>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Rumunia 2017/18

vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Zapraszam do dyskusji, oraz analizy meczów wszystkich lig rumuńskich w sezonie 17/18.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Rumunia, Liga 1
Godzina: 20:00
Spotkanie: FC Voluntari - Astra Giurgiu
Typ: 1
Kurs: 2,63
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Spotkanie w 2 kolejce w lidze rumuńskiej. Próbuję tutaj na gospodarzy z dwóch względów. Po pierwsze dla Astry będzie to 4 spotkanie w ciągu 11 dni i moga być nieco przemęczeni z tego względu. Grają w kwalifikacjach Ligi Europy, gdzie musieli udać się na mecz do Azejberdżanu, podróż plus nagromadzenie meczy może sprawić, że dzisiaj nie będą całkowicie zregenerowani. Po drugie po tym spotkaniu w czwartek Astrę czeka kolejny mecz w Lidze Europy z ukraińskim zespołem Oleksandriya i z tego względu trener gości może dzisiaj dać odpocząć swoim najlepszym graczom skupiając się na tych kwalifikacjach. Liga rumuńska dopiero wystartowała więc będzie jeszcze czas na skupienie się na lidze natomiast w Lidze Europy wpadka oznacza odpadnięcie z rozgrywek więc myślę, że teraz goście tego meczu priorytetowo będą traktować te europejskie puchary. Voluntari ma solidny skład i u siebie są w stanie dziś zdobyć 3 punkty tym bardziej, że zagrają w najmocniejszym składzie.
✅ 3-1
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Rumunia, Liga 1
Godzina: 20:00
Spotkanie: Astra Giurgiu - ACS Poli Timisoara
Typ: X2
Kurs: 1,80
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Astra Giurgiu ma teraz bardzo napięty terminarz i będzie to dla nich 4 spotkanie w ciągu 11 dni a we czwartek grają bardzo ważny mecz rewanżowy na Ukrainie w kwalifikacjach Ligi Europy z Oleksandriyą. Z pewnością priorytetowo teraz traktują europejskie puchary, bo w lidze dopiero początek i będzie można jeszcze podgonić a w pierwszym meczu z ukraińskim zespołem na własnym stadionie zremisowali 0-0 tak więc teraz wszystkie siły będą musiały być rzucone na ten rewanż. Ja tutaj typuję X2, bo myślę, że gospodarze tego meczu nie wygrają ale też nie jestem do końca przekonany czy Timisoarę stać na zwycięstwo w tym wyjazdowym spotkaniu. Goście przed sezonem się wzmocnili i kadrowo wyglądają lepiej jak w zeszłym sezonie ale nowi gracze też jeszcze potrzebują kilku kolejek aby zgrać się do końca z nowymi kolegami. Oba zespoły mają po 1 zwycięstwie i 1 porażce i w tym spotkaniu najbardziej pachnie mi remisem ale, że Astrę czeka to rewanżowe spotkanie na Ukrainie, to też trener może dziś dać odpocząć kilku podstawowym graczom i ewentualne zwycięstwo gości też mnie tutaj nie zdziwi. Jakiegoś wielkiego meczu się tu nie spodziewam a raczej nudnego spotkania zakończonego wynikiem 0-0 lub 0-1, ewentualnie 1-1 ;) Gospodarze myślę, że specjalnie się forsować przed tym rewanżem nie będą a Timisoara też najpierw skupi się na obronie w pierwszej kolejności. Kurs na X2 jest bardzo fajny, bo aż 1,80 i biorę go jak najbardziej. W obliczu tylu spotkań rozegranych przez gospodarzy w ostatnim czasie i tego rewanżu, który czeka ich w czwartek to 1,80 na X2 to promocja i próbuję tego ????
⛔ 3-0
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Astra - FC Vitolul
Over 2,5
Kurs: 2.25
Bukmacher: Forbet
Poniedziałkowe spotkanie najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii. Piąta w tabeli Astra podejmie na własnym stadionie dziewiąty FC Vitolul, moim typem na to spotkanie jest suma bramek powyżej 2.5. Kurs na takie zdarzenie jest bardzo wysoki ponieważ aż 2.25 w Forbecie, spowodowane jest to dość niską ilością bramek jakie padały w tym sezonie w spotkaniach obu zespołów. W dziesięciu ostatnich spotkaniach Astry linia została pokryta zaledwie trzykrotnie, w przypadku gości zdarzyło się to również trzy razy. Dlaczego więc stawiam na over ? Po pierwsze obie drużyny złapały lepszą formę niż na początku sezonu. Gospodarze wygrali dwa ostanie mecze 2-0 oraz 3-1 goście Vitolul zanotował również dwa zwycięstwa w stosunku 2-1 oraz 1-0 jednak ta ostatnia wygrana była nad zespołem Steauy Bukareszt. Forma obu zespołów rośnie od momentu w którym odpadli z rozgrywek europejskich i mogli skupić się wyłącznie na grze w lidze. Z każdym meczem prezentują się lepiej, będzie padać w ich spotkaniach więcej bramek więc trzeba korzystać póki linia na over jest wysoka. Dodatkowo obie drużyny lubią zdobywać bramki w bezpośrednich meczach. Ostatnie trzy takie rywalizacje kończyły się przekroczeniem dzisiejszej linii.
Wynik 3:1
Typ: ✅
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Spotkanie: CFR Cluj - FCSB
Data: 21/09
Typ: Remis
Kurs: 3.15
Bukmacher: STS

Analiza:
W czwartek o godzinie 20:00 rozpocznie się absolutny hit ligi Rumuńskiej. Naprzeciwko siebie satną najbardziej rozpoznawalny i medialny klub FCSB (dawniej Steaua Bukareszt) wraz z tegorocznym potentantem do mistrzostwa CFR Cluj. Jutrzejsi gospodarze z Kluż rozpoczęli w końcu sezon bez ujemnych punktów dzięki czemu mogli spokojnie skupić się na graniu, klub postawił wszystko na jedną kartę i zatrudnił najlepszego rumuńskiego trenera - Dana Petrescu (tak, tego kata z Wisły Kraków), który przyciągnął za sobą kilku ciekawych grajków. Efekt? Pierwsze miejsce po 10 kolejkach bilans 8-1-1 (u siebie 4-0-0) i włączenie się do walki o mistrzostwo. FCSB musiała walczyć na dwóch frontach bo do ligi doszła LM, a poźniej LE stąd lekki falstart i 4 punkty straty do dzisiejszych gospodarzy. Stawiam na remis, gdyż na 10 kolejek Cluj jeszcze nie zremisował u siebie, a FCSB na wyjeździe. Drużyny mają podobny potencjał i nie wydaje mi się, żeby którakolwiek drużyna przechyliła szalę na drugą stronę. Biorę remis w ciemno.
Wynik - 1:1 ✅
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Rumunia, Liga 1
Godzina: 17:30
Spotkanie: Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu
Typ: 2
Kurs: 2,08
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Tabela na początek:

Dla mnie tak jak pokazuje tabela dwoma najsłabszymi zespołami w tym sezonie jest Juventus Bukareszt i właśnie Gaz Metan. Gospodarze tego meczu mają problemy finansowe i wielu piłkarzy odeszło już z zespołu a kilku grozi odejściem. W poniedziałek kolejny piłkarz polubownie rozwiązał umowę z klubem obrońca Voicu. To wszystko nie sprzyja spokojnemu przygotowywaniu się do kolejnych spotkań. Zespół jest w tarapatach finansowe, jest w dołku a do tego między piłkarzami nie ma chemi. Nie wróżę im w tym spotkaniu sukcesu. Astra to solidny zespół i goście myślę, że uporają się z rywalem i wywiozą 3 punkty.
Absencje w Gaz Metan:
obrońcy Voicu (8 występów w tym sezonie, w poniedziałek rozwiązał z klubem kontrakt), Mitic (7 występów w tym sezonie), Zderic (4 występy w tym sezonie) i Cristea (bez występu w tym sezonie, w tamtym sezonie podstawowy gracz 28 występów w tamtym sezonie i 1 gol na koncie) i pomocnik Tarcoveanu (6 występów w tym sezonie)
Zespół gości z kolei nie ma problemów z absencjami i zagra dzisiaj w najmocniejszym składzie.
⛔ 0-0
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Botosani - FC Viitorul
Over 2,5
Kurs: 2.10
Bukmacher: Forbet
Dwunasta kolejka zmagań o mistrzostwo Rumunii. Piąta w tabeli drużyna Botosani podejmuje na własnym stadionie dziesiąte FC Vitorul. Moim typem na ten mecz jest suma bramek powyżej 2.5. Patrząc na ostatecznie poczynania obu drużyn mocno zdziwił mnie taki kurs na to zdarzenie. Gospodarze w pięciu ostatnich spotkaniach trzykrotnie przekraczali tą linię, w pozostałych dwóch brakło im do tego zaledwie jednej bramki. Goście natomiast czynili to czterokrotnie a sztuka ta nie udała im się jedynie podczas potyczki ze Steauą, którą wygrali 1-0. W bezpośrednich meczach również statystyka jest po naszej stronie. Z pośród pięciu ostatnich bezpośrednich starć - cztery kończyły się pokryciem linii. Dodajmy do że w spotkaniach domowych Botosani pada w tym sezonie średnio 3,6 bramki a dodatkowo goście przyjeżdżają będąc w dobrej formie. Wygrali bowiem trzy z ostatnich czterech gier.
Wynik 1:0
Typ: ⛔
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Rumunia, Puchar Rumuni
Godzina: 19:30
Spotkanie: Universitatea Cluj - Dinamo Bukareszt
Typ: 1
Kurs: 7,80
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Spotkanie w 1/8 finału pucharu Rumuni. Próbuję tutaj wariacika w postaci wygranej gospodarzy. Universitatea Cluj to zespół z odpowiednika 3 ligi i pewnie kroczy po awans szczebel wyżej. Zespołu Dinamo z kolei myślę, że nie trzeba przedstawiać, bo każdy wie jak utytułowany jest to zespół w Rumuni. Dziś w Cluj wielkie święto, oba zespoły się przyjaźnią i myślę, że na trybunach będzie komplet publiczności. Według mnie gościom tego spotkania dużo bardziej zależy na lidze i zakwalifikowaniu się do grupy mistrzowskiej niż na tym pucharze i licze, że dziś swoją szanse dostanie wielu zmienników. Zespołu Universitatea Cluj nie wolno lekceważyć, bo kadrowo to dużo lepszy zespół niż liga w której występują i pewnie zmierzają po awans na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Faworytem oczywiście jest Dinamo i powinno to spotkanie zwyciężyć ale łatwej przeprawy im nie wróżę i po cichu liczę tutaj na niespodziankę.
Absencje w Dinamo:
obrońca Oliva (7 występów w tym sezonie), pomocnicy Mahlangu (15 występów w tym sezonie), Costache (14 występów w tym sezonie, 3 gole na koncie) i Nascimento Filipe (14 występów w tym sezonie, 2 gole na koncie) i napastnik Bokila (9 występów w tym sezonie, 2 gole na koncie)
⛔ 1-1
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
FC Botosani - FCSB
Typ: FCSB
@1.90
Uni✅✅

Pierwsze co uczyniłem, to zerknąłem na H2H. Nigdy Botosani nie znalazło recepty na FCSB (może nie chcieli znaleźć?), tylko raz udało im się zremisować.
Nie wiem ile jest prawdy w tym, że właściciele obu klubów klepią się po plecach i robią wspólnie interesy. Nie będę przeprowadzał dochodzenia na ten temat.
FCSB to najbardziej utytułowany klub na Rumunii i porażka czy też remis w dzisiejszym meczu przekreśli ich szansę na mistrzostwo. Na dzień dzisiejszy traca do CFR 8 punktów, wygrywając stratę zmniejszą do 5 punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
W tej kolejce dwa ciekawe mecze w Rumunii. Przygotowałem smaczny dubelek, który powinien siąść.
FCSB - Vitorul 1 @1.65 / 2:0
Craiovia - CFR BTS @1.80 /2:1
Pierwszy mecz to powinna być pewna wygrana ex. Steauy ,walczą oni z Cluj o mistrza i do tej pory oglądają plecy Dana Petrescu i jego spółki. Vitorul w tym sezonie trochę pogubione, ze słabszymi zespołami sobie radzą, ale na wyjazdach trochę są pogubieni. FCSB powinna to ogarnąć i liczyć na potknięcie Cluj.
Tutaj ciężkie zadanie dla CFR Cluj. Są bardzo defensywną drużyną, ale gospodarze są mocni i powinni przełamać sczelny mur CFR. Widzę tutaj BTS, ktorego dawno nie bylo w meczach Cluj, a sercem liczę na wygraną gości, ktorym kibicuje w tej przedziwnej lidze.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Rumunia, Liga 1
Godzina: 19:45
Spotkanie: FC Voluntari - Botosani
Typ: 1
Kurs: 1,7 ✅✅
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Mecz najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii, w którym spotkają się drużyny sąsiadujące w tabeli. Gospodarze to 7 drużyna tabeli, z kolei goście plasują się jedno oczko niżej, czyli na 8 pozycji. Do końca regularnego sezonu pozostała obecna kolejka i jeszcze jedna i obie drużyny mają jeszcze szansę na awans do grupy mistrzowskiej, w której gra 6 najlepszych drużyn, zatem motywacja powinna być duża. Gospodarze mają 2 punkty przewagi nad swoimi dzisiejszymi rywalami i ewentualne zwycięstwo w tym meczu sprawi, że niemal zapewnią sobie oni miejsce w najlepszej szóstce, a wyeliminują z tej rywalizacji Botosani.
Ekipa przyjezdnych w ostatnim czasie prezentuje bardzo słabą formę. Ostatni wygrany mecz to mecz pucharowy z drużyną dzisiejszego rywali, który odbył się pod koniec listopada. Od tamtej pory zanotowali w lidze 4 porażki i jeden remis. Do tego dochodzą trzy porażki w sparingach i jeden remis.
Gospodarze radzą sobie nieco lepiej i po wznowieniu rozgrywek w nowym roku, zdołali zdobyć 4 punkty w dwóch meczach. Warto jednak zaznaczyć, że na swoim stadionie ta drużyna spisuje się bardzo dobrze. Ostatnią porażkę zanotowali jeszcze w sierpniu! Od tamtej pory głównie wygrywają.
Trzy poprzednie mecze pomiędzy tymi ekipami, na stadionie drużyny Voluntari zakończyły się wygraną gospodarzy i dzisiaj liczę na takie samo zakończenie.
 
hyperdyne-sys 54

hyperdyne-sys

Użytkownik
Taki myk w rumuńskiej lidze. Jeszcze wczoraj, przedwczoraj i wcześniej w meczu Astry z Dynamem Bukareszt kursy na Dynamo były bardzo niskie (w okolicach 1,55-1,6), teraz poszły baaardzo w górę. Dlaczego? Ano buki wiedziały, że Astra ma już awans (kwestia bezpośrednich pojedynków, tutaj info: https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/batalia-finala-pentru-play-off-astra-dinamo-si-iasi-viitorul-trei-formatii-se-bat-pe-doua-locuri-in-direct-pe-digi-sport-397455), no ale przyszedł weekend, ludzie przysiedli do stron bukmacherskich i co widzą? Widzą, że coś nie teges, bo Astrę punktowo mogą wyprzedzić dwie drużyny, tak że teoretycznie wypadnie z grupy mistrzowskiej. Otóż nie wypadnie, wywalczyła sobie już to miejsce – że tak powiem – pozapunktowo. Na wszystkich stronach buków to wczytamy, na rumuńskich stronach też. Trener Astry wystawi pewnie, co sam zasugerował, trochę rezerw, tym bardziej że jacyś tam piłkarze zagrożeni są wykluczeniem, a za moment ważny mecz pucharowy. Doszło jeszcze nowe info, że dla graczy Dynama szykuje się premia pieniężna za wygranie spotkania. Zatem – nie sugerujcie się mylącą tabelą, Astra ma już awans. Nie jest oczywiście powiedziane, że się całkiem wyłoży, sam postawiłem BTS z wygraną Dynama (4,60 kurs), ale na pewno ten wzrost kursów na drużynę z Bukaresztu nie jest adekwatny do sytuacji.
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Czyli na flashscore jest błąd, że Viitorul jest nad Astrą i to właśnie majster Rumunii przy niekorzystnych wynikach może polecieć do grupy spadkowej? Prawdę mówiąc dałbym na X2 na nich ( w pierwszym meczu 5:2 dla Viitorul)
_______________________
Na zapleczu też ciekawie ???? Satu Mare dostało -50 punktów, a Targu Mures grający jeszcze rok temu w ekstraklasie oddał mecz walkowerem
 
hyperdyne-sys 54

hyperdyne-sys

Użytkownik
Algorytm na takich stronach jak flashcore, jak widać, nie uwzględnia tych wszystkich niuansów ligi i po prostu pokazuje możliwości drużyn według ich punktów. Dzisiejszy poranek spędziłem na przeszukiwaniu neta, żeby sprawdzić, dlaczego Astra mimo takich punktów ma już pewny awans. Na wszystkich piszą, że Astra ma już awans, również w newsach sportowych, wypowiedziach osób związanych z drużyną, trudno było mi jednak jakoś znaleźć, dlaczego tak jest. Jedynie w wyżej linkowanej stronie jest coś wyjaśnione (chociaż dla mnie też do końca nie jest to jasne): chodzi o wcześniej zagrane mecze, bezpośrednie pojedynki, które MIMO punktacji już dały awans Astrze, jakkolwiek dziwnie to brzmi.
 
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Strasznie zakrecone to wszystko. Ale zastanawia mnie jedno, skoro Astra ma zapewnony awans, zagraja jakies tam rezerwy a piłkarze Dynama walcza o awans i premie to dlaczego kursy na nich poszly w górę??
 
hyperdyne-sys 54

hyperdyne-sys

Użytkownik
Przedstawiłem wyżej moją hipotezę: według mnie wynika to z jakiejś małej „masówki” (biorę w cudzysłów, bo przecież nie mówimy o jakimś topowym meczu) na... Astrę. A masówka ta może wynikać właśnie z tego, że ludzie sugerują się tabelą i punktami. Zobaczyli, że niby Astra może wypaść z rundy mistrzowskiej, że gra u siebie, że kurs na nią aż 6 (takie były), zobaczyli w tym value i pograli. W moim odczuciu właśnie dlatego wzrosły na Dynamo - poszło sporo typów przeciwko drużynie z Bukaresztu (chociaż w interesie buka mogłoby leżeć utrzymywanie graczy w przeświadczeniu, że to dobry kierunek ???? ). Z tego, co dzisiaj czytałem, w aspekcie sportowym nie doszło do żadnych rewolucji, szczególnie w tym, co kluczowe: dla Astry to mecz o nic, dla Dynama o wszystko (gra w rundzie mistrzowskiej i pieniądze).
No ale przekonamy się niebawem, jak to wyjdzie w praktyce.
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Jak widać nie zawsze wygrywa ten co musi ???? Zobaczymy jak to się odbije w przyszłości na Dinamie, a zwłaszcza finansowo (żeby nie poszli losem Rapidu o ktorym juz pewnie nikt nie pamieta)
 
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
sroda 28.02 godz 17.30
FC Hermanstadt-Steaua Bucaresti
TYP; 1X kurs 1.9 (rano bylo 2.37) @ bet 365
Witam, 2 druzyna 2 ligi czyli niemiecko brzmiacy klub z Hermanstadt podejmuje dzis legende rumunskiej pilki, graczy gwiazdy z Bukaresztu.
Gospodarze pomimo ,ze to 2 liga nie przegrali u siebie w tym sezonie meczu.
Goscie maja ostatnio sporo spotkan, po odpadnieciu z LE dostali sie na 2 miejscu(28pkt) zaraz za Cluj(30 pkt) do grupy mistrzowskiej.Maja w sobote ciezki mecz u siebie z Vitorulem, ktory prawda ,nie liczy sie za bardzo w walce o majstra ale punktow za darmo nie bedzie dawal.Nastepnie Steaua ma wyjazd na bardzo goracy teren 10.03 do lidera z Cluj.
Dzis na stronie Steaua zerknelem ,awizowanych do gry jest kilku mlodych pilkarzy,czuje ,ze przed 1 meczem w fazie mistrzowskiej, nie beda chcieli dzis sie nadwyrezyc, natomiast gospodarze, to dla nich wielkie swieto goscic tak uznany klub.
Dodatkowym smakiem sa dzisiejsze urodziny trenera gospodarzy, pilkarze zapowiedzieli walke do ostaniej minuty aby godnie uczcic ten fakt, zapowiadaja,ze w formie prezentu postaraja sie o punkty.
Kursy bardzo mocno polecialy od wczoraj u wszystkich bukow na gospodarzy.
Pozdrawiam i zycze wysokich wygranych!
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Na Facebooku Cluj przeczytałem, że FCSB dokłada starań aby mecz z CFR był sędziowany przez sędziów zagranicznych. W gre wchodzi Turcja, izrael, Polska oraz Serbia.
Ponadto Gigi Becali czyli prezes Steauy (więcej o jego przeszłości na weszlo.com) pisze, iż federacja odmówiła mu przełożenia dzisiejszego meczu w pucharze.
Ogólnie mówiąc mimo ostrej zimy, w Rumunii między Cluj a FCSB jest baaardzo gorąco jako że podopieczni Dana Petrescu są przeciw sędziom z zagranicy
 
Do góry Bottom