>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

10. kolejka LOTTO Ekstraklasy (28.09-01.10.2018)

Status
Zamknięty.
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Lech Poznań - Miedź Legnica typ 1 kurs 1.62 Fortuna
Lechici zajmują pozycję jak na razie poniżej swoich oczekiwań. Dwa ostatnie spotkania pozostawiają wiele do życzenia. Porażka w ostatnim meczu z Arka Gdynia oraz druga porażka z odwiecznym rywalem Legia Warszawa. Mecz z Piastem Gliwice zremisowany mimo to iż Piast zdobył bramkę zwycięską ,ale niestety bramka nie została uznana która strzelił Valencia. Lech jeśli myśli o Mistrzostwie Polski musi takie mecze wygrywać na swoim stadionie. Lech ma ostatnio fatalną formę ale według mnie odpalą zbiegiem czasu. Teraz mecze Pucharu Polski grają oba zespoły ,ale wiadomo zespoły w początkowych fazach oszczędzają czołowych zawodnikach i dają szanse miej doświadczonym zawodnikom. Jeśli chodzi o Miedź Legnice to wysoka porażka na swoim obiekcie z Legia Warszawa. W Płocku remis z Wisła. Dwa zwycięstwa u siebie z Zagłębiem Lublin oraz Jagiellonia. Ostatnie wyniki Miedzi Legnica napawają sporym optymizmem. Lechici mają skład który mierzy przynajmniej top 3. Mają wielu młodych i utalentowanych zawodników. Dla naszej reprezentacji sporą nadzieją jest Jóźwiak który rozkręca się z meczu na mecz. Ja gram w zespół ,który marzy w tym sezonie być Mistrzem Polski i tak jak już powiedziałem powinni ten mecz wygrać z takim składem powinni wysoko pokonać tegorocznego beniaminka, który mimo wszystko ostatnio odnosi naprawdę przyzwoite wyniki. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
T 11

tymeek24

Użytkownik
Piast Gliwice vs Górnik Zabrze 2 @4,25
Analiza :
Górnik bardzo dobrze sprawuje się w meczach ze swoim rywalem. 3 Poprzednie mecze zwycięsko wyszedł właśnie Górnik. Można też zauważyć,że wpada mnóstwo bramek bo aż 20 !! co daje średnią na poziomie 4 bramek na mecz.
Górnik podobnie jak Lech - ma nóż na gardle . Ostatnie mecze im nie wychodziły i aby liczyć się w walce o Puchary muszą zacząć wygrywać.
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Górnik w walce o Puchary? Bez jaj.... Tym składem osobowym to jak Górnik będzie w 8 to w Zabrzu powinni robić fetę. ;)
Co do zapunktowania Górnika w Gliwicach - pełna zgoda.
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin typ 1 kurs 2.25 ForBET
Zagłębie stało pod dużym znakiem zapytania kiedy ławkę trenerską objął Mariusz Lewandowski. Sam byłem sceptycznie nastawiony na ten ruch władz Zagłębia Lubin. Mimo to trener Zagłębia dobrze się ma i wyniki pokazują że władze co do wyboru się nie pomylili. Zagłębie zajmuję aktualnie piątą lokatę w naszej Ekstraklasie. Zagłębie ostatnio zaliczyło spory plus w spotkaniu z Lechią. Przegrywali spotkanie trzema bramkami. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 61 minucie meczu. Widać że zawodnikom chce się grać w piłkę i trzy bramkową przewagę odrobić w takim stylu to naprawdę ogromny szacunek dla Zagłębia. Ostatni mecz na swoim stadionie to wysokie zwycięstwo z Śląśkiem Wrocław. Według mnie Zagłębie jest na bardzo wysokich obrotach i mimo iż Pogoń wraca do żywych to według mnie tutaj faworyt jest tylko jeden. Pogoń ostatnie wyniki to u siebie spora niespodzianka pokonanie Wisły Kraków nie tak dawno lidera Ekstraklasy. U siebie remis z Korona Kielce. Pogoń to zespół stabilny nie spodziewam się jakiegoś łatwego spotkania, ale bardziej tutaj widzę zwycięstwo dla Zagłębia które według mnie na ten moment zawodnicy są w lepszej dyspozycji od Portowców. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice vs Górnik Zabrze 2 @4,25
Analiza :
Górnik bardzo dobrze sprawuje się w meczach ze swoim rywalem. 3 Poprzednie mecze zwycięsko wyszedł właśnie Górnik. Można też zauważyć,że wpada mnóstwo bramek bo aż 20 !! co daje średnią na poziomie 4 bramek na mecz.
Górnik podobnie jak Lech - ma nóż na gardle . Ostatnie mecze im nie wychodziły i aby liczyć się w walce o Puchary muszą zacząć wygrywać.
Pewnie tylko sprawdzasz H2H na FlashScore i tyle. Piszesz o ostatnich 3 spotkaniach a tak to wyglądało:
Mecz nr 1 - 1.12.15 Zabrze - spotkanie wygrane 5-2, faktycznie bardzo dobry mecz Górnika i dzień konia Gergela - 4 bramki.
Mecz nr 2 - 1.10.17 Zabrze - 1-0 po ewidentnej symulce Angulo (akurat nie było VAR-u) i bramce z karnego podyktowanego z kapelusza, Szmatuła za protesty i dotknięcie sędziego czerwona kartka. Co ciekawe sędziował wtedy dobry kolega Brosza sędzia Lasyk. Nie bez powodu pogrubiona jest znajomość Brosza z Lasykiem bo zapewne wszyscy śledzący naszą Ekstraklasę pamiętają jak Lasyk &quot;wyruchał&quot; Wisłę Płock na rzecz Górnika z pucharów w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.
Mecz nr 3 - 3.03.18 Gliwice - 3-0 walkower dla Górnika po pseudo zadymie na trybunach, w 80 min Piast prowadził 1-0 i nic nie wskazywało na to aby goście strzelili bramkę. Tak poza tym policja pomimo opanowania sytuacji nie pozwoliła na dokończenie spotkania, co ciekawe &quot;gówno dowodzący&quot; porządkowymi jest kibicem Górnika - jakże wtedy mógł podjąć inną decyzję ;).
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Lech Poznań - Miedź Legnica
30 września, godzina 18:00

Po wtorkowym meczu w Pucharze Polski Lech Poznań był o krok od kompromitacji. Gol na wagę zwycięstwa z ŁKS&#39;em padł dopiero w końcówce drugiej połowy dogrywki. A w karnych mogło by się wydarzyć wszystko. Kolejorz na ten moment grał najsilniejszym składem. To pokazuje, że o Mistrzowie Polski można sobie tylko pomarzyć. Ciekawy jestem, czy utrzymają się w ogóle w pierwszej ósemce.
Przed trenerem jest jeszcze kawał ciężkiej pracy. Po dobrym początku w ekstraklasie przyszedł gorszy czas. Muszą wrócić na właściwe tory ale tak szybko na to się nie zapowiada. Do Poznania bowiem przyjeżdża bardzo ambitna drużyna , która widać że chce grac w piłkę. Jako beniaminek naprawdę mnie zaskakują. W tabeli po 9 kolejkach, do Lecha Poznań tracą tylko dwa punkty i są na 9 miejscu. Z Legią w ostatnim meczu dostali lanie, jednak poprzednie mecze np. z Wisłą Płock wyglądały bardzo przyzwoicie. Motywacja w drużynie gości na ten mecz jest spora. A Lech może mieć problem mentalny, bo ciąży na nich presja.
Miedź lub remis @1.97
Miedź wygra @4.70 fortuna
⛔⛔
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Typ: Lechia Gdańsk wygra co najmniej 1 połowę ⛔
Kurs: 2.00 (fortuna)
W Lechii Gdańsk nadal bez Sławomira Peszki, nikt poza nim nie pauzuje. Kuciak i Fila muszą uważać na żółtą kartkę, ponieważ już mają 3 żółtka na swoim koncie. Lechia wraca z Krakowa gdzie po karnych wygrała mecz. Ogólnie cały mecz należał dla nich, mając w pamięci ostatnio porażkę z Wisłą 5:2 zaprezentowali się szczególnie dobrze. Oszczędzając Paixao, Mladenović oraz chyba najlepszego swojego gracza – Haraslima, pokazali charakter i przed meczem w Płocku mają za pewne dobre nastroje. Niestety wróćmy do meczu ligowego z Zagłębiem. Nie można stracić tak wysokiego prowadzenia od stanu 3:0 do stanu 3:3. Uważam to za przypadek, ponieważ zabrakło (nie wiem) motywacji, piłkarze za szybko wrócili na luz?. Znając trenera Stokowca i jego psychologów pewnie piłkarze już są po analizie spotkania i przed meczem z Wisłą są dla mnie faworytem.
Wisła Płock ma ciężkie chwile, każdy z dołu zaczął łapać punkty a Oni z przeciwnikiem swojego pokroju (punktowym) dostaje 3:1. Trzeba pochwalić i zganić kilku piłkarzy. Swój drugi mecz rozegrał 17-letni Marcel Zapytowski i niestety nie był to udany debiut. Spore błędy szczególnie przy 1 bramce no i moim zdaniem przy 3 dały Cracovii 3 punkty. Ale nie tylko on zawalił bo cała formacja defensywna jest strasznie pod formą. Pochwalić należy Karola Angielskiego, który wszedł i zrobił swoje, zdobył bramkę jednak to okazało się za mało. Dodatkowo ostatnio w wygranym meczu Pucharu Polski również wpisał się na listę strzelców. Strzelam, że on wystąpi w takiej dyspozycji albo za Ricardinho lub razem z nim w formacji ataku. Wszyscy pamiętamy jak Wisła Płock rok temu skrzydłowymi stała: Michalak, Varela, Łukowski, Merba. Teraz albo jedni odeszli, drudzy grają słabo, a trzeci są kontuzjowani. „Góra” w Płocku powoli traci cierpliwość, gdyż pozycja trenera Dźwigały jest mocno nadszarpnięta. Moim zdaniem przy porażce z Lechią dostaniemy komunikat o zwolnieniu trenera Dźwigały – tylko kto po nim?!.
Legia Warszawa – Arka Gdynia
Typ: Legia Warszawa ⛔
Kurs: 1.63 (fortuna)
Ostatnia przerwa reprezentacyjna została mocno i solidnie przepracowana przez zawodników Legii Warszawa. Biegają więcej od rywali z piłką i bez piłki, w sprincie i w wolnym biegu. Wreszcie Cafu pokazuje to co kibice chcieliby widzieć od początku meczu. Naprawdę, po meczu z Lechem dla mnie osobiście wyjazd do Legnicy był sprawdzianem, sądziłem że Miedź to idealny rywal czy to 1 dobry mecz zostanie potwierdzony kolejnym. Cóż, wynik na wyjeździe 4:1 robi różnicę. Za bardzo nie mam o czym pisać, piłkarze wreszcie po treningach mogą walczyć, biegać i grać swoją piłkę. Jędrzejczyk został z boku obrony przestawiony na środek defensywy i widać że to się opłaciło.
Ostatnio na jednym z kanałów na YouTube była jednogodzinna rozmowa z trenerem Arki. Bardzo polubiłem trenera Zbigniewa Smółkę, widać że chłop ma smykałkę, lubi swoją prace i może realizować własne marzenia. Tylko, że marzeniami nie wygrywa się meczu. Wygrywa się ciężką pracą, analizą przeciwnika oraz swoimi indywidualnymi atrybutami. Odpowiedzmy sobie na pytanie czy Arka zagrała dobry mecz z Lechem. W moim odczuciu nie zagrała. Strzały 7-16 (3-5 celnych na korzyść Lecha). Rzuty rożne 6-12 na korzyść Lecha. Ten mecz nie miał faworyta, bo Lech w dołku pokazał, że nawet w Pucharze Polski potrafi nie wygrać łatwo meczu i odpoczywać przed kolejnym. Musi się męczyć w dogrywce fizycznie i psychicznie. W Arce warto pochwalić Janotę i Zaradie. Ten pierwszy gra bardzo efektowanie i fajnie dla oka, Luka po bezbarwnym początku, późniejszym odsunięciu od pierwszej 18-tki, wszedł i gra dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Być może gdyby Arka grała z Legią sprzed przerwy reprezentacyjnej to może widziałbym, że zrobią niespodziankę. Jednak nie jestem przekonany, więc zwycięstwo Legii jest dla mnie najbliższe. Spójrzcie na bilans wyjazdowy Arki, 1-2-2 bilans bramkowy 4-4. Słabo.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Legia Warszawa -:- Arka Gdynia
Legia @ 1.63
Legia + over 1.5 gola w meczu @ 1.85
Fortuna


Arka Gdynia po mimo wygranej z Lechem Poznań dalej mnie nie przekonuje swoją grą. To Lech gra słabo, dlatego też można napisać, że w tamtym spotkaniu dlatego gospodarze byli górą Goście grają nie równo i nie potrafią złapać odpowiedniej stabilizacji formy. Jedynym plusem jest dobra dyspozycja Janoty, który odbudował się w Gdyni i potwierdza to w każdym spotkaniu. Jednak sam zawodnik meczu nie wygra, a na Legię, który właśnie wraca do gry to zdecydowanie za mało. Legia w miniony weekend pewnie pokonała Miedź 1:4 oraz ostatnio wygrali na Łazienkowskiej z Lechem 1:0. Legia w obu spotkaniach była zespołem lepszym i te trzy punkty w każdym z tych dwóch spotkań po prostu należały im się. Jestem ciekaw na kogo postawi trener gospodarzy, bowiem Legia podobnie jak Arka w tygodniu rozegrali swoje spotkania w ramach PP. Tam doszło do kilku roszad w składzie i nie będę zdziwiony jak wszyscy pewnie tutaj, że zobaczymy ten sam skład co w spotkaniu z Lechem i Miedzią. Legia ma znowu kim straszyć bo do dobrej dyspozycji wracają Carlitos, Szymański, Cafu czy choćby nawet Kucharczyk. Arka w przeszłości potrafiła sprawić Legii problemy, ale były to raczej spotkania pucharowe. Legia ma tutaj rachunki do wyrównania, a z formą do której wraca powinni po tym meczu dopisać sobie kolejne trzy oczka.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Co do Zagłębia Lubin...

Po wczorajszej porażce w PP, piłkarzom Zagłębia zostanie odebrana ruchoma część premii, której wysokość zależy od miejsca zajmowanego w tabeli. W grę może wchodzić około 400 tysięcy złotych. Do tego zawodnicy będą musieli kupić karnety na przyszły sezon tym kibicom, którzy wybrali się na mecz do Morąga.
Jeśli chodzi o sztab trenerski, zostanie on obciążony kosztem zgrupowania w Gniewinie, gdzie zespół przebywał od piątku do środy. Kilku piłkarzy działacze mają złożyć propozycje rozwiązania kontraktów.
 
N 45

nakeddenim

Użytkownik
W tym samym artykule, który podrzucił muminiasty jest wzmianka o oczekiwaniach co do następnego meczu Zagłębia. Kurs dość kuszący z uwagi faktu, iż Lewandowski ma nóż na gardle. Dodatkowo co by nie mówić mecz z Lechią, a w zasadzie druga połowa pokazała, że ta drużyna ma wolę walki i jak chcą, to potrafią. Chociaż i tu róznie bywa. Zwycięstwo z Legią i Lechem (które może trochę mydlić oczy, ponieważ oba zespoły, a zwłaszcza Lech nie są w doskonałej formie, no ale w końcu to drużyny z czołówki) z drugiej strony dość zaskakująca dla wielu porażka z Miedzią Legnica. (chociaż dla mnie w sumie bez zaskoczenia, Benjaminki zawsze na początku sezonu grają nieprzewidywalną piłkę, ponieważ nie mają nic do stracenia). Pogoń natomiast w końcu się przełamała, zagrali naprawdę ładny mecz z Wisłą Kraków, tylko pytanie czy to nie jest jednorazowy &quot;wyskok&quot;. Na wyjazdach nie grają rewelacyjnie, w ostatnim meczu 1:1 z bardzo przeciętnym w tym sezonie Górnikiem i w zasadzie &quot;sukcesy&quot; na tym się konczą. Reszta to porażki z kandydatem do spadku jakim jest Sosnowiec oraz przegrana z Miedzią w pierwszej kolejce.
Ja pakuję w tym meczu na czystą wygraną Zagłębia po kursie 2,20 forBet.⛔

Proponuję również, aczkolwiek sam nie gram: btts - 1,8 forBet⛔
Dla odważnych: btts w pierwszej połowie - 4,5 forBet⛔

Kolego kibic-zwierze kłaniam się, miałeś rację. Chociaż na prawdę byłem mocno zdziwiony poziomem gry Zagłębia. W zasadzie bardzo nudny mecz i tyle.
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
A skąd pewność, że piłkarzom tak zależy na Lewandowskim i będą napewno chcieli wygrać? Może właśnie taka porażka z tym Morągiem i ewentualna porażka z Pogonią tuż zaraz przerwa na kadrę. Moim zdaniem ładowanie kasy w Lubin gdzie nie ma pewności, że piłkarze są za Lewandowskim jest bez sensu.

Edit: 0-2 Pogoń. Heheh
 
robek13 67,8K

robek13

Użytkownik
Ja spróbuję zagrac takiego trypla zabójcę za drobne, czyli 25 zł.
Zagłębie - Pogoń - 2
Nie bardzo wierzę w Pogoń, bo według mnie ostatni mecz z Wisłą to była zwykła ustawka, ale nie wierzę też że decyzje zarządu Zagłębia zmotywują zawodników. Według mnie rezultat będzie odwrotny.
Wisła Płock - Lechia - 2
Lechia gra dośc skutecznie, lepiej gra im się na wyjazdach i wydaje mi się, że są na fali, jedyny minus to brak człowieka od tworzenia atmosfery ????
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia - 2
Drużyna polskiego Guardioli wreszcie wygrała jakiś mecz. Myślę, że z Zagłębiem trenowanym przez Dudka tak jak wszyscy poradzą sobie bez problemów.
Zakład puściłem w Totalbet, współczynnik wynosi 38,06 a możliwa wygrana to 837 zł.
Pozdrawiam
 
N 45

nakeddenim

Użytkownik
A skąd pewność, że piłkarzom tak zależy na Lewandowskim i będą napewno chcieli wygrać? Może właśnie taka porażka z tym Morągiem i ewentualna porażka z Pogonią tuż zaraz przerwa na kadrę. Moim zdaniem ładowanie kasy w Lubin gdzie nie ma pewności, że piłkarze są za Lewandowskim jest bez sensu.
Bo to się odbije również na nich samych. Ale to tylko moje luźne spostrzeżenia, nie namawiam do grania tego typu, napisałem wyłącznie swoją opinię na ten temat, 90 minut zweryfikuje ????
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Legia - Arka

Zagram zupełnie coś innego. Od 3 ligowych meczy w stołecznej drużynie można zaobserwować dużo lepszą wydolność od ich przeciwników co skutkuje bramkami w końcówkach meczów.
Nawet jeśli Legia będzie wygrywać, Arka będzie starać się atakować to Wojskowi wyglądają z kontry dobrze.
W naszej lidze pada dużo bramek w końcówkach meczy dlatego gram:
Padnie gol w minutach od 76 do koniec meczu @ 2.14
fortuna
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Ja spróbuję zagrac takiego trypla zabójcę za drobne, czyli 25 zł.
Zagłębie - Pogoń - 2
Nie bardzo wierzę w Pogoń, bo według mnie ostatni mecz z Wisłą to była zwykła ustawka, ale nie wierzę też że decyzje zarządu Zagłębia zmotywują zawodników. Według mnie rezultat będzie odwrotny.
Wisła Płock - Lechia - 2
Lechia gra dośc skutecznie, lepiej gra im się na wyjazdach i wydaje mi się, że są na fali, jedyny minus to brak człowieka od tworzenia atmosfery ????
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia - 2
Drużyna polskiego Guardioli wreszcie wygrała jakiś mecz. Myślę, że z Zagłębiem trenowanym przez Dudka tak jak wszyscy poradzą sobie bez problemów.
Zakład puściłem w Totalbet, współczynnik wynosi 38,06 a możliwa wygrana to 837 zł.
Pozdrawiam
Nie zapominaj że zarówno Pogoń jak i Lechia zagrały po 120 minut na tygodniu
 
mireck 33

mireck

Użytkownik
Nie zapominaj że zarówno Pogoń jak i Lechia zagrały po 120 minut na tygodniu
Co do Pogoni ok. Ale Lechia ma bardzo szeroką kadrę i tak z podstawowych nie grali tych 120 mini : Kuciak, Fila, Mladenovic, Wolski, Paixao, Haraslin, Sobiech, Augustyn(moim zdaniem lepszy niż Nalepa czy Vitoria), Łukasik. W sumie większość. Jest w razie czego jeszcze Lewandowski, który też całkiem nieźle Sobie radził na lewej stronie. Poza tym np. Lipski nie grał w poprzednim meczem z Zagłębiem za kartki z resztą tak jak Mladenovic więc z siłami raczej nie będzie problemu u Lechistów.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
Poniżej 2,5 bramki @ 1,85 fortuna
Wisła strzeli poniżej 1,0 bramki @ 2,50 lvbet

Do przerwy na kadrę Lechia była najlepiej broniącym zespołem w lidze. Po wznowieniu rozgrywek jej obrona całkowicie zmieniła oblicze a liczba straconych bramek po zaledwie trzech meczach powiększyła się o blisko 300%. Wisła to dobry rywal aby na dłużej wrócić do wcześniejszej dyspozycji. Płock, co prawda we wszystkich kolejkach strzelał gola, ale charakteryzuje go choćby marnowanie okazji a w 7 z 9 spotkań licznik zdobytych goli zatrzymywał się na jednej bramce. Dosyć dawno, bo od meczu Cracovii z Legią przed przerwą na kadrę nie mieliśmy zera gospodarzy myślę, że może zdarzyć się to tutaj. Obecnie mamy sześciomeczową serię overów, co skłania mnie do tezy o małej ilości bramek w tym meczu.
✅ Wygrany
▶ Zwrot
 
raiffeisen16 19

raiffeisen16

Użytkownik
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia - 2
Obstawiam mocne przełamanie po wysokim zwycięstwie w PP w Rybniku. Owszem, Cracovia zaczęła mecz od starty gola i owszem, podopieczni pieniędzy COMARCH&#39;u zaczęli sezon najgorzej jak się da. Liczę jednak na przełamanie, zakładam, że mecz na wyjeździe to dla nich tylko dodatkowa motywacja a ligę zakończą dużo wyżej od Sosnowca, dla którego przewiduję w tym sezonie swoją drogą spadek lub okolice spadkowej.

Legia - Arka 1
Wojskowi grają u siebie, są w dobrej formie i ostatni mecz w PP zagrali na 70% możliwości - zakładam, że szykowali się właśnie na dalsze mecze Ekstraklasy (nic nie ujmując przegrywającej ten mecz 0-1 Chojniczance, która faktycznie zagrała na 250 % swoich skilli)

#drobnyedit - nie ma co ukrywać, że jest to mój pierwszy post na forum, jeżeli coś robię źle śmiało mnie poprawcie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom