>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

19. kolejka LOTTO Ekstraklasy (08.12-10.12.2017)

Status
Zamknięty.
funemanka 31

funemanka

Użytkownik
A nie lepszy byłby z Wisłą K. ?
Trochę nie podobają mi się statystyki Górnika z Lechią, a ostatnie trzy mecze w tym sezonie po obu stronach overowe więc może faktycznie to jest dobry trop...
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
/Sandecja - Jagiellonia
podwójna szansa 0-0 @1,67
fortuna ✅
19-tą kolejkę Ekstraklasy rozpoczynamy w Niecieczy, gdzie swoje mecze &quot;domowe&quot; rozgrywa Sandecja, która na inaugurację tej serii spotkań podejmie Jagiellonię. W ostatniej kolejce dzisiejsi gospodarze dość niespodziewanie zremisowali z Legią 2:2, natomiast goście pokonali u siebie skromnie czerwoną latarnię ligi, czyli Pogoń. Po cichu liczę, że jutro też ich stać na podobną niespodziankę i urwanie punktów wyżej notowanemu rywalowi. Sandecja to oprócz Cracovii najczęściej remisujący zespół na własnych śmieciach, do tej pory zanotowała u siebie 5 podziałów punktów, remisując tu z takimi zespołami jak wspomniana na wstępie Legia, a także z Lechem, Cracovią, Śląskiem i Arką, natomiast jaga to najlepiej punktująca drużyna na wyjazdach w naszej lidze, jak dotąd ugrała w delegacjach 15 pkt 4z 3r 2p bramki 13:14. Oba zespoły przystąpią do gry w niemal najsilniejszych składach, u gospodarzy zabraknie jedynie Korzyma, ale on nie gra już od jakiegoś czasu. Ogólnie skłaniam się w tym meczu ku bramkowemu remisowi 1:1, właśnie za sprawą dużej ilości remisów zespołu Sandecji i tym, że oprócz Górnika nikt tu z przyjeżdżających drużyn z czołowki nie wygrał, ale z drugiej strony asekuruję się podwójną szansą, że remis będzie albo do przerwy, albo na koniec ze względu, że Jagiellonia potrafi zdobywać punkty w delegacji o czym wspomniałem wcześniej.

Górnik - Lechia
powyżej 2,5 gola @1,75 fortuna ⛔
obie strzelą @1,52
fortuna ✅
Drugi jutrzejszy mecz zapowiada się bardzo ciekawie, do lidera z Zabrza przyjeżdża odzyskująca ostatnio formę Lechia, faworytem jest tu zespół gospodarzy i ja również uważam, że powinni ten mecz wygrać, jednak postanowiłem zagrać troszkę bezpieczniejszy wariant, a mianowicie powyżej 2,5 gola oraz obie strzelą, Górnik przyzwyczaił już wszystkich, że mecze z jego udziałem są z reguły overowe, w Zabrzu w tym sezonie pada średnio 3,78 gola na mecz, a sam Górnik ma średnią 2,56 gola na mecz, ale oprócz tego, że dużo strzela to też praktycznie zawsze coś traci, w 9 meczach u siebie tylko 2 razy zachował czyste konto, natomiast lechia na wyjazdach gra lepiej niż u siebie, do tej pory ugrała tak 11 pkt 3z 2r 4p bramki 10:10, więc patrząc na te dane oba typy powinny zostać pokryte bez większych problemów. Patrząc na bezpośrednie H2H typy te jednak nie są już tak oczywiste, ale wiadomo, że to już inne zespoły, Górnik tak widowiskową i efektywną piłkę zaczął grać praktycznie od tego sezonu, w pierwszym meczu tych drużyn rozegranym w Gdańsku zespoły podzieliły się punktami i padł tam wynik 1:1, jutro liczę, że co najmniej padnie jedna bramka więcej.
 
bombi1945 14,6K

bombi1945

Użytkownik
A nie lepszy byłby z Wisłą K. ?
Trochę nie podobają mi się statystyki Górnika z Lechią, a ostatnie trzy mecze w tym sezonie po obu stronach overowe więc może faktycznie to jest dobry trop...
Ja zamiast Korony z Arką, dorzuciłbym handi na Legie z Termalicą.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
&quot;Wykorzystuję Jokera w tej kolejce&quot;.

20:30 Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Górnik @ 2.15
over 2.5 gola @ 1.72
buk: BaH


Po raz kolejny pod lupę biorę spotkanie Zabrzańskiego Górnika. Zabrzanie rozegrali dwie różne połowy w Krakowie. W pierwszej byli kompletnie bezradni i stworzyli sobie żadnej sytuacji, w drugiej wyszła całkiem odmieniona drużyna. Na dodatek po golu z rzutu karnego, Górnik nabrał wiatru w żagle dzięki czemu wywiózł cenne trzy punkty. Gospodarze dalej są mocni w stałych fragmentach oraz z gry kontry. Widać, że drużyny, które stają im na przeciw boją się tych stałych fragmentów. W świetnej dyspozycji jest dalej Hiszpan Angulo, który ma na swoim koncie już 19 trafień. Pomimo, że Lechia wygrała swoje ostatnie ligowe spotkanie, to idę w stronę Górnika. Goście na wyjazdach grają w kratkę, a dziś przyjadą lekko osłabieni (Joao Nunesa (pauza za żółte kartki), Lukasa Haraslina oraz być może Rafała Wolskiego (drobny uraz) i Pawła Stolarskiego (grypa żołądkowa). Trener gości na pewno jest zadowolony z pracy braci Paixao, którzy grają coraz to lepiej. Tak naprawdę tylko przerwa zimowa jest w stanie wybić z rytmu gospodarzy. Zostały trzy kolejki do końca rundy i Zabrzanie będą chcieli uzbierać jak najwięcej punktów. Co do składu to zapewne zobaczymy ten sam co przez ostatnie kilka kolejek. Brosz w ogóle nie rotuje składem co może być powodem tego sukcesu. A może poprostu nie ma kogo rotować bo inni zawodnicy nie są na tyle kreatywni co pierwszy zespół? Kolejnym typem są gole. O overach w spotkaniach Górnika piszemy co tydzień, ale nic w tym dziwnego, skoro w ich meczach pada najwięcej bramek. 39 strzelonych goli jest świetnym wynikiem!. Górnik do tego również dużo traci, a gra w obronie jest ciągle do poprawy. To samo możemy napisać go gościach, którzy zaraz obok Górnika są zespołem, który traci bardzo dużo goli. Obie drużyny będą chciały to wykorzystać, an a pewno Lechię stać na strzelenie tutaj minimum jednej bramki i na to też liczę. O gole Zabrzan raczej nie powinniśmy się martwić bo Ci w spotkaniach domowych strzelają je regularnie. Na koniec chcę dodać, że ostatnie trzy pojedynki kończyły się remisem 1:1. Może warto spróbować zagrać dokładny wynik 1:1 po kursie: 6? ✅

21# 18:00 Korona - Arka
Korona @ 2.15
buk: BaH

Korona podobnie jak Górnik w tym sezonie mocno nas zaskakuje. Trzecie miejsce w ligowej tabeli jest sporym zaskoczeniem dla kibiców jak i samych oglądających ekstraklasę. Nic w tym jednak dziwnego, drużyna Gino Lettierego gra przyjemny dla oka futbol. Fajnie się ogląda zespół, która potrafi stosować pressing, która potrafi wymienić trzy/cztery podania na jeden kontakt. To wszystko jest efekt ciężkiej pracy na treningach i meczach, a trzecie miejsce w ligowej tabeli jest w pełni zasłużone. Do tego dochodzi dobre dyspozycji kilku graczy jak Nika Kaczarawy czy też Gorana Cvijanovica. Gino rotuje składem i przynosi to oczekiwany efekt. Gospodarze po ostatnim remisie z Cracovią chcą więcej dlatego w spotkaniu z Arką czas na trzy punkty. Arka w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock zagrała bardzo słabo w obronie przez straciła dwie bramki. Zespół z Gdyni zdecydowanie lepiej sobie radzi w spotkaniach domowych niż w tych na wyjeździe. Arka przegrała aż pięć z ostatnich sześciu spotkań w Kielcach, oraz w tym sezonie wygrała ledwie dwa spotkania na wyjeździe. Korona u siebie jest bardzo mocna i potwierdziła to w tym sezonie kilkakrotnie. Martwić może nas brak być może Kena Kallaste, Bartosza Rymaniaka oraz Jacka Kiełba. Dwaj pierwsi panowie to ważne ogniwa zespołu z Kielc.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (piątek 20:30)
Typ: Górnik Zabrze wygra co najmniej 1 połowę ⛔
Kurs: 1.61 (fortuna)
Myślę, że nie ma za bardzo co kombinować, choć na pewno gospodarze nie są 100% faworytami tego meczu. Świetny mecz przeciwko Wiśle, przegrywali po 1 połowie, ale później po zastosowaniu VAR-u zaczęli swój festiwal. Fajnie się oglądało ten mecz, ale znów o mało co nie padł wynik 3-3 przy 10-osobowej drużynie Białej Gwiazdy. Nie wiem z czego to wynika, ale takie sytuacje jak zostaną wyeliminowane to Górnik może uciec na większą ilość punktów w tabeli.
Co do statystyk, 38% posiadania piłki Górników to nic niezwykłego, średnia posiadania gospodarzy na przełomie sezonu oscyluje właśnie w granicach 40%. Jak dla mnie styl drużyny Brosza doskonale pasuje do pokonania Lechii. Pamiętacie ten mecz z zeszłej rundy? Zakończył się wynikiem 1:1 ale bliżsi zwycięstwa byli gospodarze. Dziś zupełnie inna aura i forma drużyn.
Lechia przyjeżdża po zwycięstwie nad Śląskiem, dobry mecz braci Paixao i ponad 100 bramek w ekstraklasie tych bliźniaków. Bądźmy szczerzy, Śląsk gra teraz piach, dodatkowo korzysta trener Urban z młodych i być może wychodzi to na złe. Nie jestem wewnątrz drużyny Lechii, ale dziś muszą zapunktować, ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia, kto by się spodziewał, że przy 19 kolejce drużyna Owena będzie w drugiej części tabeli. Lechia do tej pory na wyjazdach 11 punktów na 9 meczy. Wygląda fatalnie, ale zajmują 3 miejsce pod tym względem! Coś niesamowitego. Do składu Lechii wraca Wolski i jestem ciekaw czy trener trochę namiesza czy wyjdzie z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 08.12.2017. godz. 20:30 - WYNIK 1:1
Typ: over 1.5 bramki Górnik Zabrze / Kurs: 2.01 / Buk: lvbet ⛔
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.70 / Buk: fortuna ⛔
Górnik nie zwalnia i nie zwolni, po porażce w Warszawie na którym według mnie nie zasłużyli wrócili do strzelania ograli Jagiellonie 3:1, Chojniczankę w Pucharze 3:0, oraz w ostatniej kolejce Wisłę Kraków 2:3. Czyli dwa mecz z zespołami walczącymi o mistrza w których strzelają po trzy bramki to jest kolejny dowód tego że ten zespół nie traci rytmu, chęci, po prostu tego co ich w tym sezonie wyróżnia czyli świetna, skuteczna gra w ataku. Ja nie pamiętamy spotkania w który ten zespół w tym sezonie jakiegokolwiek wyniku bronił. Efekty 39 bramek strzelonych (tylko Korona jeszcze przekroczyła granicę 30 co mnie też nie dziwi bo grają również atrakcyjną piłkę do przodu) przy 26 straconych. U siebie bez porażki z bilansem 9 zwycięstw i 2 remisów, bramki jak zwykle świetnie 23:11i uwaga tylko dwa mecze w których strzelili tylko jedną bramkę, ba tylko tez jeden w którym dwa razy trafiali, reszta to ich festiwal. Każdy kto chce opisu dokładnego gry beniaminka może zajrzeć na wcześniejsze kolejki tam mnóstwo zostało zapisane i po raz kolejny powtórzę nic się nie zmienia.
Lechia nie przypomina oczywiście ekipy z zeszłego sezonu, tutaj czuję że walka będzie trwała do samego końca o grupę mistrzowską w które na razie nie są, tracą dwa oczka do Arki i przyznam że to dużo i mało bo ten ścisk jest ogromny i mogą decydować minimalne różnice. Lechia po prostu jest bardzo nierówna w tym sezonie, na pewno nie imponuje w ataku tak jak przed rokiem chociaż widać w tym aspekcie ogromny progres zaczynają wraca do tej skutecznej gry. Tutaj jednak większy problem widzę w defensywie która jest niby doświadczona a zachowuje się czasami jak juniorzy, do tego szybkość też moim zdaniem nie ta co potrzeba u tych graczy. Ten zespół ma dziwną tendencję, kilka spotkań w tym sezonie w tym niedawno w Krakowie przegranych na własne życzenie, prowadzą grę, wychodzą na prowadzenie, grają po prostu dobrze po czym oddają piłkę rywalowi i gra się sypie, bronią wyniku robiąc to bardzo nieudolnie ten zespół moim zdaniem nie jest do tego stworzony. Ta defensywa naprawdę nie przekonuje, a dziś czuje mega problemy bo dobrze pamiętam mecz z Koroną u siebie 0:5, a wspominam ten mecz z prostej przyczyny Korona jest równie świetnie w szybkim atakowaniu co Górnik przy czym beniaminek dla mnie ma jeszcze więcej wariantów w tej grze chociażby Angulo, no i gra u siebie. Po raz kolejny nie ma co się rozpisywać nad meczami Górnika, grają swoje i zagrają to też dzisiaj a wiec parcie przez 90 minut w ofensywie będzie, tego nie wytrzyma Lechia nie ze swoim zastojami w grze i po prostu chaosem w defensywie, stąd ten pierwszy typ. Over z racji tego że oczywiście wcale mnie nie zdziwi pokrycie linie przez samych gospodarzy ale wiadomo że Górnik w tej swojej grze pozwala na wiele rywalom, zresztą z pierwszej dziesiątki to są dwa zespoły które straciły najwięcej bramek. Albo wszyscy a tym polegniemy albo po raz kolejny zarobimy.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok
Typ: Jagiellonia nie przegra i poniżej 3,5 bramki
Kurs: 1,71
Bukmacher: 1xbet
Status: ✅
Sandecja po dwóch korzystnych wynikach w Niecieczy z pewnością zyska większe morale, od 9 kolejek czekają na wygraną. Z silnymi rywalami kilkukrotnie udawało się osiągnąć korzystne rezultaty. Jagiellonia po listopadowej przerwie na kadrę nie zachwycała grą, oczekiwanie wygranej budzi moje wątpliwości, nie postawię tutaj na czystą dwójkę. Zespół z Nowego Sącza ma problemy ze zdobywaniem bramek. W obliczu może nie świetnej, ale jednak dosyć sprawnej obrony zespołu z Białegostoku powtórzenie aż tak pokaźnej zdobyczy bramkowej jak z przed tygodnia wydaje się mało prawdopodobne. Prognozuję zdobycz bramkową Sączersów na zero lub jedną bramkę. Z drugiej strony goście prezentują stabilną formę strzelecką przez cały sezon, nie mają problemu ze zdobywaniem bramek, sytuacja gdy jej nie zdobywają jest sporadyczna. Dodatkowo ogólnie przeciętna obrona gospodarzy (która nieco zyskuje w spotkaniach rozgrywanych w Niecieczy) pozwoli na utrzymanie im poziomu dyspozycji strzeleckiej. W tym wypadku oczekuję zdobyczy bramkowej rzędu jednej lub dwóch bramek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Typ:
Remis (Górnik wygra = zwrot)
Kurs: 1,95
Bukmacher: forBet
Status: ✅
Typ: Obie drużyny zdobędą gola
Kurs: 1.62
Bukmacher: 1xbet
Status: ✅
Spotkają się dwa zespoły w formie. Górnik zwłaszcza w Zabrzu świetnie atakuje. Dziś także spodziewam się kolejnej zdobyczy bramkowej, co do kolejnego meczu z trzybramkową zdobyczą to mam wątpliwości, gospodarze w tym względzie przeżywają okres urodzaju, ale goście pod wodzą Adama Owena zaczęli lepiej bronić i mogą dziś poskromić nieco zabrzański atak. Pod względem ataku Lechia ustępuje oponentowi, lecz jej forma strzelecka rośnie i będzie godnym przeciwnikiem. Fakt, że podopieczni Marcina Brosza bronią dosyć słabo daje argumenty aby zespół z Gdańska i dziś powiększył dorobek bramkowy. Brak Rafała Wolskiego także nie powinien być zbyt widoczny,rywal broni na poziomie Śląska a tydzień temu Lechiści właśnie pokonali Śląsk 3:1, więc nie będzie to jakaś duża przeszkoda. Ostatnie wyniki Górnika mogą skłaniać do postawienia czystej jedynki, ale mimo świetnej postawy w całym sezonie ligowym jak i licząc mecze tylko w Zabrzu zespół jeszcze nie zdołał wygrać trzech kolejnych spotkań ligowych, nie będę zdziwiony gdyby dzisiejsza potyczka zakończyła się tak jak w sierpniu, czyli na underowym remisie.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
powyżej 32,5 fauli @ 1,8 ✅
Totolotek
Wydaje się, że jak podali wcześniej przedmówcy typ na ilość bramek jest najbardziej prawdopodobny ja jednak ponownie idę w stronę przewinień. Gospodarze faktycznie grają bardzo ofensywnie ale zdarzają im się u siebie także spotkania z małą ilością bramek, ostatnio mają serię 4 meczy (3 ligowe, 1 pucharowy) gdzie tych bramek było sporo i dzisiaj może choć nie musi seria się zakończyć.
Przechodząc do spotkania Górnik przy wygranej może już znacznie odskoczyć od reszty ekip, z kolei Lechia na razie w dolnej połówce tabeli i jeżeli marzy im się granie o puchary muszą dzisiaj zapunktować a o punkty łatwo im nie będzie, bez walki i dużej agresywności przy odbiorze piłki się nie obejdzie.
Jak wszyscy doskonale wiedzą ekipa z Zabrza praktycznie gra jedną 11 i zmęczenie kiedyś musi przyjść, wtedy też łatwiej o błędy, głupie faule etc.
Co do statystyk w tym sezonie obie drużyny mocno pracują na wysoką pozycję w tabeli jeżeli chodzi o faule, Lechia na drugim miejscu zaraz za Arką z 295 faulami na koncie, Górnik na 6 miejscu z 276 przewinieniami.
W pierwszym spotkaniu w Gdańsku piłkarze popełnili 38 fauli i dzisiaj liczę na podobny scenariusz.
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Mecz za 2 minuty..
Gornik ogra Lechie wg mnie. Brac po 2.2 Fortuna. U siebie sa mocni a Lechia gra zenade i tylko mecze u siebie ich ratuja. Dawac górnicy.
1:1. Ehh, ten Paixao w 70min , przyfarcił.
 
rojmen 0

rojmen

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
10.12.2017r. godz. 15:30
typ: 1
kurs: 2,40 (forbet)
Czarna seria nawet najgorsza kiedyś się kończy, czyli w najbliższą niedzielę. Ostatni mecz u siebie Pogoń zremisowała z Piastem 2:2, lecz była zespołem lepszym, Piast oddał w całym meczu 2 strzały i strzelił 2 bramki. Ostatnia kolejka to wyjazd do Białegostoku, też mieli przewagę ( posiadanie piłki 71-29 % !!! ). Sytuacje i strzały : 17 - 7 na korzyść Pogoni. Zagłębie nie jest zbyt wymagającym rywalem więc obstawiam zwycięstwo gospodarzy.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 09.12.2017. godz. 15:30 - WYNIK 2:2 ✅
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.91 / Buk: LVBET
Śląsk zagrał kompletnie mecz bez życia w Gdańsku chociażby kto wie jakby to się potoczyło gdyby Robak strzelił karnego ale tego się już nie dowiemy. Dziś powrót na swoje, czy to jakiś ratunek dla tej ekipy nie do końca jestem pewien czy tak ale jedno jest pewne dziś Śląsk powinien być znacznie żywszy i aktywniejszy w ataku z kilku przyczyn. Pierwsza już wspomniana grają u siebie a tu kibice oczywiście wymagają, zresztą w domu potrafią się spiąć i zagra świetne zawody tak było by chociaż z derbach z Zagłębiem co prawda wybitne spotkanie to nie było ale każdy wie jak oni w tym meczu kadrowo wyglądali a dali radę, zresztą grywali tutaj świetne mecze jak te z Lechem czy Legią. Stać ich na wiele w ataku i na takiej piłce się dziś skupią i będą w tym aspekcie efektywniejsi z prostej przyczyny wrócą do gry z dwójką napastników a w takim systemie ten atak wygląda znaczniej lepiej a to za sprawę powrotu do kadry Picha oraz Piecha. To zmienia także środek pola gdzie nie zagra Tarasovs który w Gdańsku rozgrywał piłki albo lepiej miał rozgrywać i to była jakaś pomyłka, dziś tego nie będzie robił zostanie przesunięty najprawdopodobniej do środka defensywy za młodego Poprawe który po prostu nie błyszczał w ostatniej kolejce. Czy to wzmocnienie defensywy nie sądzę bo dalej rozbita jest kontuzjami i nie daje w żadnym wypadku pewności.
Piast zdobył w ostatnich trzech kolejkach pięć punktów – jeden mecz wygrywając i dwa remisując a mimo to nadal na przedostanie pozycji, to pokazuje że czasami mało remisy znaczną w tej lidze. To co najważniejsze jednak to jest duża poprawa gry. Piast wygląda pewniej na boisku, roboty jest sporo bo jest poprawa w ataku ale kosztem defensywy bo te remisy w ostatnim czasie dość wysokie z Sandecją, Zagłębiem oraz Pogonią po 2:2. Zespół Fornalika jak i on sam wie że nie jedzie do zespołu czującego się dobrze w defensywie i nie będą bojaźliwi w ataku, będzie kontra będą szli odważnie bo tego ostatnie zabrakło a do końca roku zostały im trzy mecze – ten dzisiejszy, Legia u siebie oraz Korona na wyjeździe tak że ten mecz to teoretycznie najłatwiejszy teren na zgarnięcie trzech oczek, zresztą sam to powiedział trener przed tym spotkaniem a wiec dziś Piast będzie odważny, zresztą ma dobre wspomnienie z ostatnich dwóch spotkaniu tutaj we Wrocławiu gdzie grali odważnie i wygrali dwa lata temu 1:2 oraz sezon temu 3:4.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Korona Kielce - Arka Gdynia 09.12.2017. godz. 18:00 - WYNIK 0:3 ✅
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.85 / Buk: fortuna
Korona notuje świetne tempo, od 12 spotkań niepokonana ekipa i to wysokie miejsca nie jest przypadkiem, bo trzeba sobie jasno powiedzieć obok Górnika to dla mnie dwie najlepiej grające ekipy, najbardziej widowiskowo i po prostu równo. To że Korona jest świetnie dysponowana potwierdzają wyjazdy które wiemy jak wyglądały w ostatnich latach po prostu dramatycznie a w tym roku punktują regularnie co prawda jest 6 remisów ale to dla nich dużo. Doskonale natomiast wiemy że u siebie ta ekipa jest wyśmienita, szybka, kombinacyjna i bardzo skuteczna w ataku – sześć meczów z rzędu wygranych tylko z Sandecją strzelili jedną bramkę a marnowali mnóstwo setek, świetny mecz z Legią wygrany 3:2 co tylko pokazuje moc ekipy w ataku. Dzisiaj troszczę problemów w defensywie gdzie tracą bardzo ważne ogniwa Rymaniaka który przeżywa drugą młodość, wypada Kallaste oraz pauzuje za kartki Kovačević to trzech podstawowych graczy defensywy. Zresztą w tym sezonie Korona ma problemy z kontuzjami ale trener potrafi naprawdę wyśmienicie rotować tym składem i każdy tutaj walczy na całego.
Wiemy że obie ekipy potrafią grać agresywną piłkę a już na pewno z tego słynie Arka Ojrzyńskiego, którą mi ciężko określić, co dziś będą grać. Na pewno tej agresywności nie zabraknie ale czy tylko to wystarczy na Korone nie sądzę, ten zespół nie raz już pokazał w tym sezonie jak się wychodzi spod pressingu. Czeka ekipę z Gdyni ciężka batalia, swoje sytuacje w kontrze będą mieli, na pewno agresywny mecz też będzie ich atutem ze względu na problemy kadrowe o których wspomniałem wyżej, gospodarze stracili na wzroście a Arkowcy to specjaliści od stałych fragmentów gry, szczególnie te auty wrzucane w pole karne są bardzo dobrze dopracowane i takich kilka bramek strzelili. Też to co mnie zaciekawiło to ostatni wywiad jaki przeczytałem z prezesem Arki tym 20-latkiem, który już wspominał o tym że chce Arkę grająco widowiskowo a nie tylko walcząco, ma o tym rozmawiać z Ojrzyńskim po zakończeniu roku. Arka wie jak strzelać Koronie ale tylko funkcjonuje u siebie gdzie w dwóch ostatnich meczach wbili odpowiednio 4 i 5 bramek, to jednak pokazuje że stać ich na mocny mecz w ataku, będą musieli być uważni w defensywie a z tym bywa różnie, Korona będzie ich naciskała przez 90 minut ale przy tym nie raz nie dwa zapomni o defensywie i to szansa dla Arki na bramki i dorzucenie się do typu.
 
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Na dzisiaj w oko wpadly mi dwa spotkania
Korona - Arka over [email protected] / fortuna
Za nic nie zapkwiada sie nudny mecz. Przede wszystkim Korona grajac na wlasnym obiekcie jedt bardzo mocna. Regularnie przed wlasna publivznoscia strzelaja cala masr bramek. Nie maja zadnych problemow ze strzeleniem goli, a dowodow na to, ze byli wstanie postrzelac Legii i wygrac z Wojskowimi to potwierdza. Z drugiej stroby Arka , ktora w moim mniemaniu spisuje sie powyzej swoich mozliwosci. Ciezko na pewno bedzie imnnazwiazac walke z gospodarzami, ale cos spokojnie powinni ukuc w dzisiejszym pojedynku. W defensywie niezbyt dobrze to wyglada , a w szczegolnodci na wynazdach.
Wynik 2-1 jak najbardziej realby.
Legia - Termalica typ [email protected]/fortuna
Wojskowi co tuyaj duzo mowic sa zdecydoeanymi faworytami tego pojedunku. Moze h2h nie wyglada w tym przypadku przekonujaco w strone Legiii. Jednak tak naprawde sa mocniejszym zespolem i wszystkie atuty maja po swojej stronie. Poza tym zaden tak naprawdr z pilkarzy nie moze byc pewny swojegi losu w klubie wiec maja o co walczyc dodatkowo. W moim odczuciu Legia z spotkania nanspotkanie gra juz coraz lepiej. Slonie pewnie postawia trudne warunki, ale Legia powinna dopisac tutaj trzy punkty do swojegi konta
 
U 0

Usunięty użytkownik 46969

Gość
nie no Panowie dzisiaj Slask gladziutko zabiera trzy punkty u siebie, bo gdzie jak nie w Twierdzy.Obnizka biletow o te 5zl moze przyniesie pare krzyczacych gardel wiecej,zapowiada sie overowy ofensywny mecz z obu stron,mysle ze nie bedziemy sie nudzic i wroclawianie beda chcieli zmazac plame ostatniego meczu choc wiadomo byl to mecz przyjazni wiec troche lzej zostalo to potraktowane przez kibicow,dzisiaj innej opcji nie widze niz 3 pewne pkt z miernym zespolem z Gliwic
Slask - Piast 1 @2.00
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Legia Warszawa - Termalica B-B 09.12.2017. godz. 20:30 - WYNIK 3:0
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.83 / Buk: lvbet ✅
Typ: over 1.5 bramki Legia Warszawa / Kurs: 1.64 / Buk: lvbet ✅
Legia ostatnio nie ma dobre passy w defensywie, za Kozaka to zaczynała ich być główna broń ale gdzie to chyba się ostatnio posypało najpierw w Kielcach 3:2, następnie 4:2 z Bytovia i ostatnio szczęśliwe 2:2 z Sandecją w wielkim kryzysie. Swoje robi dyspozycja poszczególnych graczy Malarz ma swoje osobiste problemy a wiemy że to gracz który robi swoje w bramce i nie raz ratował mistrza Polski nawet wtedy kiedy był w najlepszej formie. Pazdan bardziej myślami przy tym gdzie odejść i czy odejść, co do reszty to nikt nie jest w swojej optymalnej formie. Dziś jednak Legia ma być zespołem który swoją dominację zaznaczy w ofensywie, tego po ostatnich wpadkach oczekują wszyscy i ten aspekt źle nie wygląda bo Legia strzela ostatnio sporo a ciąg na bramkę u siebie z Termalica będą mieli bo znowu coś mają do udowodnienie tej ekipie.
Przyznam się że tego po Termalice się spodziewałem w momencie objęcia posady przez Bartoszka, od razu wiedziałem ze to będzie całkiem inny zespół, oby tylko dano w spokoju pracować dalej temu trenerowi bo w zimowym okresie przygotowawczym będzie miał czas na wpojenie swoje filozofii i ten zespół będzie wyglądał jeszcze lepiej. Na pewno ofensywnie jest ogromny progres, to nie jest zespół broniący, grający na remis, mnóstwo się dzieje w starciach Niecieczy po remisie 3:3 z Wisłą kolejny szalony mecz w Lubinie 4:2. To jest taka gra jak Korona czyli wysoko atakujemy agresywnie i gramy bardzo aktywnie w ataku i taka gra w ataku nie jest aż tak dużym problemem te są ogromne w defensywie i te wyniki to potwierdzają. Czy dziś ten zespół się cofnie sądzą po wypowiedziach Bartoszka nie – „ jedziem tu po zwycięstwo „ i ja tym słowo zdecydowanie wierze , oni już te trzy mecze do końca roku zagrają ofensywnie i później zobaczą nad czym głównie trzeba pracować, wobec tego czeka ich wielka przeprawa w defensywie bo jak wspomniałem Legia jest podrażniona ale tez pogubiona w defensywie i swoje aktywna w ataku Termalica może dziś sporo zdziałać a wiemy że z Legią potrafią grać w poważną piłkę, co prawda przegrali ostatni mecz w Warszawie 6:0 ale to była już runda mistrzowska i o nic Nieciecza nie grała a w poprzednich starciach nie przegrywali. Oczywiście powtórka jakiego wysokie zwycięstwa Legii nie zdziwi bo rywal ma po prostu mnóstwo problemów ze skuteczna grą na tyłach ale to Legia będzie zmuszona tutaj do atakowania od pierwszej minuty i kontry gości będą mega groźne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
powyżej 29,5 fauli @ 1,8 ✅
Totolotek
Ważny mecz dla jednych jak i drugich. Śląsk przy wygranej przynajmniej na chwilę wskoczy do górnej połówki tabeli. Przed piłkarzami Piasta jeszcze mecz domowy z Legią i wyjazdowy z Korona więc wydaje się, że dzisiaj jest największa szansa na jakieś punkty.
W drużynie gości zabraknie pauzującego za żółte kartki Bukaty co jest sporym osłabieniem linii środkowej, ale pozostali gracze pomocy też prezentują się nieźle i tą lukę zapewne trener Fornalik łatwo załata.
Bilans ostatnich spotkań jest korzystny dla Gliwiczan bo nie przegrali ze Śląskiem od 7 spotkań odnosząc 5 zwycięstw i 2 remisy (chociaż gdyby w tym ostatnim karnego w końcówce meczu wykorzystał Vassiljev bilans byłby jeszcze okazalszy). Ale to już przeszłość, wiadomo że każda seria ma kiedyś koniec więc ja idę ponownie w stronę przewinień.
Mecz jak wspomniałem bardzo ważny dla obu ekip więc walki nie powinno na boisku zabraknąć. Zawodnicy już też w nogach czują trudy sezonu, boiska coraz w gorszym stanie etc.
Statystyki też pokazuj że obie drużyny nie stronią od fauli: Śląsk 283 na koncie (śr. 15,7), Piast 256 (śr. 14,2). W pierwszym meczu w Gliwicach zobaczyliśmy 34 przewinienia i dzisiaj nie powinno być inaczej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom