>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2018 - Tour de France (07.07-29.07)

Status
Zamknięty.
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Na oficjalnym twiterze jest po:
https://twitter.com/LeTour
Po zejściu z podium nawet ostatniej koszulki poszedł news o przesunięciu. Przed samą dekoracją podane są wyniki z Greipelem i Gavirią w top3.
W takim wypadku buki opierają się na tej klasyfikacji.
13.7.3 mają punkt regulaminu taki sam jak większość internetowych. Liczy się moment dekoracji, a na twittach widać, że wszystkie odbyły się, później jeszcze zdjęcia z autografiami i dopiero potem news o zmianach.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Greipel mi tu dziś ładny kupon wtopił. STS :-(
Jutro zaczyna się wyścig. Bruki. Kontuzje i niewiadome. Może Kwiatek jutro odpali? Muszę odsłuchać live Michała z dzisiejszego etapu i podejmę decyzję co z jutrzejszymi typami.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na oficjalnym twiterze jest po:
https://twitter.com/LeTour
Po zejściu z podium nawet ostatniej koszulki poszedł news o przesunięciu. Przed samą dekoracją podane są wyniki z Greipelem i Gavirią w top3.
W takim wypadku buki opierają się na tej klasyfikacji.
13.7.3 mają punkt regulaminu taki sam jak większość internetowych. Liczy się moment dekoracji, a na twittach widać, że wszystkie odbyły się, później jeszcze zdjęcia z autografiami i dopiero potem news o zmianach.
Od kiedy to buki stosują regulamin w sytuacjach na korzyść graczy? Do tego oni tam mają sprzeczny ze sobą regulamin i wszystko są w stanie wytłumaczyć na swoją korzyść (Wielki Brat patrzy więc nie będę się zagłębiał:angel ???? .
W wynikach STSu wszystko rozliczone przeciwko Gavirii i Greipelowi.
https://www.sts.pl/pl/oferta/zaklady-bukmacherskie/wyniki/
Co myślicie o samej decyzji przesunięcia obu na koniec peletonu? O ile dla mnie dyskwalifikacja za walkę o pozycję jest dziwna, to jestem w stanie zrozumieć, że Gaviria wyleciał za drugi atak z byka na Greipela. Tam już Niemiec mu odjeżdżał, więc to nie była walka o dobre miejsce tylko atak ze złości. Ale to pierwsze spięcie moim zdaniem nie powinno być karane.
1018149347911970816
Greipel dostał karę za walkę z Arndtem. Dla mnie to walka o pozycję - może dziwna bo głową ale kiedyś nie takie akcje Cavendisha przechodziły
1018157370722148353
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Mają regulamin i powinni się go trzymać.
13.7.3 Zakłady na cały wyścig lub na poszczególne etapy będą rozstrzygane zgodnie z oficjalnymi wynikami podawanymi w momencie wręczenia nagród lub prezentacji na podium.
Sami go nie wymyślili, takie mają i buki netowe.
Rozliczyli wg. swojego widzi mi się, oparli się na punkcie z regulaminu ogólnego (,m.in, ze protesty składane przez odpowiednie organizacje będą uwzględniane) który jest sprzeczny z punktem dotyczącym kolarstwa i daje możliwość dowolnej interpretacji.
Gdyby to był bukmacher operujący z Antyli holenderskich - sprawa wiadoma, nie zrobisz nic.
Tutaj można złożyć reklamację pisemną i w razie braku efektu sprawę zgłosić do sądu.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Co myślicie o samej decyzji przesunięcia obu na koniec peletonu?
Dla mnie mocno kontrowersyjna decyzja. Teraz wszyscy będą uważnie patrzeć na ręce jury czy w podobnych przypadkach też będzie dyskwalifikować, według mnie obie akcje niegroźne, pełno takich zachowań na takim finiszu. Swoją drogą to Gaviria na tym stracił tylko, miałby koło Greipela, oddał je Groenewegenowi, który przy innym zachowaniu Kolumbijczyka musiałby kombinować z ustawieniem. Ogólnie dziwny trochę ten sprint mi się wydawał.
Jutro liczę na mega emocje, etap taki w miarę, nie za długi, nie za krótki. Trochę potrzęsie, oby jak najmniej kraks i kontuzji, wśród faworytów, wystarczy, że Martin dzisiaj stracił, o ile ktoś go brał pod uwagę w generalce ;) Z faworytów generalki na poprzednich brukach, w 2014 i 2015 roku dobrze przejechali Fuglsang i Nibali dwukrotnie i za drugim razem Froome, w 2014 nie dojechał do pierwszych sektorów.
Jestem bardzo ciekawy Bory, jak długo Rafał utrzyma się w pociągu Sagana tak długo będę spokojny, a później to zobaczymy czy, a jeśli tak to kto będzie oddelegowany z pomocników Petera do ciągnięcia Majki, Bodnar, Oss i Burghardt to mocni zawodnicy na taki etap i fajnie jakby któregoś Sagan Majce oddelegował ;) Co u innych faworytów? W SKY do pomocy Chrisowi Kwiato, Rowe i Moscon, Thomas sam sobie poradzi, a nie wiem czy będą mu kazali pomagać Froome&#39;owi. Porte ma van Avermeat&#39;a a do tego Kung i Schar też coś dołożą. Nibali do pomocy ma Hausslera, z tych z drugiego szeregu Yates Haymana, Zakarin Politta i Tony&#39;ego Martina. Biednie wygląda Movistar, o ile o Valverde jestem spokojny, bo zawsze sobie poradzi ;) to Irviti i powiedzmy od biedy Bennati i Amador to tak sobie do pomocy dwójce Landa, Quintana. Ciekawe jak Dan Martin po dzisiaj i czy do opieki dostanie Kristoffa czy Norweg będzie miał wolną rękę.
Kto jutro po etap? QuickStep tu ma taką pakę, że powinni rozmotować ściganie jutro i wybić z głowy innym, ale to QS i oni czasami lubią taki wyścig sobie przegrać ;) W każdym razie dzisiaj pokazali jak podchodzą do potencjalnej walki Alaphillipe&#39;a w generalce. Terpstra, Gilbert, Lampaert - każdy z nich to faworyci tego etapu, wsparci Declerqiem, który jednak może pomagać powiedzmy Jungelsowi. Na pewno Demare i Greipel mogą powalczyć, bo całe zespoły pod nich a bruki potrafią jeździć. Degenkolb i Stuyven mają niby Molemę, ale może jeden powalczy na swoje konto. Sagan, o którym wspomniałem już, raczej Majki niańczył nie będzie, odda kogoś do przewiezienia Rafała a tak to powinien jechać na siebie. Kristoff to niewiadoma, Greg van Avermaet raczej schowa ambicje do kieszeni i skupi się na pomocy dla Porte, bo wątpię, żeby zespół wolał walczyć o etap narażając lidera na potencjalne straty. Z dalszego szeregu może zaskoczyć Guillaume van Keirsbulck, który za pewne poszuka ucieczki, może próbować namieszać Chavanel, ale nie wiem czy tu siły wystarczą na pokrycie ambicji ;)
Podsumowując ciekawy etap nas czeka, trudny do typowania, więc po dzisiejszej tragedii jutro tylko typ jak naprawdę będzie coś wartego ryzyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
B 91

blacky777

Użytkownik
Nibali top3 klasyfikacja koncowa 3,5 BAH
Chcialem poczekac z zagraniem tego typu po dzisiejszym etapie jednak patrzac jak Vincezo radzil sobie poprzednio na brukach pobieram juz dzisiaj bo moze wydarzyc sie dzisiaj rzez faworytow i jutro o takim kursie bedzie mozna tylko pomarzyc.
 
F 263

fidelio

Użytkownik
Patrzę, że w tym roku Sagan wygrał Paris-Roubaix dlaczego zatem kursy na jego ewentualne zwycięstwo na dzisiejszym etapie, a nawet pierwszą trójkę są tak absurdalnie wysokie? Ten wyścig miał marną obsadę w tym roku czy jak?
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
3.3 na wygraną do tego na etapie, gdzie defekty zdarzają się o wiele częściej nie jest absurdalnie wysokim kursem ????
 
F 263

fidelio

Użytkownik
3.3 na wygraną do tego na etapie, gdzie defekty zdarzają się o wiele częściej nie jest absurdalnie wysokim kursem ????
Źle spojrzałem, zamiast na kurs na wygraną etapu to na kurs na wygranie wyścigu, cofam pytanie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
9. etap
Profil etapu + opis bruków

Dwa wyścigi się szykują - jeden o zwycięstwo etapowe, drugi o przetrwanie w generalce. Quick-Step zapowiada, że niektórym zniszczą dziś marzenia o generalce - zobaczymy, czy to im się uda ale patrząc na skład jest to bardzo prawdopodobne. Trudne typowanie, bo nie wiadomo którzy specjaliści będą pracować na liderów (zapowiedział to już Vanmarcke).
Greg van Avermaet - Philippe Gilbert 1,75 Fortuna ⛔ 2-4
Quick-Step jedzie mocno, bo w składzie Lampaert, Gilbert i Terpstra. Do wygrania etapu faworytami są Ci dwaj ostatni ale patrząc na aktualną formę, to ja wyżej stawiam Gilberta i on jest wg mnie największym faworytem dziś. Dyspozycja jest bardzo wysoka, wiosnę miał świetną ale potem na m.in. Paryż-Roubaix trochę już zadyszkę złapał. Teraz znowu wchodzi na wyższy poziom. Przeciwko Avermaetowi z prostego powodu - ten ma w składzie Porte i myślę, że całe siły zespołu będą skupione na liderze. BMC od jakiegoś czasu ma wielką ambicję wygrać ten wyścig i dziś Avermaet może być niezbędny w przeciągnięciu lidera przez bruki. Jeśli jednak Greg będzie walczył o triumf dzisiaj to wcale Gilbert nie ustępuje mu umiejętnościami. Na plus Gilberta jest to, że ma mocny skład.
Jesper Stuyven - John Degenkolb 1,70 Fortuna ⛔ 6-1
Obaj z Treka, obaj umieją jeździć bruki ale moim zdaniem większe predyspozycje ma Belg. Na plus Stuyvena jest fakt, że on sobie poradzi bez żadnej pomocy kolegów, gorzej jest z Degenkolbem, którego trzeba jednak dowieźć bliżej mety, bo zostawiony samemu sobie prawdopodobnie nie utrzyma się. Tu ekipa będzie przede wszystkim pracować na Mollemę, ale myślę, że jeden z kolarzy dostanie szansę na walkę o etap bo umówmy się - Mollema to nie jest kolarz, który może zamieszać w walce o żółtą koszulkę.

Źle spojrzałem, zamiast na kurs na wygraną etapu to na kurs na wygranie wyścigu, cofam pytanie.
Dobrze patrzyłeś, że Sagan wygra cały wyścig to pewnie nawet nie wystawili kursów bo to nierealne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Arnaud Demare - Andre Greipel 1,90 forbet ⛔ 44-8 A to Greipel leżał z tej dwójki...
Zaufam Francuzowi, chociaż nie błyszczy. Obaj potrafią jeździć po brukach, obaj z drużynami, które są podporządkowane im, na dodatek o zbliżonym potencjale, z lekkim wskazanie w stronę Arnaud w mojej opinii. Co mnie skłania do Francuza? Chociażby to, że przejechał w przeciwieństwie do Greipela &quot;kampanię&quot; brukową. Andre z powodu kontuzji stracił te ważne dla siebie starty. Można do tego dodać dość prozaiczny argument- wczoraj święto narodowe we Francji, co na takim etapie jak dzisiejszy może dodatkowo zmotywować Francuzów, bo ten wczorajszy etap to tak średnio im sprzyjał.
Dobre typy od sumada90 , warte spróbowania.
Edit: Na win Sagana w Tourze LVbet daje 999 ???? więc w ofercie jest, ale nie ma możliwości, żeby to weszło ;)
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Dumoulin- Froome1 @1,65 totolotek
Tutaj postawie na Toma bo to jeden z tych etapów na którym ma szansę nadrabiać nad innymi faworytami. Najbardziej wszechstronny kolarz z faworytów, któremu bruki z nich wszystkich wydają się być mniejsza przeszkodą. Tutaj ważna jest siła fizyczna i również moc w łapach a wiadomo, że Dumoulin jest wyżej od Froome&#39;a jeśli chodzi o ten aspekt.
Gilbert miejsca 1-3 @ 3
Kolega Sumada już opisał.w dużej mierze sprawę z Gilbertem. Quick Step na nic się nie musi oglądać. To jest ekipa od wygrywania etapów i będą szli na żywioł nie patrząc na nic i nie musząc zaprzątać sobie głowy generalka.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Typy na dziś podane ale jest jeszcze druga rywalizacja - ta o generalkę, o której wspominałem. Ładny wstęp zrobił muminiasty . Najwięcej może zyskać Nibali, który jest wszechstronny, a bruki też potrafi przejechać i to w dobrym tempie. Froome? Tu może być problem, tym bardziej, że jak to ostatnio bywa, w I tygodniu najlepiej nie wygląda. Porte będzie przeciągany. Najciekawiej to może wyglądać w Movistarze, bo tam może być nerwowo. Nikogo mocnego na brukach nie mają i ciekawie jak przejadą - Valverde oczywiście to jest w stanie przejechać wszystko ale Quintana i Landa? Drugi rząd górali czyli Yates, Zakarin (stracił Tonny&#39;ego Martina), Daniel Martin, Uran czy Bardet - tu wszystko zdarzyć się może. Fuglsang powinien poradzić sobie, bo potrafi jeździć po brukach, do tego solidna ekipa. Najbardziej mnie interesuje Majka - praca będzie na Sagana tylko czy też Rafał dostanie wsparcie? Dziś wyjdzie, czy Majka jest tam traktowany poważnie jako lider na generalkę, bo na ten moment mam wątpliwości.

Trochę potrzęsie, oby jak najmniej kraks i kontuzji, wśród faworytów, wystarczy, że Martin dzisiaj stracił, o ile ktoś go brał pod uwagę w generalce
Ja brałem pod uwagę ale to bardziej z sympatii dla niego:cwl:
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

Etap 9 (Tour de France 2018)
Różnica pomiędzy zwycięzcą, a zawodnikiem na drugim miejscu: 2 s lub więcej @ 2.00 ⛔
Unibet
Dzisiaj takie małe Piekło Północy, bo trasa w sporej części oparta na Paryż Roubaix. Krótki, ale intensywny etap z największą w historii TdF ilością odcinków brukowanych. Piętnaście odcinków brukowanych o długości prawie 22km, zabawa zaczyna się już na 50km, przy czym największe zagęszczenie kocich łbów w drugiej połowie etapu (między 84km-137km aż 11 odcinków), a ostatni na 8km przed metą. Już sam rzut oka na profil trasy mówi że tu jest duża szansa na solową akcje finiszową, zresztą jak to często bywa w Roubaix. A tym bardziej teraz, kiedy wszyscy będą chcieli wcześniej zdobyć przewagę nad Saganem, bo na kresce oczywiście nie mają szans z aktualnym zwycięzcą Piekła Północy. A z takich ataków może zrodzić się jakaś solowa akcja.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Etap 9 (Tour de France 2018)
Różnica pomiędzy zwycięzcą, a zawodnikiem na drugim miejscu: 2 s lub więcej @ 2.00
A STS akurat dzisiaj nie ma w ofercie zakładu na różnicę na mecie...
Dziś wyjdzie, czy Majka jest tam traktowany poważnie jako lider na generalkę, bo na ten moment mam wątpliwości.
Zastanawia mnie czy buki coś wiedzą, czy ślepo wierzą, że Rafał dostanie solidne wsparcie od Bory, bo kursy na Majkę w parze z Zakarinem pokroju 1,40 na tak loteryjnym etapie w dodatku, biorąc pod uwagę, że obaj pierwszy raz (Zakarin dosłownie pierwszy, Majka pierwszy raz na wynik) bruki jadą :drunk:
E: No to kupony przeciwko GvA trudniej mają, żeby wejść... Wiedziałem, że Porte się sam wyeliminuje, ale liczyłem, że chociaż do gór dojedzie...
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Na coś w tym stylu liczyłem, świetny etap. Może do typowania niekoniecznie, ale to było do przewidzenia, za to oglądania, prima sort. 50 km przed metą zacząłem sobie pisać lekkie podsumowanie, żeby nic mi nie umknęło, ale sytuacja się tak zmieniała, że nie nadążałem nawet poprawiać, więc trzeba pisać od nowa ;) Ogólnie to słuchając polskiego komentarza za nic w świecie nie mogę się zgodzić z Baranowskim, bruki jak najbardziej na Tourze są fajnym dodatkiem. A taki Porte i tak by się pewnie prędzej czy później gdzieś sam wyeliminował, ale o tym za chwilkę.
Brawo dla Johna, we dwóch ze Stuyvenem jechali uważnie, ale to on zabrał się w decydujący odjazd i zgarnia etap. No i to jego wzruszenie na mecie, po dwóch latach straconych przez wypadek na treningu zgarnąć taki etap... Drugim wygranym dnia GvA, odpadł lider zespołu, więc mógł ze spokojną głową jechać swoje i naprawdę z ogromną przyjemnością patrzy się na kolarza jadącego w żółtej koszulce lidera w sposób ofensywny, inicjującego akcje, ukłony. Tak jak pisałem van Keirsbulck próbował, chciał w końcówce Chavanel. Trochę zawiódł mnie QuickStep, Lampaert niby znalazł się w kluczowym odjeździe ale pojechał na świadka, Terpstra leżał, Gilbert z defektem jak akurat próbował atakować, ale zabrakło mi jakichś prób od nich. Ładnie Gaviria, nie liczyłem, że tak dobrze poradzi sobie na brukach. Miałem na początku pisać, że bardzo dobrze SKY i w końcowym rozrachunku tak było, ale te upadki Bernala, Kwiatka, a zwłaszcza Froome&#39;a jakieś takie dziwne, dobrze dla nich, że Chris nic nie stracił. No właśnie większość upadków dzisiaj na zakrętach po uślizgu koła, no dziwnie to wyglądało. To samo co przy SKY miało być o Movistarze- Valverde (kasujący atak GvA i Sagana ???? ) i Quintana się wybronili, ale to, co zrobił Landa :facepalm: no nie wiem nawet jakim cudem on się tam przewrócił, może dużo nie stracił, ale no głupota, fakt tylko, że Movistar mi zaimponował jako drużyna. Defektołapem dla całej czołówki kandydatów do generalki okazał się bezapelacyjnie Bardet, a i tak się wybronił, Dillier i bodaj Domont to powinni od niego duże butelki dobrego wina otrzymać.
Dwa tematy dla mnie zasłużyły na oddzielny akapit, pierwszy to &quot;liderzy&quot; BMC na generalkę. Pozwolę sobie złośliwie napisać, że Van Garderen i Porte to są takie egzemplarze, że oni nawet jadąc w sterylnych warunkach by się sami wyeliminowali. Z resztą to taki sam syndrom jak Thomas. Oni są na wielkich tourach sami dla siebie zagrożeniem, traktowanie ich na poważnie mówiąc o faworytach do klasyfikacji generalne w 3tygodniówkach to chyba tylko z uprzejmości. Szkoda słów, bo to ogólnie powtarzający się schemat, a będzie jeszcze &quot;fajniej&quot; jak któryś z nich zostanie na następny rok u Ochowicza i będzie wspierany przez tuzów z CCC, jeśli plotki ploteczki się potwierdzą ;)
Druga sprawa to oczywiście Bora, bo nie ukrywam, że jestem fanem Majki i Pete Sagana. No nie powiem, jestem pozytywnie zaskoczony tym jak był traktowany Rafał. Co zostawał to zaraz wszyscy pozostali kolarze jadący jeszcze w czołówce byli do niego cofani. No wszyscy poza Saganem, co oczywiste, ale fakt, że wtedy mistrz świata zostawał sam, bez wsparcia (chociaż on w sumie do tego przywykł na klasykach :]) świadczy o tym, że Majka ma od włodarzy ogromny kredyt zaufania, szkoda jedynie, że na góry nie dostał kogoś lepszego do pomocy... Ale żeby nie było za słodko- to ile razy Rafał zostawał tylko i wyłącznie na własne życzenie wołało o pomstę do nieba, kusił ten los, widać jeden tydzień nie wyplenił całkowicie nawyków do jazdy z tyłu i jak tylko Majka nie czuje się pewnie to gdzieś się musi zawieruszyć... W każdym razie Rafał dowieziony do gór w kokonie niemalże, bez żadnych głupich strat, przyzwoicie nawet przejechana drużynówka, teraz wszystko w nogach Polaka. A no i Zakarin dojechał przed Rafałem, a kusiło zagrać ????
Tak patrzę na dzisiejsze wyniki to stracił Uran i Tejay, wyleciał Porte, potłukł sie Landa i lekko Froome- czy to tak wiele jak na tak trudny etap? Nie wydaje mi się. Ogólnie w generalce wśród kandydatów do wysokich miejsc większe straty po pierwszym tygodniu Bardet, Quintana, Zakarin, Uran (i TVG). Wygląda na to, że wygra najmocniejszy w górach i na czasówce, chociaż ktoś się jeszcze po drodze pewnie wyeliminuje.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Dla mnie to żałosny etap i zgadzam się w pełni z Baranowskim, że.to.glupota wstawiać takie trasy. W generalne to nic nie zmieniło a tylko odebrało nam jednego z kolarzy co mógł walczyć o wygranie wyścigu. Po za kraksami to co było ciekawego? Ano nic. Ktoś się przygotowuje cały sezon na ten Tour żeby w momencie z niego wypaść jak się jeszcze na dobre nie zaczął. Za rok niech organizatorzy zrobią jakaś trasę przez las w nocy i jazdę na azymut będzie jeszcze ciekawiej. Ten etap to była jazda na przetrwanie a nie wyscig. Dokad zmierza to TdF...
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Ja uwielbiam brukowane klasyki, które są dla mnie kwintesencją tego sportu i najbardziej emocjonującym okresem w sezonie, może stąd taka różnica w zdaniach ;) Ale zacząłbym od tego, że bruki to żadna nowość, od czasu do czasu się pojawiają na trasie. Według mnie jest to miła odmiana, kolarze muszą dbać o wszechstronność w przygotowaniach do wyścigu. No i ile razy oglądamy lidera Touru atakującego na 50 km przed metą etapu? ????
a tylko odebrało nam jednego z kolarzy co mógł walczyć o wygranie wyścigu
Problem z Porte jest taki, że on ucierpiał w kraksie jakich na trasie Touru już było kilka, a jeszcze kilka pewnie będzie. On nawet nie dojechał do bruków, tak samo jak np. Froome w 2014. No i utrzymuję, że on prędzej czy później i tak by wyścig mógł ukończyć w podobny sposób... Szkoda, ale nic na to nie poradzimy, warto zaznaczyć, że w tym roku i tak liderzy ten pierwszy tydzień w zasadzie w całości bez przygód przeżyli. Co do przygotowań cały sezon, oni wszyscy w ramach przygotowań mieli rekonesans na brukach, większość w gorszych warunkach niż panowały wczoraj, bo w błocie. W trudnych warunkach był etap z brukami na TDF2014, wtedy to był faktycznie wyścig na przetrwanie.
Pewnie porozumienia nie znajdziemy, bo takie etapy mają pewnie tyle samo przeciwników, co zwolenników ;)
_________________________________________
Jutro pierwsze góry, więc może być kilka min. Ważne będzie jak kolarze zregenerowali się po wczorajszym mini Piekle Północy. Komuś mogą siniaki przeszkadzać jednak. Ktoś może po dniu przerwy zaliczyć klasyczny kolaps. Z resztą organizatorzy kolarzy nie oszczędzają... Pierwszy górski etap i od razu Col de la Colombière, aż szkoda, że meta nie na szczycie a po zjazdach. To też może powodować różne taktyki, nie zdziwi mnie próba Ag2r ze stacjami przekaźnikowymi i atak Bardet na ostatnim podjeździe, bo na zjazdach powinien się wybronić. Nibali może sprawdzi resztę na zjeździe. Może w końcu jakiś odjazd dojedzie? Ale musiałby tam być naprawdę ktoś mocny, a takich kolarzy z większymi stratami mało...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom