>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

16. kolejka LOTTO Ekstraklasy (17.11-20.11.2017)

Status
Zamknięty.
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Już w piątek zaczynamy przysłowiowe rewanże w najlepszej lidze na świecie. Jest kilka ciekawych meczy do zagrania i myślę, że warto się nimi podzielić oraz je przeanalizować zanim kursy polecą w dół.
Piątek:

Jagiellonia Białystok -Termalica Nieciecza / Zwycięstwo gosp.&amp;under 3.5 @2.35 Fortuna
_____
Stawiam tutaj na zwycięstwo gospodarzy. Termalica dość dobrze sobie radzi, wczoraj udało im się towarzysko pokonać Sandecję, ale wydaje mi się, że na podopiecznych trenera Mamrota to za mało. Jagiellonia u siebie dość underowo poza meczem z Lubinem. Brukbet na wyjazdach tylko jedno zwycięstwo z fatalną Pogonią oraz remisy z Cracovią oraz Śląskiem. Mam przeczucie że passa Termalici się dziś skończy, a mianowicie ich 5 meczy bez porażki.(tutaj licze wczorajsze zwycięstwo). W Białymstoku zawsze się ciężko gra, a trener Bartoszek wydaje mi się, że jednak nie jest cudotwórcą i nie stworzy z Niecieczy maszynki do wygrywania. Przewiduje tutaj ciężki mecz walki z małą ilością bramek, ale jednak Jagiellonia to lepszy zespół, a ich dodatkowym atutem będzie własne boisko. Siedem meczy pomiędzy tymi drużynami : Under 2.5 6/7 , Under 3.5 7/7
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin / BTS @1.67 Fortuna
_____

Tutaj wszystko wskazuje na to, żeby wjeżdżać grubo na Wisłę. Pogoń na dnie, twierdza przy R22, klub wychodzi na prostą, nokaut Sandecji w ostatniej kolejce, a kurs? 2.0!!! Teoretycznie nic tylko wchodzić w to, ale praktycznie...?Pogoń musi się kiedyś przełamać i obawiam się, że jakimś cudem Pogoń te punkty może urwać mimo iż nikt przy zdrowych zmysłach na portowców by nie zagrał. Stawiam tutaj BTS, Wisła w ataku b. mocna. Lopez z Imazem coraz lepiej się dogadują, wraca Małecki, podobnie Basha powinien wrócić do 1-szego składu, Halilović i Perez z meczu na mecz coraz lepiej. Czuję w kościach, że Portowcy przy nowym trenerze się przełamią, a nawet jeśli nie, to strzelą honorową bramkę. Obrona Wisły bez Gonzaleza jest bardzo osłabiona, Cywka też obniżył loty. Wchodzę grubo w BTSa.

SOBOTA

Sandecja N. Sącz - Lech Poznań / Zwycięstwo gość. @1.90 Fortuna
____

Nie powinno być tutaj żadnego cudowania. Podrażniony Kolejorz przyjeżdża i zgarnia 3 punkty. Od meczu z Legią który odbył się 1.10 Lech nie odniósł zwycięstwa!!! Gdzie lepiej przełamać fatalną passę jak nie u beniaminka, który ostatnio gra fatalnie? Oglądałem mecz Sandecji z Wisłą. Jednym słowem - katastrofa. Nie grali nic. Sędzia nie uznał moim zdaniem dwóch prawidłowych bramek Wiślaków, ale za to uznał bramkę z 3 metrowego spalonego przy pierwszej bramce. Gdyby nie Gliwa, to na 3:0 by się nie skończyło. Czy gra się poprawiła? Po wczorajszym 3:1 z Termalicą wątpię. Sandecja bez zwycięstwa od 17 Września, ale w przyszłym tygodniu passa się przedłuży. Wierzę, że Lech to pewnie wygra.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań
&quot;Obie drużyny ostatnią tej jesieni dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji narodowych wykorzystały do rozegrania spotkań kontrolnych. Kolejorz zmierzył się z IV-ligowcem, natomiast Sandecja już wczoraj z innym zespołem z LOTTO Ekstraklasy.
W piątek na bocznym boisku w Niecieczy ekipa Radosława Mroczkowskiego uległa Termalice 1:3 (1:2). Trener Sandecji Nowy Sącz wykorzystał w tym meczu ponad 20 piłkarzy grając na dwa składy. Z podstawowych piłkarzy zabrakło Dawida Szufryna, Filipa Piszczka i najlepszego strzelca Aleksandara Koleva, który narzeka na uraz. Zagrali za to Michal Piter-Bućko oraz Grzegorz Baran, którzy z powodu kartek w przyszłą sobotą nie wystąpią.

Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)

Bramki: 27.Guba 35.Piątek 90.Śpiączka – 30.Korzym
Skład: Gliwa (46.Pietrzkiewicz) – Kuban (71.Nowak), Krachunov (46.Piter-Bućko), Straus (71.Smoleń), Mraz (46.Bajat) – Kasprzak (46.Baran), Gałecki (46.Gęsior, 71.Maślanka) – Dudzic (46.Danek), Trochim (46.Cetnarski), Malkowski (46.Brzyski) – Korzym (54.Mrówka).
--
Z kolei Lech Poznań dziś po 12:00 w typowo jesiennej aurze zagrał w Tarnowie Podgórnym z tamtejszą IV-ligową Tarnovią w której występują m.in. Zbigniew Zakrzewski, Bartosz Ślusarski, a jej trenerem jest Marcin Kikut. Opiekun Kolejorza, Nenad Bjelica nie mógł w sobotę skorzystać z usług pięciu kadrowiczów Denissa Rakelsa, Tymoteusza Puchacza, Jakuba Modera, Roberta Gumnego oraz Macieja Makuszewskiego. W kadrze na sparing z IV-ligowcem zabrakło też Jasmina Buricia, Emira Dilavera, Nikoli Vujadinovicia, Rafała Janickiego, Christiana Gytkjaera, Mario Situma oraz Niklasa Barkrotha.
Lech Poznań pokonał na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 7:0 (3:0). Hat-tricka w pierwszej połowie zaliczył Nicki Bille Nielsen, natomiast po przerwie gola dołożył jeszcze Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut, gracz rywala, który trafił do własnej siatki i na sam koniec ponownie Nielsen.
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lech Poznań 0:7 (0:3)
Bramki: 30, 35, 41 i 80.Nielsen 57.Tetteh 72.Gol samobójczy 73.Radut
Skład: Mleczko – Wasielewski, L.Nielsen, De Marco, Kostevych (46.Trałka) – Tetteh, Gajos (46.Klupś) – Radut, Majewski, Jevtić (73.Jóźwiak) – Nielsen.&quot;
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Ja bym przestrzegał przed stawianiem na Jagę. Nie po takim kursie w tej lidze.
Póki co to zdarzyły się dwie wpadki na własnym boisku z drużynami skazywanymi na porażkę tak jak teraz Termalica. Do tego fakt że gospodarzom lepiej gra się z drużynami z czołówki i tragiczna skuteczność w tym sezonie. Gdyby nie te dwie kwestie to od początku sezonu wszyscy oglądali by plecy drużyny z Białegostoku.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
piątek , 20:30 , 1 Wisła K. vs Pogoń @2.00 ✅
sobota, 18:00, 2 Sandecja vs Lech @1.82 ⛔
Po powyższych kursach granie na krakowską Wisłę i poznański Lech brzmi dość zachęcająco. Nie wjeżdżam w te typy jednakże grubymi stawkami gdyż jest to polska przaśna liga a jak wiadomo z łaciny &quot;ekstraklasa&quot; to nieprzewidywalność, brak logiki. Siłę ofensywną Wisły pod batutą Carlitosa stawiam wyżej aniżeli tak popularny w Polsce efekt nowej miotły, który może mieć miejsce w Szczecinie. Co do Lecha natomiast, to defensywna gra Sandecji podobała mi się na początku sezonu lecz z biegiem czasu grają oni - w moich oczach - coraz większą padakę. Myślę, że Lech w końcu - po tylu ostatnich remisach - wywiezie 3 punkty z Niecieczy.
EDIT:
Im mniej czasu pozostalo do meczu tym bardziej sklaniam sie ku opcji BTS + over 2.5 gola (@2.09⛔) w Krakowie... Wislacy zagraja bez kilku dosc istotnych zawodnikow a Pogon w koncu musi zaczac wygrywac. Bramkami zaczyna mi tu pachniec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Kurs na Wisłę zawyzony. Ja to pobieram. Pogoń się w końcu przełamie ale to jeszcze nie ten moment.
1.8 to kurs zawyżony?! Jaki kurs uważałbyś zatem za racjonalny?
Pogoń co prawda z nowym trenerem, ale z Legią zagrali solidnie, a potencjał jest na pewno na środek tabeli.
Może nie doceniam Wisły, ale patrzę przez pryzmat tego jak zaprezentował się ten zespół w Poznaniu. Tragedia.
 
1 5

19-jaworzno-64

Użytkownik
Widze ze nikt z was jeszcze tego nie zrobił. Wiec cos ode mnie Lechia-W.Płock 1. Z Gdyni przywiezli cenne 3 pkt, derby rzadza sie swoimi prawami + rozmowa z kibicami. Mam przeczucie, ze w koncu u siebie wygraja.
 
K 90

konikpolny

Użytkownik
1.8 to kurs zawyżony?! Jaki kurs uważałbyś zatem za racjonalny?
Pogoń co prawda z nowym trenerem, ale z Legią zagrali solidnie, a potencjał jest na pewno na środek tabeli.
Może nie doceniam Wisły, ale patrzę przez pryzmat tego jak zaprezentował się ten zespół w Poznaniu. Tragedia.
Średnia na OddsPortal pokazuje właśnie kurs 2,00. Poza tym oceniając formę porównujesz mecz wyjazdowy z domowym. Zupełnie bez sensu.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Wybrałeś sobie akurat najniższy kurs z wielu buków? (pewnie jakiś złodziejski, polski pseudo-buk) .Średnia na OddsPortal pokazuje właśnie kurs 2,00, więc o kant d...można rozbić twoje rozważania. Jeszcze to porównywanie meczu wyjazdowego z domowym.
Kurs wziąłem z pierwszego posta w tym temacie, na tym forum.
Mogłoby być nawet i 2,2 i byłoby dla mnie nie warte gry.
I gdzie coś porównałem?
A jak już się rzuciacie na Wisłę, to napiszcie chociaż dlaczego?
 
K 90

konikpolny

Użytkownik
Kurs wziąłem z pierwszego posta w tym temacie, na tym forum.
Mogłoby być nawet i 2,2 i byłoby dla mnie nie warte gry.
I gdzie coś porównałem?
Może i nie warte, ale Pogoń gra praktycznie bez napastników, a Wisła straciła w ost.5 meczach tylko 2 bramki. Pogoń traci ostatnio po 3 na mecz. Teoria nowej miotły nigdy do mnie nie trafiała.
Jakie znaczenie ma mecz w Poznaniu dla oceny meczu domowego Wisły?
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Może i nie warte, ale Pogoń gra praktycznie bez napastników, a Wisła straciła w ost.5 meczach tylko 2 bramki. Pogoń traci ostatnio po 3 na mecz. Teoria nowej miotły nigdy do mnie nie trafiała.
Może traciła po 3 na mecz, ale był prawdopodobnie konflikt na linii piłkarze-Skorża. Z Legią zespół prowadził trener tymczasowy i już wyglądało to dużo lepiej. Wisła straciła 2 bramki, ale z drugiej strony we wspomnianym meczu w Poznaniu powinna co najmniej 4. W dodatku kontuzja podstawowego środkowego obrońcy.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Wisła - Pogoń
over 2.5 gola @ 1.83
buk: Bah

Spotkanie gdzie spodziewam się goli. Trudno powiedzieć jak będzie wyglądała gra Pogoni pod wodza nowego trenera, który też stanowi sporą niewiadomą. Pogoń jednak dobrze wypadła w spotkaniu z Legią, gdzie pomimo porażki 1:3, walczyła, było widać zaangażowanie i co najważniejsze stwarzała sobie sytuacje do zdobycia bramek. Portowcy mogą mówić o dużym pechu, bowiem nie wyglądali w tamtym spotkaniu na zespół dużo słabszy. Teraz mieli dwa tygodnie na totalny reset, a przerwa reprezentacyjna wpłynie na nich pozytywnie. Wisła to zespół, z którym z pewnością można powalczyć. Gospodarze na pewno nie wyobrażają sobie straty punktów z najsłabszym zespołem w lidze, dlatego na to spotkanie powinni wyjść ofensywnie nastawieni. W ostatniej kolejce Wisła Kraków bez problemu pokonała Sandecję 3:0 i zapewne dziś nie będzie chciała powtórzyć ten wynik, wiedząc, że rywal jest totalnie rozbity. Nie zapominajmy jednak, że mieliśmy dwa tygodnie przerwy, a po takiej przerwie lubią padać niespodzianki. Dlatego nie nastawiam się na wygraną z którejś z drużyn, tylko na bramki. Obie drużyny mają potencjał w ataku i problemy w obronie, a to powinno nam zwiastować w gole.​
 
kris_nh 2,7K

kris_nh

Użytkownik
1.8 to kurs zawyżony?! Jaki kurs uważałbyś zatem za racjonalny?
Pogoń co prawda z nowym trenerem, ale z Legią zagrali solidnie, a potencjał jest na pewno na środek tabeli.
Może nie doceniam Wisły, ale patrzę przez pryzmat tego jak zaprezentował się ten zespół w Poznaniu. Tragedia.
1.7- 1.8 max
Widze ze nikt z was jeszcze tego nie zrobił. Wiec cos ode mnie Lechia-W.Płock 1. Z Gdyni przywiezli cenne 3 pkt, derby rzadza sie swoimi prawami + rozmowa z kibicami. Mam przeczucie, ze w koncu u siebie wygraja.
Lechia także 1, czas na wygraną u siebie, ostatnio u siebie remis i porażka, po ostatniej wygranej na wyjeździe pójdą za ciosem.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Mecz: Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Typ: Remis (Jagiellonia wygra = zwrot)✅60
Kurs: 1.60
Bukmacher: forBet
Jagiellonia od września jest na lekkiej wznoszącej nie jest to forma z samego początku sezonu,
ale powoli pną się w górę, obecnie są na poziomie 8 punktów w 5 ostatnich meczach.
Biorąc pod uwagę mecze w Białymstoku są w najlepszej w sezonie formie, tutaj również na poziomie 8 punktów. W ataku dosyć dobrze przeważnie trafia jedną bramkę (53% spotkań), mecze bez zdobytego gola stanowią mniejszość, dokładnie 13%. U siebie ofensywa wygląda niemalże tak samo. W ostatnich spotkaniach zespół notuje tendencje zwyżkową. Obrona gospodarzy na poziomie średnim, blisko połowa meczów (47%) zakończona stratą jednej bramki, mecze z czystym kontem jak i ze stratą powyżej jednej bramki stanowią po 27% wszystkich ligowych spotkań. W meczach domowych obrona stoi na minimalnie wyższym poziomie. W ostatnich meczach podopieczni Ireneusza Mamrota bronili dosyć przyzwoicie. Zdarzył im się jeden mały odpał w Gdyni, gdzie zagrali pod tym względem najgorzej w całym sezonie, tracą 4 bramki, ale poza tym meczem tracili jedną bramkę albo grali na zero z tyłu. Podczas przerwy na reprezentację zespół tymczasowo opuścili Szymon Łapiński, Karol Świderski i Przemysław Frankowski.
Termalica od objęcia posady przez trenera Macieja Bartoszka idzie tylko w górę, obecnie z formą na poziomie 8 punktów, śrubuje najlepszy wynik w sezonie. W meczach wyjazdowych także wzrost i ustabilizowanie formy na poziomie 4 punktów. Ofensywa jest przyczyną poprawy formy, mecze na zmianę kończą się zdobyczą powyżej/poniżej 1,5 bramki w tym tylko raz bez zdobytego gola. Na wyjazdach tendencja jest taka sama, więc nie ma się co rozpisywać szczegółowo. Obrona gości przez cały sezon stoi na tym samym poziomie 2/3 meczów zakończone stratą jednej bramki, tylko jeden zakończony z czystym kontem. Na wyjazdach 71% meczów z jednym straconym golem, reszta z dwoma. Ostanie mecze nie przyniosły widocznych zmian w skuteczności obrony. W meczu nie wystąpi Bartosz Szeliga (G:1 A:1 +/-:-1)* a w grupowaniu swojej kadry uczestniczył Akos Kecskes.
Patrząc na kursy u bukmacherów to Jagiellonia jest znacznym faworytem (kursy na poziomie 1,65).
Jednak Termalica pod wodzą Macieja Bartoszka idzie w górę i nie będzie to tak łatwy mecz jak mógłby być,
gdyby trenerem zespołu z Niecieczy był dalej Mariusz Rumak. Gospodarze po raz pierwszy w sezonie
zagrali dwa mecze ligowe z rzędu, strzelając więcej niż jedną bramkę. Goście w każdym meczu tracą bramki. Taki obraz przedmeczowy jest odzwierciedlony w kursie. Mimo wszystko mam wątpliwości, może się to zakończyć tak jak przewidują bukmacherzy i Jagiellonia wygra 1/2:0/1, ale zespół Niecieczy jednak potrafi walczyć, pokazał to już nie raz, choć by w ostatnim meczu z Piastem. Dodatkowo moje wątpliwość budzi fakt, że w tym sezonie Jagiellonia to zespól lepiej radzący sobie na wyjazdach oraz, że w Białymstoku nie wygrali dwóch meczów z rzędu. W tym sezonie w dwóch meczach, gdzie zespół z Białegostoku gdy grał w roli gospodarza i był wyraźnym faworytem, nie stanął na wysokości zadania a było to ze Śląskiem (remis 1:1) i Piastem (przegrana 0:1). Gdyby kurs na wygraną Jagiellonii DNB był na poziomie jak na czystą wygraną to postawił bym Jagiellonię DNB, a że jest on na zupełni nieopłacalnym poziomie około 1,25 to zagrałem inaczej.
* G - gole A - asysty +/- - klasyfikacja plus/minus, czyli bilans bramkowy w czasie pobytu zawodnika na boisku
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik

Mecz:
Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Typ: Remis
Kurs: 3.80
Bukmacher: LVBET
Jagiellonia od kilku lat mnie nie przekonuje. Odnosi zwycięstwa, jest mocną drużyną jak na polskie warunki. Jednak gry Jagi w pucharach nie świadczą dobrze o drużynie. Według mnie Jaga korzysta ze słabości polskiej ligi. To dobrze o nich świadczy, ale uważam, iż Termalica pod wodzą Bartoszka powalczy z Jagą. Może nie będzie remisu, ale na wysokie zwycięstwo Jagi bym nie liczył. Ponieważ kurs na remis w tym spotkaniu jest wysoki uważam, iż jest warty pogrania. Jaga co prawda ostatnio weszła na zwycięską ścieżkę, ale widziałem zespół Termalici jesienią i wiosną dwa razy w Kielcach i na żywo i w Niecieczy - przekaz TV. Korona we wszystkich trzech spotkaniach była zdeterminowana a w dwóch wiosennych meczach grała pod wodzą Bartoszka. Za Bartoszka była porażka i zwycięstwo. Mecze jesienny i wiosenny w Kielcach były bardzo zacięte. Obecnie Termalica walczy o ósemkę na zakończenie pierwszej części sezonu. Drużynę Termalici stać na to. Termalicę ostatnio często obserwowałem i jest to bardzo dobrze poukładany zespół. Obok Wisły Płock i Legii pozostawili w Kielcach po sobie najlepsze wrażenie. Niestety meczu jesiennego z Jagą nie widziałem, ale w opinii znajomych Jaga nie grała cudów jesienią w Kielcach i wydaje mi się, iż teraz też cudów nie gra. Zresztą widzę, iż na forum nie wiele osób typuje faworyta w tym meczu do zwycięstwa czyli zespół Jagi. Coś niewiele osób jest przekonanych do Jagi. Mnie też nie przekonuje. Gram w tym meczu remis.

Gdyby nie głupie ustawienie w ostatniej akcji Termalica by wygrała, na szczęście typ wszedł. Na jutro widzę kolejny remis, później opiszę.
 
contowsky 1,2K

contowsky

Użytkownik
Zauważyliście, że ze wszystkich meczów największy kurs jest na lidera tabeli czyli Górnik Zabrze? Fakt, Legia ostatnio wygrała 4 spotkania i można powiedzieć, że wyszła z dołka, ale chyba każdy wie jak nieprzewidywalna jest nasza liga. Czysta przyzwoitość każe mi zagrać, że Górnik nie przegra @1,95
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom