>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

16. kolejka Ekstraklasy [24.11.2023 - 27.11.2023]

Status
Zamknięty.
R 592,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:30
Spotkanie: Jagiellonia - Piast 0:0
Typ: remis
Kurs: 3,25
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Bardzo ciekawy mecz w piątkowy wieczór w Białymstoku. Wicelider tabeli Jagiellonia podejmie zajmującego 12 miejsce gliwickiego Piasta. Jagiellonia na własnym boisku wygrała wszystkie siedem dotychczas rozegranych spotkań a w ostatnich trzech demolowała rywali bez straty bramki- Legia 2:0, Zagłębie Lubin 3:0 i Stal Mielec 4:0. Każda seria kiedyś jednak musi się zakończyć a dzisiaj gospodarze zmierzą się z bardzo niewygodnym rywalem. Piast jest w tym roku ewenementem na skalę Europy- na 15 rozegranych spotkań ligowych zanotował aż 11 remisów, w tym w pięciu ostatnich meczach. Piast rzadko wygrywa ale też rzadko przegrywa- w meczach wyjazdowych przegrał tylko 0:1 ze Śląskiem we Wrocławiu a aż siedem spotkań zakończył podziałem punktów. Jagiellonia jest najbardziej bramkostrzelną drużyną w ekstraklasie- 36 bramek a rewelacją jest strzelec ośmiu goli Bartłomiej Wdowik. Piast ma bilans bramkowy-14-14 a więc niewiele strzela ale też niewiele traci. Jak wspomniałem- każda seria musi się skończyć a drużyna Piasta ze swą skomasowaną i solidną obroną jest na tyle niewdzięcznym przeciwnikiem, że do tej roli nadaje się idealnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1903
maarcin14 680,8K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:30
Spotkanie: Jagiellonia - Piast
Typ: X2
Kurs: 1.50
Bukmacher: Betclic
Analiza:

Witam, w piątek 24 listopada rozgrywki wznawia nasza polska Ekstraklasa. O 18 zmierzą się ŁKS Łódź z Zagłębiem Lubin, na 20:30 zaplanowano mecz Jagielloni Białystok z Piastem Gliwice. W drugim spotkaniu typuję remis bądź wygraną gości. Teoretycznie mecz powinna wygrać Jagiellonia, która zajmuje 2 miejsce w tabeli, a w meczach u siebie odnosiła same wygrane. Swój typ jednak opieram na serii 10 meczów bez porażki Piasta Gliwice licząc wszystkie rozgrywki. Piast razem ze Śląskiem i Lechem ma najmniej porażek w lidze, tylko 2, a przegrał tylko .. z Lechem i Śląskiem. Z Lechem miało to miejsce w pierwszej kolejce mimo że Piast wygrywał 1:0 do przerwy, ze Śląskiem w 9 kolejce, ale Piast całą drugą połowę w osłabieniu. Piast zaraz po Śląsku ma najszczelniejszą defensywę w lidze, 14 goli straconych. Według mnie będzie to bardzo wyrównane spotkanie, wcale by mnie nie zaskoczył kolejny remis, których na wyjazdach Piast ma już 7 w 8 meczach. Typuję X2
 
Otrzymane punkty reputacji: +1089
R 592,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 17:30
Spotkanie: Pogoń - Stal Mielec
Typ: mecz/liczba goli: Pogoń i powyżej 2,5
Kurs: 1,98
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Szczecińska Pogoń od czasu przegranej 3:4 z Legią w kolejnych sześciu meczach ligowych zanotowała cztery zwycięstwa oraz dwa remisy, w tym ostatni w Szczecinie z Rakowem. Pogoń zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli ekstraklasy i aby doskoczyć do ścisłej czołówki potrzebuje dziś wygranej a przeciwnik do tego wydaje się być wymarzony. Stal po niespodziewanej wygranej z Legią w Warszawie szybko została sprowadzona na ziemię przegrywając 0:4 z Jagiellonią w Białymstoku. Ostatnia wygrana u siebie z Górnikiem pozwala jednak na spokojny byt w środku tabeli. Wygrane w ostatnich latach ze Stalą w Szczecinie 4:1 i 4:2 zapowiadają otwartą grę Portowców, którzy na własnym boisku potrafią zdominować przeciwnika o czym przekonał się choćby niedawno Lech przegrywając tutaj 0:5. Bramkostrzelni Grosicki, Koulouris czy Gorgon z pewnością znajdą niejedną drogę do bramki Stali.
 
R 592,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 15:00
Spotkanie: Ruch - Korona
Typ: X2
Kurs: 1,53
Bukmacher: superbet
Analiza:
Kielecka Korona od czasu wrześniowej przegranej z Pogonią w Szczecinie w siedmiu kolejnych meczach zdobywała punkty- notując dwie wygrane i pięć remisów oraz dodatkowo wygrała dwa mecze pucharowe. Wprawdzie pozycja w tabeli jest nadal niska ale to Ruch jest w sytuacji niemal beznadziejnej. Mecz z Widzewem w Łodzi pokazał dlaczego Chorzowianie są w tabeli tak nisko. Katastrofalne dwa błędy Kasolika i w efekcie dwie czerwone kartki. Takich piłkarzy, którzy mocno odstają poziomem i powinni grać w 1 lub 2 lidze jest niestety w Ruchu więcej. Na niekorzyść Ruchu w tym meczu działa też brak ambitnego i grającego niekonwencjonalnie Wójtowicza. Nietrafione "wzmocnienia" typu Starzyński, Długosz czy Letniowski skutkują niestety taką grą- ambitną ale z marnymi wynikami. Korona z pewnością zagra swoje i jeśli Ruch nie zagra jakoś jak na siebie wybitnie dobrze, to punkty znów odjadą, tym razem do Kielc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1200
Psychosocial 814,2K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
ŁKS Łódź-Zagłębie Lubin TYP 1/BTS kurs 4,80 2/10 g.18.00 0:2 WIN

PS: Kurs sporo życzeniowy ale w końcu ktoś musi Panie Waldku przegrać z Łodzianami 😗😉😁. No cóż gospodarze nie wygrali w lidze już od 10 kolejek a w ostatnich dwóch spotkaniach ze Śląskiem i Piastem zasygnalizowali że wygrana jest blisko. Goście po październikowym zwycięstwie z Górnikiem Zabrze od tamtej pory również nie mogą wygrać od 5 kolejek. Dla mnie zadecyduje tu tak zwana dyspozycja dnia. ŁKS ma dramatyczna obronę i chyba gola straci natomiast czy strzeli o jednego więcej? Całkiem możliwe, Stokowiec pracował z Miedziowymi i może coś wymyśli.

Mateusz Grzybek, piłkarz Zagłębia, w wywiadzie dla klubowej strony mówi przed tym meczem: – „Na pewno pracowaliśmy nad naszymi mankamentami i uważam, że ten czas bardzo nam pomógł, bo w ostatnim czasie nasze wyniki nie są zadowalające. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że oznaki poprawy naszej gry będą widoczne już podczas najbliższego spotkania z ŁKS. Łodzianie nie mają nic do stracenia, są na ostatnim miejscu i wiadomo, że przed własną publicznością będą walczyć o komplet punktów. Wiemy, że mecz będzie bardzo trudny, ale zrobimy wszystko, by komplet punktów pojechał do Lubina."

Z kolei trener ŁKS za "lksfans":

O samopoczuciu przed meczem:

– Dla nas każdy rywal jest szczególny i do każdego podchodzimy z taką koncentracją, z taką stuprocentową dbałością o każdy szczegół. Nie da się ukryć, że spędziłem trochę czasu w Zagłębiu. Myślę, że mam tam swoje osiągnięcia. Natomiast będąc zawodowym trenerem czy piłkarzem, sentymenty trzeba sobie zostawić na emeryturę, bo dzisiaj nie ma czasu na sentymenty. Jest to mecz szczególny, bo jest szczególna nasza sytuacja i to jest tego główny powód. Potrzebne nam są punkty, potrzebne nam jest zwycięstwo i wszystko jest temu podporządkowane. Tu i teraz, to jest walka i tego też wymagam od drużyny, siebie i całego sztabu.

O pracy w przerwie reprezentacyjnej:

– Ten okres był bardzo dobry i pracowity. Przeprowadziliśmy testy, badania, zagraliśmy grę kontrolną, trochę sprawdziliśmy zawodników z drugiej drużyny. Proszę nie traktować i nie oczekiwać, że tutaj wyniki wydolnościowe, to będzie jakieś zbawienie czy coś, co wyleczy nas ze wszystkich problemów. To jest narzędzie, które jest nam potrzebne do zaplanowania procesu, do sprofilowania zawodników, poznania ich i do dalszych decyzji. Jest to w trakcie analizy i muszę to wszystko przerobić i odpowiednio podzielić się najpierw z pionem sportowym i właścicielem. To jest narzędzie, które jest nam potrzebne, ale to nie jest cel sam w sobie. Personalnie trochę sprawdzam zawodników cały czas. Jestem praktycznie na każdym meczu rezerw i kilku zawodników można powiedzieć, że tak rotacyjnie do nas przychodzi na treningi. Część spełnia taką wartość treningową, bo to jest dla mnie ważne, cały czas sprawdzamy. Przy tych kontuzjach ostatnich, jak było z Fase, Pirulo, Letniowskim i Glapką, także wchodzimy powoli na taki aspekt przydatności do temu meczu. Także wspomagaliśmy się zawodnikami z drugiej drużyny, jest to naturalne i jest wielu młodych chłopaków, którzy fajnie się prezentują, jak choćby Antek Młynarczyk. Z tymi nazwiskami trzeba uważać, żeby te pochwały za bardzo nie zaszkodziły, natomiast mamy kilku na oku i na pewno będziemy z nich korzystać. Będą się pojawiać kolejni zawodnicy, chcę sprawdzić, chcę do końca tych rozgrywek zrobić przegląd tych kadr i stąd też moja obecność na meczach i informacja zwrotna od trenerów rezerw czy czwartej ligi. Cieszę się z tego okresu, popracowaliśmy również nad ofensywą nieco mocniej, przypomnieliśmy parę elementów z defensywy, bo myślę, ze jest to również bardzo ważne i myślę, że zaczynamy wchodzić w taki okres stabilizacji. Ja tę drużynę poznaję coraz lepiej i coraz lepiej ona funkcjonuje w moim przekonaniu, nie tylko pod kątem ostatniego remisu czy wygranej z Polonią, co też jest ważne, ale widzę postęp i myślę, że powinien on być również widoczny w najbliższych meczach.

O najbliższych rywalach, z którymi jest szansa zapunktować:

– Byłbym bardzo ostrożny, żeby wskazywać z kim wygramy, pewnie druga strona może to samo powiedzieć o nas. Dla nas nie ma, że drużyny z dołu tabeli są łatwiejsze czy trudniejsze, to się okaże. My musimy po prostu zająć się sobą i grać swoją grę. To czy będzie tu Legia, czy teraz Zagłębie, podchodzimy do tego na prawdę tak samo i trzy punkty daje się tak samo, za każdą z tych drużyn, tak samo za 4:0 jak i za 1:0. Jest rzeczywiście ważny dla nas okres i na tym się skupiamy. W treningu skupiliśmy się na tym co należy zrobić, bo z samego gadania wynik nie przyjdzie. Jest wiele elementów powtarzalnych, które znowu przećwiczyliśmy. Dwie rzeczy z ofensywy, które chcielibyśmy wprowadzić w tych najbliższych meczach. Ja się cieszę z tej stabilizacji składu, z tego, że ta drużyna coraz lepiej funkcjonuje. Trzeba sobie stawiać sprawę jasno, że niewiele zespołów, może dwa, trzy mogą powiedzieć, że zrobią jakością różnicę w tej lidze. My na pewno do tych zespołów nie należymy. Myślę, że my musimy szukać swojego sposobu w dobrej organizacji, w zaangażowaniu, w dyscyplinie taktycznej, też w takiej dobrej postawie fizycznej, naturalnej agresywności i w tej dobrej organizacji upatruję, że to muszą być nasze mocne strony, o tym nie możemy zapominać i cały czas nad tym trenujemy. To, że indywidualności mamy i tej jakości też nam nie brakuje, ten ostatni mecz myślę, że też to pokazał.

O tym, czy współpraca trenera Stokowca z Zagłębiem pomoże w przygotowaniu ŁKS-u na ten mecz:

– Znam klub, znam zawodników, natomiast trzeba pamiętać też, że po moim odejściu Zagłębie mocno się zmieniło i dokonało wielu wartościowych transferów. Myślę, że znamy całą ligę i tak na prawdę nie było za moich czasów Michała Nalepy, ale znam go z Lechii. Tak samo jest w porównaniu z innymi zespołami. Czy to pomoże? Myślę, że nie zaszkodzi. Zobaczymy, wszystko okaże się w praniu. Natomiast myślę, że my tutaj musimy patrzeć na siebie. Znamy zespół Zagłębia, widzimy jakie fazy przechodzi przez ten sezon, zaczęli bardzo dobrze i na pewno to jest zespół, który jest groźny w kontrataku, stałe fragmenty gry, uderzenia sprzed pola karnego, są to elementy, na które zwróciliśmy uwagę w tygodniu i na odprawie. Nie jest to jakaś tajemna wiedza.

O powiewie optymizmu w drużynie po meczu z Piastem:

– Widzę od dłuższego czasu, że ta drużyna jest coraz lepiej zbilansowana. Nie zgodzę się do końca, że wystawiamy zawodników zbyt defensywnych, bo rzadko która drużyna potrafi wyjść dwoma napastnikami nominalnymi, a można powiedzieć, że tych napastników, biorąc pod uwagę też Janczukowicza, to jest ich trzech na boisku. Chcemy grać zdecydowanie i wymagam od zawodników dużej intensywności i na placu zawsze chcę zestawić tych, którzy się nie boją, którzy są takimi naturalnymi liderami, którzy nie boją się pojedynków jeden na jeden, którzy nie chowają się za nikogo tylko wychodzą, żeby wygrać mecz. Myślę, że to widać w postawie. Parę meczów nam się nie ułożyło wybitnie, ale wiem, że ta drużyna podąża w dobrym kierunku. Widzę ten impuls. Myślę, że za nami był też bardzo dobry mecz ze Śląskiem Wrocław, gdzie dominowaliśmy. Nie chcę grzebać już w tych starych meczach, ale myślę, że te sześćdziesiąt minut z Górnikiem też były niezłe. Patrzymy na to co tu i teraz i nie możemy sobie pozwolić na słabszy okres. Musimy być bardzo skoncentrowani, mobilni i tacy zdeterminowani i tym musimy przewyższać każdego rywala. Ja widzę pozytywy, widzę, że jest taka więź w drużynie, bo na pewno drużyna, która nie tworzy tego teamspiritu nie wraca z 0:3 do 3:3, niezależnie od okoliczności. Wierzę, że pójdziemy za ciosem dalej.


Reasumując liczę w dzisiejszym spotkaniu na przełamania ŁKS-u a Zagłębiu w następnych meczach samych wygranych 😉

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2992
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
ŁKS Łódź vs Zagłębie Lubin: powyżej 4.5 kartek @1.70🔴
Jagiellonia Białystok vs Piast Gliwice: Jagiellonia strzeli gola @1.35🔴
AKO @2.29 Superbet🔴


ŁKS przed przerwą reprezentacyjną dzielnie walczył z Piastem Gliwice o, chociażby jeden punkt. Przypomnijmy, że beniaminek przegrywał już w pewnym momencie 0:3, ale wszystko zmieniło się w 46 minucie. Czerwoną kartkę otrzymał Alexandros Katranis a rzut karny wykorzystał Dani Ramirez. Po przerwie podopieczni Piotra Stokowca nie spuścili tempa i jego zawodnicy dosyć szybko zdobyli dwie bramki. Szkoda, że w końcówce nie udało się strzelić decydującej bramki, ale ekipa z Łodzi pokazała charakter i za to szacunek. Potrzebne jest jednak regularne wygrywanie meczów, aby mieć realne szanse na utrzymanie się w elicie. Na ten moment ŁKS znajduje się na ostatniej pozycji. Czy beniaminek pokusi się o komplet punktów po przerwie reprezentacyjnej?

Zagłębie cały czas utrzymuje się w czołówce naszej Ekstraklasy. Bardzo dobry początek sezonu procentuje i pomimo wielu niepowodzeń w ostatnim okresie, to przyjezdni mają szansę walki nawet o podium. Naturalnie konkurencja jest bardzo duża, ale jeżeli udałoby się poprawić wyniki przed końcem roku kalendarzowego, to kto wie. Goście mają potencjał, co udowadniali już w tej kampanii i przede wszystkim trener Waldemar Fornalik to gwarant solidności. Blisko było 3 punktów w rywalizacji z Widzewem Łódź, nie udało się jednak utrzymać koncentracji do ostatniego gwizdka. Podstawowy bramkarz Sokratis Dioudis otrzymał zawieszenie na kilka meczów ze względu na zachowanie w niedawnym starciu i Jasmin Burić powinien otrzymać swoją szansę. Czy doświadczony Bośniak zaliczy udany występ?

Zarówno ŁKS, jak i Zagłębie potrzebują kompletu punktów, jak tlenu, dlatego spodziewam się typowego meczu walki. Zdecydowałem się na kartki i pobieram próg 4.5 upomnień. Beniaminek w ostatnim czasie jest bardzo często karany i jego liczby w starciach domowych to: 4, 2, 1, 8, 4. Goście na wyjazdach oglądali 3, 0, 1, 6, 7 kartoników. Mam nadzieję, że mało doświadczony arbiter w Ekstraklasie Sebastian Krasny stanie na wysokości zadania. Jego statystyki to: 5, 8, 11, 12, 11, 4.

Przenosimy się do Białegostoku i tutaj niesamowita Jagiellonia podejmie Piast Gliwice. Gospodarze musieli podzielić się punktami w rywalizacji z Koroną Kielce. Był to ciekawy mecz, który mógł tak naprawdę pójść w obie strony, dlatego remis jest sprawiedliwym wynikiem. Teraz podopieczni Adriana Siemieńca wracają na własne śmiecie, gdzie czują się po prostu świetnie. Wszystkie spotkania przez Jagiellonię zostały do tej pory wygrane i fani mają nadzieję, ze i w ten piątek komplet oczek pozostanie w stolicy Podlasia. Czy Jagiellonia po przerwie reprezentacyjnej zanotuje kolejną domową wygraną?

Piast to fenomen nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jest to klub, który bardzo lubi remisować swoje mecze i podział punktów z ŁKS-em Łódź był 11 w tej kampanii. Trudno znaleźć na Starym Kontynencie podobny zespół. Nawet wygrywając 3:0, nie daje to gwarancji na zwycięstwo. Szkoda, bo przyjezdni mają potencjał, aby powalczyć o coś więcej, niż tylko środek tabeli i często brakuje skuteczności, ale też i koncentracji, aby utrzymać pozytywny rezultat do ostatniego gwizdka. Piast postara się na trudnym terenie w Białymstoku pokusić o przełamanie. Co pokaże w ten piątek ekipa z Gliwic?

Jedna z serii na pewno zostanie dzisiaj przełamana. Domowe zwycięstwa Jagiellonii czy też 5 remisów z rzędu Piasta. Jest mi bliżej do tej drugiej teorii, wszak gospodarze prezentują się świetnie w Białymstoku, dlatego zdecydowałem się na gola tej drużyny. Przyjezdni na wyjazdach regularnie tracą bramki i tak było w niedawnych 6 spotkaniach tego sezonu polskiej Ekstraklasy. H2H bezpośrednich rywalizacji także jest korzystne pod kątem naszego typu i był on pokryty w 4 ostatnich bezpośrednich meczach. Uważam, że przerwa reprezentacyjna niewiele tutaj zmieni i Jagiellonia u siebie ponowie powalczy o wygraną.
 
Ostatnia edycja:
maarcin14 680,8K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 15:00
Spotkanie: Ruch - Korona
Typ: X2 & poniżej 3,5 gola
Kurs: 1,72
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, w niedzielę w Ekstraklasie czekają na nas 3 spotkania. W jednym z nich o godzinie 15 zagrają Ruch Chorzów oraz Korona Kielce. W tym spotkaniu typuję X2 i poniżej 3,5 gola w meczu. Swój typ opieram na statystykach. Ruch nie wygrał meczu od 15 spotkań licząc ligę, puchar i sparingi, a Korona nie przegrała od 9 wliczając w to Ekstraklasę i Puchar Polski. Kurs na X2 jest zachęcający i warto spróbować. Ruch zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i szanse na utrzymanie z każdą kolejką spadają. Ruch wygrał zaledwie jedno spotkanie i to w 2 kolejce z ŁKSem, od tamtej pory nie udało się wygrać meczu. Pozostałe spotkania kończyły się 6x remisami i 8x porażkami. Korona radzi sobie lepiej, sporo remisuje, może nie tyle co Piast ale 7 remisów w 14 kolejkach to tak naprawdę remis w co drugim meczu. Poza remisami Korona 3 mecze wygrała i 4 przegrała i to daje jej 16 punktów i 14 miejsce. Myślę, że w tym spotkaniu nie zobaczymy wielu goli, maksymalnie 3. Ten mecz będzie ważny dla obu stron, obie drużyny mogą podejść zachowawczo, ale biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję i wyniki typuję X2 i under 3,5.
 
Otrzymane punkty reputacji: +990
R 592,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 19:00
Spotkanie: Radomiak - Śląsk
Typ: X2
Kurs: 1,67
Bukmacher: superbet
Analiza:
Wrocławski Śląsk pod wodzą Jacka Magiery stał się sensacją tegorocznych rozgrywek i po 15 dotychczas rozegranych kolejkach jest liderem tabeli ekstraklasy. Śląsk od dwunastu ligowych spotkań nie zaznał goryczy porażki i zakładam, że seria ta zostanie przedłużona. Radomiak po porażce u siebie z Legią dość szczęśliwie zremisował w Chorzowie z Ruchem (poprzeczka, słupek i dwie sam na sam Szczepana) i dzisiaj goszcząc lidera stanie przed trudnym zadaniem. Na własnym boisku Radomiak wygrał do tej pory tylko dwa razy: 3:2 z Wartą i 3:0 z ŁKS oraz aż trzykrotnie kończył mecze remisem. Śląsk na wyjazdach gra bardzo skutecznie i już pięć razy przywoził z boisk rywali komplet punktów, w tym ostatnia wygrana z Cracovią mimo kończenia meczu w dziewiątkę. Przed rokiem spotkanie rozgrywane między tymi drużynami w Radomiu zakończyło się pewną 2:0 wygraną gospodarzy- w tym sezonie Śląsk pod wodzą bramkostrzelnego Erika Exposito to jednak znacznie lepiej grająca drużyna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1359
kokosy 20,9K

kokosy

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 17:30
Spotkanie: Lech Poznań- Widzew Łódź
Typ: Lech i obie strzelą
Kurs: 3.30
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Przed nami przedostatni mecz 16 kolejki Ekstraklasy, w którym Lech Poznań podejmuje u siebie Widzew Łódź. Gospodarze mają okazję wskoczyć na fotel wicelidera korzystając ze straty punktów Jagielloni i zbliżyć się na jedno oczko do liderującego Śląska Wrocław, który swój mecz zamykający kolejkę rozegra jutro na wyjeździe z Radomiakiem gdzie łatwo o punkty nie będzie.
Lech u siebie w tym sezonie rozegrał 8 ligowych spotkań żadnego nie przegrał i tylko dwa razy dzielił się punktami z Jagiellonia i Górnikiem. Stracił gola w 6 z tych 8 domowych meczach dokładając do tego dwa mecze eliminacji do ligi konferencji, w których Trnava oraz Zalgiris również strzeli po bramce to wychodzi na to, że tylko Radomiak pod koniec lipca oraz beniaminek Ruch nie znaleźli sposobu na defensywę Lecha.
Widzew na wyjazdach nie powala jeszcze bez zwycięstwa, 4 remisy oraz 4 porażki, ale w każdym z tych meczów strzelali bramkę, i na to liczę również dzisiaj.
Widzew nawet jak przegrywa to zawsze gra do końca, pokazują wyniki i ilość zdobytych punktow oraz bramek w końcówkach meczów.
Zapowiada się ciekawe spotkanie, w którym bramek nie powinno zabraknąć, stąd mój typ na bramkę Widzewa ale uważam że, Lech nie przepuści okazji i jest to doskonała okazją by zaatakować jeszcze Śląska przed przerwą zimową.
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
versa 397,5K

versa

Typer
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław i powyżej 1.5 bramki w meczu
Fortuna @4.45

Śląsk Wrocław niespodziewany lider ekstraklasy podejmuje na wyjeździe drużynę z Radomia, która zajmuje aktualnie dziesiątą lokatę w tabeli.
Drużyna lidera ma w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi - Exposito, który cały czas prezentuje wysoki poziom strzelecki jak na realia ekstraklasy, natomiast sam Śląsk Wrocław jest najlepszą drużyną w meczach wyjazdowych spośród całej stawki drużyn, co napewno musi robić wrażenie.
W historii bezpośrednich spotkań ciekawie, 3 wygrane Radomiaka i 3 remisy, czy tym razem pierwszy raz w historii drużyna Śląska Wrocław uda się zwyciężyć w tej potyczce? Myślę, że jest na to najlepszy czas.
Mecze Radomiaka bywają często underowe, stąd pewnie aż tak wyboostowany kurs, jednakże uważam, że Śląsk Wrocław będzie w stanie strzelić dwie bramki, a w najgorszym przypadku stracą jedną. Typuje wynik 2:1 dla lidera ekstraklasy.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna/Ekstraklasa
Godzina: 19:00
Spotkanie: Radomiak Radom vs Śląsk Wrocław
Typ: Pedro Henrique + Erik Exposito strzelą gola
Kurs: 9.00🔴 dzięki Pedro
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:

Dodatkowo: BTTS @1.85 Superbet 🔴


Gospodarze jeszcze niedawno imponowali skuteczną grą w ofensywie. Niestety od jakiegoś czasu atak się kolokwialnie mówiąc, zaciął i kibice od dwóch meczów nie oglądali bramek swoich ulubieńców. Jest to dziwne zjawisko, wszak Radomiak posiada naprawdę ciekawych zawodników z przodu, ale brakowało skuteczności, aby wykorzystywać swoje szanse. Dobra okazja na przełamanie nadchodzi dzisiaj, bo gdzie, jak nie na własnym obiekcie poszukać kompletu punktów, szczególnie w rywalizacji z liderem motywacja będzie na wysokim poziomie. Pedro Henrique poszuka 9 trafienia. Do Radomia zawita Śląsk, który jest rewelacją tego sezonu. Pamiętamy przecież poprzednią kampanię i podopieczni Jacka Magiery do końca walczyli o utrzymanie w elicie. Obecne rozgrywki są kompletnie inne w wykonaniu gości i duża w tym zasługa Erika Exposito, który jest liderem nie tylko na boisku, ale i poza nim. Hiszpan ma na swoim koncie 12 goli. Czy powiększy ten dorobek na Mazowszu?

Pomimo tego, że mamy poniedziałek i warunki atmosferyczne nie sprzyjają, to jestem zdania, że doczekamy się ciekawej rywalizacji w Radomiu. Oba kluby potrafią tworzyć sobie wiele szans na bramki i mam nadzieję, że skuteczność będzie na wysokim poziomie. Zdecydowałem się do AKO pobrać klasyczny wynik BTTS, a na ryzykownego singla trafienia dwóch najlepszych napastników w stawce. Pedro Henrique oraz Erik Exposito nie cieszyli się z goli w ostatnim czasie, co powoduje, że tak jak ich kibice liczę na przełamanie tych snajperów w Radomiu. Obaj potrafią odnaleźć się w polu karnym i uważam, że będą mieli swoje szanse.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +136
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
19:00 Radomiak Radom - Śląsk Wrocław
podwójną szansa remis @ 1.70
remis @ 3.35
Fortuna

Śląsk to obecnie niespodzianka tej rundy. Magiera stworzył coś fajnego i widać dobrze, a nawet bardzo dobrze to funkcjonuje. Dziś czeka ich bowiem ciężka przerwa w Radomiu i uważam, że podobnie jak cała czołówka tabeli Śląsk dzisiaj również straci punkty. Goście nie wygrali z Radomiakiem od kilku spotkań i chciałoby się napisać, że ta passa powinna zostać przerwana właśnie dzisiaj, bo to Śląsk mimo dużych kursów na ich zwycięstwo jest faworytem tego spotkania. Exposito w świetnej formie, ale to cały zespół pracuje na wyniki jak i formę swojego napastnika.
Radomiak obecnie zajmuje środek tabeli, a ich forma jest mocno niestabilna. W spotkaniach domowych również nie zachwycają, natomiast goście są pod względem liderem.
Moim zdaniem będzie to mecz pełen walki w środku pola. Śląsk już nie raz udowodnił w tym sezonie, że takie spotkania potrafi zepsuć i co za tym idzie stracić punkty. Z racji, że ta kolejka jest bardzo dziwna, Śląsk nie potrafi grać z Radomiakiem i proponuje tutaj remis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +340
stanley-63 784K

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 19:00
Spotkanie: Radomiak - Śląsk
Typ: czerwona kartka
Kurs: 4.05

Bukmacher: Fortuna

Sporo analiz już padło na temat tego meczu i trzeba przyznać że wszystko zdarzyć się może , a że wszystko zdarzyć się może to może i czerwień , dla piłkarzy Śląska jest to wyjątkowy sezon , w poprzednim jak wiemy ledwo co unikła spadku a w tym sezonie po 15 kolejkach przewodzi stawce i dziś ma szanse aby powiększyć swoją przewgę nad Jagą do 5 pkt , ale nie idę w to czy wygra czy przegra ale w kartki i to ta najlepsza dla mnie czerwona , Śląsk w tym sezonie złapał już sporo karteczek ba i nie tylko żółte ale i czerwone , tak było przecież w ostatnim meczu wyjazdowym z Cracovią kiedy to wyszarpali skromne bo skromne 1:0 , w meczu popełnili 15 fauli za to 2 czerwienie i 3 żółtka , w meczu wcześniej oczywiście wyjazdowym z Ruchem 2:2 i czerwona i aż 7 żółtek i to pokazuje iż chyba stawianie na kartki może być na + ale to moja wizja , w poprzednim sezonie kiedy Śląsk gościł w Radomiu a była to 13 kolejka przegrał 2:0 a statystyka jest taka , 16 fauli Śląska 3 czerwone dla nich i 5 żółtek , coś ta czerwień prześladuje zespół z Wrocławia to może i dziś dorzucą kolejną , zobaczymy .
 
Chlopaknaopak 110,6K

Chlopaknaopak

Użytkownik
Radomiak - Śląsk
Obie drużyny strzelą gola - TAK
Kurs-1.84
Bukmacher - Fortuna

Czołem kamraci, dziś spotkanie zamykajaca to pełną niespodzianek kolejkę ekstraklasy. Radomiak zagra ze Śląskiem Wrocław i w tym meczu chciałbym zaproponować typ obie drużyny strzelą gola. Radomiak od trzech meczy nie zdobył bramki i dziś czas najwyższy żeby zrekompensować ostatnie wyniki radomskiej publiczności. Sądzę, że ktoś z trio Semedo, Pedro Henrique i Semedo wpiszą się na listę strzelców. Po drugiej stronie lider ekstraklasy Śląsk Wrocław, który będzie chciał wykorzystać potknięcia czołowych drużyn by zostać mistrzem jesieni. Śląsk w ostatnich trzech meczach z Radomiakiem nie zdobył gola więc czas najwyższy przerwać tą złą passę.
Jedyne co mnie trapi to konflikt trenera z zarządem w Radomiu bo niewiem jak wpłynie to na motywację piłkarzy. Dzisiejszy mecz jako trener poprowadzi drugi trener Warcholow.
 
maarcin14 680,8K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 19:00
Spotkanie: Radomiak - Śląsk
Typ: X2 & under 3,5 gola
Kurs: 1.93
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, dziś w Ekstraklasie jedno spotkanie. O godzinie 19 Radomiak Radom podejmie lidera tabeli Śląsk Wrocław. W tym spotkaniu typuję X2 i że w meczu padnie mniej niż 3,5 gola.. Śląsk pod wodzą Jacka Magiery spisuje się bardzo dobrze. Nikt już nie pamięta o poprzednim sezonie, gdy do końca Śląsk musiał walczyć o utrzymanie. Zatrudnienie Magiery to był strzał w dziesiątkę. Śląsk w 15 spotkaniach wygrał 10 razy, 3 mecze zremisował i doznał tylko 2 porażek, co ciekawe te porażki miały miejsce w 2 i 3 kolejce kolejno z Zagłębiem Lubin 1:2 i Stalą Mielec 1:3. Od tamtej pory Śląsk nie przegrał ligowego meczu, a rozegrał ich 12. Jeśli chodzi o Radomiak, to zajmują miejsce w środku stawki, dokładnie 10 pozycja. Wygrali 5 meczy, 4 razy remisowali i 6 przegrali. W bramkach 18:19. Radomiak u siebie wygrał tylko 2 z 7 meczów. Śląsk na wyjazdach przegrał tylko raz na 8 meczy. Radomiak w dwóch ostatnich meczach ligowych nie strzelił nawet gola. Myślę, że nie zobaczymy dziś zbyt dużo bramek. Aura nie sprzyja, na pewno boiska nie będą w tak dobrym stanie jak jeszcze parę tygodni temu. Na ostatnie 10 ligowych meczy Śląska tylko 3 razy padło więcej niż 3,5 gola. W przypadku Radomiaka jest to 2 razy na 10 spotkań. Typuję X2 i under 3,5 gola.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1469
R 649,4K

rjastrzab

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 19:00
Spotkanie: Radomiak - Śląsk
Typ: powyżej 4,5 kartki
Kurs: 1.60
Bukmacher: Betfan
Analiza:
mecz w którym panuje opinia, że Śląsk łatwo przejedzie się po Radomiaku. Ja uważam, ze nie będzie to łatwy mecz dla przyjezdnych a to może skutkować duża liczbą fauli i kartek. Patrząc na wcześniejsze mecze Radomiaka to zaliczali oni nawet ponad 20 fauli w meczu. Średni odnotują ich kilkanaście. Ale nie ide w liczbę fauli a liczbę kartek. Wydaje mi się że 5 to jest a takim meczu łatwo do osiągniecia. Patrząc na historyczne statystyki to Radomiak w swoich meczach razem z rywalami łapał 7, 6 , 5, 4, a Śląsk. 4 Ż + 2 CZ z Cracovią, 4, 10 Z + CZ z Ruchem, 3 z Legią
Razem to pokazuje, że jest w tym typie potencjał, a boisko zweryfikuje ten typ.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom