>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Counter-Strike: Global Offensive - temat ogólny

Status
Zamknięty.
uzytkownik-24118 2,1K
To o czym mówiło się od jakiegoś czasu dzisiaj zostało oficjalnie potwierdzone. Drugi tegoroczny Major zostanie zorganizowany przez StarLaddera w Berlinie. Faza pucharowa rozegrana zostanie w Mercedes-Benz Arenie mogącej pomieścić 14 tysięcy osób (dla porównania nasz spodek gdzie teraz będą finały ma 11). Poniżej harmonogram minorów oraz samego Majora. Fajnie, znowu blisko ;) Bilety od kwietnia.
  • 17-21 lipca – Minory dla Europy i obu Ameryk
  • 24-28 lipca – Minory dla Azji i CIS
  • 29 lipca – Minor Play-in
  • 20-25 sierpnia – Faza Nowych Pretendentów
  • 27 sierpnia-1 września – Faza Nowych Legend
  • 5-8 września – Faza Nowych Mistrzów
Niestety, znowu idiotyczny termin na rozgrywanie turnieju. Ale to się (niestety) staje smutną tradycją turniejów sponsorowanych przez Valve. Chciałbym, żeby major kończył a nie rozpoczynał kolejne &quot;sezony&quot;, ale organizatorzy wolą inaczej, ze szkodą dla widowiska moim zdaniem.
 
carradine 1,8K

carradine

Użytkownik
Windigo - Tricked
Zwycięstwo Windigo @2.00 STS
Windigo: Overpass, Cache, Dust2, Train, ewentualnie Inferno
Tricked: Inferno i Nuke
Jestem ciekaw co wyrzuci Windigo w meczu z Duńczykami. Jeśli wyrzucą Nuke&#39;a, to Tricked stanie przed szansą wyboru Inferno, na którym z pewnością zobaczylibyśmy wyrównany pojedynek. Jeśli Windigo zdecyduje się zagrać Nuke&#39;a, na którym w obecnym lineupie nie zagrali ani razu, to strzelą sobie w kolano. Podsumowując temat map: Według mnie, jedną mapę z pewnością wygra Windigo. Wszystko zależy od tego jak zagrają Inferno, bo na 70% wyrzucą Nuke&#39;a, którego nie grają w ogóle. W ostatnim meczu z EURONICS, pierwszą mapą jaka została wyrzucona z map poolu był właśnie Nuke przez Windigo. Ze strony Tricked spodziewam się bana na Dust2, gdzie mają najmniejszy współczynnik zwycięstw w porównaniu do rywali. (Windigo 69% wr, Tricked 11% wr)
Drużyny miały okazję zmierzyć się ze sobą w tamtym roku na Dust2, gdzie Windigo rozgromiło Duńczyków 16-2. Wydaje mi się że nawet obecna forma przemawia za zawodnikami z Bułgarii. Na 5 meczy mają oni 3 zwycięstwa, jeden remis i porażkę, natomiast Tricked to czysta gra w kratkę. Zwycięstwo z EURONICS i pro100 nie jest niczym nadzwyczajnym, biorąc pod uwagę fakt, że EURONICS to drużyna w rozsypce, a pro100 to drużyna z tragiczną serią porażek, a i tak Tricked doprowadziło do wyników 19:17 i 16:14 w meczu z pro100. Moim zdaniem te argumenty przemawiają za typem na Windigo, które powinno bez problemu poradzić sobie z Tricked, jeśli oczywiście dają radę na Inferno. Wierzę w chłopaków i wlatuję grubo!
EDIT: Mecz odwołany
 
quinty 2,3K

quinty

Użytkownik
https://www.rushbmedia.com/reads/swole-patrol-fill-their-roster
Celują w Zellsisa. Co jest o tyle ciekawe, że dopiero co skończył się major, a C9 zaraz będzie 3/5 z poprzedniego i będzie znowu albo ograniczone pole manewru albo kombinacje żeby utrzymać slot do Berlina.
Zellsis tutaj był trenerem i grał jako trener wlasnie w miejsce Goldena. Także nie jestem pewny czy on wlicza się w ten skład jako element majora
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Przy okazji IEM Katowice pierwszy raz oglądałem jak zawodowcy grają w CS:GO i spodobało mi się to. Rozumiem już generalnie co i jak, mam tylko pytanie. Mianowicie - ile czasu przed startem meczu drużyny wybierają mapę? (znam system wybierania, banowanie, pickowanie itd). Jaki jest czas między tym jak wiadomo już na czym zagrają 1 rundę a startem spotkania? Wyjaśni ktoś? mikael_14 albo ktoś inny?
To może jeszcze jedno. Jak jest z podziałem na terrorystów i AT? Kto zaczyna jako terroryści? Kiedy następuje zamiana? Zarówno w przypadku meczu best of 3 jak i na 1-mapowym meczu?
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Przy okazji IEM Katowice pierwszy raz oglądałem jak zawodowcy grają w CS:GO i spodobało mi się to. Rozumiem już generalnie co i jak, mam tylko pytanie. Mianowicie - ile czasu przed startem meczu drużyny wybierają mapę? (znam system wybierania, banowanie, pickowanie itd). Jaki jest czas między tym jak wiadomo już na czym zagrają 1 rundę a startem spotkania? Wyjaśni ktoś? mikael_14 albo ktoś inny?
To może jeszcze jedno. Jak jest z podziałem na terrorystów i AT? Kto zaczyna jako terroryści? Kiedy następuje zamiana? Zarówno w przypadku meczu best of 3 jak i na 1-mapowym meczu?
Wybieranie map zależy od turnieju. Są ligi jak ESL Pro Leauge (chociaż po zmianie formatu w tym sezonie nie wiadomo chyba jeszcze jak będzie), gdzie są one znane kilka godzin/dni wcześniej. Taki sam system jest dalej w niższej MDL ESEA.
W zdecydowanej większości lig samo veto odbywa się przed samym spotkaniem, tj kilka minut przed. Czasami uda się na hltv wyłapać scoreboard z pierwszej mapy, gdzie na górze nie jest ona podana i da się znaleźć u buków jeszcze nie zablokowane kursy, ale to niestety już rzadkość.
Na lanach zawsze są one podawane chwilę przed meczem.
Co do drugiego pytania to trochę podobnie jak w pierwszym - zależy od ligi. W BO1 bywa tak, że jedna drużyna ma ostatniego bana (czyli de facto decyduje co gramy), to wtedy druga drożyna ma wybór strony. W BO3 najczęściej obowiązuje zasada &quot;moja mapa, twoja strona&quot;. Czyli drużyna A wybiera np. Inferno a drużyna B decyduje, ze chce zacząć w ct. Też nie jest to zasadą bo w teraz rozgrywanym ECS przy każdej mapie są rundy nożowe, gdzie wygrana drużyna decyduje o wyborze strony. Inne mniejsze ligi też często korzystają z &quot;nożówek&quot;
A zamiana stron jest po 15 rundach, jeżeli doszłoby do dogrywek to po 3 rundach się zmieniamy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Post pod postem, ale nie chce łączyć z tamtym.. Właśnie na serwery wjechał spory update. I to taki, który sporo zmieni w gameplayu czego nie było od dawna. Z najważniejszych rzeczy to przede wszystkim DUŻE zmiany w ekonomii:
Adjusted round loss bonuses with the goal of reducing a negative feedback loop following streaks of losses.
– Round loss bonuses are now based on the count of a team’s round losses. The count increases by one after every loss, and decreases by one after every win (minimum 0).

— With 0 Losses: $1400
— With 1 Loss: $1900
— With 2 Losses: $2400
— With 3 Losses: $2900
— With 4+ Losses: $3400
– Previously, a win would reset the round loss bonus. Now, a win reduces the loss counter by one.
– Teams still begin the half with a loss count of 1.
Wygląda to dziwnie. Dbanie o ekonomię było podstawą od zawsze w cs i istotną rzeczą z perspektywy taktycznej..Teraz tej kasy będzie po prostu więcej, czyli więcej rund na fullu, mniej rund eko, pewnie trochę mniej zachowywania, ciężej będzie zresetować tę ekonomię. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, na razie sam nie wiem co o tym myśleć.
Z innych istotnych rzeczy:
- cena AUG&#39;a wraca do 3300 - chyba żadna zmiana. Jak już nauczono się go, to 150$ to żadna różnica szczególnie przy nowej ekonomii.
-m4a1-s będzie teraz mieć 25 ammo w magazynku i 75 w zapasie. Może to sprawi, że trochę osób do niej wróci bo już dawno została zapomniana.
-zmniejszono ceny kilku shotgunów - nova 1050, obrzyn 1100 i MAG7 1300. Szczególnie ten ostatni może zyskać na popularności - i tak był najczęściej używanym shotgunem ze sporą mocą, a 500$ różnicy to jednak sporo.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Przekonamy się dziś, bo podobno WESG będą kończyć na nowym update ???? jeśli to prawda to będzie wesoło
E. No i teraz resety będą inne - teraz przy powiedzmy 0-5, wygranej rundzie na 1-5 i porażce robiło się 1-6 i dwa eko czyli 1-8. Teraz przy 1-6 będzie 3400 bonusu zamiast 1400, zakładając że ze dwóch przeżyło to się robi jakiś taki nie najlepszy ale jednak full. Przy grze takiej runda za rundę w tej konkretnej sytuacji to zespół który prowadzi dostaje 1400 bonusu a przegrywający 3400. Czyli będzie łatwiej zresetować przegrywającego ale ciężej dobić słabego, czyli w teorii wyniki mogą być nieco bardziej równe. Przy czym dla mnie to jest sztuczne wyrównywanie szans. No i nerf auga w postaci podniesienia ceny o 150 - nie no jakby to było o 300 to jeszcze niechby było (to zawsze wybór czy aug czy m4+ granat a tak to nic nie zmieni)
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Przekonamy się dziś, bo podobno WESG będą kończyć na nowym update ???? jeśli to prawda to będzie wesoło
E. No i teraz resety będą inne - teraz przy powiedzmy 0-5, wygranej rundzie na 1-5 i porażce robiło się 1-6 i dwa eko czyli 1-8. Teraz przy 1-6 będzie 3400 bonusu zamiast 1400
Będzie 2900 bo wygrywasz 1 rundę więc bonus spada o 1 poziom z 3400 do 2900.
A co do ekonomii na WESG: (źródło hltv)
Update: The matches will be played with the new patch, but the new loss bonus changes have been disabled in a last minute decision
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
Chyba czegoś nie rozumiem ale czemu masz mieć bonus jak za 4+? Przegrywasz 5 rund i wygrywasz 1 czyli bonus schodzi o 1 w dół (decreases by one after every win). Czyli zamiast 3400 dostajesz 2900 za 4 przegrane rundy - w tym zapisie co podali to seria 0,1,2,3 porażek. Ja to rozumiem w ten sposób
 
uzytkownik-24118 2,1K
Właśnie nie bonus się zmniejsza o 1 poziom a licznik przegranych rund wg mnie i dopiero na tej podstawie jest przyznawany bonus. Po pracy trzeba będzie przetestować ????
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
mchal - na turniejówce na boty zasymulowałem sobie to o czym mówiłem 0-5 -&gt; 1-5 -&gt; 1-6 i za porażkę na 1-6 dostałem 3400 $
Czyli jednak miałeś rację ;) ja nie mialem dzisiaj dostępu do kompa i możliwości obejrzenia żadnego meczu aby sprawdzić. To tym bardziej tej kasy będzie/jest jeszcze więcej więc trudniej będzie o resety i będzie więcej rund na fullu.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Będzie trudniej o reset przegrywającego (tego co wygrał 1 rundę), ale jakby potem było 2-6, 2-7, 3-7 to zespół który przegrywa będzie dostawał 3400 albo 2900 (zależy jak to ustawią w regułach turnieju) a ten który prowadzi tylko 1400. Taką serią runda za rundę będzie można stosunkowo łatwo wyrównać ekonomię, wcale nie dominując rywala. Moim zdaniem krok za daleko.
 
uzytkownik-24118 2,1K
Jeszcze wracając do update&#39;a, pro scena trochę narzeka na zmianę związaną z pokazywaniem asyst flashem w killfeedzie, na którą początkowo w ogóle nie zwróciłem uwagi (w sensie wiedziałem że ona jest, ale raczej nie widziałem w tej zmianie realnego wpływu na pro scenę)
1105990272159236097
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
mchal dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, do wszystkich, może mikael_14
Jak oceniacie ustawianie meczów w CS:GO? Dużo było podejrzanych przypadków? Albo jakichś udowodnionych spraw i syfu? Wczoraj był mecz gdzie było 4-14 i doszło do 15-15. Tyle rund z rzędu? Ja wiem, że przegrywając biednieje kieszeń i trzeba grać rundy eco, ale przecież mieli 11 rund i tylko kilka grali eco. Taki pojedynczy przypadek czy bardzo często tak się zdarza?
 
P 254

pablo95

Użytkownik
mchal dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, do wszystkich, może mikael_14
Jak oceniacie ustawianie meczów w CS:GO? Dużo było podejrzanych przypadków? Albo jakichś udowodnionych spraw i syfu? Wczoraj był mecz gdzie było 4-14 i doszło do 15-15. Tyle rund z rzędu? Ja wiem, że przegrywając biednieje kieszeń i trzeba grać rundy eco, ale przecież mieli 11 rund i tylko kilka grali eco. Taki pojedynczy przypadek czy bardzo często tak się zdarza?
to na porządku dziennym. Nic nadzwyczajnego że ekipy po TT dostaja 11-4, 12-3 i wracaja po CT ???? albo na odwrót
 
jozzy22 554,1K

jozzy22

Użytkownik
mchal dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, do wszystkich, może mikael_14
Jak oceniacie ustawianie meczów w CS:GO? Dużo było podejrzanych przypadków? Albo jakichś udowodnionych spraw i syfu? Wczoraj był mecz gdzie było 4-14 i doszło do 15-15. Tyle rund z rzędu? Ja wiem, że przegrywając biednieje kieszeń i trzeba grać rundy eco, ale przecież mieli 11 rund i tylko kilka grali eco. Taki pojedynczy przypadek czy bardzo często tak się zdarza?
Takie powroty to można powiedzieć standard
 
uzytkownik-24118 2,1K
mchal dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, do wszystkich, może mikael_14
Jak oceniacie ustawianie meczów w CS:GO? Dużo było podejrzanych przypadków? Albo jakichś udowodnionych spraw i syfu? Wczoraj był mecz gdzie było 4-14 i doszło do 15-15. Tyle rund z rzędu? Ja wiem, że przegrywając biednieje kieszeń i trzeba grać rundy eco, ale przecież mieli 11 rund i tylko kilka grali eco. Taki pojedynczy przypadek czy bardzo często tak się zdarza?
Nie wiem czy bardzo często ale się zdarza zdecydowanie regularnie, nic specjalnego . Zwłaszcza, po tym poprzednim update gdzie zmniejszyli cenę AUG i mocno zachwiany jest balans CT -T . Daleko nie szukając - wczoraj z 7-14 na 15-15 Windigo na cache. Na majorze też choćby ENCE na Liquid z 7 czy tam 8-15 wyciągnęli mapy, czy Renegades z 5-14 mirage na Astralis, także np. tutaj https://www.hltv.org/stats/matches/mapstatsid/80774/virtuspro-vs-optic a w zeszłym roku AGO z 4-14 wygrało nie potrzebując dogrywki nawet https://www.hltv.org/stats/matches/mapstatsid/67977/north-vs-ago
Na pewno to żaden dowód na jakąś ustawkę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom