>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

12. kolejka LOTTO Ekstraklasy (19.10-22.10.2018)

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Zagłębie Sosnowiec -:- Miedź Legnica
powyżej 2.5 gola @ 1.80
Fortuna
obie strzelą gola @ 1.63
Fortuna


Na to spotkanie nasuwa się tylko jeden typ i są to bramki. Zagłębie jak i Miedź w lidze tracą najwięcej goli ze wszystkich drużyn, a spowodowane jest to słabą gra w obronie. Gospodarze kilka dni temu zatrudnili nowego trenera Valdas Ivanauskas, przed którym postawiono za cel utrzymanie w lidze. Nowy trener za dużo czasu nie miał aby przygotować się do tego spotkania, ale z pewnością wpłynie jakoś pozytywnie na zawodników. Gospodarze mogą być zadowoleni z formy Sanogo, którzy strzela regularnie do bramek rywali. Wyróżniająca się postacią jest jeszcze Konrad Wrzesiński, który zanotował już czwartą asystę w tym sezonie i ma trzy gole. Goście nie mogą narzekać na brak formy u Forsella, który został wybrany zawodnikiem miesiąca. Dobrą wiadomością jest to, że gospodarze jak i goście regularnie również strzelają do bramek rywali. Obie ekipy dobrze się znają z rozgrywek pierwszoligowych, a więc nie będzie to mecz szachów, a ostre nacieranie na bramkę rywala. Oba zespoły mają coś do udowodnienia tutaj. a wygrana jednej z drużyn sprawi, że odbiją się lekko od strefy spadkowej. Jesli chodzi o absencje to gospodarze bez Martina Pribuli (kontuzja). Zagrać nie mogą również Patrik Mraz czy Tomasz Nowak (po zabiegu). Z kolei drugi beniaminek raz jeszcze bez Marquitosa (kontuzja).

18:00 Śląsk Wrocław -:- Arka Gdynia
Robak strzeli gola @ 2.25
Fortuna

Marcin Robak pomimo swojego wieku dalej udowadnia na boisku, że potrafi być w dobrej dyspozycji. Co prawda na początku sezonu nie grał regularnie, ale teraz od kilku spotkań wskoczył do pierwszego składu i pokazuje, że zasługuje na grę od pierwszych minut. Robak ma na swoim koncie siedem goli i zapewne na tym się nie skończy strzelanie bramek. Dziś Marcin zagra od pierwszych minut ponieważ za czerwoną kartkę w spotkaniu z Legią pauzować musi Piech. Gdzieś pojawiła się jeszcze informacja, że Robakowi urodziło się drugie dziecko, może ktoś to potwierdzić?. Jeśli to prawda to wypadało by zrobić kołyskę.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Lech - Korona ⛔ dziś lipa
Typ X2
kurs 2,03 Fortuna
Już mnie przestało dziwić, że Korona jest od 2-3 sezonów najbardziej niedocenianą drużyną ekstraklasy. Kurs 2.03 na drużynę będącą w lepszej dyspozycji i wyżej w tabeli z podpórką to sporo (pamiętajmy, że to polska liga). Lech wiadomo faworyt ale tylko na papierze. Nie widziałem ostatnich spotkań Lecha, ale 2:2 z Zabrzem mającym jedną z gorszych defensyw w lidze nie powala. Wyniki Lecha jak na aspiracje, bardzo słabe. Na przeciwko stanie drużyna bardzo zmotywowana. Korona bardzo poważnie podchodzi do prestiżowych spotkań, jak choćby ostatnio w Krakowie z Wisłą czy Legią. Podobnie jest z Lechem. Nikt tu nie będzie się oszczędzał. Korona wreszcie ma sezon bez poważnych ubytków kadrowych spowodowanych kontuzjami i rotacjami w składzie, z ważnych graczy odszedł tylko Alomerović (Hamrol jest dużo gorszym bramkarzem). Do zdrowia wrócił Cebula. Rywalizacja w składzie jest spora. Mam wrażenie, że Lettieri kadrowo zaskoczy Lechitów. Podstawa to Gardawski, Petrak, Janjić, Rymaniak oraz nowo pozyskani Marquez i Pucko. Obaj mają w CV dobre drużyny z Hiszpanii Atletico i Valencie (mało grali ale do takich drużyn nie trafia się przez przypadek - wyjątek Wojciechowski w Bayernie). Poza tym wiele rywalizacji. O miejsce w składzie musi walczyć Możdżeń, Kallatae, Jukić, Żubrowski. Skład się ustabilizował. Na meczach w Kielcach odczuwa się wolę osiągnięcia czegoś więcej niż dotychczas. Zobaczymy co pokaże przyszłość. Ciekaw jestem opinii kibiców Lecha, będących bliżej drużyny jak oni to widza. Może być ciekawy mecz. Ostatnio z Jagą udało mi się trafnie wytypować mało bramek, mam nadzieję, że będzie to prawo serii.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Faktycznie, zapomniałem, nie zmienia to mojej opinii, będzie trzeba rotować składem, tak słabego Lecha może nie być szybko. Lech dzisiaj wydaje się do ogrania, chociaż będzie problem z obroną: Diaw, Marquez, Kallaste, Kovacević, Kosakiewicz. Wszyscy oni mogą grać z tyłu. Istotny jest Marquez i czyniący postępy Diaw.
 
analyses 3,3K

analyses

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Leginca
Typ: 2 DNB
Kurs: 1.86
Unibet
Niby można się spodziewać efektu nowej miotły ale jednak uważam że nie tym razem. Valdas Ivanauskas czyli Ivan Groźny chyba nie zdaje sobie sprawy w jakie g… wdepnął. Gdyby była to choć trochę lepsza jakościowa drużyna, o, taka Korona Kielce to kupiłby tego trenera od razu. Ale do kogo on trafił? Wszelkie statystyki Zagłębia teraz mnie nie bardzo obchodzą bo na pewno będą prezentować inny styl. Teraz pytanie jaki? Na razie trener mówi się chłopcy są za spokojni. No dobrze to dodajmy do ich gry trochę agresywności, nie dość że zwykle są spóźnieni z interwencjami to teraz jeszcze będą bardziej agresywni. Oj obawiam się że może się to skończyć wieloma kartkami i to nie koniecznie tylko tymi żółtymi. A nie dalej niż za dwie kolejki trener uzna że są fatalnie przygotowani do sezonu i na razie drużyna nie będzie grać tak jak on by sobie tego życzył. Zagłębiu przydałby się teraz ktoś kto zna dobrze specyfikę tej ligi (np. Michniewicz, Zieliński czy inny Urban). Ktoś z całkiem nowymi pomysłami na tak słaby zespół może nie podołać temu zadaniu.
Dominik Nowak niedawno w wywiadzie podkreślił że on nie odejdzie od swojego stylu gry mimo że wyniki nie do końca zadawalają. Zapewnił to ponownie na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec: &quot;Wiemy, jak Zagłębie wygląda w defensywie. Będziemy chcieli to wykorzystać i chcemy swoją taktykę nastawić na atak. Chcemy wrócić do naszego stylu jeśli chodzi o grę w ataku. Jesteśmy mocno zdeterminowani, aby tam wygrać i z takim nastawieniem tam jedziemy. Zagłębie ma swoje kłopoty i musimy być przygotowani na walkę. Nie jedziemy jednak po jeden punkt, ale po trzy&quot;
- Miedź do tej pory wykonała najwięcej kluczowych podań w lidze – 79 podań
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Typ: X2
Kurs: 1.65
Unibet
I tutaj właśnie jest szansa na działanie efektu nowej miotły.
Nie wiem czym się sugerowali działacze pozostawiając Lewandowskiego na stanowisku. Przypuśćmy ze teraz przegrają mecz i co zrobią działacze? Zwolnią go? Przecież mogli to zrobić w przerwie reprezentacyjnej co byłoby bardziej logiczne. Piłkarze też pewnie już myślami byli przy rozstaniu się z trenerem i w rozmowach pewnie się słyszało już o nowych kandydatach a tu … kicha. Teraz wyjdzie czy Lewandowski jest fantastycznym motywatorem i taktykiem czy już dawno został przez swoich podopiecznych odstawiony.
Kibu Vicuna – powiem szczerze że jestem bardzo ciekaw tej opcji w Wiśle Płock. Po pierwsze piłkarzy ma niezłych, po drugie był drugim trenerem Jana Urbana gdy ten prowadził kluby w Ekstraklasie wiec specyfikę tej ligi zna, no i zna Dominika Furmana (nieoficjalnego drugiego trenera Wisły Płock). Podczas pracy w Legii Warszawa szansę od Jana Urbany, którego asystentem był Kibu Vicuna, dostał właśnie Dominik Furman. Uważam że początki pracy tego trenera z piłkarzami mogą przynieść efekty. W dalszej perspektywie? Nie wiem, może to wypali.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
Typ:
ponad 2,5 bramki ✅
Kurs: 1.8 (fortuna)
W 12 kolejce mamy spotkanie dwóch zespołów z dołu tabeli oraz zarazem dwóch beniaminków 18/19. W drużynie gospodarzy nastąpiła zmiana trenera. Nowym szkoleniowcem Zagłębia został Litwin Valdas Ivanauskas. Z tego co przeszukałem internet oraz poczytałem kilka artykułów wynika, że Litwin był ostatnio skautem Dinamo Brześć, w przeszłości prowadził kilka zespołów. Sukcesy trenerskie to Puchar i Mistrzostwo Litwy z FBK Kowno w 2004r. oraz dwa lata później zdobył z Heart Puchar Szkocji (za Przeglądem Sportowym). Chciałbym przypomnieć, że trener Dudek został zwolniony z funkcji szkoleniowca 8 października, nowy trener nie został zatrudniony od razu. Został zatrudniony kilka dni (podajże 15.10) przed 12 kolejką spotkań. Dziwna sytuacja biorąc pod uwagę: a) skoro wiadomo, że Dudek jest zagrożony to mam następce b) Dudek zostaje zwolniony i od razu jest nowy szkoleniowiec c) nowy szkoleniowiec ma więcej czasu na przegląd składu i zapoznania się z drużyną.
Zostawmy nowego szkoleniowca, zarząd będzie brał odpowiedzialność za swoje decyzje. Zagłębie Sosnowiec to obecnie jedna z najsłabszych drużyn w lidze. Z lepszymi dostają ostro w plecy (Lech, Lechia), ostatnimi czasy punktują po 1 punkcie. Dorobek 7 oczek to naprawdę bardzo słaby wynik. Pojawiają się głosy, że sprowadzeni latem gracze to stare dziadki którzy nie wniosą nic do zespołu. Jednym z błędów zwolnionego Dudka było postawienie na nich, a nie na piłkarzy którzy wywalczyli awans. Chociaż ostatnio z Lechią m.in. Polczak z Kokoszką nie zagrali to i tak obrona i bramkarz Sosnowca podtrzymali poziom od pierwszej kolejki. Próbuję szukać pozytywów drużny z Sosnowca i widzę jeden czy dwa. Bardzo mi się podoba Sanogo, od początku wyróżnia się tak samo jak Wrzesiński. Konrad Wrzesiński ma 46,7% udział przy bramkach, Sanogo zaś 40% udział. Trudno teraz sobie pomyśleć, co by się stało gdyby ich dwóch zabrakło z powodu kontuzji.
Chciałbym powiedzieć o Miedzi, że to drużyna o klasę lepszą. Nic z tego, może grają swoją piłkę (jak z Jagą czy Zagłębiem), jednak defensywa zespołu to również bolączka. Na wyjeździe tracą średnio 2 gole, ogółem mają na swoim koncie 12 punktów z czego 4 punkty na wyjeździe. Niektórzy z Was widzą w tym meczu ponad 2,5 bramki - owszem, ciekawy typ. Wystarczy spojrzeć na flashscore i kliknąć pozycję ponad/poniżej i oba zespoły są na pierwszych miejscach w tym wariancie. Od początku chciałem zaproponować typ na czystą 2. Tak, zwycięstwo Miedzi. Jednak pisząc tę analizę, mając w myślach grę obu zespołów oraz patrząc na statystyki trudno będzie mi obronić mój punkt widzenia. Najbardziej ubolewam nad brakiem Marquitosa, w spotkaniach wygranych przez Miedź był bardzo wyrazistym piłkarzem. Jego brak będzie dalej odczuwalny. To samo z Augustyniakiem. Bardzo dobrze się spisywał, jednak ma nie zagrać w dzisiejszym meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Faktycznie, zapomniałem, nie zmienia to mojej opinii, będzie trzeba rotować składem, tak słabego Lecha może nie być szybko. Lech dzisiaj wydaje się do ogrania, chociaż będzie problem z obroną: Diaw, Marquez, Kallaste, Kovacević, Kosakiewicz. Wszyscy oni mogą grać z tyłu. Istotny jest Marquez i czyniący postępy Diaw.
uważam, że Lech to spokojnie bierze dzisiaj.
Po pierwsze zawsze (poza ostatnim meczem) osiągał korzystne wyniku u siebie z Koroną. Po drugie na trybuny wraca zorganizowany doping, którego nie było na lidze od początku sezonu.
To już ta część sezonu, że krystalizuje się czołówka i nie można sobie pozwolić na tracenie punktów u siebie. Na papierze skład Lecha to ciągle jeden z najsilniejszych w całej lidze i uważam, że dzisiaj to będzie widoczne na boisku.
gram LECH wygrana @1,83 w Betfair ✅
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
uważam, że Lech to spokojnie bierze dzisiaj.
Po pierwsze zawsze (poza ostatnim meczem) osiągał korzystne wyniku u siebie z Koroną. Po drugie na trybuny wr
Lech jest faworytem, ale nie brałbym statystyk pod uwagę, od 2 lat Korona to inny zespół po aferach korupcyjnych i oddaniu przez Klickiego klubu miastu, wokół piłki w Kielcach kręciło się wielu darmozjadów. Były nawet wyroki skazujące za przekręty. Od dwóch lat prywatny niemiecki inwestor jest większościowym udziałowcem (około 1/3 udziału ma miasto). Klub jest poukładany, Lech to prawda odbudowuje się, ale nie przekonuje mnie, a poza tym chimeryczność polskiej ekstraklasy. Korona bardzo fajnie gra w obronie, umie przetrzymywać piłkę. Najsłabsze ogniwa to niestety Hamrol i Malarczyk.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
powyżej 30,5 fauli @ 1,85 ⛔
Totolotek
Ostatni dzwonek dla gospodarzy aby na dłużej nie utknąć w strefie spadkowej. Dzisiejszy rywal ma w tej chwili 5 pkt przewagi i porażka mocno skomplikuje sytuację Zagłębia. Gospodarze jak na razie wygrali tylko jedno spotkanie ale było to już bardzo dawno bo w 3 kolejce co poskutkowało zmianą trenera. Czy efekt nowej miotły zadziała już w tym spotkaniu ciężko stwierdzić ale jednego jestem pewien, ktokolwiek wybiegnie w pierwszym składzie będzie za wszelką cenę chciał pokazać się nowemu trenerowi i swoją postawą na boisku udowodnić, że to właśnie jemu należy się wyjściowy jedenastka stąd też walki i agresywności w grze gospodarzy nie powinno zabraknąć. Mimo wszystko i tak na razie należą do najbardziej faulującej drużyny w Ekstraklasie, na ich koncie już 191 fauli (śr 17,4) i raczej nagle nie przestaną tak grać. Goście na koncie 156 fauli (śr 14,2) więc też nie najgorzej i swoje zapewne do puli dorzucą.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Lech Poznań - Korona Kielce
Typ:
Korona odda ponad 4,5 celnych strzałów ⛔ DOSŁOWNIE JEDEN CELNY STRZAŁ
Kurs: 2,25 (totolotek)

To może ja jakoś pogodzę ludzi za Lechem, przeciwko Lechowi czy jak kto woli - za Koroną. Może warto zagrać na strzały celne w kierunku gości? Linia w totolotku to 4,5 po kursie 2,25 jest bardzo atrakcyjna. Pytanie, czy na Lechu Korona zdoła oddać tyle celnych uderzeń. Patrząc w tym sezonie na mecze wyjazdowe Korony to możemy strzelać że TAK. Po kolei: Górnik 9, Płock 5, Miedź 3, Lechia 5, Pogoń 5, Kraków 5. Średnia z wyjazdów wynosi lekko ponad 5,3. Patrząc niejako na rywali to wyrobienie normy 5 na 6 spotkań (linii 4,5) to całkiem dobry wynik dla Koroniarzy. Czym mogę zachęcić do gry tego typu, może ilością ogólnych strzałów. Korona jest 2 pod względem oddanych ogólnych strzałów (średnio 14,82.mecz 36% z tych strzałów to celne).
Jeszcze, aby potwierdzić typ należy spojrzeć na Lecha ogólnie w przekroju sezonu jak i u siebie. W przekroju 11 ligowych spotkań Lech dopuszczał do oddania na swoją bramkę powyżej 11 strzałów, z czego śr.4,5 było celnych, blisko śr.5 niecelnych. Przejdźmy dalej, Lech u siebie: (ilość celnych strzałów gości) Cracovia 1, Sosnowiec 5, Wisła K. 9, Piast 3, Miedź 4. Średnio rywali oddali 3,5 strz. celnych.
Ogólnie to są suche statystyki, mając na uwadze jak dobrze radzi Korona w tym sezonie warto chyba zaryzykować i atakować ten typ. Zastanawiam się w jaki sposób drużyna poradzi sobie nie tyle bez Gardawskiego, a Rymaniaka. Ważna postać, w ostatnim meczu świetnie posyłał piłki w pole rywali i przy okazji swoje ???? .Ogólnie chyba najlepszy scenariusz to &quot;tough game&quot; dla jednych i drugich i po porostu dobry futbol jak wczoraj na Jadze. Boję się tylko bardzo nudnego spotkania, ale ktoś pisał że wraca doping, a może kibice dodadzą coś do meczu. Nie mniej jednak Gino nie rzuci się na Lecha bo może się źle skończyć. Jóźwiak Gytkjear Makuszewski będą przy kontrach mega zabójczy. To mój ostatni typ na obecną kolejkę, życzę wszystkim powodzenia i do usłyszenia za tydzień. A za tydzień Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa.
 
norbi87 11

norbi87

Użytkownik
Lech jest faworytem, ale nie brałbym statystyk pod uwagę, od 2 lat Korona to inny zespół po aferach korupcyjnych i oddaniu przez Klickiego klubu miastu, wokół piłki w Kielcach kręciło się wielu darmozjadów. Były nawet wyroki skazujące za przekręty. Od dwóch lat prywatny niemiecki inwestor jest większościowym udziałowcem (około 1/3 udziału ma miasto). Klub jest poukładany, Lech to prawda odbudowuje się, ale nie przekonuje mnie, a poza tym chimeryczność polskiej ekstraklasy. Korona bardzo fajnie gra w obronie, umie przetrzymywać piłkę. Najsłabsze ogniwa to niestety Hamrol i Malarczyk.
Choć jestem kibicem Korony, to sam widzę tu remis po bardzo ciężkim spotkaniu w Poznaniu. Co do najsłabszego ogniwa to jeszcze kilka kolejek powiedział bym że jest nim Diaw, ale od jakiegoś momentu ten zawodnik się zmienił, co cieszy, ponieważ jego gra w obronie była tragiczna. Co do Malarczyka to już się wypowiadałem, wrócił z podkulonym ogonem i nic więcej. Oczywiście że jeśli by wygrali to było by na prawdę świetnie, ale remis tez nie będzie zły, patrząc na to że w Poznaniu we wcześniejszych latach nam nie szło.
Ja gram dziś tak- Lech:Korona over 2,5 po kursie 1,90 forbet
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
uważam, że Lech to spokojnie bierze dzisiaj.
Po pierwsze zawsze (poza ostatnim meczem) osiągał korzystne wyniku u siebie z Koroną. Po drugie na trybuny wraca zorganizowany doping, którego nie było na lidze od początku sezonu.
To już ta część sezonu, że krystalizuje się czołówka i nie można sobie pozwolić na tracenie punktów u siebie. Na papierze skład Lecha to ciągle jeden z najsilniejszych w całej lidze i uważam, że dzisiaj to będzie widoczne na boisku.
gram LECH wygrana @1,83 w Betfair
A jakie znaczenia ma historia i doping? Akurat Lech w tym sezonie przy pustych trybunach radził sobie lepiej.. Poza tym dalej dużo kibiców Kolejorza bojkotuje i nie pojawia się na stadionie.
Lepiej napiszcie o kontuzjach, pauzach za kartki a nie pierdoły. Prognozy pogody tylko zabrakło.
W Lechu zabraknie praktycznie tylko Cywki. Brak Vujadinovica to żaden brak. Gumnego nie ma od kilku miesięcy. Reszta gotowa do gry, do kadry po kontuzji wraca napastnik Dioni, który jeszcze nie dał się tak naprawdę poznać. Korona bez Rymaniaka i Gardawskiego, a Diaw był na kadrze Senegalu.
Możliwe, że Djurdjevic wróci dziś do gry trójką obrońców.
Przewidywany skład:
Burić – Janicki, Rogne, Goutas – Wasielewski, Trałka, Tiba, Kostevych – Makuszewski, Gytkjaer, Amaral.
Korona dla mnie chyba najbardziej niedoceniany zespół Ekstraklasy. Personalnie niby mocno przeciętny, a często grają fajną piłkę.
Przedmeczowo najbliżej mi do overka.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Choć jestem kibicem Korony, to sam widzę tu remis po bardzo ciężkim spotkaniu w Poznaniu. Co do najsłabszego ogniwa to jeszcze kilka kolejek powiedział bym że jest nim Diaw, ale od jakiegoś momentu ten zawo
Co do grania na bramki, wstrzymuję się tu. Lech może zaskoczyć, a Korona w tym sezonie naprawdę dobrze broni. Bramki tracą po ewidentnych błędach (Lechia, Jagiellonia, Śląsk) ale i tak bardzo fajnie potrafią grać piłką na utrzymanie wyniku prowadząc. Diaw zrobił postęp, jest młody i perspektywiczny. Ten zawodnik jest uczony rozgrywania piłki i może dlatego popełnia tyle błędów w obronie, ale dużo akcji przechodzi przez niego. Myślę, że długo nie pogra już w Koronie. Grę bardzo poprawił. Szkoda Piotrka bo fajnie jakby grał wychowanek w klubie, ale jest za słaby. Brat mój uczył go w szkole i fajny z niego chłopak, ale za słaby na Koronę. Może Nieciecza lub Nowy Sącz to popularny kierunek byłych koroniarzy. Remis też wezmę w tym meczu w ciemno, ale stać Korone na zwycięstwo co pokazali w Krakowie.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Lech Poznań - Korona Kielce
powyżej 30,5 fauli @ 1,85 ⛔
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,9 ⛔
Totolotek
Spotkanie sąsiadów w tabeli, 7 Lech będzie podejmował 6 Koronę. O ile pozycja gości wydaje się bardzo dobra o tyle fani gospodarzy raczej nie są szczęśliwi z takiego miejsca. Lech nie potrafi zaskoczyć i wygrywać jak na początku sezonu, ostatnie 5 spotkań to tylko jedna wygrana 2:1 z Miedzią, Korona ostatnio przed przerwą na kadrę wygrana w Krakowie z Wisłą i remis z Jagiellonią więc wyniki niezłe.
Wydaje się, że dzisiaj gospodarze będą musieli się mocno natrudzić aby zdobyć komplet punktów, myślę że Korona remisem nie pogardzi i zrobi wszystko aby taki wynik osiągnąć. I w tym upatruję takiego meczu walki gdzie żadna ze stron nie odpuści i będzie za wszelką cenę dążyła do osiągnięcia celu.
Lech w tym sezonie 163 faule (14,8), Korona 174 (15,8) także średnie dosyć dobre. Co do kartek to Lech średnio 2,18 (24 kartki) na mecz, rywale 2,64 (29 kartek). Co prawda sędziuje T. Musiał, który ma najniższą średnią kartek wśród sędziów bo tylko 1,88 za 15 pokazanych kartek w 8 meczach ale w końcu zdarzy mu się spotkanie w którym będzie sięgał często do kieszonki.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Zagłębie 3:3 Wisła
W tym pojedynku ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Obie drużyny nie osiągały wyników jakich oczekują kibice. W przypadku Wisły skończyło się to zmianą trenera. Natomiast działacze Zagłębia uznali, że dają czas obecnemu szkoleniowcowi. Która taktyka przyniesie lepszy efekt? Często właśnie po zmianie trenera piłkarze dają z siebie więcej ,by wywalczyć miejsce w składzie. A w dodatku Wisła nie ma jakiś słabych piłkarzy i w zespole drzemie całkiem spory potencjał. Dlatego myślę, że to im można przypisać większe szanse na zwycięstwo. Poza tym jakoś niespecjalnie jestem przekonany do fachu trenera Lewandowskiego. Ale może się mylę? Zobaczymy po meczu.
Moja propozycja:
Wisła dnb kurs:2.1 buk: fortuna ▶
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Legia Warszawa -:- Wisła Kraków
Wisła @ 4.75
Fortuna


Bukmacherzy chyba nie doceniają obecną grę Wisły, ale ja w tym spotkaniu poszukam niespodzianki. Legia przyzwyczaiła nas do słabego startu, ale z każdym nadchodzącym spotkaniem rozkręcali się przez co wskoczyli w górę tabeli. Gospodarze są niepokonani od sześciu spotkań, lecz nie wszystkie zwycięstwa były tak mocno przekonujące. Na pewno nie tak wyobrażał sobie przejście do Legii Carlitos, który jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu, lecz dalej jest to groźny zawodnik, który potrafi zrobić coś z niczego. W ostatnich spotkaniach mocno wyróżniająca się postacią jest Cafu, który strzelił trzy bramki. Trener Legii znalazł w końcu optymalną jedenastkę, która obecnie wydaje się być najmocniejsza i wydaje się, że od pierwszych minut wybiegną Ci sami zawodnicy co w spotkaniu z Arką czy Miedzią z małymi zmianami . W tygodniu urazu nabawił się Cierzniak i w jego miejsce wskoczy na pewno Malarz. Ostatnio na prawą obronę wrócił Vesovic, który lepiej wypadł niż Stolarski. Kolejne pytanie Carlitos czy Kante?. Ja widziałbym tu bardziej Carlitosa, który jest bardziej wszechstronny. Jeśli chodzi o pozostałe absencje to do gry gotowi nie są: Eduardo, Miroslav Radović, William Remy (urazy). Pod znakiem zapytania stoi zaś występ Michała Pazdana, a brany pod uwagę nie będzie znów Krzysztof Mączyński.
Wisła Kraków zaskoczyła nas od początku nowego sezonu swoją bardzo dobrą grą. Według mnie jest to zespół, który jest najlepiej zorganizowany w obronie oraz w ataku. Duet trenerów Stolarczyk-Sobolewski zrobili tutaj kawał roboty. Wisła miała świetny okres gdzie rozbijali każdego rywala ładując im po kilka bramek. Parę tygodniu temu przyszedł mały kryzys gdzie Wiślacy przegrali trzy mecze z rzędu dodając tu mecz z Pucharu Polski. Tydzień temu przyszedł czas na Derby Krakowa i kryzys ten moim zdaniem został zażegnany. Wisła zaaplikowała rywalowi dwie bramki, a mogła zdecydowanie więcej. Tamto spotkaniu mieli pod kontrolą choć Cracovia też miała swoje okazje. Wiślacy są zespołem, który traci najmniej goli w naszej lidze, a ostra i zarazem czysta gra w obronie przynosi oczekiwany efekt. W ofensywie świetnie spisuje się Ondrasek, który odrodził się po zmianie trenera. W bardzo dobrej dyspozycji są Kort, Basha i Kostal. Tu wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku. W &quot;Białej Gwieździe&quot; do składu przewidziany nie jest Marko Kolar (kontuzja). Trudno powiedzieć co z Tiborem Haliloviciem.
Moim zdaniem to Wisła jest tu faworytem do wygrania tego spotkania i mam nadzieję, że udowodni to na boisku. Nie wiemy jak przerwa reprezentacyjna wpłynie na postawę graczy, ale liczę, że będzie to hit, który będzie się przyjemnie oglądało.

18:00 Legia Warszawa -:- Wisła Kraków
powyżej 5.5 żółtych kartek @ 1.79
Fortuna


To spotkanie może dzisiaj przynieść naprawdę sporo emocji. Legia odrodzona po niepowodzeniach, Wisła natomiast w obecnej formie poszuka tutaj kompletu punktów. Ostatnie spotkania obu drużyn przynosiły sporo walki i ostrych starć, a w każdym z ostatnich czterech spotkań padało sześć żółtych kartek. Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie Pan Bartosz Frankowski, który nie boi się sięgać po kartki. W tym sezonie pokazał 38 żółtych kartek w siedmiu spotkań co daje nam fajną średnią 5,42 kartki na mecz. W obu zespołach są zawodnicy, którzy mają charakter i nie boją zagrać ostrzej gdy jest taka potrzeba. Szybko strzelony gol może tutaj dodać smaku i oby tak też było.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zagłebie - Wisła Płock 3:3 (5 żk, 10 RR)
powyżej 5,5 żk @2,55
forBET ⛔
powyżej 9,5 RR @2,0 LVBET ✅
Pierwsze niedzielne starcie w Lotto Ekstraklasie, do Lubina prezyjeżdża Płock, nie będę tu nawet próbował typować wyniku, bo praktycznie każda opcja jest możliwa, w Lubinie większość kibiców liczyła na dymisję trenera Lewandowskiego, jednak Zarząd postanowił go jeszcze zostawić, czy to dobra decyzja, nie wiem, ale szczerze wątpię, żeby nagle gra Zagłębia uległa poprawie, 3 porażki z rzędu i opuszczenie górnej ósemki, w Płocku też nie dzieje sie dobrze, ale tam w przeciwieństwie do Lubina zmienili trenera, cxzy zadziała dzisiaj efekt nowej miotły? Ja w tym meczu postanowiłem pójść w stronę zółtych kartek, jedni i drudzy potrzebują punktów, więc nie spodziewam się dzisiaj pięknego widowiska, a raczej walki wszytskimi środkami, aby tylko zapunktować, a jak tak będzie to fauli powinno być sporo, ale linia na to dość wysoka, więc postanowiłem pójść w stronę żółtych kartek, najlepszą linie oferuje nam forBET, gdzie za over 5,5 ż mamy @2,55, a w fortunie za to samo zdarzenie @1,96. Obie drużyny nie są w tym sezonie może zbyt kartkowe, ale sytuacja myślę, że zmusi dziś jednych i drugich to ostrzejszych środków, aby tylko wygrać mecz. Zagłebie legitymuje się średnią 2,82 ż ma mecz, a Wisła 2,36. Symptomy ostrzejszej gry dało się już zauważyć w ostatnim meczu w Gdyni, gdzie Lubinianie po 14 minutach meczu mieli już 4 żółte kartoniki. Sędzią jest Piotr Lasyk, który też nie ma wysokiej średniej kartek, bo tylko...2,6. Jednak dzisiaj liczę, że wszystkie strony &quot;podciągną&quot; sobie statystyki, jesli chodzi o kartki. Drugi typ na rzuty rożne, tu już typowo statystycznie, tu akurat najlepszy kurs w stosunku do zaproponowanej linii daje nam LVBET, bo aż 2,0 a fortuna @1,84 forBET @1,85. Miedziowi mają średnią 5,36 RR, natomiast Wisła 4,91 cornera na mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Legia Warszawa - Wisła Kraków
czerwona kartka w meczu @ 3,6 ⛔
powyżej 28,5 fauli @ 1,85 ✅
Totolotek
Jak wspomniano powyżej mecze pomiędzy tymi często obfitują w dużą ilość kartek i dzisiaj też tak to powinno wyglądać. Ja proponuję tylko jedną ale w kolorze czerwonym. W tej kolejce jeszcze żaden zawodnik takiej nie ujrzał a jest to raczej rzadko spotykane. Na razie żadnej kartki czerwonej sędziowie nie pokazali tylko w 2, 5 i 9 kolejce. W jednej jak i drugiej drużynie jest paru walczaków, którzy dzisiaj nie odpuszczą jak chociażby Jędrzejczyk, Vesovic czy Kucharczyk po stronie gospodarzy czy Wasilewski, Sadlok czy taki Ondrasek, który też potrafi grać agresywnie. Ciekawe też jak na boisku będą Wiślacy traktować swojego byłego kolegę Carlitosa, czy parę razy złośliwie nie zostanie szturchnięty czy skrobnięty po nagach.
Ogólnie powinno być sporo agresywnej walki, spięć na boisku też nie powinno zabraknąć a najlepiej jakby goście szybko zdobyli bramkę wtedy emocje gwarantowane.
W tej kolejce jeszcze żaden zawodnik takiej nie ujrzał a jest to raczej rzadko spotykane.
No i właśnie już pierwsza ???? się pojawiła ???? ale obstaje dalej, że w tym zbliżającym się spotkaniu też następną zobaczymy.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Cracovia 2:0 Górnik
Na zakończenie obecnej kolejki zobaczymy pojedynek najsłabszych drużyn w lidze. Cracovia podejmie Górnik. O ile po drużynie gości można było spodziewać się takich wyników, to postawa zespołu z Krakowa, który przecież miał walczyć o mistrzostwo rozczarowuje. Kibiców Górnika na pewno pocieszają ostatnie dwa wyniki. Wysoka wygrana w Pucharze oraz remis 2:2 z Lechem.Wprawdzie Kolejorz też gra poniżej oczekiwań, ale i tak wynik należy uznać za mały sukces. Cracovia przełamała się w meczu z Wisłą Płock, ale w kolejnym meczu ligowym ulegli w Derbach Wiśle.
Trener Probierz obiecuje poprawę gry zapewniając o intensywnych treningach w przerwie na reprezentację. A także na powtórkę z ubiegłego sezonu gdy Pasy pokonały Górnik aż 4:0. Ogólnie to piłkarze z Zabrze już od 4 ligowych spotkań nie potrafią pokonać ekipy z Krakowa (0-2-2). Natomiast jutro trener Brosz też nie będzie miał łatwego zadania. Zwłaszcza jeśli chodzi o zestawienie linii defensywnej z powodu kontuzji kilku piłkarzy (między innymi Gryszkiewicz i Koj). Oczywiście również Probierz musi radzić sobie bez kliku zawodników, ale nie ma aż tak trudnego zadania jeśli chodzi o zestawienie wyjściowego składu.
Podsumowując. Zgadzam się z oddsmakerami i również większe szanse na zwycięstwo przypisuję drużynie z Krakowa. Jednak nie spodziewałbym się porywającego widowiska i wysokiej wygranej.
Moja propozycja:
Cracovia kurs: 2.04 buk: betsson ✅
 
lukasz-ck 54

lukasz-ck

Użytkownik
Zgadzam się po części z przedmowcą i tez probowalbym grac w stronę Cracovii ale ja jednak widzę tu mecz overowy.Sa to 2 ostatnie drużyny tabeli więc i jedni i drudzy widzą tutaj szanse na odbicie się dlatego liczę na otwarty mecz.Jesli Airam Cabrera zagra od pierwszych minut to szukalbym szczęścia w pograniu na jego bramke za @2,75 w fortunie i liczę że się w tym meczu odblokuje.Warto też spojrzeć na Angulo z Górnika po takim samym kursie który w tym sezonie strzelił juz 5 bramek.Mysle że BTS jak i over 2,5 goli do pogrania.Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom