>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Futsal

maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
29.09.2017; 20:00
MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola
Powyżej 5.5 @ 1,65 efortuna

Sympatycznie, że po roku posuchy w dziale ktokolwiek zdecydował się na analizę futsalowego spotkania, do tego trafną, gratuluję. Idę za ciosem i typuję pierwsze spotkanie Ekstraklasy w tym sezonie. A mecz nieprzeciętny, bo czeka nas wielkie halowe święto w Białymstoku. Czas na debiut lokalnej drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Po sukcesie, jakim niewątpliwie jest awans naszej kadry na ME, mam nadzieję że futsal zyska jeszcze większą rzeszę fanów w Polsce.
Przechodząc już jednak stricte do dzisiejszego pojedynku - czeka nas spotkanie beniaminka z wicemistrzem kraju. Warto dodać, że Gatta miała mistrzostwo na wyciągnięcie ręki - w meczu o wszystko z Rekordem wygrywała już 3-0, by ostatecznie ulec drużynie z BB 5-9. W tym sezonie celują w mistrzostwo. Z kolei MOKS to drużyna, z którą każdy białostoczanin może się utożsamiać. W przeciwieństwie do Jagiellonii, w której składzie próżno szukać wychowanków (a coraz częściej i Polaków), MOKS stawia na lokalny patriotyzm. Drużynę w większości tworzą chłopaki stąd, którzy awansowali z drużyną do Ekstraklasy. Już przed rokiem było naprawdę blisko - w barażach o awans przegraliśmy z Chorzowem w dwumeczu. Po porażce 3-1 w rewanżu MOKS zagrał naprawdę dobrze i wygrał - do awansu to nie wystarczyło, ale kurs 10 na zwycięstwo zadowolił wielu graczy, do których i ja się zaliczam. Poprzedni sezon to dominacja na całej linii - dziewięć punktów przewagi nad Lubawą i pewny awans do elity. Uwagę zwraca bilans u siebie - zero porażek. Uważam, że obie ekipy są bardzo ofensywnie nastawione i będzie to pojedynek typu cios za cios. Linia ustawiona naprawdę nisko, jeżeli znajdę gdzieś wyższą po lepszym kursie to z pewnością dodam ją do tematu, bo ja tu widzę po kilka bramek z obu stron. W bramce MOKS gra Norbert Jendruczek, który to dysponuje dobrym uderzeniem z dystansu. Łączy się to z tym, że często wychodzi z bramki do połowy i próbuje szczęścia. Jest to ryzykowna sprawa, bo ewentualna strata kończy się golem do pustej dla rywala. Myślę, że kilka takich prób obejrzymy dzisiejszego wieczora. Ostatni bezpośredni mecz na turnieju w Lublinie przyniósł wynik 2-2 (w końcowej tabeli wyżej była Gatta). Jednak dzisiejsi goście byli wówczas w ciężkiej sytuacji, która już minęła. To oni dziś są faworytami, mają spore ekstraklasowe doświadczenie. W drużynie MOKS z kolei tylko grający trener Adrian Citko zasmakował Ekstraklasy. Do tego zabraknie dzisiaj Szczawińskiego, Lisnychenko oraz Kożuszkiewicza. Ten ostatni to najlepszy strzelec MOKS z poprzedniego sezonu (24 gole). Ma go zastąpićdzisiaj zmieniający zieloną murawę na halę Damian Grabowski, znajdujący się w przeszłości w kadrze ekstraklasowej Jagiellonii (i formalnie nadal będący jej zawodnikiem). Statystycznie spotykają się dwie bardzo ofensywne ekipy, z których Gatta ma większe doświadczenie.
Póki co tylko dwaj najwięksi rodzimi naziemni bukmacherzy wystawili ofertę na ten mecz, niemniej gdyby komuś rzucił się w oczy ten mecz u któregoś z internetowych buków - będę wdzięczny za informację. Jako dodatkowy typ stawiałbym tu wygraną przyjezdnych do przerwy po kursie 1,80. Mimo wszystko są bardziej doświadczonym zespołem i będąc faworytem powinni to udowodnić już po pierwszej części gry. Każdego kto ma możliwość zapraszam na Jesienną 8, myślę że duże emocje i sporo bramek przed nami. Całej reszcie polecam transmisję meczu w godzinach 20-22 na antenie SportKlub.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Dyscyplina: Futsal - Czechy
Godzina: 20:00
Spotkanie: Melnik - Ceska Lipa
Typ: Melnik
Kurs: 1.81
Bukmacher: 1xbet
Analiza:

Spotkanie sąsiadujących w tabeli drużyn.
Gospodarze we własnej hali spisują się przyzwoicie.
Goście natomiast w tym sezonie na obcym terenie pokonali jedynie ostatni w tabeli Trinec. W tym spotkaniu zabraknie ich najskuteczniejszego zawodnika tj. Tomas Fichtner.
Podsumowując atut własnej hali oraz brak najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej, ekipa Melnik jest faworytem tego spotkania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 534

agent-buk

Użytkownik
Dziś ruszamy z kolejną serią gier w ramach Futsal Ekstraklasy i możemy znaleźć w niej kilka fajnych perełek. W mojej opinii może to być kolejka należąca do gości.
Typy w jakie uderzam to:
AZS Gdańsk - Clearex Chorzów 2 @2.0 fortuna wynik: 1-5
Gdańsk w tym sezonie będzie bił się o utrzymanie, natomiast Chorzowian widzę na miejscach 4-5. Po słabszym początku sezonu wrócili na dobre tory i regularnie punktują. Okno transferowe też na korzyść jutrzejszych gości, do zespołu dołączył Sebastian Leszczak, który w ostatnim spotkaniu w Białymstoku trafił do siatki... 5 razy. Z Gdańska natomiast ubył najlepszy strzelec Mateusz Cyman. Po takim kursie warto skierować swój typ ku Clearexowi.
Solne Miasto Wieliczka - MOKS Białystok 2 @2.1 fortuna wynik: 2-7
Wydaje mi się że Białystok jest cały czas niedocenianym zespołem i nie pozostaje nic innego, jak tylko z tego korzystać. Beniaminek dzielnie radzi sobie w FE i powinien walczyć o pierwszą &quot;szóstkę&quot;. Wieliczka to jedna ze słabszych ekip w szeregach ekstraklasy. Już w zeszłym sezonie spadli z ligi i zostali w niej tylko dzięki wycofaniu Głogowa. W obu tych spotkaniach widzę spore value, lecz jestem pewien, że kursy będą spadać.
Dodatkowe typy na tę kolejkę to wygrana Gatty w Gliwicach @1.9 (wynik 4:2) i Pniewy powyżej 1.5 gola (2 gole Pniew) z stsu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
A 534

agent-buk

Użytkownik
Ostatnio główne typy weszły łatwo. Na dziś widzę kolejne 2 ciekawe zdarzenia, tym razem z trochę mniejszymi kursami.
Kartuzy - Chojnice 2 @1.5 Sts
Mecz w ramach pierwszej ligi. Chojnice wszystko wygrywają jak idzie. Na koncie jedna porażka z ... Karuzami. Na pewno będą chcieli się zrewanżować, bo poziom gry obu zespołów dzieli spora różnica. Gospodarze ostatnio grają słabiej. Trener jako przyczynę w jednym z wywiadów podawał rozpoczęcie okresu przygotowawczego w klubach trawiastych, bowiem jego zawodnicy występują także w klubach piłkarskich. Według mnie pewne zwycięstwo gości.
Pogoń Szczecin - Moks Białystok +4.5 gola @1.52 Sts
Czekałem na linie bramkowe, jakie wystawi na ten mecz buk, ponieważ spodziewam się tu otwartego spotkania obfitującego w bramki. Spodziewam się ich minimum 6, ale wchodzę w niższa linię wyższą stawką. Obie drużyny mocno overowe. Zwłaszcza goście często grają z wsparciem bramkarza w ofensywie, co jednocześnie stwarza większe ryzyko pod bramką rywali, jak i stwarza szansę nadziania się na kontrę do pustej bramki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
A 534

agent-buk

Użytkownik
Widzę, że jestem trochę osamotniony w temacie ;), ale myślę, że na dziś też można coś ciekawego znaleźć.
Niestety od wczoraj kursy poleciały mocno w dół, i nie ma sensu grać na czyste zwycięstwa. Wybrałem 3 mecze, w których faworyt jest zdecydowany i w każdym z nich stawiam na zwycięstwo w 1 połowie. Wszystkie kursy pochodzą z STS.
Pniewy - Gdańsk: 1 połowa - 1 @1.8
Red Dragons wydaje się być faworytem do zdobycia 3 punktów. Takie spotkania muszą wygrywać, jeśli chcą się znaleźć w pierwszej 6-tce, a na to ich na pewno stać. Dodatkowym atutem jest własna hala, gdzie każdemu gra się ciężko. Myślę że gospodarze ruszą od początku do ataku i wypunktują Akademików z Gdańska. Początkowo chciałem zagrać na czyste zwycięstwo po kursie 1.5, jednak na ten moment spadł on do 1.3, więc idę w stronę wyższego kutsu.
Zduńska Wola - Szczecin: 1 połowa - 1 @1.37
Gatta u siebie wygrywa wszystko jak leci. Pogoń opiera grę na 5-6 zawodnikach, a to zdecydowanie zbyt mało. Przewiduję łatwe zwycięstwo gospodarzy.
Wieliczka - Toruń: 1 połowa - 2 @1.35
W szeregach gospodarzy doszło do zmiany na linii trenera. Schedę przejął Andrea Bucciol, czyli były trener naszej kadry i jego celem będzie utrzymanie zespołu w lidze. Według mnie Wieliczka to chyba najsłabszy zespół w szeregach Ekstraklasy, więc zadanie to będzie trudne. Toruń to ścisły top naszej ligi i nie sądzę, by mieli tutaj jakiekolwiek problemy z odniesieniem zwycięstwa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +59
S 15,6K

sinus

Użytkownik
Ze wszystkim się zgadzam, oprócz pierwszego typu.
Wystarczy spojrzeć, jak Gdańsk gra w pierwszych połowach - prowadzili z Wieliczką, Katowicami, Szczecinem i remisowali z Chorzowem, który jest znacznie mocniejszy od Pniew.
Dopiero w drugich połowach wynik układał się dla nich niekorzystnie.
Przed tym typem przestrzegam ????
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
Ze wszystkim się zgadzam, oprócz pierwszego typu.
Wystarczy spojrzeć, jak Gdańsk gra w pierwszych połowach - prowadzili z Wieliczką, Katowicami, Szczecinem i remisowali z Chorzowem, który jest znacznie mocniejszy od Pniew.
Dopiero w drugich połowach wynik układał się dla nich niekorzystnie.
Przed tym typem przestrzegam ????
Wyszło na Twoje przepraszam, jeśli kogoś odwiodlem od tego typu, ale może chociaż kogoś udało mi się odwieźć od grania na koncowe zwyciestwo Pniew...
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Wchodząc na sts z ciekawości sprawdziłem czy wystawione są kursy na dzisiejsze spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski. O dziwo są. Ba, jedno spotkanie według mnie jest zdecydowanie warte gry.
SAN Łódź - Red Dragons Pniewy Typ: 2 @1.62 Wynik: 1:5
Serio 1.62?! Biorę to z pocałowaniem ręki. Rozumiem, że puchar rządzi się swoimi prawami. Rozumiem, że Łodzianie znaleźli się tu eliminując wyżej notowanych rywali. Ale... Po pierwsze jest to drużyna drugoligowa. Po drugie: widziałem skrót z meczu SAN - Gatta Zduńska Wola, w którym to gospodarze sensacyjnie wyszli zwycięsko i uważam, że awans ten zawdzięczają szczęściu oraz widocznej grze na pół gwizdka Mistrza Polski, dla którego mecz pucharowy zapewne priorytetem nie był. Na dzień dzisiejszy mamy już ćwierćfinał. Nie sądzę, żeby tak uznana drużyna jak Red Dragons miała odpuścić na tym etapie. Obie drużyny dzieli ogromna różnica i nawet w przypadku oszczędzania kilku zawodników w zespole gości nie powinni mieć problemu z awansem do Final Four. Spodziewałem się kursu w okolicach 1.2-1.3 a tu miła niespodzianka, którą należy wykorzystać ???? .
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 534

agent-buk

Użytkownik
Na dziś jedna propozycja ode mnie, bo oferta Ekstraklasy nie rozpieszcza. Clearex kurs nie do gry, a wyższe handi i liczba bramek mnie nie przekonuja, dlatego ten mecz odpuszczam. Mecz o pierwszą szóstkę w Białymstoku też ciężki do przewidzenia. 2 równe zespoły i może się zdarzyć wszystko. Statystyki lekko po stronie Moksu, natomiast personalnie lepiej według mnie u Pniew i osobiście gram bardzo delikatnie ich zwycięstwo po 2.50 (wynik 1:6 dla Pniew). Moją propozycją na dziś jest natomiast:
Laskowice - Ruda Śląska 1 @2.0 STS - wynik: 2:1
Do tej pory skuteczność typów 7/8, a jedynym nietrafionym było spotkanie 1 ligi. Dziś idę więc na przełamanie. Gospodarze cel na ten sezon mają jasny - awans i każdy inny wynik będzie ich porażką. Kadrowo wyglądają najlepiej na południu, mają w zespole świetnego jak na polskie warunki (w mojej opinii nr 1 w kraju) bramkarza - Macieja Foltyna. Do tego są dziś gospodarzem, a we własnej hali czują się dobrze. Nie jest to typ warty wielkich pieniędzy, natomiast wydaje mi się ze Orzeł powinien wziąć to spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
A 534

agent-buk

Użytkownik
Wraz z przyjściem kolejnego weekendu zaczynamy 19. Kolejkę FE. Czekając na kursy wystawione przez buka miałem w planie w obu dzisiejszych spotkaniach grę na under 7.5 bramek, jednak spodziewałem się czegoś w granicach 1.4, a tymczasem mamy poniżej 1.2, więc absolutnie nie ma sensu w to wchodzić. Wyniki spotkań Chorzów - Toruń i Pniewy - Zduńska Wola także pozostają sprawą otwartą, także dziś odpuszczam Ekstraklasę. Jedynym spotkaniem wartym gry według mnie jest mecz pomiędzy Lublinem a Łodzią w 1 lidze południowej. Goście od kilku lat plasują się w dolnych rejonach tabeli pierwszoligowej, są jednym ze słabszych zespołów także i w tym sezonie. Lublinianie to solidny środek tabeli, dokładając do tego fakt, że to oni są gospodarzem tego spotkania, swój typ kieruje w ich stronę. 1.45 (Wynik 4:4) na STS, który jako jedyny ma w ofercie futsal na poziomie 1 ligi.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Niestety wczoraj tylko remis w Lublinie i drugi nietrafiony typ z 1 ligi. Dziś spróbujemy odbić ???? .
Bielsko-Biała : Białystok @+5.5 gola w meczu - 1.45 Wynik: 8:3
Murowanym faworytem do 3 punktów jest oczywiście wygrywający wszystko od początku sezonu Rekord. Kursy na ich wygraną i handi oczywiście niewysokie dlatego idę w kierunku bramek. Spodziewam się wysokiego zwycięstwa Bielska, ale myślę że goście też dotyczą jakieś 1-2 trafienia, więc linia spokojnie powinna zostać pokryta. Dla odważniejszych +6.5 gola po 1.7 też wydaje się ciekawą opcją. Obie drużyny mocno overowe.
Brzeg - Laskowice @ Laskowice 1.55 Wynik: 1:0
Troszkę na upartego pójdę znów w kierunku 1 ligi, choć tutaj idzie mi trochę gorzej. Laskowice pewnie zmierzają po upragniony awans do Ekstraklasy. Do końca coraz mniej spotkań i cel jest blisko. Gospodarze natomiast z 25 punktami na koncie zajmują bezpieczne 8 miejsce. Nie są zagrożeni spadkiem, ani też nie będą walczyć o wyższe lokaty. Myślę, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to powinniśmy ujrzeć zwycięstwo dzisiejszych gości.
Dorzucam 2 luźne propozycje, żałuję, że nie zrobiłem tego wczoraj, albowiem były to typy w kierunku Pniew i Chorzowa, bo wysokich kursach (3.15 i 2.3), jednak nie byłem co do nich do końca przekonany i nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd. Oba mecze weszły dość pewnie, Ale wiadomo - mądry człowiek po fakcie ;). Na dziś dodatkowo wygrane: Kartuzy (1.85) - 7:3, Lubawa (2.0) - z prowadzenia 5:2 w ostatnie 3 minuty na 5:6, ale taki jest futsal:mad:, Piast Gliwice (1.55).
Wszystkie typy oczywiście z STS.
Edit: ostatnio słabsza passa, z głównych typów w ten weekend ledwie 1/3
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Solne Miasto Wieliczka - Red Dragons Pniewy typ: 2 (handicap 0:-1.5) @1.67 fortuna
Konsekwentnie pójdę w stronę przeciwników Wieliczki. Tak jak pisałem we wcześniejszych analizach, dla mnie to główny kandydat do spadku. Na przeciwko nim stanie zespół Red Dragons Pniewy, który w rundzie rewanżowej gra bardzo dobrze i biorąc pod uwagę tylko ten okres, ustępuje tylko Rekordowi, który jest poza zasięgiem wszystkich. Dodatkową motywacją jest fakt, że już dziś mogą sobie zapewnić awans do grupy mistrzostwskiej. W ostatnich meczach pokonali wyżej notowane zespoły Piasta Gliwice i Gatty Zduńska Wola, natomiast Wieliczka po bodajże 9 porażkach z rzędu tydzień temu wreszcie zdobyła 1 punkt w Katowicach. Typuje przekonujące zwycięstwo gości.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
W zeszłym tygodniu tylko jeden typ, ale za to łatwy plus, albowiem Red Dragons wygrali w Wieliczce 6-0. Dziś ich spotkanie, jednak odpuszczam, gdyż zmierzą się z mocnym Clearexem i ciężko powiedzieć jak ten mecz może się skończyć.
Gatta Zduńska Wola - AZS Gdańsk typ: Gatta wygra 1 połowę @1.42 STS
Typ wydaje mi się bardzo prawdopodobny. Wystarczy powiedzieć, że Gatta na własnym terenie nie przegrała od 2 lat do czasu ostatniego meczu z Rekordem, który jak wiemy wygrał wszystkie 20 spotkań w tym sezonie. Gdańsk to drużyna, która do końca będzie walczyć o pozostanie w ekstraklasie, według mnie różnica klas obu zespołów jest wyraźna, w dodatku handicapem Harry będzie własna hala. Przewiduję pewną wygraną gospodarzy, na czystą jedynkę kurs 1.16, a więc pobieram ich zwycięstwo w 1 połowie.
Nowiny - Łódź typ: Nowiny @1.7 STS
Ostatnia kolejka w 1 lidze futsalu i mecz o życie pomiędzy 10 a 11 zespołem. Obie ekipy grają w tym sezonie słabo. Łódź to ekipa, która od kilku dobrych lat zajmuje miejsca w ogonie. Nowiny także nie błyszczały w obecnych rozgrywkach, ale faktem jest, że druga runda jest już lepsza w ich wykonaniu, zwłaszcza na własnym parkiecie. Niewątpliwie wpływ na poprawę ich gry miało okienko transferowe, w którym do Nowin dołączył trener oraz kilku graczy z ekstraklasowych Słomnik, które się rozpadły po 1 rundzie. Sądzę, że dziś to właśnie oni i własna hala będą wystarczającym argumentem na łodzian.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Wczoraj końca dobiegły rozgrywki 1 ligi (dla mnie to chyba dobrze, bo skuteczność typów nieciekawa ;)). Gatta łatwy plus, Nowiny sensacyjnie spadają z ligi. Dziś natomiast na tapetę biorę jeden mecz z Ekstraklasy.
Bielsko-biała - Wieliczka typ: Bielsko wygra z handi -4.5 @1.85 STS
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej a Rekord wciąż z kompletem zwycięstw. Wieliczka natomiast w bodajże 11 ostatnich meczach cały 1 punkt. To dosłownie musi być jednostronny pojedynek. Rekord przyzwyczaił do przekonujących zwycięstw z bardziej wymagającymi rywalami niż Wieliczka. Do tego własna hala, pachnie mi tu nawet dwucyfrowym wynikiem.. jednak możemy też spodziewać się na parkiecie ogrywania kilku młodszych zawodników po stronie gospodarzy. Mimo to handi -4.5 spokojnie powinno zostać pokryte
 
M 1,2K

mateo6

Użytkownik
Wieliczka vs Bialystok.
W niedziele ciekawy pojedynek. Wieliczka po zmianie trenera przestala dostawac tak srogi oklep os wszystkich druzyn. Co wiecej ostatnie dwa pojedynki (wyjazdowe) to przegrane jedna bramka ze Szczecinem i Katowicami. Przeciwnicy jak najbardziej do ogrania. Ich wyniki nie powalaja. Gospodarze powinni przerwac passe porazek i zaliczyc choc jedno zwyciestwo. Kurs zacheca okolice 4 na fortunie. Jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego licze na wypowiedzenie sie innych kolegow ktorzy duzo lepiej ogarniaja twn sport ;) Agent Buk licze ze sie wypowiesz ;)
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Fajnie, że ktoś wypowiedział się w temacie, ale według mnie szansę Wieliczki są marne. Jak już pisałem kilkukrotnie to są oni według mnie najsłabsi w Ekstraklasie i to się potwierdziło, więc różnica czystych umiejętności zdecydowanie na korzyść Białegostoku. Do tego mamy końcowy etap sezonu, więc dochodzi fakt, że akurat w tym przypadku to Moks gra o wysoką stawkę, bo jeśli nie wygrają to wówczas zagrają prawdopodobnie w barażach o utrzymanie. Wieliczka jesy natomiast już pewna spadku. Jeśli chodzi o wyższe kursy to poszedłbym dziś bardziej w stronę Pniew z Toruniem. Toruń walczy o medale, Pniewy już raczej skończą sezon na 6 miejscu, ale personalnie prezentują się niewiele gorzej, a kursy wystawione na mecz prezentują się 1.25 - 7.2. Co prawda Red Dragons ostatnio nie zachwyca i notuje 3 porażki z rzędu, ale tylko z Rekordem przegrali wysoko, natomiast z Gattą i Piastem były to 1 bramkowe porażki po wyrównanych spotkaniach. Moja propozycja to Pniewy z Handi 3.5 po 1.49, albo Pniewy strzela +1.5 gola po 1.5. Wydaje mi się to dość bezpiecznymi opcjami.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Witamy nowy sezon 2018/2019 w futsalu. Dyscyplina, w której siedzę i staram się w miarę możliwości regularnie udzielać w tym dziale. Mam nadzieję, że znajduje się tu kilka osób, które także będą przedstawiać swoje propozycje ???? . W zeszłym sezonie w trakcie rozgrywek wycofała się LEX Kancelaria Słomniki, a do I ligi spadł zespół z Wieliczki. W ich miejsce witamy Red Devils Chojnice oraz Orła Jelcz-Laskowice. Beniaminkowie powinni dorzucić sporo kolorytu Ekstraklasie. Chojniczanie to zespół, który spokojnie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej wygrywając rozgrywki w północnej grupie I ligi. Jeśli miałbym typować to raczej powinni być skazani na walkę o utrzymanie, aczkolwiek nie są w tej walce bez szans. Dużo więcej możemy spodziewać się po drugim z beniaminków. Laskowice to klub, który finansowo wygląda bardzo dobrze i już w pierwszym roku gry w Ekstraklasie jest typowany do pozycji medalowych... Klub ten podąża inną ścieżką niż pozostałe, a w ich barwach możemy znaleźć multum obcokrajowców, którzy powinni stanowić jakość dodaną. Jak ta mieszanka zaprezentuje się w lidze? Zobaczymy.
Tyle gadania, czas na krótką analizę pierwszej kolejki, STS już parę dni temu wystawił kursy na te spotkania. Osobiście bardzo mocno atakuje dubla, dla mnie dwie pozycje obowiązkowe to:
Piast Gliwice - AZS Gdańsk Typ: 1 @1.40
Piast wzmocniony trójką Hiszpanów i Rafałem Franzem - świetnym zawodnikiem, grającym na pozycji Pivota. Już w zeszłym sezonie mieli aspiracje medalowe, teraz mają jeszcze więcej argumentów by o to powalczyć. W Gdańsku cisza. Zmienił się trener - Wojciecha Pawickiego zastąpił Jacek Burglin. Pawicki był kluczowym graczem Gdańszczan, nie jestem pewien tej informacji, aczkolwiek wydaje mi się, że w tym sezonie nie zobaczymy go na parkiecie. AZS to zespół, który jest skazany na walkę o utrzymanie (bukmacherzy typują go jako najsłabszy zespół w FE). Nie widzę tu innej opcji jak spokojnie zwycięstwo Piasta. Kurs pewnie będzie spadał, a na dzień dzisiejszy nie możemy zagrać handicapów, które pojawią się pewnie w dniu meczu. Myślę, że handi -1,5 na Piasta byłoby dobrą opcją.
Laskowice - Pogoń Szczecin Typ: 1 @1.30
O beniaminku z Laskowic wspomniałem wyżej. Świetnie wypadli na przedsezonowym turnieju, który organizowali. W pokonanym polu zostawili między innymi mistrza Francji i rezerwy wielkiej Barcelony. Pogoń w zeszłym sezonie dysponowała kilkoma solidnymi na warunki polskiej Ekstraklasy zawodnikami, jednak brakowało mocnej ławki. Teraz kadra została delikatnie poszerzona, jednak bez większych wzmocnień. Wątpię, aby mogli przeciwstawić się mieszance z Jelcza, zwłaszcza na ich terenie.
To moje propozycje. Oprócz tego zagrają:
Katowice - Chojnice
Ciężki mecz do typowania, Katowice wzmocnione kilkoma graczami, beniaminek z Chojnic też na pewno będzie chciał powalczyć. Minimalnym faworytem raczej gospodarze, nie spodziewam się tu jakiegoś gradu bramek i może ewentualnie pójdę w tym kierunku, gdy buki wystawią kursy. Na ten moment - nie tykam.
Pniewy - Chorzów
Tutaj lekkim faworytem goście, ale podobnie jak wyżej - nie ruszam tego meczu, bo może się tu wydarzyć dosłownie wszystko.
Zduńska-Wola - Toruń
Dla odważnych myślę, że warto spróbować coś w kierunku gości. Gatta osłabiona przede wszystkim brakiem swojego lidera - Daniela Krawczyka, który często ciągnął grę &quot;kocurów&quot;. Jestem daleki od sugerowania się wynikami sparingów, ale w tych też lepiej prezentowali się goście. Buki faworyzują Zduńskowolan, ja jednak liczę na niespodziankę i szukałbym czegoś w kierunku Torunian (zwycięstwo po 3.0 lub over bramkowy gości, ale na to jeszcze kursu nie ma)
Bielsko-Biała - Białystok
Tutaj faworyt jest tylko jeden. Gospodarze są po raz kolejny murowanym faworytem do tryumfu w lidze. Tydzień temu oba zespoły zmierzyły się w starciu o Superpuchar i zdecydowane zwycięstwo zanotował Rekord. Buki jednak oczywiście o tym wiedzą i wystawiają na to spotkanie kurs 1.03. Być może w dniu meczu pójdę w kierunku goli, bo to powinno być overowe spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
A 534

agent-buk

Użytkownik
No i pierwsza kolejka za nami. W zasadzie wszystko to co przewidywałem, się potwierdziło. Wszystko - prócz typów głównych :headbang::blush:... Sensacyjna porażka Piasta u siebie z typowanym do spadku Gdańskiem. Gospodarze oczywiście dominowali w tym spotkaniu - obijali obramowanie bramki, bramkarza lub ściany, ale nie potrafili znajdować drogi do siatki w wielu dogodnych sytuacjach. Goście natomiast zaliczyli świetny początek, ustawiając sobie mecz, bo tak trzeba nazwać 3 ciosy wyprowadzone przez AZS. Piast zdołał wyrównać i gdy wszystko wskazywało na to, że końcówka będzie należała do niego to dwie kolejne bramki po błędach (przedłużony rzut karny i wykorzystanie gry bez bramkarza) sprawiły, że sensacja stała się faktem. (wynik 4:5)
Beniaminek z Laskowic skazywany jest na grę o najwyższe cele. Jednak jak potwierdził pierwszy mecz, samymi nazwiskami się meczu nie wygra, a Pogoń była blisko niespodzianki. Koniec końców to jednak Orzeł okazał się minimalnie lepszy wygrywając po emocjonującym meczu 4-3, choć można było się spodziewać, że zwycięstwo to będzie bardziej przekonujące.
Oprócz tego - zgodnie z przewidywaniami:
Rekord pewnie pokonał Białystok i tak jak pisałem można było spodziewać się dużej ilości bramek w tym meczu (wynik 7:2). Underowego meczu oczekiwałem w Katowicach i tak też było (wygrana Red Devils Chojnice 3-1). W hicie kolejki Torunianie byli blisko zwycięstwa w Zduńskiej Woli, jednak zakończyło się na remisie 2-2. No i na koniec miło zaskoczyły Czerwone Smoki z Pniew. Ten mecz omijałem szerokim łukiem, bo mogło wydarzyć się dosłownie wszystko, co nieoczekiwane. No i... wydarzyło się. Pniewianie pokonali Clearex Chorzów aż 6-0!!
Na drugą kolejkę musimy poczekać do przyszłego tygodnia, w związku z meczami reprezentacji Polski...
Apropos kadry... powołania wydają się co najmniej sensacyjne... Jest kilku zawodników, którzy stanowili o trzonie reprezentacji (6 zawodników), ale pozostali - w zasadzie nie wiem skąd się wzięli. Kilku z graczy występuje na codzień w 1 lidze, nazwiska naprawdę nie powalają i myślę, że w Ekstraklasie można było znaleźć o wiele wiele lepszych zawodników. W związku z tym myślę, że można będzie szukać czegoś w kierunku rywali Polaków (Węgrzy, Czesi i Słowacy), bo nasz skład na ten turniej towarzyski jest po prostu słaby.
W ten weekend natomiast ruszają rozgrywki I-ligowe. Kilka spotkań jest przełożonych w związku sensacyjnym udziale zawodników z klubów I-ligowych w zgrupowaniu kadry, ale kilka meczy ruszy zgodnie z planem. Jeśli buki zdecydują się wystawić kursy już na tą 1. kolejkę i znajdę coś ciekawego to postaram się tym podzielić.
 
A 534

agent-buk

Użytkownik
Witam po raz kolejny ????
Piszę, bo widzę spore value na dzisiaj. O co chodzi? Już mówię.
Helios Białystok - Malepszy Futsal Leszno 2 @3.05 STS Wynik: 2:7
Nietypowo, bo w piątek mamy spotkanie w ramach 4 kolejki I ligi grupy północnej. Spodziewałem się wystawienia odwrotnych kursów na ten mecz, jednak buk widzi faworyta w gospodarzach. Nie zgodzę się z takim postawieniem sprawy. Leszno to zespół, który powstał kilka lat temu i widać z roku na rok pewien progres. Ich celem jest gra w Ekstraklasie i być może nie mówią tego otwarcia, że chcą osiągnąć awans już w tym sezonie to uważam, że po cichu na to liczą. Mają solidny zespół, wzmocniony w tym sezonie aż czwórką najlepszych graczy z Zielonej Góry (klubu, który się rozpadł, a był czołową ekipą I ligi). Leszczynianie w zeszłym sezonie okupili miejsce w środku tabeli, natomiast Helios pozytywnie zaskoczył i uplasował się na bardzo wysokim 3. miejscu. Dwa lata temu jednak do ostatniej kolejki bili się o utrzymanie. Widziałem skróty dotychczasowych spotkań i jest widoczny spadek jakości w porównaniu do zeszłego roku (aż tak bardzo się nie orientuje, ale wydaje mi się, że skład się lekko zmienił - ale powtarzam nie jestem pewny tej informacji). Helios w ostatniej kolejce przegrał i to w stosunku 2-5 w Warszawie, która też nie wydaje mi się jakimś mocarzem, raczej powinien to być średniak I-ligowy. Oba zespoły grały także w tym sezonie ze słabiutkim Gdańskiem (Helios wygrał u siebie 7-1, Leszno w Gdańsku 8-0). Dla Leszczynian to jedyny mecz ligowy, jaki rozegrali w tym sezonie do tej pory (2 kolejki przełożone). Według mnie warto spróbować zagrać coś w kierunku gości, bo na pewno mają spore szanse na 3 punkty w tym meczu, dla mniej odważnych X2 po kursie 1.8.
W ekstraklasie według mnie warta gry jest czysta jedynka w meczu innej drużyny z Białegostoku - MOKSU. Kurs 2.1 (Wynik 3:1), a jest to solidny ligowiec, nieco mylące mogą być dotychczasowe wyniki (aż 2-7 w Katowicach chluby nie przynosi, natomiast należy pamiętać że takie wyniki w meczach MOKSU są częstym zjawiskiem, gdyż grają oni ryzykowny futsal z wycofanym bramkarzem, natomiast porażka z Rekordem jest wkalkulowane, bo to hegemon jak na polskie warunki). Do tego nieźle wygląda wygrana Torunia w Szczecinie, kurs 1.7 (wynik 3:2 dla FC Toruń) (choć Pogoń pozytywnie zaskakuje, FC póki co słabo, dlatego ja raczej odpuszczam ten mecz) i Laskowic z Katowicami po 1.6 (Wynik 5:3).
EDIT: Leszno łatwy plus, mimo niepokojącego początku (2-0 dla Heliosu) spokojne zwycięstwo 7-2 i łapiemy fajny kurs ???? . Pozostałe typy też do przodu. Dobry weekend ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
Do góry Bottom