>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Czechy Tipsport extraliga 2017/2018

Status
Zamknięty.
1 461

123pro123

Użytkownik
The boys are back ;)
Jedziemy więc:
Pilzno - Chomutov l. bramek +5.5 @2.15⛔
Wydaje mi się, że już w pierwszym meczu nie zgodzę się z kolegą Rybarzem ;) oczywiście pełna zgoda co do tego, że ta kolejka jest piekielnie trudna do wytypowania, co ma związek z przerwą reprezentacyjną. Jednak nie sądzę, aby ta przerwa tak diametralnie zmieniła grę obu ekip. Stawiałbym tutaj bardziej na zespół Pilzna. Idę jednak w stronę bramek. Wczorajsza kolejka w Szwecji, również pierwsza po przerwie, upłynęła pod znakiem spotkań overowych. Myślę, że tutaj może być podobnie, mniej żelaznej dyscypliny, trochę więcej radosnego hokeja i mnóstwo bramek
Litvinov - Ml. Boleslav zwycięzca 1 @1.76✅
Myślę, że w Litvinovie czekali na tę przerwę, aby poukładać pewne sprawy. Przerwę spędzili na ostatniej pozycji w tabeli i potrzebują dziś punktów, aby tę pozycję opuścić. Wydaje mi się, że rywal jest odpowiedni na przełamanie, gdyż gra Mladej na wyjazdach nie jest jakaś powalająca. Zapewnie Litvinov będzie chciał sprawić po przerwie miłą niespodziankę kibicom, którzy dziś przyjdą obejrzeć spotkanie i wydaje mi się, że powalczą o pełną pulę, podpieram jednak swój zakład i gram na zwycięstwo gospodarzy nie tylko w regulaminowych 60 minutach, ale też po dogrywce lub karnych
Vitkovice - Jihlava 1/+4.5 @2.13⛔:confused:
Tutaj wydaje się być możliwy tylko jeden scenariusz i każde inne rozwiązanie jak wysokie zwycięstwo Vitkovic będzie dla mnie ogromną niespodzianką (może poza bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy). Wydaje mi się, że na ten moment Vitkovice grają najlepszy hokej w Czechach i ciężko będzie dziś beniaminkowi zatrzymać ich i to jeszcze w ich własnej hali. Uważam to zdarzenie za jedno z najpewniejszych dziś
HK - Zlin 1/-6.5 @1.95✅
Zlin jest zespołem, który wydaje się grać tym lepiej im lepszego ma przeciwnika. Dziś jednak wydaje mi się, że więcej szans widzę po stronie gospodarzy i myślę, że to oni będą się ostatecznie cieszyć ze zwycięstwa. Dodatkowo gram under bramkowy, gdyż zawsze mam jakieś takie wrażenie, że HK próbuje jak najmniejszym nakładem sił wygrać spotkania i gdy ma już te 2-0 to nie próbuje za wszelką cenę zwiększyć swojej przewagi, ale skupia się bardziej na tym aby bramki nie stracić.
Kometa - Pardubice 1/+4.5 @1.99⛔
Myślę, że po kryzysie nie ma już śladu. Kometa, podobnie jak reszta czeskich zespołów, zameldowała się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów i na pewno morale poszło w górę. Co ciekawe, obie drużyny spotkały się także dokładnie rok temu w podobnych okolicznościach i dość niespodziewanie to Pardubice wywiozły punkty z Brna. Dziś jednak ta sytuacja nie powinna się powtórzyć i hokeiści mistrza Czech powinni wziąć pełną pulę przy niesamowitej atmosferze jaką z pewnością zgotują im miejscowi fani.
Liberec - Sparta 1 @2.05⛔
Tutaj najbardziej obawiam się tego co postawiłem, ale zaryzykuję. Sparta to kolejna ekipa, która czekała na tę przerwę jak na zbawienie, by Vyborny mógł w pełni wprowadzić swój warsztat i swój pomysł na grę. Czy mu się to udało? Przekonamy się już dzisiaj. Ja jednak mimo wielkiego podziwu dla tego trenera gram przeciwko jego Sparcie. Liberec zanotował niedawno chyba największą niespodziankę w tym sezonie hokejowym eliminując Frolundę na jej własnym lodzie. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Teraz pora przenieść tę grę ze Szwecji na czeski lód i pokazać, że pozycja gospodarzy w tabeli to tylko &quot;przejściowe kłopoty&quot;. Dodatkowo Liberec wzmocniony etatowym reprezentantem Czech - Markiem Kvapilem - który rozwiązał kontrakt w KHL i związał się z Tygrysami. Jak radzą sobie gracze z KHL w Czechach wystarczy spojrzeć na Kubalika, mam nadzieję, że Kvapil wypadnie podobnie, a w zasadzie nie mam żadnych wątpliwości. Tak czy inaczej większe value widzę dziś po stronie gospodarzy i tak też gram
pozdrawiam i powodzenia
Jednak podobnie jak w Szwecji dość sporo bramek w tej kolejce. Niektóre zespoły chyba wyszły na lód myśląc, że już wygrały w szatni.
 
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Przy okazji warto zwrócić uwagę na powrót Kvapila z KHL do ELH. To bardzo wartościowy napastnik i na pewno wzmocni szeregi Liberca. Swoją drogą zastanawiam się czemu nie wrócił do Komety z którą zdobył Mistrzostwo w zeszłym sezonie...hmm?

Kvapil otwarcie wyznał w wywiadzie, ze nie wrócił do Brna, ponieważ pragnął zmiany, w końcu nie zawsze powrót w miejsce sukcesu jest dobrą opcją, a domyślam się, że zawodnik ma jeszcze swoje ambicje i chciałby jakiegoś nowego wyzwania. Czas pokaże, ale generalnie powrót do czeskiej ligi na pewno na plus, znana marka, doświadczenie i bycie &quot;w domu&quot; zamiast tułaczki po Rosji, wielogodzinnych przelotów i oczekiwania na pensję, w końcu Rosjanie bardzo ładnie próbują opakować swój produkt, niemniej z roku na rok coraz wiecej klubów jest zadłużonych, nie wypłaca zawodnikom pensji i generalnie robi się syf.
 
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Ehh jak zwykle spóżniony ;) No cóż nie ma się już co silić na analizy bo mecze rozpoczęte, zwłaszcza, że i tak mecze po reprezentacji to wrózenie z fusów. Niemniej najbardziej ciekawi mnie starcie Tygrysów ze Spartanami. Gospodarze dokonali nie lada wyczynu eliminując Frolundę i to na jej lodzie, goniąc praktycznie wynik cały czas. W lidze cienizna, w LM zupełnie inny zespół. Na pewno będzie to motywacyjny kop i zastrzyk pewnosci siebie. Dodatkowo nowa twarz w zespole, jeden z głównych autorów mistrzostwa Komety, nic tylko się cieszyć. Trener co prawda był z młodzieżą na zgrupowaniu, jednak ma asystentów, wszystko było pewnie rozrysowane, poza tym żyjemy w świecie internetu, także jego nieobecność pewnie nie była znacząca.
Sparta to co podkreślacie na pewno czekała na tą pauzę, trener mógł na spokojnie nakreślić swoją wizję, poznać zawodników,dotrzeć do nich i poćwiczyć co nie co, ale.....nie wydaje mi się by Sparta już od dziś zaczęła grać jak za dotknięciem magicznej różdżki, treningi wiadomo potrzebne, jednak najlepszym treningiem jest mecz i dopiero tam mogą przełożyć warianty gry. Spodziewam się progresu, jednak chyba musi minąć kilka meczów, by drużyna zweryfikowała pracę z nowym trenerem w przerwie na kadrę.
Bardzo ciekawi mnie właśnie Sparta, bo mam chęć wybrać się w niedzielę do Pragi na mecz ze Stalownikami. Może ktoś chętny?;) Ocelari wczoraj bęcki straszne, niemniej jak zobaczyłem skład, wiedziałem co się świeci. Solidni gospodarze a na przeciw nim, młodzież (bracia Kovarcik, 16letni Raska, Bartko, Adamek), plus rekonwalescenci Roth i Hrna, można by rzec farma z Frydka, a do tego absencje Marcinka, Adamskiego i Ruzicky, Irgla.
 
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
No proszę, ciekawa wymiana się właśnie dokonała w Extralidze na linii Praga - Hradec Kralove. Z Pragi do HK zmierza Zamorsky, który totalnie się nie sprawdził, zaś w przeciwnym kierunku idzie Jarusek, który ewidentnie w tym sezonie jest cieniem samego siebie. Kto wie jak na zawodników i nowe kluby wpłyną te ruchy transferowe.
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
22 kolejka
Pirati Chomotov - Verva Litvinov @ 1.50 ⛔
Zacznę od tego,że w poprzedniej kolejce Chomotov dobrze się zaprezentował. Widziałem cały mecz. Zostawili sporo zdrowia na lodzie,walczyli,grali sprytnie. Bardzo dobrze w obronie. Lukes w bramce zastąpił Laco, zanotował świetny występ i parady stylem motyla! Piratom zabrakło 11 sekund do wywiezienia punktu z Pilzna o_O Myślę więc,że to dobry prognostyk przed meczem z Litwinovem,ale i remis bardzo prawdopodo
Jihlava - Pilzno @ 1.70 ✅
No a Pilzno w swoim stylu...szybko,konstruktywnie,bardzo grożni w przewagach. Kubalik i Mertl robą różnicę! .Może warto postawić na ich gole,bo pojawiła się rywalizacja. Mają 16-15 z tego co pamiętam. Teraz wypad na trudny teren do Jihlavy. Beniaminek na pewno będzie walczył,ale przy tempie i jakości Pilzna nie widzę raczej szans na wygraną czy choćby remis Dukli. Wygrali ostatnio wyjazdowy mecz w Ostravie,ale to moim zdaniem nie jest argumentem na ich korzyść w tym spotkaniu.
Pardubice - Liberec @ 2.28 ⛔
Muszę przyznać,że dobrze ogląda się grę Liberca. Widać,że finalista z zeszłego sezonu wrócił na właściwe tory. Zwycięstwo nad Frolundą dodało im pewności. Jest drużyna i zaangarzowanie na lodzie. W ELH trzeba iść w górę tabeli,bo już ostatnio było dno.Do tego doszedł Kvapil,który miał już swoje okazje ze Spartą i liczę,że jutro coś ustrzeli @ 3.6
No a Pardubice w ostatniej kolejce pokonały Kometę. Jednak tutaj też nie sugerował bym się tym zwycięstwem,bo to nie Pardubice zagrały świetny mecz tylko Kometa zagrała na ::zoltakartka: Nie wiem co stało się z tą drużyną,ale to co grali z Pardubicami to było jakieś nieporozumienie. Nie mogłem uwierzyć,że taka drużyna potrafi zagrać taką padakę. Wstyd! Swoją drogą w niedziele powtórka z finału i jak narazie to Liberec jest dla mnie zdecydowanym faworytem patrząc na formę. Ciekawe co to bedzie,liczę na dobry mecz ;)
Resztę meczy na razie odpuszczam. Sparta zwyżkuje i bedzie łapać rytm, zgranie,taktykę. Już z Libercem było widać progres... Kurs jednak nie zachęca.
Jestem ciekaw co sądzicie na temat Ocaleri ze Zlinem. Ostatni mecz przegrali 4-0 z Olomoucem grając wybrakowanym składem. Z kolei z tego co pamiętam to w tym sezonie przegrali już wyjazd w Zlinie też 4-0. Nie wierzę jednak w taki scenariusz. Myślę,że po ostatnich porażkach Trinec będzie chciał wywieżć punkty ze Zlina,który nie gra nic specjalnego. Może Ocelovy Fanda wrzucisz coś z pierwszej ręki;)
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Hmm nie mam chyba wiele do wrzucenia, zapomniałem że dziś święto w Czechach i godziny meczów niedzielne, wiec niebawem ruszaja a ja w pracy.... co do Trzynca.....widze że skład na dzis znów mlodziutki i przetasowany, wrócił Irgl i Marcinko, boje się że znów dziś da znać o sobie fatum i przekleństwo Zlinu, obym sie jednak mylil, albo tegie baty albo uciulaja jak w Litvinovie :)
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
23 kolejka
Typy ostatnio nie wchodzą. No ale nie ma co się łamać. Jedziemy dalej ????
Liberec/x - Kometa @ 1.54 fortuna ✅
Mimo srogiej porażki Liberca w Pardubicach to nadal uważam,że Bily Tigri są faworytem spotkania z Kometa. Mistrzowie grają fatalnie i mimo potencjału tej drużyny to wątpię,czy przełamią się na ten mecz. Kometa przegrała u siebie z Vitkovicami, wcześniej nijaki mecz z Pardubicami...
Jest to zdecydowanie mecz kolejki i powtórka finału z zeszłego sezonu.Transmisja w CT Sport. Liberec na wyjazdach wygląda bardzo słabo,ale już u siebie jest bardzo dobrze! Z rozegranych dotychczas 9 spotkań wygrali 8. Dominują na własnym lodzie i jutro biorąc pod uwagę progres Liberca w ostatnim czasie to stawiam na ich wygraną. Do przemyślenia też Bakos i Kvapil w punktacji kanadyjskiej . edit :/ Kvapil gol /asysta ✅
Pilzno - Vitkovice / podwójna szansa 0-0 @ 2.01 ✅
Pilzno straciło Kubalika. Nie rozumiem dlaczego najlepszy strzelec ELH odchodzi do ligi szwajcarskiej...Wiem,że wypożyczenie,że kasa,układy...ale był w formie,zaliczył reprezentacje i szkoda,że zabraknie tego zawodnika w czeskiej lidze,bo robił różnicę. Na pewno odbije się to na overovej statystyce Skody. Vitkovice wygrały wyjazdowy mecz z Kometą i mam nadzieje,że powalczą z osłabionym Pilznem. Mertl @ 2.30
Dobrze też wygląda win Litvinova ✅ i bts 2+ w meczu Sparta - Ocelari ⛔ (2-1) . Chomotov pech i zła passa,ale też i niemoc w ataku. Vondraka już przymęczony ciągnięciem drużyny, łapie kary, reszta jakoś bez błysku,choć wyjazdy są o dziwo lepsze w ich wykonaniu niż mecze domowe. Może wreszcie wejdzie jakaś petarda Valacha@ 8.00 edit:/asysta
HK w dobrej formie. Co do wyniku to raczej Hradec i under 5.5 ✅/ edit:/ (3-2 po dogrywce) Jak nie widzieliście,to polecam interwencje Rybara w 34 min z Mladą w ostatniej kolejce. Magia hokeja. Niesamowite ????
Zachęcam do komentarzy
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
1 461

123pro123

Użytkownik
No ok to tym razem na zielono ;)
Sparta - Trzyniec - 2 druzyna il. bramek +2.5 @2.09⛔
Ocelari troche w kratke, ale i Sparta jeszcze nie na najwyzszych obrotach. Licze na otwarty hokej i jednak kieruje sie w strone Stalownikow. Dlugo zastanawialem sie tutaj nad remisem i to remisem na czysto po 60 minutach bo sa ku temu mocne przeslanki jednak ostatecznie decyduje sie zagrac ze Ocelari zdobeda przynajmniej 3 bramki i jest to spory kredyt zaufania w ich strone
Litvinov - Jihlava - 1 @1.75✅
Dlugo nie myslac gram w strone gospodarzy, ktorzy z pewnoscia beda chcieli podtrzymac dobra serie zwyciestw. Szanse ku temu spore, choc Dukla pokazala w dwoch ostatnich meczach, ze nie skladaja broni i ostatnie miejsce w zadnym wypadku ich nie interesuje. Mimo wszystko moj typ w strone gospodarzy ktorzy wyraznie odzyli po przerwie i zaczynaja grac naprawde niezly hokej
Zlin - Mlada - podwojna szansa 0-0 @1.83⛔
Mecz druzyn o podobnym potencjale stad tez typ na remis. Doskonale odzwierciedla to takzenie tabeli gdzie obie ekipy sasiaduja ze soba. Ostatnio nieco gorsza forma obu zespolow wiec oba potrzebuja punktow, idealnym rozwiazaniem bedzie wiec ich podzial bo mysle ze zarowno gospodarze jak i goscie beda walczyc do ostatnich sekund
Liberec - Kometa - 1 @2.46✅
Kolejny mecz w ktorym moje typy skierowane sa bardziej w strone gospodarzy. Obie ekipy maja cos do udowodnienia i wydaje sie ze bedzie to underowy mecz ktory tak naprawde moze rozstrzygnac jedna bramka. Mam nadzieje ze Liberec w koncu odpali w lidze i pokaze choc niewielka czesc tego co w Lidze Mistrzow.
Pilzno - Vitkovice - 2 druzyna l. bramek +2,5 @2.42✅
Ciekawy mecz w Pilznie ale nie sposob pominac ogromnego oslabienia gospodarzy - najlepszy strzelec nie tylko Pilzna ale i calej ligi sezon dokonczy w... lidze szwajcarskiej a konkretnie w Ambri Piotta skad byl do Pilzna wypozyczony. Vitkovice w niezlej formie choc to jak ostatnio zmascili moj kupon to sie nie miesci w glowie. Daje im jednak podobnie jak Trzyncowi kredyt zaufania
HK - Chomutov (+1.5) - 1 @1.85⛔
Przykro mi to pisac ale nie wierze w jutrzejsze postawienie sie Piratow gospodarzom. HK u siebie zwlaszcza jest bardzo wymagajacym rywalem. Traca bardzo malo bramek i to jest kluczem do ich bardzo efektywnej gry. 5 punktow straty do lidera wobec jego problemow kadrowych wydaje sie byc niczym. Uwazam ze jutro pewne zwyciestwo gospodarzy, goscie - czym mocno mnie smuca - wciaz w slabej formie, mimo iz na wyjazdach zdecydowanie lepiej to raczej jutro sa bez szans
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Niestety wyjazd do Pragi na mecz musiałem odwołać, ale co się odwlecze.....W sumie już w styczniu mi nie wyszło, ale wtedy akurat dobrze, bo Ocelari doznali najwyższej porażki w historii klubu (3:12). Dzisiaj nie ma raczej obaw o powtórkę, bo ani Sparta nie jest tak niebezpieczna, ani Trzyńczanie nie są w takiej metnalnej, fizycznej i i personalnej rozsypce jak wtedy, nie ma konfliktów w szatni ani z trenerem. Przychylam się do kolegi 123pro123 że biało-czerwoni są w stanie strzelić 3 bramki w O2 Arenie, wszak jeśli chcą wywieźć stamtąd punkty to 1 czy dwa gole na pewno nie wystarczą. Optymizmu dodaje dla mnie osobiście fakt, ze jak śledzę Stalowników od 5 lat to wiem, że ze Spartą akurat grać potrafią, zarówno u siebie jak i na wyjeździe, czy to w zasadniczym czy to w PO. nie wiem czy to kwestia psychiki i mobilizacji na stołęczny klub, ale zawsze są to zacięte, świetne spotkania obfitujące w bramki.
W Hradec Kralove nie spodziewam się niespodzianki, gospodarze solidni, mocna defensywa, ofensywnie bez rozmachu, ale na tyle na ile potrzeba, odejscie Jaruska pewnie nie będzie wielkim osłabieniem. Piraci na 10 ostatnich spotkań tylko raz zgarnęli czyste 3 punkty, kiepsko, nie jest to więc chwilowy spadek formy, czy sinusoida, a regularny brak formy, pomysłu, skutecznosci. Kto chce przyjrzeć się dokąłdniej drużynie Mountfieldu i odbiera CT Sport będzie miał nie lada okazję, bo na 8 najbliższych transmisji telewizyjnych, HK będzie brane na tapetę aż 4 razy!! Jednak nic dziwnego bo zagrają z Kometą, Vitkovicami, Pilznem i Trzyńcem, czyli same mecze na szczycie.
Hit kolejki to chyba spotkanie w Pilznie, oba zespoły na fali, bramkostrzelne i mimo braku Kubalika to uważam, że gospodarze nie polegną, może remis, może czysta jedynka. Dlaczego nie Vitkovice? Bo choć wydaje się, że powinny wygrać, to czysto statystycznie i psychologicznie uważam, że 5 zwycięstw wyjazdowych z rzędu to już dużo i noga musi się powinąć, a z kim jak nie z liderem.
W podobny sposób oceniam powtórkę finału, uważam, ze Kometa musi się przebudzić, może stadion Liberca przypomni im finałową serię, może Liberec za bardzo bedzie chciał rewanżu przed włąsną publiką. Mają z Kometą bardzo niekorzystne H2H, poza tym nie wiadomo, czy zepsół nie zachłystnął się sukcesem w LM. Patrzac na ostatnie 10 spotkań obu ekip bardzo możliwy remis ????
W starciu na dnie tabeli właściwie każdy scenarius możliwy, goście mają najmniej kar w lidze, stąd gospodarze nie będąmieli pewnie wielu szans na grę w przewadze, obie ekipy na podobnym poziomie w strzelaniu i traceniu bramek, spodziewam sie zaciętego spotkania, raczej bramkowy under. Nie mam pomysłu na ten mecz przyznam szczerze, nie przepadam za spotkaniami ousiderów, ciężko się o cokolwiek zaczepić. jeśli już mam coś wybrać,poszedłbym w stronę gości, jak już stawiać to na niespodziankę, na coś z potencjalnie wyższym zyskiem, może wyjazdowa wygrana w Ostravie nakopnie pozytywnie beniaminka?
Zlin - Mlada Boleslav bardzo podobna analiza, oba zespoły bardzo w kratkę, mizernie, H2H wyrównane,częste remisy, jako, że tu również może być wszystko psychologicznie wskażę na gości z uwagi na syndrom &quot;nowej miotły&quot;, bo Kyhos to liczący się szkoleniowiec w lidze, zwłaszcza na początku pracy co pokazał start z Ocelari rok temu, później było już coraz gorzej....
 
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Poniedziałek przeleciał co oznacza, że jutro kolejna kolejka czeskiej Tipsport Extraligi, w której emocji nie powinno zabraknać....
Już na początek najciekawsze starcie w Ostravar Arenie, gdzie miejscowe Vitkovice skrzyżują hokejki z Mountfieldem HK. Obie ekipy łądnie punktują w ostatnim czasie, czołówka tabeli. Przyjezdni z tego co widzę lubią lodowisko w Ostravie i ostatnio często z niego wracają zwycięsko, lub przynajmniej z remisowym punkcikiem, aczkolwiek ostatnie wyjazdy są dosyć słabiutkie jeśli chodzi o bramki. Jeśli zagrają mądrze w defensywie a Rybar będzie znów miał dzień w bramce to gospodarze też nie nastrzelają. Dość powiedzieć, że w niedzielę mecz HK - Comutov na strzały to zaledwie 16:13. Myślę, że spotkanie będzie underowe.
Wspomniany Chomutov ugości młodzież z Trzyńca, a dokąłdniej młodzież, debiutantów, zapożyczeńców z farmy Frydek-Mistek. Stalownicy wciąż z &quot;mocną&quot; ławką kontuzjowanych - Roth, Krajicek, Adamsky, Ruzicka, Petrużalek.....te nazwiska w normalnej sytuacji powinny stanowić wyjsciową piątkę, no ale cóż, plaga kontuzji się zdarza. Zlepek trzyniecko-frydecki nieźle sobie poczynał w Pradze, skromna porażka, może gdyby nie gol do szatni krótko po wyrównaniu, to wynik byłby inny. Nie spodziewam się przekonywujacego zwycięstwa biało-czerwonych, mimo iz Piraci nie zachwycają. Pokusiłbym się tutaj o tym ze obie ekipy strzelą po ok 2 gole, generalnie powinniśmy zobaczyć 5 bramek w meczu.
Dukla kolejny wyjazd i kolejne baty, nie wiem jak można grać tak słabo na wyjazdach, z czego to wynika, aż tak brakuje im wsparcia kibiców? Chociaż patrzac na tabelę, Liberec poza domem jeszcze gorzej....wniosek? Jeśli beniaminek chce myśleć o utrzymaniu a do domu z podróży nic nie przywozi, to musi ciułać punkty u siebie, zaryzykowałbym opcję że Jihlava wbije 3 bramki do sieci Liberca, który tą sięć miał na wyjazdach najczęściej dziurawioną (48bramek/12spotkań).
Mlada Boleslav bardzo ofensywnie rozpoczęłą pod nowymi wodzami, zlińskich Szewców czy tam Baranów właściwie w pojedynkę rozniósł ich były gracz Holik (gol i trzy asysty). Skodovka dosyć dobry ma bilans z Ołomuńcem, który w weekend pauzował po dobrym meczu z Trzyńcem. Myślę że padnie tu trochę bramek i raczej spotkanie overove, Konrad nie będzie co chwile kończył z czystym kontem w ekipie Kogutów.
Inny ciekawy na papierze mecz kolejki to Pilzno - Brno. Na papierze bo forma mistrza nie zachwyca. Lider mimo wyrwania jednego z kłów - Kubalika, daje radę, w Komecie coś się zacięło, pojedyńcze przebłyski, nie jest to jednak ten zespół, ten monolit, który od początku sezonu potrafił gonić wynik i pewnością siebie przechylać szalę zwycięstwa na włąsną korzyść. Myślę, że również over 4,5
Pardubice - Litvinov hmm obie ekipy muszą zbierać co się da by uniknąć barażów na koniec sezonu, zacięte spotkanie, patrząc na H2H od cholery remisów, stawiam więc dla tych co lubią grać wyższe kursy solo, ze bedzie tutaj podział punktów.
Sparta skromnie ograła &quot;łapankę&quot; z Trzyńca, w dodatku tracąc Michalka (wstrzaśnienie mózgu), Zlin cieżkie baty i kolejna porażka. Myślę, że Prażanie, pójdą za ciosem i zapunktują z rywalem w ewidentnym dołku i chociaż Zlin raz na czas lubi sprawić Sparcie psikusa, to na ten moment chyba nie jest w stanie gładko wygrać w Pradze, stawiam na skromne zwycięstwo gospodarzy i niewiele bramek.
Czekam na Wasze przemyślenia ;)
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
24 kolejka
Skoda Pilzno - Kometa Brno/x (3 tercja) @ 1.41 fortuna ✅
No to teraz mamy hit kolejki w Pilznie. Lider kontra Mistrz w kryzysie. I co tu może się zdarzyć?
Pamiętam ostatni mecz tych ekip i było to świetne widowisko. Hokejowa uczta. Spotkanie rozpoczeło się dominacją Pilzna i szybkim prowadzeniem 3-0. Kometa jednak wzieła się do roboty i po 60 min było 4-4. Gol Erata na początku dogrywki wprawił w euforię kibiców z Brna. Co się zmieniło od tego czasu? Ano Pilzno umocniło się na pozycji lidera, ale straciło najlepszego strzelca Kubalika. Kometa natomiast wpadła w jakiś stan kiepskiej gry. Niby nic u mistrzów się nie zmieniło,a coś ostatnio nie trybi. Trzeba zaznaczyć,że ważnym ogniwem Komety jest Erat (23 kb),który już dawno nie zapunktował. Mam wrażenie,że jak Erat zacznie grać dobry hokej to i cała drużyna odpali. Pokazali nam już w tym sezonie jaki potrafią osiągnąć poziom i mam nadzieje,że w końcu zaczną grać dobry hokej. Już w meczu z Libercem było widać progres,mimo,że na początku grali bardzo defensywny hokej. Jednak w 3 tercji powalczyli o wynik i było fajne widowisko.
Pilzno z kolei w meczu z Vitkovicami pokazało,że jest do ugryzienia na własnym lodzie i trochę fartem wygrali to spotkanie. Mimo 7 bramek w ostatnim meczu nadal uważam,że brak Kubalika odbije się prędzej czy póżniej na overovym stacie Pilzna i zobaczymy bardzej defensywny styl. Będą bronić lidera. Już z Vitkovicami było widać,że Mertl musi przyzwyczaić się do braku Kubalika i zaliczył mecz bez punktu. Warto zaznaczyć,że doszedł obrońca Kindl (331 meczy w NHL)...Można spróbować gol Erata @ 3.30 ✅,lub w pkt.kan +0,5✅ @ 1.55 Ceresnak @ 9 ostatnio 5 strzałów, z tego co pamiętam,może tym razem mu wlezie ;) / edit:asysta
Pardubice mogą powalczyć z Litvinovem u siebie. Ostatnio z Libercem pokazali dobrą formę. Jak najbardziej prawdopodobny remis po dobrym kursie ,raczej over i Pardubice ✅
Sparta powoli się rozkręca i pod okiem Vyborneho zaczyna wyglądać coraz lepiej. Powinni spokojnie wygrać ze słabym ostatnio Zlinem. Można nawet zaryzykować handi na Sparte ::zoltakartka:
W Mladej zamiata nowa miotła Kyhosa, rozjechali Zlin. Jutro Olomouc jest w ich zasięgu i też uważam,że zobaczymy over ✅
Obawiam się,że Ocelari jutro nie zdobędą kompletu. Ja tutaj ide w (kb+0.5) Vondrka✅✅, Marcinko✅✅...Huml✅✅? Kurs bez remisu na Piratów @ 2.05 też wydaje się do grania:confused:
Ocelari !!! ????

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
25 kolejka
Na pierwszy rzut oka takie 3 spotkania:
Liberec (bez remisu) - Pilzno @ 1.89 ⛔ / Kvapil✅✅, Mertl✅✅ (kb +0,5)
Olomouc - Kometa (bez remisu) @ 1.63/ remis / Erat✅, Mallet (kb +0,5)
Litvinov - Vitkovice / x @ 1.58✅
Ciekawe spotkania w Mladej i Trincu,raczej dla gospodarzy;)
 
1 461

123pro123

Użytkownik
Nadchodzaca kolejke widze tak:
Litvinov - Vitkovice - 2 druzyna +2.5 gola @2.02⛔
Gospodarze dzisiejszego spotkania w ostatniej kolejce w zasadzie bez walki dostali 5 sztuk od Pardubic. Dziś zadanie wydaje się jeszcze trudniejsze bo przyjeżdżają VItkovice, które ostatnio są w dobrej formie strzeleckiej. Mimo iż ostatnie wyniki nie są jakieś wyśmienite bo na 5 spotkań przegrali aż 3, to bramki wciąż strzelają i te minimum 3 w każdym w tych 5 spotkań zaliczyli.Tak w zasadzie to na 10 spotkań ta sztuka nie udała im się zaledwie raz w spotkaniu przeciwko Ocelari. Paradoksalnie myślę, że Litvinov aż 5 sztuk tutaj nie dostanie tak jak miało to miejsce w ostatniej kolejce, a kto wie, być może powalczą o pełną pulę. Aby tego dokonać będą musieli z pewnością wykazać się dobrą skutecznością. Liczę na 3 bramki gości, a w meczu niech się dzieje co chce
Trzyniec - Pardubice 1/+4.5 @2.14⛔
Długo walczyłem ze sobą czy w ogóle grać na zwycięstwo Stalowników, bo tak jak niżej wspomina OcelovyFanda Pardubice są naprawdę całkiem dobrze strzelającą drużyną, a ich ostatnie popisy budzą respekt, jednak po namyśle gram na Ocelari. Uważam, że na swoim lodzie udowodnią swoją wyższość i zaczną zbliżać się do szczytu tabeli. Aktualna forma Pardubic myślę, że spokojnie gwarantuje nam tutaj over 4.5 bo nie wierzę, aby dziś ani razu nie zmieścili gumy w siatce Trzyńca.
Ml. Boleslav - Sparta - 1 zwyciestwo @1.77⛔
Mlada wydaje się być w bardzo dobrej formie i wydaje mi się, że dziś Sparta problemów im nie powinna sprawić. Oczywiście gdy tak mi się wydaje to zapewne będzie to zacięty mecz czym Mlada zadziwi zapewne nie tylko mnie i losy spotkania będą ważyć się do ostatnich sekund, stąd też rezygnuję z wyższego kursu i gram zwycięstwo choćby po dogrywce czy karnych za niższy, ale również przyzwoity kurs
Hr. Kralove - Jihlava - 1t/60 - 1/1 @1.97✅
Ten mecz teoretycznie ma tylko jedno możliwe rozwiązanie a jest nim zwycięstwo gospodarzy, kursy na wszelkie zwycięstwa czy handicapy nie są zbyt rewelacyjne stąd też próbuję zagrać tutaj na dominację od samego początku i wygraną zarówno w 1 tercji jak i całym meczu. Zaobserwowałem ostatnio, że Dukla gdy przegrywa 1 tercję to raczej już przegrywa cały mecz. HK z kolei ostatnie mecze to wyśmienita forma a wrażenie robi zwłaszcza wysokie zwycięstwo z Vitkovicami i to w dodatku wyjazdowe. Uważam, że typ ze sporymi szansami powodzenia
Liberec - Pilzno - l. bramek +4.5 @1.69✅
Teoretycznie spotkanie powinno przebiegać pod dyktando gości, jednak jest w Libercu coś, co zawsze każe mi przy nich uważać. Wyraźnie nie mogą wskoczyć w czeskiej lidze na właściwe tory i z pewnością to ich drażni, gdyż w LM potrafią zagrać spotkanie życia. Stąd też uważam, że najlepszym wyjściem jest zagranie tutaj overu bramkowego. Decyduję się jednak na ten niższy więc linia 4.5. Myślę, że obie ekipy będą tutaj strzelać więc nie powinno być większych problemów z pokryciem tej właśnie linii
Olomouc - Brno - podwojna szansa 0-0 @1.84✅
Kometa wciąż jest w formie dalekiej od tej do której wszystkich przyzwyczaiła. Olomouc z kolei na swoim lodzie wyrasta na pogromcę faworytów. Dość powiedzieć, że na 5 ostatnich spotkań wygrał tam jedynie... Litvinov, a przyjeżdżały takie marki jak Trzyniec, Hradec Kralove, Pilzno, Chomutov. Myślę, że można dość poważnie rozważyć opcję zwycięstwa gospodarzy, jednak Kometa w końcu musi się obudzić. Z pełnym szacunkiem dla gospodarzy i respektem dla gości gram tutaj podwójną szansę na remis
 
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Jak dla mnie dosyć apetyczny kursik jest na to ze PArdubice w Trzyńcu strzelą powyzej 1,5 gola a konkretnie kurs 1,69. Piernikarze nie są taką bezzębną drużyną i na 10 ostatnich spotkań 2 razy bez gola, raz z jednym i aż 7 razy pokryli ten over, dodatkowo Ocelari tracą najwięcej bramek jeśli chodzi o czołówkę, widać ze obrona nie jest monolitem, młodzież i doswiadczenie nie zawsze się zazębiają, częste rotacje, dodatkowo Hrubec przeplata mecze świetne z klopsami (głównie między parkanami, moim zdaniem jego największa bolączka. W Pardubicach dobrze wkomponował sięwypożyczony z Trzyńca Marosz. Zobaczymy czy nowe stroje Stalowników przyniosą szczęście czy pecha ;)
Taki sam kurs w meczu Litvonova z Vitkovicami na minimum 5 bramek w meczu, myślę że jak najbardziej realny.
Mlada Boleslav w gazie, ofensywnie nakopnięta nową miotłą, w dodatku przed sezonem dwa razy ograli Spartę, myślę że można spróbować uderzyć w ich stronę. Kurs 2,35 lub z opcją bez remisu 1,75
Mecz Hradca z Jihlavą hmmm chyba nie ma sensu grać, no może handicap na wygraną dwoma bramkami kurs 1,53 ale czy warto? A nóż się beniaminek postawi. Średnio lubię grać takie mecze, niby pewniak ale coś tu śmierdzi.
Liberec-Pilzno, całkiem możliwe, ze kilka bramek wpadnie, ja chyba tutaj zaryzykuję, że obie drużyny strzelą w pierwszej tercji, kursik 3,15 ????
Na koniec lokalne starcie na Moravach, hmm uparcie chyba pójdę w przełamanie się w końcu mistrza, kiedyś ta Kometa musi zagrać solidny mecz.
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
Kometa Brno - Ocelari Trinec @ 1.90 fortuna ⛔
Mistrz pokazał ostatnio,że wraca do swojej formy. Wygląda na to,że już po kryzysie. Ostatni mecz 6 strzelonych bramek,sporo aktywności na lodzie,walki,dobrego tempa. Swietnie pokazali się młodzi (Horky, Necas,H.Zohorna) ,do tego super forma Leosa Cermaka gol @ 5.20 (szkoda,że nie ma go w kb+),Erat przyzwoicie. Wcześniej dobre spotkania z Olomoucem i Pilznem. Wracają Vincour,Svoboda. Widać w szatni i słychać w wywiadach,że się wreszcie przełamali. Ten zespół ma spory potencjał i bardzo szeroką kadrę. Grają u siebie. Mallet @ 3.40
No a Ocelari w niedzielę 4 porażka u siebie. Styl pozostawiał wiele do życzenia. Słaba gra w przewadze,gdzie to ich najwięszy atut. Ogólnie widać braki,zarówno kadrowe,jak i taktyczno,motywacyjne. Tempo niezłe,ale obrona dziurawa i jakoś tak bez powera! ;). Hrubec ostatnio zmieniony przez Hamerlika...
Co do bramek i kb Ocelari to trudno powiedzieć. Marcinko i Ruzicka wyglądają dobrze jak już dochodzi do przewag. Do tego Chmielewski się ostatnio super pokazał..Wydaje mi się,jednak że Ocelari wiele nie postrzelają. Co innego Kometa. Obym się mylił! Już nie mogę się doczekać;)
edit: HAMERLIK !!! mega spotkanie,wygrał to dla Ocelari z Ruzicką! Brawo!!! Kometa mimo porażki też dobry mecz,Cermak i Mallet mieli po setce,ogólnie to Kometa dzisiaj w obronie spotkała się z Hamerlikiem ;) ,który pokazał kunszt i klasę
Kasik w bramce Zlina robi robote. Jeśli jutro zagra tak jak z Pilznem,to znowu zobaczymy under i win Zlina ✅ Vondrka jak zwykle zaangażowany w grę Piratów (kb+)
HK niby lekko w kryzysie,ale grają swoje i powinni ograć Mladą u siebie,bo Kyhos się spiął na Trinec i jutro już gra Mladej może wyglądać słabiej✅
 
1 461

123pro123

Użytkownik
Zlin - Chomutov podwójna szansa 0-0 @1.84 ⛔

Niemal wszystko wskazuje na spokojne zwycięstwo gospodarzy... i to właśnie mnie martwi. Martwi, bo oczywiście Pirati są moją ulubioną drużyną w Czechach, choć ten sezon wydaje się, można powoli spisywać na straty. Choć jak słusznie zauważono w artykule, który podałem wyżej liga jest zaskakująca i gdy wydaje się, że mamy już pewne przesłanki co do danej drużyny ta nagle wywija numer i w zależności od aktualnej formy zaczyna albo przegrywać, albo z każdym wygrywać. Ostatnie spotkania w kolejce ligowej obu ekip to remisy. Zlin co prawda dość nieoczekiwanie zremisował z liderem na jego lodzie, aby w dogrywce wyszarpać jeszcze punkt za zwycięstwo. Pirati również po dogrywce ograli Spartę. Czy dziś zobaczymy kolejną dogrywkę w wykonaniu obu ekip? Bardzo prawdopodobne. Obie ekipy niemalże sąsiadują ze sobą w tabeli, choć śmiało można powiedzieć, że sąsiadują tam ekipy od miejsca 7 do 13, które dzieli zaledwie 4 punkty. Uważam, że dziś są przesłanki ku temu, aby mecz potrwał nieco dłużej niż 60 minut. Dodatkowo zabezpieczam się remisem po 1 tercji
Kometa - Trzyniec 2 drużyna zdobędzie +2.5 bramki @2.19 ✅

Komecie udało się w końcu przełamać kryzysową serię 5 porażek z rzędu. Tylko czy aby nie zeszło z nich ciśnienie, że w końcu się udało? Oby nie, bo mistrzowi naprawdę nie przystoi tak grać. Mimo to szukam tutaj szansy po stronie Trzyńca. Nie stawiam na ich zwycięstwo, ale na bramki i uważam po raz kolejny, że są w stanie zdobyć ich tutaj co najmniej 3. Aż w 4 na ostatnich 5 spotkań między obiema ekipami (w tym we wszystkich 2 z bieżącego sezonu) Ocelari pokrywali ten over. W tym sezonie obie ekipy spotkały się po razie każda na swoim lodzie i dwukrotnie wygrywali gospodarze, choć Kometa uczyniła to dopiero po serii rzutów karnych. Po 60 minutach na tablicy widniał wynik 4-4. W Werk Arenie z kolei Stalownicy nie pozostawili mistrzowi złudzeń wygrywając pewnie 4-1. Myślę, że dziś seria może zostać podtrzymana i to gospodarze mogą z tego pojedynku wyjść zwycięsko, ale mam powody by twierdzić, że goście są w stanie dorzucić coś od siebie do tego aby w meczu padł wysoki over bramkowy, zwłaszcza, że ostatnio Kometa tych bramek traci naprawdę sporo
Hradec Kralove - Mlada Boleslav 02 @2.19 ⛔
Niech będzie. Gram na Mladą na podstawie ich aktualnej formy. Naprawdę ostatnio zaskoczyli mnie mocno in plus jeśli chodzi o wyniki, zwłaszcza spotkań wyjazdowych, a przecież grali z solidnym w swej hali Trzyncem i ograli go 4-2. Dziś staną naprzeciw wicelidera i w dodatku również nie na swoim lodzie. Czy Kyhos po raz kolejny zaskoczy swoich rywali, czy może tym razem będzie musiał uznać wyższość gospodarzy. Dość długo zastanawiałem się czy nie zagrać tutaj na gospodarzy i szczerze przyznam, że jakieś tam kupony na nich poszły, ale ostatecznie na jednym z głównych moich kuponów na dziś taki właśnie typ umieszczam. Myślę, że goście nie są w tym starciu bez szans, choć aby odnieść upragnione zwycięstwo będą musieli wznieść się na wyżyny hokejowego rzemiosła, bo napastnicy Mladej stają naprzeciw najskuteczniej grającym obrońcom w całej czeskiej lidze. Obydwa mecze w tym sezonie wygrane przez dzisiejszych gospodarzy, choć tylko jedno w regulaminowym czasie. Warto odnotować jednak, że oba spotkania były zacięte i obie ekipy mogły zarówno wygrać jak i przegrać. Myślę, że Mlada nie przegra tego spotkania po 60 minutach. Ten typ gwarantuje nam pomyślne rozwiązanie nawet w przypadku zwycięstwa HK po dogrywce lub rzutach karnych, co czyni go jeszcze bardziej prawdopodobnym
pozdrawiam i powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ocelovyfanda 424

ocelovyfanda

Użytkownik
Witam typowiczow i fanów hokeja :) z racji chorych zatok i antybiotyku nie ma zbytnio formy na jakieś głębsze analizy, dziś taka tylko szyba wrzutka z typami na nos, na chory nos hehe
Coś mi sie wydaje, że dzisiaj Pardubice mogą pokonać Sparte, w tym sezonie juz tego dokonali, wiec nie sa na straconej pozycji, zwłaszcza że ostatnio prezentują się dosyć solidnie i powoli pna sie do góry, zaś prazanie nadal dosyć w kratkę. Poza tym to prestiżowy niemal derbowy mecz, piernikarze maja przewagę własnej tafli.
Myślę, że całkiem ciekawy i apetyczny wydaje się być typ ma Mlada Boleslav, ktora gra całkiem miły dla oka ofensywny hokej, plus solidny bramkarz (praktycznie wylapal mecz w Trzyncu). To powinno wystarczyć na Dukle, która sama ambicją i walka nic nie wskora raczej i wydaje się grać coraz słabiej.
Z niespodzianek na pewno rozwazylbym Zlin i Liberec, moim zdaniem oba zespoły moga dzis zaskoczyć swoich faworyzowanych rywali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
Dzisiaj Pilzno powinno spokojnie ograć Litvinov @ 1.43 ✅, tym bardziej po ostatniej porażce ze Zlinem. Gulas gol @ 2.60 /asysta
Kasik może zatrzymać Vitkovice i tutaj też jak OcelovyFanda spodziewam się niespodzianki w postaci remisu lub wygranej Beranów po dobrym kursie. Zlin/remis @ 2.11 ⛔
W Libercu możemy spodziewać się zwycięstwa gospodarzy,choć coś przeczuwam remis✅ Tutaj idę w stronę Bakos(kb+) @1.75 ✅
Mlada/remis jak najbardziej do grania po takim kursie @ 1.51 ⛔ Wiadomo beniaminek potrafi odpalić u siebie,ale jest Maxwell i solidna ostatnio forma Mladej pod okiem Kyhosa.
W meczu Pardubic i Sparty spodziewam się goli 2+ po obu stronach. Do tego po ostatnim meczu Sparty zwróciłem uwagę na solidną gre Jaruska i stawiam jego (kb+) @ 1.67✅
Pozdrawiam i typów na ✅ życzę ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom