>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

21. Grand Prix Abu Dhabi [25-27.11.2016]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Abu Dhabi

FINAL RACE 2016 !



Tegoroczny rozkład jazdy
Piątek – 25 listopada
#1 Trening 10:00 - 11:30
#2 Trening 14:00 - 15:30
Sobota – 26 listopada
# 3 Trening 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00 - 15:00
Niedziela – 27 listopada
Wyścig 14:00
Informacje o torze:
Nazwa toru: Yas Marina Circuit
Lokalizacja: Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Pierwsze Grand Prix: 2009
Długość toru: 5.554 km
Liczba okrążeń: 55
Najdłuższa prosta: 1.173 km
Całkowity dystans wyścigu: 305.355 km
Opony:

Przed nami ostatni wyścig sezonu 2016:

Mistrzem świata konstruktorów Mercedes, drugi Redbull, trzecie Ferrari.
W klasyfikacji kierowców trzecie miejsce zajął Riccardo.
Niesamowite emocje czekają nas w walce o MŚ kierowców! Nico Rosberg jest faworytem do zostania nowym mistrzem,wyprzedza Lewisa Hamiltona o 12 oczek. Lewis niewątpliwie musi wygrać ten wyścig jeśli chce myśleć o obronie korony.
Jedno jest pewne, ostatni wyścig sezonu, walki oraz emocji na torze nie zabraknie!
Zapraszam do dyskusji, podawanie typów oraz podsumowywania sezonu !
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ja standardowo pójdę w klasyfikowany/niesklasyfikowany , bo nic innego w F1 nie obstawiam
No to czekamy na typy w dziale zatem ;)

Jeszcze na wstępie warto przypomnieć sobie co działo się w Brazylii, a działo się! -&gt; http://sokolimokiem.com/przymruzonym-okiem-fizyka-pretensje-i-wizerunek/
Show Verstappena było po prostu genialne, szczena opadała jak się na to patrzyło jak on jeździ na Interlagos tamtej niedzieli, wow! Do dzisiaj jestem pod wielkim wrażeniem.

Walka o tytuł trwa w najlepsze, Mikołaj Sokół donosi z Abu Dhabi, że już na konferencji prasowej obaj kierowcy poproszeni o uścisk dłoni i pozę do zdjęcia nawet nie zareagowali i nie podali sobie ręki.
Napięcie zatem ogromne. Rosberg bliższy tytułu, ale kto wie co się wydarzy na torze. Także padły podobno jakieś słowa o zamianie mechaników przed sezonem itp itd, ale to dopiero podobno najwcześniej za 10 lat hehe.
Ja już się nie mogę doczekać kwalifikacji i wyścigu. Ale kiedy sobie uświadomię, że to ostatni akcent w tym roku i potem znowu czekać ponad 3 miesiące to eh ????
 
Z 123

zakucyk

Użytkownik
Ja w tym wyścigu nie widzę żadnych powodów do ekscytacji.
Mercedesy spokojnie odjadą tak jak w poprzednich latach na tej autostradzie, co potwierdzają też FP1 i FP2.
Rosberg do tego na pewno będzie jechał totalnie asekuracyjnie żeby tylko dojechać na podium.
Z reszty górnej części tabeli końcowej jedyną niewiadomą pozostaje tylko P4 (Seb/Max).
Pogoda od siebie nic tutaj nie doda.
Jedyną nadzieją jest jakaś kraksa na starcie, na którą akurat na tym torze najmniej bym liczył.
Z bukmacherskiego punktu widzenia najlepiej wygląda mi &quot;Wyścig ukończy over 18,5 kierowców&quot; w b365 po kursie 2 (w 2015 nie ukończył tylko 1 kierowca, a w 2014 trzech)
 
rivaldinho 240

rivaldinho

Użytkownik
✅ Max Verstapen - Daniel Ricciardo [1] 1.85 betsson (bet365 1.80) ✅
Ponawiam bet z Brazylii gdzie weszlo na miekko po swietnej jezdzie Maxa.
W koncowce prezentuje sie lepiej od kolegi z zespolu i nadal walczy o 4 lokate, Daniel 3.
Team orders ? niby nie a jednak : )
Biore wyscig nie kwale, tam walka o punkty.. jezeli Daniel bedzie wyzej w kwalach kurs na niedzielny wyscig powinnien byc zacny : ) asekuracyjnie biore juz dzis co daja, bo na moje Holender pojedzie dobre kwale i optymalnie widze go na 3 lokacie w Q, kapke nizej Daniel i pilnujemy Seba - taki scenariusz.. wyscig zweryfikuje.

Powodzenia :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Lewis Hamilton - Nico Rosberg @ 1.45 ✅
Felipe Massa - Jenson Button @ 1.45 ✅
ako: 2.10 ✅✅✅ to nie bylo zabojstwo to bylo morderstwo. SIEDZI!
Bukmacher: forBET
Dubel zabojca. Hamilton mega zdeterminowany aby wygrac kwalifikacje i przedluzyc swoje szanse na zdobycie mistrzostwa. Jesli Lewis mysli tutaj o tym zeby wygrac wyscig i tytul to P1 w kwalifikacjach to po prostu &quot;must have&quot; innej opcji nie ma. Sukcesywnie wygrany 1 i 2 trening. Brytyjczyk bardzo zadowolny z ustawien i balansu po treningach. Nie widze innej opcji niz Pole Position dla Hamiltona.
Ostatni w karierze wyscig obu panow. Determinacji i woli walki nie zabraknie. Jednak widze wyzej w kwalifikacjach Felipe. W treningach stabilnie pojechal uzyskujac kolejno 9 i 10 miejsce. Button dla porownania 20 i 12 ale bolid McLarena jednak jest slabszy i bardzo mozliwe ze Jenson zakonczy tutaj na Q3 swoje zmagania. Max to Q2 i mysle ze to wszystko. Massa jak nie popelni zadnych glupich bledow ma spora szanse na Q1. U konkurencji taki kursik mamy w parze Massa Alonso ktory jednak gerenalnie w czasowkach sie lepiej spisuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Vettel - Riccardo 1,8⛔⛔ STS (po opodatkowaniu) 3-5 Niestety Vettel pogubił się w czasówkach na koniec sezonu.
Kursy powinny być na odwrót. Seb wygrał poranny, sobotni trening. 1s szybszy od Riccardo,wiadomo Daniel nie złożył idealnego kółka ale od początku weekendu nie radzi Sobie najlepiej i ustępuje nieznacznie swojemu koledze z zespołu.
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
kwalifikacje - 14:00
Wygra: Lewis Hamilton @ 1,40 betsson

Kurs do dubla. W pełni zgadzam się ze słowami @ranczo0123 odnośnie Lewisa i idę nawet dalej w tym typie, stawiam na Pole Position dziś. Od kiedy Lewis ma nóż na gardle, to jeździ fenomenalnie w kwalach, wygrywa wszystko i dzisiaj powinno być podobnie. Owszem, w trzecim treningu oba Mercedesy były dopiero na 4 i 5 miejscu, ale już nie raz była taka sytuacja, że wydawało się w treningu, że rywale są blisko Mercedesów, a w kwalifikacjach Mercedes odpalił na sto procent i nie było co zbierać. Dzisiaj myślę, że będzie podobnie. P1 i P2 odpowiednio dla Lewisa i Nico.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Szybko i z telefonu eh

Pamiętajcie ze trzeci trening byl w innycg warunkach niz kwalifikacje wiec Ferrari znowu moze narobic tylko smaka a potem zawiesc jak zwykle. Ja ich odpuszczę.

Fernando Alonso awans do Q3 @2,20 Bwin ✅9 msc Alonso

Postawilem natomiast cos takiego. Alonso ostatnio ociera sieo top10. Kurs duzy, wierzę ze uda sie Hiszpanowi awansować. Toro Rosso spisuje sie tu slabiej, Force India pewnie awansuje oboma bolidami ale np juz Williams zagadka. Massa moze cos zawalic jak to ostatnio ma w zwyczaju niestety. Haas raczej tu nie namiesza wiec w top 10 widze wiadomo sześć bolidow Ferrari, Red Bull i Mercedes. Ponadto Force India i Bottas ale Alonso powalczy z Massa i Perezem o top10. Kurs fajny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Podobnie jak @Rivaldinho jestem nadal w szoku jak Verstappen jechsl w Brazylii. Ide za ciosem i licze na jego dobre kwalifikacje. Zatem

Verstappen -Vettel 1@1,80 bwin - kwalifikacje ⛔Ajj Max, max...

Pisane z tel i zaraz początek wiec nie ma za duzo cxasu na argumenty ale Ferrari przyzwyczaili do rozczarowan... Trzeci trening obaj blisko ale ostatnio Max wiele razy byl na P3 wiec forma jest. Czuje ze Seb znowu ze smutna mina zdejmie kask i wejdzie na wage w padoku... Ostatnio staly widok niestety. Cos czuje ze to Kimi bardziej powalczy dzis. Ale to moja czutka tylko.

Powodzenia
 
rivaldinho 240

rivaldinho

Użytkownik
Nieudane kwale Maxa, niemniej ja nadal w niego wierze i w ostatnim wyscigu sezonu to wlasnie jemu zaufam.

Max - Daniel [1] 2.62 Bet365 (2.60 betsson) ✅ - tak jak sie spodziewalem kurs zacny, wiec dorzucam co mam przed kwalami.
Jezeli zaprezentuje podobne tempo wyscigowe jak w Brazylii to stac go na top2/3 o ile zespol decyzjami ponownie nie namiesza.
Kurs bajka.. jezeli na szali bedzie top 4 w generalce to beda kombinowac (mam nadzieje : )

drugi bet na luzno - brak SC @ 1.90 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +49
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Sainz @4,0✅✅ Palmer pomógł
Kvyat @4,0✅✅ Nie ukończą wyścigu Expekt
Porażka Torro Rosso na koniec sezonu, najgorszy weekend sezonu tego zespołu. W treningach przejechali po kilka okrążeń, brak przygotowania pod kątem wyścigu. Tak jak do kwalikacji, tak i jutro do wyścigu przystąpień kompletnie nie przygotowaniu startując z odległych pozycji. Ciągłe problemy z bolidem, brak balansu, problemy z felgami po złapaniu gumy przez Kviata na treningu.
Ostatnie typy na zakończenie sezonu ode mnie. Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +74
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Kwalifikacje ciekawe. Forma Ferrari tak jak sądziłem znacznie w dół poszła... Niestety dla mnie nie wykorzystał tego Verstappen, a po tym co zrobił w Q2 gdy na miękkich super miekkich oponach osiągnął lepszy czas od Seba myślałęm, że w decydujących momentach będzie to formalność. Aż tu nagle Ricciardo wystrzelił z trzecim czasem.

Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Rosberg;
3. Ricciardo; 4. Räikkönen;
5. Vettel; 6. Verstappen;
7. Hülkenberg; 8. Pérez;
9. Alonso; 10. Massa;
11. Bottas; 12. Button;
13. Gutiérrez; 14. Grosjean;
15. Palmer; 16. Wehrlein;
17. Kwiat; 18. Magnussen;
19. Nasr; 20. Ocon;
21. Sainz; 22. Ericsson.

Red Bulle jutro odmienna strategia niż cała czołówka. Oby to gwarantowało emocje na sam koniec sezonu. Oby jakieś zwroty akcji nas czekały, a nie nudny dojazd Rosberga na 2 miejscu.
Niestety w Abu Dhabi pogoda zawsze przewidywalna więc nie ma się co spodziewać w tym względzie loterii. W ogóle głupio FIA zrobiła, że na torze Yas Marina ścigają się na sam koniec sezonu, a nie w Brazylii na Interlagos jak w pamiętnym 2008 roku gdzie dramaturgii nie brakowało, a nawet kilka kropel deszczu dodało takiego kolorytu, że do tej pory ma się ciary jak się myśli o tamtych wydarzeniach.

Wg mnie Brazylia powinna być wieńczącym sezon wyścigiem.
Co do typów to jeszcze nic nie patrzyłem, ale zrobię to jeszcze i coś postaram się zapodać. W końcu trzeba udanie zakończyć ten sezon ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@abraxas w Torro Rosso jednak już ogarnęli problem z awariami i tymi wybuchami. Aczkolwiek jak mówisz kursy kuszące i to, że z końca stawki zechcą się przebić kilka pozycji, obaj kierowcy sfrustrowani, rozczarowani weekendem więc z racji ich ambicji może być faktycznie ciekawie. Kursy zacne więc próbować wypada jak najbardziej.

Sam jutro też będę polował coś na Verstappena, który także jest rozczarowany rezultatem.

&quot;Jestem bardzo rozczarowany wywalczeniem szóstej pozycji. Aż do Q3 kwalifikacje szły nam bardzo dobrze, nie miałem żadnych problemów i nie narzekałem na pracę samochodu. Na ostatnim przejeździe jechałem na limicie i zblokowałem koła na dohamowaniu do jedenastego zakrętu. Gdyby nie ta przygoda, to sądzę, że walczyłbym o pozycję w okolicach P3. Szkoda, bo mieliśmy dzisiaj dobre tempo. Przez cały weekend towarzyszą nam dobre osiągi, więc jutro chcę odrobić kilka pozycji i powalczyć o lepszy rezultat. Pora zapomnieć o tym, co stało się dzisiaj i skupić się na zakończeniu sezonu konkurencyjnym wynikiem.&quot; - to słowa Verstappena.

GP Abu Dhabi - wyścig niedziela 14:00
Najszybsze okrążenie?
Max Verstappen @ 7,00 Bwin
⛔ jeden pit stop, bez szans na powodzenie

Strategia odwrotna niż cała czołówka. Red Bulle świetne czasy na długich przejazdach. Mercedesy walczą o tytuł, raczej w końcowce nie będą szaleć. Rosberg będzie chciał spokojnie dojechać na pudle, Hamilton pewnie swoją wygraną. Red Bulle ambitnie powalczą, a zatem krnąbrny Max będzie cisnął. Kurs wart ryzyka, myślę, że w końcowce to oni będą na ultra miękkich więc o lepszy czas będzie łatwiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
rivaldinho 240

rivaldinho

Użytkownik
Robson ciekawy bet na Maxa, w betano oferuja nawet @ 10.00 !

✅ Daniel Ricciardo NIE ukonczy w top 3 @ 2.10 betsson/betsafe ✅
Procz mega groznego Maxa.. niebezpieczny powien by takze Vettel, moze nawet Kimi,a zakladajac czolowe 2 lokaty dla mercedesow, zostaje tylko jedno miejsce na podium.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Max - Kimi 1 1.70 STS✅✅

Ostatni akcent tego sezonu i kolejny raz w kierunku Maxa. Objawienie tego sezonu. Cały weekend dobry dla Maxa i trochę pechowo slabsze kwale. Mimo to uwazam że Max duzo lepsze tempo wyścigowe. Dodatkowo Max ma teraz ten wigor i jaja do scigania. Mysle ze ten niesamowity jego sezon bedzie chcial skonczyc nawet na podium. Z Ferrari bardziej obawialbym sie Seba. Na prawde fajnie patrzec czasami na jazde Maxa i mysle ze chlopak kolejny raz pokaze pazur.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Z 123

zakucyk

Użytkownik
Do pobrania jest para Massa - Sainz po 1,5 w forbecie...
komentować bardzo nie trzeba, bo jeśli tylko Masse nie dopadnie awaria/kraksa to Carlito nie ma szans.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Niesamowity ostatni wsycig. Dramaturgii nie zabraklo. Lewis dwoil sie i troil aby pomoc oponentom dopasc i wyprzedzic Nico jednak tak sie ostatecznie nie stalo. Rosberg nie dal wciagnac sie w te gierki i pewnie kontrolowal sytuacje konczac ostatecznie wyscig na 2 miejscu. Zwyciestwo Hamiltona slodko-gorzkie. Brawo Panowie za kazde wasze analizy i przemyslenia o raz przede wszystkim typy. To byl fantastyczny sezon a nowy zapowiada sie jeszcze bardziej emocjonujaco. Czekam na niego z niecierpliwoscia. Mam nadzieje ze wraz z nowym sezonem wrocimy tutaj na forum z jeszcze wieksza moca! Do zobaczenia wkrotce.. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom