>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Lahti (08.02 - 10.02.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Tym razem Puchar Świata zawita w odległe strony Europy, a dokładnie do fińskiego Lahti. Dwa lata temu odbyły się tu MŚ gdzie złoty medal w drużynie zdobyli Polacy, a indywidualnie medal zdobył Piotr Żyła. Przed rokiem swoje chwilę miał na tej skoczni Kamil Stoch, który wygrał konkurs indywidualny.
W tym sezonie nieodmiennie sobota zarezerwowana na konkurs drużynowy, który jest jedną z ostatnich prób przed MŚ w Austrii. W niedzielę konkurs indywidualny do którego kwalifikacje już w piątek. Dla mnie zadziwiający brak Eisenbichlera, który podobno ma odpoczywać przez konkursami w Willingen i Seefeld. Co Wy o tym sądzicie? Dobra decyzja? W naszej kadrze jedna zmiana. Za Stefana Hule, który ostatnio nie skaczę najlepiej zastąpił Maciek Kot.
Zachęcam do komentarzy i podawania typów.
Program PŚ w Lahti (HS130):

Piątek, 08.02.2019
14:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje
Sobota, 09.02.2019
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 10.02.2019
15:15 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Bardzo dobry ruch Niemca, bo Prognozy na weekend nie są optymistyczne, ma padać mokry śnieg i wiatr na poziomie 3-5 m/s , więc może być loteryjne lub w ogóle nie będzie konkursów, a Niemiec odpocznie i na spokojnie potrenuje.
Spróbujemy jeden typ na kwalifikacje:
Kobayashi R. - Kubacki D. 2 @2.55

Jutro ma niby być jeszcze w miarę spokojnie, najtrudniejsze warunki zapowiadane są na sobotę i niedzielę. Japończyk lekka zniżka formy, potrafi zawalić skoki, zwłaszcza przy ciężkich, zmiennych warunkach, a takie mają być i jutro. Dawid pokazał klasę na mamucie, nigdy wybitnym lotnikiem nie był, a tu proszę bardzo, dwa miejsca na podium, oczywiście były ciężkie warunki i loteryjne konkursy, ale każdy w takich skakał, co pokazuje, że Dawid jest w życiowej formie w tym sezonie i na prawdę z szansami na Medal indywidualny na MŚ, zwłaszcza na małej skoczni. Wracając do typu, Japoniec wielka niewiadoma, może zawalić i odpuścić skok w kwalifikacjach, Dawid zawsze skacze na 100%, przy takim kursie warto za drobne pograć, zważywszy na jutrzejszą prognozę.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Masz rację prognozy nie są najlepsze ale wiatr będzie napierał z południa, a więc będzie padał prostopadle w siatki, które zawsze są rozwieszone na tej skoczni. Nie mówię, że to sprawę rozwiąże ale powinny się skoki odbywać.
Ja osobiście myślę, że Eisenbichler popełnia wielki błąd i skreśla swoje szanse na medal MŚ. Czas zweryfikuje ale jest teraz w dobrej (choć nierównej) formie. Przerwa, odpoczynek może tylko rozwalić systematyzm skakania w PŚ, a też nie wydaje mi się by on był aż taki zmęczony. Jest wielu zawodników, którzy skaczą tyle samo co on i nie narzekają na brak sił.
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Faktycznie dziwna sytuacja z Niemcem i trochę niezrozumiała decyzja jak dla mnie. Jakie będą efekty przekonamy się w ciągu miesiąca. Myślę, że będą chcieli przeprowadzić zawody za wszelką cenę i nie będę zdziwiony jak przeniosą je na mniejszą skocznie, gdyby rzeczywiście wiatr okazał się takim dużym problemem. Wtedy z jednej strony siatki, z drugiej te skocznie są tak zbudowane, że duża dodatkowo osłania jeszcze mniejszą i jak pojawiają się duże podmuchy na dużej to okazuje się, że na mniejszej można poskakać w miarę równych warunkach
Co do naszych ciekawe jak zostanie zestawiona drużyna, czy Horngacher będzie ciągle mocno przywiązany do Kota. Ze słów Długopolskiego wynika, że te spokojnie treningi nie przyniosły żadnej ekstremalnej poprawy i problem skręcania po wyjściu z progu nadal istnieje.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Zwycięzca drużynówki: Norwegia @5,75 forbet
Niemcy osłabieni brakiem Eisenbichlera.
Polska ma trzech (Stoch, Kubacki, Żyła) stabilnych zawodników ale 4 może całkowicie zawalić (Kot? Wolny?).
Norwegia, jeżeli wystąpi w składzie: Johansson, Forfang, Granerud, Stjernen wydaje mi się, że może powalczyć i max dałbym na nich kurs 3-3,5.
W obecnym sezonie podczas drużynówki w Zakopanem Polacy skończyli na 3.miejscu z notą: 1117,2pkt. Norwegia zakończyła dopiero 8. Jednak trzeba pamiętać, że Forfang raz nie skoczył, dyskwalifikacja za kostium. Gdyby skoczył na podobnym poziomie jak w pierwszym skoku, Norwegia miałaby 1128,3 pkt.
W Obersdorfie indywidualnie Polacy spisali się bardzo dobrze, ale wracamy na mniejsze skocznie.
edit: forbet ma info, ze chodzi o konkurs na HS130, więc w przypadku przeniesienia na małą skocznię zrobią zwroty
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
W ostatniej duzynowce na Polakow placili 1.40. I gdyby nie dyskwalifiakcja Norwega nawet na podium bysmy sie nie zalapali. Tutaj 1.25. Pozostawie to bez komentarza
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Zwycięzca drużynówki: Norwegia @5,75 forbet
Niemcy osłabieni brakiem Eisenbichlera.
Polska ma trzech (Stoch, Kubacki, Żyła) stabilnych zawodników ale 4 może całkowicie zawalić (Kot? Wolny?).
Norwegia, jeżeli wystąpi w składzie: Johansson, Forfang, Granerud, Stjernen wydaje mi się, że może powalczyć i max dałbym na nich kurs 3-3,5.
W obecnym sezonie podczas drużynówki w Zakopanem Polacy skończyli na 3.miejscu z notą: 1117,2pkt. Norwegia zakończyła dopiero 8. Jednak trzeba pamiętać, że Forfang raz nie skoczył, dyskwalifikacja za kostium. Gdyby skoczył na podobnym poziomie jak w pierwszym skoku, Norwegia miałaby 1128,3 pkt.
W Obersdorfie indywidualnie Polacy spisali się bardzo dobrze, ale wracamy na mniejsze skocznie.
edit: forbet ma info, ze chodzi o konkurs na HS130, więc w przypadku przeniesienia na małą skocznię zrobią zwroty
Tym bardziej się opłaca moim zdaniem ponieważ czym mniejsza skocznia to Norwedzy mają mniejsze szanse na sukces , dlatego pobieram ten kursik już przed kwalifikacjami
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Tym bardziej się opłaca moim zdaniem ponieważ czym mniejsza skocznia to Norwedzy mają mniejsze szanse na sukces , dlatego pobieram ten kursik już przed kwalifikacjami
Przecież Norwegowie są kompletnie bez formy. Myślałem że odpalą na lotach , bo zawsze roznosili inne reprezentacje , a teraz żaden z nich nie stał na podium, jedynie forfang skakał przyzwoicie i łapał się w 10. Moim zdaniem Polacy powalczą z Austrią o wygraną , a Norwedzy z Niemcami o 3 miejsce, jeśli oczywiście warunki pozwolą na rozegranie konkursu .
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
W ostatniej duzynowce na Polakow placili 1.40. I gdyby nie dyskwalifiakcja Norwega nawet na podium bysmy sie nie zalapali. Tutaj 1.25. Pozostawie to bez komentarza
Juz mamy na Polske 2.25 zamiast 1.25. Identyczna sytuacja jak W ost druzynowce gdzie przed treningami i kwalami na Polske dawali 1.40 Po treningach dali 2.50. Zyla bardzo słabo skakal
 
N 0

nole-champs

Użytkownik
Witam . Szybko i na temat dzisiejszej drużynówki. Wg mnie Wygrają Polacy Dlaczego ? Niemcy bez Marcusa największego asa w tym sezonie , Austriacy powalczą wydaje mi się o 3 miejsce ten kraj przeżywa kryzys w skokach i gdy by nie postawa Stefana Krafta żaden z nich indywidualnie w tym sezonie by się nie liczył. Najgroźniejszymi rywalami będą Norwegowie . Stabilna czwórka skoczków jednak wg mnie nie maja lidera i to im przeszkodzi . Japończycy mogą namieszać pod warunkiem że Rioyu będzie skakał dalej od wszystkich liczę ze włącza się w walkę o podium. Ale na dzisiaj stawiam zwycięstwo Biało Czerwonych
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Austriacy powalczą wydaje mi się o 3 miejsce ten kraj przeżywa kryzys w skokach i gdy by nie postawa Stefana Krafta żaden z nich indywidualnie w tym sezonie by się nie liczył.
Ja bym nie lekceważył Austriaków. Może indywidualnie rzeczywiście tylko Kraft skacze cały sezon bardzo dobrze, ale drużynowo wyglądają solidnie. Dwukrotnie stawali w tym sezonie na podium konkursów drużynowych (w ostatnim przegrali o 0,1 pkt z Niemcami). Hayboeck z Aschenwaldem skaczą tutaj naprawdę fajnie i wyglądają lepiej niż chociażby Żyła w naszej drużynie. Dochodzi jeszcze Schlierenzauer, którego forma może być zagadką. Ale we wczorajszych próbach wypadł dobrze (13, 34, 11). Gdyby zsumować punkty poszczególnych zawodników z wczorajszych skoków, to Austriacy byliby odpowiednio na 3, 2 i 1 miejscu (dla porównania Polacy 2, 3, 3). Jeżeli pogoda pozwoli, powinniśmy być świadkami bardzo ciekawego konkursu. Wydaje się, że o zwycięstwo będę walczyć Norwegowie, Polacy i Austriacy. Nie wymieniam Niemców, bo skaczą tutaj słabo, a dodatkowo nie mają Eisenbichlera, który ostatnio prezentuje się zdecydowanie najlepiej z nich.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Wczoraj zagrałem Norwegie za 5.75 na forbecie , dzisiaj kontra na Austrie za 5.0 na totalbet i kase wyciągam , nie czuje aby Polaczki dali tutaj rade . Żyła i Wolny mogą zawalić , skaczą w kratke . Austria bardzo dobrze sie spisuje na tej skoczni , norwegia jak to norwegia zawsze jest mocna , bo mają mocną i równą grupe. Dlatego myśle ze te dwie nacje bedą dziś walczyć o 1 miejsce
 
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dzisiaj krótko, ale konkretnie. Norwegia wygra po bardzo dobrym kursie 2.50. Na więcej typów niestety brak czasu, ale jak Norwegia wygra to i tak 80% zysku, lub straty w innym scenariuszu. I nie ma znaczenie, że Stjernen za Tande. Nawet lepiej, bo bałem się lądowań Tandego.
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Jak oceniacie Finów, powąchają ósemkę? Zastanawiam się nad pograniem Czechy/Szwajcaria przeciwko Finom, odpowiednio 1,62 i 1,5. Gospodarz gospodarzem ale jak się ma beznadzieją kadrę to ciężko uznać to za poważny atut
 
H 45

hohoho1100

Użytkownik
Dzisiaj krótko, ale konkretnie. Norwegia wygra po bardzo dobrym kursie 2.50. Na więcej typów niestety brak czasu, ale jak Norwegia wygra to i tak 80% zysku, lub straty w innym scenariuszu. I nie ma znaczenie, że Stjernen za Tande. Nawet lepiej, bo bałem się lądowań Tandego.
Pod warunkiem, że żaden z nich nie zostanie zdyskwalifikowany. Bo parę razy to im się zdarzało.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Dzisiaj krótko, ale konkretnie. Norwegia wygra po bardzo dobrym kursie 2.50. Na więcej typów niestety brak czasu, ale jak Norwegia wygra to i tak 80% zysku, lub straty w innym scenariuszu. I nie ma znaczenie, że Stjernen za Tande. Nawet lepiej, bo bałem się lądowań Tandego.
jak nie ma znaczenia ze stjernen za tande? skoro dla ciebie skok 100a 120 to bez znaczenia to gratuluje... przecież stjernen moze zawalic wszystko jednym skokiem.. a Robert miewa tez skoki przerózne.. raz ci skoczy do czołówki zeby zaraz byc sredniakiem.. taki Kubacki sprzed lat.. dzis ja bym dał na Austrie.. kraft równo skacze i dobrze, Hayboeck doswiadczony nie sadze aby zepsuł.. Aschenwald solidnie naprawde skacze.. tylko Schliri taki niepewny..Polacy tez lekka niewiadoma.. o Stocha Kubackeigo nie ma sie co bac ale zyła wolny to tez potrafia zaskoczyc jak i pozytywnie jak i negatywnie..
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Ja na dziś proponuję bardzo ciekawy Typ, Mianowicie chodzi o Finow, którzy skaczą u siebie i powinni powalczyć.. Wczoraj Alto oddał świetny skok a reszta Finow przeciętnie ale na pewno lepiej niż Czesi nie licząc Koudelki Myślę, że skacząc u siebie w kraju będą wystarczająco zmotywowani, by cokolwiek pokazać i powinni być lepsi od przeciętnych Czechów. Kurs na to zdarzenie w okolicach 2,00 było wczoraj, a dziś już wacha się pomiędzy 1,70, a 1,90.
Finlandia - Czechy 1
 
N 0

nole-champs

Użytkownik
jak nie ma znaczenia ze stjernen za tande? skoro dla ciebie skok 100a 120 to bez znaczenia to gratuluje... przecież stjernen moze zawalic wszystko jednym skokiem.. a Robert miewa tez skoki przerózne.. raz ci skoczy do czołówki zeby zaraz byc sredniakiem.. taki Kubacki sprzed lat.. dzis ja bym dał na Austrie.. kraft równo skacze i dobrze, Hayboeck doswiadczony nie sadze aby zepsuł.. Aschenwald solidnie naprawde skacze.. tylko Schliri taki niepewny..Polacy tez lekka niewiadoma.. o Stocha Kubackeigo nie ma sie co bac ale zyła wolny to tez potrafia zaskoczyc jak i pozytywnie jak i negatywnie..
Gdy pisałem ten komentarz nie było jeszcze zmiany w kadrze Norwegii
 
M 12

mrowagno

Użytkownik
No właśnie mam zagraną Norwegię, ale trudno. Nie daje kontry żadnej tylko liczę, że jednak powalczą o zwycięstwo. Zagrałem jeszcze:
1 seria Koudelka - Leyhe 1 @1.3 +
1 seria Aalto - Jelar 1 @1.5 +
Austria miejsce końcowe 1-3 @1.35 =
AKO @2.63

Może jakieś uzasadnienie?
Koudelka na obu treningach i w kwalifikacjach wypadł dużo lepiej. Dobra i stabilna forma. Leyhe złapał ostatnio lekka zadyszke.
Aalto jako lider Finlandii będzie robił wszystko żeby u siebie Finowie weszli do drugiej serii. Spodziewam się, że tak jak w kwalifikacjach nie spali się i skoczy daleko. Jelar jest przeciętny, nic wielkiego nie pokazuje. Słowenia o nic nie walczy w tym konkursie. Raczej nie grozi jej ani podium, ani miejsce poza ósemka. Dużo większą wagę Slowency powinni przywiązywać do konkursu indywidualnego.
Polska i Norwegia są głównymi faworytami zawodow. Uważam, że największe szanse na uzupełnienie podium ma Austria. W treningach i kwalifikacjach dość dobrze się prezentowali. Mają świetnego Krafta. Niemcy bez swojego lidera, Japończycy poza Ryoyu też słabiej.
 
Do góry Bottom