>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podsumowanie sezonu 2017 / 2018

Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Sezon 2017 / 2018 przeszedł już do historii, mistrzostwo ponownie wywalczyła Legia Warszawa, która będzie reprezentować nasz kraj w eliminacjach Ligi Mistrzów, kwalifikacje do eliminacji Ligi Europy wywalczyły Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Górnik Zabrze, z ligą żegnają się obie drużyny, które mecze domowe rozgrywały na jednym stadionie w Niecieczy, czyli Termalica oraz Sandecja, jest to wyczyn na skalę europejską, jak nie światową. Zapraszam do wyrażania swoich opinii na temat zakończonych rozgrywek, który klub waszym zdaniem zasłużył na słowa uznania, a który najbardziej zawiódł, kto był najlepszym zawodnikiem zakończonego sezonu, a kto zawiódł Wasze oczekiwania. Można narzekać na poziom naszej Ekstraklasy, ale jednego nie można jej odmówić, że jest to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych lig.
Z tego miejsca chciałem wszystkim podziękować za udzielanie się w dziale, frekwencję podczas każdej kolejki, pisanie analiz, komentowanie itd cieszy mnie to tym bardziej, że był to mój pierwszy sezon jako opiekuna działu, jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dział &quot;żył cały sezon&quot; ???? już dziś zapraszam na kolejny sezon, ale za nim to nastąpi podsumujmy właśnie zakończony :footballfail::footballfail::footballfail:
Zapraszam do dyskusji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Podsumowanie sezonu, coż nasuwa się jedno.
Legia słaba, ale Legia mistrzem, cóż. Sezon na pewno zapamiętany zostanie ze względu na VAR, na race, które w tym sezonie były punktem &#39;zapalnym&#39; do dyskusji czy to finał PP czy to finał rozgrywek.
Co do el. LE, to z Lechem się nie rozpędzajmy, bo nie wiadomo jaką tam karę dostaną, chociaż nie wierzę w odejmowanie punktów ;).
Mistrz Legia - ogromny szacunek dla Malarza, to jest ojciec sukcesu, jakby nie jego postawa nie byłoby żadnego mistrzostwa.
Jaga - trochę niedosyt, bo mieli szansę wygrać ligę i wykorzystać słabość Legii, co do ostatniego spotkania z Wisłą, uważam, decyzję sędziego za skandaliczną, ale jeszcze 40 minut do końca było, także nie przesądzam. I zdanie osobne poświęcę Furmanowi w tym podsumowaniu, gościu napompowany do granic możliwość z przeciętnymi umiejętnościami, ma pretensję, że sędzia ich okradł hmm a ja uważam, że to Furman okradł Płock z Pucharów swoją postawą w spotkaniach z Legią, widać jak mu zależało na wygranych w tych spotkaniach co pokazały jego dzisiejsze słowa, że &quot;i tak wygra Legia MP&quot;, dodatkowo czerwona kartka ewidentna za faule, kogo on oszukuje tylko swoich kolegów, już Tuluza zweryfikowała jego &#39;umiejętności&#39;.
Górnik w pucharach, fajnie, że awansowali bo bardzo dobry sezon w ich wykonaniu, jednak jeśli drużyna zostanie wyprzedana, może skończyć się na jakiejś drużynie z Łotwy czego im nie zyczę.
Teraz coś o spadku, Nieciecz i Sandecja , ekipy, które koniec końców spadają z ligi i o ile Nowy Sącz było prawie pewne , że spadnie o tyle ostatnie mecze Termalici pokazały, że mogą się wyczołgać i tak w sumie myślałem, ale dramatycznie dobrana taktyka i granie na 0-0 zemściło się na Zielińskim totalnie, mówi się, że właściciel chce przenieść kapitał do Mielca, co może oznaczać powolny upadek Termalici, ale pożyjemy zobaczymy, życzę im jak najlepiej.
Co do pojedynczych nazwisk, to cieszy poziom napastników, kilku ponad 20 bramek, to na plus zdecydowanie.
Carlitos, zobaczymy czy pójdzie do Lecha, Angulo, Piątek, który przymierzany jest podobno do Napoli. Ciekawa opcja.
Cóż sezon był średni, delikatnie mówiąc, mistrz z 10 porażkami na koncie nie świadczy dobrze o poziomie. Ale oby nowy sezon dał coś nowego, czekamy na transfery :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Wracając jeszcze do dyskusji w poprzednim temacie pozwolę sobie zacytować kapitalny post z innego forum:
&quot;Od wczoraj przez media przetacza się fala dyskusji, która w moim odczuciu zupełnie mija się z problemem.
Najkrócej jak można - wydarzenia w Poznaniu nie miały charakteru chuligańskiego, to był protest. Czemu tak ważne jest to rozróżnienie? Bo gdy prawo słusznie karze tych, którzy dla chuligańskiej rozrywki niszczą mienie i zagrażają porządkowi, to protestować ma prawo każdy z nas. Masz prawo powiedzieć stanowcze WETO w sprawach dla Ciebie ważnych. I masz prawo protestować gwałtownie, jeśli wyczerpałeś inne środki przebicia się ze swoją narracją.
Zamiast kolejnej chybionej dyskusji o pirotechnice i bandytach w kominiarkach, wczorajsze wydarzenia powinny zmusić decydentów do dużo ważniejszej refleksji - o społecznej odpowiedzialności klubów sportowych i zarządzających nimi. O tym, że klub nie jest prywatnym folwarkiem, ale namiętnością milionów, więc za te miliony ponosi pełną odpowiedzialność. A obietnice i prowadzona polityka, tak jak się to ma z władzą, mają prawo zostać rozliczone. Jak mają zostać rozliczone, jeśli nie dysponujemy narzędziem wyborczym? Ba, nie dysponujemy właściwie żadnym innym narzędziem wpływu na tę sferę życia. Dyskusja o społecznej odpowiedzialności klubów jest tak fundamentalna i bardzo mnie boli, że nie starcza wyobraźni, by ją publicznie podjąć.
Jestem pewien, że stadion nie bił wczoraj brawa chuliganom (na chuligaństwo nie ma i nie będzie powszechnego przyzwolenia), stadion bił brawo protestującym. Jedyna patologia, jaka wczoraj wyszła na światło dzienne to patologia rządzących polską piłką klubową, niejasno powiązanych z agencjami menadżerskimi i własnymi prywatnymi interesami, budujących przy milczącej aprobacie środowiska prywatne fabryki żywego towaru, zamiast dostarczać czystych sportowych emocji, których wszyscy oczekujemy..&quot;
-----
A od siebie dodam tylko krótko, że Ekstraklasa z roku na rok jest słabsza. Taka Wisła za czasów Kasperczaka z Żurawskim, Frankowskim rozniosłaby tą ligę jak M.City rozniósł Premiership.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Skoro to koniec sezonu 2017/2018 to kilka słów ode mnie. Pod względem moich typów to fatalny! sezon. Ta liga okazała się tak nieprzewidywalna, że nawet aby się bardziej nie kompromitować to nie będę podliczał własnych typów. (A jak może uda mi się do tego zebrać to podam gdzieś tutaj)
Spadek:
Sandecja i Termalicano cóż, najsłabsze zespoły z 16 drużyn. Nie będę nic tutaj pisał więcej oprócz jednego tematu. Kto ewentualnie mógłby zmienić klub z tych drużyn. Myślę, że z drużyny Sandecji na pewno Kolev, Piszczek i może Danek. Gliwa miał całkiem dobre oceny, ale jakoś nie widzę dla niego miejsca w ekstraklasie. Z Bruk Betu to Gutkovskis – dla mnie dobry piłkarz. Ktoś jeszcze? Na siłę można dać Grzelaka oraz Stefanika.
Dolna ósemka (9-14)
Tutaj jak by nie patrzyć to całkiem inne postawy Śląska i Arki. Jeżeli dobrze liczę to wynik Śląska to 19 punktów w 7 meczach. Rodzi się pytanie, dlaczego tak późno. Ekipa pisałem na początku sezonu super, zmienił się trener na starego Tadzia i zaczął nieźle dla oka grać. Arka to już pewne od nowego sezonu będzie nowy trener. Arka, która walczyła w finale Pucharu Polski w 7 spotkaniach zdobyła…3 punkty. Nie zmienia to faktu, że trener Ojrzyński jest (chyba dobrze gdzieś dojrzałem) najbardziej utytułowanym trenerem Arki.
Cracovia dzięki bramkom Piątka i dobrej postawie zespoły zajęła 9 miejsce. Ciekaw jestem tylko za ile w najbliższym okienku zostanie sprzedany napastnik Pasów. Według mnie pójdzie za około 4,5-5 mln euro.
Super pracę wykonał trener Pogoni Runjaić, który odbudował zespół po słabym początku. Pogoń po Śląsku to kolejna drużyna, którą zacząłem oglądać w rundzie spadkowej dla jej efektownej gry (jak na ich piłkarzy). Buksa zostanie prawdopodobnie na kolejny sezon, co się dzieje ze Zwolińskim to chyba nikt nie wie.
Lechia, Piast – całe szczęście, że te oba zespoły zostają w lidze. Jak bym miał wybierać kogo poświęcić za Termalicę wybrałbym bez wahania Lechię. Do Piasta mam jakiś szacunek i słabość. Bardzo fajna publika, ciekawy zespół i nie sądziłem, że będą się bić do 37 kolejki o utrzymanie.

Górna ósemka (2-8)
Nie chce drążyć sprawy Lecha – słaby sezon, teraz nowy trener oby coś podziałał w tym zespole.
Byłem bardzo zdumiony jak 2 miejsce świętowała Jagiellonia. Jak Ci kibice wbiegli przed zakończeniem meczu byłem zszokowany, bo myślałem że będzie niedosyt a całkiem fajnie w Białymstoku im to wyszło. Z drugiej strony potwierdzić taki sukces jak rok temu to duża sztuka, ale z drugiej strony mogli zostać mistrzami, gdyby zdołali wygrać jeden mecz więcej w lidze.
Górnicy zrobili coś nieprawdopodobnego. Będą walczyć o grę w fazie grupowej Ligi Europy i mam przeczucie, że może im się udać. Co mają do stracenia?! Oczywiście z jakimiś gigantami raczej nie wygrają, ale licząc na szczęście to mogą to zrobić. Druga kwesta – transfery. Oby jak najwięcej piłkarzy z zeszłego sezonu zostało, ale już wiadomo, że Kurzawa i Kądzior odejdą. Nie wiadomo co z np. Żurkowskim. Co do Rafała Kurzawy – pomocnik sezonu, kontrakt mu się skończył. Pamiętacie historię Hamalainena? Coś mi się wydaję, ale głowy nie dam, że coś się pokomplikuje tam i tu, w końcu wybierze Lecha lub Legię. Ale trzymam kciuki za lepszy zagraniczny klub.
Zagłębie, Korona – co tu mówić. Koroniarze dostarczali punktów, Zagłębie testowało młodych i w kolejnym sezonie znów trzeba walczyć o 8.
Wisła Płock, Wisła Kraków – Szkoda Wisły Płock i błędu sędziego Lasyka w ostatniej kolejce. Nie wiem jak można podjąć taką decyzję! Ale wiadomo co nie zabije to wzmocni. Przyszły sezon zapewne będzie wyglądać podobnie, chodzi o grę, jednak mam nadzieje że wielu zawodników nie odejdzie. Michalak – wraca do Legii. Kante – out. Szymański – są oferty. Varela – świetna runda i nie można wykluczyć transferu. Reca – są oferty. Trener Brzęczek i dyrektor sportowy już pewnie myślą nad nowymi wzmocnieniami, oby udanymi.
Krakowska Wisła – puchary dla tej drużyny byłyby zbyt wygórowane. Nikt się chyba nie spodziewał, że Wisła będzie walczyć do ostatniej kolejki o puchary, ale jak napisałem to byłoby niesprawiedliwe bo Wisła nie prezentowała wysokiego poziomu na przełomie 37 kolejki. Gwiazda Wisły dostaje już konkretne oferty i wystarczy jak powie „Si” i już go nie będzie. Brawo dla kierownictwa Wisły za podpisanie nowej umowy z Arsenic’a i klauzule w wysokości 2 mln euro. Patrząc od strony kibiców trzeba skończyć oddawać piłkarzy za darmo i trzeba zacząć zarabiać.
Była gdzieś statystyka, że na pensje graczy Wisły poszło ponad 70% przychodów. Kadra liczy trzydzieści kilka grajków i już sporo odeszło, odejdzie i dyrektor sportowy i trener muszą zrobić 3,4 dobre transfery a w przyszłym sezonie mogą włączyć się o puchary. Warto dodać, że gra Wisły jest daleka od przewidywalnej przez Carillo i mają teraz 2 miesiąca na poprawę gry.
Legia Warszawa – MISTRZ
Mistrz to mistrz. Byli najlepsi w rundzie finałowej i dzięki świetnej postawy Polaków zdobyli mistrza zwłaszcza dzękiSzymańskiego, Kuchego i Niezgody. Też ten Cafu dał ważne gole Legionistą i oczywiście piłkarz sezonu – Arkadiusz Malarz. Bez niego jestem w 100% przekonany, że nie byłoby majstra. Z tego miejsca gratuluje kibicom i życzę powodzenia w pucharach.

Moja 11 sezonu + trener
Malarz – Gumny, Runje, Helik, Reca – Novikovas, Trałka, Żurkowski, Kurzawa – Carlos Lopez, Angulo
Trener – Marcin Brosz
Objawienie sezonu – Żurkowski (Górnik)
Najgorszy piłkarz – Śpiączka – spodziewałem się czegoś więcej w porównaniu do występów w Łęcznej.
MVP – Carlos Lopez
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wracając jeszcze do dyskusji w poprzednim temacie pozwolę sobie zacytować kapitalny post z innego forum:
&quot;Od wczoraj przez media przetacza się fala dyskusji, która w moim odczuciu zupełnie mija się z problemem.
Najkrócej jak można - wydarzenia w Poznaniu nie miały charakteru chuligańskiego, to był protest. Czemu tak ważne jest to rozróżnienie? Bo gdy prawo słusznie karze tych, którzy dla chuligańskiej rozrywki niszczą mienie i zagrażają porządkowi, to protestować ma prawo każdy z nas. Masz prawo powiedzieć stanowcze WETO w sprawach dla Ciebie ważnych. I masz prawo protestować gwałtownie, jeśli wyczerpałeś inne środki przebicia się ze swoją narracją.
Zamiast kolejnej chybionej dyskusji o pirotechnice i bandytach w kominiarkach, wczorajsze wydarzenia powinny zmusić decydentów do dużo ważniejszej refleksji - o społecznej odpowiedzialności klubów sportowych i zarządzających nimi. O tym, że klub nie jest prywatnym folwarkiem, ale namiętnością milionów, więc za te miliony ponosi pełną odpowiedzialność. A obietnice i prowadzona polityka, tak jak się to ma z władzą, mają prawo zostać rozliczone. Jak mają zostać rozliczone, jeśli nie dysponujemy narzędziem wyborczym? Ba, nie dysponujemy właściwie żadnym innym narzędziem wpływu na tę sferę życia. Dyskusja o społecznej odpowiedzialności klubów jest tak fundamentalna i bardzo mnie boli, że nie starcza wyobraźni, by ją publicznie podjąć.
Jestem pewien, że stadion nie bił wczoraj brawa chuliganom (na chuligaństwo nie ma i nie będzie powszechnego przyzwolenia), stadion bił brawo protestującym. Jedyna patologia, jaka wczoraj wyszła na światło dzienne to patologia rządzących polską piłką klubową, niejasno powiązanych z agencjami menadżerskimi i własnymi prywatnymi interesami, budujących przy milczącej aprobacie środowiska prywatne fabryki żywego towaru, zamiast dostarczać czystych sportowych emocji, których wszyscy oczekujemy..&quot;
-----
A od siebie dodam tylko krótko, że Ekstraklasa z roku na rok jest słabsza. Taka Wisła za czasów Kasperczaka z Żurawskim, Frankowskim rozniosłaby tą ligę jak M.City rozniósł Premiership.
Dla mnie śmieszna próba wytłumaczenia burd i tego co się działo. Oczywiście, że kluby to prywatny folwark właścicieli, tak jak każda prywatna firma, o ile działa w granicach prawa. To właściciel podejmuje decyzje i nie musi nikogo pytać o zdanie. Jeśli kibice chcą to mogą się złożyć i kupić jakieś udziały i wejść do rady nadzorczej. Można się obrażać ale takie są fakty.
Kibice mają wpływ na klub taki, że mogą przestać chodzić na mecze i wywrzeć nacisk ekonomiczny. Zamiast tego wolą rozrabiać i w ten sposób ściągać na klub karę. Więc z jakiej racji wlasciciel ma zwracać uwagę na głos tak nieodpowiedzialnych ludzi? U nas jest taki problem, że kibice chcą rządzić klubami ale nie ponosić żadnej odpowiedzialności. Prezesi są jacy są, priorytety takie a nie inne. To nie usprawiedliwia jednak takiego zachowania jak widzieliśmy na Lechu. W życiu nie zawsze wszystko będzie się podobać ale czy z tego powodu zawsze będą robić awantury?
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
@sumada - w Poznaniu bardzo dużo kibiców już od dłuższego czasu nie kupuję karnetów/biletów nie zgadzając się z obecną polityką klubu. A to cholernie trudna decyzja.
Ja zachowania nie usprawiedliwiam, tylko wskazuję na jego powody i reakcję reszty kibiców będących na stadionie. Wcale rodzicie z dziećmi nie uciekali..
Mam wrażenie, że odbiór wydarzeń w Poznaniu, a reszcie Polski jest jednak trochę inny.
 
J 185

jkj

Użytkownik
Uciekać nie uciekali tylko wiele osób wiedziało co będzie sie działo po drugiej bramce.Duzo chlopakow młodych gra po rożnych akademiach zawsze obserwują tych z Lecha jako wzór do naśladowania taka to jest prawda.Rodzice chcieli oszczędzić im tego co zaraz sie wydarzy wychodzili z mysla zeby oni tego nie widzieli, zeby jak najmniej z tego zachowania im zostało.Dla mnie jest nie dopuszczalne zachowanie jakie było czy to mi sie podoba czy nie nie jestem za takim czyms.Najpierw zawodnicy nich uderzą sie w pierś czy zrobili wszystko zarząd itp ale nie możemy pozwolic na to zeby kibice wybiegali i grozili zawodnikom za tym nie bede nigdy.
 
Do góry Bottom