>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory samorządowe 2018

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przypominam, że rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do 21.10.2018 do godziny 21.
Za złamanie ciszy wyborczej grożą grzywny nakładane przez Państwo i ban na forum!
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
1.5 w Fortunie na over 48.5% .... Moim zdaniem już się nie opłaca tego grać.
Więc opłacało się w drugą stronę. Value jest value.
Nie trafiają do mnie argumenty o mega frekwencji. Sondaże robiono przy pięknej pogodzie, najlepszej od wielu lat. Tradycyjnie ludziska na pytanie, czy pójdą, chórem odpowiadają, że pójdą, a potem... jest jak jest. Już dzisiaj w moim regionie pada, ciapie, zimno. Psa z domu nie wygonisz. W niedzielę będzie jeszcze zimniej. To może okazać się ważniejsze argument od wagi bieżącej politycznej naparzanki.
PS.W temacie ciszy - zgodnie z orzeczeniem PKW, wolno rozmawiać o frekwencji, a nawet zachęcać do głosowania w mediach. Proszę tak traktować ten wpis.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Zadałeś sobie minimum trudu i sprawdziłeś kiedy robiono sondaże ? Masz na wcześniejszej stronie zestawienie ze wszystkich lat z CBOS. W tym roku też oczywiście było robione i po styczniu, ale nie zdobyłem takiej tabelki. Więc nie pisz głupot bez pokrycia w rzeczywistości !!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstaw więcej wykrzykników, to na pewno będziesz bardziej przekonujący. A jak wstawisz jeszcze kilka ikonek, to szybciej Ci wejdzie to 49%.
Opierałem się na sondażach z ostatnich 2-3 miesięcy. Wyniki publikowały telewizje obu głównych partii. Jakie znaczenie mają sondaże sprzed roku czy dwóch lat? Kogo wtedy w ogóle obchodziły te wybory?
Za każdym razem różnica pomiędzy deklarowaną frekwencją, a frekwencją rzeczywistą była kosmiczna. Te 70% czy 80% można sobie między bajki włożyć. Mnie to osobiście guzik obchodzi, czy będzie 48,4% czy 49,6%, natomiast jestem zdania, że przy frekwencji na styku większe znaczenie od tego, że &quot;Ty pójdziesz i wielu Twoich znajomych, którzy nigdy nie chodzili też pójdą&quot;, będą miały rzeczy tak przyziemne jak właśnie pogoda, która w ciągu dwóch ostatnich dni zmieniła się z iście letniej na pluchę. Tyle.
 
prezes96 27,7K

prezes96

Użytkownik
Co do frekwencji, zaprawdę powiadam wam, że będzie under, ale ja oczywiście zachęcam do pójścia do urny, tak proszę traktować ten wpis.
Po pierwsze czynnik pogodowy.
Po drugie czynnik ludzki.
Po trzecie zmobilizowany do pójścia głosować są tylko żelazne elektoraty dwóch największych obozów.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jeszcze jednego nie bierzecie pod uwagę jeśli chodzi o te sondaże dotyczące frekwencji. W dzisiejszych czasach jest niesamowity nacisk na pójście na wybory. Co chwilę jakiś celebryta mówi, że to jest obowiązek. Co wybory tak jest, ale z tego co widzę, to teraz ten nacisk na to jest jeszcze większy. W związku z tym jak ktoś zostaje zapytany o to, czy pójdzie, to praktycznie każdy odpowie, że tak, po prostu dla świętego spokoju, nawet jeśli sondaż jest anonimowy. Nawet ci, którzy doskonale wiedzą, że nie pójdą, to często mówią, że pójdą... Ja nie znam ani jednej osoby, która oficjalnie się przyznała, że z pewnością nie pójdzie.
Osobiście typuję frekwencję ok. 45%
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Nie rozumiem tego ataku na mnie, jaki jest tego powód. Zwyczajnie wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Analizujecie pogodę, sondaże itd. Ja uważam, że z tymi sondażami może być różnie właśnie z tego powodu co podałem, że ludzie boją się przyznać, że nie pójdą na wybory. Żadnych badań nie robiłem, to tylko moje przemyślenia.
U żadnego bukmachera pewnie już nie da się nic postawić. Ja nie grałem u żadnego bukmachera frekwencji i nie wiem dlaczego moją prognozę uznałeś za typ zagrany u bukmachera... Zwyczajnie taki jest mój typ, że będzie ok. 45% i tyle. Czy koniecznie trzeba zagrać typ za pieniądze, żeby normalnie podyskutować?
Tak ogólnie, to jesteś bardzo dziwny. Mam wrażenie, że masz coś nie tak z psychiką albo lubisz czasami pisać pod wpływem alkoholu. Często potrafisz fajnie dyskutować, jesteś kulturalny, a czasem bez powodu coś Ci odwali i obrażasz/prowokujesz innych.
 
K 51

kolo12

Użytkownik
Jak wiele osób na tym forum w działach sportowych czytasz po łebkach i co gorsza wyciągasz błędne wnioski. Szkoda słów... Sondaże z wcześniejszych wyborów dotyczyły wcześniejszych wyborów, a nie tych

Wiesz - to też dokładnie zostało policzone... ???? I też jest o tym na poprzedniej stronie - dokładnie ta &quot;kosmiczna&quot; różnica to 23%... ???? I uwzględnialiśmy to w obliczeniach

Zapowiadasz, ale nie wyłożyłeś własnej kasy na to...

1. Czynnik pogodowy - ok mam co do tego obawy, ale z 2 strony jak by była śliczna pogoda to ludzie mogli by wyjechać na działki itd. Do tego niedziela niehandlowa więc jak już gdzieś się ruszyć to na wybory...
2. Właśnie w tych wyborach nie są zmobilizowane żelazne elektoraty - o czym przez tydzień szeroko tu dyskutowaliśmy... Nie naruszę chyba ciszy wyborczej jak napiszę, że te wybory są jak żadne inne dotąd wybory samorządowe w wolnej Polsce...
Ja osobiście jestem chory i mam wysoką gorączkę, ale jutro zwlekę się z łóżka i idę...
PS - w poprzednich wyborach sam. byłem super zdrowy, ale mi się po prostu nie chciało - teraz jest inaczej i tak myśli wiele Polaków i dlatego liczę na bardzo wysoką frekwencję i jak dobije do 60% stawiacie mi browarka koledzy... ????
Popieram typ na ovet 49,5 - tez mysle ze bedzie kolo 60 % - za bardzo Polacy sa podzieleni teraz (tak nie bylo 4 lata temu). Pogodadzis jak pogoda tragedii nie ma
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
B 434

boca-juniors

Użytkownik
No to w Gdańsku idealnie się złożyło, tak ja myślałem, Kacperek wszedł do drugiej rundy kosztem młodego Bolka, więc druga runda to będzie formalność, głosy Wałęsy w większości zasilą Adamowicza i kto zagrał może już liczyć kasę ????
 
K 51

kolo12

Użytkownik
wybory do parlamentu 2015 - pis 38 % , wybory samorzadowe (sejmik ) pis 32 ???? i co nadal ludzie popieraja piss??? Na szczescie duze miasta ( w tym W-wa) wybrala madrze ???? za rok bedzie to jeszcze mniej dla pissu
????
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
Do góry Bottom