>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Porady prawne na forum - pytania/problemy użytkowników

A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Dobre pytanie, też jestem ciekaw, bo gdzieś w internecie wyczytałem że po 5 latach przedawnienie, ale jak jest w rzeczywistości powinien wypowiedzieć się najlepiej jakiś prawnik...
Ja z kolei wyczytałem że w tym przypadku przedawnienie nie dotyczy.
 
islandski 905

islandski

Użytkownik
Masz obowiązek prowadzić 5 lat swoją księgowość, więc po 5 latach masz pełne prawo powiedzieć, że nie wiesz skąd są te pieniądze i po prostu je zbierałeś. Musieli by poważnie dojść skąd są co by po takim czasie się nie udało.
 
R 92

reina17

Użytkownik
Dokumentację należy przechowywać 5 pełnych lat po roku, w którym rozliczaliśmy się. Czyli jak miałeś wpływy jeszcze w styczniu 2013 r., to rozliczasz się z tego w 2014 r. A papiery musisz trzymać przez 5 kolejnych lat (2015-2019).
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Ale najlepiej niech się wypowie kancelaria, po to jest ten temat, chyba że administracja forum juz tych pytań tam nie kieruje..
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Pytania wydaje się być proste i mieć jednoznaczną odpowiedź, ale zapytam mądrzejszych.
Czy kasa która przychodzi z STS na konto bankowe jest &quot;czysta&quot;? Załóżmy, że wypłacam 20k i płacę przelewem sobie za coś. Na spokojnie czy ktoś/coś może wnikać?
Druga sprawa. Wpłacam na STS przez Skrilla, coś tam pogram i wypłacam na konto bankowe. Czy to już jest &quot;czysta&quot; kasa? Gdyby to było np. 40k złociszy, to mógłby ktoś coś drążyć w temacie?
Odpowiedzi najchętniej na priv.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Co do drugiego punktu to wpłacane skrillem do polskiego buka uważam za jeszcze większą głupotę niż samo granie w takim bukmacherze, skoro nie ma i nie będzie wypłaty tym kanałem a równie dobrze można działać tylko na koncie bankowym. Po co narażać się na to że juroszki i inne będą miały dane kont skrill i znając ich spokojnie mogą podbić w każdej chwili do US czy innych na skargę.
Punkt pierwszy do końca nie wiem, granie w pl buku jest legalne jak i wypłaty na konto, z tym że nie wiem czy udowodnić legalność lasy wystarczy zwrócić się do buka o historie z konta czy trzeba mieć te świstki potwierdzające wygraną. Pewnie dzięki papierkom w razie przypału jest o to łatwiej
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Aby wyjaśnić, jak w praktyce działa to zjawisko można posłużyć się poniższym przykładem. Wysokość stawki podatku od gier dla zakładów wzajemnych wynosi 12 %. Podatek od gier w tej kwocie (12%) automatycznie wliczony jest w zakład. Zawierając zakład u bukmachera, mamy do czynienia z trzema pozycjami opłaty:
  1. kwota do zapłaty – czyli całkowity koszt zakładu;
  2. wkład – czyli stawka po jakiej zostanie postawiony zakład;
  3. podatek – czyli podatek, jaki bukmacher odprowadza do Skarbu Państwa jako podatek od
    gier.
Kancelaria wytłumaczyła to bardzo dobrze. To, co boli obsawiających i pokerzystów, jest podatek od gier 12%
Problem w tym, że owy podatek od gier stosowany jest wybiórczo. Nie obowiązuje na giełdzie ani na forexie, gdzie trzeba odprowadzić podatek &quot;Belki&quot; 19%, ale od zysku.
Ktoś powie, że na giełdzie się inwestuje, a nie gra - ale to jest ewidentna bzdura.
Akcje kupuje się po to, by zarobić na wzroście ich ceny. I ktoś tam może wciskać mi dyrdymały, że jesteśmy częścią przedsiębiorstwa, że mamy prawo do tego i tego.
A jak ktoś na giełdzie gra na zwyżkę lub zniżkę indeksu, to w co inwestuje?!
Tak samo na forexie, gdzie mamy do czynienia z typowym zakładem, czy dolar wzrośnie względem euro, czy odwrotnie.
Gdzie tu inwestycja?
Moje pytanie brzmi, czy konstytucyjne jest to, że podatek od gier stosowany jest wybiórczo?
Według czyjegoś widzimisię, a raczej wg tego, jak kto lobbuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Pewnie chodziło mu o wypranie kasy ze skrilla ;)
Żadne pranie. Skrill to normalny legalny portfel, można sobie go zasilić np. Paysafecard czy z konta bankowego. Więc właściwie kto i czemu miałby się przypieprzyć do bankowego przelewu z wygranymi z STS pochodzącymi ze środków wpłaconych ze Skrilla. Chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie. No nieważne. Pytałem teoretycznie.
bmw14.5 bardzo fajne masz to motto w sygnaturce, w punkt ????
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Pewnie że nikt się nie przypieprzy. Ale jak napisał shingper jak wplacisz do sts 10k golda ze skrilla, postawisz zakład @1.01 czy nawet w ogóle nie obrócisz tą kasą i zlecisz wypłatę na konto bankowe to jest to typowe pranko i sts się zapyta dlaczego to robisz i skąd masz taką kasę na portfelu. Pół biedy jak się tylko zapyta, zgłoszą to do KNF czy jak inaczej to się nazywa i wtedy to nie będzie się wydawać takie proste. I legalność skrilla nie będzie taka pewna.
 
ranczo0123 455,8K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Pewnie że nikt się nie przypieprzy. Ale jak napisał shingper jak wplacisz do sts 10k golda ze skrilla, postawisz zakład @1.01 czy nawet w ogóle nie obrócisz tą kasą i zlecisz wypłatę na konto bankowe to jest to typowe pranko i sts się zapyta dlaczego to robisz i skąd masz taką kasę na portfelu. Pół biedy jak się tylko zapyta, zgłoszą to do KNF czy jak inaczej to się nazywa i wtedy to nie będzie się wydawać takie proste. I legalność skrilla nie będzie taka pewna.
Cud miod jest to oplacalne. 10000 x 1.01 = 8888 ???? Czyli albo tracisz 10000 albo 1112.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Oj łapiesz za słówka, bo chyba sam wiesz że takiego kuponu nie dałoby się puścić...
Miałem na myśli mimimalny obrót
 
C 0

cebulski8

Użytkownik
sprawa tego typu, dwa tygodnie temu została mi wstrzymana wygrana z kuponu bo jak mnie poinformowali w weekend, dział analiz dostrzegł nieprawidłowości że mogę być zawodnikiem jednej z drużyn..., poprosiłem o sprecyzowanie to kazali mi czekać do poniedziałku bo dział który mi wstrzymał wygraną w sobotę nie pracuje w weekend...każą mi czekać na odpowiedź email lecz nadal nie ma nic. W ich regulaminie jest że po 30 dniach muszą mi wypłacić ale mogą anulować mecz który im nie pasuje, pytanie czy oni bedą musieli mi wypłacić całość czy mają prawo zmniejszyć wygraną o ten mecz. Chodzi o STS
 
M 0

mr_mxzptlk

Użytkownik
Panowie, nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam pytanie, obstawiałem mecz piłki ręcznej Litwą - Islandia, ktory skończył sie wynikiem 28:27 dla Litwy, wygrałem kupon z kursem 5,2 na zwycięstwo gospodarzy. Dziś wchodzę na konto i widze saldo ujemne, okazało sie ze światowa federacja handballu anulowała po meczu jedna z bramek. I teraz pytanie, co z tym dalej, mogę sie domagać całkowitej anulacji tego kuponu czu bukmaher może rządac ode mnie tej kwoty. Grałem na Fortunie. Gdyby ktos miał podobna sytuacje to proszę o info, tutaj albo na [email protected] .
Pozdrawiam ;)
 
E 0

evil688

Użytkownik
Mam pytanie, czy mogę obstawiać mecze w których fizycznie biorę udział? Konkretnie na swoją drużyne i jak to się ma z obstawianiem załóżmy na przeciwną?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mam pytanie, czy mogę obstawiać mecze w których fizycznie biorę udział? Konkretnie na swoją drużyne i jak to się ma z obstawianiem załóżmy na przeciwną?
Poważnie... ? Pytasz o to na otwartym forum ? TAKIE PYTANIE...
 
B 13

bettercallsaul

Użytkownik
Witam serdecznie.
W zasadzie mam pytanie do &quot;tajemniczej&quot; kancelarii ale widze że już chyba temat się zakończył. Chciałbym się zapytać czy znacie lub macie jakiś kontakt do radcy prawnego , który specjalizuje się w tematyce bukmacherskiej odnośnie prowadzenia serwisu?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry Bottom