>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

20 kolejka I Ligi 19.11.2011 - 20.11.2011

Status
Zamknięty.
1 12

19kamil91

Użytkownik


20. kolejka zaplecza Ekstraklasy

Już w ten weekend zostanie rozegrana ostatnia tegoroczna kolejka spotkań ligowych w I Lidze. Na początek w sobotę Flota Świnoujście zagra u siebie z Kolejarzem Stróże, czyli mecz piątej z szóstą siłą ligi. W tym dniu ciekawie zapowiada się również mecz Arki Gdynia z Sandecją Nowy Sącz, która ma nowego trenera - Roberta Moskala, który zastapił na tym stanowisku - Mariusza Kurasa. Niedziela na zapleczu ekstraklasy rozpocznie nam się od potyczki w Niecieczy, gdzie miejscowa Termalica Bruk-Bet zmierzy się z Wisłą Płock. Następnie arcy ciekawie zapowiada się mecz Warty Poznań z liderem z Pogonią Szczecin. Na koniec 20. kolejki spotkań dojdzie do derbowego starcia, w którym to piłkarze Piasta Gliwice na niedawno nowo wybudowanym stadionie zmierzą się z Polonią Bytom.​
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Kolejna kolejka w której w wielu przypadkach powinni wygrać gospodarze. Pomysł na jeden typ, nasunął mi się w środku tygodnia i jest to zwycięstwo Górnika Polkowice. W ostatnim meczu ten zespół zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Prostymi, ale skutecznymi środkami stwarzali sobie dogodne sytuacje. Muszę powiedzieć, że czułem dreszczyk emocji w meczu Pogoni. Nieźle trzeba się nagłowić, żeby podać przyczynę tak niskiego miejsca w tabeli. Skoro potrafili nawiązać równorzędną walkę w Szczecinie z Pogonią, pokonać u siebie Flotę, a to są tylko małe cegiełki, to zdaje się że słaby Dolcan też powinni pokonać. W ostatnim czasie ten zespół gra nieźle, ale czasami brakuje nieco szczęścia. Dolcan ma straszenie niestabilną formę. Sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej i na pewno będą walczyć o komplet punktów. Ja mimo wszystko stawiam na gospodarzy w tym meczu. Na pewno wyskrobię jeszcze jakieś typy, bo to w końcu ostatnia kolejka w tym roku.
Górnik Polkowice - Dolcan Ząbki | 1 - 2,00 Tobet ✅ 3:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Piłka nożna, I Liga Polska
19.11.11 19:45
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
Typ: EH (0:1) 1
Kurs: 2.90
Sportingbet
Arka po zeszłorocznym spadku wymieniła prawię całą kadrę, zostali tylko młodzi zawodnicy z regionu i Mirko Ivanovski
zmienił się także trener, nowym szkoleniowcem został Petr Nemec. Początek był słaby, nie było jedności, widoczny brak zgrania w kilku pierwszych kolejkach, zupełnie nie radzono sobie również z doborem młodzieżowca. Nowa jakość przyszła dopiero w połowie września, co prawda na wyjazdach jak co roku wygląda to mizernie, jednak u siebie zespół ten potrafi przeciwników zdominować, od wygranego meczu z ówczesnym liderem Zawiszą 5:2 Arka wygrywa bez problemów, mając za każdym razem sporą przewagę, wypracowując całą masę sytuacji. Pokonali Polonię Warszawa 3:1, Górnik Polkowice 2:1 i Polonię Bytom 4:0. W każdym meczu dominowali od początku, zwłaszcza te pierwsze połowy wyglądały bardzo dobrze, potrafili na początku wyrobić sobie przewagę, jedynie z Górnikiem szwankowała skuteczność, ale kto był stroną dominującą nie podlegało dyskusji.
Arka u siebie wyrobiła już swój styl, pomysł, grają przyjemnie dla oka (jak na poziom pierwszoligowy).
skład obecnie ukształtował się taki:
- w bramce Juszczyk bądź Szlaga, większość sezonu pierwszym był Juszczyk, na początku szansę dostawał Szromnik jako młodzieżowiec, ale to nie był dobry pomysł, Szlaga dostał szansę tylko w meczu pucharowym i dość niespodziewanie w ostatnim meczu z Piastem i to on w sobotę stanie między słupkami,
- w obronie na lewej stronie cały sezon gra Radzewicz, został cofnięty przez trenera z pomocy i przede wszystkim w meczach u siebie daje to zamierzone efekty, bardzo często włącza się do akcji ofensywnych, do tego wykonuje stałe fragmenty gry, których rozegranie zwłaszcza w meczach u siebie potrafią siać spustoszenie wśród drużyn przyjezdnych, oczywiście gra ofensywna bocznych obrońców często odbija się na defensywie, ale w meczach u siebie gdy Arka ma sporą przewagę nie jest to widoczne, prezentuje się solidnie także w defensywie. Na środku podstawowymi zawodnikami są kapitan drużyny Mazurkiewicz i Palestyńczyk z amerykańskim paszportem Omar Jarun mogący grać również na pozycji środkowego napastnika
Nie są to zawodnicy zbyt dobrzy technicznie, ale gdy obaj są zdrowi, to jakoś to wygląda na środku obrony, najbardziej boli słaby poziom wyprowadzania piłki obu, na pewno muszą poprawić ten element. Na prawej obronie występuje Krajanowski, który jest chyba najrówniej grającym piłkarzem Arki, dobry w defensywie, potrafiący się podłączyć do akcji ofensywnych.
- w pomocy dużą różnicę na plus dało przyjście Jarzębowskiego, świetnie spisuje się na swojej pozycji, dobry w defensywie, świetnie też potrafi podłączyć się do akcji ofensywnych, bardzo groźny przy stałych fragmentach gry, oprócz niego drugim świetnym ruchem działaczy było ściągnięcie ofensywnego pomocnika Czecha Benata, to dzięki tym dwóm piłkarzom wyniki Arki u siebie wyglądają tak dobrze, przy nich lepiej zaczął grać również Kuklis, który dysponuje bardzo dobrym strzałem, zdobył najwięcej bramek w tym sezonie (6). Początek miał słaby ale z każdym kolejnym meczem wygląda to lepiej, w tej chwili w końcu prezentuje poziom jakiego oczekiwano od niego. Do tego na prawej stronie dochodzi bardzo ambitny Kuba Kowalski, który jest liderem asyst (8), szybki zawodnik, dobry technicznie.
- atak, tu sytuacja wygląda najgorzej, Surdykowski jest bardzo przeciętny, zupełnie nie radzi sobie w tej rundzie, Ivanovski prezentuje się równie słabo, bardzo irytuje jego ciągłe wymuszanie fauli, bramek nie zdobywa, jest bardziej wartościowy od Surdykowskiego tylko i wyłącznie dlatego że chociaż absorbuje uwagę obrońców. Arifovic też niczym specjalnym się nie wyróżnia, ale jak już gra to jakąś sytuacje w meczu ma, wygląda nieco lepiej od dwóch wcześniej wymienionych, a najlepiej prezentuje się młodzieżowiec Flis pozyskany przed sezonem, jednak w tej formacji zdecydowanie przed rundą wiosenną potrzeba wzmocnień, tak jak na lewej obronie, ponieważ Radzewicz w pomocy bardziej by się przydał i tym samym zwiększył by rywalizację w tej formacji.
W sobotę do dyspozycji trener ma wszystkich prócz leczącego się od dawna Sieberta, który i tak nie grał by w pierwszym składzie, każdy w Gdyni wie że trzeba w sobotę wygrać by mieć jakieś nadzieje na wiosnę, by walczyć o awans, przeciwnik - Sandecja po 3 przegranych meczach z rzędu zmienił trenera - nowym został Robert Moskal, który specjalnych sukcesów w ostatnim czasie nie odnosił, wiadomo efekt nowej miotły itd. ale ja nie wierzę by ta ekipa będąca bez formy była w stanie coś zdziałać w Gdyni, Arka chce się zrewanżować za porażkę 0:3 w Nowym Sączu i jeśli zagra na swoim poziomie nie powinna mieć z tym większych problemów.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Tak jak napisałem wcześniej, ostatnia kolejka więc obowiązkiem jest wycisnąć maksimum z tego weekendu. Długo myślałem nad typami, doszedłem do kilku konstruktywnych wniosków. Po pierwsze, uważam że prym w tej kolejce będą wiedli gospodarze. Nie chodzi tu o jakieś zasady czy moje urojenia, lecz tak ułożyła się kolejka. Do tego jednak wrócę za chwilę...
Pierwszy mecz to pojedynek Floty z Kolejarzem. Na początku miałem dać podpórkę na gości, ale stwierdziłem że Flota ostatnio miała wiele problemów. Liczne kontuzje, nienajlepsze wyniki i myślę, że ta przerwa pozytywnie wpłynie na zespół. Na pewno zespół musi ustabilizować formację w obroną, ostatnie 3 mecze to 3 overy, a co więcej to właśnie defensywa Floty się nie popisała w tych meczach. Co prawda 3 mecze rozgrywane na wyjeździe, ale to nie usprawiedliwia nikogo. Na wyjazdach też w sumie gra się na dwie bramki, a piłka też jest okrągła. Jeśli Flota musi coś poprawić, to na pewno obronę. Z Polkowicami po pierwszej połowie prowadzili 2:1, przegrali ostatecznie 3:2. Takie mecze bolą najbardziej. W ostatniej kolejce rzutem na taśmę Flota uratowała remis. Co by nie było pozycja w tabeli nie jest najgorsza. Im i tak na awansie nie zależy więc piłkarze walczą raczej o indywidualne cele i ... nowe kontrakty. Ja jednak postanowiłem wstrzymać się od typowania 1X2 i skierować moją uwagę na typowaniu ilości bramek w meczu. Kanonady się nie spodziewam. Flota gra u siebie, na pewno będzie liczyć na przełamanie. Trzeba jednak pamiętać, że Kolejarz nadzwyczaj dobrze gra na wyjazdach. Flota jednak dalej ma problem z kontuzjowanymi zawodnikami. W spotkaniu z Kolejarzem wykluczony jest występ Tomasika, Opałacza, Misana i Śpiączki. Liczę na małą ilość bramek w tym meczu.
Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże | Poniżej 2,5 gola [1,55] Tobet ✅ 2:0
Zawisza będzie miał ciężko wygrać jutro w Elblągu. Pomimo, że Olimpia to czerwona latarnia ligi, to w ostatnich meczach grają całkiem nieźle. Nie tak dawno murowanym faworytem do spadku były Polkowice i Olimpia Elbląg. Ja jednak od wydawania wyroków w trakcie sezonu jestem jeszcze daleko. Pamiętam jak byłem pewny że Dolcan w poprzednim sezonie spadnie z ligi, a jednak tak się nie stało. Z Olimpią może być podobnie. Jest nowy trener, stara radziecka szkoła. Facet stawia na wyszkolenie siłowe zawodników. Ja łatwego pojedynku dla Zawiszy bym się nie spodziewał. Olimpia większość punktów zdobywała i będzie zdobywać właśnie na swoim obiekcie. Mecz z Katowicami stał na niezłym poziomie. Zwycięstwo gospodarzy wisiało w powietrzu, aczkolwiek sędzia w 80 minucie meczu zadecydował że Stodoła futbolówkę wyłapał już za linią bramkową i gola uznał. Tak padło na wyrównanie, które Katowicom nie tyle dało punkt, co zabrało 2 punkty Olimpii. To zwycięstwo zdecydowanie im się należało, bo zwyczajniej byli lepsi w tym meczu. Zdaje się że strzałem w dziesiątkę było wystawienie dwójki napastników, Iwan i Zaniewski wpisali się na listę strzelców. Koczon oglądał jak wykorzystuje się podania kolegów i na pewno duża zasługa trenera w tym że zdecydował się posadzić Daniela na ławie. Myślę że minimum jakie może wywalczyć w jutrzejszym meczu Olimpia, to remis. Zawisza ostatnio przeżywa kryzys formy i jest to widoczne gołym okiem. Grają na wyjeździe, na gorącym terenie. 3 punktów nie zdobędą, jestem o tym przekonany.
Olimpia Elbląg - Zawisza Bydgoszcz | Olimpia lub remis [1,57] Tobet ⛔ 0:3
Radzę uważać na Arkę. Na pewno wiele osób wpadnie w mega optymizm. Jakby nie było Arka pewniak. Tak to wygląda jeśli nie wgłębić się w to poniekąd. Porażka z GKSem, Zawiszą i Wisłą. Szczególnie ta ostatnia porażka jest dość dotkliwa. Arka gra u siebie, mają aspiracje znacznie wyższe niż ich rywal. Tak pewnie myśli większość osób tutaj zaglądających/obstawiających I ligę. Nie zauważyliście że Sandecja ewidentnie zagrała pod zwolnienie Kurasa ? W meczu z Wisłą popełniali widoczne, umyślne moim zdaniem błędy. Wszyscy na stadionie byli zafascynowani grą Wisły. Wszystko wychodziło, ale przepraszam, jak ma nie wychodzić jak zawodnicy sami ustępują pola gry ? Wynik 6:1 w I lidze często się nie zdarza. Wisła wysoko ostatni raz wygrała z Łomżą w PP. Od tego czasu wysokiego wyniku Wisły to ja nie pamiętam. Wszystko tutaj pasuje mi idealnie do pewnego schematu. Tak, piszę to z pełną premedytacją i powtórzę jeszcze raz. Zawodnicy specjalnie odpuścili ten mecz. Z pewnych względów pozbywają się jednego trenera (może być po prostu niewygodny?) i przychodzi Moskal, czyli facet bez jaj. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Ja po tej kandydaturze niczego nie oczekuję. Liczę jednak na dobrą grę samych piłkarzy. Personalnie skład wygląda dobrze. Jeśli wykażą wolę walki to moim zdaniem są w stanie sprawić jutro niespodziankę. Przestrzegam przed graniem na Arkę. Ja spróbuję pograć na gości z remisem, bo kurs jest zadowalający.
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz | Sandecja lub remis [2,05] Tobet ⛔ 2:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
To co się działo w ostatnim meczu Sandecji z Wisłą to była jawna kpina ze strony piłkarzy i wg mnie (podzielam zdanie Ramzesa) działania mające na celu zwolnienie Kurasa (słusznie). Na mecz do Gdyni Moskal zabrał trójkę młodych i bardzo uzdolnionych piłkarzy a mianowicie Jędzejewskiego, Szczepańskiego i Szeligę, wg mnie najlepszy jest ten którego wymieniłem na końcu, jednak ulubieńcem trenera Kurasa był Patryk Jędzejowski który owszem, miał lepsze występy jednak wg mnie więcej tych gorszych, chłopak za często wdaje się w pojedynki które w większości przegrywa i podejmuje błędne decyzje (oceniam na podstawie meczów u siebie i tych które były w TV). Szeliga natomiast wydaje mi się piłkarzem bardziej dojrzałym, z mocniejszą głową mimo tego iż jest młodszy, posiada dobry przegląd pola i bardzo dobre, mocne uderzenie z dystansu (co pokazał strzelając piekną bramkę z 25 metrów Piastowi Gliwice). Po Moskalu jako trenerze nie wiem czego oczekiwać, kiedyś już tutaj był, paru zawodników zna jednak większość przyszła już po jego odejściu, zobaczymy co nowego wniesie do gry Sandecji, uważam, że wiele nie musi on zmieniać ponieważ piłkarze Sandecji mają wyćwiczone taktyki i schematy co nie raz udowadniali zanim zaczęło &quot;coś&quot; im przeszkadzać. Dodać także trzeba, że ZAZWYCZAJ (nie zawsze) po przyjściu nowego trenera dany zespół zwycięża, bądź remisuje z następnym nawet wyżej notowanym rywalem. Tutaj jednak też jest jedno &quot;ale&quot;, ponieważ Arka wcale w jakiejś super formie nie jest i także zawodzi w tym sezonie ostatnie 3 mecze to dwa remisy i porażka, jednak trzeba zauważyć, że przeciwnicy byli z wysokiej półki i to trzeba Arce oddać. Mój typ na ten mecz:
-Sandecja x2 @2.20 bet365 ⛔

niestety, dupa ????
 
1 12

19kamil91

Użytkownik
GKS Katowice - Olimpia Grudziądz


Typ: 1
Kurs: 2.05
Bukmacher: Bwin

W Katowicach przy ulicy Bukowej 1, o godzinie 18:00 po raz ostatni w tym roku kalendarzowym GKS Katowice zmierzy się z Olimpia Grudziądz. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1. Goście są tegorocznym beniaminkiem. W tabeli piłkarze z Grudziądza zajmują miejsce 11 z dorobkiem 23 punktów. Tymczasem zawodnicy z Górnego Śląska mają tych punktów 20, więc ewentualna wygrana zrównała by ich z Olimpią. U siebie popularna GieKSa nie gra zbyt dobrze, gdyż e dotychczasowych 10 meczach, zdołali zgromadzić łącznie 12 punktów. Warto jednak podkreślić, że dwa ostatnie mecze przy Bukowej wygrali. Było to w meczach z Piastem (3:2) oraz Sandecją (2:0). Tymczasem Olimpia Grudziądz na wyjazdach grała 9-krotnie, wywożąc do tej pory 9 punktów. Punktowo na wyjazdach wyglądało to tak: 1-0-1-0. Reasumując stawiam na gospodarzy, którzy jeśli wygrają to zapewnią sobie spokojniejszą zimę, będąc nad kreską. Kusi także wysoki kurs na gospodarzy.
 
artevilla 0

artevilla

Użytkownik
Niedziela, 12:30
WARTA POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN 2 @2,35 ✅

Arcyciekawy pojedynek. Warta z nowym trenerem, powoli odbijająca się od dna, z drugiej strony kapitalnie grająca Pogoń, która w ostatnich siedmiu meczach zdobyła 19 punktów (Warta z kolei 7 oczek). Statystyki zdecydowanie za drużyną gości;
Warta dom: 9 spotkań, bilans 2-3-4 14:15 (najsłabiej grająca u siebie ekipa ligi, w trzech ostatnich meczach u siebie 4 punkty)
Pogoń wyjazd: 9 spotkań, bilans 2-5-2 9:6 (w trzech ostatnich wyjazdach 7 punktów)
Bilans meczy bezpośrednich w Poznaniu: 0-0-2 2:4
Sytuacja kadrowa: w obydwu ekipach niemalże pełne składy, jedynie w Warcie brak Marcina Klatta.
Ekipa zielonych po zwycięstwie ze słabiutką Polonią Bytom nabrała więcej pewności siebie, na pewno morale drużyny są znacznie większe przed tym spotkaniem niż 2-3 kolejki temu, Portowcy z kolei kontynuują świetną passę meczy bez porażki, ostatnie spotkanie z Polkowicami było już ósmym spotkaniem z rzędu bez straty punktów, co więcej w ośmiu tych spotkaniach szczecinianie stracili tylko 4 gole, w tym tylko jednego w meczach wyjazdowych! Co więcej, największy rywal Pogoni, bydgoski Zawisza wygrał dziś swoje spotkanie i jest już tylko jedno oczko za drużyną M.Sasala. Moim zdaniem Pogoń tego meczu nie odpuści, statystki i historia spotkań przemawiają za ekipą przyjezdnych, Warta powoli będzie poprawiała swoją pozycję w tabeli, aczkolwiek jeszcze nie są gotowi na pokonanie tak klasowego zespołu. Remis w tym spotkaniu będzie sporym zaskoczeniem, a kurs na gości bardzo zachęcający i warty uwagi ;)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jutro gram przeciwko swoim. Przysłowie mówi &quot;Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni&quot; . Ja z tym powiedzeniem w zupełności się zgadzam jeśli chodzi o Wisłę. Mega optymizm udziela się wielu kibicom. Po zwycięstwie 6:1 nad Sandecją piłkarze mogą zostać sprowadzeni na ziemię. Sandecja oddała mecz, a wiele elementów Wiślakom idealnie wychodziło. Drugi taki mecz im się nie zdarzy. Już dawno nie pamiętam kiedy padł taki wynik, a więc jutro nie zdziwię się jeśli gospodarze wygrają 2:0. Wysokiego wyniku nie oczekuję. Nieciecza dobrze spisuje się w obronie. Bili i Daniel mogą sobie nie poradzić. Ostatnie, dobre wyniki i równa forma zespołu z Niecieczy sprawia, że przewiduję jutro ich zwycięstwo. Kurs naprawdę skłania do pogrania 2 DNB, lub 2 z remisem, ale doświadczenie przekonuje mnie do postawienia na gospodarzy.
Nieciecza - Wisła | Nieciecza [1,70] Tobet ✅ 1:0
Jeśli chodzi o drugi mecz, to przewiduję w nim remis. Warta po tym jak Araszkiewicz objął stery, radzi sobie bardzo dobrze. Remis z Arką i zwycięstwo nad Polonią Bytom, stawiają w dobrym świetle zespół Warty. Pogoń na wyjazdach nie gra tej samej piłki co na własnym obiekcie. Polkowiczanie w ostatniej kolejce byli bliscy sprawienia niespodzianki. Tym samym pokazali, że z Portowcami da się grać nawet na ich terenie. Mam nadzieję że drużyna z Poznania pójdzie w ich ślady. Podoba mi się w zespole Warty nowa jakość grania którą dał nowy trener. Chłopacy walczą o każdą piłkę i było to bardzo dobrze widać w meczu z Polonią Bytom. Obecna kolejka nie przyniosła nam jeszcze podziału punktów, a w tym meczu wszystko składa mi się właśnie w stronę remisu.
Warta - Pogoń | Remis [3,15] Tobet ⛔ 1:2
Szkoda tego remisu, było blisko.
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: Piast Gliwice – Polonia Bytom
Typ: 2
Kurs: 6.00
Bukmacher: Bet365

Analiza:


Bardzo interesująco zapowiada się nam pojedynek 20 i tym samym ostatniej kolejki rundy jesiennej Polskiej I ligi w którym to zmierzą się zajmujący aktualnie 5 miejsce w tabeli zespół Piasta Gliwice z 17 Polonią Bytom. Gospodarze tego meczu rozegrali do tej pory 4 ligowe spotkania na własnym stadionie w których to zdołali 2x odnieść zwycięstwo a 2x zremisowali zdobywając przy tym 8 bramek a stracili 6. Goście natomiast w swoich 8 dotychczasowych występach ligowych rozegranych na wyjeździe zdołali 1x zwyciężyć 2x zremisowali a 5x ponieśli porażkę strzelając przy tym 6 bramek a stracili 16. Pojedynek ten jest spotkaniem derbowym a co z tym idzie każda ze stron będzie chciała tutaj zwyciężyć. Patrząc na tabelę oraz w/w statystyki faworytami wydają się być gospodarze ja jednak poszukam tutaj szans wygranej gości którzy przy ewentualnej przegranej będą mieli na wiosnę bardzo trudne zadanie w którym oczywiście najważniejszym cele będzie pozostanie w lidze. Powracając do tego meczu myślę, że goście dadzą z siebie wszystko aby przełamać złą ostatnio passę zwyciężając tym samym w pojedynku derbowym. Reasumując pobieram tutaj 2 licząc na niespodziankę po bardzo dobrym kursie.
3:1 ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom