>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2017/2018 - Engelberg (15-17.12.2017)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tradycyjnie przed samymi świętami i przed rozpoczynającym się zaraz po nich T4S najlepsi skoczkowie świata zawitają do Szwajcarii. W Engelbergu - miejscowości, bardzo mile wspominanej przez polskich kibiców zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Dlaczego dobrze kojarzonym miejscem? Zawody na skoczni Gross-Titlis-Schanze często były przełomowymi, gdzie po kiepskich początkach następował przełom polskich skoczków. Skład Polaków pozostaje bez zmian, tak więc w najbliższy weekend zobaczymy Stocha, Kota, Żyłę, Hulę, Kubackiego i Wolnego.
Warto nadmienić, że w najbliższy weekend zadebiutuje w tym sezonie pucharu świata najmłodszy z braci Prewców. Domen przez ostatnie tygodnie w ciszy przygotowywał się do sezonu. Waszym zdaniem znów będzie miał wejście smoka jak przed rokiem? Czy macie już swoje propozycję na przedświąteczny weekend ze skokami?
Zachęcam do wypowiadania się, komentowania, analizowania.
Program PŚ w Engelbergu:
Piątek, 15.12.2017
10:30 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje
Sobota, 16.12.2017
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 17.12.2017
12:30 - Kwalifikacje
14:00 - Pierwsza seria konkursowa​
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Kamil Stoch wygra kwalifikacje -
kurs: 7.50
forBet

Konsekwentnie drugi weekend pod rząd pcham się w skoki i zwycięstwo Kamila Stocha w kwalifikacjach. W ten weekend puchar świata zawita w Engelbergu. Polacy wielokrotnie pokazywali, że lubią tą skocznię. Jest to dla zawodników ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni. Miejmy nadzieję, że w końcu warunki będą równe, bo jak dla mnie żaden z konkursów w tym sezonie nie był do końca równy. W dniu dzisiejszym zostaną rozegrane kwalifikacje. Liczę tutaj na to, ze Polak odda najlepszy skok. Jakie mam ku temu argumenty ? Po ostatnim weekendzie ciężko jest cokolwiek powiedzieć, każdy kto oglądał konkursy wie jakie był warunki, zwłaszcza w niedzielę, jednak zasugeruje się dobrymi skokami Kamila w drużynówce. Gdyby miała ona przełożenie na zawody indywidualne, to Stoch wygrałby je. Wygrał w Neudstadt również jeden trening. Odległości takie jak 142,5 m naprawdę imponują. W konkursie indywidualnym Kamil zajął dopiero 6 miejsce, ale był to konkurs jednoseryjny i trafił na złe warunki. Jeśli chodzi o rywali to z pewnością mocni są Niemcy: Wellinger i Freitag. Wydaje mi się też, że Kraft powoli zaczyna łapać lepszą formę. Wellinger i Freitag w tamten weekend skakali wyśmienicie, ale pamiętajmy o tym, że skakali u siebie. Myślę, że to był dla nich spory handicap. Oczywiście nie mówię, że w ten weekend nie będą skakać już dobrze, ale sądzę, że może być troszeczkę gorzej. Dla tych którzy nie lubią zbyt dużego ryzyka polecam na zagranie, że Kamil znajdzie się dzisiaj w pierwszej 3.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Daniel Andre Tande - Dawid Kubacki Kwalifikacje 2,52 Fortuna ✅ 20-4
Zapowiadają się naprawdę dobre warunki na skoczni w Szwajcarii, skoczni bardzo dobrej dla naszych sportowców. Nie dlatego postanowiłem jednak iść w stronę Dawida w dzisiejszych kwalifikacjach. Typ opieram na formie oraz jak dany zawodnik przykłada się do treningów i kwalifikacji. Kubacki od początku sezonu nie dzieli skoków na konkursowe, treningowe i kwalifikacyjne. Stara się za każdym razem poprawiać swoje rezultaty. To bardzo zdrowe podejście, bo takie zachowanie pozwoli mu dojść do pierwszego zwycięstwa w PŚ. Norweg w treningach i kwalifikacjach nie bryluje. Nie oznacza to jednak w tym przypadku, że formy mu brakuje - przecież jest na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Sądzę, że raczej daje sobie więcej luzu by zapoznać się ze skocznią i warunkami. Dla niego celem jest kwalifikacja do konkursu głównego. Kubacki jako sportowiec bez większych osiągnięć indywidualnych bardziej docenia dobre miejsca w próbach kwalifikacyjnych. Jak pokazały ostatnie weekendy Dawida stać na bardzo dobre skakanie.
Jeśli chodzi o typowanie win Stocha w kwalifikacjach to osobiście wolałbym zagrać to samo tylko w konkursie. Niekiedy najlepsi traktują kwalifikację nie jak rywalizację, a celem nadrzędnym jest zajęcie pozycji premiowanej awansem. W konkursie nikt nie odpuszcza na odległości czy telemarku. Za wygranie kwalifikacji prócz gratyfikacji pieniężnej skoczek nic nie ma, a to też nie są kwoty które by przyciągały najwybitniejszych. Jedynym wyjątkiem jest TCS, który już niebawem, gdzie wyższa pozycja teoretycznie daje łatwiejszego rywala w konkursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
K 181

karolw555

Użytkownik
Zaspałem troszkę z kolejnymi typami, bo kursy pospadały. Polecam pograć kilka par:
Stjernen- Amman 2 1.32 STS +

Amman u siebie lubi pokazać pazur. Nawet gdy nie ma formy to u siebie skacze bardzo dobrze. Teraz ta forma jest, może nie na pierwszą 10-tkę, ale do drugiej się łapie. Aktualnie zakończył się pierwszy trening . Szwajcar zajał 2 miejsce, a Norweg daleko w 3 10-tce
Kot- Amman 2 1.57 STS -
Tutaj już za mniejszą stawkę, bo Maciek w każdej chwili może odpalić jakiś dobry skok. Amman skoczył ponad 10 metrów dalej na treningu od naszego rodaka. Jedynym mankamentem, który zawsze mnie martwi stawiając Ammana z kimś w parze jest lądowanie Szwajcara, traci przez to często wiele punktów.
Prevc D. - Prevc P. 2 1.50 STS +
Gram też pojedynek braci Prevców. Uważam, że Peter nawet jak nie przyłoży się zbytnio do skoku, to będzie lepszy od swojego brata. Domen wraca do rywalizacji po sporej przerwie i jego forma jest niewiadomą. 1 trening na korzyść Petera-8 miejsce, natomiast Domen pod koniec trzeciej dziesiątki.
P.S Ktoś się orientuje dlaczego nie da się wstawić plusa i minusa tych co zawsze przy rozliczaniu typów ?
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Stephan Leyhe - Roman Koudelka 1 1.65 Fortuna ✅ miejsca 25-40
Stawiam na Niemca w tej parze. Leyhe od początku sezonu prezentuje równą formę. Oprócz 1 konkursu, który mu nie wyszedł, w pozostałych punktował i to na przyzwoitych pozycjach (miejsca 9. i 10.). W Szwajcarii nie skacze może tak dobrze, jak wcześniej, ale i tak wypada lepiej od Koudelki. Czech w tym sezonie jeszcze nie zdobył ani jednego punktu. Tak jak cała czeska ekipa skacze bardzo słabo. W zeszłym tygodniu w Titisee, gdzie Leyhe we wszystkich skokach mieścił się w top 20, Koudelki nie było w pierwszej 30. To samo było w Ruce, gdzie nie zdołał nawet przebrnąć kwalifikacji (Leyhe był 9. w konkursie).
Uważam, że w chwili obecnej zdecydowanie lepszym skoczkiem z tej pary jest Niemiec. Gdybym miał pokusić się o wskazanie pozycji, na której obecnie znajdują się obydwaj zawodnicy w światowych skokach, to Leyhe umieściłbym gdzieś w okolicach 20 miejsca, natomiast Koudelka byłby w 4 dziesiątce. To duża różnica i myślę, że w dzisiejszym konkursie będzie ona widoczna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 190

przemek62200

Użytkownik
Witam wszystkich po dłuższej przerwie ;) Parę typów ode mnie z krótką argumentacją na dzisiejszy konkurs:
1. Hayboeck - Żyła 1 1.75 STS
Austriak fatalny początek sezonu, z pewnością duży zawód, ale w końcu nadszedł czas na Engelberg - miejsce w którym Hayboeck skacze ostatnio bardzo dobrze, osiągając dobre miejsca niezależnie od aktualnej formy. Spójrzmy tylko na ostatnie trzy sezony: 2016/2017 msc 1 i 6; 2015/2016 msc 9 i 2; 2014/2015 msc 3 i 3. Widać, że skocznia mu leży, co pokazał również we wczorajszych skokach. Wprawdzie rewelacji nie było, ale jego skoki były równe i na całkiem niezłym poziomie jak na obecną formę, więc spodziewam się dzisiaj jego przełamania.
A Piotrek? Wczoraj stabilnie, ale poniżej oczekiwań, nie przypominam sobie sukcesów na tej skoczni w wykonaniu Piotrka (chyba, że za sukces uznać 10 msc w jednym z konkursów w zeszłym sezonie). Wprawdzie forma zdecydowanie po stronie Żyły, ale spodziewam się, że w tym konkursie pewnego poziomu nie przeskoczy, natomiast po Haybecku spodziewam się miłej niespodzianki.
2.Takeuchi - Granerud 1 1.50 STS
Skakać będą blisko siebie, bo tak wynika z klasyfikacji generalnej. Japończyk wczoraj bardzo solidnie i bardzo dobrze, jak na ostatnią formę - treningowe miejsca to 7 i 12, natomiast w kwalach był 15. Odnośnie Norwega, odpalił wczoraj w kwalifikacjach zajmując 6 miejsce, chociaż skok był na tą samą odległość co Takeuchi&#39;ego, jednak w treningach zdecydowanie odbiegał od Japończyka, skacząc dwukrotnie ok. 10 m. krócej. Stawiam w tej parze na powtarzalność na wysokim poziomie, dlatego typ w stronę Takeuchi&#39;ego.

3. Bartol - Zajc 2 2.35 STS
Tutaj delikatnie zagrane, bo kursy chyba niezbyt fortunnie wystawione. Para w mojej ocenie raczej wyrównana, na co nie wskazują kursy. Podoba mi się jak skacze młody Słoweniec w tym sezonie. Jeśli dobrze kojarzę, to miał trochę pecha z dyskwalifikacją w którymś z konkursów, a następnie regularnie punktuje w PŚ. Bartol również młody, w tym sezonie trochę słabszy od kolegi, stąd tym bardziej nie rozumiem tych kursów. Wczoraj, jak to młodzi - raz jeden lepiej, raz drugi lepiej, chociaż biorąc pod uwagę trzy skoki lepsze wrażenie robi na mnie Zajc i myślę, że można spróbować delikatnie po takim kursie.
4. Kobayashi - Damjan 1 1.50 fortuna
Tutaj krótko - wg mnie wygrany konkurs Damjana to jednorazowy wyskok, nie wierzę w jego formę, wczoraj we wszystkich skokach słabszy od Japończyka, który jest rewelacją początku sezonu - skacze powtarzalnie, bez większych wpadek. Biorąc przez pryzmat dwa skoki, bardziej ufam umiejętnościom Japończyka, niż Słoweńca, stąd też spróbuję zagrać w jego stronę w tej parze.
 
T 48

t4mtynten

Użytkownik
Tak na szybko z telefonu...Leyhe - Koudelka, Niemiec wydaje się być stabilniejszy od czecha który w tym sezonie skacze słabo, Fettner-Stursa podobnie jak poprzedni typ, myślę że Austriak bardziej doświadczony i po prostu lepszy zawodnik, Czesi w tym sezonie słabo, Kraft-Wellinger zdecydowałem że w tym pojedynku lepszy będzie Stefan, który bardzo dobrze pokazał się w kwalifikacjach
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Fajnie zapatrujecie się na dzisiejsze skakanie, z wieloma wypowiedziami się zgadzam. Ja coś rzucę od siebie, a dziś swoje typy kieruje w stronę bardzo doświadczonych skoczków. Dziś na skoczni zapowiadają wiatr tylni i boczny oraz silne opady śniegu.
Gregor Schlierenzauer - Domen Prevc 1,90 Marathonbet ⛔ 46-29
Gregor wrócił tydzień temu ale w Niemczech takie było skakanie, że nie biorę tego bardzo pod uwagę. Jedno co można wywnioskować to, że jest bardzo równy. Może brakuje mu jeszcze fenomenalnych skoków ale druga seria jest spokojnie w zasięgu. Schliri też jest bardzo doświadczony i tylni wiatr nie będzie dla niego wielkim problemem. Większe kłopoty może mieć z tym Domen, który znany jest bardziej jako lotnik, jak większość Słoweńców. Pokazały to też treningi i kwalifikacje. Skoki gdzie wiatr miał powyżej 1m/s w plecy nie były najlepsze. To będzie jego pierwszy konkurs w PŚ w tym sezonie i nie spodziewałbym się tu od razu fajerwerków. Do tego będzie skakał jako jeden z pierwszych zawodników w stawce.
Simon Ammann - Taku Takeuchi 1,65 Marathonbet ✅ 14-20
Simon i Engelberg można porównać jak Małysz i Zakopane. Skocznie tą zna wyśmienicie. Do tej pory stawał tu na podium osiem razy. Też ostatnio Ammann jest w dobrej formie. Oddaje dobre skoki, lądowanie też coraz lepiej wygląda. W dniu wczorajszym zachwycił dobrymi skokami w bardzo złych warunkach. W pierwszym treningu wiatr 1,2m/s w plecy i skok na ponad 130m. W drugim wiatr jeszcze większy i kolejny dobry skok. Kwalifikacje też ukończył na dobrym miejscu - 14. miejsce ze skokiem 132m. Japończyk też oddawał dobre skoki wczoraj ale niemal za każdym razem skakał w dużo lepszych warunkach. Nie sądzę by dziś też miał tyle szczęścia do warunków. W tym sezonie bez jakichkolwiek błyśnięć na skoczni. Z resztą jak ktoś ogląda to widzi, że teraz wśród Japończyków liczy się tylko J.Kobayashi.
Wiem, że nie każdy gra w takich bukach jak ja więc jeszcze jedna propozycja z fortuny.
Dawid Kubacki - Johann Andre Forfang 1,70 Fortuna ✅ 8-31
Kubacki wczoraj pokazał kto jest najlepszy ze stawki skacząc w ciężkich warunkach. Sam Dawid po skokach miał pewien niedosyt, bo nie wszystko było tak jak być powinno. Jeśli uda mu się poprawić te niedociągnięcia to dziś możemy oglądać jego pierwsze podium w PŚ. Ta forma nie wyskoczyła nagle. Od początku sezonu skaczę bardzo dobrze, a pierwszy raz weekend Pucharu Świata przebiega przy cięższych dla skoczka warunkach. Dziś jeszcze ma padać śnieg więc prędkości najazdowe mogą być mniejsze. Dawidowi jednak nie powinno to przeszkadzać bo ma bardzo silne nogi,a do tego jest jednym z najszybszych na progu w całej stawce. Dla Norwegów tylni wiatr nigdy nie był czymś przyjemnym. Też sądzę, że wielu ich nie ujrzymy w czołówce. Forfang już wczoraj pokazał, że nie najlepiej sobie radzi z wiatrem w plecy. Tak naprawdę dobry skok w drugim treningu gdzie wiatru prawie nie było. Liczę dziś na Kubackiego, bo to już czas by poczuł smak wygranej czy podium indywidualnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 181

karolw555

Użytkownik
Kilka typów ode mnie na dzisiaj.
Kamil Stoch wygra konkurs kurs 10 STS

Przy tym typie nie będzie zbyt dużej analizy, bo wczoraj już podawałem typ na wygraną kwalifikacji przez Polaka. Mimo dalekiej pozycji w kwalifikacjach, dalej gram w stronę Kamila. Sugeruję się zdaniem kolegi Sumady. Czasami czołowi zawodnicy odpuszczają treningi i kwalifikacje. Kamil mógł właśnie tak zrobić w kwalach, może testował coś nowego. Liczę na to, że dzisiaj będzie znacznie lepiej i Polak wygra cały konkurs. Widać było już tydzień temu w drużynówce, że jego forma idzie w górę. Kamil zawsze powoli wchodzi w sezon, myślę, że te zawody będą dla niego przełomowe. Kto może przeszkodzić Polakowi ? Moim zdaniem Kraft i Kubacki. Już wczoraj pisałem, że Austriak łapie formę. Natomiast Dawid wygrał oba treningi, a w kwalifikacjach był 4. Widzę duże szanse na pierwsze jego pudło w karierze, ale myślę, że na zwycięstwo go jeszcze nie stać.
Kraft-Forfang 1 1.37 STS

Tutaj też będzie szybko. Kurs nie powala, ale śmiało można wrzucić do jakiegoś AKO. Liczę na to, że Kraft będzie znacznie lepszy od Forfanga. Wygrał kwalifikacje, w treningach troszkę gorzej 5 i 37 miejsce. Forfang natomiast 11 miejsce w kwalifikacjach, w treningach 6 i 11. Austriakowi zdarzył się jeden gorszy skok, to fakt, ale mimo to stawiam na niego. Forfang mnie w tym sezonie nie przekonał do siebie. Jest zawodnikiem nierównym, myślę, że co najwyżej zajmie miejsce 5-10, a Kraft powinien powalczyć o podium.
Wellinger- Stoch 2 2.30 STS

O Kamilu już pisałem, zatem przejdźmy do Niemca. Tydzień temu u siebie pokazał wysoką formę, ale zaznaczam, że to było właśnie u siebie. Uważam, że to był dla niego spory handicap. Na treningach 16 i 25 miejsce. W kwalifikacjach miejsce 11 . Wyniki mówią same za siebie. Zapewne w konkursie będzie skakał lepiej, ale uważam że to Kamil będzie wyżej w końcowej klasyfikacji dzisiejszego konkursu.

Kubacki-Tande 1 1.70 STS

Dawid wygrał oba treningi, a w kwalifikacjach zajał 4 miejsce. Uważam, że forma Polaka jest bardzo wysoka i powalczy dzisiaj o pierwsze indywidualne podium w karierze. Tande na treningach 23 i 14. W kwalifikacjach dopiero 20 miejsce. Myślę, że po tym kursie warto grać na Polaka. Norwegowi ewidentnie coś nie idzie na tej skoczni.
Forfang- Stoch 2 1.90 STS (bez analizy, pisałem o obu zawodnikach)
Stoch- Kobyashi 1 1,57 STS

O Kamilu pisałem więc wspomnę trochę o Japończyku. Wygrał pierwszy konkurs PŚ i to było spore zaskoczenie. W ostatni weekend w konkursie indywidualnym, 4 miejsce, ale nie sugeruję się tym zbytnio, bo po prostu w tej loterii trafił na lepsze warunki. 9 i 4 na treningach. W kwalifikacjach pod koniec trzeciej dziesiątki. Myślę, że zajmie dzisiaj miejsce co najwyżej w połowie pierwszej dziesiątki. Ten skoczek ma potencjał,ale nie sądzę, by już teraz w każdym konkursie walczył o podium.
Hayobeck- Żyła 1 STS 1.62

Tutaj idę w stronę Austriaka. Żyła nierówny, przeplata dobre skoki ze słabszymi. Nie złapał jeszcze swojej optymalnej formy. W treningach 27 i 30, w kwalifikacjach 17 miejsce. Hayobeck 5 i 17 w treningach, w kwalifikacjach 13. W każdym skoku Austriak był lepszy od Polaka. Austriacy zawsze przed TCS łapią formę, myślę, że będzie dzisiaj delikatnie lepszy od Polaka.

 
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
Wolny - Stursa 1 @1.45 STS
Typ ten bazuję na powtarzalności Polaka, co prawda młody zawodnik oraz nie są to skoki fenomenalne, ale myślę że prezentuje właśnie to co oczekuje się od młodych zawodników, a mianowicie skakać przyzwoicie technicznie oraz regularnie osiągać przyzwoite odległości. Stursa natomiast nie porywa mnie w żaden sposób i naprawdę ciężko mi przywołać jakikolwiek konkurs, który oglądałem, gdzie oddał jakiś solidny skok, jest to bardziej przeciętny skoczek.
 
alexiis 121

alexiis

Użytkownik
Stoch- Kobyashi 1 1,57 STS

O Kamilu pisałem więc wspomnę trochę o Japończyku. Wygrał pierwszy konkurs PŚ i to było spore zaskoczenie. W ostatni weekend w konkursie indywidualnym, 4 miejsce, ale nie sugeruję się tym zbytnio, bo po prostu w tej loterii trafił na lepsze warunki. 9 i 4 na treningach. W kwalifikacjach pod koniec trzeciej dziesiątki. Myślę, że zajmie dzisiaj miejsce co najwyżej w połowie pierwszej dziesiątki. Ten skoczek ma potencjał,ale nie sądzę, by już teraz w każdym konkursie walczył o podium.
&quot;Czasami czołowi zawodnicy odpuszczają treningi i kwalifikacje. Kamil mógł właśnie tak zrobić w kwalach, może testował coś nowego.&quot; Czyli 37 miejsce, może być zwykłym odpuszczeniem, ale 30 już nie może? Ja kompletnie bym nie ruszał tej pary.
Eisenbichler M. - Johansson R 1.42 STS
Dla mnie Johansson, skacze totalnie nie równo, jeden świetny skok w treningu, a w kwalifikacjach bardzo średnio i tak to w sumie z Norwegiem wygląda co weekend. Jak dla mnie Niemiec w zestawieniu z wspomnianymi wcześniej Takeuchim (z Granerudem) i Hoyobeckiem (z Żyłą) wygląda bardzo interesująco. (ako 3.45 STS)
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Najzwyczajniej w świecie &quot;cudowne dzieci norweskiego przemysłu krawieckiego&quot; nie radzą sobie z wiatrem w plecy,bo ich kombinezony są tak uszyte ,aby łapać powietrze niczym spadochron,dlatego dobrze sobie radzą na większych obiektach i z wiatrem pod narty.
Nie ma sensu w ich kontekście pisać o jakiejkolwiek formie,u nich (i praktycznie tylko u nich) występuje jedna zależność - wiatr pod narty - jest OK,wiatr w plecy nie jest OK,to dlatego Johansson &quot;odpalił&quot; wczoraj w jednym treningu,bo miał tylko 2,5 punktu kompensacji za wiatr(pewnie jeszcze na progu),podczas gdy większość stawki ponad +10.
Jeśli będzie jak w kwalifikacjach mocny i w miarę równy wiatr w plecy niczego nie zwojują i śmiało można grać przeciw ich kombinezonom ,natomiast jeśli wiatr będzie &quot;falował&quot; może być nieco loterii.
A co do Kubackiego,to on jeszcze za czasów &quot;wczesnego Kruczka&quot; w pierwszej fazie lotu wyglądał jakby miał przeskoczyć skocznie,a po chwili spadał jak kamień w boczny sektor zeskoku.
Odkąd poprawił parabolę i nie skręca go już w locie plus (nie oszukujmy się) lepszy sprzęt zapewniony przez nowy sztab szkoleniowy wszedł do szerokiej póki co czołówki,ale moim zdaniem jeszcze w tym sezonie (podobnież jak Kot w poprzednim) przesunie się w hierarchii do ścisłego topu.
Ja osobiście mam pograny typ długoterminowy ,że Kubacki wygra w tym sezonie zawody w zimowym cyklu PŚ i kto wie,czy nie stanie się to jeszcze w tym roku,dla mnie Dawid obok dwóch Niemców jest w gronie największych faworytów do wygrania zawodów w ten weekend.
 
p-z. 123,1K

p-z.

Użytkownik
Coś ode mnie:
Miejsca 1-15: Schlierenzauer, Gregor (1,42)
Kto lepszy: Stefan Kraft - Kamil Stoch
Ako: 1,99
Totolotek

Schlierenzauer ma spore szanse na zajęcie fajnego miejsca w tym konkursie i myślę, że miejsce od 1-15 jest jak najbardziej w jego zasięgu, a optymizmem napawa jego skok w kwalifikacjach.
Dla mnie Kamil Stoch bez szans dzisiaj z Stefanem Kraftem i dlatego właśnie gram w stronę Austriaka.

 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Coś ode mnie:
Miejsca 1-15: Schlierenzauer, Gregor (1,42)
Kto lepszy: Stefan Kraft - Kamil Stoch
Ako: 1,99
Totolotek

Schlierenzauer ma spore szanse na zajęcie fajnego miejsca w tym konkursie i myślę, że miejsce od 1-15 jest jak najbardziej w jego zasięgu, a optymizmem napawa jego skok w kwalifikacjach.
Dla mnie Kamil Stoch bez szans dzisiaj z Stefanem Kraftem i dlatego właśnie gram w stronę Austriaka.

Każdy z zawodników ma szansę na zajęcie fajnego miejsca, tylko musi oddać dwa dobre skoki. Granie na Krafta po kursie 1,40 ze Stochem to nie tyle co strzał w kolano ale w głowę.
 
p-z. 123,1K

p-z.

Użytkownik
Każdy z zawodników ma szansę na zajęcie fajnego miejsca, tylko musi oddać dwa dobre skoki. Granie na Krafta po kursie 1,40 ze Stochem to nie tyle co strzał w kolano ale w głowę.
No niestety miałeś racje ????
 
K 0

kanonier16

Użytkownik
Witam wszystkich. Jestem nowy ale można powiedzieć, że stary. Bardzo dużo siedzę na forum i przeszukuję tematy ale postanowiłem trochę się bardziej zaangażować.
Wczoraj na plus, więc dzisiaj trzeba również zaatakować. Przeglądam sobie ofertę STSu i wpada mi perełka.
Jernej Damjan - Daniel Huber ( 2.10 )
Po przeanalizowaniu wszystkich skoków, śmiem twierdzić, że typ jak najbardziej do grania. Co o tym sądzicie, bo konkurs zbliża się wielkimi kroki, więc trzeba się decydować ????
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Damjan szybko zaczął puchnąć,ewidentnie nie radzi sobie w warunkach panujących w Engelbergu,jego przeciwnik z pary to Huber(bez n),ale reszta się zgadza(był lepszy i w kwali i w konkursie),po takim kursie można próbować.
Ledwo co napisałem, magicznych kombinezonach ,a tu 3 Norwegów w 6 i 4 w 10,ale to nie zmienia to mojej ogólnej opinii na ten temat,ale aby go rozwinąć przydałaby się tu mała rozprawka albo i grubszy esej.
Nadmienię tylko krótko,że obecna wersja kombinezonów lepiej sobie radzi ze zmiennymi warunkami niż chociażby ubiegło sezonowa ale i tak widać,że w locie &quot;nadymają się&quot; w okolicach bioder.
Inna sprawa to przeliczniki wiatrowe,które swoją rolę spełniają gdy wiatr ma relatywnie stały kierunek,zwrot i wahania występują jedynie w jego sile.
Gdy wiatr kręci tak jak wczoraj ,te przeliczniki przynoszą więcej złego niż dobrego,nie ma takiej technologii która zmierzyłaby dokładnie siłę i kierunek z uwzględnieniem kąta odchylenia( bo przecież wiatr nie wieje tylko prosto z przodu lub z tyłu) dokładnie w miejscu gdzie leci skoczek ,dokładnie w momencie gdy tam się znajduje.
Reasumując nikt nie wmówi mi,że +0,8 Fannemela i +0,8 Kubackiego w pierwszej rundzie to były dokładnie te same warunki.
Dlatego też zaproponuję na kwalifikacje tą parę,ze wskazaniem na ✅Dawida po kursie 1,75 z STS.
Można próbować też z Fortuny na kwalifikacje pary z Wellingerem przeciwko ⛔Forfangowi @1,47 ( bo być może odczuwa skutki upadku) oraz ⛔Tande @ 1,6 ( bo nie przykłada się do kwalifikacji).
Wellinger też się nie przyłożył do kwalifikacji
A na konkurs proponowałbym parę z Unibet : ✅Kot - Hayboeck @1,85,ustawioną 50/50,wczoraj Hayboeck wygrał o 0,3 punktu,ale zawdzięcza to dobrym warunkom w pierwszym skoku.
Generalnie cała kadra Austrii ma lekką zadyszkę,a przy wietrze w plecy tym bardziej sobie nie radzą.
 
marek611 6,7K

marek611

Czasem udaje mi sie wygrac
Wszystko zależy od pogody, wczorajszy konkurs był tego najdobitniejszym przykładem.
Dlatego staram się nie typować tego sportu(chociaż bardzo lubię oglądać) ale jak zobaczyłem w Ónibecie kurs na Freitaga @4,5 to mnie zatkało, wczoraj przegrał o 0,1 pkt czyli o przysłowiowy włos ????
Freitag jest naprawdę w znakomitej formie i każdy skok wyciąga na maksa. Jak dzisiaj pogoda dopisze to mam przeczucie, że zakręci się koło rekordu skoczni.
Może Kamil odpali chociaż w jednym skoku? ????
✅ to był jednak pewniak i Kamil też dobrze ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom