>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

10. kolejka LOTTO Ekstraklasy (22.09-25.09.2017)

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP


ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROMOCJI W
ForBET!
ForBET - bonus 100% do 600zł!
W tej kolejce mamy dwa ciekawe spotkania, a być może inne rezultaty przyniosą zmiany na ławkach. Generalnie Śląsk vs Lech i Jaga vs Legia, to dwa mecze, które powinny być bardzo ciekawe ze sporą ilością bramek. Co do innych ciekawych spotkań chodzi mi o spotkanie Cracovia vs Wisła oraz Nieciecza vs Lechia. Każda z tych 4 drużyn gra poniżej oczekiwań i mam wrażenie, że kolejne porażki po tej kolejce sprawią, że dojdzie do jakiejś zmiany trenera, wydaje mi się, że Rumak wyleci pierwszy, ale zobaczymy co pokażą w Gdańsku.
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Piast
2,22
Piast strz. +1,5 2,15
W tym meczu stawiam na zwycięstwo gospodarzy oraz to, że strzelą minimum 2 bramki. To, że z posadą trenerską pożegnał się D. Wdowczyk już każdy wie, dziś trenerem został W. Fornalik. Czy już w pierwszym spotkaniu zobaczymy efekt nowej &quot;miotły&quot; ? Ja myślę, że tak. Ogólnie jestem zdania, że Piast Gliwice ma gorsze wyniki niż ich gra... Ostatnie 2 spotkania to można powiedzieć spory pech, 0:2 z Wisłą gdzie do 88 minuty był remis 0:0 i mieli także swoje sytuacje na strzelenie bramki, w poprzedniej kolejce porażka 1:2 z Lechią Gdańsk, gdzie przez 50 minut bodajże grali w przewadze 1 zawodnika i nie mogli sobie poradzić z tym, stracili bramkę w końcówce meczu, czy chociażby te karne nie strzelone przez Vasilljeva i także stracone punkty.
Jeśli chodzi o Arkę Gdynia to mecze na wyjazdach im nie wychodzą w tym sezonie, 2 remisy i porażka - 0:0 z Sandecją, 1:1 z Górnikiem oraz 0:3 z Lechem, gdzie stracili 2 gole grając w przewadze 11 na 10.
Stawiam również na minimum 2 gole przez Piasta, patrząc na mecze bezpośrednie, widać, że pomiędzy obiema drużynami padają wyniki bardzo wysokie, wiadomo, że to tylko czyste statystyki ale Piast ma kim strzelać, jest ten Vassiljev, który w końcu musi się obudzić, jest Papadopoulos, Jankowski czy grający z meczu na mecz lepiej Valencia. Typuje wynik 2:1
Termalica - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
Lechia
2,45
Lechia strz. +1,5 2,28
Lechia po fatalnym początku ich gra wygląda trochę lepiej, nie jest to jeszcze ich szczyt możliwości ale na kiepski Bruk-Bet to powinno spokojnie wystarczyć. Trener Rumak pożegnał się z posadą a w jego miejsce wchodzi Bartoszek i teraz pytanie, odświeży tę drużynę tak jak Koronę? Moim zdaniem nie, ale jest to moja opinia. W ekipie Lechii w dalszym ciągu brakuje S Peszko oraz L. Haraslin, którzy by się bardzo przydali. W drugim już mecz gdzie wychodził z ławki Balde pokazuje, że zasługuje na wyjście w podstawowym składzie i jestem przekonany, że Nowak wystawi go teraz od początku w miejsce słabego Flavio, który jest bez formy.
Marco dwoi się i troi w przodzie i przyda mu się ktoś taki jak Balde. O Termalice nie mogę nic dobrego powiedzieć, przed sezonem pisałem, że Termalica spadnie i zdania nie zmieniam. Jestem ciekaw jak to Bartoszek poukłada i czy w ogóle to zrobi, ale jeśli tak to na pewno nie w tym meczu, za mało czasu ma. Stawiam na wynik 1:2/3
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:2 (0:0) Gdyby Nunes wykorzystał karnego, całkiem inaczej by się to potoczyło
Pogoń i obie strzelą
4,15
Kolejnym meczem na przełamanie w tej kolejce daje Pogoń Szczecin, który gra u siebie z Górnikiem. O Górniku póki co można mówić w samych superlatywach, póki co tylko wygrywają i remisują nie licząc tej pechowej porażki z Jagiellonią gdzie grali w 9 i stracili bramkę w 93 minucie meczu z rzutu karnego. Strzelają bramkę w każdym meczu i myślę, że tę &quot;passę&quot; przedłuża o kolejne spotkanie, bo co jak co ale obrona w Pogoni prezentuje się hm.. nie najlepiej. Lecz warto także zauważyć, że Górnik prócz 1 meczu gdzie pokonali Wisłę Płock 4:0 to w każdym meczu traci bramki więc u nich także obrona nie jest najlepsza a może i nawet gorsza. Pogoń w tym sezonie grał u siebie już 4-krotnie i 2 porażki i 2 remisy - kiepsko ale grali póki co z drużynami z górnej półki - porażka 1:2 z Wisłą i 0:1 z Jagiellonią oraz remisy 0:0 z Lechią i Lechem. Moim zdaniem czysto piłkarsko drużyną lepszą są gospodarze, gdzie mają w swoim składzie zawodników bardzo dobrych. W poprzednim sezonie Pogoń u siebie bardzo rzadko przegrywała 2-krotnie tylko bodajże. Czuje, że w końcu gospodarze się zmobilizują i w końcu zagrają na swoim - wysokim poziomie i wygrają to spotkanie jakże ważne dla nich bo mimo, że to dopiero 10 kolejka to punkty uciekają.
Stawiam na 2:1
Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Zagłębie
1,70

Zagłębie -1 2,85
Kolejny mecz w tej kolejce, gdzie widzę zwycięstwo gospodarzy to Zagłębie Lubin. Sandecja póki co spisuje się rewelacyjnie jak na beniaminka - 14 punktów, tylko 2 mniej niż Zagłębie i 4 punkty mniej niż lider Lech... Zagłębie u siebie gra świetnie, 3 zwycięstwa - 1:0 ze Śląskiem, 3:0 z Pogoń i 3:0 z Wisłą Kraków i remis pechowy 2:2 z Wisła Płock gdzie prowadzili już do przerwy 2:0. W świetnej formie jest J. Świerczok, który ma już 5 bramek w tym sezonie, Starzyński pokazuje swoją najlepsza grę, nowe nabytki - Czerwiński z GKS Katowice, moim zdaniem strzał w 10 - od samego początku podstawowy skład. Do formy dochodzą Matuszczyk i Pawłowski, z drużyny nie odszedł także w okienku obrońca J. Jach co jest dla drużyny także dobrą wiadomości. Dla mnie ta drużyna jest póki co najrówniejsza od początku sezonu. Nie widzę w tym meczu szans dla Sandecji, mimo, że pokazują waleczność i serce to nie wystarczy. Moim zdaniem w tym sezonie Zagłębie będzie walczyć o podium i mają na to realne szanse dlatego z takimi drużynami zwłaszcza u siebie po prostu muszą 3 punkty zdobywać. A jak to często bywa z beniaminkami z meczu na mecz może to wyglądać coraz gorzej.
Stawiam na 2:0
Cracovia - Wisła Płock 1-3 (0-0)
Cracovia 2,20
Ostatni typ na tę kolejkę póki co to zwycięstwo Cracovii. Dla mnie to jest kolejny mecz na przełamanie i tak jak to powiedziałem w meczu Piasta... Gra Cracovii jest zdecydowanie lepsza aniżeli ich wyniki... Mam nadzieję, że w końcu wynik będzie także dobry a Probierz w końcu zacznie Cracovie wspinać do góry. Cracovia w poprzedniej kolejce grała na Łazienkowskiej z Legią gdzie nie była drużyna gorszą a jedna przegrali 0:1. Z Jagiellonia pechowa strata bramki w 89 minucie na 1:1 u siebie, ze Śląskiem strata bramki w 89 minucie po rzucie karnym na 1:2 czy chociażby derby Krakowa gdzie prowadzili z Wisła 1:0 i stracili 2 bramki w 80 i 89 minucie - wygląda to na prawdę pechowo... Wisła Płock dobre mecze przelata z meczami słabymi np ostatnio pokonali u siebie Pogoń 3:1 a 2 kolejki wstecz bardzo wysoka porażka z Górnikiem Zabrze aż 0:4 gdzie nie mieli nic do powiedzenia. W Cracovii jest sporo kontuzji od samego początku sezonu, ale wygląda to już dużo lepiej sama gra jak i to, że powoli wracają po kontuzjach.. Brakuje dalej Covilo, Dąbrowskiego i Drewniaka.
Piątek jest w świetnej formie, pokazuje to w każdym meczu, Hernandez bardzo dobrze wszedł do zespołu, Wójcicki, Mihalik czy Dimum sa graczami dobrymi i wyglada to w przodzie naprawdę fajnie - jestem pewny, że w końcu to odpali.
Stawiam na 1:0​
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Górnik Zabrze powinien wczoraj zakończyć mecz pucharowy w regulaminowym czasie, stracił dwa gole pod koniec spotkania i musiał walczyć kolejne 30 minut.
Mimo tego, że ich słabszą forma oraz przegrana muszą w końcu nadejść nie rozumiem dlaczego Pogoń jest takim faworytem w tym spotkaniu. Sytuacja przypomina mecz Górnika z Termaliką, gdzie mimo braku Angulo
i znacznych spadków na gospodarzy o Górnik zdobył 3 punkty. Pogoń dla mnie nie ma stylu
i nawet to, że Górnik grał wczoraj 120 minut w PP nie tłumaczy obecnych kursów na obie ekipy. Dla mnie linia +0,5 na gości to prezent, bo każdy kto oglądał mecze obu ekip w tym sezonie wie że jest ona błędnie wystawiona. Tyle.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Górnik Zabrze powinien wczoraj zakończyć mecz pucharowy w regulaminowym czasie, stracił dwa gole pod koniec spotkania i musiał walczyć kolejne 30 minut.
Mimo tego, że ich słabszą forma oraz przegrana muszą w końcu nadejść nie rozumiem dlaczego Pogoń jest takim faworytem w tym spotkaniu. Sytuacja przypomina mecz Górnika z Termaliką, gdzie mimo braku Angulo
i znacznych spadków na gospodarzy o Górnik zdobył 3 punkty. Pogoń dla mnie nie ma stylu
i nawet to, że Górnik grał wczoraj 120 minut w PP nie tłumaczy obecnych kursów na obie ekipy. Dla mnie linia +0,5 na gości to prezent, bo każdy kto oglądał mecze obu ekip w tym sezonie wie że jest ona błędnie wystawiona. Tyle.
Jakim? Przecież kursy są dość wyrównane 2,30 do 3,00 na korzyść gospodarzy to aż taki faworyt? Moim zdaniem kursy wystawione są dość dobrze, a jeszcze powinny spaść do meczu patrząc na to, że Górnik wystawił podstawową jedenastkę w pucharze i grali 120 minut. Pogoń także grała 120 min ale jednak mają 1 dzień więcej na odpoczynek i jednak paru zawodników nie grało.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Korona Kielce – Wisła Kraków
Typ: over 4,5 ŻK ⛔
Kurs: 1,8 w Fortuna
Wynik: 3 ŻK

Analiza:

Czekałem na linię wystawioną przez bukmacherów na ten mecz i pierwsza wychyliła się Fortuna z linią 4,5, czyli taką jak podejrzewałem, że będzie i jest to niska linia, jak na te drużyny i tego sędziego. Będę polował na linię 5,5 na pewno. Sędziuje mecz Paweł Raczkowski, czyli nie ukrywając sędzia słaby, a co za tym idzie często niepanujący nad tym, co się dzieje na boisku. Wprowadza nerwową atmosferę, bo odgwizdując jeden faul, którego nie było, karząc jeszcze zagranie kartką sprawia, że gracze się gotują i w konsekwencji pokazuje kolejne kartki. Obie drużyny grają czasem agresywnie, ale mają w swoich szeregach też piłkarzy, którzy nie potrafią być spokojni i kartki dla nich są bardzo prawdopodobne. We wczorajszym meczu tych drużyn w Pucharze Polski padł wynik kartkowy 9ŻK + 1CK. Nie wiem, czy aż tyle będzie w sobotę, ale moim zdaniem wynik zakręci się wokół 6-7 kartek. Wróci do składu Carlitos, z pewnością będzie próbował dryblingów, a co za tym idzie będzie faulowany. Na skrzydło wróci Małecki, który też może uciekać po skrzydle i dawać się faulować, ale jego wartość dodana do typu jest taka, że sam może za pyskówki kartkę złapać. Gracze Korony będą na pewno jeździć na dupach i zagrają z pełnym zaangażowaniem, a taka gra wymaga agresywności, a co za tym idzie w parze, także fauli. Atmosfera na trybunach będzie jak zawsze przy tych meczach w Kielcach gorąca, piłkarze doskonale zdają sobie sprawę, co znaczy zwycięstwo z Wisłą dla ich kibiców, pokazali to z resztą wczoraj.
Poniżej statystyki sędziego Raczkowskiego z meczów ligowych w tym sezonie:

Widać na nich doskonale to, o czym wspominałem w całej analizie – dużo kartek, dużo nerwowej atmosfery, nawet czerwone kartki się sypią u niego. Over 4,5 ŻK to pewna do grania linia, ja w zależności od wystawionych kursów będę próbował over 5,5 ŻK dodatkowo.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Jakim? Przecież kursy są dość wyrównane 2,30 do 3,00 na korzyść gospodarzy to aż taki faworyt? Moim zdaniem kursy wystawione są dość dobrze, a jeszcze powinny spaść do meczu patrząc na to, że Górnik wystawił podstawową jedenastkę w pucharze i grali 120 minut. Pogoń także grała 120 min ale jednak mają 1 dzień więcej na odpoczynek i jednak paru zawodników nie grało.
te kursy są wyrównane ? http://www.oddsportal.com/soccer/poland/ekstraklasa/pogon-szczecin-gornik-z-buv3zWcU/
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jakim? Przecież kursy są dość wyrównane 2,30 do 3,00 na korzyść gospodarzy to aż taki faworyt? Moim zdaniem kursy wystawione są dość dobrze, a jeszcze powinny spaść do meczu patrząc na to, że Górnik wystawił podstawową jedenastkę w pucharze i grali 120 minut. Pogoń także grała 120 min ale jednak mają 1 dzień więcej na odpoczynek i jednak paru zawodników nie grało.
ale brednie, gornik gral u siebie, pogon na wyjezdzie to sie zrownuje czasowo, obie graly dogrywke, zabrze czolowka tabelki morale do tego rewelacyjne po przejsciu dalej w pucharze, portowcy odpadli ze slabym 2 ligowcem, moralnie dno i beznadziejna forma. 1,95 na nich to kpina ale w lotto ekstraklasa wyniki sa wbrew logice wiec zapewne wygra gospodarz.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Piast @ 2,25 -100
over 30,5 fauli @ 1,8 -100
Totolotek
Po ostatniej porażce z Wisła Kraków spekulacje się skończyły i nastąpiła zmiana na stanowisku trenera Piasta. Fornalik trener z bogatym doświadczeniem od razu ma przed sobą ciekawe a zarazem ciężkie 10 dni. Najpierw mecz w lidze z Arką, ważny bo można po wygranej odbić się od dna, we wtorek mecz w PP na wyjeździe z Chrobrym (drabinka w miarę łatwa więc warto powalczyć) i na koniec w niedzielę jedyne derby Śląska w tym sezonie (Fornalik doskonale wie co to derby Śląska) z dobrze prezentującym się Górnikiem w Zabrzu. Jak na początek pracy z Piastem to spore wyzwanie przed nowym trenerem.
Co do meczu, spodziewam się, że gospodarze wyjdą mocno zmotywowani przez nowego szkoleniowca i zagrają na miarę swoich umiejętności, które wcale małe nie mają. Pora zakończyć te serię porażek w ostatnich minutach meczu. Goście powinni być trochę podmęczeni po meczu w PP gdzie musieli rozegrać dodatkowe 30 minut. I właśnie to powinni wykorzystać piłkarze Piasta i od początku narzucić mocne tempo gry. Strzelona bramka w pierwszych 30 minutach powinna jeszcze bardziej nakręcić ich grę.
Dodatkowo proponuję swój ulubiony typ na ilość fauli. Goście pewnie jeszcze czują w nogach wtorkowy mecz w PP i nieraz mogą spóźnić się za szybką akcją gospodarzy. Piłkarze Piasta też zapewne będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem i jak trzeba będzie to nogi nie odstawią. Poza tym piłkarze Arki to jak na razie najbardziej faulujący zawodnicy w Ekstraklasie, do tej pory mają na koncie 140 fauli.
EDIT: dno i pięć metrów mułu, przed Fonalikiem sporo pracy
 
B 10

blutharsch

Użytkownik
Panowie kursy na Pogoń wg mnie celowo zaniżane. Mimo iż Górnik na fali to nie jeden z nas brał by Pogoń po takim dajmy na to 2,5. A tak po 2,0 każdy puka się w czoło(aczkolwiek fortuna daje 2,3). Poleci masówka na Górnik a buki łapki zacierają. Zabrzanie już z wieśniakami na farcie wygrali i nie zapominajmy, że to drużyna własnego podwórka. Na dodatek Górnik preferuje ofensywny styl gry i często lubi tracić bramki. Dla mnie najrozsądniejszą opcją wydaje się jakiś btesik czy over.
No i zostaje jeszcze mój ulubiony ;) aspekt sprawy - statystyka - czyli czas na zadyszkę Zabrzan po długiej jak na nich serii bez porażki, a z drugiej strony mamy Pogoń, która u siebie jeszcze nie wygrała, dodatkowo dochodzi wtorkowy blamaż ( bo tak to trzeba nazwać) w pucharach. Górnik to świetny przeciwnik na przełamanie i na dodatkową mobilizację. Skorża jak chce zachować posadkę to musi wziąć trzy oczka i tyle.
Reasumując, mnie typ Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze Pogoń i obie strzelą 4,15 użytkownika zibi16 tak nie bulwersuje i nie dziwi, wręcz przeciwnie, bardzo mi się podoba.
Na chwilę teraźniejszą do meczu jeszcze trochę zostało więc chwilowo się wstrzymuję.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
ale brednie, gornik gral u siebie, pogon na wyjezdzie to sie zrownuje czasowo, obie graly dogrywke, zabrze czolowka tabelki morale do tego rewelacyjne po przejsciu dalej w pucharze, portowcy odpadli ze slabym 2 ligowcem, moralnie dno i beznadziejna forma. 1,95 na nich to kpina ale w lotto ekstraklasa wyniki sa wbrew logice wiec zapewne wygra gospodarz.
Zrównuje czasowo? To masz niezłe informacje, dla przypomnienia jeszcze Ci podam taką ciekawostkę, że Górnik musi pare h jeszcze jechać do Szczecina a to jest ponad 5h.
A więc tak, Pogoń ok 00/01 w Środę byli już w domu, więc mają spokojnie Środa na odpoczynek, Czwartek i Piatek na treningi .. Mecz w sobotę
Górnik Czwartek na odpoczynek i w piątek lub sobota rano wyjazd do Szczecina (nie wiem dokładnie kiedy) ....
I dalej twierdzisz, że to się zrównuje czasowo? ...1 ,95 nie musisz brać, w Fortunie masz 2,3 kurs bardzo dobry. A i wygrana gospodarzy nie będzie wbrew logice dla Twojej wiadomości, bo w końcu Górnik to drużyna jakościowo podobna do Pogoni a może i gorsza. Ale szanuje każdego zdanie, Twoje jest takie jakie napisałeś, moje zaś takie jak ja powiedziałem.
Powodzenia
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Lech Poznań
over 9,5 celnych strzałów @ 1,7 -100
STS
over 9,5 rzutów rożnych @ 1,7 -100
Totolotek
Zapowiada się nam ciekawy mecz w piątkowy wieczór. Spodziewam się szybkiego meczu z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Dodatkowego smaczku dodaje występ napastnika Śląska M. Robaka, który zagra przeciwko swoim niedawnym kolegom. Zapewne będzie chciał pokazać trenerowi Lecha, że zasłużył na więcej minut gry niż dostawał. w Lechu w poprzednim sezonie.
Tak jak wspomniałem na wstępie liczę na mecz z wieloma sytuacjami pod jedną jak i druga bramką zakończonymi celnymi strzałami. W tym elemencie gry obie drużyny spisują się nieźle, Śląsk 4,25 średnio strzałów celnych na mecz, Lech ze średnią 5,0 na mecz.
Jak będzie sporo akcji pod bramką to nie powinno zabraknąć także stałych fragmentów gry jak rzuty rożne. Jak na razie gospodarze mają na koncie 45 rożnych (śr. 5), goście zaś trochę lepiej bo 50 (śr. 5,5). Także te 10 rożnych obie drużyny powinny spokojnie zrobić,
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska Ekstraklasa
Godzina: 20:30
Spotkanie: Śląsk - Lech
Typ: obie strzelą i powyżej 2,5 gola w meczu ⛔

Kurs: 2.10
Bukmacher: Totolotek
Analiza: Na dzisiaj wybrałem mecz naszej Ekstraklasy, do Wrocławia przyjeżdża lider z Poznania, obie ekipy są ostatnio w formie, nie przegrały w lidze od 7 kolejek. Za tym typem przemawiają przede wszystkim mecze domowe Śląska, na 4 rozegrane we Wrocławiu w 3 ten typ został pokryty, natomiast jeśli chodzi o mecze w delegacji Lecha to na 4 mecze w dwóch strzelał bramki, a w dwóch nie, a typ został pokryty tylko raz. Ciekawie prezentuje się ich bezpośrednie H2H na ostatnie 5 meczy we Wrocławiu 4 razy padł remis i za każdym razem było poniżej 2,5 gola. Mimo tych wszystkich przeciwności wydaje mi się, że dzisiaj jedna z ekip wygra to spotkanie lub będzie jakiś większy bramkowy remis, np. 2:2. Innym ciekawym typem na ten mecz wydaje mi się, że jest bramka Robaka po kursie @2,7 Fortuna ✅. Wiadomo w jakiej atmosferze opuścił Lecha po konflikcie z tamtejszym trenerem Nenadem Bjelica, ostatnio jest w formie, na pewno będzie chciał udowodnić, że zrobili błąd sprzedając go, często również bywa, że zawodnik w pierwszym meczu przeciwko byłemu klubowi zdobywa bramkę.
Przewidywane składy na ten mecz:
ŚLĄSK (4-4-2): Wrąbel – Pawelec, Tarasovs, Celeban, Cotra, Madej, Srnić, Chrapek, Pich, Robak, Piech
LECH (4-2-3-1): Burić – Dilaver, Nielsen, Janicki, Vernon, Tetteh, Trałka, Makuszewski, Majewski, Radut, Gytkjær.
W drużynie Śląska zabraknie kontuzjowanych Kokoszki, Dankowskiego, Michała Maka, Jovicia, natomias w Lechu nie wystąpi zawieszony Gajos, nie pewny jest też występ Kostevycha. Podsumowując liczę na emocjonujące starcie z dużą ilością goli z obu stron. Powodzenia.
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Wygrana Piasta
Kurs: 2,42
Bukmacher: Fortuna
W mojej opinii kurs 2.42 na zwycięstwo gospodarzy - Piasta Gliwice w tym spotkaniu to zdecydowanie za dużo. Po pierwsze Arka grała w tygodniu mecz Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko Biała, który wygrała dopiero po dogrywce. Graczy Arki mają zatem za sobą dodatkowe 120 minut intensywnej gry podczas gdy Piast sobie tego oszczędził. Po drugie Portowcy nie umieją grać na wyjeździe, w tym sezonie w delegacjach grali sześć razy. Nie udało im się nigdy wygrać w regulaminowym czasie gry, ich jedyne triumfy miały miejsce po dogrywkach właśnie z Podbeskidziem oraz Legią w Superpucharze. Gliwiczanie u siebie może nie zachwycają ale potrafili pokonać Koronę 2-0 oraz powalczyć z Lechią, przegrywając ostatecznie 1-2. Dodatkowo tydzień bez spotkania w środku tygodnia był dla Piasta idealny ponieważ nastąpiła w klubie zmiana szkoleniowca. Dariusza Wdowczyka zastąpił Waldemar Fornalik więc będziemy mieli do czynienie z efektem nowej miotły. Wszystko to co wypisałem w połączeniu z wysokim jak dla mnie kursem przemawiają za tym aby spróbować pograć zwycięstwo gospodarzy.
Wynik 0:1
Typ: ⛔
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zła passa trwa dalej i jak tak dalej pójdzie to nie będzie za co grać. Jednak nie poddajemy się i idziemy dalej...

18:00 Piast - Arka
Piast DNB @ 1.51
buk: bah

&#39;&#39;Czas Fornalika&#39;&#39;

Zacznijmy od tego, że w środku tygodnia doszło do kluczowej zmiany. Bowiem ze stanowiska trenera piłkarzy Piasta został zwolniony Dariusz Wdowczyk, a w jego miejsce wskoczył Fornalik. Czy do tego czasu Piast grał źle?. Wydaje mi się, że nie. Brakowało raczej skuteczności, bo Piast w każdym spotkaniu stwarzał sobie sytuacje do strzelenia gola. Myślę, że o zmianie trenera zdecydowała o ostatni dwóch wynikach Piasta, gdzie w przewadze nie potrafił wygrać z Lechią oraz w ostatniej kolejce w końcówce meczu uległ Wiśle 2:0. Piast jednak ma dobrą i zgraną paczkę, którą tylko trzeba dobrze poukładać. Z pewnością Fornalik musi poszukać dawnej formy u Vassiljeva, bo ten na razie zawodzi. Do tego kontuzje kluczowych dwóch graczy (Bukata i Badia) nie pozwoliły na zbyt duże manewry ekipie w Piasta trenerowi Wdowczykowi, który ratował się min. Valencią na prawej stronie. Choć w kilka dni w drużynie z pewnością nie można zmienić wiele to Piast w debiucie nowego trenera powinien przynajmniej pokazać zaangażowanie, które powinno wystarczyć do strzelenia przynajmniej jednego gola. Arka jest na dzień dzisiejszy w trochę lepszej sytuacji i formie, lecz ich gra na wyjazdach dalej nie powala. Myślę, że Piast jest tu zdecydowanym faworytem i gdyby Fornalik miał tylko więcej czasu to zagrał bym zdecydowanie na zwycięstwo gospodarzy, a tak spróbuję trochę się zaasekurować.

20:30 Śląska - Lech
Śląsk @ 3.12

powyżej 2.5 gola @ 1.90
Robak gol @ 3.15
buk: bah / Unibet
&#39;&#39;Zatrzymać lidera&#39;&#39;

Jest to kolejne spotkanie gdzie spodziewam się sporo bramek i zwycięstwa gospodarzy. Śląsk z meczu na mecz wygląda coraz to lepiej. Ekipa, która na początku sezonu nie potrafiła się zrozumieć teraz zaczyna w końcu funkcjonować. Pokazał to nawet mecz z Górnikiem, gdzie Śląsk dwukrotnie musiał odrabiać straty. Wiele do życzenia dalej pozostawia gra w obronie, bo tu jeszcze trochę trzeba naprawić. W świetnej dyspozycji jest Robak, który ma na swoim koncie już sześć trafień. Obok niego błyszczą na pewno wracający po kontuzji Riera oraz Chrapek z Pichem. W ostatniej kolejce z bardzo dobrej strony pokazał się w końcu Cotra, który siał popłoch w ekipie Górnika. Śląsk dobrze wygląda z grą na dwóch napastników. Robak jak i Piech uzupełniają się w ataku, a co najważniejsze niema wśród nich rywalizacji tylko widać fajną współpracę. Śląsk nie przegrał spotkania od siedmiu kolejek, a w każdym spotkaniu strzelał minimum jedną bramkę oraz jedną przynajmniej tracił. Lech nie jest w optymalnej formie, szczególnie nie imponuje w ofensywie, ale przeciwko mającym problemy w obronie gospodarzom powinni strzelić przynajmniej jednego gola. Chyba mało kto się spodziewał, że liderem zespołu zostanie tam Makuszewski. Jego forma nie jest przypadkiem, bo już w poprzednim sezonie bardzo dobrze sobie radził na prawej stronie. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że po kontuzji wraca Darko Jevtic. który dostał kilka minut w poprzednim spotkaniu. Dla Kolejorza będzie to trudne spotkanie, bowiem Śląsk z meczu na mecz się rozkręca i jak widać ten zespół potrzebował trochę czasu aby zaczął funkcjonować tak jak trzeba. Jeśli spojrzymy na absencje, to siła ataku Śląska w końcu wygląda przyzwoicie i bez kontuzji. Na pewno nie wystąpią Michał Mak, Adam Kokoszka (urazy), Boban Jović oraz Kamil Dankowski (rehabilitacja). Goście zagrają bez Macieja Gajosa (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę) i Wołodymyra Kostewycza (kontuzja). Reszta jest do dyspozycji trenera Nenada Bjelicy.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
8 spotkań i w 7 na gospodarzy powyżej 2,4. Następna kolejka 8 spotkań i 8 kursów powyżej 2 na gospodarzy. Nieźle. Robi się nam tutaj druga 1 liga, albo hokej w Ameryce.
Piast - Arka 1 @2,4
Pogoń - Górnik 1 @2,4
Bruk Beton - Lechia 1 @2,8
Jagiellonia - Legia 1 @2,8
W mojej ocenie wszystkie jedynki z takimi kursami się bronią.
-------------
Zacznijmy od Piasta. Przy ich sytuacji zawsze sobie dodaje w głowie 4 punkty, które stracili przez Cesarza w karnych dwóch meczach na wagę 3 punktów (na Cracovii i ze Śląskiem). W tym momencie mieliby 12 punktów a więc 1 punkt więcej od Arki. I to już po prawdzie wystarcza. A są jeszcze mecze z Lechią i Wisłą, których mimo dwóch porażek można było znacznie lepiej zapunktować. Przede wszystkim z Lechią po fajnej żywej 1 połowie, gdzie mieli remis i złapaną czerwoną kartkę na Sławchewie może i szczęśliwą, ale jak nie Bułgar to Wolski powinien wylecieć już do przerwy. W drugiej połowie ciężko ogarnąć jak nie potrafili wykorzystać sytuacji i walnąć bramki na prowadzenie. A mówimy tutaj o osłabionej defensywie jednej z najsłabszych w tym sezonie. Oglądałem ten mecz i tam było mnóstwo możliwości, gdy Piast wjeżdżał bocznymi strefami w pole karne i za każdym razem brakowało kogoś do zamknięcia akcji przy cofnięciu piłki. Wszyscy lecieli na pierwszy słupek. Kara była piękna w postaci zwycięstwa Lechii. Obrazek po meczu też był udany. Cesarz wysłuchuje od kibiców, jeszcze Szmatuła później w tym uczestniczył, Wdowczyk kłóci się z januszami a Herbert jak gdyby nigdy nic w tym samym czasie z bananem na mordzie rozdaje wywiady. ???? Kabaret to mało. W Krakowie z Wisłą prawie ta sama historia, to był mecz na max remis ze strony Wisły a Piast został skarcony przez Calritosa i rzut karny, który wykorzystał perfekcyjnie postawioną nogę Dziczka.
Co do Arki i Pucharu Polski. Ja wiem, że to fajnie znaleźć sobie kolejny atut w graniu przeciwko Arce, ale jak już bierzecie to pod uwagę i klepiecie na ślepo na forum to może warto byłoby rzucić okiem jakim składem tam grali?
Pilarz - rezerwowy
Sobieraj, Zarandia, Krivets - rezerwowi
Rey, Łukasiewicz - pierwsze mecze w podstawie w tym sezonie
Pieso - tutaj dopiero mówimy o ważnym zawodniku, ale on zagrał tylko 45 minut
Pozostała czwórka - drugi wybór Ojrzyńskiego
Także, nie wiem o co chodzi niektórym z tekstem &quot;zmęczona Arka&quot; &quot;Arka grał PP w tygodniu&quot; ???
Dzisiaj wychodzi w podstawie 9 innych ludzi + Piesio zmieniony w przerwie i Kun, który wszedł w 70 minucie.
Poza tym fajne H2H w ostatnich latach. Ale to już bardziej w ramach ciekawostki.
Piast @2,4 Totolotek ⛔ 0-1

PS.
Wiadomo kto jest pierwszy na liście do wykonywania 11stek po tym jak Cesarz sobie odpuścił a Dziczek jest zawieszony? Żivec czy Papadopulos?
Zagrali jeszcze gorzej jak w dwóch poprzednich spotkaniach. Także na razie nie ma mowy o efekcie nowej miotły. Arka nic tu wielkiego nie zagrała, bramka tradycyjnie po SFG, tym razem po aucie. Cesarz kompletnie bez formy, Saszka Zivec ciągle zwieszona głowa po zagraniach. Valencia szybki ale mało wydajny. Pietrowski w środku pola pełno strat i zwalniania tempa. Vranjes niewidoczny. Nie ma kogo wyróżnić, chyba najsłabszy mecz Piasta w tym sezonie a wszystko mówiło, że ma być na odwrót.
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
8 spotkań i w 7 na gospodarzy powyżej 2,4. Następna kolejka 8 spotkań i 8 kursów powyżej 2 na gospodarzy. Nieźle. Robi się nam tutaj druga 1 liga, albo hokej w Ameryce.
Piast - Arka 1 @2,4
Pogoń - Górnik 1 @2,4
Bruk Beton - Lechia 1 @2,8
Jagiellonia - Legia 1 @2,8
W mojej ocenie wszystkie jedynki z takimi kursami się bronią.
-------------
Zacznijmy od Piasta. Przy ich sytuacji zawsze sobie dodaje w głowie 4 punkty, które stracili przez Cesarza w karnych dwóch meczach na wagę 3 punktów (na Cracovii i ze Śląskiem). W tym momencie mieliby 12 punktów a więc 1 punkt więcej od Arki. I to już po prawdzie wystarcza. A są jeszcze mecze z Lechią i Wisłą, których mimo dwóch porażek można było znacznie lepiej zapunktować. Przede wszystkim z Lechią po fajnej żywej 1 połowie, gdzie mieli remis i złapaną czerwoną kartkę na Sławchewie może i szczęśliwą, ale jak nie Bułgar to Wolski powinien wylecieć już do przerwy. W drugiej połowie ciężko ogarnąć jak nie potrafili wykorzystać sytuacji i walnąć bramki na prowadzenie. A mówimy tutaj o osłabionej defensywie jednej z najsłabszych w tym sezonie. Oglądałem ten mecz i tam było mnóstwo możliwości, gdy Piast wjeżdżał bocznymi strefami w pole karne i za każdym razem brakowało kogoś do zamknięcia akcji przy cofnięciu piłki. Wszyscy lecieli na pierwszy słupek. Kara była piękna w postaci zwycięstwa Lechii. Obrazek po meczu też był udany. Cesarz wysłuchuje od kibiców, jeszcze Szmatuła później w tym uczestniczył, Wdowczyk kłóci się z januszami a Herbert jak gdyby nigdy nic w tym samym czasie z bananem na mordzie rozdaje wywiady. ???? Kabaret to mało. W Krakowie z Wisłą prawie ta sama historia, to był mecz na max remis ze strony Wisły a Piast został skarcony przez Calritosa i rzut karny, który wykorzystał perfekcyjnie postawioną nogę Dziczka.
Co do Arki i Pucharu Polski. Ja wiem, że to fajnie znaleźć sobie kolejny atut w graniu przeciwko Arce, ale jak już bierzecie to pod uwagę i klepiecie na ślepo na forum to może warto byłoby rzucić okiem jakim składem tam grali?
Pilarz - rezerwowy
Sobieraj, Zarandia, Krivets - rezerwowi
Rey, Łukasiewicz - pierwsze mecze w podstawie w tym sezonie
Pieso - tutaj dopiero mówimy o ważnym zawodniku, ale on zagrał tylko 45 minut
Pozostała czwórka - drugi wybór Ojrzyńskiego
Także, nie wiem o co chodzi niektórym z tekstem &quot;zmęczona Arka&quot; &quot;Arka grał PP w tygodniu&quot; ???
Dzisiaj wychodzi w podstawie 9 innych ludzi + Piesio zmieniony w przerwie i Kun, który wszedł w 70 minucie.
Poza tym fajne H2H w ostatnich latach. Ale to już bardziej w ramach ciekawostki.
Piast @2,4 Totolotek
PS.
Wiadomo kto jest pierwszy na liście do wykonywania 11stek po tym jak Cesarz sobie odpuścił a Dziczek jest zawieszony? Żivec czy Papadopulos?
Info z oficjalnej strony Arki:
W jego drużynie kontuzje wykluczają: Tadeusza Sochę, Patryka Kuna, Lukasa Zarandię, Michała Żebrakowskiego i Szymona Nowickiego. Natomiast z powodu kartek zabraknie Grzegorza Piesio.
Także Piesio w tym meczu zagrac nie może
 
B 10

blutharsch

Użytkownik
Info z oficjalnej strony Arki:
W jego drużynie kontuzje wykluczają: Tadeusza Sochę, Patryka Kuna, Lukasa Zarandię, Michała Żebrakowskiego i Szymona Nowickiego. Natomiast z powodu kartek zabraknie Grzegorza Piesio.
Także Piesio w tym meczu zagrac nie może
Nie wiem gdzieś Ty to widział. Piesio już swoje odpałzował a Kun prawie zdrowy.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Piast - Arka
obie strzelą @1,75
Totolotek ⛔
powyżej 2,5 gola @1,95 Totolotek ⛔ ostatnie zdanie w mojej analizie, trzeba było grać na Arke wbrew wszystkiemu, każdy liczył na efekt nowej miotły Waldka, a tu wyszło jak to u nas, czyli na odwrót ;)
Spotkanie inaugurujące 10 kolejkę Ekstraklasy, hasło przewodnie tego meczu to powrót na ławkę trenerską byłego selekcjonera, czyli mojego imiennika Waldka Fornalika. Wszyscy liczą na efekt nowej miotły i zwycięstwo Piasta, ja osobiście nie zagram na żadną z drużyn, uważam jednak, że bramki w tym meczu padną stąd moje typy na obie strzelą i powyżej 2,5 gola. Zacznę może od statystyk, na ostatnie 5 meczy bezpośrednich typ obie strzelą wszedłby we wszystkich, a na over bramkowy w czterech, więc prawdopodobieństwo obu typów uważam za bardzo prawdopodobne.Obie ekipy średnio zaczęły ten sezon i raczej mało prawdopodobne, żeby biły się o TOP8, ale to dopiero początek sezonu, więc jeszcze wszystko jest możliwe. Dużo osób pisze, że Arka będzie osłabiona, bo ma za sobą kolejną dogrywkę w Pucharze Polski, ale tak jak napisał grac45 tam zagrali praktycznie drugim garniturem, więc zmęczenie nie powinno mieć znaczenia, a awans do 1,4 PP może im tylko podnieść morale, w końcu są obrońcą trofeum. Nie będę pisał o absencjach, bo już kilka osób podało kto w dzisiejszym meczu nie wystąpi, ogólnie spodziewam się otwartego meczu i zwycięstwa, którejś z drużyn 2:1, większe szanse daje Piastowi z racji, że gra u siebie i na pewno będzie chciał się pokazać nowemu trenerowi jak i zmazać plamę po dwóch ostatnich porażkach, ale to jest nasza nie przewidywalna liga, więc nie wykluczam także wygranej Arki stąd gram bezpieczniej na bramki.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Lech Poznań 22.09.2017. godz. 20:30 - WYNIK 2:0
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.99 / Buk: 1xbet
Śląsk Wrocław zaczyna z każdym mecze wyglądać coraz lepiej, zaczynają się te ruchy transferowe zwracać. Zdecydowanie ten zespół zrobił progres w grze ofensywnie gdzie idą dość dużą liczbą zawodników do akcji i to daje efekty na każdym terenie jakim do tej pory grali, ale to często powoduje, że nie są do końca dobrze zorganizowani w grze defensywnej. Nie wszyscy są w stanie wrócić w porę za linię piłki i zorganizować się w obronie. Trener Urban jak powiedział na konferencji nie widzi w tym momencie wielkiego problemu co potwierdza że ten Śląsk ma grać ofensywnie, zresztą to też zaczyna przyciągać kibiców bo średnia na meczach poszła w górę. Bilans bramkowy 12:12 też to potwierdza a w domu w czterech meczach jest to 8 do 5, jest jeszcze jednak bardzo ważna sprawa która pokazuje że ten zespół dobrze się czuje i wygląda wtedy kiedy atakuje potrafią odrabiać straty tak było z Legią czy ostatnio z Górnikiem gdzie gonili wyniki i byli zmuszeni do odważniejsze gry. Kilka też spotkań w których prowadzili próbowali się cofać i nie były to dobre rozwiązania jak z Lechią gdzie udało się wygrać ale zrobili nerwowym mecz ze stanu 2:0, czy też bramki tracone w końcówce. Tutaj też nie wolno zapominać o Robaku który będzie mega zmotywowany coś ma do udowodnienia trenerowi Lecha a w formie chłop jest wybornej, będzie biegał walczył i to jest dla mnie bardzo dobry bet czyli kartka na tego zawodnika o ile gdzieś taki typ będzie dostępny. Nie da sobie w kasze dmuchać jak to się mówi potrafią iść w spięcia, do tego walcząc w powietrzy te ręce też pracują, z sędziami też lubi podyskutować zresztą w tym sezonie już cztery kartki na jego koncie.
Lech liderem, zespołem który do tej pory stracił tylko cztery bramki ale mnie nie przekonują dalej, są w tej ekipie jeszcze spore rezerwy. Ostatnie trzy mecze z zerem na tyłach ale tak oglądałem mecz z Koroną wygrany 1:0 i czy tam widziałem monolit, pewność w defensywie nie na pewno nie w drugiej połowie to Korona potrafiła przejąć inicjatywę i naprawdę tworzyć sporo sytuacji i było to w Poznaniu dodatkowo przecież Kiełb karnego marnuje i tutaj tez wrócę do tej kartki ten gracz też związany z Poznaniem ambitnie walczył i skończył z kartką. Ja po prostu wcale nie widziałem zespołu super zorganizowanego w defensywie i to nie pierwszym mecz w którym wychodzę z takiego założenia a nie wierzę w nieskuteczność Śląska. Ofensywa przejezdnych cały czas ma rezerwy która dziś mogą być mniej widoczne bo po kontuzji wraca Jevtic a to gracz potrafiący robić różnicę, a jestem też przekonany że tutaj walki nie zabraknie a Lech jest wyśmienity w tym sezonie w stałych fragmentach gry 40% bramek w lidze zdobytych ze stojącej piłki a czy z takimi piłkami Śląsk w defensywie sobie radzi nie już w ostatnim meczu z Górnikiem mogli stracić znacznie więcej bramek w sumie do tej pory sześć takich bramek straconych, drugi najgorszy wynik w lidze.
Myślę że Śląsk tutaj nie będzie czekał na rywala, wyjdą odważnie do rywala który może nie traci bramek ale ja tej pewności w tej ich grze defensywnej nie widzę zresztą to samo można powiedzieć o ekipie gospodarzy. Potencjał tych ekip jest w ofensywie i liczę na takie spotkanie w którym to te formacje będą dominować.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Lotto Ekstraklasa
Godzina: 18:00
Spotkanie: Piast Gliwice - Arka Gdynia
Typ: Wygrana Piasta (Zakład bez remisu)
Kurs: 1,56 -100
Bukmacher: Fortuna
  • Arka musiała grać w Bielsku-Białej 120 minutowy mecz Pucharu Polski,
    Piast ten okres miał wolny, co daje mu pewną przewagę.
  • Mimo słabych wyników gospodarze nie mają problemów ze strzeleniem bramki,
    tylko raz w ostatnim meczu z Wisłą Kraków nie zdobyli gola,
    dodatkowo zdobycz mogłaby być większa gdyby nie pudła Vassiljeva.
    Goście wypadają znacznie słabiej 4z9 meczów zakończyli bez zdobytej bramki a wyjazdach 2z3.
  • Piast jednak jest dla mnie faworytem. Arka ostatnio zapunktowała a nie jest zespołem,
    który gra na poziomie powyżej 7pkt na ostatnich 5 meczów. Waldemar Fornalik nie miał zbyt wiele czasu na działanie,więc możliwe, że wpadnie też remis. Dla bezpieczeństwa podpieram zakładem bez remisu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom