>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jerzy Janowicz - dyskusja

macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Największą blokadą Janowicza jest on sam. Bez ciężkiej, ciągłej pracy i bez rytmu meczowego ciężko coś osiągnąć, a on dalej wychodzi z założenia, że to świat kręci się wokół niego. Darzę go ogromną sympatią, ale jeżeli w końcu porządnie nie weźmie się za siebie, to nic z tego nie wyjdzie. Już kilka miesięcy temu była mowa o przeprowadzce do Wiednia. I co? I nic, dalej Jerzyk siedzi sobie w domu i pogrywa w CSa. Czas leci nieubłaganie, zobaczmy gdzie jest Dimitrov, gdzie jest Paire. Do JJ porównywany był też Pospisil, jemu poszło najsłabiej, ale pamiętajmy, że on potrafił wygrać deblowy Wimbledon i sięgnąć po masę sukcesów w grze podwójnej. Aż tak dużo czasu Jerzemu nie zostało, więc albo wreszcie weźmie się za siebie, albo skończy jako wielki talent, który zaliczył dwa dobre turnieje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Osiągnął wiele, ale dalej jestem zdania, że jak dojrzeje to przy dobrym prowadzeniu i otaczając się osobami z twardą ręką może jeszcze pograć. Na pewno lepiej niż obecnie, kiedy to moim zdaniem szczytem jego możliwości są 2 ewentualnie 3 rundy przy dobrej drabince ;)
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
Niestety, ale problemem Jurka jest... jego własna głowa i psychika. Moim zdaniem to zawodnik, którego największą wadą jest jego wiek. Tak, młodzieńczy okres buntu nie sprzyja podjęciu walki z psychiką i zatrudnienia dobrego psychologa. Dlatego jeśli przetrwa ten czas i dalej będzie miał chęci to za kilka lat może grać lepiej niż dzisiaj. Dlaczego? Bo człowiek z czasem pokornieje, nabywa życiowego doświadczenia i dla Jurka może to się okazać zaletą, która pozwoli mi zapanować nad swoimi dziecinnymi zachowaniami. Ale czy to możliwe nie wie na pewno On sam. Niestety.
Sorry ale większych bredni dawno nie czytałem.
Jakiego młodzieńczego buntu??? Chłop konczy 27lat w tym roku.Młodzieńczy bunt to on mógł przechodzić 10lat temu w gimnazjum.Chyba reprezentujesz podejście polskiego fachowca od piłki nożnej,młody perspektywiczny zawodnik,25letni,jeszcze ma czas.
Młody to jest Zverev,który ma 20lat i gra trochę w kratkę,raz wygra Mastersa a raz odpadnie w 1rundzie.Do tego Janowicz jak przetrwa ten okres 10letniego buntu w którym trwa to zaraz będzie miał 30lat i skończy kariere,bo jest mocno kontuzjogenny.
Mój kumpel kiedyś w Sopocie chodził na zajęcia z tenisa,parę lat temu,które prowadził jakiś trener ze związku tenisowe,wtedy Jureczek był na topie.Pamiętam że ten trener mu opowiadał,że Janowicz jest strasznie nielubiany w całym związku przez zawodników i trenerów,bo jest człowiekiem który nie nadaje się do współpracy,obrażalskim,zarozumiałym itp. itd. Do tego łożyli na niego dużo kasy,chyba jeszcze Krauze jak dobrze pamiętam,wszystko miał jak na tacy wyłożone bo był perspektywiczny,miał warunki i talent,ale w głowie ma siano i jak w wieku juniora je miał tak je ma do teraz i jak widać nic się nie zmieniło.
Czy osiągnął wiele? Raczej wątpię,zagrał 3 dobre turnieje wyższej rangi,3x był w finale z czego 2x w 250,to są osiągnięcia? Osiągnęła wiele to Radwańska a wszyscy piszą że jest słaba chociaż wiele lat jest w TOP10.Jureczek gdzieś się tam zakręcił koło czołówki przez pół roku i to tyle,oby jeszcze wrócił,w co wątpię.

Pamiętam kiedyś jeszcze jak Tomaszewski o nim powiedział że nie wie czy będzie dobrym graczem bo tenis nie polega na pojedynczych strzałach,uda się albo nie,ale na cierpliwości i regularności,a Janowicz taki nie jest.Jureczek się oburzył i coś się odgryzał że Tomaszewski się nie zna i to jest myślę dobre jego podsumowanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Owszem, mógł przechodzić okres buntu w gimnazjum, co nie oznacza od razu, że go przeszedł. Znam wiele osób, które dojrzewają po 30-tce a nawet i później, wcześniej zachowując się gorzej niż nie jeden nastolatek a w głowie mając totalne siano. Jurek dla mnie jest zawodnikiem, który mentalnie zatrzymał się właśnie na poziomie buntu młodzieńczego, bo jak wytłumaczyć jego zachowania, wieczne fochy czy wybranie gry w CS&#39;a od spotykania się z dziewczyną, która notabene miała stanowczo dość jego zachowania? Nie przykłada się do treningów, obraża wszystkich, nie ma autorytetów.
Właśnie o tym pisałem i to miałem na myśli. Więc nie wiem czy to są brednie. Twoim zdaniem tak, ja uważam, że to, iż powinien mieć okres buntu w gimnazjum nie jest równoznaczne z tym, że wszyscy dojrzewają w tym samym wieku ;)
Podkreślę, dalej jednak wierzę, że jeszcze zobaczymy nie jeden dobry mecz w jego wykonaniu, chociaż obecnie jest to niewykonalne. Za kilka lat... A świat tenisa wielokrotnie pokazywał już, że są gracze, którzy swoją młodość przeżywają na kortach na końcu kariery. Nie twierdzę, że tak będzie w przypadku Janowicza, ale bardzo bym chciał.
 
S 9

sebastiano1112

Użytkownik
To że ktoś się zachowuje w wieku 25-30 lat jakby miał 15 nie znaczy że to jest bunt młodzieńczy,są różne charaktery i tyle,jeden lubi siedzieć w domu a drugi imprezować,przecież każdy jest inny.Bunt młodzieńczy się przechodzi w młodości,a nie jak się jest dorosłym 30letnim chłopem.
A to że piszesz apropo CS&#39;a dziewczyny i treningów to nie jest żaden bunt wg mnie,tylko po prostu idiotyzm i tyle,prosta definicja.Upraszczając są ludzie mądrzy i głupi,widocznie Jureczek jest w tej drugiej grupie.Do sportu trzeba mieć w głowie poukładane,a on jak widać nie ma i nigdy wielkim sportowcem nie będzie
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Wielka szkoda jest Janowicza, bo na tenisistę z takim talentem bedziemy musieli czekac pewnie znowu paręnaście lat, choc chciałbym się mylić. Tak jak ktoś pisał Jerzy za szybko uwierzył że jest już tenisistą kompletnym i że sukcesy przyjdą od razu. Jednak życie to zweryfikowało. Pamiętam jego mecze w Szczecinie czy Poznaniu jeszcze przed Paryżem dzięki któremu się wybił. Brak umiejętności i młody wiek nadrabiał niesamowitą ambicją i wolą walki. Teraz tego nie ma. Wystarczy chwila i Jerzy przegrywa mecz mentalnie. Nie jest on jedyny w tourze, ale jednak ostatnimi czasy &quot;humorki&quot; są dość częste. Bardzo mu kibicowałem i cieszyłem sie jak każdy z jego osiągnięć w Paryżu czy Wimbledonie, jednak ostatnie 2 lata (wyłączając kontuzję) w jego wykonaniu to głównie kabaret i szopka na korcie i poza nim niż profesjonalizm czym zraża do siebie ludzi. Chciałbym żeby wrócił jeszcze do topu jednak obecna sytuacja pokazuję że raczej tenis nie jest dla Jerzego priorytetem w życiu. Sam fakt że obecnie nigdzie nie gra i nawet nie chce zawalczyć o poprawę rankingu mówi wszystko, tym bardziej że nie jest kontuzjowany. Brak zgłoszenia się do kwalifikacji US Open i liczenie na szczęście też pokazuje jego profesjonalizm. Co do wieku to mówi sie że lata 23-29 to najlepszy okres dla tenisistów choć obecnie ta granica się przesunęła. Jednak nie można porównywać Janowicza do Federera czy Nadala. Jeżeli sam Jerzy się nie ogarnie to pewnie pogra sobie jeszcze z rok, może dwa na poziomie challengerów z epizodami w ATP i słuch po nim zaginie. A pisanie że potrzebuje On psychologa nic nie da, bo ten fakt był opisywany już kilka lat temu. Sam Janowicz musi to zrozumieć.
 
G 17

gonicpieniadz

Użytkownik
Wszyscy zawsze narzekali na Radwe, a podejście Jurka do tenisa w tym roku to mega kicha. Nic nie zagral w Stanach, bo wielki Pan nie myśli grac kwali. Zresztą zawsze tam nas osmieszal
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Janowicz przeszedł operacje kolana kilka dni temu, jak podał na instagramie wróci na korty za kilka miesięcy, czyli w tym sezonie go nie zobaczymy to oznacza kolejny rok stracony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Janowicz i Domachowska spodziewają się dziecka. Marta jest w zaawansowanej ciąży. Także Jurek szybko na kort nie wróci o ile w ogóle. Chyba że trzeba będzie dorobić.
 
D 570

duff999

Użytkownik
Ta chyba 2021. Gdzie z tym rankingiem. On musi dwa lata poświecić aby w ogóle marzyć o Wimbledonie i odbudowaniu rankingu. Nikt mu tez dzikiej karty nie sprezentuje aktualnie. Niestety nie widzę za bardzo szans na ten powrót ???? szkoda bo zawsze mu kibicowałem co by się nie działo.
 
wakabayashi 304

wakabayashi

Użytkownik
Teraz to już chyba trzeba większe nadzieje w Hurkaczu pokładać niż w Jurku. Zawsze był ten problem z psychiką i cierpliwością, obym się mylił. Chciałbym to jeszcze kiedyś zobaczyć w takim półfinale z Murrayem ;)
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Pamiętam to jak dziś.zawsze grałem przeciwko janowiczowi i zawsze się to opłaciło. W tenisa jestem lepszy od niego, on może w Cs jest lepszy.
 
gealmonfils 18

gealmonfils

Użytkownik
Pamiętam jak serwował od dołu i bawil sie w teatralną gestykulacje, gdy juz bylo za późno... Wszystko go interesowalo oprócz gry i walki. Dwa sety oddal szybko, w III tylko zwrócenie uwagi na gorszy dzień, plastikowe nerwy i Go Home...
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Pamiętam jak serwował od dołu i bawil sie w teatralną gestykulacje, gdy juz bylo za późno... Wszystko go interesowalo oprócz gry i walki. Dwa sety oddal szybko, w III tylko zwrócenie uwagi na gorszy dzień, plastikowe nerwy i Go Home...
Polecam obejrzec dokument nakrecony podczas tego wystepu przez canal plus &quot;Robie po swojemu&quot;. Moze cos sie rozjasni na temat tego spotkania.
Nie jestem jakims fanem Janowicza ale pisac brednie o puszczeniu meczu czy o slabych nerwach a nie wspomniec o urazie kregoslupa to nie przystoi.
Predzej mozna sie przyczepic o mecz z Novikovem ktory byl poza 1000 w rankingu.
 
Do góry Bottom