, przegrali wszystkie 4. Przyznam się szczerze że oglądałem tylko jedno - to przegrane 1:0 z Broendby. Tak Pogoń miała swoje lepsze momenty, generalnie nie było tragedii, ale nie wiem czy to wystarczy na mocną Lechię. Stawiam na biało-zielonych po bardzo przystępnych kursach, które według mnie sa sporym value.
Reszta meczy jutro lub pojutrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Bez większych osłabień i kontuzji (obył tylko Sławek Peszko, ale on i tak u Stokowca nie grał). Pogoń natomiast ma za sobą nie najlepszy okres przygotowawczy. Na 4 rozegrane spotkania, przegrali wszystkie 4. Przyznam się szczerze że oglądałem tylko jedno - to przegrane 1:0 z Broendby. Tak Pogoń miała swoje lepsze momenty, generalnie nie było tragedii, ale nie wiem czy to wystarczy na mocną Lechię. Stawiam na biało-zielonych po bardzo przystępnych kursach, które według mnie sa sporym value.
Bez większych osłabień powiadasz?
Lechia ma spory problem. Wolski rozwalone wiązadła, wyłączony do końca sezonu. Przygłup Mak prawie złamał palec Haraslinowi, złamania na szczęście nie było, ale był wyłączony z przygotowań w Turcji. Odpadają dwa ważne o ile nie najważniejsze ogniwa w ofensywie na dzień dobry. Kolejna &quot;znakomita&quot; informacja z przed tygodonia - Patryk Lipski...odnowiony stary uraz. Naprawdę trzeba mieć sporego pecha, żeby poleciały 3 ważne ogniwa. Chociaż w przypadku Lipskiego prawdopodobnie skończy się na tym, że dzięki opuszczeniu ostatnich sparingów może być gotowy do gry. Dzisiaj trenował normalnie z drużyną.
Inną sprawą jest kasa i zaległości jakie mają w stosunku do wszystkich właściwie. Coś zostało spłacone, nadal nie wszystko więc problem jest spory i niestety nie jest to nowość. Chyba pierwsza zima w Gdańsku, gdzie nie doszedł do drużyny żaden zawodnik (zero, null). Dziwne, gdy klub stoi przed niepowtarzalną okazją na zdobycie czegoś więcej niż top4. Nie wiem czy problem został załatwiony z Zagłębiem ale był spory kłopot z 200 tysiącami za Kubickiego, którego mieli spłacać właśnie w zimę.
Lechia organizacyjnie sportowo oczywiście stoi bardzo wysoko dzięki warsztatowi Stokowca, ale to chyba nie nowość. Tylko przygłupy z Lubina mogły w taki sposób pozbyć się takiego fachowca jak na polskie realia. Gość potrafił wyeliminować Partizan Belgrad by za jakieś pół roku bądź więcej zostać wyrzuconym z klubu. W Gdańsku tylko potwierdza swoją klasę. I wracając do organizacji, defensywa zwłaszcza para stoperów (do czasu przyjścia Stokowca dwa kołki drewniany Augstyn-Nalepa) to dzisiaj wirtuozi gry. Podobnie jak środek pola zarządzany przez Łukasika, który złapał formę życia. Obok Haraslina i Flavio największy plus.
Ciężko cokolwiek tu wybrać. Ani Pogoń nie jest na tyle warta zaufania by miała zgarnąć 3 punkty (nawet w wersji DNB wydaje się grą na zwrot, ani tym bardziej Lechia ze swoimi problemami w ofensywie. Pierwszy mecz, warunki jak to na luty przystało,formy nieznane, nie zdziwi mnie kompletnie nic- w dosłownym tego słowa znaczeniu. Spróbuje wjechać na wariacie.

0-0 dokładny wynik @10,00
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Bez większych osłabień powiadasz?
Lechia ma spory problem. Wolski rozwalone wiązadła, wyłączony do końca sezonu. Przygłup Mak prawie złamał palec Haraslinowi, złamania na szczęście nie było, ale był wyłączony z przygotowań w Turcji. Odpadają dwa ważne o ile nie najważniejsze ogniwa w ofensywie na dzień dobry. Kolejna &quot;znakomita&quot; informacja z przed tygodonia - Patryk Lipski...odnowiony stary uraz. Naprawdę trzeba mieć sporego pecha, żeby poleciały 3 ważne ogniwa. Chociaż w przypadku Lipskiego prawdopodobnie skończy się na tym, że dzięki opuszczeniu ostatnich sparingów może być gotowy do gry. Dzisiaj trenował normalnie z drużyną.
Inną sprawą jest kasa i zaległości jakie mają w stosunku do wszystkich właściwie. Coś zostało spłacone, nadal nie wszystko więc problem jest spory i niestety nie jest to nowość. Chyba pierwsza zima w Gdańsku, gdzie nie doszedł do drużyny żaden zawodnik (zero, null). Dziwne, gdy klub stoi przed niepowtarzalną okazją na zdobycie czegoś więcej niż top4. Nie wiem czy problem został załatwiony z Zagłębiem ale był spory kłopot z 200 tysiącami za Kubickiego, którego mieli spłacać właśnie w zimę.
Lechia organizacyjnie sportowo oczywiście stoi bardzo wysoko dzięki warsztatowi Stokowca, ale to chyba nie nowość. Tylko przygłupy z Lubina mogły w taki sposób pozbyć się takiego fachowca jak na polskie realia. Gość potrafił wyeliminować Partizan Belgrad by za jakieś pół roku bądź więcej zostać wyrzuconym z klubu. W Gdańsku tylko potwierdza swoją klasę. I wracając do organizacji, defensywa zwłaszcza para stoperów (do czasu przyjścia Stokowca dwa kołki drewniany Augstyn-Nalepa) to dzisiaj wirtuozi gry. Podobnie jak środek pola zarządzany przez Łukasika, który złapał formę życia. Obok Haraslina i Flavio największy plus.
Ciężko cokolwiek tu wybrać. Ani Pogoń nie jest na tyle warta zaufania by miała zgarnąć 3 punkty (nawet w wersji DNB wydaje się grą na zwrot, ani tym bardziej Lechia ze swoimi problemami w ofensywie. Pierwszy mecz, warunki jak to na luty przystało,formy nieznane, nie zdziwi mnie kompletnie nic- w dosłownym tego słowa znaczeniu. Spróbuje wjechać na wariacie.

0-0 dokładny wynik @10,00
Pisząc to wiedziałem o Wolski i Haraslinie, jedynie gdzieś ten Lipski mi uciekł. Tera odczytuje że prawdopodobnie zagra, podobnie jak Haraslin. A co do Wolskiego. To bez wątpienia czołowa postać Ekstraklasy, jeśli jest zdrowy, ale powiedz mi kiedy on jest zdrowy?... Ciągle kontuzje, jak nie kolano to staw skokowy, jak nie staw skokowy to kolano itd. Stokowiec wie jaki to kontuzjogenny zawodnik i wie że w dłuższej perspektywie nie ma co z nim wiązać planów, więc jestem przekonany że ma za niego jakąś alternatywę, choćby w postaci Patryka Lipskiego.
Po za tym co do Twojego typu. Warto wrzucić parę groszy na to 0-0. Dwie dobre defensywy, plus obie ekipy po ciężkim okresie przygotowawczym no i od lat te &quot;lutowe&quot; kolejki nie obfitują w bramki.
Pozdrawiam ????
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik

Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Zagłębie ha +1,5 @ 1,43 LVBET KE
Remis @ 3,75 STS KE

Bukmacherzy chyba nie widzieli Lecha w okresie przygotowawczym wystawiając az tak niską liniię na Kolejorza. Lech grał bardzo wolno, sprawiał wrażenie jak by kompletnie grał bez pomysłu, masa błędów, brak skuteczności. Ogólnie rzecz biorac trudno doszukiwać się jakichkolwiek plusów w grze LEcha na ten moment. Na 5 meczy towarzyskich aż 4 Lech przegrał i to 3 z tych 4 z rywalami niżej notowanymi. Zagłebie również bez jakiejś wielkiej rewelacji, ale na pewno Miedziowi znacznie lepiej wyglądali w meczach kontrolnych i w moich oczach to oni są lekkim faworytem tego spotkania, choć Nawałka może mieć coś ukrytego w zanadrzu czego nikt sie nie spodziewa. Stawiam tutaj na remis z lekkim wskazaniem na Miedziowych.
Lech w sparingach grał w totalnie &quot;wymieszanym&quot; składem, dlatego do wyników nie przywiązywałbym aż tak dużej uwagi chociaż faktycznie wyglądało to źle. Nawałka zabrał na obóz ponad 30 piłkarzy, z czego prawie 10 &quot;dzieciaków&quot;. Z drugiej strony ciężko mówić o jakimś zgraniu czy schematach. Obrona w każdym sparingu w innym zestawieniu i w ogóle trudno prognozować jak to będzie wyglądać personalnie w pierwszym meczu w piątek. W Kolejorzu oprócz Tomasika chyba wszyscy gotowi do gry, w tym nowi Letniowski i Żamaletdinow. Jest nowa murawa w Poznaniu. Powinien to być handicap dla Kolejorza.
Najbardziej prawdopodobny skład:
Buric - Gumny, Rogne, Vujadinovic, Kostevych - Trałka, Tiba, Makuszewski, Jóźwiak, Amaral - Gytkjaer.
Przedmeczowo dla mnie absolutny NO BET. Tymbardziej, że trudno powiedzieć coś także o rywalu.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec
Śląsk @ 1,72 Fortuna KE
Śląsk ha -1.0 @ 2,12 LVBET KE


Nie zmieniam swojego zdania od początku sezonu. Zagłębie moim zdaniem wróci do Nice I Ligi po tym sezonie i będzie to całkowicie zasłużony spadek. Różne są zdania na ten temat, ale moje jest takie że władze Zagłębia kompletnie nie miały pomysłu jak poprowadzić ten zespół w Ekstraklasie, czego z resztą odzwierciedlenie widzimy w tabeli. Zamiast postawić na zawodników, którzy im ten awans zapewnili i wesprzeć ich ewentualnie 2-3 zawodnikami, którzy realnie byliby wzmocnieniami, plus dawać szansę młodym zdolnym zawodnikom. A tymczasem do Sosnowca sprowadzono całą plejade &quot;pół emerytów&quot;, którzy tylko kasują pieniądze i dogorywają piłkarsko. Tacy zawodnicy jak Nowak, Piotr Polczak, Szymon Pawłowski, Patrick Mraz, Bartłomiej Babiarz czy Adam Kokoszka nic nie wnoszą do zespołu i jedyne co dadzą temu zespołowi to degradację szczebel ligowy niżej. Oglądałem spotkania z Istrą i Zmojnem oraz skrót meczu z ŁKSem i mimo że te dwa ostatnie to zwycięstwa to kompletnie mnie gra nie przekonuje. W moich oczach znacznie lepiej wyglądał Śląsk paradoksalnie osiągając gorsze wyniki, choć jakość rywali była znacznie wyższa. Szczególnie gra Wrocławiam podobała mi się w zremisowanym meczu z Aalborgiem. Stawiam tutaj na w miare pewne zwycięstwo Śląska
.
Moje 3 grosze odnośnie spotkania, jest tak jak piszesz - Sosnowiec kurs na pierwszą ligę, nie widzę możliwości , żeby się utrzymali, jednak trzeba pamiętać, że to tylko ekstraklasa.
Co do Śląska, duże znaczenie ma Mączyński w sparingach które udało mi się zobaczyć, bylo widać, że ma poziom i doświadczenie i że pewnych rzeczy się nie zapomina. Będzie mocnym wzmocnieniem drużyny.
Dodatkowo bardzo dobrze wygląda Musonda, śmiem twierdzić, można to będzie zweryfikować za 15-16 kolejek, że ma szansę być TOP3 skrzydłowych w lidze i to nie jest przesadzone, pierwszy mecz - okej, nie wyszedł, ale kolejne pokazują, że dobry drybling, technika i dość dobre wykończenia pozwala patrzeć pozytywnie na tego gracza.
Jedyne co martwi, to środek obrony, Golla, Celeban to jest jakiś dramat, doświadczeni gracze, a cały czas są pod formą i popełniają głupie błędy, dodatkowo dochodzi lej jak po bombie na lewej obronie, Cotra zawieszony, Augusto kontuzja, zagra Cholewiak pewnie, ale on jest bardziej ofensywnym i zostawia tam dziurę, ewentualnie Pawelec. Ale tutaj to dizała w drugą stronę - słaba jakość z przodu.
Generalnie wydaje mi się, że będzie jakieś 2-0 dla Śląska , ale nie wykluczam wyniku typu 3-1,3-2 itd - wysokiego bramkowego, bo jak pokazał pierwszy mecz koncentracja jest ważna, chociaż przy nowym trenerze tej klasy to się już nie powinno wydarzyć.

EDIT: mefiuu pomyliły Ci się sparingi, z Aalborgiem jest skrót 9 minut, który nie oddaje wszystkiego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
betxp 230

betxp

Użytkownik
Raport z Lechii. Haraslin na 100% nie zagra z Pogonią. Od 3 tygodni ma podejrzenie złamania palca. Stokowiec dziś mówił, że za tydzień jak się już wszystko zagoi to wejdzie na pełne obroty, bo na obozie normalnie pracował na siłowni. Póki co Haraslin ma gips ;)
Lipski normalnie trenuje już i Stokowiec mówi, że wygląda to obiecująco, a sam piłkarz wstawia film jak wali bramki Kuciakowi z dalszej odległości. Więc tutaj Stokowiec może mocno blefować. Po to aby Pogoń nie była pewna jak w środku wyjdzie Lechia. Pamiętajmy, że Pogoń ma również mocny środek pola.
Co do innych ciekawych informacji. Dużo w sparingach minut dostawał 17-letni Mateusz Żukowski na skrzydle i naprawdę grał wyśmienicie na tej pozycji. Kto wie czy nie wybiegnie w sobote. On jest nominalnym napastnikiem, ale trener uważa, że na pozycje numer 9. To jeszcze za dużo mu brakuje. Chłopak dużo walczy i umie ładnie schodzić ze skrzydła wykańczając akcje.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Wisła Płock - Legia Warszawa
Legia lub remis i powyżej 2,5 gola @ 2,40 LVBET KE ⛔⛔⛔

Jako jedyne w tej kolejce odpuszczam spotkanie w Gdyni, kompletnie nie wiem jak je podejść.
A spotkanie w Płocku będzie moim zdaniem najciekawszym w tej kolejce. Nafciarze mają ambicj, aby tę 13 pozycję na jesień znacznie poprawić i powalczyć w górnej ósemce. Moim zdaniem bardzo dobre transfery. Przede wszystkim Ariel Borysiuk będzie wartością dodaną, z resztą potwierdził już to w sparingach, gdzie był kluczową postacią Płocczan. W towarzyskich meczach oprócz Borysiuka bardzo dobrą formę pokazywali również Merebashvili, Ricardinho, Dominik Furman czy Damian Szymański. W defensywie wykrystalizowała się dwójka: Igor Łasicki, Alan Uryga, która również dobrze sprawdziła się w okresie przygotowawczym. Wisła personalnie moim zdaniem jest teraz w pierwszej piątce w Ekstraklasie, jeśli tylko potwierdzą to dobra grą na wiosnę to o górną część tabeli dla nich jestem pewien. Dobry okres przygotowawczy ma również za sobą Legia. Pięć zwycięstw i jedna porażka to dobry bilans, tym bardziej że przy niezłej grze. Legia po raz kolejny będzie się liczyć w walce o Mistrzostwo Polski i w moich oczach są faworytem w tym wyścigu. W niedzielę jestem przekonany że zobaczymy bardzo dobre spotkanie, ofensywne, z dużą ilością sytuacji bramkowych i mam nadzieję że goli.
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Powyżej 2,5 @ 1,75 STS KE⛔⛔
Wisła powyżej 1.0 gola @ 1,70 LVBET KE⛔⛔

To będzie ofensywne spotkanie. Dwa kluby, które próbują grać ofensywnie a do tego dochodzą dwie kulejące defensywy. Górnik ma w defensywie problemy od samego początku tego sezonu, widac brak Wieteski, który był liderem tej linii Górnika w zeszłym sezonie i o ile Jimenez z Bochniewiczem nie radzą sobie mocno tragicznie to boki defensywy są jak szwajcarski ser. Wisła powoli wygrzebuje się z tych potężnych problemów jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Niestety na tych problemach ucierpiała znacznie kadra. Odeszli Ondrasek, Kostal, Arsenic i Imaz. Defensywa, oparta na 38 letnim Marcinie Wasilewskim i odrestaurowanym Łukaszu Burlidze (powrót Rafałą Pietrzaka może delikatnie uzdrowić obronę Wisły).imo niezbyt mocnych rywali w okresie przygotowawczym Wisła popełniała spora liczbę błędów w obronie i traciła sporo bramek. W Krakowie a ten moment jest dużo jakości z przodu (Błaszczykowski, Peszko, Basha odwrotnie proporcjonalnie w defensywie. To musi poskutkować bramkami w tym meczu.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Dla mnie w tej kolejce są tylko 2 mecze godne uwagi na które można postawić i wydają się w miarę pewne. Reszta spotkań to loteria i nie zdziwi mnie żaden wynik jaki może tam być
kursy fortuna
Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec - 1, kurs 1,72✅
Dla obu drużyn ważny mecz w kontekście utrzymania. Ważna dla Śląska była zmiana trenera na Vitezslava
Lavičke, który ma spore doświadczenie i prowadził m.in Spartę Pragę. W Czechach jest uznawany za jednego z czołowych czeskich trenerów i liczę tutaj na jego dobre przygotowanie zespołu. Co do Zagłębia przeszli rewolucje kadrową i o ile ich transfery jak na ich możliwości nie wydają się złe to o tyle na początku wątpliwe jest to aby zgrały się wszystkie elementy gry

Wisła Płock - Legia Warszawa - 2, kurs 2,15✅

Legia będzie chciała ruszyć od samego początku rundy wiosennej w stronę mistrzostwa. Nie stracili również nikogo z podstawowego składu a na zgrupowaniu, myślę, że przygotowali się bardzo dobrze mając przy tym fachowca a nie osoby na przyuczeniu i co ważne obyło się bez poważniejszych lub dłuższych kontuzji. Co do Wisły to nie widzę przewagi w żadnym elemencie na ich korzyść a przy dobrym przygotowaniu Legii trudno im będzie choćby zremisować
 
psychol32 420,5K

psychol32

Użytkownik
Sosnowiec skreślają wszyscy a moim zdaniem oni zaskoczą i powalczą o utrzymanie. Kursy 1.70 z kawałkiem w tej lidze nie są do gry.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Jagiellonia wygra @ 2,35 Totalbet

Pierwsze, co mnie przekonało to po prostu rozkład ostatnich ligowych spotkań zespołów. Miedź obecnie notuje długą jak na zespół tego pokroju serię bez porażki. Jagiellonia w tym sezonie tak długiej serii bez wygranej jeszcze nie miała. Ponadto postawa zespołu z Białegostoku podczas okresu przygotowawczego napawa optymizmem, stwarza i wykorzystuje okazje oraz potrafi długo wytrzymać napór rywala. Zespół z Legnicy też się nie podda, prawdopodobnie jak zwykle u siebie ruszy od początku do przodu i ogólnie zagra niezłe zawody. W rezultacie spodziewam się wyrównanego spotkania i jednobramkowej wygranej gości.
✅ Wygrany
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Typ: over 2,5
Kurs: 1,75
fortuna
W końcu, stało wracają na stadiony piłkarze naszej rodzimej Ekstraklasy. Na początek Miedź Legnica na swoim obiekcie przy Alei Orła Białego podejmie Jagiellonię Białystok. W drużynie gospodarzy nie przeprowadzono wielkiej rewolucji, do zespołu przyszli Hiszpan Joan Ramon z cypryjskiego Limassol, któremu było już dane biegać po polskich boiskach w barwach Śląska Wrocław. Drugi nabytek to Bośniak Bozo Musa z Koprivnicy. Podopieczni Dominika Nowaka spedzili trzy tygodnie w Turcji gdzie przygotowywali się do rozgrywek i zagrali tam kilka sparingów: Slavia Sofia 2-1, Czerno More Warna 1-1, Vardar Skopje 2-1, Charabowsk 2-3 i Czernomorec Odessa 1-2. W lidze zajmuja obecnie 12 miejsce z dorobkiem 21 punktów i dobra postawa w ostatnich czterech kolejkach (Wisła Kraków 2-0, Górnik Zabrze 3-1, Lechia Gdańsk 0-0, Korona Kielce 0-0) pozwoliła im wymknąć się ze strefy spadkowej. Przejdę teraz do ekipy z Białegostoku w tej kadrze z kolei nastąpiło więcej zmian niż u rywali. Do zespołu dołączyli: Martin Adamec z Wisły Puławy, Andrej Kadlec ze Spartaka Trnava, Stefan Scepovic z Videotonu oraz trzej byli Wiślacy, Zoran Arsenic, Jesus Imaz i Martin Kostal. Podobnie jak większość ligi &quot;Pszczółki&quot; też przygotowywały się w Turcji, rozegrali tam cztery sparingi: Arsenał Tuła 1-2, Slovan Liberec 3-1, Karpaty Lwów 1-0, Dinamo Moskwa 2-1. Jagiellonia jest obecnie na czwartym miejscu i do liderującej Lechii Gdańsk traci dziewięć oczek. Najlepszym strzelcem na wiosnę w ekipie Ireneusza Mamrota był Karol Świderski, 9 goli, który odszedł do PAOKu Saloniki obecnie liderem pozostaje Litwin Arvydas Novikovas z dorobkiem siedmiu goli. Natomiast wśród rywali znacznie bryluje Fin Petteri Forsell (9bramek) drugi w kolejności Estończyk Henrik Ojamaa ma zaledwie trzy trafienia. W inauguracyjnym wiosennym spotkaniu liczę na duża ilość bramek i dobre widowisko. Mimo że mamy luty to pogoda dopisuje i powinno to działać na plus tego spotkania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Wisła Płock - Legia Warszawa typ Legia Warszawa kurs 2.15 forBET
Wracamy do rozgrywek w Ekstraklasie Wisła Płock będzie podejmować u siebie Warszawską Legie. Legia w tej kolejce ma naprawdę w sumie nie wielką szanse bo liczy się bilans bramkowy a tam jest różnica trzech bramek ale szanse minimalne są jak po zwycięstwie nad Wisłą Płock mogą znalezc się na fotelu lidera. Wisła ostatnie mecze grała bardzo zle zajmujac po zakonczeniu rundy jesiennej dopiero trzynastą pozycje w lidze. Legia czuję, że od początku wystartuje na pełnym gazie i wyprzedzenie Lechii to moim zdaniem to tylko kwestia czasu. W Lechii bardzo dużo kontuzji i według mnie Legia powinna to wykorzystać. Do Legii z Genoa dołączył Medeiros. Do klubu także dołączyli Rocha i Agra którzy także powinni zrobić różnice w swoim klubie. Wisła pozyskała dwóch znanych zawodników ale ostatnio pod formą Borysiuka i Kuświka . Według mnie mimo iż Wisła będzie chciała pokazać, że potrafi wygrać z Legia to w tej sytuacji Legia i na sparingach i po koniec rundy jesiennej po prostu spisywała się o wiele lepiej. Wiadomo początki rundy zawsze stoją pod duzym znakiem zapytania, ale Legia ten mecz po prostu powinna wygrać jeśli myśli w tym sezonie o Mistrzostwie Polski. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Miedź Legnica :-: Jagiellonia Białystok
obie strzelą gola @ 1.64
Unibet

Pierwsze spotkania to na pewno dla nas wielkie niewiadome, dlatego ciężko jest tu cokolwiek napisać na temat formy poszczególnych graczy, ustawienia itd. Przejdźmy jednak do tego co zimą działo się w obu zespołach. Miedź Legnica spokojnie podeszła do okienka transferowego, a do klubu dołączyli z rezerw Rafał Adamski oraz obrońca Musa i pomocnik Juan Roman. Z klubem pożegnali się Ayong oraz Denis Gojko. Dziś nie zobaczymy na boisku na pewno Adriana Purzyckiego (pauza za żółte kartki) i Franka Adu Kwame (poza kadrą zespołu). Brani pod uwagę nie będą też Mateusz Żyro (rehabilitacja) ani Mateusz Piątkowski (wystawiony na listę transferową). Jagiellonia natomiast zrobiła kilka ciekawych transferów i jest to chyba najlepsze okienko transferowe tego klubu. Do Białegostoku zawitali obrońca Arsenic oraz Kadlec, którego nie zobaczymy jutro na boisku - leczy uraz, pomocników Adamec oraz Kostal, jak i napastników w postaci Scepovic oraz Imaz (również leczy uraz). Nie zapominajmy, że pozyskani gracze mają za zadanie zastąpić min. Frankowskiego, Świderskiego, Sheridana, Bezjaka, Burligę, Klemenza nie wiadomo co z Rafałem Grzybem. Obie drużyny mają za sobą kilka sparingów przed rundą wiosenną i z tego co widzę to trochę goli w nich padło.
SPARINGI Jagiellonia -
Arsienał Tuła (Rosja) 1:2
Slovan Liberec (Czechy) 2:0
Karpaty Lwów (Ukraina) 1:0
Dynamo Moskwa (Rosja) 2:1
SPARINGI Miedź Legnica -
Slavia Sofia (Bułgaria) 2:1
Czerno More Warna (Bułgaria) 1:1
Neftczi Baku (Azerbejdżan)
Czernomorec Odessa 1:2 (Ukraina)
Nie zapominajmy, że Miedź w rundzie jesiennej miała jedną z najsłabszych obron w lidze, lecz końcówka roku w ich wykonaniu była naprawdę dobra. Tego nie można powiedzieć o rywalu gospodarzy, który myślami był już chyba przy świętach, a trzy ostatnie mecze ligowe bez zwycięstwa nie dały powodów do radości kibicom. Na to spotkanie wybieram BTS, jak dla mnie jedną z najbezpieczniejszych opcji. Miedź musi punktować, a żeby punktować to musi zdobywać gole by uciekać od strefy spadkowej, rywal trudny i zarazem nie wygodny ale walką, determinacją i zaangażowaniem są w stanie dziś ugrać punkty. Trener Mamrot ma ręce pełne roboty bowiem musi bardzo szybko zgrać zespół jeśli dalej chce brać o udział w walce o europejskie puchary i mistrzostwo Polski. Murawa w Legnicy jest bardzo dobrze przygotowana do tego spotkania, a więc nie pozostaje nic innego jak poczekać do pierwszego gwizdka...
 
V 0

volson

Użytkownik
W towarzyskich meczach oprócz Borysiuka bardzo dobrą formę pokazywali również Merebashvili, Ricardinho, Dominik Furman czy Damian Szymański. W defensywie wykrystalizowała się dwójka: Igor Łasicki, Alan Uryga, która również dobrze sprawdziła się w okresie przygotowawczym. Wisła personalnie moim zdaniem jest teraz w pierwszej piątce w Ekstraklasie, jeśli tylko potwierdzą to dobra grą na wiosnę to o górną część tabeli dla nich jestem pewien.
3 kolejne zdania, 3 kolejne ciekawostki.
1. D. Szymański nie grał w żadnym meczu sparingowym - przeniósł się do Rosji. Poza tym, jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym zawodnikiem, był nowy lewy obrońca - Angel Garcia.
2. Racja, wykrystalizowała się dwójka - A. Dźwigała i A. Uryga.
3. Rozumiem, że to subiektywna opinia, ale mimo wszystko delikatna przesada z tą pierwszą piątką. Z pierwszą dziesiątką, ewentualnie ósemką, bym się zgodził.
 
samuel24 6,7K

samuel24

Użytkownik
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Typ: Lech wygra obie połowy
@4.65 Fortuna
Typ dość ryzykowny gdyż potrzebuję, by Kolejorz już w pierwszej połowie otworzył wynik spotkania.
Lecz wg mojej opinii bardzo prawdopodobny. Nowy Trener Lecha Poznań Adam Nawałka, który Lecha prowadzi od 4 spotkań zbiera całkiem niezłe recenzje. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale 9 punktów w czterech meczach i bilans bramkowy 9-1 mogą napawać optymizmem. Jeśli wykluczylibyśmy pierwsze spotkanie Nawałki w barwach Lecha, które rozegrał w Krakowie z Cracovią i porażkę 1-0, to potem przyszły trzy mecze wygrane z zachowaniem czystego konta. Mecz z Cracovią odbył się tydzień po zatrudnieniu byłego selekcjonera, więc można przypuszczać, że nie wszystkie jego filozofie gry zostały wprowadzone.
Lech traci do prowadzącej Lechii 9 oczek. W naszej ekstraklasie taka przewaga może zostać zniwelowana bardzo szybko, na co liczą kibice Kolejorza.
Trener Nawałka w swoim niedawnych wypowiedziach mówił, że okres przygotowawczy przebiegł pomyślnie pomimo pewnych niedogodności.
Inne nastroje panują w Lubinie gdzie po zwolnieniu Mariusza Lewandowskiego stery objął holender Ben Van Dean, który pełni rolę trenera tymczasowego. A przynajmniej tak miało być gdyż miał on prowadzić Miedziowych do końca roku, a przygotowanie przed rundą wiosenną miał już przejąć nowy szkoleniowce. Szczegółów nie znam, ale do dzisiejszego meczu z Lechem na ławce wciąz usiądzie holender, który głównie pracował z młodymi zawodnikami w Holandii.
Ja stawiam dziś na pewna wygraną Gospodarzy.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Lech - Zagłębie
Typ: 1
Kurs: 1,88
Godz: 20:30
Bukmacher: Totolotek
Pierwsza kolejka po przerwie zimowej to zawsze lekkie kupowanie kota w worku, ale z tych faworytów w tej kolejce najpewniejszy wydaje mi się Lech. Nawałka miał teraz sporo czasu na pracę z tym zespołem, a przecież już poprzedni rok kończyli bardzo udanie. Jak na warunki Ekstraklasy to trzeba przyznać, że znakomity szkoleniowiec i Lech powinien kontynuować pogoń za Legią i Lechią. Zagłębie nie jets jakimś wielkim zespołem i w górnej ósemce ich w tym sezonie raczej nie widzę. Na plus Lecha to także wreszcie brak kontuzji oraz brak osłabień zimą, więc zespół powinien być zgrany po tych wszystkich przygotowaniach.
 
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
WKS-ZS
Sobota :15.30
typ :BTS
Kurs: 1.72 bwin
Sląsk zazwyczaj overowy i bts&#39;owy tak samo jak Zaglebie. Historia spotkan obu zespołów to pokazuje.
Dodatkowo druzyna gosci przeszla spore przemeblowanie.Na rynku transferowym byli chyba najaktywniejsza druzyna w lidze.
Odeszło 9 zawodników a dołączyło 10!
&quot;Trzech Słowaków: bramkarz Lukas Hrosso (z Nitry), oraz dwóch byłych piłkarzy Trnavy, defensywny pomocnik Lukas Gressak i środkowy obrońca Martin Toth, pierwszy w historii klubu Grek - obrońca Giorgos Mygas (z Panetolikosu), dwóch gruzińskich napastników Giorgi Iwaniszwili (z Dinama Tbilisi) i Giorgi Gabedawa (z Chikhury). Z Zagłębia Lubin 2 przyszedł napastnik Olaf Nowak, z Legii Warszawa wypożyczony został obrońca Tomasz Nawotka, z Korony Kielce przyszedł pomocnik Mateusz Możdżeń, a pomocnik Dawid Ryndak z Puszczy.&quot;
Kontuzji kolana w przerwie zimowej nabawił się pomocnik Bartłomiej Babiarz i w tym sezonie już nie zagra.
Do Śląska przyszli jak już wyżej wspominaliście przyszli : Mączyński, Hołownia i Musonda. Obrana nadal bez konkretnych wzmocnień, czyli widmo bramek nieuniknione.
ZS chcąc się utrzymać nie ma nic do stracenia w meczach wyjazdowych więc pójdą na wymianę.Śląskowi nie będzie wypadało przegrać więc także będzie chciał coś strzelić.
Spadają kursy na ZS ale wole zagrac pewniejszy kurs na Obie strzelą , gdzie przy takim rozgardiaszu kadrowym wszystko jest możliwe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom