>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2018 - Giro d'Italia (04.05-27.05)

Status
Zamknięty.
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Pełna zgoda, Tour de France przy tegorocznym Giro był nudny jak francuskie melodramaty z lat 80tych ????
Od razu typ na wtorek
Tom Dumoulin V @2.10 ub
Spodziewalem się 1.8-1.85 czyli biorąc na uwadze marże matematycznie minimalnie ponad 50% szans Holendra.
Dzisiejsza pogoń na ostatnich km przekonuje jeszcze bardziej.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Pozzovivo Ty draniu przeklęty.
Nie zdążyłem wczoraj wystawić moich typów, ale obstawiłem w STS win Pozzovivo. Liczyłem na wsparcie zespołu, wypuszczenie kilku stacji przekaźnikowych w ucieczce i wszystko szło ok, dopóki Yates się nie zerwał.
Pozzovivo ma wsparcie i myślę, że w ostatnim tygodniu umocni się w trójce. Choć przewiduję, że odniesie spore straty w jutrzejszej czasówce, gdyż pozycja do jazdy konnej nie jest pozycją promującą w jeździe na czas.
Uśmiałem się wczoraj gdy z walczącej czołówki kamera przeniosła się do &quot;grupy Aru&quot;, a raczej grupetta, które kręciło sobie spokojnie opalając przedramiona w górskim słońcu. Aru olbrzymia strata już do lidera. Jako Włoch w domowym wyścigu musi się zdobyć na walkę o etapowe zwycięstwo. Jeśli się wycofa to będę naprawdę zaskoczony. Jutro powinien przejechać sobie spokojnie czasówkę, a w środę lub czwartek ucieczka i atak.
Na jutro typ już podany przez sasa_sa, moim zdaniem pewniak po 1.80 obecnie w STS.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Ja osobiście po cichu liczę, że jutro czekają nas emocje na poziomie zbliżonym do dzisiaj...Zwłaszcza, że poniedziałek wolny, a później czasówka, więc to ostatnia szansa by jeszcze coś nad Tomem wypracować przed tą próbą. Z resztą po słowach Yates&#39;a, że liczy się ze stratami nawet 4 sek na kilometrze wypada mieć nadzieję, że i jutro poszuka jakichś sekund, żeby mieć większy komfort i mniejsze straty (a może ich brak) do odrabiania.
;) wczorajszy etap zdecydowanie spełnił moje oczekiwania. Świetny Yates zrobił to co można było przewidywać, ale żeby tak wcześnie atakować, wow. Trochę ta druga grupka się sfrajerzyła, można było odstawić Toma, ale jak Carapaz chciał tylko jechać na kole to nie dziwię się, że współpraca nie przebiegała jak należy. Tylko tego Aru mi się żal zrobiło, realizator mógł mu odpuścić...
Po drugim tygodniu podtrzymuję, że mamy naprawdę świetną edycję wyścigu. Yates próbujący wszędzie znaleźć sekundy, nawet na lotnej premii, pokazując, że za wszelką cenę chce to wygrać. Bennett i Viviani po kolejnym skoszonym etapie. Sinusoida w wykonaniu Froome&#39;a. No z każdego etapu wydaje się, że wyciskane jest maksimum. Tylko tych nieszczęsnych uciekinierów trochę żal.
Co do generalki, chyba już tylko kataklizm może pozbawić Yates&#39;a tryumfu. Na jutrzejsze czasówce Simon i jego ekipa liczyli się nawet z 4 sek/km, a sam Tom twierdził, że liczy bardziej na odrobienie w granicy 3 sek/km. Wychodzi na to, że Brytyjczyk powinien się obronić.
Jestem ciekawy co z Froomem, czy ten Zoncolan to wyskok tylko, czy forma trochę rośnie a wczoraj zapłaci za wysiłek w sobotę. W każdym razie czasówka i 18. etap, który jest mocno pod taktykę SKY sprawiają, że ja bym go nawet z walki o top 3 tak łatwo nie skreślał, no chyba, że Zoncolan był tylko jednorazowym strzałem. A i 20. etap też wygląda nieźle pod SKY, tylko to wypłaszczenie na koniec. Z drugiej strony 19. etap to taki gdzie Chris znowu może potracić.
Co do Pozzovivo, którego kolega grzesznik tak foruje to mam mieszane uczucia, kojarzy mi się na Giro z takim kolarzem, który zawsze jechał solidnie, ale gdzieś mu się ten gorszy dzień przytrafiał i dlatego nigdy powyżej 5ego miejsca nie ukończył. Ale trzymam kciuki żeby się udało, kiedy jak nie teraz?
W ostatnim tygodniu szykuje nam się fajna walka o podium, top5 i top10 wyścigu, a jutrzejsza czasówka może dać nam już kilka odpowiedzi. Tom to pewniak, ale jeszcze coś na h2h można poszukać, bo wiadomo, że różni kolarze/różne ekipy inaczej podchodzą do takich prób ;)
P.S. Odnośnie nazywania Froome&#39;a astmatykiem to bądźmy sprawiedliwi, Simon też ma astmę, ba nawet już miał 4-miesięcznego bana za stosowanie substancji na astmę ;) To tak dla przypomnienia tylko, żeby nie przypominać tylko Chrisowi a przy okazji cieszyć się ze świetnej jazdy Yates&#39;a. (żeby nie było, nie jestem zwolennikiem Kenijczyka i całego SKY)
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Ją się z.moim betem już dawno pożegnałem ale mysle, że Wrzuciłem coś co każdy mógł przeczytać i się zgodzić. To giro było niewiadomą i stało się. Co do teorii spiskowych? Hmm. Na mount Ventoux 2013 ja do dzisiaj nie rozumiem danych Froome&#39;a z jego SRM przy tym co się stało. Porte to też dla mnie wtedy podejrzana sprawa. Kennaugh poleciał wcześniej i umierał a później Tasmanczyk ciągnie cały cyrk i na koniec zostaje tylko Alberto, który nawet stawaniem na pedałach zostaje ograny przez Kenijczykowa co.osiaga 32kmh na MV. To są jakieś jaja i pogodzę się z przegraną kasa byle by coś się ruszyło po kilku latach i SKY straciło.
Od jutra choćbym jechal na szosie dogmy czy sworks podróbki z chin to pałuje kazdego w stroju Sky chociaż.sam mam US Postal ale na tym mnie wychowano i ciężko porzucić.wspomnienia ;) Wtedy to byli dla mnie herosi a.walka Ulrich vs Lance.sprawiala,.że.specjlanie.zlatywalem z boiska kopiąc piłkę.
Myślę, że Chris to nie jest koks Ala Armstrong ale swoje na sumieniu ma. Pokazywał już klasę 8 lat temu, wielu z nas pamięta pojedynek cobo vs Froome ale jednak w jego karierze coś śmierdzi i coś dalej musi wyjść. Jak tak jeszcze widzę młynek Lance&#39;a oraz Jego to mam mieszane uczucia.
 
Z 11

zenekk82

Użytkownik
zgadzam się z V Dumoulina warto z dokładką Yates-pozzovivo za 1.25, mały kurs, ale wiadomo kto lepiej jezdzi na czas, to pięta achillesowa pozzovivo, straci pod 3 minuty a Yates powinien poniżej 2min na pewno
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
16. etap
Profil i trasa etapu

Rohan Dennis - Victor Campenaerts 1,50 Fortuna ✅ 1-11
Jutro 34km, w miarę płasko. Zaczynamy trzeci tydzień i nie ma co się rozwodzić szeroko nad czasowcami, bo ciężko powiedzieć, kto będzie czuł się na siłach powalczyć, a kto odpuści. Dennis na pewno będzie walczył. W tym sezonie świetnie na czas jeździ, tak długie ITT lubi. Wysoka dyspozycja, aż 11. miejsce w generalce, więc dobrze się trzyma w górach. Jutro okazja, żeby mocno poprawić swój czas i kilku wyprzedzić. Moim zdaniem powalczy o zwycięstwo etapowe z Dumoulinem ale większe szanse daje jednak Holendrowi.
Campenaerts na prologu w Izraelu był 3. (Dennis na 2. miejscu). Tutaj jednak walka na dłuższym dystansie, a Victor w tym roku im dłużej, tym gorzej. Nie zdziwię się, jeśli powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, kiedy to odpuścił całkowicie. To nie jest dyspozycja, w której miałby powalczyć o zwycięstwo, a tylko taka jazda może dać lepszy wynik od Rohana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Christopher Froome - Vasil Kiryienka @1,50 fortuna ✅ 5-10
Kurs do dubelka lub większego ako. Nie wiem czy forma Froome&#39;a wzrośnie, czy jeszcze będzie walczyć o podium, ale czasówkę wypadałoby jednak pojechać dobrze. Może i Chris ma gorszy sezon, a na Giro nie jest w najwyższej formie ale to wciąż bardzo dobry czasowiec. Białorusin też ciągle jeździ solidnie na czas, ale tu wystarczy popatrzeć jak on jeździł czasówki, gdy jego lider walczył w generalce... Często wręcz kibice zarzucali jemu i SKY, że taka postawa nie przystoi komuś, kto jeździ(ł) w koszulce mistrza świata w tej konkurencji. Nie widzę za bardzo podstaw, żeby miało się to zmienić jutro.
I taki typ, który gram za drobne.
Victor Campenaerts - Jos Van Emden @2,55 forbet ✅ 11-4
Tu po raz kolejny wydaje mi się, że bukmacher zaszalał z kursem, pewnie jest on tak podkręcony prologiem w Izraelu. Belg owszem jest mistrzem Europy na czas, ale jego rywal w tej parze też świetnie sobie radzi w takich próbach. W zeszłym roku na czasówce, którą Belg odpuścił zajął wysokie 8 miejsce, zaś czasówkę kończącą włoski tour ad 2017 Jos wygrał, a wtedy mieliśmy dystans zbliżony do tego co czeka nas jutro. Po takim kursie spróbuję, bo warto.
Bez rozpiski, chociaż można by dać podobne argumenty, co przy pierwszym typie:
Tony Martin - Vasil Kiryienka @1,55 forbet ✅ 2-10
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
I taki typ, który gram za drobne.
Victo Campenaerts - Jos Van Emden
Popieram. Sam sie zbierałem do opisania tego typu ale w końcu wybrałem opcję z Dennisem. Van Emden dobrze jeździ w tym roku, a do tego dłuższe czasówki mu pasują i radzi sobie ze zmęczeniem na tourach.
 
Z 11

zenekk82

Użytkownik
też myślę że kiryenka nic nie pojedzie, pytanie tylko czy lepiej grac przeciwko na niepewnego froome&#39;a czy na zawsze solidnego w czasówkach martina.
Nie wydaje się wam mullen-pedersen za 1.4 dobre do kombosa. Irlandczyk dużo lepsze wyniki w czasowkach od duńczyka, w prologu obaj słabo, ale to zupełnie inna bajka niż tak długi dystans
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Obrałem kierunek Martina w parze z Kiryenką. Z Froomem nic nie wiadomo. Albo jutro pojedzie na miejsce w top 5 albo po prostu pojedzie z myślą o walce na środowym etapie.
Myślicie, że Pinot jutro coś powalczy? Ten gość jest dla mnie wielką niewiadomą w tym wyścigu.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Z Froomem nic nie wiadomo. Albo jutro pojedzie na miejsce w top 5 albo po prostu pojedzie z myślą o walce na środowym etapie.
W mojej opinii Chris to nie jest kolarz, który by odpuścił etap żeby powalczyć na innym. Bo i w sumie po co? Jego zwycięstwa etapowe nie interesują, a nawet jeśli chciałby się nimi rozliczyć, to sam Zoncolan już mu ten wyścig powinien rozliczyć. Według mnie Chris ma na widoku jeszcze podium na koniec i chyba jednak jakby miał odpuścić to już prędzej cały wyścig niż etap, zwłaszcza, że przeglądając jego czasówki to nawet na etapówkach, gdzie nie bił się o zwycięstwo, nie odpuszczał. To tak w ramach obrony mojego typu, oczywiście nie mam pewności, że tak będzie, przekonamy się za kilka godzin.
Myślicie, że Pinot jutro coś powalczy? Ten gość jest dla mnie wielką niewiadomą w tym wyścigu.
TiboPino to przy czasówkach jeszcze większa niewiadoma niż tylko na tym wyścigu. Zwłaszcza, że w tym roku skutecznie omijał ITT, więc jak się dzisiaj pokaże to wróżenie z fusów. Raczej na powtórkę jego występów z 2016 nie ma co liczyć ;)
Nie wydaje się wam mullen-pedersen za 1.4 dobre do kombosa. Irlandczyk dużo lepsze wyniki w czasowkach od duńczyka, w prologu obaj słabo, ale to zupełnie inna bajka niż tak długi dystans
Ja po takim kursie bym tego nie ruszał. Mads przecież też umie jeździć na czas, chociażby czasówka kończąca ubiegłoroczne Giro, gdzie wyprzedził wielu, na papierze, lepszych czasowców. Do tego dobry wynik na koniec Tirreno - Adriatico (chociaż to było tylko 10km), gdzie zdystansował Irlandczyka. Mullen w tym roku dobrze jedynie w Argentynie, gdzie konkurencję miał śmieszną, a w zasadzie jej nie miał- Majka na podium podsumowuje wszystko.
Jak ktoś mocno wierzy w Dumoulina i widzi szansę na przejęcie dzisiaj przez niego różowej koszulki to sts oferuje zakład specjalny. 2,90 na zmianę lidera, 1,30 na to, że Simon się obroni.
_________________________________________
Ciekawostka odnośnie czasówki: W Borze tylko Konrad i Grossschanter jadą na maksa, reszta treningowo. Formolo i Felix mają na cięższych etapach łapać się do ucieczek i w zamyśle walczyć o etap w ostatnim tygodniu. (słowa Czarka Benedettiego)
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Christopher Froome - Vasil Kiryienka @1,50 fortuna
Kurs do dubelka lub większego ako. Nie wiem czy forma Froome&#39;a wzrośnie, czy jeszcze będzie walczyć o podium, ale czasówkę wypadałoby jednak pojechać dobrze. Może i Chris ma gorszy sezon, a na Giro nie jest w najwyższej formie ale to wciąż bardzo dobry czasowiec. Białorusin też ciągle jeździ solidnie na czas, ale tu wystarczy popatrzeć jak on jeździł czasówki, gdy jego lider walczył w generalce... Często wręcz kibice zarzucali jemu i SKY, że taka postawa nie przystoi komuś, kto jeździ(ł) w koszulce mistrza świata w tej konkurencji. Nie widzę za bardzo podstaw, żeby miało się to zmienić jutro.
I taki typ, który gram za drobne.
Victor Campenaerts - Jos Van Emden @2,55 forbet
Tu po raz kolejny wydaje mi się, że bukmacher zaszalał z kursem, pewnie jest on tak podkręcony prologiem w Izraelu. Belg owszem jest mistrzem Europy na czas, ale jego rywal w tej parze też świetnie sobie radzi w takich próbach. W zeszłym roku na czasówce, którą Belg odpuścił zajął wysokie 8 miejsce, zaś czasówkę kończącą włoski tour ad 2017 Jos wygrał, a wtedy mieliśmy dystans zbliżony do tego co czeka nas jutro. Po takim kursie spróbuję, bo warto.
Bez rozpiski, chociaż można by dać podobne argumenty, co przy pierwszym typie:
Tony Martin - Vasil Kiryienka @1,55 forbet
W czasówkach to każdy jedzie na siebie i Wasyl może tutaj ugrać lepszy wynik.
Ja proponuję Domoulin V @ 1,7
Dennis-Froome 2 @ 2,78 Fortuna
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Van Emden J. - Martin T. | Martin T. @ 2.35 ✅ 4-2
klas. końcowa | Dumoulin T. 1-3 @ 1.20 ✅ 3. Dumoulin ..ledwo, ledwo...
Całkowity kurs: 2.482 ✅
STS (kurs po odjęciu podatku)
Kurs na Martina z van Emdenem chyba przesadzony, zresztą dużo wyższy niż u innych buków bo tam Niemiec jest faworytem. Holender chyba nie przywiózł na Giro wielkiej formy, niczym do tej pory się nie wyróżnił, w prologu na 10km czyli ponad 3x krótszej trasie Martin był 17s szybszy. Tam wprawdzie była krótka górka, która nie bardzo pasowała van Emdenowi, a dzisiaj tylko małe zmarszczki pod koniec, więc powinno być mu łatwiej, ale chyba nie na tyle żeby był w tej parze takich faworytem. Martin już nie ten silnik do 3-4 lata temu, ale ciągle bardzo solidnie w czasówkach, rzadko wypada poza top5. A w tym Giro jak to on już parę razy sprawdził nogę na etapach, czy to w pociągach sprinterskich czy solowych akcjach, z niezłym skutkiem. Do dubla dokładam podium Dumoulina żeby z nawiązką zniwelować podatek. Po prostu w stawce rywali na dziś nie ma aż 3 kolarzy którzy by mogli nawiązać z nim walkę, nie mówiąc o wygraniu z obrońcą tytułu. Chyba tylko Dennis realnym zagrożeniem, dlatego też Australijczyk top2 wygląda ciekawie zwłaszcza do jakiegoś dubla. Akurat w Fortunie można łączyć.
klas.koncowa | Dennis R. 1-2 @ 1.76 ✅ 1. Dennis
Fortuna (kurs po odjęciu podatku)
Dzisiaj w Giro czasówka, więc specyficzny etap dla specjalistów w samotnej jeździe. Do tego bardzo ważna jeśli nie kluczowa w kontekście końcowego triumfu w całym tegorocznym wyścigu. O zwycięstwo walczą już praktycznie tylko Yates, który ma teraz 2:11 przewagi nad Dumoulinem. To dużo i mało, bo właśnie dzisiaj Holender może odrobić większość tej straty a może przejąć koszulkę lidera. Dumoulin to czasowiec który bardzo poprawił w ostatnich latach jazdę w górach, co pozwoliło mu wygrywać Giro i być w czołówce Vuelty. Ale jego największą zaleta ciągle jest czasówka i tam ma największą przewagę nad innymi faworytami generalki. Ale już z innymi czasowcami bywa różnie, zwłaszcza jeśli czasówka jest w 2 czy 3 tygodniu wyścigu, po przejechaniu na 100% największych gór. Rok temu pierwszą czasówkę Dumoulin wygrał, ale już drugą na ostatnim etapie przegrał ze swoim rodakiem Van Emdenem o 15s, zresztą bardzo podobną profilem do dzisiejszej. Dlatego moim zdaniem dzisiaj też ktoś zza pleców Dumoulina może zgarnąć etapowe zwycięstwo, a najpoważniejszym kandydatem jest Rohan Dennis. Australijczyk jedzie czasówki w tym sezonie świetnie, najpierw wygrał w cuglach mistrzostwo kraju, a potem był najlepszy w czasówkach w Abu Dhabi Tour i Tirreno-Adriatico. Zaś już w prologi Giro stracił tylko 2s do Dumoulina, a była to trasa twardym podjazdem który bardziej sprzyjał Holendrowi. Dzisiaj trasa dużo bardziej płaska, ledwie parę zmarszczek pod koniec, co powinno dać Dennisowi dużo większą szansę na wygraną niż wskazują kursy. Dla bezpieczeństwa wybieram typ na top2 po dobrym kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Awaria forum uchroniła Dumoulina przed zwyzywaniem od najgorszych kolarzy w historii ;-)
Tom wtopił mi fajny kupon właśnie z Martinem w parze z Van Emdenem jak w typie Psotnika. Cóż takie jest kolarstwo. Zapewne samego Toma Dumoulina zaskoczyła wczorajsza porażka.
Tak to niestety jest na wielkich turach z etapami po dniu odpoczynku.
Dziś peleton już na 90 km i wygląda na to, że zgodnie z przewidywaniami sprinterzy będą mięli przedostatnią okazję na walkę o zwycięstwo etapowe. Tym razem bez mojego udziału finansowego. Szykuję coś grubszego na jutrzejszy etap.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Awaria forum uchroniła Dumoulina przed zwyzywaniem od najgorszych kolarzy w historii ;-)
Tom wtopił mi fajny kupon właśnie z Martinem w parze z Van Emdenem jak w typie Psotnika. Cóż takie jest kolarstwo. Zapewne samego Toma Dumoulina zaskoczyła wczorajsza porażka.
Tak to niestety jest na wielkich turach z etapami po dniu odpoczynku.
Dziś peleton już na 90 km i wygląda na to, że zgodnie z przewidywaniami sprinterzy będą mięli przedostatnią okazję na walkę o zwycięstwo etapowe. Tym razem bez mojego udziału finansowego. Szykuję coś grubszego na jutrzejszy etap.
Nie wiem czy go przegrana zaskoczyła czy nie, ale jakąś już prawidłowość można wyciągnąć. Dumoulin w czasówkach w 2 i 3 tygodniu już nie jest takim faworytem, zwłaszcza na tych płaskich, jednak co innego mieć w nogach wszystkie góry a co innego jechać sobie na luzaka. Za to ciekaw jestem czego Aru się najadł ????
Jutro właśnie coś w stronę Aru by można, jeśli będą kursy. A na pewno przeciwko Pinotowi, którego forma wydaje się zjeżdżać na równi pochyłej, a wczorajsza czasówka nie była gorszym dniem, tylko zjazdem mocy.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Za to ciekaw jestem czego Aru się najadł
A do tego Ulissi, chyba drużynowe spożywanie witaminek było ;) inna sprawa, że Diego jechał &quot;drużynówkę&quot; z Contim, a Fabio też załapał się na karę za jazdę za motocyklem, co może jednak delikatnie tłumaczyć taki występ. Pinot na czasówkach mocno dziaduje ostatnio, na tej podstawie bym nie osądzał, chociaż fakt, że forma raczej leci w dół. Wygląda to trochę jakby przestrzelił i forma była na Tour of the Alps. Froome powinien powalczyć o to podium, w sumie to dobrze, bo czekają nas jeszcze jakieś emocje, zwłaszcza w obliczu zapowiedzi bardziej defensywnej jazdy Yatesa.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
18. etap
Profil i trasa etapu

Ben O&#39;Connor - Carlos Betancur 1,86 Etoto ✅ 27-29
Tą parę opisywałem w niedzielę. Wtedy wszystko zgodnie z planem i prawie minuta różnicy. Betancur ma przewagę na ostrych i stromych podjazdach. Na reszcie wyżej melduje się O&#39;Connor. Jutro jedna góra ale nie tak sztywna - 7-8%. Dla Bena w sam raz i znowu powinien się zameldować wysoko, może nie ze ścisłą czołówką ale tuż za ich plecami. Carlos natomiast po pracy dla Carapaza odpadnie raczej i z większą stratą powinien zameldować się na mecie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Przed dzisiejszym etapem miałem naprawdę problem, ten etap i kończący go podjazd są trochę nijakie. Do złudzenia przypomina schemat SKY znany z TdF czyli rzeźnia na ostatni podjeździe i młynek, ale ten podjazd wydaje się zbyt łagodny. Jest jeszcze łagodniej niż na zeszłorocznym etapie do Sanktuarium Oropa, który wygrał Dumoulin. Wydaje się, że dzisiaj w końcu szansa uciekinierów, ale kto wie, tu ekipy walczące o coś nieraz im obracały w niwecz plany. Między liderami pewnie będzie na remis, ewentualnie bardziej dynamiczni kolarze poszukają jakichś sekund skokami w końcówce, widzę tu powtórkę z Etny, przy czym mogą być dwa wyścigi. Dla lepszego oglądania coś takiego lekko spróbuję:
Hubert Dupont - Jose Goncalves @1,55 forbet ✅ 45-31
Po raz kolejny coś do ako. Nie jestem pewien zamysłu bukmachera przy tak zestawionej parze, jedynie chyba to, że Francuz jak i całe Ag2r może szukać ucieczki. Portugalczyk jedzie bardzo fajne Giro, widać go niemal na wszystkich etapach, niezależnie od profilu, no i jest na 20 miejscu w generalce, co powinno go satysfakcjonować. Francuz z kolei w ogóle nie rzuca się w oczy na tym wyścigu, niby jedzie solidnie ale to trochę mało. Nawet jeśli Ag2r ma powalczyć z odjazdu to doświadczony Dupont raczej nie wydaje mi się takim kandydatem, a na końcowym podjeździe nawet jak nie odpadnie to przegra z bardziej dynamicznym Goncalvesem.
Christopher Froome - Miguel Angel Lopez @1,9 forbet ✅ 14-11
Gdyby końcowy podjazd miał 8-9% nachylenia bez wahania stawiałbym na Kenijczyka z brytyjskim paszportem. Ale nie mamy tu takiego, jest regularny podjazd o nachyleniu w pierwszej połowie podjazdu większym, niespełna 8%, drugie pół to już tylko 6,6%, w takim razie wątpię, żeby SKY dzisiaj chciało swoją taktyką ujechać wszystkich. W takim wypadku stawiam na bardziej dynamicznego i szybszego z tej dwójki.
____________________________________________
I przy okazji, w STS pojawiły się zakłady (może były wcześniej, a nie zwróciłem uwagi) na to czy kolarz skończy w TOP10, przy niektórych nazwiskach można znaleźć ciekawe kursy, może kogoś to zainteresuje to zwracam uwagę ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Cześć
Osiemnasty etap tegorocznego Giro przypomina nieco etap czternasty, z morderczym podjazdem pod Zoncolan, z którego zwycięsko wyszedł Froom. Dziś pierwsze 130km trasy płaskie, zachęcające do formowania ucieczek, które ostatnie 30km będą musiały spędzić na podjeździe pod Pratonevoso. Podjazd ten nie jest jakiś mega stromy ale długość tego podjazdu w mojej ocenie zrobi swoje.
Dziś możemy spodziewać się znanego scenariusza dwóch wyścigów. Pierwszy stoczą zawodnicy z dużą stratą czasową w generalce o zwycięstwo etapowe, drugi stoczy Simon Yates z grupom liderów chcących zmniejszyć straty czasowe do właściciela różowej koszulki.
Niestety scenariusz ten może pokrzyżować Froom z Aru, na których przerwa poniedziałkowa podziała bardzo dobrze czego dowodem były wyniki w jeździe indywidualnej na czas.
Szczególnie martwi mnie strata 39 sekund, które Froom ma obecnie do Pozzovivo. Mój faworyt do top 3 będzie miał kłopoty by zatrzymać rozpędzonego Chrisa. Zarówno Sky jak i Bahrain-Merida muszą dziś wysłać na przód stacje przekaźnikowe dla swoich liderów. Spodziewam się dziś ostrej jazdy Sky na podjeździe, młynka Chrisowego, rwania grupki liderów, a w konsekwencji urwania Toma Dumoulina. Choć równie dobrze Dumoulin na tym nachyleniu podjazdu może się utrzymać i skontrować.
Na dziś proponuję takie oto typy H2H
Froome-Pinot --&gt; Froome 1,65 STS ✅✅✅
Pinot jak już pisał wcześniej psotnik jest na kursie zniżkowym, chyba nie trafił z formą na ostatni tydzień.
Pozzovivo-Dumoulin --&gt; Pozzovivo 1,75 STS ✅✅✅
Lider drużyny z Bahrainu pogna za Froomem bronić trzeciego miejsca zostawiając z tyłu Dumoulina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom