>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

10 kolejka Serie A [6-7 listopada 2010]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Najbliższą serie gier zdominuje wydarzenie jakim niewątpliwie będą derby Rzymu. Aż dziw bierze tylko, że wyznaczono termin rozgrywania tego spotkania na godzine 15:00, a nie w godzinach wieczornych, ale mniejsza o to. Faworytem wydaje się byc Lazio, obecny lider, ale trzeba pamiętac, że to derby i nie zawsze faworyt wygrywa. Roma wiadomo, że przystąpi do tego starcia bez Il Capitano, Francesco Tottiego, który się zagotował w ostatnim meczu przeciwko Lecce ... Czy dobra passa Lazio trwac będzie nadal?
Z innych spotkań na uwage zasługuje jeszcze spotkanie Palermo z Genoą. Oba zespoły przed sezonem zapowaidały rywalizacje o LM.
Składy, kontuzje -&gt; http://www.gazzetta.it/Calcio/prob_form/10_giornata.shtml
Zachęcam do dyskusji ????
 
A 4

alex123

Użytkownik
co myslicie o inter -1.5 gola?niby gazeta włoska podaje że wracaja do pierwszego składu pandev i milito,ale czy po kontuzjach sa w najwyższej formie?w to troche watpie,ciekawe czy jak wroci diego to eto&#39;o znowu bedzie na skrzydle,widac było że na środku ataku idzie mu bardzo dobrze,w ostatnich meczach cała gra była tylko na jego barkach,a wiec jesli rafa wróci do starego ustawienia to samuel znowu bedzie tylko skrzydłowym,czy to wyjdzie na dobre?z typowaniem wolałbym sie troche wstrzymac,lepiej poczekac na jakas konferencje prasowa przed meczem
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Ostatnio miałem okazję oglądać kilka spotkań w 1 lidze włoskiej ( Fiorentina - Bari, Catania - Fiorentina i Cesena - Sampdoria ). Jeśli mam być szczery to mecze stały na fatalnym poziomie. Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Piłkarze poruszający się po boisku w ślimaczym tempie, kontrataki dwoma zawodnikami ( reszcie sie nie chce biec pod bramkę rywala ), dużo aktorstwa i leżenia na boisku po &quot;niby&quot; faulach.
Włosi to jednak lenie. Przechodza cały mecz, czasem w 92 minucie pofatygują się o przyspieszenie tempa meczu. Dlatego radzę unikać meczy takich jak Bologna - Lecce czy Sampdoria - Catania. W takich meczach może być wszystko.
Jeśli chodzi o najlepszy typ w tej kolejce to zdecydowanie pokusiłbym się na postawienie na AC Milan z fatalnie spisujacym się Bari ( 4 porażki z rzędu - ostatnie miejsce ). Milan w prawdzie ostatnio przegrał z Juve ale wcześniej odniósł 4 pewne zwycięstwa. Z takimi rywaami jak Bari piłkarze Milanu nie powinni mieć żadnych problemów. Można się pokusić w tym meczu również o under 2,5. Bari na 5 mecze u siebie 4 undery. Milan 4 mecze na wyjeździe - 3 undery.
 
shoko 4

shoko

Użytkownik
co myslicie o inter -1.5 gola?niby gazeta włoska podaje że wracaja do pierwszego składu pandev i milito,ale czy po kontuzjach sa w najwyższej formie?w to troche watpie,ciekawe czy jak wroci diego to eto&#39;o znowu bedzie na skrzydle,widac było że na środku ataku idzie mu bardzo dobrze,w ostatnich meczach cała gra była tylko na jego barkach,a wiec jesli rafa wróci do starego ustawienia to samuel znowu bedzie tylko skrzydłowym,czy to wyjdzie na dobre?z typowaniem wolałbym sie troche wstrzymac,lepiej poczekac na jakas konferencje prasowa przed meczem
Inter wydaje się byc w dołku formy. Ciągle kontuzje (jutro zabraknie m. in. Julio Cezara) nie poprawiają sytuacji zespołu. Co prawda Diego wrócił po kontuzji, wszyscy liczą ze znów zacznie grać to co w zeszłym sezonie, ale narazie sie na to nie zanosi. Teraz to własnie Eto&#39;o musi dźwigać na swoich barkach ciężar gry. Sneider i Maicon też nie pokazują formy z zeszłego sezonu. Jestem kibicem Interu, ale wydaje mi się że mimo niskiego kursu jutro Inter wygra ten mecz max jedną bramką i handy może nie wejść.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
radzę unikać meczy takich jak Sampdoria - Catania.
Akurat w tym przypadku można liczyć na zwycięstwo Sampy. Ostatnie 3 mecze to wygrana z Fiorentina, remis z Interem, wyjazdowa wygrana z Casena. Widać że dobrze dzieje się w klubie. Catania natomiast nie wygrała od 5 kolejnych spotkań w lidze, bramek strzelają jak na lekarstwo i w dodatku odległa 14 pozycja. W pucharze Włoch ledwo wygrali z drugoligowym Varese, dopiero w rzutach karnych. Sampdoria raczej zainkasuje w niedzielę komplecik punktów.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Akurat w tym przypadku można liczyć na zwycięstwo Sampy. Ostatnie 3 mecze to wygrana z Fiorentina, remis z Interem, wyjazdowa wygrana z Casena. Widać że dobrze dzieje się w klubie. Catania natomiast nie wygrała od 5 kolejnych spotkań w lidze, bramek strzelają jak na lekarstwo i w dodatku odległa 14 pozycja. W pucharze Włoch ledwo wygrali z drugoligowym Varese, dopiero w rzutach karnych. Sampdoria raczej zainkasuje w niedzielę komplecik punktów.
Też nad tym myślałem, tym bardziej, że Catania punkty zdobywa głównie u siebie. Jedyny problem to atak u gospodarzy - Cassano odsunięto od drużyny, a Pozzi zawieszony za kartki. W ataku, więc zagraja Marilungo i Pazzini. Żeby nie problemy w ofensywie też śmiało polecałbym Sampe.
Na dziś wydaje mi się pewne 1x Blogny, ale kurs marny ~1.2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Lazio - Roma 2,40 0:2 ⛔ 2 Bramki z karnych takie fixy to tragedia :| ????
Jutro derby Rzymu. Analiza ? Fajna analiza jest na polskiej strony kibicowskiej asromy, dużo napisane i chyba wszystko.
Roma bez Tottiego do tego niby powoli wychodzą z kryzysu, według mnie nie słusznie. Nadal panują tam jakieś problemy finansowe i wewnętrzne kłótnie. Roma jeszcze nie wygrała w tym sezonie na wyjeździe, a Lazio jak wszystkim wiadomo po 9 kolejkach jest liderem i u siebie jeszcze nie przegrali.
Do tego Roma wygrała z Basel w LM, ale co z tego skoro statystyki mówią co innego. Strzelili szybko bramkę, a później dostali karnego w prezencie i Basel już przegrywał 2:0 dlatego też musiał się otworzyć. Ostatecznie się skończyło na 2:3 dla Romy.
W Szwajcarii to Basel dominował, a nie Roma. Basel oddał 7 celnych strzałów przy tylko 3 Romy. Szwajcarzy oddali 10 strzałów niecelnych przy tylko 4 Romy. Do tego posiadanie piłki znaczące na korzyść Basel 61%-39%.
Jutro po takim kursie, z taką formą Lazio i Romy warto spróbować zagrać na 1.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Nadal panują tam jakieś problemy finansowe i wewnętrzne kłótnie.
Od dłuższego czasu Roma boryka się z problemami finansowymi. Mają sporo długów w firmie Unicredit i co jakiś czas gazety podają, że jakiś bogacz zainteresowany jest kupnem klubu, ale póki co nic z tego nie wyszło - więc to nie są &quot;jakieś problemy&quot; , poza tym trwają conajmniej od zeszłego sezonu.
Roma jeszcze nie wygrała w tym sezonie na wyjeździe
Patrząc na to, że to derby - Lazio jak i Roma grają na Stadio Olimpico swoje mecze - to nie ma znaczenia ile razy Roma wygrała na wyjeździe, bo gra u siebie ????
Jutro po takim kursie, z taką formą Lazio i Romy warto spróbować zagrać na 1.
Lazio ma dobra serię wygranych pod rząd, ale ostatnie 2 mecze nie grali najlepiej, a bramki wpadły w &quot;dziwny&quot; sposób. Nie są teraz na 100% formy, czego nie widać po wynikach, ale widać po grze na boisku.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Juventes - Cesena
Spotkanie wzbudza wiele kontrowersji Juventus mocno osłabiony przed tym spotkaniem zabraknie aż 12 graczy i 2 stoi pod znakiem zapytania. Są to : Gianluigi Buffon , Armand Traore ,Milos Krasic, Leanardo Rinaudo, Davide Lanzafame, Zdenek Grygera, Vicente Laquinta, Alex Maninger, Giorgio Chellini, Palolo De Ceglie, Jorge Martinez, Nicola Legrottaglie. Pod znakiem zapytania stoją występy Claudio Marchisio, Felipe Melo.Wobec takich osłabień Cesena stoi przed wielkim wyzwaniem pokonania wielkiego Juventusu. &#39;&#39;Stara Dama&#39;&#39; prezentuje bardzo przeciętną formę ich skład będzie pewnie mocno eksperymentalny i tutaj przewiduje szanse powodzenia tego typu.

Win Cesena @@ 10,00 Expekt
x2 Cesena @@ 3,20 Expekt
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP

Lazio-Roma

Typ:1
Kurs:2.40
Buk:Bwin


Dzisiaj przed nami 135 derby stolicy. O 15:00 staną naprzeciwko siebie zespoły Lazio i Romy. Gospodarze tego meczu są największą niespodzianką tego sezonu w przeciwieństwie do Giallorossich, którzy jak na razie zawodzą.

Troche info z obu ekip:

W drużynie Lazio nikt z podstawowych zawodników nie ma problemów z kontuzjami. W derbach nie wystąpi jednak podstawowy obrońca, Giuseppe Biava, który będzie musiał odpokutować karę za czerwoną kartkę z Palermo. Jego miejsce na środku defensywy zajmie Guglielmo Stendardo. Ponadto trener Reja w porównaniu z ostatnimi meczami w Serie A, postanowi nieco zmodyfikować ustawienie zespołu. Od początku spotkania desygnuje na plac gry prawdopodobnie dwóch napastników. Szansę u boku Sergio Floccariego powinien otrzymać Rocchi, dla którego potyczki z Romą zawsze są wyjątkowe i budzą u kapitana ogromne emocje. Reszta składu, z wyjątkiem wymuszonej zmiany na środku defensywy pozostanie bez zmian.

Problemem dla Clauio Ranieriego będzie w niedzielę nie tylko brak Francesco Tottiego. Jak na złość bowiem w tygodniu ze składu wypadł Juan. Brazylijczyk napotkał na problemy mięśni uda i nie znalazł się na liście powołanych. Wśród powołanych znalazł się za to N. Burdisso. Argentyńczyk doznał kontuzji kostki w meczu z Basel, jednak został powołany niejako z konieczności. To, czy jednak zagra wyjaśni się jutro, gdyż w sobotę trenował indywidualnie. Jeśli Burdisso nie będzie w stanie grać, na środku obok Mexesa wystąpi Cassetti. Pojawienie się Cassettiego na tej pozycji oznacza automatyczne wejście Cicinho na prawą stronę defensywy. W dalszych formacjach powinniśmy zobaczyć niemal te same personalia, jak w środowym meczu z Basel. Do koniecznej zmiany dojdzie w ataku. Zawieszonego za czerwoną kartkę Tottiego zastąpi Borriello, o ile będzie oczywiście zdolny do gry. Napastnik narzekał bowiem na piątkowym treningu na problemy z kolanem i opuścił murawę. Jak podają media uraz zawodnika nie jest poważny i będzie na pewno gotowy na niedzielny pojedynek. Jedyną opcją zastępczą dla Borriello wydaje się być Julio Baptista. Kontuzjowany jest bowiem Okaka, a Adriano powraca powoli do formy po kontuzji kostki. Brazylijczyk został powołany, jednak jego wyjście w pierwszym składzie jest raczej wykluczone. Trudno powiedzieć, czy w pierwszej jedenastce wyjdą Pizarro i Brighi. Obydwaj gracze powrócili niespodziewanie w sobotę do regularnych treningów i równie niespodziewanie dostali powołanie na mecz derbowy.


Przewidywane składy:
Lazio (4-3-1-2): 86 Muslera; 2 Lichtsteiner, 13 Stendardo, 3 Dias, 26 Radu; 32 Brocchi, 24 Ledesma, 6 Mauri; 8 Hernanes; 9 Rocchi, 22 Floccari. Ławka rezerwowych: (12 Berni, 14 Garrido, 21 Diakitè, 11 Matuzalem, 23 Bresciano, 10 Zarate, 18 Kozak). Trener: Reja.

Kontuzjowani: Meghni
Zawieszeni: Biava
Zagrożeni zawieszeniem: Radu

Roma (4-3-1-2): 27 Julio Sergio; 77 Cassetti, 29 N. Burdisso, 5 Mexes, 17 Riise; 20 Perrotta, 16 De Rossi, 30 Simplicio; 94 Menez; 22 Borriello, 9 Vucinic.
Ławka rezerwowych: (1 Lobont, 25 G. Burdisso, 2 Cicinho, 3 Castellini, 7 Pizarro, 19 Baptista, 9 Adriano). Trener: Ranieri.

Kontuzjowani: Juan, Taddei, Okaka
Zawieszeni: Totti
Zagrożeni zawieszeniem: Cassetti

Mimo, iż od 5 spotkań między tymi drużynami Roma wygrala wszystkie, dzisiaj faworyt jest tylko jeden - Lazio. Po wczorajszym remisie Interu, dzisiaj przewaga Lazio może wzrosnąć do 6 pkt.!! Więc jest o co grać!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Mimo, iż od 5 spotkań między tymi drużynami Roma wygrala wszystkie, dzisiaj faworyt jest tylko jeden - Lazio. Po wczorajszym remisie Interu, dzisiaj przewaga Lazio może wzrosnąć do 6 pkt.!! Więc jest o co grać!!
Moim zdaniem to stwierdzenie nie na miejscu bo w takich meczach to akurat nie ma zdecydowanego fawroyta. Owszem to Lazio spogląda z góry na Galliorossich,ale to nie znaczy, że łatwo wygrają. Nawet bez Tottiego to nadal dobra ekipa. W ataku mamy duet Vucinic - Boriello. Juana ma kto zastąpiic bo zagra para Mexes - Burdisso, a więc dalej silny środek. Dla mnie mecz nie do obstawiania i przy tym zostane ;)
Z pozostałych dzisiejszych spotkań mam na oku dwa pojedynki, które rozważam.
VS
FIORENTINA - CHIEWO
Głównie z tego względu, że Chiewo pozbawione będzie swojego asa Sergio Pellisiera myślę nad zagraniem na FIorentine. Wiem, że troszke u nich też braków przed tym meczem. Gilardino wspomgał już będzie Mutu, ale w środku pola mi brakuje jednak lidera bo nie będzie Montolivo więc stąd te wahanaia co do gry na Viole...
VS
NAPOLI - PARMA
Typ : Napoli @ 1,65 Tobet✅2:0
Napoli dzielnie trzymało się na Anfield lecz po głupich błędach w defensywie w końcowym kwadransie straciło aż trzy gole, ale wcześniej ich gra była dobra i zasłużenie prowadzili. Dzisiaj żadnych braków w składzie nie mają, a grają z Parmą, która nie zachwyca. Magia San Paulo póki co w tym sezonie nie działa tak jak w poprzednim bo już dwa razy przegrali ttuaj mecze, teraz chyba pora na wygraną bo forma nie jest mimo wszystko najgorsza.
Póki co tylko Napoli mi się podoba z dzisiejszych meczów.
 
B 12

badecki

Użytkownik
Juventus - Casena
A ja gram przeciwnie do typu Dobermana.
Faktem oczywiście jest, że Juventus obecnie zmaga się z niepowtarzalna liczbą kontuzji, ale poza Milosem Krasiciem w pomocy, dotkliwe absencje &quot;są tylko&quot; w obronie.
Należy dodać że do linii pomocy po kontuzji wraca Davide Lanzafame, a w ataku do dyspozycji Del Neriego będzie już Vicenzo Iaquinta.
Jeśli chodzi o obronę to tu faktycznie pojawia się gigantyczny problem. Wobec absencji Giorgio Chelliniego, Paolo De Ceglie i Nicola Legrottaglie awizowani w trybie natychmiastowym zostali dwaj piłkarze (odsunięci przed sezonem): Fabio Grosso i Hasan Salihamidzic.
Analizując środek pola i napad, szkoleniowiec Juventusu ma dziś do dyspozycji:
pomocnicy: Felipe Melo, Sissoko, Marchisio, Pepe, Aquilani, Giandonato, Liviero, Lanzafame.
napastnicy: Del Piero, Gianetti, Iaquinta, Quagliarella.
A więc jeśli chodzi o ofensywę brakuje nam tu tylko Krasicia ze składu &quot;październikowego Juventusu&quot; w którym to Turyńczycy w lidze zaczęli łapac oddech.
Jeśli wrócimy na chwile do obrony to na dzisiejszy mecz zostali powołani:
obrońcy: Motta, Bonucci, Camilleri, Sorensen oraz wspomniani Grosso i Salihamidzic.
Należy tu również dodać, że awaryjnie na obronie może grac Pepe.

Idąc dalej, zauważmy że Casena w tym sezonie strzeliła zaledwie 6 bramek, z czego jedną na wyjeździe.
Reasumując: dziś Juventus na przodzie poza Krasiciem dysponuje &quot;swoją siłą&quot;, natomiast jeśli linie defensywne Sampdorii, Udinese, Catanii nie dały sobie wbić bramki ze strony Caseny to przy tej obronie którą Juventus dziś dysponuje można prognozować prymat Juventusu Turyn.
Typ: zwycięstwo Juventusu
188bet: 1.42

Powodzenia, badecki.
 
mastershot 5

mastershot

Użytkownik
Sampdoria Genua - Catania Calcio
Typ: 1
Kurs 1.75
Bukmacher: bwin
Analiza: Nie wiem Patrol22 skąd to twoje stwierdzenie się wzięło. Pierwszym argumentem przemawiającym za nimi jest to, że Sampdoria to drużyna grająca bardzo dobrze u siebie. Catania na wyjazdach zdobyła zaledwie jeden punkcik. Kolejnym argumentem (chyba najważniejszy) przemawiającym za Sampdorią są mecze bezpośrednie między tymi drużynami w Genui: na 5 ostatnich padł 1 remis i 4 zwycięstwa Sampdorii. Drużyna z Sycylii z meczu na mecz gra coraz lepiej. Zatrzymała Inter Mediolan, pokonała u siebie Fiorentinę, natomiast goście od 5 meczów nie mogą wygrać i dzisiaj wyjadą z zerowym dorobkiem punktowym.
 
simons 646

simons

Forum VIP
A więc jeśli chodzi o ofensywę brakuje nam tu tylko Krasicia ze składu &quot;październikowego Juventusu&quot; w którym to Turyńczycy w lidze zaczęli łapac oddech.

Jeśli wrócimy na chwile do obrony to na dzisiejszy mecz zostali powołani:
Chciałem tylko przypomnieć, żebyście się starali obiektywnie podchodzić do typów, bo to dla mnie ewidentny przykład stawiania &quot;na swoich&quot;. Juve z takimi brakami po takim kursie, dla mnie nieopłacalne. Nie mówię, że nie wejdzie, ale należy się zastanowić czy na prawdę warto i czy przywiązanie do klubu jest warte stawiania ????
 
B 12

badecki

Użytkownik
Chciałem tylko przypomnieć, żebyście się starali obiektywnie podchodzić do typów, bo to dla mnie ewidentny przykład stawiania &quot;na swoich&quot;. Juve z takimi brakami po takim kursie, dla mnie nieopłacalne. Nie mówię, że nie wejdzie, ale należy się zastanowić czy na prawdę warto i czy przywiązanie do klubu jest warte stawiania ????
Nie rozumiem stwierdzenia „przestrzegam na stawianie na swoich”.

Tak - jestem kibicem Juventusu i Twój post bym zrozumiał gdybym zostawił post w formie:

„Cześć, Juve jest najlepsze. Dzisiaj rozjedzie Cesene .
Mój ty: 10/10, Forza Juve”


To tu bym się zgodził z Tobą.

Ale jako kibic – w pełni obiektywnie - podałem pełną argumentację, absencje, powroty. Wykazałem się wiedzą, której Doberman absolutnie nie miał. Ja szanuje wspomnianego użytkownika (ma tu świetne posty na forum), ale w swoim poście dot. typu na Cesene napisał, że wśród kontuzjowanych (a zarazem nieobecnych) będzie „Lanzafame czy Vicente Laquinta” (pomniejszając, że takiego piłkarza w Juve nie ma, jest Vicenzo Iaquinta). Albo pisanie że Juve prezentuje słabą formę.W lidze Europejskiej - TAK, a w Serie A?….(wiecie dlaczego grają inaczej?)

Dlaczego Doberman podał taką a nie inną prognozę?
Bo albo w ogóle nie podszedł należycie do analizy, albo nie miał wystarczającej wiedzy na temat meczu.

I teraz dajmy wchodzi tu ktoś „zielony”, czyta post Dobermana i widzi że Juve nie ma kim grac, więc gra na Cesene.

Mój znajomy - fanatyk Philadelphia Flyers nastawia budzik na 01:00 w nocy, ogląda mecz swojej drużyny a rano idzie do pracy i mi na gg pisze że Lotnicy najbliższej nocy zagrają tym i tym, których nie było ostatnio, więc po ostatniej porażce powinni zagrać zupełnie inaczej, to ja uważam że jest to wręcz wyśmienita informacja.

Tak! Stawiajmy właśnie takie mecze gdzie ludzie maja obszerną wiedzę czy też są ich kibicami danych drużyn i na codzien czytają info o swoim klubie, obserwują team, stać ich na obiektywizm.

Kiedy przyjdzie czas że będę oceniał porażkę Starej Damy, to nie będę bał się napisać przeciwko Juve - to jest ten obiektywizm o którym wspominałem.
To ja przestrzegam przed korzystaniem prognoz od którzy biorą się za typowanie a na pytanie wymień dwóch zawodników tej drużyny, którą stawiasz - zapada milczenie.

Reasumując:

Juve – Cesena 3:1

Dzięki i pozdrawiam,
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom