>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 - newsy, ciekawostki, pewne transfery

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Poziom tej ligi się poprawi (nie od razu), jak przestaniemy (ja już przestałem) przychodzić na te żenujące spektakle i nie będziemy tego &quot;produktu&quot; którego jakość jest podważana regularnie oglądać. Nie będzie zainteresowania, zmniejszą się pieniądze. Głęboki kryzys, Europa na księżycu, budowa od podstaw i taki schemacik trzeba zaliczyć.
Można iść w stronę przeciwną, wprowadzić gigantyczne pieniądze i ryzyko, ale w Polsce do takiej inwestycji nie dojdzie
Bez urazy, ale najgłubsza rzecz jaką słyszałem na temat podniesienia poziomu rodzimej ligi. Osobiście chodzę na mecze już około 30 lat i jest duża zmiana na plus, wiadomo, że Premier League czy Primera Division nigdy nie uświadczymy nad Wisłą, ale to nie powód, żeby przestać oglądać krajową piłkę, logicznym jest, że lepiej ogląda się takie El Clasico w TV niż Zagłębie-Śląsk na żywo, ale tylko z punktu jakości piłki, jednak jak dla mnie i na pewno dużej rzeszy kibiców, którzy chodzą na &quot;te nasze mecze&quot; takie derby na żywo dają dużo pozytywnej emocji, widać, że ludzie żyją takimi meczami, osobiście na pewno nie przestanę chodzić na mecze, z prostej przyczyny...jestem KIBICEM. Pieniądze w piłce były zawsze i będą, na pewno nasi kopacze zarabiają za dużo w stosunku do umiejętności, jednak to na zachodzie robi się to coraz bardziej chore, kluby płacą piłkarzom (pomijam juz tych najlepszych) niewyobrażalne sumy, o których zwykli ludzie nawet nie mogą pomarzyć, nie zaprzeczalnie poziom jest dużo wyższy niż u nas, ale czy aż wart takich pieniędzy?
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
26 piłkarzy Lechii Gdańsk wyjechało na obóz przygotowawczy, który odbędzie się w tureckim Belek. Zgrupowanie potrwa do 22 stycznia.

W kadrze na zgrupowanie znaleźli się m.in. Maciej Woźniak z drużyny juniorów oraz trenujący z Lechią Przemysław Macierzyński, który ostatnio grał w juniorach SL e Benfica. Reszta zawodników pierwszego zespołu, którzy nie znaleźli się w kadrze na obóz, będą przygotowywać się do rundy wiosennej na obiektach w Gdańsku.
Kadra Lechii na obóz w Belek:
Bramkarze: Dušan Kuciak, Maciej Woźniak, Oliver Zelenika.
Obrońcy: Błażej Augustyn, Adam Chrzanowski, Gérson, Mateusz Lewandowski, Mato Miloš, João Nunes, Paweł Stolarski, Steven Vitória, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak.
Pomocnicy: Lukáš Haraslín, Miloš Krasić, Patryk Lipski, Flávio Paixão, Daniel Łukasik, Sebastian Mila, João Oliveira, Sławomir Peszko, Florian Schikowski, Simeon Sławczew.
Napastnicy: Marco Paixão, Przemysław Macierzyński, Mateusz Żukowski.
lechia.gda.pl
Nie pojechali: Wolski, Kuświk, Matras, Nalepa, Balde

Kontrakt za to przedłużyli Flavio i...Daniel Łukasik.
 
A 30,4K

atr

Użytkownik
O wiele za dużo ???? Od kilkunastu tysięcy złotych (juniorzy wchodzący do zespołu pewnie po kilka tysięcy) do absurdalnych kilkudziesięciu tysięcy Euro miesięcznie w Legii...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Waldi nie do końca zrozumiałeś co chciałem przekazać

Na forum jesteś krótko, więc pewnie nie wiesz, ale ja jestem jednym z, a bywało że jedynym, który bronił polskie kluby po kompromitujących wpadkach. Broniłem Jagiellonii jak odpadała z półamatorami z Pawłodaru, broniłem Śląska w jego sezonie mistrzowskim jak mieli problem z podawaniem do kolegi i dostawali 10 bramek od przeciętniaka z Niemiec, broniłem nawet Lecha jak nie miał pomysłu na wbicie gola przybyszom z Islandii czy przegrywał na Litwie lub w Estonii. Broniłem nasze kluby w wielu innych sytuacjach. Gdzieś za każdym razem starałem się znaleźć przyczyny i usprawiedliwić postawę tych piłkarzy. Także moja postawa z czegoś wynika, jest konsekwencją czegoś dłuższego co musiało dojrzeć. Tak po krótce...
Obecnie, gdy mamy coraz większe pojęcie w jakich warunkach trenują piłkarze klubów ekstraklasy i jakie mają możliwości tym trudniej zrozumieć wpadki i niski poziom rozgrywek ligowych. A jak się słyszy jak ciężkie pieniądze oni dostają, to się zadaje pytanie „za co??”. I tu leży duża część problemu, praca piłkarza ekstraklasowego stała się bardzo atrakcyjna bo wiele umieć nie trzeba a kasa idzie niezależnie od efektów bo takie są umowy. Mówisz o byciu kibicem. Piękna rzecz, klub jako klub to martwy podmiot a jego prawdziwą wartość stanowisz właśnie Ty, jako kibic i stanowią piłkarze, którzy klub i poniekąd Ciebie reprezentują. Ale jak sami widzimy piłkarze się z klubami nie identyfikują, grę traktują jako zawód, zmieniają drużyny jak rękawiczki bez żadnych sentymentów (lub rzadko). Dziś gra w Bytomiu, jutro w Suwałkach, pojutrze w Legionowie a za miesiąc w Poznaniu i jeszcze człowiek wybrzydza bo apartamentu mu nie załatwili albo nie zamontowali gpsa w samochodzie. a już narzekania na stres, na zmęczenie, na warunki pogodowe, grę w niedzielę czy nierówne boiska jest zwyczajną kpiną. Oczywiście wśród tej zgrai bez ambicji jest jakaś grupka która chce i walczy, ale oni ligi nie odmienią i mokną w tym bagnie. Kolorytem są stranieri którym ktoś zaszczepił wizję prawdziwej piłkarskiej kariery. Ale oni jak widać od razu stąd uciekają jak tylko jest możliwość. Nie zdążą nawet dać przykładu.
Ja stwierdziłem że miarka się przebrała i nie będę ich oglądał (wrzuciłem wszystkich do jednego worka ale uważam, że słusznie). Jak jest lipny program w tv – nie oglądam – zrobią lepszy, może mnie zachęcą. Jak produkt w markecie ma złą jakość – nie kupuję – wprowadzą lepszy, spróbuję. Jak wiem, że usługa jest słaba – nie korzystam – poprawią jakoś, zobaczymy. Tu jest to samo. Widzę, że coś jest słabe i nie fajne (wręcz jest coraz gorzej) – przestanę się tym interesować – poprawią, zainteresuję się.
Nikt nie poprawia. Produkt ma coraz ładniejsze opakowanie, naprawdę niezłą oprawę, ale zawartość piszczy od przegnicia i złej konstrukcji. Jeszcze nie brakuje pomysłów na cudowne reformy pogłębiające to, co napisałem wyżej. Więcej pieniędzy, mniej treningów, więcej pieniędzy, więcej specjalistów, więcej pieniędzy, więcej technologii, więcej pieniędzy, więcej urozmaicenia życia piłkarzy, więcej pieniędzy, więcej pustych stadionów.
Pojawi się trener który jest trenerem przez duże T? – wywalą go w proteście
Pojawi się prezes przykręcający kurek z kasą? – tyran, wyzyskiwacz, nie będą dla niego grać
Obserwujemy ślimaczy wyścig komercyjnych sklejek – grupka przypadkowych piłkarzy plus trener przyjaźniący się z piłkarzami oraz załamanie podstawowej hierarchii szef &gt; pracownik.
Nie jestem z Warszawy, ale na razie tu jestem, tu prowadzę działalność tu mieszkam i powiedzmy że chciałbym kibicować np. Legii. Idąc na stadion chciałbym żeby w Legii byli piłkarze z Pragi, Bródna, Woli, Śródmieścia, Mokotowa, Ursynowa czy innych dzielnic. Niech ich uzupełnia dwóch trzech piłkarzy nawet zza granicy, takich jak np. Ljuboja którzy wiedzą co to piłkarski świat i niech im dają przykład, ciągną do góry. A co jest obecnie? Proszę obejrzeć wczorajszą pierwszą połowę Legii z Barceloną... ekwadorską. Ja się z tym identyfikować nie chcę. Po prostu nie chcę. I wiem po znajomych, że też coraz częściej nie chcą. Osobiście uważam, że jest to jakiś kierunek – nie będzie zainteresowania spektaklem? Aktorzy albo się wysilą, albo stracą robotę. Przyjdą nowi z ambicją i pomysłem – ludzie się zainteresują, bo tradycja jest i będzie.
 
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
Mnie zastanawia pozycja Śląska w drugiej części sezonu po zmianie Prezesa.
Prezes ani zarzad ani pilkarze tego nie wiedza, pierwsze kilka meczy bardzo trudne gatunkowo wiec trzeba zaczekac.
Kolejne pieniadze publiczne na koncie wiec ciezar na urzednikach spoczywa, watpie aby na pilkarzach, tez jestem ciekawy ile potrwa ta farsa, kogos musieli zmienic ale co to da...
W polsce funkcja prezesa to fajna funkcja, wystarczy raz nim gdzies zostac, to go popychaja na ta funkcje tu i tam.Fajny zawod.
Pozdro
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
@Typer36 na forum jestem dłużej niż sugeruje data rejestracji, po prostu wcześniej tylko przeglądałem forum, a się nie udzielałem, ale to w sumie nie ważne. Muszę przyznać, że bardzo dobry tekst, z wieloma rzeczami się zgadzam. Chwała Ci za to, że tak wspierałeś polskie kluby po kolejnych kompromitacjach w Europie, zresztą u nas awans do Pucharów to dla większości kara, a nie promocja piłki. Największym problemem jest gra praktycznie od początku eliminacji, dla mnie jest to chore, wiem, że poziomem może i zasługujemy, żeby startować od początku, ale ten system musi zostać zmieniony, z prostego powodu, każdy klub, może poza Legią i Lechem, które mają dłuższą ławkę rezerwowych ma przez takie eliminacje do LE rozwalone całe przygotowania do sezonu, stary sezon kończy się powiedzmy na początku czerwca, a już pod koniec czerwca, na początku lipca pierwsze mecze w &quot;Europie&quot; jedziemy gdzieś do Azerbejdżanu lub innego egzotycznego kraju, tam męczarnie przy 40 st. upale, jak się jeszcze tą rundę uda przejść to w drugiej już trochę lepsze zespoły i tam nasi ligowcy już w głównej mierze kończą eliminacje, czasami rundę dalej, ale reasumując przerwy między sezonami praktycznie nie ma, następnie te męczarnie i dalekie wyjazdy, zespoły odpadają ze słabeuszami (jeżeli jeszcze można tak kogoś nazwać), całkiem inny tryb przygotowania do sezonu, po czym przychodzi liga, kilka kolejek a piłkarze mają dość, bo zamiast trenować i przygotowywać się do sezonu latali po jakiś pustyniach, żeby zagrać z perspektywy czasu nic nie znaczący dwumecz. To jedno, druga sprawa to kasa, wiadomo, że bez pieniędzy od C+ większość klubów klepala by biedę, a tak mamy jak to nazwałeś ładne opakowanie, a w środku wiadomo co. Jednak nadal uważam, że bojkot ligi przez kibiców (co i tak wydaje mi się niemożliwe, bo w każdym klubie jest te kilka tysięcy co chodzi co mecz bez względu na wyniki) poprawi jej poziom, bo wycofaja się sponsorzy, liga upadnie i ...

Osobiście mam pomysł na poprawę jakości, oczywiscie w żadnym klubie by to nie przeszło, ale jestem zdania, że piłkarze powinni zarabiać dobrze, ale tylko za wyniki. Podstawowa pensja jakby była 5-7k (i tak dużo) a resztę mieliby zagwarantowaną w premiach, za punkty, bramki, miejsce w tabeli itd to większość by &quot;gryzła trawę&quot;, a tak średni ligowiec ma z 30k jak nie lepiej, to czy będzie oddawał zdrowie za klub czy nie to kasa i tak będzie na koncie, a ci lepsi co zarabiają jeszcze wiecej przeważnie nawet nie mają konkurencji to już w ogóle spoczeli na laurach, jak swego czasu czytałem artykuł o Legii ile tam zarabiają, a akurat w tamtym okresie (początek sezonu) grali piach to aż się nóż w kieszeni otwierał jak taki Jędrzejczyk dostawał 215k za miesiąc, a znaczna większość powyżej 100k, a poziom prezentowali jak każdy widział.
Z drugiej strony jest teraz idealny czas na promocję naszej piłki, kadra gra dobrze, jadą na Mundial, dużo młodierzy garnie się teraz do piłki, mamy coraz więcej profesjonalnych Akademii, żeby jeszcze ci młodzi dostawali szansę, osobiście wolałbym 2-3 takich perspektywistycznych młodzieżowców w każdej drużynie niż wspomniany 35-latek, który kiedyś grał na zachodzie.
 
dj_jones 12,3K

dj_jones

Użytkownik
Slask Wroclaw
Od poniedziałku na testach we wrocławskim klubie przebywa Karol Wengrzik. Urodzony w 2000 roku lewonożny pomocnik jest wychowankiem Norwich City FC. Młody piłkarz ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski U-17.
Dodatkowo, Slowenski As obrony Boban Jovic wg wlasnej opini jest gotowy do gry po naderwaniu achillesow, takze bojta sie ????
Zrodlo Slasknet plus wlasne
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Jakub Świerczok odchodzi z Zagłębia. Łudogorec Razgrad postanowił uruchomić klauzulę wykupu i pozyska &quot;Świeżego&quot; za ok 750k euro, kwota jak na europejskie warunki śmieszna.
Do Lubina wraca Martin Nespor, którego Zagłębie w trakcie rundy wypożyczyło do albańskiego Skenderbeu Korce, po odejściu Kuby &quot;dogadali&quot; się z albańczykami w kwestii skrócenia wypożyczenia, jednak Czech przez większość pobytu w nowym klubie leczył kontuzję i zagrał tylko w 5 meczach, w których strzelił 1 gola.
Bardzo prawdopodobne jest też odejście Jarka Jacha, ogólnie jeśli patrzyć na zimowe transfery do/z Zagłębia to nie można powiedzieć niestety niczego dobrego, uważam że walka o Top8 to będzie max o co powalczą na wiosnę, same nie zrozumiałe ruchy ze strony &quot;włodarzy&quot; z Lubina. To okienko to kpina w ich wykonaniu z Kibiców.
 
anton17 0

anton17

Użytkownik
Zagłębie jak zagłębie, ale moim zdaniem błąd popełnia sam Jach, za pół roku są MŚ na które ma szanse jechać, a odchodząc na zachód.. no nie wierze, że z marszu zacznie grać, mam nadzieje, że się mylę..
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zagłębie jak zagłębie, ale moim zdaniem błąd popełnia sam Jach, za pół roku są MŚ na które ma szanse jechać, a odchodząc na zachód.. no nie wierze, że z marszu zacznie grać, mam nadzieje, że się mylę..
dokładnie, identyczna sytuacja jest ze Świerczokiem, uważam, że również miał duże szanse na wyjazd do Rosji, a po zmianie klubu już nie jest to takie pewne, tym bardziej, że w Bułgarii nikt mu nie zagwarantuje reguarnych występów, a bez tego marzenia o Mundialu będzie można włożyć między książki. Jeszcze odnośnie Jacha, dużo klubów się przewijało teoretycznie chętnych do zatrudnienia Jarka, a najnowsze info jest takie, że prawdopodobnie odejdzie do FC Ingolstadt, miał już nawet dostać pozwolenie od Zagłębia, żeby pojechać do Niemiec i zobaczyć klub &quot;od środka&quot;, ale co by nie mówić to jest tylko 2 Bundesliga, poziom w większości klubów na pewno lepszy niż u nas, kasa na pewno, ale to wciąż tylko 2 liga, a Jach to wciąż młody zawodnik, w dodatku nie dawno zadebiutował w kadrze. W obu przypadkach uważam, że do końca sezonu powinni zostać w Zagłebiu jeśli realnie myślą o wyjezdzie do Rosji, a tam w przypadku dobrego występu mogli by na pewno wybierać wśród lepszych ofert niż w chwili obecnej.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Jakub Świerczok odchodzi z Zagłębia. Łudogorec Razgrad postanowił uruchomić klauzulę wykupu i pozyska &quot;Świeżego&quot; za ok 750k euro, kwota jak na europejskie warunki śmieszna.
Do Lubina wraca Martin Nespor, którego Zagłębie w trakcie rundy wypożyczyło do albańskiego Skenderbeu Korce, po odejściu Kuby &quot;dogadali&quot; się z albańczykami w kwestii skrócenia wypożyczenia, jednak Czech przez większość pobytu w nowym klubie leczył kontuzję i zagrał tylko w 5 meczach, w których strzelił 1 gola.
Bardzo prawdopodobne jest też odejście Jarka Jacha, ogólnie jeśli patrzyć na zimowe transfery do/z Zagłębia to nie można powiedzieć niestety niczego dobrego, uważam że walka o Top8 to będzie max o co powalczą na wiosnę, same nie zrozumiałe ruchy ze strony &quot;włodarzy&quot; z Lubina. To okienko to kpina w ich wykonaniu z Kibiców.
Żadna tam kpina tylko norma w polskim futbolu. Kto choć trochę się wybije to ucieka z tej śmiesznej ligi. Może gdyby Zagłębie było liderem lub wiceliderem to nie puścili by ich tak jak w ubiegłym sezonie zrobili w Jadze dzięki czemu do końca bili się o Mistrzostwo
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Oficjalnie Jarosław Jach w Crystal Palace
Obrońca Zagłebia Lubin oraz reprezentacji Polski podpisał 3,5 letni kontrakt. Zagłębie otrzyma za swojego piłkarza 3 miliony euro.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom