>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

23. kolejka Premier League [3.02.2024 - 5.02.2024]

Status
Zamknięty.
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Newcastle - Luton
Bukmacher: Superbet
Typ: gol Luton
Kurs: 1.60


Luton z ekipy, która miała być praktycznie pewnym kandydatem do spadku - stało się ekipą, która może pomyśleć nawet o miejscu w środkowej częsci tabeli, chociaż priorytetem w dalszym ciągu jest to absolutne minimum, czyli pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mało kto zakładal, że beniaminek odbije się od dna i zacznie punktować i to nie szarpane 1-0 ze słabiakami, ale... 4-0 z Brighton, 2-1 z Evertonem czy... niedawno 1-0 z Newcastle wlaśnie, to tylko pokazuje, że każda ekipa może odmienić swój los i póki matematyka na to pozwala, to także utrzymać się w lidze w przypadku Luton, ale pracy jeszcze sporo. Newcastle miało być projektem, które podbije Europę i będzie walczyło o mistrzostwo Anglii - być może takie coś nas czeka, ale póki co proces budowania wielkiej drużyny nie wydaje się iść w optymalnym kierunku. Gospodarze odpadli z europejskich pucharów praktycznie po ostatniej kolejce - zajmując 4. miejsce w grupie, dodatkowo w lidze strata do miejsca premijącego grą w LM w przyszłym sezonie wynosi 11 punktów i trudno sobie wyobrazić, by to odrobić na tym poziomie. Luton udowodniło, że może strzelić gola z każdą ekipą i przy okazji napsuć jej krwi, a Newcastle zaś pokazało, że może nawet przegrać z taką ekipą jak Luton i przewaga czysto piłkarska czy inne aspekty niekoniecznie są kluczowe. Myślę, że Newcastle po raz kolejny zostanie ukąszone przez Luton.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1041
Pablito91 476,9K

Pablito91

Użytkownik
Luton powyżej 3.5 rzutów różnych @1.76 Fortuna

Dzisiaj w jednym z meczów 23 kolejki Angielskiej Premier League zmierzą się ekipy Newcastle oraz Luton. Ekipa gości ewidentnie złapała wiatr w żagle i pną się w górę tabeli. Zdecydowanie poprawili swoją grę. Jednym z ich największych atutów są stale fragmenty gry, którymi przewodzą rzuty różne. Luton w tym roku rozegrał już 6 spotkan i w żadnym z tych spotkań nie zeszli poniżej 7. Goście lubią ten stały fragment gdyż bardzo często trafiają do siatki po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Nabijają te różne chociaż w tych meczach zazwyczaj prowadzili, więc teoretycznie to rywale powinni więcej ich zdobywać, jednak Luton mimo korzystnych wyników dalej potrafi nabijać różne. Linia 3.5 nie jest jakąś wysoką linią i myślę, że Luton spokojnie jest w stanie ją pokryć, tymbardziej, że sroki dają swoim rywalom korzystać z tego fragmentu gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +191
gamen0 172,2K

gamen0

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna; Premier League
Godzina: 16:00
Spotkanie: Newcastle - Luton
Typ: 1

Kurs: 1,45
Bukmacher: betclic
Post w dziale:
Analiza:



Dziś, o godzinie 16:00 zaplanowano starcie w ramach Premier League pomiędzy drużynami Newcastle i Luton. Faworytem w tym spotkaniu wydają się być gospodarze.

Newcastle United z pewnością ma solidny zespół, a ich forma w ostatnim meczu wskazuje na znaczne polepszenie. Obecność utalentowanych graczy sprawia, że drużyna jest groźna dla każdego przeciwnika. Mecze u siebie zawsze są dla nich dodatkowym wsparciem, zyskującym na sile dzięki oddaniu kibiców.

Zawodnicy zespołu potrafią wykorzystać fakt, że grają na własnym stadionie, co zwiększa ich pewność siebie. Trener Newcastle, mając na uwadze ostatnie niepowodzenia, z pewnością dobrze przygotuje drużynę do tego spotkania, co może przynieść im zasłużone zwycięstwo. Miejscowi kibice z pewnością staną za swoją drużyną, co może stać się dodatkowym czynnikiem motywacyjnym dla piłkarzy.

Ostatnie transfery w zespole również przyczyniły się do wzmocnienia składu, co może mieć istotne znaczenie w decydujących momentach meczu. Wszystko to razem sprawia, że Newcastle United ma realne szanse na zwycięstwo w nadchodzącym spotkaniu u siebie.

Moim zdaniem gospodarze wygrają dzisiejsze spotkanie w stosunku 2:0.
 
patryk7 574,4K

patryk7

Typer
👉Burnley- Fulham
Powolutku pociąg z napisem Premier League odjeżdża z Burnley. Dzisiaj nadszedł właściwy (i jeden z ostatnich) moment, aby pozostać w składzie tego pociągu, gdy na Turf Moor zawita Fulham. Gospodarze muszą zapomnieć o wszystkich dotychczasowych wynikach oraz statystykach domowych i na wyjeździe. Liczy się tylko to, aby wyjść na boisko i wygrać. Trzeba zdobyć jak najwięcej punktów w 16-u rundach rozgrywek, które pozostały jeszcze do rozegrania jeśli "The Clarets" chcą w przyszłym sezonie grać w PL. Vincent Kompany i jego ekipa mają teraz siedem punktów stray do Luton, które jest "na bezpiecznym gruncie" w tabeli. Jeśli szukać coś dobrego w Burnley to fakt, że.......w 2024 roku nie przegrało u siebie w lidze (z Luton 12 stycznia bramka stracona na 1:1 w 92' spotkania).Statystyki domowe fatalne (1-1-9), ale to powinno być już historią. Jeśli chodzi o grę, Burnley czasami błyszczy, ale w defensywie nadal zachowuje się jak zespół z Championship. Dlatego też skład ostatnio został wzmocniony o zawodników defensywnych (szwedzki środkowy obrońca Hjalmar Ekdal z Djurgarden, francuski środkowy obrońca Maxime Esteve z Montpellier i boczny obrońca Lorenz Assignon z Rennes). Napastnicy Nathan Redmond i Luca Koleosho oraz obrońca Charlie Taylor nie zagrają z powodu kontuzji.
Fulham przez jakiś czas prezentowało się bardzo dobrze, ale teraz wróciło na swoje miejsce w środku tabeli. W styczniu londyńska ekipa miała napięty harmonogram gier (podwójne spotkanie z Pool w Pucharze Ligi, dwa mecze w Premier League i sobotni mecz u siebie z Newcastle w Pucharze Anglii. Dla podopiecznych portugalskiego szkoleniowca Marco Silvy dzisiejsze spotkanie będzie czwartym w ciągu ostatnich dziesięciu dni. A biorąc pod uwagę fakt, że kilku jego zawodników cały czas znajduje się na liście graczy kontuzjowanych ma o czym myśleć. Sprowadzony napastnik Armandro Broja z Chelsea powinien być istotnym wzmocnieniem. Napastnicy Raul Jimenez i Harry Wilson oraz obrońcy Issa Diop i Ballo-Toure leczą kontuzje. Nigeryjski środkowy obrońca Calvin Bassey i nigeryjski ofensywny pomocnik Alex Iwobi biorą udział w Mistrzostwach Afryki ze swoją reprezentacją. Hiszpański napastnik Adama Traore narzeka na uraz i jego gra stoi pod dużym jest znakiem zapytania.
Może wydawać się dziwne, że gram na win drużyny, która wygrała tylko trzy z dwudziestu trzech gier ligowych tego sezonu. Ale skład Burnley wygląda przyzwoicie i co istotne "The Clarets" pokonali Fulham w Londynie 2:0 w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku. Goście mają dzisiaj kłopoty kadrowe, a do tego mieli ostatnio dość napięty harmonogram gier.
Burnley DNB po dobrym kursie 2,17 w Fortunie wygląd bardzo ciekawie.

Typ: Burnley (DNB)
Kurs: 2.17 Fortuna
2:2
zwrot stawki
 
Ostatnia edycja:
R 580,5K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Anglia
Godzina: 21:00
Spotkanie: Brentford - Manchester City
Typ: mecz/liczba goli: MC i powyżej 1,5
Kurs: 1,58
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Liverpool nie zwalnia tempa, zatem MC walcząc o tytuł mistrzowski nie może sobie pozwolić na jakieś straty punktowe w takim meczu. Przed meczem w LM z FC Kopenhagą MC zagra jeszcze z Evertonem i zapewne chciałby podtrzymać znakomitą ostatnio passę na wszystkich frontach. Do składu awizowany jest powrót Haalanda, co z pewnością pozytywnie wpłynie na i tak znakomitą ofensywę Manchesteru. Brentford po serii pięciu kolejnych porażek w lidze pokonał u siebie 3:2 Nottingham a w poprzedniej kolejce mocno postawił się w derbowym meczu Tottenhamowi ostatecznie przegrywając 2:3. Na zakończenie poprzedniego sezonu Brentford w ostatniej kolejce pokonał w Londynie swego dzisiejszego przeciwnika, który świętował już tytuł mistrzowski- teraz MC z pewnością tego meczu nie odpuści.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1044
dx2 223,7K

dx2

Użytkownik
Arsenal-Liverpool 1 DNB @1.65 <to cieszy>
Arsenal @2.35

Patrze na ten mecz przez pryzmat ostatniego pojedynku tych druzyny w ramach FA Cup, ktory wydarzyl sie mniej wiecej miesiac temu. Jako ze los wczesnei skojarzyl ich w Pucharze Anglii to obydwa zespoly graly tam wyjsciowym garniturem. I teraz jak to sie ma do tej propozcyji, poniewaz Liverpool wygral ten mecz na wyjezdzie 2-0, ale to tylko suchy wynik.

To ze Arsenal nie zdobyl tam bramki w 1 polowie to byl wrecz szok, bo Kanonierzy suneli na bramke The Reds atak za atakiem, mieli czyste sytuacje, ale pilka po prostu nie wpadala do siatki. Sadze, ze tu bez problemu znalazloby zastosowanie zdanie, ze gdyby Arsenal prowadzil do przerwy 3-0 to nikt nie moglby miec pretensji o ten wynik. W 2 polowie ten obraz gry troche bardziej sie wyrownal, ale za caloksztalt to Arsenal byl w tym meczu lepszym zespolem. Decydujacy w tym wszystkim byl .... samobojczy gol Kiwiora w okolo 70 minucie spotkania, ktory wszedl z lawki chwile wczesniej. Drugi gol dla Liverpoolu to juz typowa konta w doliczonym czasie gry w 95 minucie.

Ja tam uwazam, ze drugi raz Arsenal nie przegra. Wydaje mi sie wrecz, ze jak Arsenal zdobylby bramke jako pierwszy, to wtedy Liverppol moze miec problem. Liverpool oczywiscie na czele tabeli, ale ten Arsenal wciaz rownie dobrze walczy o te mistrzostwo. Paradoksalnie Arsenalowi latwiej tworzyc sytuacje z takimi zespolami jak Liverpool, ktore nie jest nastawione ultradefensywnie, gdy rywal nie okopuje sie przed swoim polem karnym. Przeczucie mowi mi, ze Arsenal bedzie dzis blisko wygranej, a jezlei sie nie uda to przynajmniej tego meczu nie przegra.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1367
maarcin14 668,4K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Anglia
Godzina: 17:30
Spotkanie: Arsenal Londyn - Liverpool
Typ: X2 & under 4,5 gola
Kurs: 1.76
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, dziś w Premier League bardzo ciekawe spotkanie, o godzinie 17:30 zagrają Arsenal Londyn i Liverpool. Goście są w bardzo dobrej formie, dlatego typuję tutaj remis bądź wygraną Liverpoolu i że w meczu padnie mniej niż 4,5 gola. Liverpool nie przegrał 11 kolejnych meczy z rzędu. W lidze w 22 spotkaniach wygrał aż 15, a pozostałe to 6 remisów i tylko jedna porażka. Liverpool ma najlepszą ofensywę i defensywę w lidze, strzelił 51 goli a stracił tylko 19. Arsenal jest na 3 miejscu, do lidera traci 5 punktów, więc ten mecz jest bardzo ważny dla obu stron. Wiadomo już, że po sezonie z Liverpoolem pożegna się Kloop, dlatego z pewnością fajnie by było to uczcić Mistrzostwem. H2h jest na korzyść Liverpoolu, obie drużyny mierzyły się dość niedawno, bo 7 stycznia w FA Cup, wygrał wtedy Liverpool 2:0. Myślę, że dziś wynik może być podobny. Stawka spotkania jest bardzo duża, dlatego nie spodziewam się wielu goli. Typuję X2 & under 4,5 gola.
 
p-z. 123,2K

p-z.

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Premier League - Anglia - Kolejka 23
Godzina: 17:30
Spotkanie: Arsenal - Liverpool
Typ: Martin Odegaard (Arsenal) otrzyma żółtą kartkę
Kurs: 6,50
Bukmacher: Superbet

Witam, zdecydowanego faworyta w tym spotkaniu nie ma i mimo, że jestem Fanem Kanonierów, to trochę z niepokojem patrzę na to spotkanie. Na pewno z powodu urazów i nieobecności niektórych zawodników większy ból głowy ma Jurgen Klopp, ale widać, że w obu ekipach, to już się normuje i powoli sytuacja się poprawia, bo w LFC wracają: Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson i Dominik Szoboszlai, nie wiem dokładnie co z Salahem, a w Arsenalu bez większych zmian na pewno zagra Gabriel Jesus, który ostatnio skarżył się na problem z kolanem.. No cóź, nię będę przedstawiać rywali w nieskończoność i przejdę do mojego typu, a więc pod lupę biorę kapitana Arsenalu, czyli Norwega Martina Odegaarda, o ile pamięć mnie nie myli, to ostatnią kartkę w lidze Norweg dostał minionego roku we wrześniu w meczu z drużyną Spurs, więc już dość sporo czasu minęło, ale coś mi podpowiada, że prawdopodobieństwo pokazania kartki przez sędziego A. Tylora w kierunku kapitana AFC jest moim zdaniem dość spore, każdy wie, że Ode ma swój charakterek i nie przez przypadek jest kapitanem w ekipie Mikela Artety, a mecz zapowiada się trudny i to szczególnie w środku pola, Norweg w tym sezonie musi często się cofać niżej, by pomagać i aż dziwie się, że w tym sezonie tak mało kartek ma na swoim koncie. Ten typ jak każdy inny nie jest "pewniaczkiem", ale za drobne można się pobawić, zapowiada się ciekawe widowisko, i coś mi mówi, że z lekką przewagą dla gospodarzy, a jeśli oni wyjdą na prowadzenie, to będzie ostro w tym spotkaniu, więc czekam na sporo kartek żółtego koloru i z fartem.
 
K4RiK 8,8K

K4RiK

Użytkownik
Niedzielne kminki na Premier League🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

Średnio je czuję, ale myślę że są warte uwagi.

⚽Chelsea - Wolverhampton
Gra na Chelsea po kursie 1.57 przy tak wielu kontuzjach? Dla mnie odpada. Wilki są w dobrej formie, na 8 ostatnich meczy przegrali tylko ten ostatni z ManU (3:4). I w każdym z tych meczy oddali minimum 3 celne strzały. W Boxing Day z Chelsea oddali aż 6 celnych strzałów i wygrali 2:1. Dziś właśnie dla mnie strzały Wilków wydają się najlepszą opcją, choć alternatywnie można pograć ich gola✅ lub handi✅. Bet z superbeta.
Wolves +2.5 celne strzały ✅1.42
dla ryzykantów linia +3.5 ✅2.05

⚽Bournemouth - Nottingham
Gospodarze są w dobrej dyspozycji już kilka miesięcy, na ostatnie 12 meczy przegrali tylko 2 (z Liverpoolem i Tottenhamem). Nottingham również się dobrze spisuje w ostatnim czasie (po zmianie trenera), choć punktują w kratkę. Dziś nie odważe się postawić na żaden z tych zespołów, bo za oboma drużynami idą jakieś argumenty. Jednak wydaje mi się że powinniśmy być w tym meczu świadkami kilku bramek. W 4 z 5 ostatnich bezpośrednich spotkań padł btts.
Obie drużyny strzelą gola ✅ 1.70


⚽ManU - West Ham
Po gospodarzach w tym sezonie można spodziewać się tylko.. niespodziewanego. Ciężko wyczuć tę drużynę. West Ham ostatnio bardzo słabo się spisuje, w ostatniej kolejce zagrali już Bowen i Kudus, dwa główne napędy ofensywne, jednak na nic się to zdało i tylko zremisowali z Bournemouth. W meczach Manchesteru pada ostatnio dużo bramek i pójdę właśnie w tym kierunku, ponieważ obie ekipy są dość mocne w ofensywie, a nieco gorsze w defensywie. Jednak nie mam przekonania do tego kto może strzelać te bramki, więc polecałbym wybrać opcję z superbeta:
Obie strzelą lub +2.5 gola ✅1.40

⚽Arsenal - Liverpool
Mecz na szczycie, trzecia z pierwszą ekipą. Liverpool w lidze przegrał tylko mecz, Arsenal przegrał tylko jeden mecz u siebie (razem 4). Zmierzyli się już w tym sezonie 2 razy i Arsenal nie wygrał żadnego z tych spotkań. Wiadomość o odejściu Kloppa jakby dodała skrzydeł The Reds. Myślę że zawodnicy pragną zdobyć dla niego zasłużone trofeum. Oczywiście to tylko domysły, ale uważam że to Liverpool potrafi lepiej się zachować w ciężkich boiskowych momentach, w to w takich meczach bardzo ważne, dlatego stawiam na przeciw bukmacherom, którzy faworyzują lekko Arsenal.
Liverpool lub remis ❌1.67

Więcej betów codziennie ode mnie można znaleźć TUTAJ
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1866
maarcin14 668,4K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Anglia
Godzina: 21:00
Spotkanie: Brentford - Manchester City
Typ: Manchester City wygra & powyżej 2,5 gola w meczu
Kurs: 1.90
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Witam, w poniedziałek 5 lutego odbędzie się ostatnie spotkanie 23 kolejki Premier League, a zagrają Brentford oraz Manchester City. Faworytem są oczywiście goście, ale warto zaznaczyć, że dwie ostatnie potyczki wygrywało Brentford. Wydaje mi się, że tym razem ta sytuacja się nie powtórzy. Manchester City musi gonić Liverpool, aktualnie traci do niego 5 punktów ale ma 1 mecz rozegrany mniej. City jest w formie, wygrało 8 ostatnich meczy, a od 11 nie zaliczyli porażki. W obu zespołach pada zazwyczaj sporo goli, ostatnie mecze Brentford to 2:3 z Tottenhamem, 3:2 z Forest czy 2:3 z Wolves w FA Cup. Manchester oczywiście też sporo strzela, ostatnio zaaplikowali 3 gole Burnley, 3 Newcastle czy aż 5 Huddersfield. Typuję wygraną City i że w meczu padnie więcej niż 2,5 gola.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1413
R 632,5K

rjastrzab

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożnaPremier League, Anglia
Godzina: 21:00
Spotkanie: Brentford - Manchester City
Typ: rzuty rożne Manchester handi -1,5
Kurs: 1,51
Bukmacher: Betfan
Post w dziale:
Analiza:
Wygląda, że będzie to bardzo popularny mecz do typowania na poniedziałek. Faworyt spotkania nie może być inny, ale że niespodzianki się zdarzają ja wybieram zakład, na rzuty rożne i więcej tych zagrań po stronie Manchesteru z handi -1,5.
Patrząc na ostatnie statystyki The Citizens nie powinno być żadnego problemu. W poprzednich meczach zanotowali kolejno 7, 14, 13, 11, 12 i w każdym pokrywali handi mając minimum dwa rogi więcej niż rywale. Brendford w tym, aspekcie gry tez słabszy od swoich przeciwników w poprzednich meczach 3:5 z Tottenhamem, dwukrotnie 4:7 z Wolves, i 4L7 z Coventry. Można zastanowić się nad overem rogów ManCity – powyżej 6,5 po soczystym kursie 2,00, ale w poprzednim meczy między nimi było tylko 4:3 dla City, więc ostrożnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1044
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka nożnaPremier League, Anglia
Godzina: 21:00
Spotkanie: Brentford - Manchester City
Typ: City powyżej 9.5 rzutów rożnych
Kurs: 5.00
Bukmacher: Superbet
Post w dziale: https://forum.bukmacherskie.com/thr...ague-3-02-2024-5-02-2024.170355/#post-7243829
Analiza:

Był już typ na rogi City w tym meczu. Ja spróbuję jeszcze odważniej i podam typ na minimum10 rogów City . Widzę 2 argumenty ku rogom gości.
Po pierwsze City bije dużo rogów . Sięgałem do statystyk co prawda tylko 5 meczy wstecz, ale od zawsze goście kojarzyli mi się z ekipą która bije dużo rogów . W każdym razie w ostatnich 5 meczach 4 razy aż notowali dwucyfrowy wynik rogów co dokładnie opisał w liczbach kolega wyżej .
Po drugie Brenfordt to nie są byle ogórki i potrafią powalczyć w tym sezonie z czołówką. W ostatniej kolejce przegrali z Tottenhamem 3:2, Arsenal wygrał z nimi też ledwie 0:1, potrafią się postawić. Uważam, że wynik w tym meczu może długo być niekorzystny dla City typu 0:0 lub może gospodarze nawet zaskoczą i strzela jako pierwsi. Niekorzystny wynik dla gości będzie tylko sprzyjał ich zmasowanym atakom i rogom . Uważam, że są w stanie osiągnąć tu 10 rogów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1537
gamen0 172,2K

gamen0

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Premier League
Godzina: 21:00
Spotkanie: Brentford - Manchester City
Typ: 2 (handicap + 1,5)
Kurs: 1.93
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:
Na stadionie Brentford, znanym ze swojej nieprzewidywalnej natury, rywale nie mają łatwego życia, co już wielokrotnie udowodnili. Teraz, z powrotem do gry wrócił Ivan Toney, prezentując imponującą formę, szybko pozbywając się wszelkich śladów nieaktywności i zdobywając aż dwie bramki. Dla Manchester City, który wystąpi w pełnym składzie, pierwsze minuty zapewne zdominuje Erling Haaland, a także John Stones, powracający do gry. To zestawienie obiecuje emocje i widowiskowy futbol, zwłaszcza z uwzględnieniem możliwości strzelenia przez gości przynajmniej dwóch bramek.
Analizując obecne uwarunkowania, skłonny jestem przewidzieć, że to właśnie Manchester City ma większe szanse na zwycięstwo w tym meczu. Mimo trudności, jakie mogą napotkać na stadionie Brentford, potencjał zespołu, wzmocniony obecnością zawodników takich jak Erling Haaland i John Stones, zdaje się być solidną podstawą do osiągnięcia sukcesu. Dodatkowo, ich zdolność do kontrolowania gry i skuteczne wykorzystywanie okazji strzeleckich sprawiają, że stawianie na zwycięstwo Manchesteru City wydaje się rozsądnym wyborem w tym kontekście.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1044
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom