>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

13. kolejka LOTTO Ekstraklasy (20.10-23.10.2017)

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zagłębie - Piast
Zagłębie @1,77
fortuna ⛔ tak się kończy jak od 60 min się broni wyniku zamiast dobić przeciwnika, wstyd i bolączka naszej ligi ????
over 2,5 gola @1,8 fortuna ✅
13 kolejka ekstraklasy wystartuje w piątek w Lubinie, nie pokonane w meczach u siebie Zagłebie podejmie outsidera z Gliwic, Piast wciąż pod formą, nie pomogła jak narazie zmiana trenera. Piast pod wodzą Fornalika przegrał 3 mecze i jeden zremisował, natomiast Zagłębie opromienione po ostatnim wygranym meczu na szczycie z Górnikiem, za pewne będzie chciało podtrzymac zwycięską passę u siebie. Atmosfera w Lubinie jest wspaniał, na niedzielnym meczu padł rekord frekwencji, widać, że dobre wyniki zespołu trenera Stokowca przyciągają kibiców. Nie widzę argumentów przemawiających za tym, żeby Piast coś ugrał w piątek na Zagłebiu, chyba, że jedyny to nieprzewidywalnośc naszej ligi, ale na chwilę obecną jest to najsłabszy zespół w Ekstraklasie i w konfrontacji z Zagłebiem, które jest &quot;w gazie&quot; nie wróżę im dobrze. H2H bezpośrednich starć również na korzyść gospodarzy, w Lubinie grali ze sobą 8 razy, 6 wygranych Zagłebia, 1 remis i jedna wygrana Piasta, ale było to 4 lata temu, więc nie biorę tego w ogóle pod uwagę,dodatkowo ostatnie 4 mecze wygrało Zagłebie i liczę na kontynuację tej serii. Uważam, że Piasta stać co najwyżej na honorowe trafienie, a mecz skończy się wynikiem 2:1, 3:1 dla miejscowych, stąd typ na over bramkowy, który powinien zostać pokryty, jest szansa, że nawet przez samych gospodarzy.
Górnik - Korona
Górnik @2,05
fortuna ⛔
over 2,5 gola @1,8 fortuna ✅
Drugie piątkowe starcie, Górnik po porażce w Lubinie wraca na swoje śmieci i na pewno będzie chciał się zrehabilitować za niedzielny mecz, natomiast Korona, która wygrała ostatni mecz przyjedzie do Zabrza, żeby co najmniej nie przegrać. jednak Górnik niesiony dopingiem wypełnionego po brzegi stadionu będzie trudnym przeciwnikiem, uważam, że oba zespoły zagrają ofensywnie i padnie kilka goli, w tym co najmniej 1 więcej dla gospodarzy, myslę, że wynik może być podobny do tego jaki padł w ostatnim meczu w Lubinie, jednak postanowiłem zagrać trochę bezpieczniej, stąd typ &quot;tylko&quot; na over 2,5 gola. H2H bezpośrednich starć nie przemawia za takim typem, ale trzeba zauważyć, że są to mecze zanim Górnik spadł z Ekstraklasy, w tym roku jako beniaminek gra najbardziej radosny futboll w całej lidze, przy tym bardzo skuteczny i efektywny, Korona również po letnich zawirowaniach wokół klubu skazywana przez wielu była na walkę o utrzymanie ,tym czasem radzi sobie całkiem przyzwoicie i powinna bez większych problemów zadomowić się w TOP 8, jednak w piątek liczę na ich potknięcie, swój typ najbardziej opieram na podrażnionej ambicji Górników i chęci rehabilitacji za niedzielną porażkę.
 
pueblos 20

pueblos

Użytkownik
Jak myślicie Wisła - Legia? Jak dla mnie przy obecnej formie obu zespołów i magicznym Carlitosie kurs na Wisłę to spory value szczególnie u siebie. Jedyne co przemawia za Legia to ewentualni parkingowi goście po powrocie z zerem punktów z Krakowa
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Zagłębie - Piast
Zagłębie @ 1.74
over 2.5 gola 1.81
buk: Bah
-19

Zagłębie Lubin pokazało swoją moc w ataku w spotkaniu z Górnikiem. Miedziowi byli zespołem lepszym, a na boisku było widać doświadczenie, które posiadają starsi zawodnicy od młodzieży z Zabrza. Stokowiec będąc kolejny sezon trenerem Zagłębia w końcu pokazuje na co go tak naprawdę stać. Władze zaufały mu i teraz jest tego efekt. Latem do tego klubu sprowadzono kilku kluczowych graczy, którzy teraz się wyróżniają. Mowa oczywiście o Świerczoku, Pawłowskim, Kopaczu czy też nawet o Matuszczyku. W ostatnim spotkaniu dobre zawody rozegrali po bokach Balic oraz Gouldan. Po raz kolejny pobieram ich wygraną, bowiem na dzień dzisiejszy są zespołem, który prezentuje równy i przyzwoity poziom. Tego nie można powiedzieć o zespole gości, którzy po zmianie trenera dalej nie potrafią odnieść zwycięstwa i niewiele zmienili w swojej grze. Wygrane gości na pewno przyjdą, ale nie w spotkaniu z Zagłębiem. Dalej w słabej dyspozycji jest Vassiljev, gdzie przed sezonem były pokładane duże nadzieje wobec tego zawodnika. Przyjezdni bez Jakuba Szmatuły (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę), Gerarda Badii, Sasy Żivca, Konstantina Vassiljeva (urazy) oraz Urosa Koruna (pauza za żółte kartki). Znaki zapytania stoją przy nazwiskach Patryka Dziczka, Aleksandra Sedlara i Martina Bukaty. Fornalik musi działać cuda, bo jeszcze się okaże, że jego przygoda z Piastem szybko się zakończy. Zagłębie powinno wygrać to spotkanie o ile nie zlekceważy swojego słabszego przeciwnika.

20:30 Górnik Zabrze - Korona
Górnik Zabrze @ 2.00
BTS @ 1.68
buk: bah
-32

Czy Górnik przegrał pechowo w Lubinie?. Myślę, że nie, ale na pewno zabrakło postawienia kropki na &#39;&#39;i&#39;&#39; ze strony Zabrzan. Cieszy na pewno fakt, że Górnicy dalej strzelają gole ze stałych fragmentów gry. To jest ich najmocniejsza strona ofensywna, bowiem dawno nie widziałem tak mocnych i precyzyjnych rzutów wolnych wykonywanych przez Kurzawę. Słabo wypadała obrona, a Górnik po błędzie Wieteski mógł w Lubinie przegrywać od pierwszej minuty, lecz swojej szansy nie wykorzystał Świerczok. W Zabrzu trochę zablokował się nam Angulo, który ma coraz mniej okazji do strzelenia gola, a sam nie potrafi sobie za dużo wypracować. Słabo wypada Wolsztyński, któremu przydał by się również odpoczynek. Myślę, że Brosz wróci do zwycięskiego składu i dziś na prawej obronie znowu zobaczymy Ambrosiewicza. W tym spotkaniu nie będzie mógł zagrać Suarez, a więc w jego miejsce powinien wskoczyć wysoki Szeweluchin. Korona podobnie jak Górnik jest mocna w spotkaniach domowych. Na wyjeździe niestety wygląda to trochę gorzej, ale to dalej mocny i solidny zespół. Korona do Zabrza przyjedzie trochę osłabiona, bowiem nie zagrają Michał Gardawski, Nabil Aankour i Ken Kallaste. W Zabrzu po raz kolejny spodziewany jest komplet widzów, i jak widać apetyt na mecze jest tam ogromny. Myślę, że Górnik po ostatniej porażce i niezłym meczu szybko się otrząśnie. Gości są jedną z najsłabszych drużyn grających na wyjeździe i jestem zdania, że gospodarze będą w stanie to wykorzystać. Kolejnym typem jest BTS, a to dlatego, że obie drużyny mają cały czas problemy w defensywie, dlatego w tym spotkaniu powinny również paść bramki po obu stronach.​
 
K 169

kameneq

:)
Data i godzina : 20.10.2017 godz 20:30
Dyscyplina : Piłka nożna
Rozgrywki : Polska Ekstraklasa
bukmacher ▶ : eFortuna

Górnik Zabrze vs Korona Kielce
----------------------------------------------------------------------------

Idealne piątkowe spotkanie do sprawienia psikusa dla większości typerów. Wszędzie gdzie się spotkałem, bądź dyskutowałem o typach, każdy idzie w stronę Żaboli - grają u siebie + kurs powyżej 2.00 i na tym analiza się kończy. To spotkanie wcale dla zabrzan nie będzie takie proste jak się na papierze wydaję. Na Śląsk przyjeżdża Korona Kielce - ekipa bardzo charakterna, zmotywowana i grająca w ostatnim czasie ciekawą piłkę. Oczywiście mankamentem gości jest gra na wyjazdach, gdzie radzą sobie średnio, tak dziś przy pełnych trybunach na Górniku mogą sprawić niespodziankę. Nie mówię, że Korona to spotkanie wygra, jednak jest drużyną bardzo nie wygodną i według mnie powalczy o remis, a spotkanie będzie nudne jak flaki z olejem :cool: Dlatego też w tym meczu idę w kierunku remisu oraz underów. Bardzo możliwy dokładny wynik 0:0 bądź 1:1
Chciałbym wieczorem otworzyć zimne piwko i pooglądać dobry mecz, jednak to spotkanie zapowiada się na sporą kalkulację, szanowanie piłki oraz grę defensywną. Szykuje się typowe widowisko ekstraklasowe, czyli przerzucanie piłki od jednego pola karnego do drugiego....
TYP ▶ : Remis @3.25 ✅
TYP ▶ : under 1.5 @3.65 ⛔
 
misiu 193

misiu

Użytkownik
Ja tak jak większość idę w stronę Zagłębia. Dobrą pakę stworzył trener Stokowiec. Grają z najsłabszą drużyną ligi,czyli Piastem. Nie pomogła nowa miotła w postaci Waldka Kinga. Osłabienia w Zagłębiu to tylko stare kontuzje m.in Dziwnie i Starzyński.W formie jest Świerczok o którym się mówi już w kontekście repry nawet. W Piaście nie zagra Szmatuła,Korun,Bukata,Vassiljev.
Mój typ: Świerczok strzeli i jego drużyna wygra 3,75 STS
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Idealne piątkowe spotkanie do sprawienia psikusa dla większości typerów
Trochę racji masz, bo Górnik to jednak beniaminek, a Korona zespół z charakterem. Kluczem będzie gra w defensywie Górnika, bo z przodu coś raczej wcisną. Z tym może być różnie.
Górnik cieszy się dużą sympatią, bo gra fajną piłkę, nie to co Legia czy Lechia, które powodują ból zębów, a oglądanie tych drużyn może być przyczyną wielu groźnych chorób. Stąd typy na Górnika.
Ja myślę, że Zabrzanie są u siebi groźni, mają sporo atutów, znakomitą publiczność i to da im skromne jednobramkowe zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (piątek 18:00)
Typ: Zagłębie Lubin ⛔
Kurs: 1.82 (fortuna)
Chciałbym wierzyć, że ten mecz będzie wyrównany z obu stron lecz nie mogę. Zagłębie dziś po raz kolejny u siebie zagra z osłabionym Piastem. Świetny mecz mogliśmy oglądać w niedzielne popołudnie, świetnie zagrał Świerczok oraz Pawłowski. I tak sądzę, że był to efekt gości, Zagłębie się zmobilizowało i wygrało ten mecz choć Górnik popełniał mnóstwo błędów. Trzeba także dodać, że znów Górnik wówczas strzelił swojego gola firmowego z rożnego. Za wielki plus Zagłębia uważam atakowanie bramki Górnika dużą liczbą zawodników, ta druga bramka w meczu Świerczoka była na to przykładem.
Goście przyjeżdżają jeszcze bez swoich &quot;gwiazd&quot;. Vassiljev, Badia oraz Zivec mają urazy. Do końca nie wiadomo co z Bukatą, Szmatuła i Korun pauzują. Ostatni mecz z Sandecją był zarazem pechowy i szczęśliwy. Kompletnie nie wiem jak Jankowski gra taki piach - powinien strzelić na 2-0 i byłby spokój. Remis uratowany przez Maka w ostatnich sekundach na pewno poprawił trochę mentalność zawodników jednak wydaje się do dzisiaj. Chcę tutaj pochwalić jednego z zawodników Piasta - Valencie. Ma smykałkę do dryblingów, kilka razy fajnie pograł z kolegami, szybka noga i w pamięci jak wyszedł (dla mnie 100%) sam na sam z boku pola karnego i chyba uderzył w środek bramki zamiast po dalekim słupku. Na pewno Piast tworzył sobie sytuacje, ale druga sprawa to ich wykorzystywanie.
Po meczu: ZL kolejny raz frajersko tracą punkty, mogli już odskoczyć na 5/7 punktów a tak wolą być w peletonie. Brawo Valencia.
Górnik Zabrze - Korona Kielce (piątek 20:30)
Typ: Górnik Zabrze/+1,5 gola w meczu ⛔
Kurs: 2.74
Nie wiem skąd taki wysoki kurs na gospodarzy (nawet bez +1,5 gola w meczu). Wiadomo, że pauzuje środkowy obrońca Suarez, dodatkowo nadal kontuzjowany jest dotychczasowy zmiennik Rafał Wolsztyński. Po raz kolejny na trybunach ponad 20 000 kibiców, również kibice gości pojawią się na stadionie. Nic tylko czekać na dobry mecz z obu stron. Bywają takie momenty gdy drużyna dobrze zaczyna, później łapie zadyszke i spisuje się nieco gorzej. Czy można powiedzieć to o Górniku? Myślę, że nie. Patrząc na ostatnie 5 spotkań to 10 punktów i współliderowanie pod tym względem. Igor Angulo bardzo zawiódł w Lubinie. Praktycznie żadnej sytuacji nie stworzyli mu koledzy, on sam czasami zamiast być w polu karnym to latał gdzieś po skrzydłach. Póki co drużyna trenera Brosza grał 2 razy w piątek i raz wygrała i raz zremisowała. Śląsk ostatni raz zabrał punkty na stadionie Zabrzan, ale umówmy się - grali świetne spotkanie.
Korona wygrała mecz, który nie powinna wygrać. Wisła Płock zagrała dobrą pierwszą połówkę (powinny być z dwie bramki na ich koncie) ale Kiełpin postanowił pomóc Koroniarzom. Kto zasługuje na pochwałę po ostatnich występach? Oczywiście Gostomski - on ratuje w kluczowych momentach spotkania Korony, póki co jest pewnym zawodnikiem, dodajmy może jeszcze środek pola Korony. Żubrowski i Możdżeń kontra Żurkowski i Matuszek. Korona na Pogoni zagrała mądrze przez co ugrali punkt. Co by nie mówić ze słabą Pogonią. Górnika wygrał u nich 2-1. Dziś na pewno spotkają się dwie drużyny które grają miłą piłkę dla oka. Jeszcze jedna statystyka Korony. 5 spotkań i tylko 3 punkty na wyjazdach. Słabo, bardzo słabo to wygląda. A dziś spotkanie z liderem bramek u siebie (14). Po stronie gości zabraknie Aankoura (pauza do końca sezonu i Gardawskiego).
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Zabrzanie grają fajną prostą piłkę podobnie jak zresztą Korona, także zaważą tutaj detale.Górnik w ostatnich latach ma problem z Koroną 3 mecze w Zabrzu 0-2-1.Kolejna kwestia ostatniej wygranej Korony u siebie?No gdyby drużyna z Płocka miała przynajmniej poprawny celownik do przerwy mogli strzelić spokojnie 2, 3 bramki będąc wyraźnie lepszym zespołem, dostali natomiast gola do przerwy, tak więc dyspozycja Korony też jest dzisiaj zagadką.Górnik gra nadspodziewanie dobrze i też w jakimś momencie to się skończy.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Trochę racji masz, bo Górnik to jednak beniaminek, a Korona zespół z charakterem. Kluczem będzie gra w defensywie Górnika, bo z przodu coś raczej wcisną. Z tym może być różnie.
Górnik cieszy się dużą sympatią, bo gra fajną piłkę, nie to co Legia czy Lechia, które powodują ból zębów, a oglądanie tych drużyn może być przyczyną wielu groźnych chorób. Stąd typy na Górnika.
Ja myślę, że Zabrzanie są u siebi groźni, mają sporo atutów, znakomitą publiczność i to da im skromne jednobramkowe zwycięstwo.
Jednym z głównych powodów dla których Górnik tak gra jest brak presji na piłkarzach. Oni mogą ,a nie muszą. Ale to kwestia czasu gdy to się skończy. Jak zobaczą że mogą osiągnąć dobry wynik w tym sezonie to zaczną grać jak większość drużyn. Byle coś strzelić i dowieźć to do końca, a to mało kiedy się udaje.
 
L 44

lukaszlbn

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (piątek 18:00)
Typ: remis
Kurs: 3,95 (forbet) ✅
To będzie czwarty mecz Fornalika w Piaście(w Ekstraklasie), więc wypadałoby zdobyć jakiś punkt na wyjeździe. Ostatni mecz u siebie z Arką zdołali wyciągnąć na remis w ostatnich sekundach, więc jest jakiś prognostyk lepszej formy, zresztą poprzedni mecz wyjazdowy z również faworyzowanym Górnikiem przegrali raczej pechowo. Co do Zagłębia, to nie zgodzę się, że z Górnikiem byli zespołem lepszym, praktycznie większość meczu to ataki zabrzan, gdyby nie VAR to Górnik by tego nie przegrał, Zagłębie w drugiej połowie próbowało jedynie wychodzić z kontrami, z których jedna zakończyła się golem na 3:1, co na pewno podłamało zabrzan, a mimo tego zdołali odpowiedzieć bramką kontaktową - moim zdaniem Zagłębie w poprzedniej kolejce miało sporo szczęścia, a jak mawiają piłkarscy klasycy &quot;suma szczęścia równa się zero&quot;, więc to szczęście powinno się teraz od nich odwrócić.
Górnik Zabrze - Korona Kielce (piątek 20:30)
Typ: Górnik Zabrze
Kurs: 2,30 (forbet) ⛔
Liczę na Górnika, po raczej pechowej porażce w Lubinie(VAR) wypadałoby wygrać z Koroną, zwłaszcza że dzięki trzem punktom Górnik prawdopodobnie powróciłby na pozycje lidera. Nie wierzę w ewentualną serię Korony czterech meczów bez porażki, do tej pory w tym sezonie zatrzymywali się na maksymalnie trzech spotkaniach.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Typ: Wygrana Zagłębia/Poniżej 3,5 bramki⛔100 A było tak bliziutko...
Kurs: 2,28
Bukmacher: Fortuna
Zagłębie prezentuje się ostatnio dosyć dobrze, widać było lekki kryzys,
który chyba powoli się kończy. W meczach w Lubinie drużynie idzie świetnie.
Piast, co tu dużo mówić zamyka tabelę Ekstraklasy,
jego obecna forma to zdobyty 1 punkt w ostatnich 5 meczach ligowych,
ale ostatni mecz z Sandecją daje odrobinę nadziei, na to że
praca Waldemara Fornalika zaczyna przynosić efekty.
Jak już wspomniałem zespół z Lubina u siebie gra świetnie bilans 5-1-0,
bramki 13:4 i aż połowa meczów zakończona zdobyczą trzech bramek.
Zespół z Gliwic statystycznie prezentuje odwrotność swojego rywala,
dodatkowo występ kilku graczy z podstawowego skład,
którzy grali w ostatnim meczu może dziś nie zagrać.
Gospodarze po ostatnim meczu z Górnikiem w mojej opinii
zwiększą nacisk na obronę, bo dali rywalowi trochę za dużo miejsca,
co przy słabej formie strzeleckiej rywala zwiększa szansę,
że dziś nie zobaczymy aż tylu bramek, co z zespołem z Zabrza.
Goście aby osiągnąć korzystny wynik muszą ustawić podwójne zasieki,
jeśli dadzą się rozpędzić podopiecznym Piotra Stokowca,
to nawet dwie zdobyte bramki niczego nie dadzą,
więc defensywa będzie tutaj szczególnie istotna.
Ostatnie spotkanie obu trenerów miało miejsce również tu gdzie dziś,
wtedy Waldemar Fornalik prowadził Ruch Chorzów i pokonał Zagłębie
Piotra Stokowca 1:0, myślę że obaj będą czerpać doświadczenia z tamtego meczu.
Dzisiejszy mecz może być podobny do ostatniego meczu ligowego z Sandecją lub bardziej
do meczu Pucharu Polski Zagłębia z Jagiellonią, rozgrywanym również w Lubinie.
Gospodarze objęli prowadzenie, potem podwyższyli i przy stanie 2:0,
w końcówce meczu gdy już wszystko było właściwie rozstrzygnięte
goście zaskoczyli strzałem z rzutu wolnego bramkarza Zagłębia, zdobywając
honorowe trafienie.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 Kolejny pech... 91 min i bramka na 2:2
Zagłębie 1,63
Zagłębie strz. +1,5 1,66
Jeszcze dziś przed południem można było łapać bardzo fajny kurs na Zagłębie 1,90 teraz już troszkę spadł no ale nie ma się czemu dziwić, Zagłębie murowany faworyt - Tak się przynajmniej wydaje na pierwszy rzut oka.
W świetnej formie jest cały zespół gospodarzy a szczególnie J. Świerczok, który puka do kadry Nawałki jeśli dalej tak będzie świetnie grał. U siebie niepokonani - Na 6 spotkań 5 zwycięstwo i remis.
Jeśli chodzi o gości to niewiele dobrego można powiedzieć, zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem 9 punktów a ich forma to 5 porażek i remis - czyli kiepska. Dodatkowo w dalszym ciągu kontuzjowani są K. Vassiljev, G. Badia i M. Bukata - zwłaszcza pierwsza dwójka to jest spore osłabienie zespołu.
Czysto sportowo nie widzę innej opcji aniżeli 3 punkty, które zostaną w Lubinie, tylko katastrofa zabierze im te ważne punkty ale wiadomo.... Jest to tylko sport i wszystko jest możliwe.
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3 A co to się stanęło....?
Górnik i obie strzela
3,85
Na drugie spotkanie ryzykuję jeszcze bardziej, stawiam wygrają Górnika i to, że obie drużyny strzelą po golu.
Górnik to jedna z rewelacji tego sezonu, zajmują Oni 2 miejsce (ale mają tyle samo punktów co lider) i u siebie są także niepokonani jeszcze - 4 zwycięstwa i 2 remisy.
W każdym meczu u siebie Górnik strzelał gola natomiast w 4 meczach te bramki tracił. Jest to najbardziej overowa drużyna w naszej lidze.
Korona również jest bardzo wysoko w tabeli - 7 miejsce ale... Korona u siebie a Korona na wyjeździe to tak jakby 2 inne zespoły i właśnie dlatego typuję, że Korona na wyjeździe ponownie przegra. Co mnie martwi to to, że Korona póki co strzeliła tylko 1 gola na wyjeździe. Jednak ja liczę, że Korona rozegra otwarty mecz z Górnikiem i strzeli tego gola.
Myślę, że będzie 2/3:1.​
Kursy z eFortuna
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
powyżej 2,5 goli @ 1,9 ✅
STS
powyżej 9,5 celnych strzałów @ 1,8 ⛔
Totolotek
W zasadzie o tym meczu już praktycznie wszystko napisano więc nie ma co się po raz kolejny powtarzać. Z nieobecnych z powodu kontuzji pomocników Piasta można byłoby złożyć całą drugą linię w niejednej drużynie. Do tego doszły jeszcze pauzy za kartki Szmatuły czy Koruna.
Co do typu na bramki to nie wierzę, że z Rusovem na bramce goście zachowają czyste konto. Jak obroni coś efektownie to za chwilę niepotrzebnie wyjdzie z bramki albo coś podobnego wywinie. Dodatkowo z bloku defensywnego jak wspomniałem wcześniej wypadł jeszcze Korun.
Przy aktualnej formie Świerczoka jak i całej drużyny gospodarzy bramki powinny być tylko kwestią czasu. Piast też powinien coś ustrzelić bo sytuacji stwarzają sobie naprawdę sporo ale odpowiedzialni za ich wykańczanie na razie marnują seryjnie te setki czy nawet dwusetki jak chociażby Jankowski w ostatnim meczu z Sandecją.
Typ na ilość strzałów grany czysto pod statystyki obu drużyn. Zarówno Zagłębie jak i Piast sporo tych sytuacji stwarzają i oddają przy tym dużą ilość strzałów na bramkę. Różnica taka, że gospodarze kończą to bramkami z czym wielki problem mają goście.
I tak Zagłębie do tej pory oddaje średnio 13 strzałów na mecz (śr 4,92 celnych), Piast z kolei średnio 13,42 uderzeń na mecz z czego średnio 4,25 to strzał w światło bramki.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Górnik Zabrze vs Korona Kielce 3:3
Górnik &amp; Over 2.5 @ 3.05 ⛔
forbet

A ja wchodzę trochę odważniej jeśli chodzi o to spotkanie. Górnik faworytem, Górnik gra ofensywnie, Górnik sporo strzela, zwłaszcza u siebie, dużo okazji i prostopadłych piłek, które akurat na obronę Korony powinny być doskonałym sposobem.
To, że Górnik potrafi strzelać, wiadomo nie od dziś, doskonałym przykładem są 2 bramki na wyjeździe z Zagłębiem, które to jest 2 najlepszę obroną w Ekstaklasie. Dla mnie Górnik to wygra, chociaż wiadomo to tylko Ekstraklasa ;).
Kto nie zagra?
Górnik - Suarez, R. Wolsztyński
Korona - Aankour, Gardawski, Kallaste.
Początkowo, chciałem zaryzykować nawet wyższą linię tj over 3.5, jednak sam nie wiem jak będzie wyglądać gra Korony, jeśli zamurują się totalnie, być może Górnik będzie się męczył, natomiast jeśli uda się szybko zdobyć bramkę, to po tym jak Korona się odsłoni, może być już tylko lepiej i więcej bramek. Jak będzie zobaczymy, sam trener Korony mówi o defensywnym ustawieniu, dlatego może to być pocżatkowo bicie głową w mur.
przewidywane składy: wg sportowe fakty
Górnik Zabrze:
Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Michał Koj, Maciej Ambrosiewicz - Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński.
Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Elhadji Pape Diaw, Krystian Miś - Marcin Cebula, Jakub Żubrowski, Goran Cvijanović, Mateusz Możdżeń, Elia Soriano - Jacek Kiełb.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Górnik Zabrze - Korona Kielce
Typ: Obie drużyna strzelą bramkę✅65 Co za mecz!
Kurs: 1,65
Bukmacher: STS

Patrząc na formę to oba zespoły znajdują się tym samym miejscu,
czyli zdobyte po 10 punktów w ostatnich 5 meczach,
ale jak wgłębimy się w szczegóły to widać różnicę.
Górnik potrafi zdobywać je u siebie jak i na wyjeździe,
Korona 9 z 10 zdobyła w meczach rozgrywanych w Kielcach.
Porównując formę strzelecką zdecydowanie lepiej wypada zespół z Zabrza.
Średnia za cały sezon 2 bramki w meczu, wszystkie mecze ze zdobyczą bramkową,
aż 67% zakończone zdobyczą powyżej 1,5 bramki, u siebie jeszcze lepiej.
Zespół z Kielc wypada tu zupełnie inaczej, prezentuje całkiem różne oblicza.
W meczach u siebie gra niczym Górnik, ale na wyjazdach a dziś ma to miejsce
to zupełnie inna bajka tylko jedna zdobyta bramka i to jeszcze w lipcu.
Od ponad 360 minut podopieczni Gina Lettieriego nie zdobyli bramki na wyjeździe,
była ku temu świetna okazja z Lechem, ale Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego.
Defensywy, tutaj lepiej wypada Korona, dwukrotnie częściej udało się jej nie stracić bramki,
ale w starciu z zabrzańskim walcem są małe szanse na podtrzymanie serii dwóch meczów bez straty gola.
Górnik dużo zdobywa, ale też sporo traci, gdyby nie świetna dyspozycja strzelecka
to byłby teraz gdzieś na poziomie Cracovii/Lechii. Dzisiaj w zespole gospodarzy nie zagra Dani Suarez,
co wyraźnie osłabia formację obronną. Jest on ważnym graczem w tej formacji.
Do tej pory zagrał niemal komplet w lidze. W czasie jego obecności na boisku bilans bramkowy drużyny wynosi +10 bramek. Gdy się złoży to wszystko do kupy to widać, że można się spodziewać BTSu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Korona Kielce 20.10.2017. godz. 20:30 - WYNIK 3:3 ✅
Typ: over 3.5 / Kurs: 3.00 / Buk: fortuna
Górnik nic nie zmienił w swojej grze po przerwie reprezentacyjny, znowu oglądaliśmy mnóstwo otwartej piłki, skuteczności i po prostu akcji pod jedną i druga bramką, ostatecznie zakończyło się to zwycięstwem Zagłębia 3:2 i stratą lidera przez beniaminka, którego będą chcieli dziś odzyskać. Tak jak wspomniałem Górnik nie zagra niczego nowego, będzie agresywny, wysoko ustawiony i jak zwykle bardzo szybko wyprowadzający piłkę z linia obrony. U siebie ta ekipa w 6 spotkaniach zdobyła 14 bramek i to z rywalami których umiejętności defensywne wyżej cenię niż w ekipie z Kielc. To o czym trzeba tutaj też wspomnieć to na pewno beniaminek tak świetnie jak w ataku nie wygląda w defensywie pozwalają rywalom na wiele, zostawiają przestrzenie i potrafią się mocno odkrywać, ale to wszystko pokłosie tego że ich ciągnie do ofensywy i to lubią grać. Kolejna mega istotna sprawa to Korona jest agresywną ekipą a z tego chleba będą wolne a nie skuteczniejsze ekipy w naszej lidze jeśli chodzi ostałe fragmenty gry mają to świetnie opanowane. Korona jak zwykle w domu punktuje i sprawa trudności każdemu rywalowi, wyjazdy to ich zmora do tej pory bez zwycięstwa, może tych bramek dużo nie stracili ale zdecydowanie powinni bo to też zespół który nie zamyka się w swoim polu karnym, szukają gry piłką a dziś mocno powinni czuć się w kontrze i mieć do tego miejsce a to najważniejsze. Po prostu Górnik będzie grał swoje a oni w takiej grze tworzą otwarte mecze kończące się bramkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Górnik Zabrze - Korona Kielce
powyżej 30,5 fauli @ 1,7 ⛔
Totolotek
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,9 ⛔
STS
Myślę, że Górnik będzie miał dzisiaj ciężką przeprawę z Koroną. Jak już wspomniał ktoś wcześniej gdy gospodarze grali bez presji na tzw. &quot;fantazji&quot; to wyniki był znakomite. Im będzie ciążyła na piłkarzach większa presja ze strony kibiców tym o dobre wyniki będzie coraz trudniej. Zespół oparty jest w większości na młodych zawodnikach, którzy prędzej czy później zaliczą spadek formy. Już nawet Angulo tak nie błyszczy jak w pierwszych kolejkach. W trzech ostatnich spotkaniach strzelił tylko 1 bramkę i to z rzutu karnego, na który w teatralny sposób nabrał sędziego.
Korona zapewne postawi gospodarzom twarde warunki i spodziewam się, że dzisiaj zobaczymy brzydki mecz ze sporą ilością walki w środkowej strefie boiska. Zarówno gospodarze jak i goście nie należą do drużyn grających zbyt czysto. Górnik do tej pory 190 fauli (śr.15,8), Korona 175 fauli (śr. 14,58).
Sędziuje Tomasz Kwiatkowski, który w tym sezonie pokazał 45 żk co daje mu średnią 4,5 na mecz. Powinien mieć dzisiaj sporo pracy i nieraz sięgnąć do kieszonki po kartonik. Co prawda piłkarze Korony w tym sezonie z kartkami nie szaleją bo do tej pory zobaczyli tylko 21 kartek przy 30 Górnika ale wierzę, że dzisiaj swoje statystyki mocno poprawią.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dubel:
15:30 Sandecja - Cracovia 2X @ 1.53
18:00 Pogoń - Termalica 2X @ 1.81
AKO: 2.77
buk: bah
+177
Trochę nie rozumiem tak wysokich kursów na Cracovię i Termalicę. Pasy w ostatniej kolejce pewnie wygrały z Pogonią 3:0 i dzięki tej wygranej mogą przyjść w końcu lepsze czasy dla zespołu z Krakowa. Jak pisałem w poniedziałek, Probierz w końcu ma do dyspozycji coraz to więcej zawodników, którzy wracają po kontuzjach i od razu widać tego efekt. Jednak czy wygrana z Pogonią była przypadkowa pokaże to spotkanie z nieobliczalną Sandecją. Gospodarze w tym sezonie przypominają mi trochę Termalicę z pierwszego sezonu w ekstraklasie. Ten zespół walczy i swoją walecznością uzbierał już trochę punktów. Gospodarze w bramce mają nieobliczalnego Gliwę, który już wielokrotnie ratował swój zespół od utraty gola. I to jest jeden z najsilniejszych punktów zespołu Sandecji. Jestem jednak zdania, że Cracovię stać na wywiezie przynajmniej jednego punktu. W spotkaniu z Pogonią pokazali swoją siłę i mam nadzieje, że teraz będzie podobnie.
Podobnie jest w spotkaniu Pogoni z Termalicą. Gospodarze są daleko od swojej idealnej formy. Kibice mają już dość tak słabych wyników. Myślę, że kolejna porażka może doprowadzić, że grunt pod nogami Skorży zacznie się palić. Termalica to bardzo nie wygodny rywal i przekonali się o tym choćby piłkarze Lechii czy Śląska. Goście jednak po przyjściu trenera Bartoszka nie odżyli, a zespół dalej ma problem ze zdobywanie bramek i jakichkolwiek punktów. Na wyjeździe nie wygrali od siedmiu spotkań, ale mecz Pogonią może to zmienić. Oba zespoły prezentują obecnie podobny i słaby poziom, i jestem zdania, że Termalica podobnie jak Cracovia jest w stanie wywieźć przynajmniej jeden punkt z boiska rywala.

 
Otrzymane punkty reputacji: +10
L 44

lukaszlbn

Użytkownik
Sandecja - Cracovia (sobota 15:30)
Typ: Cracovia
Kurs: 3,05 (forBet) ⛔ (Cracovia, mimo że prowadziła przez niemal cały mecz, była znowu beznadziejna)
Cracovia ostatnio wreszcie wygrała, ale wysoki wynik z Pogonią jest mylący, bo grali beznadziejnie jak zawsze, to Pogoń była lepsza piłkarsko, ale tym razem to Cracovia była skuteczna i miała sporo szczęścia. Stawiam na Cracovię, bo trzeba pamiętać, że ich wszystkie dotychczasowe wyjazdowe porażki miały miejsce z lepszymi drużynami, które są również mocne u siebie(Wisła K., Korona, Legia, Śląsk), a tym razem mierzą się z drużyną na swoim poziomie, która na dodatek nie w pełni może korzystać z atutu własnego boiska, bo mecz &quot;u siebie&quot; w Niecieczy to nie to samo co u siebie w Nowym Sączu.
Pogoń - Termalica (sobota 18:00)⛔
Typ: Pogoń
Kurs: 1,85 (Fortuna)
Mecz na dnie tabeli, w którym spotyka się Pogoń, która u siebie jeszcze nie wygrała, z Termalicą, która dotąd nie wygrała na wyjeździe, czyli idealna okazja do przełamania się którejś z drużyn. Moim zdaniem większe szanse na przełamanie ma Pogoń, która w poprzedniej kolejce zdominowała Cracovię(beznadziejny wynik to osobna kwestia), u Portowców chwilami naprawdę było widać piłkarską jakość. Poprzednie dwa mecze u siebie to porażka z Górnikiem(raczej pechowa-niewykorzystany karny) oraz remis z Koroną, więc pora na zwycięstwo, bo jeśli nie z Termalicą to z kim? Jest jeszcze gorący stołek trenera Skorży - kolejna strata punktów u siebie to byłoby już za wiele. Dla Pogoni to też idealna okazja, żeby opuścić strefę spadkową, remis nic w tabeli nie zmieni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom