>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

12. kolejka LOTTO Ekstraklasy (13.10-16.10.2017)

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP


ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROMOCJI W
ForBET!
ForBET - bonus 100% do 600zł!
Kolejka po przerwie reprezentacyjnej, który szkoleniowiec i która ekipa najlepiej wykorzysta ten okres, szansę na przełamanie ma Legia, jednak mecz z Lechią do najprostszych nie będzie należał. Mamy kilka ciekawych spotkań w tej kolejce. Śląsk vs Wisła, Jaga vs Lech czy Zagłębie vs Górnik, miejmy nadzieję, że piłkarze nie zawiodą i zobaczymy ciekawe widowisko.
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zagłębie - Górnik
over 2,5 gola @1,85
Fortuna KE ✅
obie strzelą w 2 połowie @3,2
Fortuna KE ✅
over 10,5 RR @1,8
Fortuna ✅
Spotkanie określane mianem meczu jesieni w Lubinie. Obie ekipy grają fajną ofensywną piłkę, Górnik po 11 kolejkach jest liderem Ekstraklasy, zdobył dotychczas 22 pkt (6w 4r 1p bramki 23:14), natomiast Zagłebie plasuje się na 3 miejscu i ugrało jak narazie 19 pkt (5w 4r 2p bramki 15:8). Gospodarze świetnie się czują w obecnym sezonie u siebie, Twierdza Lubin pozostaje nie zdobyta, rozegrali 5 meczy z czego wygrali 4 i jeden zremisowali z Płockiem, mimo, że do przerwy prowadzili 2:0, stosunek bramek 10:2, pomijając ten pechowy remis, wszystkie mecze u siebie wygrali do zera. Natomiast goście są najskuteczniejszym zespołem w lidze i strzelali minimum jednego gola w każdym meczu tego sezonu. Faworytem bukmacherów jest Zagłebie, ja jednak nie zamierzam typować w tym meczu 1x2, bo zdarzyć się tu może praktycznie wszystko, dlatego idę w bramki, myślę, że over 2,5 to jest absolutne minimum co zaserwują tego dnia piłkarze obu ekip, uważam też, że obie drużyny strzelą, dodatkowo po zastanowieniu postanowiłem trochę podnieść poprzeczkę w tym kursie i dodaje, że obie strzelą, ale w drugiej połowie, Zagłebie na 15 zdobytych goli 10 strzeliło po przerwie, a Górnik ze swoich 23 bramek w 2 połowie strzelił 13, więc uważam, że typ jest bardzo prawdopodobny, a kurs zachęcający do grania. Myslę,że warto też w tym meczu pograć na rzuty rożne, oba zespoły lubią grać skrzydłami, więc wrzutek w pole karne nie powinno zabraknąć, a jak będą akcje i wrzutki to nie powinno zabraknąć rogów, na tą chwilę jest tylko jeden próg 10,5 proponuję grać overa, w dotychczasowych spotkaniach z udziałem Zagłebia padało średnio 8,72 RR, a w meczach Górnika ta średnia jest jeszcze wyższa i wynosi 12,1 RR. Tu obie ekipy będą atakowały, więc jak się pojawią to myślę, że można i grać wyższe progi, bo jak napisałem na początku w tym meczu może zdarzyć się praktycznie wszystko, oby tylko piłkarze zagrali pod publikę, a punkty zostały w Lubinie. Powodzenia.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Korona - Wisła P.
Korona @2,15
fortuna ✅
podwójna szansa 0-0 @1,68 fortuna ⛔
Spotkanie rozpoczynające 12 kolejkę Ekstraklasy, do Kielc przyjeżdża drużyna z Płocka. Lekkim faworytem wśród bukmacherów jest Korona, która na swoim obiekcie radzi sobie całkiem przyzwoicie, na 6 rozegranych meczy wygrała cztery i dwa razy musiała uznać wyższość przyjezdnych, ostatnio zanotowała trzy wygrane z rzędu na własnym stadionie. Wisła na wyjazdach gra całkiem przyzwoicie na 5 rozegranych meczy w delegacji 2 razy wygrała, zanotowała 2 remisy oraz jedną porażkę. Jutro uważam, że górą będą gospodarze, ale nie spodziewam się jakiegoś mega strzelania w Kielcach, myślę, że Korona strzeli 1-2 bramki, ale bardzo prawdopodobny wydaje mi się też remis do przerwy, stąd dodatkowy kurs na podwójną szansę, raz że uważam, że w tym meczu może nie dziać się za dużo, a dwa to takie zabezpieczenie, gdyby jednak skuteczność Scyzoryków zawiodła i mecz miałby się skończyć remisem, na wygraną Nafciarzy raczej tu nie liczę, chociaż w naszej lidze nie można wykluczyć żadnego wyniku. H2H bezpośrednich starć wychodzi również na korzyść Korony, wygrali oni 2 ostatnie starcia, wcześniejszych nie biorę pod uwagę, bo były rozgrywane w latach 05-09, więc nie mają za wiele wspólnego z bieżącą sytuacją w obu klubach.
Jagiellonia - Lech
under 2,5 gola @1,8
fortuna ✅
podwójna szansa 0-0 @1,67 fortuna ✅
Drugi piątkowy mecz, według kursów bardzo wyrównane spotkanie i bukmacherzy upatrują tu remisu, też skłaniam się ku takiej opcji, ale zagram bezpieczniej, czyli na podwójną szansę, remis do przerwy lub na koniec. Ogólnie spodziewam się underowego spokania jeśli chodzi o zdobycz bramkową, najbardziej prawdopodobny wynik jakiego się tu typuję to 0:0,1:1 lub 1:0 dla którejś z ekip. Ciekawostką jest, że Lech nie wygrał w Jagielloni od 2013 roku, w tym czasie zagrał tam 5 razy, tylko raz zremisował i przegrał 4 razy. W tym sezonie Jaga u siebie rozegrała 5 meczy i ugrała 7 pkt (2z 1r 2p bramki 5:6), natomiast Lech w delegacji zagrał także 5 meczy i zdobył również 7 pkt (2w 1r 2p bramki 5:4), więc z tych wyników również wychodzi, że najbardziej prawdopodobny jest remis i mało goli. Jeśli chodzi o absencje to w ekipie gospodarzy nie zobaczymy kontuzjowanego Węglarza, nie jest też pewny występ Kelemena i Wasiliuka, natomiast u gości nie zagra Kostevych.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Jagiellonia - Lech
Jeśli chodzi o absencje to w ekipie gospodarzy nie zobaczymy kontuzjowanego Węglarza, nie jest też pewny występ Kelemena i Wasiliuka, natomiast u gości nie zagra Kostevych.
Kostevych to akurat ma szansę jutro zagrać, bo wrocił do treningów z zespołem. Inny boczny obrońca Gumny grał dopiero co na kadrze, ale pewnie wystąpi. Nie zagrają natomiast: Makuszewski, Dilaver (obaj za kartki). Po kontuzji gotowy do gry zdaje się być za to Situm i może on zagra na boku defensywy.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Korona - Wisła Płock
Korona @ 2.03
buk: bah
+103


Goście tego spotkania po słabym początku zaczęli przed przerwą reprezentacyjną łapać wiatr w żagle co przyniosło ciekawy efekt w postaci zdobytych punktów jak i bramek. Brzęczek był już praktycznie na wylocie, ale jego zespół zareagował na czas i zaczął w końcu punktować. Ich gra jednak dalej mnie nie przekonuje dlatego gram przeciwko nim. W ostatnim spotkaniu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Termalicy, który okazał się golem na wagę trzech punktów. Tak wiem nie liczy się styl, tylko zdobyte punkty, lecz w takim stylu Wisła nie ugra niczego w Kielcach. Goście w tym sezonie będą się bić o środek tabeli bo wątpię w to żeby ten zespół było stać na coś więcej. Po stronie przyjezdnych nie ujrzymy raz jeszcze Paula Parvulescu (dopiero co wznowił zajęcia) i Maksymiliana Rogalskiego. Korona jest bardzo silna w spotkaniach domowych i udowodniła to już kilka razy w tym sezonie pokonując min. Wisłę Kraków czy też Cracovię. Chłopaki Gino Lettierego grają fajny i przyjemny futbol, który da się oglądać. Gospodarze stosują pressing, który momentami wygląda dobrze oraz potrafią szybko wykonać kilka podań aby przenieść się pod bramkę przeciwnika. Zespół z Kielc spisywałem na straty na początku sezonu, a teraz ta drużyna wygląda solidnie. Spore chęci do gry mają Kiełb, Możdżeń czy też Cebula. A dzięki pierwszym dwóm panom Korona w tym sezonie może jeszcze utrzeć nosa nie jednej ekipie. Na pewno sporym osłabieniem gospodarzy jest brak Nabila Aankoura (leczy uraz) oraz Bartosza Rymaniaka. Bez tych dwóch zawodników Korona radzi sobie od kilku spotkań i na razie wygląda to całkiem nieźle. Podsumowując spodziewam się jutro dość wyrównanego spotkania i dużo walki w środku pola. Przerwa reprezentacyjna powinna wybić z rytmu dobrze dysponowaną ostatnio Wisłę, a Korona grając u siebie powinna to wykorzystać i wygrać.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Korona Kielce - Wisła Płock 13.10.2017. godz. 18:00- WYNIK 2:0 ⛔
Typ: over 3 azjan / Kurs: 2.47 / Buk: 1xbet
Po ostatniej kolejce chyba bardzo dobrze że mieliśmy przerwę reprezentacyjną bo była to nudna kolejka w której po prostu bramek było jak na lekarstwo, zobaczymy czy te dwa tygodnie coś zmieniło i pójdzie to w kierunku bramek na to przynajmniej liczę w otwierającym spotkaniu w którym Korona Kielce będzie podejmować Wisłę Płock. Obie ekipy w dobrych nastrojach przystąpiły do przerwy Korona zdobyła punkt w Szczecinie a na wyjazdach każde oczko dopisane do punktu w przypadku tej ekipy to wielki plus, Płock natomiast wygrał trzy spotkania z rzędu.
Korona wraca do siebie a to ważne bo tutaj ta ekipa gra inaczej, odważniej, skuteczniej i po prostu ładnie dla oka, nie chowają się grają piłką i naprawdę ta gra może się podobać gdyby tylko czasami lepiej zachowywali się po bramka rywala to ten bilans domowy byłby znacznie lepszy. Do tej pory wygrali cztery spotkania i dwa przegrali to co jednak najbardziej mnie interesuję to w żadnym z tych starć nie było zamkniętego meczu w którym by się niewiele działo, było okazji naprawdę bardzo dużo, nawet w tych starciach gdzie padała jednak bramka brakowało tylko skuteczności. Raczej nie widzę innej Korony w dzisiejszym starciu jak grającej wysokim pressingiem i naciekający w ataku, a dysponują naprawdę mocnym składem do gry kombinacyjnej o czym już nie raz przekonywały się znaczniej lepsze ekipy w Kielcach, do tego ta piłka z obrony do ataku przemiesza się bardzo szybko stąd Korona nawet prowadząc cały czas potrafi naciskać w ofensywie.
Wisła Płock po laniu w Zabrzu szybko się obudziła i w ostatnich czterech kolejkach zdobyła 10 punktów, strzelając przy tym 9 bramek i tylko Górnik w ostatnim czasie jest skuteczniejszy. Co prawda mieli na rozkładzie Pogoń, Cracovie, czy Termalice ale właśnie te mecze pokazują że ten zespół ma pomysł na grę w ofensywie bo w tych starciach rywale mocno zmotywowani którzy nie otwierali swojego dostępu do bramki a dziś w wykonaniu Korony też bym na to nie liczył. Zresztą z Zagłębiem Lubin tez pokazali że dobrze czują się gdy atakują na boisku ówczesnego lidera wyciągnęli remis 2:2 ze stanu 2:0. Świetnie dysponowani w kontrze to czego dziś nie zabraknie – świetna kontra z Termalica dała im zwycięstwo, w starciach z Cracovią oraz Pogonią kończyli mecze w końcówce bramkami na 3:1. Widać że ten zespół jest na fali, jest skuteczny. Defensywa w tych trzech meczach na wielką próbę nie została wystawiona tak naprawdę ale i tak błędy popełniała dziś na pewno czeka ich trudne zadanie bo formacja obronna będzie dziś zdecydowanie mocniej naciskana a nie jest to mur na pewno zresztą 8 bramek w 5 meczach wyjazdowych stracili a przed rokiem tutaj skończyli z czterema bramkami w plecy.
 
lubi-podupic-cro 0

lubi-podupic-cro

Użytkownik
Jagiellonia- Lech
wynik do przerwy X @ 2,09 fortuna
Spodziewam się meczu walki i piłkarskich szachów. Oba zespoły prezentują bardzo zbliżony poziom z małą przewagą Lecha. Lech gra przeciętnie/w kratę na wyjazdach, podobnie Jagiellonia w meczach u siebie. Najbardziej prawdopodobny wynik całego meczu to remis. Ja jednak decyduję się na remis do przerwy.
 
xbrajanx 10,8K

xbrajanx

Użytkownik
Jagiellonia - Lech
Lech DNB @1,84 Fortuna ZWROT

Mimo wysokich miejsc w tabeli obu drużyn nie spodziewam się w tym meczu widowiska. Jagiellonia prezentuje się słabo, mimo 19 punktów jakie posiada. Lech ma 21 jednak też formą nie zachwyca. Białostoczanie przed przerwą na reprezentacje zremisowali z Wisłą 0-0, wcześniej wygrali po męczarniach z Legią 1-0. Remisy 3-3 z Lechią czy ze słabą Cracovią 1-1. Tracą punkty ze słabszymi drużynami, wygrana z Legią która jest w sytuacji jakiej jest to żadna wygrana tylko 3 punkty, rażą w oczy te remisy i myślę że dzisiaj może być podobnie. Lech po porażce ze Śląskiem 0-2 wygrał z drużyną ze stolicy aż 3-0 i trzeba przyznać że tam Legia nie miała żadnych szans a Lech zdominował mecz, chociaż były słabsze momenty z ich strony. Jednak wygrana w tej konfrontacji na pewno dała ogromny zastrzyk i kibice byli zachwyceni, dzisiaj mimo wyjazdu sądzę że Lech zagra lepiej i wywiezie 3 punkty. Gram mimo wszystko zakład bez remisu bo według mnie nie będzie to ciekawy mecz i padnie mało goli. Lech w defensywie prezentuje się nieźle, w Jadze nie wiadomo jak z bramką, przed przerwą mecz z Wisłą zagrał Pawełek (były bramkarz Śląska) i trzeba przyznać że dobrze się pokazał. W ofensywie jednak bardziej przekonuje mnie Lech, wrócił Gajos, przed przerwą Makuszewski był niezłej formie także widzę tu przewagę Poznaniaków.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Korona Kielce - Wisła Płock
Typ: Oba zespoły strzelą bramkę⛔100
Kurs:
1,65
Bukmacher: fortuna
Oba zespoły w ostatnich 5 meczach radziły sobie nieźle. Zespół z Kielc w przeciwieństwie do meczy wyjazdowych świetnie radzi sobie u siebie. Z 15 punktów jakie zdobył w lidze 12 to zdobycz w meczach u siebie. W Kielcach Korona gra przyzwoicie prawie zawsze strzela bramki w ponad połowie więcej niż jedna,
co przy częstym traceniu bramek (głównie jednej w 50% meczów) pozwala na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Zespół z Płocka po słabym starcie i ogólnej słabej dyspozycji, której dno można było zobaczyć w Zabrzu, odbiła się od dna i po zaskakującym pościgu i remisie w Lubinie, zaskoczyła jeszcze bardziej,
wygrywając następne trzy spotkania (2 z nich strzelając po 3 bramki), grając dobre drugie połowy.
Mecz: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Typ: Wygrana Lecha (Zakład bez remisu)▶
Kurs: 1,84
Bukmacher: fortuna
Typ:
Oba zespoły strzelą bramkę✅80
Kurs:
1,80
Bukmacher: forbet
Post-Probierzowska Jagiellonia nie jest już tak silna, dodatkowo w tym sezonie więcej punktów zdobywa na wyjazdach. W ostatnich 5 meczach nie imponuje w ofensywie, co prawda w Gdańsku byliśmy świadkami kanonady, ale czasem z każdej serii występują wyjątki. Przy dobrej formie obronnej Lecha (ostatnie 4 z 5 meczów z czystym kontem) będzie im ciężko cokolwiek trafić a tym bardziej więcej niż jedną bramkę.
Ponadto w znakomitej większości (w 4 z 5 meczów) w Białymstoku piłka wpada do bramki gospodarzy.
Zespół z Poznania na wyjazdach w ponad połowie meczów nie strzela bramek a od ponad 180 minut nie zdobył bramki na wyjeździe, dodatkowo dziś zabraknie Makuszewskiego, co bez wątpienia osłabia moc ofensywną zespołu. W ostatnich 5 meczach z udziałem Lecha nie padł BTS, dlatego zdecydowałem się na ten typ. Jest to mecz wagi ciężkiej a takie mecze to swoiste podchody, jeden strzał, błąd może być decydujący.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Lech z Legią zagrał b.dobre zawody, ale powtarzam dzisiaj nie ma szans na ten sam (optymalny) skład. Wypada prawdopodobnie dwóch podstawowych skrzydłowych - Situm (raczej ława, po kontuzji) i Makuszewski (pauzuję za kartki). Gość sobie właśnie siedzi w Dubaja na miniwakacjach, a tu ciągle piszecie że zagra.. Do tego problemy w obronie (brak Dilavera). Dziś Jevtic możliwe na skrzydle, Barkroth w podstawowym. Znów może być mieszanie. Co prawda nie tak dużo jak w Szczecinie, gdzie jednej akcji nie mogli zrobić przez 90 minut ale jednak.
Lech jest niestabilny, szczególnie na wyjazdach.
Dla mnie mecz 50/50, więc też stawiałbym na jakiś remis do przerwy/końcowy.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Korona - Wisła Płock X2 @1.7 Efortuna

Co by nie mówić, Wisła wygląda od jakiegoś czasu bardzo dobrze i punktują też nie najgorzej. Pod wodzą Brzęczka udało się ogarnąć kryzys + fajne wzmocnienia dały szansę być może pomyśleć w tym sezonie o grupie mistrzowskiej. Jest zespół młody z kilkoma doświadczonymi graczami. Reca, Michalak, Szymański dają taki powiew świeżości tej drużynie, a kilku doświadczonych jak Furman, Varela odpowiadają za tempo rozgrywania akcji i ustawienie drużyny. Z drugiej strony Korona, która moim zdaniem sporo traci nieobecnością Aankura. To był gość, który potrafił dać coś ekstra. Wrócił niby Kiełb, ale nie wygląda tak dobrze jak przed kontuzją. Dzisiaj możemy zobaczyć ciekawy mecz z kilkoma bramkami, jednak myślę, że ta jakość jaką prezentują gracze z Płocka pozwoli im wywieźć z Kielc conajmniej jeden punkt.
 
lubi-podupic-cro 0

lubi-podupic-cro

Użytkownik
Piast-Sandecja
Typ : wygrana Piasta
Kurs:2,32
Bukmacher: Fortuna
W moim pierwszym poście na forum napisałem o graniu na przełamanie passy. W tym wypadku fatalnej passy drużyny Piasta Gliwice. Po 4 porażkach w lidze i jednej w Pucharze Polski to najlepszy moment na przełamanie.
Mecz: Nieciecza-Arka
Typ: wygrana Niecieczy
kurs: 2,65
Bukmacher: Fortuna
Kolejny mecz na przełamanie passy. Średnio interesuje mnie w tym meczu sytuacja kadrowa obu zespołów-prawdopodobnie obie drużyny przystąpią do spotkania bez większych osłabień. Kolejny , typowy mecz na przełamanie. Arka nie przekonuje mnie swoją grą. Nieciecza da radę z nowym trenerem. Kiedyś muszą zacząć punktować i piąć się w tabeli. Uważam że ten moment nastąpi teraz !
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Lech Poznń 13.10.2017. godz. 20:30 - WYNIK 1:1 ZWROT
Typ: over 2 azjan / Kurs: 1.70 / Buk: 1xbet
Trudno ten mecz ugryź bo już nie raz szlagiery w naszej kolejce okazywały się wielką klapą, ale ten wariant chyba jednak warto zagrać bo kurs dobry. Jaga swoją grą nie zachwyca ale i tak zajmuje wysokie czwarte miejsce, na ten dorobek składa się kilka naprawdę dobrych spotkań ale tez mnóstwo szczęścia, są dla mnie ekipą strasznie nieregularną. Na pewno sporym problem jest stabilność w ataku bo mają szalone mecze ale też takie w którym potrafią marnować sytuację za sytuacją przez co pojawia się nerwowość co powoduje proste błędy w defensywie tak było w starciach z Sandecją 1:3 oraz Piastem 0:1 byli faworytami ale w swych poczynaniach bardzo nieskuteczni. Jaga zresztą u siebie trzeba przyznać nie gra defensywnej, szukają gry piłkę a dziś dodatkowo rywal który trochę tą piłką też będzie grał a wiec będzie więcej szans na kontrę. Ostatnio starcie to też hit z Legią mecz nudny jak flaki z olejem ale to winna mistrza Polski który kompletnie nie ma pomysłu na kreowanie w ofensywie i ten mecz był zamknięty. Tak nie zagra Lech który ma ludzi i pomysł na swoją grę w ataku też tutaj wiele zastrzeżeń do ich gry można mieć ale jest potencjał kadrowy oraz indywidualności które robią różnicę. Odkąd do składu wrócili Gajos oraz Jevtic postęp w grze ofensywnej od razu widać. Ostatnie bezpośrednia starcia to pasmo zwycięstw Jagi które nie przegrała z ekipą z Poznania od 6 spotkań notując tylko jeden remis właśnie przed rokiem tutaj 2:2, i tylko raz na tych sześć spotkań padła tylko jedna bramka.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Mecz: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia
Typ: Termalica
Kurs: 2.3
Bukmacher: LVBet

Termalica pod wodzą nowego trenera zacznie wreszcie wygrywać. Obserwowałem w Kielcach w poprzednim sezonie początki Bartoszka w klubie. Z piłkarzy średniej klasy bardzo wiele wykrzesał. Na polską ligę wystarczyła ambicja, trochę presingu i dobra atmosfera w drużynie. Jeden z jego pierwszych wygranych meczy w Kielcach był z Arką 3:0. Wcześniej była jedynie poprawa gry bez wyników, chociaż porażka 4:2 z Legią byłą już po bardzo dobrej postawie drużyny. Myślę, iż tu będzie pewna jedynka. Wczoraj widziałem w Kielcach na meczu ostatniego przeciwnika Termalici - Wisłę Płock. Drużyna bardzo dobrze prowadzona. Korona miała bardzo dużo szczęścia. Obie bramki podarowane przez bramkarza. Przez większą część meczu Wisła prowadziła grę. Piszę o tym gdyż ostatnim rywalem Termalici była właśnie Wisła Płock. Termalica obserwując statystyki tego meczu zdominowała w Płocku Wisłę, a to naprawdę dobrze grająca drużyna. Inny wynik będzie dla mnie niespodzianką.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Biorąc pod uwagę specyfikę naszych rozgrywek faktycznie można spróbować zagrać w kierunku Piasta ale bez szaleństw.
Piast paczkę na pierwszą ósemkę ma, niestety szczęścia jak dotąd nie mieli a lipy totalnej także nie grali.Piast po 5 biednych kolejkach wygrał dwa mecze z rzędu (Korona i Białystok) jednak ponownie wpadli w ligowy marazm, przerwa na kadrę to dobra okazja by coś tam ułożyć i wbić się ponownie w ligowe rozgrywki.
Sandecja to debiutant ligowy, ich największym sukcesem był tegoroczny awans do ekstraklasy, kolejne triumfy mogą świętować urywając punkty potentatom, tak w pierwszej kolejce urwali punkcik w Poznaniu, zdobyli 3pkt w na Jadze i w Gdańsku, przegrali jednak u siebie z Płockiem u siebie mieli min. remis z Arką, tak więc jak widać różnie to bywa, na bardziej topowych potrafią się spinać, z trochę gorszymi nie ma łatwizny, ich sukces z Lechem Jagą czy Lechią to w dużej mierze efekt ich determinacji i lekceważąca postawa rywala.
Jak dla mnie ekipa z Nowego Sącza jako debiutant osiąga super wyniki, przerwa na kadrę bez rewolucji i raczej w spokoju czekają na to spotkanie (mogą być trochę uśpieni przy rozjuszonym byku)
Piast gra przed własną publicznością, za nimi powinna przemawiać determinacja do osiągnięcia celu, jest to odpowiedni moment na podreperowanie sytuacji w tabeli, wcześniejsze wyniki, czas na poprawę, rywal idealny.Jeśli nie będą popełniać rażących błędów, tracić bramek jak wczoraj WP w Kielcach to komplet powinien zostać w Gliwicach.
Piast-Sandecja
Piast
@2.15
-1 AH Piast @3.5
4Fun
1p Piast -1,5 @9.0
unibet ⛔
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 14.10.2017. godz. 15:30- WYNIK 2:2 ✅
Typ: Piast Gliwice over 1.5 bramki / Kurs: 2.20 / Buk: 1xbet

Piast potrzebowała tej przerwy jak tlenu, bo jak na razie efekt nowej miotły nic nie zmienił i znowu ostatnio było bez punktów. Co do gry to ten pomysł gdzieś od samego początku sezonu jest brakuje trzeba przyznać momentami tylko szczęścia, bo sytuacji naprawdę potrafią sobie sporo tworzyć ale jak się tego nie wykorzystuje to pojawiają się nerwy i koszmarne błędy w defensywie. Te dwa tygodnie przepracowane bardzo dobrze, z wielkim zaangażowaniem jak wspomniałem nad kreowaniem ten zespół dużo pracować wcale nie musi, trzeba być tylko lub aż skutecznym. Jak zapowiada trener Fornalik te aspekty się poprawiły a co do zaangażowania to one będzie dziś bardzo duże bo wiedzą jakie oczekiwania są ze strony kibiców. Fizycznie ten zespól też źle nie wygląda potrafią mieć fragmenty w który dominują. Pomysł w tym zespole jest, zaangażowanie, mocna praca przez te dwa tygodnie jak to nie da efektów z takim rywalem u siebie to raczej już nic te ekipie nie pomoże.
Sandecja Nowy Sącz na pewno mocno zaskakuje w tych starciach z topem o ile w naszej Ekstraklasie takiego terminu można używać, wygrali już z Lechią, Jagiellonią czy remisowali z Lechem oraz rozpędzonym ostatnio Śląskiem ale dla mnie to były mecze gdzie trochę ekipę beniaminka lekceważono a i im taka gra jak najbardziej odpowiadała czyli mur i mocne szybkie kontry takiej gry nie da się grać jakby to powiedzieć z tymi z którymi tak na dobrą sprawę walczą i było to widać w dwóch ostatnich wyjazdach przegrana z Zagłębiem oraz Koroną gdzie nie było za dużo gry do przodu i nie było punktów. Na takie mecze ten zespół musi i wyjdzie trochę odważniej nie może się murować bo później brakuje przy pierwszej straconej bramki trochę pomysłu. Nie tracą za wiele bramek ale po prostu się nie otwierają a widać że ostatnio defensywa coraz mniej pewna. Ja widzę dziś ekipę z Sącza trochę bardziej otwartą a już na pewno podejmującą większe ryzyko w momencie gry będą przegrywać dlatego liczę na mocno zmotywowanego Piasta który będzie to wstanie wykorzystać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
G 693

generalkaman

Użytkownik
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz
Wygrana Piasta
Kurs : 2.21
Bukmacher : Fortuna
Waldemar Fornalik miał dwa tygodnie przerwy na ustawienia swojej nowej drużyny. Myślę, że wykorzystał to odpowiednio i dziś Piast wygra. Dlatego gram to. Gliwiczanie mają na swoim koncie obecnie serię pięciu porażek z rzędu, ich największą bolączką jest zdobywanie bramek. Dziś grając u siebie przeciwko Sandecji jest świetna okazja aby się przełamać. Drużyna z Nowego Sącza też nie prezentowała przed przerwą reprezentacyjną dobrej formy. Dla nich te dwa tygodnie treningów też były potrzebne. Dlaczego zatem idę jednak w stronę gospodarzy? Po pierwsze osoba trenera Fornalika. Ma on doświadczenie w tej lidze, w budowaniu drużyn właśnie takich słabych drużyn które są w trudnej sytuacji. Waldek King potrafi zbudować monolit defensywy, który zabezpieczy tyłu i wypuntkuje z kontry rywali. Po dwóch tygodniach spokojnych treningów pod jego wodzą obstawiam, że dziś zobaczymy innego, lepszego Piasta. Dodatkowo grają u siebie co też jest dodatkowym atutem oraz trochę tak z doświadczenia Polskiej ligi nie da się przegrywać cały czas. W końcu musi przejść przełamanie a dziś jest świetna okazja. Sandecja nie potencjału, w klubie jest duże zamieszanie. W takich warunkach ciężko wykorzystać dwa tygodnie przerwy na dobrą pracę.
Wynik 2:2
Typ : ⛔
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Bruk Bet T. - Arka Gdynia 14.10.2017. godz. 18:00 - WYNIK 1:1 ZWROT
Typ: Bruk Bet T. over 1 azjan bramki / Kurs: 1.64 / Buk: 1xbet
W Niecieczy oglądając dwa ostatnie spotkania widać coraz większą rękę Bartoszka trener którego osobiście bardzo cenię. Widać że ten zespół zmienia się to nie jest tak jak to miało ostatnio miejsce kurczowe trzymanie się taktyki murujemy i może cos tam wpadnie w przodzie. Ten zespół szuka tej gry Bartoszka, czyli agresywnie, wysokim pressingiem i odważnie w ofensywie szczególnie u siebie i jeszcze tej skuteczności i gry w 100% nie ma ale zalążki tego widziałem chociażby walka do końca z Lechią czy to jak po straconej bramce z Płockiem wyszli wysoko otwierając mocno defensywę czyli szukają tej ofensywnej gry. Przez te dwa tygodnie pracy które im na pewno nie zaszkodziły pracowali nad taktyką oraz motoryką czyli pierwszy aspekt to wdrażanie planu gry Bartoszka a drugi czyli aspekty fizyczne które wynikają właśnie z taktyki bo dobre przygotowanie fizyczne to klucz do tego co chce grać Bartoszek.
Arka gra swoje czyli mocna, fizyczna gra czasami nudna ale potrafiąca być po prostu skuteczna to nie oznacza do końca że polotu w ofensywie im nie brakuje. Potrafią solidnie zamknąć się w polu karnym ale dziś tak wiele takiej piłki przynajmniej przez 90 minut to bym się nie spodziewał bo tych punktów trzeba szukać nie tylko w postaci remisów szczególnie z rywalami którzy są niżej, a wiec widzę bardziej otwarty zespół, który potrafi tracić łatwo bramki. Do tego dobrze tych rywalizacji nie wspominają przed rokiem przegrali oba mecz 1:3, oraz 2:0 za czasów pierwszej ligi też mocne dawała im Nieciecza w kość min. dwa razy po 4:2, ogólnie tylko raz udało im się wygrać i raz zremisować
Ten wariant z minimum jedna bramką gospodarzy wydaje mi się bardzo rozsądny grając brzydko, defensywnie za Rumaka ten zespół tylko w jednym meczu nie strzelił bramki udawało się to z Legią, Lechem, Górnikiem, Lechią oraz Zagłębiem czyli co by nie patrzeć na razie gościli mega trudne ekipy.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 14.10.2017. godz. 20:30 - WYNIK 0:2 ⛔
Typ: over 2.5 / Kurs: 2.00 / Buk: 1xbet
Śląsk u siebie gra aż miło patrzeć, co przyciąga kibiców po raz kolejny ma być ich ponad 20 tysięcy a to ciągnie ten zespół do jeszcze ofensywniejsze, skuteczniejszej gry, taką też oglądamy. Wyniki też budują atmosferę a ta tutaj jest naprawdę bardzo dobra. Jak to wygląda w wynikach - u siebie Śląsk stracił punkty tylko z Termalicą remisując 1:1 ale to był ten zespół który dopiero łapał formę, w poprzednich meczach ograli Lechie 3:2, Cracovie 2:1, Legie 2:1 oraz Lecha 2:0 czyli widzimy kto tutaj kompletnie nie dawał rady i to nie były przypadkowe wyniki tylko zasłużone zwycięstwa z naprawdę grą która się wszystkim podobała. Te wszystkie zmiany kadrowe zaczynają odpalać szczególnie mam tu na myśli ofensywę w której zarówno ci dynamiczni gracze świetnie odnajdują się w kontrach ale także w ataku pozycyjnym, Robak im starszy tym skuteczniejszy, Chrapek oraz Riera potrafią naprawdę zagrać takie piłki że aż sam się dziwię na skrzydłach jak wspomniałem jest szybkość i technika. Śląsk to zespół grający otwartą piłkę pozwalają czasami na wiele rywalom w ofensywie ale sami wówczas dają więcej od siebie w ataku i tak też Śląsk dziś widzę.
Wisła to przeciwieństwo trochę Śląska patrząc na wyjazdy bo tracą bramki aż miło, kompletnie te problemy które ciągną się od zeszłego sezonu nie zostały rozwiązane i strzelić bramkę Wiśle to nie jest wielka sztuka. Swoje też robi fakt że ten zespół cały czas się zgrywa wobec takiej ilości nowych graczy nie ma w tym nic dziwnego ale jeśli chodzi o defensywę to tym ustawianiem grają już dłuższy czas i efektów nie widać – 12 bramek straconych to najgorszy wynik w lidze w delegacji tylko w Płocki w beznadziejnym meczu nic nie stracili a tak to Arka, Zagłębie, Górnik, Korona punktowali ich aż miło. Na pewno Wisła w tej kadrze ma ogromne potencjał który w końcu może odpalić na pewno najszybciej poprawa przyjdzie w ofensywie bo tutaj już zalążek naprawdę świetnej gry widzieliśmy nie ma stabilizacji ale ona może przyjść tym bardziej ze lista kontuzjowanych coraz mniejsza a Carlitos w przodzie potrafi robić różnicę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom