>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

15. kolejka LOTTO Ekstraklasy (09.11-11.11.2018)

Status
Zamknięty.
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
powyżej 9,5 rożnych @ 1,7 ⛔
forBet
Trudne spotkanie do typowania. Pogoń po 4 zwycięstwach w 5 spotkaniach wskoczyła na 8 miejsce i zrobi wszystko aby pozostać w tej górnej połówce tabeli. Legia może nie wygrywa seryjnie ale też nie przegrywa ostatnio spotkań i ma tylko 2 pkt straty do lidera Lechii Gdańsk.
Jedynie co wymyśliłem na ten mecz to rzuty rożne. Gospodarze w tym sezonie nabijają sporo rożnych i plasują się na pierwszym miejscu razem z ekipą z Gliwic mając na koncie 87 (śr 6,2) rożnych. Legia też nie najgorzej bo 70 (śr 5,0). Mecz powinien być prowadzony w szybkim tempie, akcje powinny przenosić się z pod jednej bramki pod drugą stąd rożne powinny się pojawić.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Wisła Płock -:- Zagłębie Sosnowiec
powyżej 2.5 gola @ 1.73
Unibet

Obie drużyny po zmianie trenerów od razu zaczęły to lepiej się sprawować w naszej ekstraklasie. Wisła jak i Zagłębie zaczęli grać bardziej ofensywie co sprawiło, że w końcu zaczęły padać bramki. Niestety obie drużyny mają spory problem jeśli chodzi o grę w defensywie. Obie drużyny zaraz obok Miedzi są najsłabszymi zespołami w tej formacji przez co tracą bardzo dużą ilość goli. Grę w obronie ciężko poprawić przez parę dni, dlatego widzę to over bramkowy. Obie drużyny spisują się nie nagannie w grze ofensywnej, a co najważniejsze w każdym spotkaniu strzelają minimum jedną bramkę. Patrząc na składy to w obu ekipach nie ma większych braków. Płocczanie oczywiście bez Mateusza Szwocha, Riccardo Gryma, Alana Urygi, Jakuba Łukowskiego (kontuzje), ale również Adama Dźwigały (pauza za czerwoną kartkę) czy Patryka Stępińskiego (pauza za żółte kartki). W przypadku beniaminka zabraknie Piotra Polczaka (pauza za żółte kartki), Martina Pribuli czy Tomasza Nowaka. Tak jak wspomniałem powyżej, jeśli skuteczność tutaj nie zawiedzie, to w Płocku możemy spodziewać się gradu goli.

18:00 Lechia Gdańsk -:- Cracovia Kraków
Lechia @ 1.85
Unibet

Czy Lechia jest w stanie utrzymać dalej tak dobrą passę?. Myślę, że tak. Gospodarze pomimo skromnej wygranej nad Lechem nie sprawiali wrażenia aby wynik 0:1 był dla nich zagrożeniem. W tamtym spotkaniu mieli wszystko pod kontrolą. W bardzo dobrej dyspozycji są Haraslin, Paixao, Wolski czy Kubicki. Ten zespół na prawdę chce się oglądać, a trener Stokowiec pokazuje, że w szatni panuje bardzo dobra atmosfera co przekłada się na korzystne wyniki. Cracovia złapała wiatru w żagle i w ostatnich trzech spotkaniach zdobyła siedem punktów. W ostatniej kolejce nie potrafili u siebie pokonać Miedzi, choć wyraźnie byli zespołem przeważającym i lepszym. Jestem zdania, że dzisiaj dobra passa Pasów się zakończy. Lechia ma więcej argumentów czysto piłkarskich, a ostatnio dobre wyniki tylko napędzają tą drużynę jeszcze bardziej aby się umocnić na pozycji lidera. Biało-zieloni tradycyjnie bez Milosa Krasicia, Grzegorza Wojtkowiaka czy Sławomira Peszki (rezerwy). Możliwe, że nie wystąpi też Patryk Lipski (drobny uraz). Po stronie &quot;Pasów&quot; wykluczony z gry jest Gerard Oliva (kontuzja). Odpoczną jeszcze Daniel Pik i Milan Dimun. Na 99 procent do dyspozycji trenera będą za to Javi Hernandez i Airam Cabrera.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec
Typ: Zagłębie Sosnowiec over 1,5
Kurs: 2,95 w PZBUK
Wynik: 2:0 ⛔

Zagłębie Sosnowiec = over. Taka zasada w większości ich meczów przyświeca mi w odniesieniu do bukmacherki. Obrońcy bardzo starają się, żeby gracz nie musiał do ostatnich chwil drżeć o swój kupon, ale ja dzisiaj patrzę na ten mecz w kontekście ofensywy gości. Mimo straty mnóstwa bramek, swoje też już strzelili. Większość z tych bramek to gole w Sosnowcu, ale wyjazdy nie kończyły się bez bramek z ich strony poza tym do Poznania na początku sezonu. W pozostałych sześciu meczach wyjazdowych 4x strzelali jedną i 2x dwie bramki. Zagłębie ma przede wszystkim potencjał w ofensywie - Sanogo, Cristovao, na skrzydłach Pawłowski, czy Wrzesiński dają radę. Myślę, że warto spróbować dziś bramki Zagłębia, bo kurs jest piękny na to zdarzenie. Wiadomo, że Zagłębie punktowo najsłabiej wypada na wyjazdach, ale bramki strzelać potrafi. Z drugiej strony Wisła Płock zamyka stawkę w meczach u siebie. Bramki padną pewnie z obu stron, ale obok takiego kursu na dwie bramki Zagłębia dziś nie przejdę obojętnie ;)
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Typ: Jagiellonia Białystok
Kurs: 2,31 Fortuna
W obecnej kolejce proponuję zagrać na Jagiellonie. Wszystkie farkty przemawiają za gospodarzami. Forma stabilna, mało kontuzji. Na chwilę obecną niepewny występu jest Jakub Wójcicki. Reszta zawodników jest do dyspozycji trenera Mamrota. Jagiellonia u siebie rzadko przegrywa z Lechem. Ostatnio miało to miejsce w 2013 roku. W ostatnich meczach pomiędzy tymi zespołami Lech był blisko wywiezienia 3 punktów, ale Jagiellonia potrafiła wywalczyć remis w ostatnich minutach meczów. Szczególnie pamiętny był remis 2;2 za kadencji trenera Probierza w ostatniej kolejce sezonu.Niepokoić może mieszana forma u siebie. Jaga potrafi pechowo zremisować z Legia, ale również przegrać bardzo niespodziewanie z Miedzią 2;3 lub jeszcze bardziej szokująca porażka z Śląskiem aż 0;4.
Sytuacji w Lechu jest tragiczna. Trenera nie ma, ponieważ został zwolniony po ostatnim meczu z Lechią 0;1. Słuchy chodzą, że nowym trenerem Kolejorza ma zostać Adam Nawałka, z którym działacze rozmawiali w tym tygodniu. Myślę, że to może być dobre rozwiązaniem, ale na dłuższy okres. Były selekcjoner stawia Lechowi spore wygania. Autonomia w transferach oraz spore wynagrodzenie. Wszystko powinno wyjaśnić się w następnym tygodniu. Dobry moment na zmianę trenera, ponieważ za tydzień nie będzie rozgrywana kolejka ligowe ze względu na przerwę reprezentacyjną. Jest wielką niewiadomą co dalej będzie z Lechem. PO zadowalającym początku sezonu w lidze bez porażki, przyszły straszne chwile w Poznaniu. Szóste miejsce w tabeli, odpadnięcie z Pucharu Polski, fatalna postawa piłkarzy, kiepskie wyniki i ogromne niezadowolenie kibiców. Nadal do dyspozycji tymczasowego trenera nie będzie Tomasz Cywka, który grał dobrze na początku sezonu. Niepokoi stan zdrowia Macieja Makuszewskiego. Ostoja Lecha w poprzednim sezonie ostatnio wchodzi tylko na końcówki meczów. Do pełnej dyspozycji po bardzo długiej przerwie wraca Robert Gumny, jednak żeby pokazywał formę z poprzedniego sezonu potrzeba jeszcze trochę czasu. Lech na wyjazdach gra fatalnie. Same porażki oraz kilka szczęśliwych remisów 2;2 z Górnikiem oraz 0;0 z Łks w Pucharze Polski. Na początku były dwa zwycięstwa minimalne ze Śląskiem i Wisła Płock, ale później były tylko gorzej. Myślę, że wobec zaistniałej sytuacji Jagiellonia powinna wykorzystać wszystkie te elementy i zdobyć w niedziele 3 punkty i zrobić kolejny krok do osiągnięcia upragnionego mistrzostwa. Kurs atrakcyjny oscylują w granicach 2.20 - 2,30. Warto spróbować lub wybrać opcję bezpieczniejszą remis= zwrot po 1,60-1,70. NA chwilę obecną najlepszy kurs za 1 ma Fortuna 2,31.
 
mayestro 8

mayestro

Użytkownik
Korona Kielce - Piast Gliwice ▶ Korona over 1.5 @ 2.16 ⛔
Korona Kielce - Piast Gliwice ▶ over 2.5 @ 1.97 ⛔
Z jednej strony Korona która musi zacząć wygrywać. Stwarzają sobie mnóstwo sytuacji lecz brakuje troszkę szczęścia. A z drugiej strony Piast, który przeszedł swoistą metamorfozę gdyż w tamtym sezonie ledwo utrzymał się w Ekstraklasie a na dzień dzisiejszy zajmuje 4 miejsce w lidze. Zapewne zacierają ręce na zdobycie 3 pkt, które pozwolą wskoczyć im na podium . Nie ukrywam iż liczę na wysokie zwycięstwo ekipy z Kielc. Trener Lettieri ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników więc może wybrać optymalną jedenastkę.
Sędzią tego spotkania ma być Mariusz Złotek.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
powyżej 29,5 fauli @ 1,85 ✅
Totolotek
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,75 ⛔
forBet
Tak pokrótce czemu takie typy a nie inne. W poprzedniej kolejce w Gliwicach Wisła jakby była nieobecna w meczu, dała się mocno zdominować i myślę, że kolejne słabe spotkania w wykonaniu Wiślaków raczej nie wchodzi w rachubę. Jeszcze wcześniej zremisowali 2-2 z ekipą z Sosnowca co też raczej kibiców nie zadowoliło. Dzisiaj muszą zawalczyć i pokazać, że ostatnia przegrana 0-2 i te 2-2 to tylko wypadek przy pracy. Liczę na twardą i agresywną grę gospodarzy od pierwszej minuty.
Goście w małym dołku, który ciągnie się od porażki w PP z Huraganem Morąg, później w 5 spotkaniach tylko 1 remis i 4 porażki. Zagłębie w końcu się ogarnie ale muszą zacząć grać agresywniej w odbiorze piłki bo nikt im jej nie odda bez walki. Faule według mnie się dzisiaj pojawią zarówno po stronie Wisły jak i Zagłębia bo obie ekipy będą chciały przerwać nie najlepszą ostatnią serię.
Kartki to głównie ze względu na statystyki, Wisła do tej pory 32 (śr 2,29) kartki, Zagłębie 42 (śr 3,0) kartki, do tego sędziuje Krzysztof Jakubik, który ma średnią 5,14 za 36 pokazanych kartek.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Jagiellonia 2:2 Lech
W meczu Jagiellonii z Lechem pójdę mocno pod prąd. Jak napisał matełke.222 wszystko przemawia za gospodarzami. Więc na czym opieram swój pogląd? Po pierwsze na wpadkach Jagi przed własną publicznością. Przykładowo porażka 4:0 ze słabym Śląskiem nie powinna zdarzyć się drużynie aspirującej do mistrzostwa kraju. Po drugie zmiana trenera w Lechu. Nie jest tajemnicą , że źle się działo w szatni Kolejorza. Wydaje się, że piłkarze grali na zwolnienie Djurdjevicia. Teraz tymczasowy szkoleniowiec Dariusz Żuraw twierdzi, że atmosfera jest w porządku. &quot;Od wtorku rozmawiają ze sobą i są nawet w stanie pożartować&quot;. Ponadto sporo mówi się, że w przerwie reprezentacyjnej zespół obejmie Nawałka, a to jest znaczący argument, by piłkarzom nagle zachciało się chcieć. Oczywiście, jest to ciężki mecz na przełamanie, bo nawet statystyki są po stronie gospodarzy, którzy u siebie nie przegrali z drużyną z Poznania już od 5 lat. Ale mimo to, jak wspomniałem na początku, spróbuję poszukać tu niespodzianki. Jednak z wykluczeniem remisu i za minimalną stawkę.
Moja propozycja:
Lech dnb kurs: 2.21 buk: betsson ▶
 
R 163

rook01093

Użytkownik
Wczoraj zaspałem i nie napisałem nic na temat meczów Lechii czy Wisły ale sprawiły mi miłe prezenty. Podbudowany wczorajszymi powodzeniami, na dziś wybieram spotkanie z dolnej części tabeli

Miedź Legnica - Arka Gdynia
Typ:
2 DNB
Kurs: 2.30
Bukmacher: ETOTO
Po dobrym początku sezonu Miedź stoczyła się na dno. Razem z drugim beniaminkiem, zamykają ligową tabele na koniec rundy jesiennej. Jest jednak cień szansy, że jeśli zdobędą punkty w dzisiejszym meczu to opuszczą przedostatnie miejsce - wystarczy remis.
Z formą jednak nie jest najlepiej. Od dwóch miesięcy nie wygrali spotkania. W 14 kolejce padł bezbramkowy remis z Cracovią, w meczu wyjazdowym. Jednak wynik, nie odzwierciedlał tego, co działo się na boisku. To Cracovia dominowała i w mojej opinii była drużyną lepszą, ale jak to u Pasów - szwankowało wykończenie. Mecz mimo wszystko oceniam jako słaby, a na miano najjaśniejszej postaci spotkania zasłużył chyba bramkarz - Anton Kanibolotsky. Ostatni mecz u siebie też nie napawa optymizmem bo 0:5 w meczu derbowym gdzie już po pół godzinie gry mieliśmy 0:4 mówi samo za siebie.
Arka z kolei prezentuje się wg mnie całkiem dobrze. Momentami potrafi zagrać przyjemną dla oka piłkę ale myślę, że to jeszcze nie jest do końca to co chciałby widzieć trener Smółka. Mimo, że w ostatnich dwóch meczach schodziła na tarczy, to chciałbym zauważyć, że oba mecze przegrane z drużynami, które obecnie znajdują się w najwyższej formie. Poza tym wyjazdowe zwycięstwo ze Śląskiem i remis w Warszawie.
Spodziewam się, że Arka odda pole do gry Miedzi i będzie czyhać na kontrę. Sądzę jednak, że zapanują i będą w stanie na tyle kontrolować boiskowe wydarzenia, że mimo oddania piłki rywalowi nie dopuszczą do wypracowania im dogodnej sytuacji strzeleckiej.
W kwestii nieobecności: Miedz wciąż bez Bozicia, Augustyniaka i Marquitosa. W przypadku gości, z ważniejszych wykluczeń możemy wymienić Luka Zarandie (kartki) co niestety będzie sporym osłabieniem ofensywnym, a także obrońcę Christiana Maghoma. Jeśli popatrzymy natomiast na historię spotkań tych drużyn to okaże się, że Arka jeszcze nigdy w Legnicy nie wygrała, za to wynik remisowy padał aż czterokrotnie na pięć spotkań.
Pomimo tych dwóch niekorzystnych informacji wciąż uważam, że Miedź nie będzie w stanie zdobyć kompletu punków z Arką, a zwycięstwo gości wydaje się nawet bardziej prawdopodobne. Wedle moich szacunków rozkład 20 – 40 – 40 najlepiej oddawałby szanse na 1X2 w tym spotkaniu. Na sam koniec dodam jeszcze w ramach ciekawostki, że ewentualne zwycięstwo Arki, pozwoli im na awans do grupy mistrzowskiej kosztem Lecha (co najmniej na te kilka godzin do momentu zakończenia spotkania z Jagiellonią).
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Miedź Legnica - Arka Gdynia
Typ
: Arka Gdynia/+1,5 bramki w meczu ✅
Kurs: 3.6 (fortuna)
Arka w ostatniej kolejce mogła się podobać, mimo porażki bo bardzo dobrym meczu. Trochę może dziwić kurs na drużynę trenera Smółki, może jest to spowodowane brakiem Zarandii lub jedynie 2 zwycięstwami w 8 spotkaniach na wyjeździe. Ostatnie na boisku Śląska Wrocław (2:1). Sprawdziłem dla porównania liczbę punktów po 15 kolejce sezon temu do obecnego i w tamtym okresie Arka miała 19 punktów, teraz ma 17 i dzisiejszy mecz. Teoretycznie może być lepiej niż rok temu, jednak trzeba zgonić Arkę za brak stabilizacji. Bilans 4-5-5 jest dowodem, że trener Smółka cały czas pracuje nad stylem i grą Arki.
Kilka słów o Miedzi, umówmy się, ostatni mecz z Cracovią zremisowany dzięki bramkarzowi Kanibołockiemu. Świetne interwencje uchroniły zespół z Legnicy przed wysoką porażką. Trzeba powiedzieć, że mimo nowej linii obrony wyglądało to znacznie lepiej niż w meczu ze Śląskiem. Chociaż gorzej być nie mogło. Miedź z 13 punktami jest na 15 miejscu w lidze. Nie tak dawno mówiono, sam mówiłem, że grają fajną piłkę. Lecz kontuzje Marquitosa i Augustyniaka okazały się poważne w skutkach niż mogło się wydawać. Tych dwóch grajków nie ma od miesiąca i bez nich Miedź zdobyła w 4 meczach jedynie 2 punkty. Co do overa 1,5 bramki to wygląda to całkiem fajnie, raczej drużyny spokojnie strzelają bramki jednak ta forma Arki na wyjazdach jest wielką niewiadomą.
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Typ:
Jagiellonia Białystok ⛔
Kurs: 2.31 (fortuna)
Na ten moment Jaga jest faworytem spotkania z Lechem. Jednak największą niewiadomą na dzisiejsze spotkanie będzie skład Lechitów który wystawi Dariusz Żuraw - tymczasowy szkoleniowiec Lecha. Chciałbym jakoś nawiązać do starcia Jagi z Legią, ale ta bramka Runje w 1 minucie zabiła mecz. Nie wiem jak grali by gdyby ta bramka nie padła, jednak jestem przekonany, że dzisiaj będzie to inne spotkanie. Jaga doskonale wie, że Lech jest w kryzysie i Jagiellonia jak zagra swoją piłkę to powinna wygrać z Kolejorzem. Wiemy już, że Lechia wygrała i odskoczyła jako lider Jadze na 4 punkty.Nie chce już wracać do zwolnienia Ivana, jednak z tego co było słychać to trochę wg mnie nie pasowało aby po meczach jechać na kursy trenerskie, a następnie wracać na spotkania Lecha. Jak dla mnie to zaważyło nad wynikami Lecha. Piłkarze wyglądają tragicznie, nowe nabytki o ile trochę ich broniłem to póki co obniżyli loty. Jeżeli informacje o trenerze Nawałce się potwierdzą, to w przyszłym tygodniu będzie naprawdę hit trenerski ostatnich lat. Jednak wynagrodzenie które przewija się w mediach (suma 150 tys/ miesięcznie) to dla mnie kosmos. Jagiellonia u siebie słabo, lepiej na wyjeździe im idzie. Lech na wyjeździe bardzo słabo - 4 porażki. Dobrym prognostykiem przed meczem jest rozbicie 4:1 na wyjeździe Sosnowca, dobry mecz, który pewnie był bardzo motywujący przed tą kolejką.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Miedź - Arka 0:4
remis @3,3
fortuna ⛔
Większość w tym meczu idzie w stronę Gdynian i patrząc na ostatnie wyczyny Legniczan trudno się z tym nie zgodzić. Miedź od wygranej z Zagłębiem nie potrafi zgarnąć 3 punktów, od pamiętnych derbów minęło 2 miesiące w tym czasie miedzianka ugrała tylko 3 remisy i zanotowała 4 porażki. Arka gra w kratkę, po serii meczy bez przegranej ostatnio zanotowała 2 porażki. Do grania na remis skłoniły mnie przede wszystkim bezpośrednie mecze, wynika z nich że Miedź &quot;nie leży&quot; Arce, a już w meczach granych w Legnicy tym bardziej, na 5 takich spotkań były aż 4 remisy oraz raz wygrała Miedź, dzisiaj liczę na kolejny podział punktów.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Korona Kielce - Piast Gliwice
powyżej 9,5 rożnych @ 1,7 ✅
Totolotek
Typ głównie ze względu na dokonania w tym sezonie obu ekip. Gospodarze na koncie do tej pory uzbierali 74 (śr 5,28) rożne po których zdobyli 2 bramki. Piast obok Pogoni nazbierał na koncie najwięcej rożnych 87 (śr 6,21) po których to strzelił 5 bramek. Spotkanie powinno być wyrównane i ciężko wskazać faworyta do wygrane, remis wielce prawdopodobny.

Miedź Legnica - Arka Gdynia
powyżej 30,5 fauli @ 1,85 ✅
powyżej 3,5 żółtych kartek @ 1,5 ✅
Totolotek
Gospodarze zaliczają ostatnio ostry zjazd w dół i już znaleźli się prawie na samym dnie bo na 15 pozycji, tylko ekipa z Sosnowca jest za nimi. Goście zaliczyli ostatnio dwie derbowe porażki, najpierw z Lechią 1-2 a następnie z Pogonią 2-3. Obie drużyny dzielą 4 punkty a więc jest to ważne spotkanie zarówno dla gospodarzy jak i gości. Miedź kiedyś ponownie wygra i jeżeli stanie się to dzisiaj to mogą przeskoczyć w tabeli Górnika i Cracovię. Arka musi też punktować bo reszta stawki powoli odjeżdża.
Spodziewam się spotkania w miarę wyrównanego i twardego obfitującego w wiele przewinień. Po stronie Miedzi 214 (śr 15,28) fauli i 220 (śr 15,71) po stronie Arkowców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Król Ekstraklasy:

W 15. kolejce sklasyfikowani zostali następujący userzy:

1. ibis 100 pkt. (413)
2. waldi1979 80 pkt. (190)
3. ajayinho 60 pkt. (160)
4. seba23 50 pkt. (65)
5. flamaster 40 pkt. (0)
6-7. piotrex007 25 pkt. (-200)
6-7. zibi16 25 pkt. (-200)
Tabela do wglądu w temacie Króla Ekstraklasy TUTAJ
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom