>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. Grand Prix Chin [7 - 9 kwietnia 2017]

Status
Zamknięty.
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Grand Prix Chin​




7 kwietnia - Piątek
Trening 1 - 04:00
Trening 2 - 08:00

8 kwietnia - Sobota
Trening 3 - 06:00
Kwalifikacje - 09:00

9 kwietnia - Niedziela
Wyścig - 08:00


W przyszły weekend druga runda mistrzostw świata Formuły 1. Po ostatnim zwycięstwie Ferrari w Australii, nabraliśmy dużego apetytu na kolejne weekendy z F1. Według mnie szykuje się kolejny emocjonujący i bardzo ciekawy weekend, tym bardziej, że w Chinach może sporo nam namieszać pogoda, bo obecne prognozy wskazują na deszczowy weekend. Póki co nie ma co się martwić, bo przez najbliższy tydzień może się wiele zmienić. Czy Ferrari utrzyma kapitalne tempo z Australii? A może to Mercedes tym razem zdominuje konkurentów? Nie ważne co się wydarzy, to i tak na nudę nie powinniśmy narzekać;)

Zapraszam do dyskusji!
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Po udanym GP Australi, gdzie tak naprawde co nie typowalismy to wchodzilo na plus, teraz juz kazdy czeka na GP Chin i nie wyobraza sobie zeby bylo inaczej jezeli chodzi o przewidywania ???? . A wiec i ja wzielem sie do roboty i zaposrednictwem kilku stron dostarczylem troche wiadomosci na temat toru i innych ciekawostek, moze sie przyda.

Informacje o torze;

Tak jak tor w Bahrajnie, tak i ten w Szanghaju zbudowano od podstaw, choć nie było to łatwe. Projektant toru, Hermann Tilke musiał stawić czoła płaskiemu, lecz podmokłemu terenowi. Grunt nie byłby w stanie wytrzymać takiego obciążenia, tak więc fundamenty zrobione są z polistyrenu, dla utwardzenia podłoża użyto dodatkowo 40 tys. stalowych pali. Jak zwykle, design Tilke zawiera element symboliczny dla danego kraju – w tym przypadku układ toru przypomina znak „shang”, oznaczający „wschód”.
Shanghai International Circuit jest mieszaniną szybkich fragmentów z technicznymi i jest bardzo zróżnicowany, wymagający technicznie. Początek przejazdu zaczyna się od sekwencji czterech łuków: dwóch prawych i dwóch lewych. Środkowe sektory są mniej kręte, ale również wymagają skupienia i koncentracji. Dopiero pod koniec toru, na dwóch prostych jest dużo miejsca do wyprzedzania. Podobnie jak w Malezji, warunki są zmienne, przez co nie wiadomo czy wyścig odbędzie się na suchym, czy mokrym torze.
Fanów cieszy fakt, że na torze jest kilka dogodnych miejsc na wyprzedzanie, przynajmniej takie jest zdanie Jensona Buttona, który tor wizytował już w fazie budowy. Problemem może być infrastruktura wokół Szanghaju i w samym mieście oraz szok kulturowy. Możliwości biznesowe i potencjalne zyski jednak z pewnością zniwelują wszelkie niedogodności.
Tor wedlug opinii; Pascal Vasselon - &quot;Szanghaj posiada nietypową nawierzchnię co stwarza różne wyzwania od strony ustawień. Nawet jeśli bierze się pod uwagę dwie szybkie proste na których chce się osiągnąć maksymalną prędkość, tor posiada relatywnie wysoką siłę docisku co powodują zakręty numer jeden i trzynaście - powiedział. - W przypadku ustawień obejmujących hamulce i silnik,
Szanghaj nie jest szczególnie wymagający.&quot;
Technicy Brembo dokonali klasyfikacji 21 torów na których odbywają się wyścigi F1 i ocenili je w skali od 1 do 10 pod względem poziomu trudności hamowania. Tor w Szanghaju został przez nich oceniony jako średnio trudny i uzyskał notę 6, czyli dokładnie taką samą jak tory w Barcelonie oraz Mexico City.
- Kierowcy na chińskim torze poświęcają średnio 18% czasu całego wyścigu na hamowanie.
- Średnie przeciążenia osiągane podczas hamowania na torze w Szanghaju wynoszą 3,4g co jest wynikiem o 15% niższym niż podczas wyścigów w Australii i Bahrainie.
- Podczas trwania całego wyścigu kierowcy hamują około 450 razy, naciskając pedał hamulca z siłą która łącznie przekracza 51 ton. Żeby zobrazować jak duże jest to obciążenie, można je porównać do masy dziesięciu średniej wielkości słoni.
Ostatnie 7 lat:
Dojechali/na starcie
2016 - 22/22
2015 - 17/20
2014 - 20/22
2013 - 18/22 - 1 kolizja
2012 - 23/24
2011 - 23/24
2010 - 17/24 - 1 Kolizja (3 kierowcow)
Jak widac zazwyczaj duza wiekszosc dojezdzala do mety, jak na ostatnie 7 GP bylo tylko dwie kolizje.

W Kwalifikacjach najlepiej sobie radzili biorac pierwsza osemke:
Vettel, Hamilton,Bottas , Daniel Ricciardo, Räikkönen - (Massa i Alonso kiedy byli w Ferrari)
W wyscigu zazwyczaj/zawsze wysoko byli; Lewis Hamilton,Sebastian Vettel,Kimi Räikkönen,Daniel Ricciardo, Massa
Wydaje sie ze Bottas tez bedzie wysoko ,zmiana teamu dala mu spory potencjal aby walczyc o podium albo i wiecej.

Kontruktorzy Ogolnie podczas calego GP ,P1,P2,P3 ,PP wypadali najlepiej;
Mercedes 5 wygranych,Red Bull Racing 2 Wygrane, Ferrari 0 Wygranych ale czesto na drugim miejscu.
Tor wydaje sie byc zbytnio nie wymagajacy ,malo kolizji oraz wiekszosc dojezdza ale jak bedzie z nowymi bolidami ktore maja wieksza przyczdpnosc po przez docisk , to znaczy ze przeciazenia beda wieksze? napewno taki Stroll jak i Vandoorne , Ocon moga miec problemy jako debiutanci?(trzeba wziasc pod uwage ze prawdopodobnie bedzie padal deszcz), napewno bedziemy nieco madrzejsi po piatkowej sesji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +75
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Giovinazzi zaliczy kolejny start w barwach Saubera

Stajnia z Hinwil potwierdziła, że Włoch przejmie kokpit Pascala Wehrleina podczas GP Chin.
Ekipa Sauber potwierdziła, że Antonio Giovinazzi zaliczy kolejny start w jej barwach podczas Grand Prix Chin.

Stajnia z Hinwil była zmuszona poszukać zastępstwa dla Pascala Wehrleina podczas zimowych testów oraz Grand Prix Australii, ze względu na uraz pleców Niemca i jego słabe przygotowanie fizyczne. Zespół zdecydował się skontaktować z Ferrari w sprawie wypożyczenia Antonio Giovinazziego, który od tego roku pełni tam funkcję testera.

23-latek, który ma w swoim dorobku wicemistrzostwo serii GP2 z 2016 roku, w kwalifikacjach na Albert Park uzyskał szesnasty wynik zaraz za Marcusem Ericssonem, natomiast w wyścigu pojawił się na mecie na dwunastym miejscu. Jak dziś potwierdził Sauber, Giovinazzi otrzyma kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności podczas Grand Prix Chin.

Sam Pascal Wehrlein dodał, że planuje powrócić do kokpitu C36 podczas rundy w Bahrajnie lub dopiero w Rosji, gdzie Formuła 1 zawita w dniach 28-30 kwietnia.
http://www.f1wm.pl/php/news_id-40227.html

W Australii Włoch zaprezentował się bardzo dobrze jak na możliwości Saubera. Jest to ogólnie pierwszy Włoch od dawien dawna w stawce. Fajnie, chłopak ma spory talent. Jak myślicie wygra z Ericssonem także w Chinach?
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
GP Chin Kwalifikacje:
Sebastian Vettel vs Valtteri Bottas @2,10 Totolotek

Bottas powoli wprowadza się do zespołu Mercedesa, z wyścigu na wyścig powinno to wyglądać coraz lepiej. W Australii o parę setnych sekund przegrał w kwali z Vettelem, rozdzielając kierowców Ferrari. Rok temu w Chinach fiński kierowca uplasował się w kwalifikacjach na 5 miejscu, a przecież jeździł w Williamsie, który nie dorasta(ł) do pięt Mercedesowi. Szanse typowo 50/50, może z leciutkim wskazaniem na Fina, więc pobieram ten typ.
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Force India VS Toro Rosso
Head-to-Head (team) for Race 7:00 AM Sunday
Od tego siedzenia, sledzenia, sprawdzania, analiz, komentarzy, w padlo mi pare typow a to jeden z nich ,ale do rzeczy;
Toro Roso bo w nich upatruje zwyciezce tego pojedynku, rozpoczeli sezeon znakomicie i jak sie twierdzi maja byc czwarta sila w F1 za Mercedesem, Ferrari i Red Bull-em. Atmosfera panuje tam znakomita po zapunktowaniu obu bolidow w GP Australii gdzie ich bolidy byly bardzo dobrze ustawione a praca zespolu bardzo dobra. Komentarze kierowco po pierwszym GP potwierdzaja bardzo dobry start a mianowicie;
Carlos Saintz stwierdzil ze jest zadowolony z wynikow jakie oba bolidy osiagneli , malo tego, powiedzial ze byl bliski zlapania Perez-a ale musial przepuscic kierowcow(chyba Mercedesa) i przez co stracil temperature opon poczym musial ponownie je rozgrzac.
Kviat rowniez byl zadowolony i potwierdzil ze bolidy byly bardzo dobrze przygotowane i mogl walczyc smialo o 7 miejsce ale musial zjechac avy zapewnic bolidowi &quot;czystego powietrza&quot; - On stwierdzil.
Idac tym tokiem rozumowania ze jest az tak dobrze , rzucily mi sie w oczy ich rezultaty na torze w Chinach z ich ostatnich lat(wszystkie wystepy)
Carlos Sainz; 2016 9 wyscigu i 8 Kwalifikacjach. 2015 13 Wyscigu i 14 Kwalifikacjach.
KVviat; 2016 3 wyscigu i 6 Kwalifikacjach. 2015 awaria silnika w wyscigu, 12 Kwalifikacjach 2014 10 w wyscigu i 13 Kwalifikacjach.
To co sie rzuca w oczy to to ze wyniki sa dobre i maja juz jakies doswiadczenie , Toro Roso nie powinno miec tam problemow, owszem Kviat jezdzil sezon temu w Red Bull-u i wykrecil znakomity rezultat ale juz wie jak tam pokonywac zakrety ,tymbardziej ze jako debiutant mial tam dobry wynik bo byl 10-ty. Biorac wyniki debiutantow na tym torze z ostatnich lat to jedynie Grosjean byl na 6 miejscu w wyscigu a Kwiat 10 , reszta zajmowala miejsca 13 a wiekszosc ponad 15 miejsce.
Biorac pod lupe Force India rowniez sa zadowoleni z pracy zespolu, jedynym zagrorzeniem lub rywalem w mojej ocenie bedzie Perez ktory rowniez posiada doswiadczenie ale prawdopodobnie tylko on bedzie walczyl z kierowcami Torro Roso, dlaczego? o tym w dalszej analizie. Perez startowal w chinach szesc reazy i za kazdym razem , prawie byl 11-sty bo az cztery razy , raz dziewiaty a jako debiutant byl 17-sty. Moja opnia jest taka ze typowal bym go ze uda mu sie w skoczyc do Top 10, niewiem moze powalczy o miejsca 8-10.
Nastepny kierowca OCON ktory mojim zdaniem nie zapunktuje dlaczego? a dlatego ze niema doswiadczeni na tym torze i w najlepszym przypadku jak zblizy sie do trzynastego miejsc to i tak zakladam optymistyczny wariant.
Debiutanci w chinach , Grosjean -6, Kviat-10, Bottas-13, Sainz-13, Magnussen-13,Hulkenberg-15 Verstappen-17, Perez-17,Riccardo-17, Ericsson-20, Palmer-22.
Jak widac powyzej na 11 debiutantow(ostatnio) zapunktowalo tylko dwoch , ja Ocon-owi nie daje &quot;zadnych szans&quot; ze zapunktuje, albo bardzo znikome ale wydaje sie ze gdzie sie zamelduje kolo 14 miejsca , jest sporo doswiadczonych kierowcow przednim a on pierwszy raz tutaj pojedzie.
Podumowujac;
Biorac to na logike w zakladzie na Toro Roso jest spora przewaga, poniewaz Ocon-a wogole nie biore pod uwage ze zapunktuje i wychodzi nam DWA do JEDNEGO czyli Sainz i Kviat przeciwko Perezowi , sadze ze cala trojka zapunktuje, a nawet wiecej , przeciez nie jest powiedziane ze Perez ma jakas olbrzymia przewage nad Kviat-em czy Sainz-em , mojim zdaniem jeden jak i drugi moze wygrac z Perezem ,nawet jezeli cos sie stanie i Sainz albo Kviat wyleci z toru , to i tak dalej jestesmy w grze , bo sadze ze miedzy tymi kierowcami stawka bedzie wyrownana, wiec przewaga po stronie Toro Roso moze nie jest Ogromnna ale bardzo duza i duze powodzenie tego zakladu biorac to na logike, wiec kurs 1,85 uwazam za bardzo dobry a nawet gdyby spadl lekko to i tak jest wart wziecia, wiadomo ze zawsze jest jakies ryzyko i moze cos stac sie na sesjach albo deszcz podczas wyscigu.
Toro Rosso h2h @ 1,85 bwin.com ✅ 6 do 3 dla Toro
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
W Australii Włoch zaprezentował się bardzo dobrze jak na możliwości Saubera. Jest to ogólnie pierwszy Włoch od dawien dawna w stawce. Fajnie, chłopak ma spory talent. Jak myślicie wygra z Ericssonem także w Chinach?
No widać po tym weekendzie w Australii, że gość ma niewątpliwy talent. Antonio jest kierowcą rozwojowym zespołu z Maranello, a to też o czymś świadczy. Nie zdziwiłbym się jakby tutaj był lepszy od Marcusa.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Juz dawno nie bylo takich kwalifikacji ze po dwoch treningach wiedzielibysmy tak nie wiele zeby nie powiedziec nic. 1 trening deszczowy, 8 okrazen - tyle okrazen przejechal Magnussen - najwiecej z calej stawki takze nic kompletnie ten trening nam nie powiedzial i wynikow nie mozna wogole brac pod uwage. 2 trening wogole sie nie odbyl takze nie mamy jak na razie informacji do analizy..
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dokładnie jak pisze @ranczo0123 nie ma za bardzo żadnego punktu zaczepnego w kontekście sobotnich kwalifikacji. Trzeba więc posłużyć się intuicją, formą z testów i dyspozycją z Australii. Oferta nie rozpieszcza, ale myslę, że wspólnymi siłami coś jeszcze wymyślimy, ja jeszcze dziś postaram się coś upublicznić z tego co wymyślę. Zachęcam też Was do dzielenia się pomysłami. Każda myśl mile widziana ;)
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
sobota - kwalifikacje
Raikkonen Kimi - Verstappen Max @ 1.52✅
Bottas Valtteri - Ricciardo Daniel @ 1.33✅
AKO: 2.02 (1.78)✅✅✅ milenium

Jak już wcześniej wspomnieli Panowie: robson United i ranczo0123, nie mamy praktycznie żadnych informacji z dzisiejszego dnia. O pierwszym treningu nie ma co wspominać nawet, a drugi się nie odbył, przez problemy z warunkami atmosferycznymi i przez to śmigłowiec medyczny był &quot;niezdolny do pracy&quot;. Ja podaję swoje bazując na formie zespołów z Australii i częściowo z testów. Ferrari i Mercedes to w tej chwili dwa najmocniejsze zespoły, moim zdaniem Mercedes jest dalej delikatnie przed Ferrari, a później jest już większa przerwa. Red Bull tracił w Melbourne parę dziesiątych do tych dwóch zespołów i tutaj powinno być podobnie. Stąd moje typy na jutro. A propos pogody, to ma być jutro sucho, wyścig podobnie, więc tym bardziej te typy powinny wejść.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Chin kwalifikacje sobota 9:00
Jolyon Palmer - Stoffel Vandoorne 1 @ 1,80 ⛔18-16 ehh żółta flaga i Giovinazzi rozbity :/
Felipe Massa - Nico Hulkenberg 1 @ 1,40✅6-7
AKO @ 2,52 Totolotek

Palmer i Vandoorne mieli fatalny weekend w Australii. Renault jednak ma większe predyspozycje niż McLaren obecnie. Palmer ma za sobą już starty na tym torze. Stoffen nie bardzo.
Nie ma za wielu danych by uargumentować ten typ. Ale wystarczy też spojrzeć na testy, McLaren kiepskie czasy, awaryjność, silnik Hondy kiepski. Specyfika toru w Szanghaju wielu mówi, że obnaży zupełnie braki ich bolidu. Długa prosta nie napawa optymizmem dla tego zespołu.

Felipe Massa ma szybki bolid, Williams z silnikiem Mercedesa, dobra pozycja w Australii, kwalifikacje udane. Hulkenberg owszem spisał się tam też dobrze, ale jednak z Felipe przegrał i do Q3 nie awansował, to jednak zbyt wysokie progi dla Renault były, choć bolid na środek stawki jest w porządku.

Ogólnie podsumowując tego dubla, nie mam większych argumentów, ale patrząc na testy, weekend w Australii i potencjał kierowców i zaawansowanie bolidów wychodzi taka hierarchia: Williams &gt;Renault &gt; McLaren.
Trudno w tym względzie polemizować.
Wiadomo dziś nie pojeździli, ale długo nad tym myślałem. Palmer wyczerpał limit pecha i wszelkich zdarzeń w Melbeurne więc teraz takie miejsca 13-14 bym mu dawał. Vandoorne kiepskim McLarenem pewnie z Sauberami będzie się bił o 16-20. Massa w Q3 powinien spokojnie, doświadczenie, spokój, powrót po emeryturze, daje mu takie 7-8 miejsce. Hulk na granicy 11-13 mi wychodzi. Ale to gdybania jedynie moje. W każdym razie kupon zagrany ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
heros123 1K

heros123

Użytkownik
niedziela - wyścig
Vettel, Sebastian - Ricciardo, Daniel @ 1.18✅
Massa, Felipe - Stroll, Lance @ 1.22✅
Bottas, Valtteri - Verstappen, Max Emilian 1.45⛔
AKO: 2.09⛔ Totolotek

Jeszcze taki trebel mi się rzucił w oczy. Tak jak wspominałem we wcześniejszym poście, za wiele nie wiemy, ale bazując na wiedzy i tempie z Australii, to również powinno się udać. Mercedesy i Ferrari będą się bić o pierwszą linię, a jeśli chodzi o Williamsy, to sprawa chyba oczywista. Widzimy jak jeżdżą obaj kierowcy w tym sezonie, Felipe dużo dużo szybszy od Strolla w każdej sesji w Melbourne i tutaj powinno być bez zmian.
 
N 308

nchdpzs

Użytkownik
Heros źle spojrzałeś, bo ja śledze oferte totolotka od rana i te typy co podałeś są na wyścig ???? na kwali nie ma i nie było oferty na Felipe z Lancem,a Bottas z Maxem od rana po 1.25 ???? pozdr
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
sobota- kwalifikacje
Vettel, Sebastian - Ricciardo, Daniel @ 1.18
Massa, Felipe - Stroll, Lance @ 1.22
Bottas, Valtteri - Verstappen, Max Emilian 1.45
AKO: 2.09 Totolotek
Jeszcze taki trebel mi się rzucił w oczy. Tak jak wspominałem we wcześniejszym poście, za wiele nie wiemy, ale bazując na wiedzy i tempie z Australii, to również powinno się udać. Mercedesy i Ferrari będą się bić o pierwszą linię, a jeśli chodzi o Williamsy, to sprawa chyba oczywista. Widzimy jak jeżdżą obaj kierowcy w tym sezonie, Felipe dużo dużo szybszy od Strolla w każdej sesji w Melbourne i tutaj powinno być bez zmian.
kursy i typy podane przez Ciebie z totolotka sa na 3 trening ???? jak to pograles to wstan sobie o 6 na trzeci trening bedziesz mial emocje. w totolotku mozna sie latwo jeb*ac przy podawaniu typow bo maja wymieszana oferte H2H z treningow, kwali i wyscigu.
 
N 308

nchdpzs

Użytkownik
Nie na 3 trening,tylko na wyścig ???? Może sie sugerowałeś,że można stawiać do 06:00 i właśnie wtedy rusza trzeci trening. Typy które podał Heros są na wyścig. pozdrawiam
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
nchdpzs i ranczo0123 - a no faktycznie:grin:, musiałem źle spojrzeć. Dokładnie tak jak mówicie, spojrzałem na tę 06:00 i to mnie zmyliło. Zaraz poprawię, że to typy na wyścig. No zobaczymy, oby weszło. Dzięki:grin:
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
@Heros123 bardzo dobre typy niezagrozone nawet przez sekunde. @robson United mega sie wkurzylem na cale Renault bo trzymali do ostatniej chwili Palmera zamiast go wypuscic wczesniej na 2 kolka tak jak to mialo miejsce z Vandoornem a tak po raz drugi zolta flaga mu przeszkodzila.. Inna sprawa ze Palmer jest po prostu miernota i partaczem. Giovinazzi mi powaznie podpadl.. Jestem ciekawy jaki czas po 2 sektorach mial Palmer. Mozna gdzies znalezc porownanie czasow sektorow najszybszych okrazen z kwalifikacji? ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@robson United mega sie wkurzylem na cale Renault bo trzymali do ostatniej chwili Palmera zamiast go wypuscic wczesniej na 2 kolka tak jak to mialo miejsce z Vandoornem a tak po raz drugi zolta flaga mu przeszkodzila.. Inna sprawa ze Palmer jest po prostu miernota i partaczem. Giovinazzi mi powaznie podpadl..
Oj tak, tez się na to wkurzyłem. Już nawet nie mam tyle pretensji do Antonio, bo jest debiutantem, o tyle mam sporo pretensji do Renault, że na ostatnią chwile zwlekają z Palmerem skoro widać, że ma czas nie gwarantujący Q2... Albo się za mocno poczuli? Na przykładzie Hulka i wyników z 3 treningu widać było, że narpawdę Renault mocne, no ale co mi po tym eh.
Palmer potem w wywiadzie mówił, że musiał o sekundę zwolnić i przez to nie wszedł kupon eh. Wkurzony też jestem, bo normalnie to by izi był przed Stoffelem...

No, ale już zapominając o tym co złe, warto się jarać walką na czele stawki. Ferrari i Mercedes walczą jak równy z równym, rekord toru Hamiltona. 0,001 przewagi Seba nad Valterim :cool: Ogólnie wyścig zapowiada się pasjonująco!
A jak jeszcze jakiś deszczyk spadnie i namiesza to uhuhu.

Również gratuluje @Heros123, lajtowe typy na dziś wybrałeś i najlepsze to było.

Na wyścig mam pomysł w głowie, ale ciekawe co buki wystawią za ofertę.
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Dzięki Panowie ;). Czasami najprostsze rozwiązania wydają się najlepsze i w tym przypadku tak było. Ferrari z Mercedesem wyraźnie z przodu i tak to widziałem wczoraj. O Palmerze już powiedzieliście, mega pech, ale to jest F1 i czasami tak bywa. Sam już też miałem sytuacje, że przez żółtą flagę nie wszedł kupon. A odnośnie kwalifikacji, no to wielka walka się jutro zapowiada. Dojdzie do tego prawdopodobnie deszcz, więc już w ogóle emocji będzie mega dużo. Trzeba również pochwalić dzisiaj Strolla, bo 10 miejsce jest chyba całkiem okej jak na niego. Zapowiada się super wyścig jutro (zresztą jak zawsze ;)). Może coś jeszcze dorzucę później na wyścig.
Mozna gdzies znalezc porownanie czasow sektorow najszybszych okrazen z kwalifikacji?
Nie wydaję mnie się. Może na live timingu, ale wątpię czy jeszcze można to zobaczyć.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grosjean i Palmer ukarani +5 na starcie za niedostateczne odpuszczenie pedalu gazu na podwojnej zoltej fladze.
Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Vettel;
3. Bottas; 4. Räikkönen;
5. Ricciardo; 6. Massa;
7. Hülkenberg; 8. Pérez;
9. Kwiat; 10. Stroll;
11. Sainz; 12. Magnussen;
13. Alonso; 14. Ericsson;
15. Giovinazzi; 16. Vandoorne;
17. Verstappen; 18. Ocon;
19. Grosjean (+5); 20. Palmer (+5).
Dyscyplina: F1
Godzina: 8
:00
Spotkanie: Kimi Raikkonen ukonczy wyscig?

Typ:
NIE ⛔ tragedia.. a mialo tak mocno padac.
Kurs: 5.50/6
Bukmacher:
Expekt, Bet365, Unibet, 1xbet

Analiza:
Typ bardziej na czuja choc nie bez szans na powodzenie. Od kiedy dowiedzialem sie ze w niedziele spodziewany jest mokry wyscig od razu pomyslalem o tym typie. Szukalem informacji, jakis newsow, wywiadow na popracie go.. no i znalazlem.. ale po kolei. W tamtym sezonie mielismy 3 wyscigi na mokro. To bylo na Silverstone, w Monte Carlo oraz w Brazylii. Tylko w Wielkiej Brytanii Raikkonen dojechal do mety. W pozostalych 2 wyscigach Kimi nie osiagnal mety znacznie uszkadzajac bolid o bande w Monaco przez co pozniej musial sie wycofac oraz w Sao Paulo gdzie na prostej startowej nie potrafil skontrowac uslizgu i uderzyl w bande konczac tam swoj wyscig. Jutro zapowiada sie wet race. Wszystkie prognozy pogody na to wskazuja. Fragment podsumowania kwalifikacji specjalisty od F1 - Mikolaja Sokola:
&quot;Chiny są torem, który szczególnie mocno obciąża przednie opony, co w połączeniu ze zgłaszaną nieraz przez radio podsterownością nie jest korzystne dla Kimiego Räikkönena. Nie po raz pierwszy Fin ma kłopoty z szybką jazdą w Szanghaju. Lubi, kiedy przód jest przyspawany do toru i wówczas jego oszczędne ruchy kierownicą wystarczają, by pokierować samochód tak, jak sobie tego życzy: linią w kształcie litery V, skracając zakręt. Walka z opornym przodem wytrąca go z równowagi, a nie jest też typem kierowcy, którego przeróżne trudności motywują i skłaniają do wykrzesania czegoś ekstra z dość głębokich przecież pokładów talentu. Tutaj Sebastian Vettel czy Fernando Alonso mają nad nim przewagę.&quot;
Wnioski nasuwaja sie same. Kimi juz na suchym torze ma spore problemy z opanowaniem przodu bolidu. Do tego dochodzi fakt ze jest najstarszym kierowca w stawce i do pewnych rzeczy aby przywyknac potrzebuje po prostu czasu. Nowy bolid, nowe regulacje i pierwszy wyscig na mokro moga sprawic ze Kimi nie podola i popelni gdzies blad wypadajac z wyscigu. Sam Kimi w wywiadzie po kwalifikacjach rowniez zdaje sie potwierdzac owe problemy. Wywiad:
&quot;Kimi Raikkonen (P4): Nie jestem tak zaskoczony wynikiem po mocnych osiągach w Q2, ponieważ w końcówce miałem problem z przodem bolidu, zwłaszcza w zakrętach. W trzecim wirażu nie mogliśmy zbyt wiele zyskać. Ciężko było pojechać idealnie, biorąc pod uwagę brak wczorajszych treningów i nie jesteśmy jeszcze w 100 procentach tam gdzie byśmy chcieli. Jest kilka detali w ustawieniach, które musimy poprawić i im bardziej naciskamy, tym bardziej się one uwidaczniają. Jednak mimo to jest lepiej niż w Melbourne. Prowadzenie się było dobre, pomimo podsterowności, która nie wiedzieć czemu zmieniła się w nadsterowność. W Q2 wykonałem dwa przejazdy, ponieważ mieliśmy jeszcze opony, więc dlaczego nie spróbować i zobaczyć co inni robią? Warunki jutro będą inne i dla każdego będzie to zagadka czy będzie padało, czy nie.&quot;
Podsumowujac, stawiam na to ze Kimi jutro nie dojedzie do mety. Sa przeslanki do tego w postaci tego ze zawodnik Ferrari ostatnio nie radzi sobie na mokrym torze, zaawansowany wiek i pierwszy wet race w calkowicie nowych bolidach oraz bardzo nielubiana przez Raikkonena podsterownosc przedniej osi. Podaje typ juz teraz zeby kazdy mogl go przeczytac i zdecydowac czy jest warty zagrania jednak ja z zagraniem go wstrzymam sie do jutra i zdecyduje tuz przed rozpoczeciem scigania bo bardzo duzo zalezy czy bedzie jutro padac czy nie.
Zastanawiam sie rowniez nad pograniem na to ze Verstappen nie dojedzie do mety.. Mial problemy w kwalifikacjach mozliwe ze do konca nie uda sie naprawic usterki tak jak to bylo z Ricciardo w Australii ze nie dojechal nawet na pola startowe.. Do tego startuje z konca stawki zbyt optymistyczny atak, blad lub uderzenie w barierie/inny bolid na mokrym torze zwieksza szanse typu. Co myslicie? ????

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom