>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

21 kolejka I Ligi 17.03.2012 - 18.03.2012

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Po bardzo długiej przerwie zimowej wracamy na pierwszoligowe boiska, by przekonać się kto będzie walczył o awans, a kto niestety będzie musiał zmagać się z widmem spadku. Rywalizacja jest zacięta na obu frontach. Drużyny w przerwie robiły co mogły, by na wiosnę walczyć o jak najwyższe lokaty. Ja swoich faworytów już wybrałem, ale o tym będziemy dyskutować w odpowiednim temacie. Zachęcam wszystkich sympatyków do opisywania sytuacji w swoich klubach. Ze swojej strony obiecuję, że zamieszczę bardzo obszerny materiał o Wiśle Płock, ale pojawi się to bliżej niedzieli. Merytoryczną dyskusję na temat I ligi proponuję prowadzić w TYM temacie. W działach na poszczególne kolejki skupiajmy się przede wszystkim na analizie poszczególnych meczów. Jestem ciekawy jak zmieniły się Wam poglądy na temat drużyn, które awansują. O szansach drużyn na to, że w przyszłym sezonie będą grać w Ekstraklasie wypowiadajcie się w TYM temacie.

Niewątpliwie hitem kolejki będzie pojedynek Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. Jest to pierwsza kolejka po bardzo długiej przerwie i ciężko jest tu wskazać faworyta. W pozostałych spotkaniach bukmacherzy w większości spodziewają się zwycięstw gospodarzy. Na pewno będzie sposobność, by pokusić się o ustrzelenie jakiegoś doga.
Więcej konkretów z mojej strony będziecie mogli przeczytać w następnym tygodniu, kiedy to będę znacznie mądrzejszy. Was do dyskusji zapraszam już teraz.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 10

kamil11a

Użytkownik
Ja mam 3 typy na tą kolejke mianowicie :
Arka -Nieciecza 2 - 3.70
Termalica walczy o awans do ekstraklasy , dodatkowo sponsor zachęca kaską , na pewno będą chcieli się zaprezentować jak najlepiej w pierwszej wiosennej kolejce. Mimo że grają w Gdyni - na wyjeździe to powinni sobie poradzić , moim zdaniem zespół Niecieczy wygra , a ładny kurs zachęca do grania , lecz dużych kwot bym nie stawiał.
Kolejne propozycje to Kolejarz Stróże – Dolcan Zabki typ 1 ale o tym nie dziś.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Mecz: Arka Gdynia - Termalica B-B
Typ: Termalica +0,5
Kurs: 1,99
Bukmacher: 12BET
Stawka: 4/10

Analiza:

Początek rozgrywek na wiosnę w 1 lidze. Arka ósma w tabeli, u siebie na dziesięć spotkań aż 6 wygranych i tylko jedna porażka.
W sparingach 1-2 z Polonia Warszawa oraz 2-3 z Jagiellonią.
Wzmocnieniem ataku jest Nwaogu. Rok temu grał we Flocie, strzelił aż 20 bramek, ostatnio nie mógł przebić się do składu Energie Cottbus.
Pożegnano się z Łągiweką oraz Arifoviciem od których oczekiwano więcej.

Termalica na wyjazdach 5-3-2, w tabeli na drugim miejscu. W sparingach 2-2 ze Śląskiem 1-1 i 1-0 z Korona w meczu granym 2x35 minut.
Arka gra na tygodniu u siebie ze Śląskiem, jest to dla nich bardzo ważny mecz, dlatego liczę, że Termalica nie przegra w Gdyni
pamiętamy przecież, że jako jedyna zdobyła 3 punkty na terenie Zawiszy.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nadszedł ten długo wyczekiwany moment - inauguracja rozgrywek I ligi na wiosnę. Jednych ta liga bawi, innych pasjonuje z racji sympatii do danego klubu, a jeszcze inni uważają to za dobrą okazję do zarobku. W tym temacie pragnę, byśmy zajęli się tą ostatnią kwestią. Całej kolejki opisywać nie ma sensu. Pewnie, mógłbym to zrobić, ale w jakim celu ? Wszystko i tak nie wejdzie, więc chcę wybrać istne perły z całej oferty na ten weekend. Typy mają pełną rekomendację z mojej strony. Każdy jest godny polecenia i za każdy biorę po części odpowiedzialność.
Nie będę ukrywał, że najbliżej mi do spraw związanych z Wisłą. Tu się urodziłem, tu się wychowałem i losy tego klubu nigdy nie będą mi obojętne. Jeśli ktoś czytał mój post opisujący sezon przygotowawczy to zna moje zdanie, a kilka wniosków tam wyciągnąłem. Pierwsza rzecz to wątpliwości odnośnie tego, czy Wisła w ogóle się utrzyma. Niestety, walczyć trzeba będzie do samego końca. Trener zapowiada, że drużyna jest silniejsza o 30% w porównaniu do jesieni. Wiadomo, Libor Pala to niezły bajerant. On wszystko potrafi wyliczyć co do procenta, powiedzieć wszystko przekładając na kwestie czysto teoretyczne. Denerwuje mnie takie podejście do piłki i do samych piłkarzy. Żeby to zrozumieć, to podam kilka przykładów. Fabian Hiszpański, młody chłopak, zawodnik grający na prawej pomocy. W ostatnim meczu sparingowym, ze Zniczem Pruszków zaliczył dokładnie 3 (słownie: trzy) niecelne podania i trener w 20 min robi zmianę. Poza zawodnikiem kontuzjowanym (zmiana w 5 minucie) to zmiana Hiszpańskiego była &quot;najszybszą&quot; zmianą w tym okresie przygotowawczym. Chłopak zszedł załamany, podchodzi do trenera podaje rękę, a tamten go olał. Resztę spotkania siedział przybity na ławce. Wiem może czepiam się szczegółów, ale postanowiłem zapytać trenera o całą tą sytuację. Stwierdziłem, że większość zawodników kopie się po czołach całe spotkanie, a zmienia młodego zawodnika, który widać CHCE, bo widać, że miał pomysł, ale nie wychodziło. Grał jednak z pomysłem i finezją. Nieschematyczne zagrania myliły przeciwników. Trener odpowiedział, że on nie kieruje się sercem (w jego rozumowaniu emocjonalnie) i on wszystko widzi, a później jeszcze oglądał mecz na wideo i stwierdził, że dobrze zrobił. Na końcu skwitował mi, że on nie nadaje się na pierwszy skład jest za słaby (a to właśnie z Wartą Poznań to on dał fantastyczną zmianę). Później jeszcze zasłaniał się szybką zmianą w meczu z Sandecją i tu chciał zrobić podobnie. Różnica polegała na tym, że zmiana była tylko na gorsze, bo Wisła &quot;siadła&quot;. Trener przez takie zachowanie chłopakowi na pewno nie pomógł. To jest jeden przykład. Druga kwestia to spore obciążenia w trakcie przygotowań. Często treningi były przeprowadzane dwa razy dziennie. Siłownia, basen, dużo ćwiczeń typowo pod poprawę siły i nabrania kondycji. Wszystko fajnie dobrze, tylko, że piłkarze muszą mieć czas na świeżość. Dobra, w Polsce trenuje się &quot;lekko&quot;, ale takie tyranie piłkarzy nie służy niczemu dobremu. W sparingach sprawiali wrażenie galaretki. Wszystko było schematyczne, wyćwiczone tak bardzo, że aż przewidywalne. W meczu ze Zniczem stworzyli sobie 2 (słownie DWIE) stuprocentowe sytuacje. Żadnej nie wykorzystali, a grali ze słabym rywalem. To co mają powiedzieć teraz ? Kiedy to rywale są przynajmniej teoretycznie silniejszy. Sparing sparingiem, ale ten był traktowany przez trenera jako generalną próbę. Kolejna kwestia, &quot;Trenerze dlaczego zagraliśmy tak słabo&quot;. Trener podsumował to tak, że cały czas grali na sztucznej murawie i teraz mają problem z graniem na trawie naturalnej. Jakbyście to podsumowali ? Dla mnie to on sobie ewidentnie robi jaja. Rozumiem zima zimą, która w tym roku nie była nie wiadomo jak ciężka, ale tłumaczenie złej gry faktem, że drużyna nie trenowała często na normalnym boisku jest niedorzeczne. Kolejna sprawa i pytanie &quot;Czy zespół był jakoś specjalnie przygotowywany pod Olimpię?&quot; Nie, bo nie było potrzeby. Polska to nie zachód i tu nie ma potrzeby analizowania drużyn pod względem taktycznym (no szok). Od tego czy Wisła wygra czy nie, będzie zależała dyspozycja dnia, bo jak sam trener przyznał w I lidze rządzi przypadek i Wisła stara się grać ładnie i na poziomie, a wszystkie inne drużyny psują grę i liczą na szczęście waląc na aferę. To już trąci naprawdę buractwem. Jeśli mamy liczyć na szczęście przy utrzymaniu, to ja zaraz rzucę monetą i zobaczę co wypadnie. Sposób będzie taki sam. Nie lubiłem i nie polubię trenera Libora Pali. W grze zawodników nie było widać finezji, kreatywności, wnoszenia do gry czegoś od siebie. Wszystko było na gwałt wyćwiczone i do tego to wszystko nie wychodziło. Kolejna sprawa to podziały wewnątrz drużyny. Grupa młodych, nowych i wyjadaczy. Tak to się przedstawia i dochodzi do tego jeszcze wiele podgrup. Przykłady ? Błahe, ale dobre. Petasz przyszedł i w meczu z Elaną miał spięcie z zawodnikami rywala. Myślicie, że ktoś mu pomógł ? Nie, wszyscy stali się i patrzyli. Trener jak twierdzi upomniał drużynę, że &quot;jeden za wszystkich wszyscy za jednego&quot;. W ostatnim meczu ze Zniczem, kolejne spięcie i znowu Petasz. Tym razem inni zawodnicy z Wisły podbiegli i co ? Nic. Zachowywali się jak dzieci w przedszkolu. Sytuacja była naprawdę nerwowa i mało co nie doszło do rękoczynu. Ja wiem, że dla kogoś to są głupie przykłady, ale czy w ten sposób nie widzimy &quot;zgrania&quot; ekipy. Dla mnie naturalnym odruchem, że gdy kumpel jest w potrzebie to mu się pomaga. Powinni podbiec i ogarnąć towarzystwo. Tu po raz kolejny wszystko było wyćwiczone &quot;bo trener wcześniej kazał&quot;. Uważam, że zamiast niewiarygodnej liczby treningów to powinno się spajać zespół. Rozluźnić atmosferę, pójść na kręgle, gokarty czy co tam jeszcze jest w Płocku. To są tylko przykłady, ale moim zdaniem, gdy drużyna nie będzie jednością to będzie boiskowy budyń. Na ma ducha ta drużyna, nie ma jaj. To nie Korona Kielce, w Płocku są najemnicy. Dziś są, jutro ich nie będzie.
Olimpia pomimo, że jest w gorszej sytuacji od nas, to dla mnie nie są na straconej pozycji w sobotnim meczu. Wisła przeszła do gry dwoma napastnikami, do tego sporo piłek posyłanych jest na skrzydło. Tak będzie i teraz. Schemat prosty, skrzydło, wrzuta w pole karne i strzał głową. Szkoda tylko, że to wszystko pięknie wygląda na papierku. Olimpia z tego co wiem, ma rosłych obrońców. W meczu ze Zniczem takie głupie i proste akcje nie wychodziły to tu też mam wątpliwości o powodzenie tego planu. Za mało piłek prostopadłych. Matar który jest odpowiedzialny za rozrzucanie piłek wrzucał tylko na bezproduktywne skrzydła. Piłki prostopadłe poszły 3-4 w meczu, do tego piłki nie celne. Biliński też znacznie stracił na szybkości (efekt ćwiczeń siłowych). To samo tyczy się Daniela. Szybkości nie ma, startu nie ma, jedyne co to w miarę ogarnięta technika. My jednak musimy zaskoczyć rywala, powinniśmy być szybcy, a mecz Wisły z Olimpią może być jednym wielkim biciem głową w mur.
Co prawda drużyna z Elbląga też ma swoje problemy. Doszło do zmiany szkoleniowca. Stary trener zasłonił się lewymi papierami o złym stanie zdrowia, a tam naprawdę dostał fuchę na Ukrainie. Przyszedł trener o podobnej charakterystyce by nie marnować poprzedniej pracy. Jednak jakby nie patrzeć to najgorzej w Olimpii wygląda formacja ofensywna. Odszedł Koczon i Zaniewski i to byli zawodnicy, którzy często grali zamiennie. Jednemu nie szło, to drugi wchodził i jakoś to wszystko się ciągnęło. Teraz wszystko poszło w dół, jeśli chodzi o potencjał. Zapewne ujrzymy ustawienie jednym napastnikiem, bo szczerze mówiąc nie widzę innego rozwiązania. Uważam, że w Płocku gradu bramek nie będzie i tak właśnie typuję. Jeśli Wisła wygra, to skromnie. Bezbramkowy remis mnie nie zdziwi.
Wisła Płock - Olimpia Elbląg | Poniżej 2,5 gola [1,70] Bet365 ✅ 1:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
A 2

adamosky

Użytkownik
Pogoń Szczecin-Piast Gliwice.
Typ ? Oczywiście,że Pogoń. Portowcy są bardzo zmotywowani do awansu, co więcej-grają u siebie , a bilans mają niesamowity. 9-0-1 !
Dodatkowy argument, to kupon min. Adriana Budki, Hernaniego, oraz coraz lepsze forma Strzelecka Fraczczaka, czy mlodego Zwolinskiego. W Pomocy moze zgarac jeszcze oprocz Budki.-Kolendowicz, Andradina, Szałek, Ława, Akahoshi. Jesli trener Sasal to mądrze poukłada, to jestem przekonany,że zwycięstwo będzie nasze. Piast ma spore porblemy z linią defensywną, no i grają na wyjezdzie, a jak juz wspominalem-Wszystkim bardzo ciezko tu o punkty. Jedyny mecz w jakim Pogon stracila pkt. to mecz z Dolcanem-porazka 3-2, ale to byl wypadek przy pracy. Teraz druzyna jest po 2 obozach, wszyscy sa zdrowi, a w klubie panuje dobra atmosfera. Zachęcam grac na Pogon.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Tak jak napisał Ramzesa - nadszedł ten moment. Choć ja jeszcze bardziej czekam na II ligę, ze względu na klub który tam występuje. W inaugurującej kolejce zobaczymy kilka ciekawych spotkań. Mnie najbardziej zaciekawił mecz w Bydgoszczy. Zawisza zagra z Olimpią Grudziądz. Oba kluby są po przeciwległej stronie tabeli. Zetka zajmuje 3 pozycję, Olimpia jest 5, tyle, że od końca. Kurs wystawiony przez bukmacherów jest chyba zrozumiały - pierwszy mecz po długiej przerwie, nie do końca znana dyspozycja obu ekip, forma poszczególnych zawodników itp. W drużynie z Grudziądza rewolucji nie było. Odeszło kilka graczy, paru innych na ich miejsce przyszło, jak w każdej ekipie. Jedyna warta odnotowania zmiana zaszła na pozycji napastnika. Odszedł do Radzionkowa niezbyt skuteczny Łukasz Tumicz, a w jego miejsce przyszedł Adam Cieśliński. Powinno to być ogromne wzmocnienie zespołu walczącego o utrzymanie. Wiadomo, sam meczu nie wygra, ktoś musi mu piłkę podać, ale jednak jest to piłkarz z uznaną marką w kraju. W Bydgoszczy mocno odczuwalna powinna być strata Kamila Majkowskiego, który odszedł do Sandecji, poza tym działacze Zawiszy pozbyli się graczy drugoplanowych. Były bardzo szumne zapowiedzi dotyczące przyjścia Victora Agaliego. Agali nie przyszedł, w Bydgoszczy Schalke nie będzie. Jednak w mojej ocenie transfery Zetki okażą się całkiem dobre. Drzymont, Kukol&#39;, Stefańczyk czy Strąk to zawodniczy ograni i doświadczeni. Właśnie tym powinni pomóc w ewentualnym awansie. U siebie Zawisza nie gra źle, a w meczu z Olimpią powinni poradzić sobie bez większych problemów. Choć fajerwerków się nie spodziewam i typuję wynik 1:0 lub 2:0 dla Bydgoszczan.
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz / 1 - 1,80 ✅ 4:3
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Typ: Arka ✅ ✅ ✅
Kurs:1.90
Nie sugerowałbym się ani tabelą, ani historią spotkań tak, jak zrobił to już ktoś wcześniej (przez grzeczność nie wskażę palcem he he). Generalnie, po trzech wiosennych kolejkach role się mogą wyraźnie odwrócić. Podoba mi się praca trenera Petra Nemca. Budował zespół od zera, bez wsparcia ze strony zarządu, w niezbyt przyjaznej atmosferze. Z początku to wyglądało bardzo źle. Brak zgrania był tego główną przyczyną. Ale zespół zaczął punktować i co najważniejsze - grać w piłkę. Naprawdę. Nie ma przypadku. Piłka chodzi jak po sznurku, aż się miło patrzy. I w zimie udało się wzmocnić kolejne pozycje (Wallace na środku, Tomasik na skrzydle, Pruchnik w środku, Nwaogu w ataku). Widziałem mecz ze Śląskiem Wrocław. Wicemistrza Polski rozklepali 2:0! A piłkarze mówią, że to żaden szczyt ich umiejętności... Fajnie. Jest atmosfera, jest potencjał, jest świetna murawa do gry ofensywnej, miłej dla oka piłki. I Arka to potrafi. Mimo, że Nieciecza jest druga w tabeli, to nie sądzę, aby udało jej się wywieźć choć jeden punkt. Gdynia będzie twierdzą.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Wielkim optymistą bym nie był. Mecz trudny do wytypowania. Z jednej strony mamy Arkę, którą widzieliśmy w meczu ze Śląskiem. To spotkanie może nam niestety położyć klapki na oczy i ja typowanie wyniku tego meczu bym odpuścił. W Niecieczy wielu transferów nie było. To ma swoje plusy. Ekipa gra ze sobą już dość długo więc ich gra też może być ciekawa. Praktycznie każdy argument można przedstawić jako za i przeciw. Trochę taka ironia losu, ale co poradzisz. Przed Arka jeszcze rewanż we Wrocławiu, a przecież wyeliminowanie Śląska to by było coś. Ciekawe czy w meczu z Niecieczą nie zabraknie takiej samej determinacji jak w meczu Pucharu Polski. Cała defensywa wraz z bramkarzem spisywała się bardzo dobrze. Ja w Gdyni wielu bramek nie widzę. Jeśli wygrana którejś drużyny, to tylko minimalna.
Arka - Nieciecza | Poniżej 2,5 gola [1,75] Bet365 ✅ 1:0
 
lipex 349

lipex

Użytkownik
ARKA GDYNIA - NIECIECZA ✅✅✅
TYP: 1
Kurs: 1.90
Arka Gdynia jest w tabeli na takim, a nie innym miejscu właśnie dzięki meczom u siebie, w których naprawdę potrafią pokazać kawał niezłej piłki. Ostatnio właśnie na stadionie w Gdyni pokonali Śląsk 2:0 (być może Śląsk jest bez formy, ale takie zwycięstwo, oprócz pokazania umiejętności, da na pewno trochę pewności piłkarzom Arki). No i trzeba przyznać, że zagrali naprawdę dobre spotkanie. Gdynianie są na drugim miejscu w tabeli, jeżeli chodzi o spotkania na własnym boisku. Obie ekipy koniec rundy jesiennej mieli bardzo, bardzo dobry, choć sądzę, że od początku sezonu to Arka ma większy progres umiejętności. Od czasu bojkotu kibiców chyba Arka zaczęła trochę lepiej grać, może jest to jednak jakiś bodziec, za którym może iść lepsza forma. Stawiam na Arkę, jako jednego z najlepszych gospodarzy w lidze.
 
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
Polonia Bytom - Sandecja
No to zaczynamy z drugą połówką sezonu w I lidze, piłkarze odpoczęli, parę nowych twarzy pojawiło się w każdym z klubów, paru odeszło, a w meczu który chcę opisać wygląda to tak. Z Sandecji odeszło aż 9 zawodników w tym podstawowy bramkarz Marek Kozioł i zarazem jeden z najjaśniejszych punktów w drużynie, za to nie sprowadzono żadnego znanego nazwiska, ale takich graczy jak Majkowski z Zawiszy czy też Kosiorowski. Sprowadzono też dwóch Słowaków. Przyznam, że nie rozumiem polityki transferowej tego klubu, ale to już nie moja broszka (chociaż część zawodników po prostu już grać u nas nie chciała. W Polonii Bytom natomiast też odeszło paru zawodników, jednak już nazwiska które do Bytomia przybyły są dużo bardziej znane polskiemu kibicowi bo są to tacy piłkarze jak Hermes, Trytko czy też Cabaj, za to odszedł z klubu najlepszy strzelec czyli Jakub Świerczok. Ze Sącza jedzie dość duża grupa kibiców, była duża mobilizacja na ten mecz i myślę, że kibicowsko będzie z obu stron barykady głośno. Warto dodać, że w rundzie jesiennej Polonia wygrała na boisko w Nowym Sączu mimo tego, że przegrywała 2-0 bodajże do 70 minuty... O sytuacji na boisko szczerze nie wiem co mogę powiedzieć bo pierwszy mecz po przerwie zimowej to wielka niewiadoma, jednak patrząc na transfery i osłabienia obu drużyn wyciągam takie wnioski:
-Polonia Bytom 1x @1.43 ✅
-under 2.5 @1.60 ⛔
Betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Termalica przegrała, jednak w tej rundzie za dużo punktów nie ugra, na pewno nie tyle by awansować do Ekstraklasy :?
Wyciągasz daleko idące wnioski. To był dopiero pierwszy mecz, więc takie wypowiedzi są czysto hipotetyczne. Nieciecza z tego co wiem bardzo dobrze się broniła i ciężko Arce było przełamać tą barierę. Zobaczymy jak ten prowincjonalny klubik spisze się z drużynami z niższego pułapu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ale dajcie spokój.... Gdzie taka - za przeproszeniem - wiocha do ekstraklasy. Grają przyzwoicie, pensja jest na czas, sponsor niezły, ale nie ma zaplecza, nie ma stadionu, nie ma kibiców i co za tym idzie - nie ma ciśnienia na awans. Skończą w czołówce, ale na pewno nie będzie to pierwsza trójka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom