>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

25 kolejka Ekstraklasy [23.04 - 25.04.2010r.]

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP


Piątek 23/04/2010
Arka Gdynia - Korona Kielce
2,20 3,10 3,15
Legia Warszawa - Piast Gliwice
1,35 4,30 8,25

Sobota 24/04/2010
Polonia Bytom - Cracovia Kraków
2,05 3,20 3,40
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
1,85 3,30 4,00

Wisła Kraków - Lech Poznań
2,25 3,10 3,05

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów
2,55 3,15 2,60

Odra Wodzisław - Polonia Warszawa
2,20 3,15 3,10

Sobota 25/04/2010
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
2,50 3,15 2,65

kursy - Bah
Zachęcam do dyskusji oraz pisania analiz.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Przed nami mecz, który może zakończyć walkę o mistrzostwo lub ją na dobre rozpocząć. Mowa oczywiście o spotkaniu Wisły z Lechem. Miałem okazję oglądać na żywo wtorkowy mecz Białej Gwiazdy ze Śląskiem, także spostrzeżenia na temat formy Wisły mam ???? Co do Lecha, to wiadomo, że nie zagra Buric. Wystąpi Kotorowski, który jednak jest solidnym bramkarzem, ale to nie ta klasa co młody Bośniak. W barwach gospodarzy zabraknie wykarktowanego Głowackiego. Żółta kartka w meczu ze Śląskiem moim zdaniem całkowicie niesłuszna. Kto zastapi stopera Wisły? Być może Diaz zostanie przesunięty na środek obrony, bo Jopa toczącego pojedynki biegowe z Peszko czy Lewandowskim jakoś sobie nie mogę wyobrazić. We wczorajszym meczu Młodej Ekstraklasy cały mecz zagrali Cleber i Singlar. Wiadomość ta może cieszyć Kasperczaka. Uważam, że jednak to Kostarykanin zagra na środku, chociaż chętnie widziałbym tam Clebera. Wraca za to Radek Sobolewski i Ba, czyli dwójka podstawowych środkowych pomocników. Co do samego meczu z Wrocławianami, to Wisła zagrała naprawdę niezłe zawody. Przede wszystkim imponował najlepszy na boisku Patryk Małecki. Bardzo dobre zawody rozegrał tez Pablo Alvarez oraz Rafał Boguski. Ogólnie w grze Białej Gwiazdy widać rękę Kasperczaka. Nie ma już bezsensownych wybić jak za Skorży. Henri wyznaje zasadę, że lepiej podać piłkę do bramkarza niż wyekspediować ją do przodu. Zespół dobrze gra pressingiem, jest też naprawdę solidnie przygotowany pod względem fizycznym. Pod okiem Kasperczaka odrodził się Łobodziński, dostał nawet brawa schodząc z boiska, co ostatnio często się nie zdarzało. No i ta reakcja z trybun przy okazji zmiany &quot;Łobo&quot;, przeciągłe Leoooo czy też tekst: &quot; Łobo chodź na kiełbaskę&quot;. Na napisanie czegoś konkretniejszego zmuszę się dzisiaj wieczorem albo jutro rano. Wszyscy pieją nad Lechem i jego grą. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, że Kolejorz gra naprawdę dobrą piłkę. Jednak Wisła też na boisku czuje się coraz pewniej. W roli faworytów widzę jednak Białą Gwiazdę ????
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Piątek 23/04/2010

Arka Gdynia - Korona Kielce
2,20 3,10 3,15

Obie drużyny walczą o utrzymanie, dlatego na pewno walki i zaangażowania nie zabraknie.
Korona nie wygrała już od 5 spotkań w tym z Piastem i Odrą czyli z rywalami do pozostania w elicie.
Żółto - czerwoni są drużyną grającą dobrze u siebie lecz na wyjeździe zawodzącą, w tym widzę okazje Arki do zdobycia 3 pkt.

Legia Warszawa - Piast Gliwice
1,35 4,30 8,25

Legia musi takie mecze wygrywać, lecz ciężko gra jej się z takimi rywalami, którzy przyjeżdżają się bronić i ewentualnie grac z kontrataku.
&quot;Ryszard Wieczorek nie będzie mógł przeciwko Legii wystawić Sławomira Szarego, pauzującego za żółte kartki, a także Mateusza Kowalskiego, narzekającego na uraz kolana.
Z trybun mecz zobaczy również Adrian Paluchowski.
&quot;
Piast jest minimalnie nad kreską, lecz nie ma prawa wygrać tego spotkania.

Sobota 24/04/2010

Polonia Bytom - Cracovia Kraków
2,05 3,20 3,40

Polonia raczej pewny byt w ekstraklasie w następnym sezonie, czego nie można powiedzieć o Cracovii.
Szczerze mówiąc nie mam pomysłu na ten mecz, myślę, że piłkarze Pasów żądni pozostania w elicie, wywalczą choćby remis i 1 cenny punkcik.


Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
1,85 3,30 4,00

Dwa zespoły w niezłej formie, mające dużo atutów z ofensywie.
Micański, Frankowski, Jezierski, Grosicki, Traore.
Jednak to gospodarze potrzebują bardziej punktów gdyż są tylko 3 pkt nad kreską dlatego moim zdaniem over i czysta 1.

Wisła Kraków - Lech Poznań
2,25 3,10 3,05


Niewątpliwie hit kolejki.
Bardzo ciężki mecz do typowania, pewnie wiele osób powie, że Lech gra na wiosnę lepsza piłkę, a nawet najlepszą, lecz Wisła gra z meczu na mecz coraz lepiej, w dodatku takie mecze rządzą się swoimi prawami.
Wisła nie potrafi grac z drużynami z czołówki, więc remis i under imo najlepsze dla tego spotkania.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów
2,55 3,15 2,60


Będący w słabej formie Śląsk podejmie GKS który również formą nie zachwyca.
Śląsk ma trudny terminarz i w każdym meczu musi walczyć o choćby 1 punkt, Bełchatów Legii nie wyprzedzi więc Śląsk DNB lub 1X, under.

Odra Wodzisław - Polonia Warszawa
2,20 3,15 3,10

Mam wielką nadzieje, że Odra pyknie w tym meczu Czarnych i spuści ich na ostatnie miejsce (przy wygranej Arki).
Odra której dawno nie powinno być w ekstraklasie gra tej rundy lepsza i ciekawszą (jeśli można tak powiedzieć o grze obu zespołów) od Polonistów.Przełknę zostanie Odry w lidze, gdy spuszczą na dno Dysko - Polo klub który nie zasługuje by być w elicie.
Odra po zwycięstwo.


Sobota 25/04/2010

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
2,50 3,15 2,65
W ostatnim meczu smakowity kurs na Ruch.
Lechia ma pewne miejsce w lidze, puchary im nie grożą, a Ruch wręcz przeciwnie, ciągle walczy o el.LE z Legią więc takie spotkania z przeciwnikami którzy &quot;zakończyli sezon&quot; muszą wygrywać.Choć moim zdaniem rywalizację z Legia i tak przegrają, niedoświadczeniem chociażby.
Z Kursu na DNB lub 1x warto moi zdaniem skorzystać.
PS. Nie napinać się ! To tylko i wyłącznie moje spojrzenie na dane mecze.
Pozdrawiam.
 
daniel19 0

daniel19

Użytkownik
Polonia Bytom - Cracovia Kraków | under 2.5 gola | 1.50
Cracovia ma problem ze strzelaniem bramek na wyjezdach o czym świadczą statystyki - tylko 4 bramki w 12 meczach[!] co daje średnią ~0.3 gola na mecz. Natomiast jeśli chodzi o tracenie bramek to stracili 12 bramek w 12 meczach. Polonia Bytom na własnym boisku strzela średnio 1.25 gola a traci 0.75 bramki. Z ostatnich 6 meczy Cracovii na wyjazdach aż 5 zakończyło sie wynikiem under&#39;owym. Identyczna sytuacja jest w wynikach Polonii na własnym obiekcje - na 6 meczy 5 zakończonych under&#39;em.

 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Legia - Piast

Legia w meczu z Jagiellonią szczególnie w pierwszej części gry mi się podobała strzeliła dwie bramki i praktycznie już w pierwszej części gry zapewniła sobie wygraną. Piast w tygodniu przegrał bardzo ważny mecz z Polonią Waraszawa 0:2 i tą drużynę czeka walka o utrzymanie do ostatniej kolejki. Legia na własnym boisku gra dobrze, zaś Piast na wyjazdach stracił aż 22 gole. Piast bez Szarego,Kowalskiego dwóch obrońców i Paluchowskiego który jest wypożyczony z Legii i w tym spotkaniu nie zagra. Stawiam w tym meczu na Legie bo ten mecz musi wygrać bo Ruch wyprzedza ich o jeden punkt.

Legia 1,38
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

Arka Gdynia - Korona Kielce
1:2​

25 kolejkę rozpocznie pojedynek Arki oraz Korony. Obie drużyny walczą o utrzymanie i jest to dla nich bardzo ważne spotkanie. Przed jego rozpoczęciem w teoretycznie lepszej sytuacji jest Korona, która zajmuje 12 miejsce, ale ma tylko 2 punkty przewagi nad 15 Arką. Więc sytuacja może się odwrócić. Tym bardziej, że ostatnio zawodnicy z Kielc nie nie zachwycali. Od pięciu spotkań nie udało im się zdobyć trzech punktów. Pod tym względem Arka wygląda o tyle lepiej, że nie wygrali od 3 spotkań. Jednak grali z teoretycznie mocniejszymi drużynami jak chociaż Lech, Polonia Bytom czy wciąż walcząca o utrzymanie Polonia Warszawa. Ostatni swój ligowy mecz zespół Korony zremisował z GKSem. Po piłkarzach z Kielc było widać determinację i wolę walki. Zagrali dobry mecz, brakowało tylko skuteczności. Natomiast piłkarze Arki od ostatniego spotkania ligowego z Lechem mieli dłuższą przerwę co wykorzystali na rozegranie meczu sparingowego. Dlatego pod względem świeżości mogą wyglądać trochę lepiej choć to wcale nie jest oczywiste.
Faworyta tego spotkania jest wskazać bardzo trudno ponieważ obie drużyny prezentują się dość podobnie. Jest to dla nich kolejny mecz o życie. Jeśli obie drużyny od początku zagrają z animuszem to możemy być świadkami ofensywnej gry. Ale czy piłkarze Korony wytrzymają całe spotkanie na takich obrotach. Wiele może zależeć też od wyniku w pierwszej połowie. Dodatkowo na niekorzyść zespołu prowadzonego przez trenera Sasala przemawia ich statystyka spotkań na wyjeździe, gdzie już od dłuższego czasu nie potrafią zdobyć trzech punktów. Czyżby pozazdrościli serii piłkarzom Jagiellonii? Dzisiaj jeśli zagrają tak jak z GKSem jest spora szansa na to, że w końcu przełamią tą serię. Tylko czy stać tych zawodników na dwa dobre mecze? Zespół Arki miał trochę więcej czasu na przygotowanie się do tego spotkania, ale z drugiej strony na poszukanie formy było go mało. Istotny też może być wysoko wygrany sparing, który podbuduje wiarę we własne możliwości piłkarzy.
Jeśli chodzi o typy to polecam dobrze się zastanowić przed zagraniem 1x2. Tutaj może być każdy wynik. Wiele zależy od postawy gości. Jeśli narzucą swój styl gry jak we wcześniejszym spotkaniu to Arka może mieć spore kłopoty. Ale nie zapominajmy, że są to kandydaci do spadku a po nich wiele nie można się spodziewać. Za to można spróbować zagrać na over 2.5. Wprawdzie snajperzy z obu ekip nie grzeszyli ostatnio skutecznością jednak myślę, że w dzisiejszym pojedynku zobaczymy kilka bramek. Szczególnie kusi wysoki kurs na takie rozstrzygnięcie.
Jeśli chodzi o moje propozycje na to spotkanie to podkreślam, że do zbyt pewnych nie należą i nie warto grać ich za większe stawki.

Moje propozycje:

over 2.5 (kurs około 2.40)✅
Korona lub remis (kurs około 1.60)✅



Legia Warszawa - Piast Gliwice
3:0​

W drugim spotkaniu Legia podejmować będzie Piasta Gliwice. Gospodarze na Mistrzostwo mają raczej małe szanse jednak wciąż walczą o miejsce w Pucharze chociaż wydaje się, że mają dość bezpieczną przewagę nad piątym GKSem. Natomiast Piast cały czas musi myśleć o walce o utrzymanie. Nad 15 Arką ma zaledwie punkt przewagi. Przed tą drużyną ciężkie zadanie ponieważ zdecydowanym faworytem wydaje się być stołeczna ekipa. W ostatnim ligowym pojedynku Wojskowi pokonali Jagiellonię 2:1 chociaż trzeba przyznać, że stylem nie zachwycili. Natomiast Piast uległ innej warszawskiej drużynie Polonii 0:2. Dzisiaj rywal jeszcze trudniejszy a dodatkowo trzeba będzie zagrać bez Adriana Paluchowskiego (umowa) oraz Mateusza Kowalskiego i Sławomira Szarego. Trener Legii nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Wawrzyniaka, Marcina Komorowskiego i Piotra Gizy.
Obie drużyny ciągle mają swoje cele o które walczą. Do ich osiągnięcia na pewno bliżej ma Legia. Piast jest w bardzo złej sytuacji bo po ewentualnie przegranym meczu z warszawską drużyną oraz zwycięstwami Arki i Polonii wyląduje na miejscu premiowanym spadkiem. Jednak drużyna gości wcale nie jest skazana na porażkę przed meczem. Jak pamiętamy Legii nieraz zdarzało się tracić punkty z teoretycznie słabszymi drużynami. Jeśli Piast zagra z dużą determinacją i nie przestraszy się rywala to jest szansa, że będzie wstanie wywalczyć przynajmniej. punkt. Kurs na zwycięstwo Legionistów raczej nie należy do zadowalających. Wprawdzie wiele wskazuje na Legię jednak nie można zapominać, że ich rywal znajdują się pod ścianą i będzie musiał powalczyć w tym meczu. Bardzo możliwe, że goście postawią głównie na obronę licząc na punkt po tej rywalizacji. Dlatego także pomyśleć nad zagraniem undera.

Moje propozycje:

under 2.5 (kurs około 1.55)⛔
Legia (kurs około 1.35)✅
 
legia 122

legia

Użytkownik
@Flamaster &quot;Trener Legii nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Wawrzyniaka&quot; nie to że nie może korzystać z jego usług - po prostu sam go odesłał na trybuny...
2ga kwestia piszesz &quot;wciąż walczą o miejsce w Pucharze chociaż wydaje się, że mają dość bezpieczną przewagę nad piątym GKSem.&quot;
Nie wiem czy wiesz ale 4 miejsce w lidze nie gwarantuje startu w Pucharach...chyba że bierzesz za 100%wy pewniak że Ruch upora się z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok... ???

Legia &gt; Azja -1 ; -1,5 po ok 1,93
po 1sze Legia od 16tu meczów nie wygrała w lidze więcej niż 1ną bramką , ostatnia bardziej okazała wygrana miała miejsce 31 października - 2:0 z Ruchem
po 2 Piast osłabiony absencją dwóch obrońców + Paluch
po 3 Olszar ostatnio zdobył bramkę w listopadzie...
po 4 z Polonią jedyny celny strzał na bramkę oddali w 90ej minucie
po 5 mają najwięcej straconych bramek w całej lidze
po 6 Legia u siebie straciła tylko 6 bramek w 12 meczach
po 7 do przełamania kolejny trend - Legia od 9 spotkań nie potrafi zagrać na zero z tyłu !!! ani razu na wiosnę ta sztuka się wojskowym nie udała podczas gdy jesienią na 23 rozegrane mecze w lidze , PP i LE Legia aż 16 razy kończyła mecz bez straty bramki !!!
po 7 Legia walczy o conajmniej 3 miejsce w lidze dające prawo gry w Pucharach
po 8 aż 9 zawodnikom kończą się kontrakty , część walczy o pozostanie i dobry kontrakt , część walczy o dobry kontrakt i...angaż w innym klubie...

Azja -1 ; -1,5 po ok 1,9 to dobra inwestycja , czas na przekonujące zwycięstwo i na czyste konto Muchy !
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Legia-Piast
Typ: Piast nie strzeli
Kurs: 1.5
Buk: Unibet
W dniu dzisiejszym na stadionie przy Łazienkowskiej 3, zmierzą się Legia i Piast. Moim zdaniem , po 7 spotkaniach z rzędu, w których Legia traciła bramki, dziś bramki nie powinna stracić, zwłaszcza, że podejmować będą bardzo słabą drużynę Piasta Gliwice. Do niedawna strzelenie bramki na stadionie Legii było ogromnym sukcesem, bramki nie strzeliły na tym stadionie m. in. ekipy Ruchu Chorzów i Lecha Poznań. Ostatnio niestety legioniści u siebie bramki zaczęli tracić coraz częściej- gole zdobywały na Ł3 ekipy Korony, Jagiellonii, Odry czy Śląska.
Popularne Piastunki nie były w stanie zdobyć gola na stadionach Odry czy Jagiellonii. Dlaczego więc miałyby to zrobić przy Łazienkowskiej? Mój typ na ten mecz: 3:0 dla gospodarzy.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Wisła- Lech ✅ 0
Under 2.5
W tym meczu osobiście widzę 1:0 w którąś stronę. Takie mecze w polskiej lidze toczą się właśnie do pierwszej strzelonej bramki. Lech niby gra atrakcyjną piłkę, ale ostatnie 5 spotkań w wykonaniu poznaniaków to under. Wisła nie strzela wielu bramek dobrym zespołom, bo za takie raczej nie należy uznawać Lechii i Polonii. Oprócz tego, bardzo słaba skuteczność w ostatnim czasie. Moim zdaniem under wygląda ciekawie. Po mojemu, to jutrzejszym meczu oba zespoły będą schowane za podwójną gardą. Ja tu widzę 1:0 dla Wisły.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Wisła- Lech
Under 2.5 / Over 2.5
???????????????????
Wiśle w tym meczu pasuje remis, Lech jeśli myśli o mistrzu musi tu wygrać bez zbędnych kalkulacji mecz się otworzy po pierwszej bramce, Lech jak zagra zachowawczo to tylko 1 połowe przy remisie a Wisła nastawi się na kontry no bo wiadomo na czym stoi każda z drużyn, jeżeli choć jeden gol padnie w 45 minut over jak dla mnie bardzo prawdopodobny

jest to mecz z seriii 1-0 czy 3-0 żadna różnica Lech nie wygra może jechać na wakacje, dlatego remisu czy murowania bramki raczej nie widze, nie ma co się sugerować sposobem gry z poprzednimi rywalami bo wiadomo jaką taktyke prezentują w grze z Wisłą w wyjazdach- siedzimy na połowie i gramy z kontrataku gdy jest okazja ten mecz będzie zupełnie inny taktycznie dla Wisły i może paść troche goli....Wisła w przypadku straty gola także nie będzie czekać na koniec a przy wyniku remisowym to Lech musi cisnąć przy potencjalnej stracie pierwszego gola zwiększyć obroty podejmując większe ryzyko
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Wiśle w tym meczu pasuje remis, Lech jeśli myśli o mistrzu musi tu wygrać bez zbędnych kalkulacji mecz się otworzy po pierwszej bramce, Lech jak zagra zachowawczo to tylko 1 połowe przy remisie a Wisła nastawi się na kontry no bo wiadomo na czym stoi każda z drużyn, jeżeli choć jeden gol padnie w 45 minut over jak dla mnie bardzo prawdopodobny
- Najgorsze co moglibyśmy zrobić, to pomyśleć, że remis nas zadowala - ucina wszelkie wątpliwości trener Henryk Kasperczak. - Gramy o zwycięstwo! Oczywiście boisko zweryfikuje wszystkie plany, ale kalkulowanie, że remis jest dobry, mogłoby nas zgubić.
Drużyna gra ostatnio coraz lepiej, morale idzie w górę, piłkarze zyskali pewność siebie. Najbardziej cieszą słowa Kasperczaka, że nikt nie będzie kalkulował. To Lech musi ten mecz wygrać. Mam nadzieję jednak, że Biała Gwiazda zagra zgodnie ze słowami jej szkoleniowca, czyli o całą pulę. Liczę, że walka o tytuł zakończy się już dzisiaj ????
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
- Najgorsze co moglibyśmy zrobić, to pomyśleć, że remis nas zadowala - ucina wszelkie wątpliwości trener Henryk Kasperczak. - Gramy o zwycięstwo! Oczywiście boisko zweryfikuje wszystkie plany, ale kalkulowanie, że remis jest dobry, mogłoby nas zgubić.
Drużyna gra ostatnio coraz lepiej, morale idzie w górę, piłkarze zyskali pewność siebie. Najbardziej cieszą słowa Kasperczaka, że nikt nie będzie kalkulował. To Lech musi ten mecz wygrać. Mam nadzieję jednak, że Biała Gwiazda zagra zgodnie ze słowami jej szkoleniowca, czyli o całą pulę. Liczę, że walka o tytuł zakończy się już dzisiaj ????
Prosze Cie nie zartuj, slyszales kiedys by jakis trener powiedzial ze graja na remis. To co mowi trener w mediach a to co mysli to dwie rozne rzeczy. Wszystko zweryfikuje boisko ale Tommy ma racje w tym sensie ze Wisla nie bedzie sie za bardzo otwierac dopoki na tablicy wynikow bedzie remis. Remis dla Wislakow to calkiem dobry rezultat, jesli sytuacja na boisko pozwoli to napewno powalcza o 3 punkty ale kierowanie sie takimi sloganami trenerow nie ma sensu ;-) Ja licze na dobre widowisko a jako kibic na to ze 3 punkty zostana w Krakowie. Nie bede gral nic z tego meczu ale jesli bym musial cos typowac to over ze wzgledu braku Arka Glowackiego.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Prosze Cie nie zartuj, slyszales kiedys by jakis trener powiedzial ze graja na remis. To co mowi trener w mediach a to co mysli to dwie rozne rzeczy. Wszystko zweryfikuje boisko ale Tommy ma racje w tym sensie ze Wisla nie bedzie sie za bardzo otwierac dopoki na tablicy wynikow bedzie remis. Remis dla Wislakow to calkiem dobry rezultat, jesli sytuacja na boisko pozwoli to napewno powalcza o 3 punkty ale kierowanie sie takimi sloganami trenerow nie ma sensu ;-) Ja licze na dobre widowisko a jako kibic na to ze 3 punkty zostana w Krakowie. Nie bede gral nic z tego meczu ale jesli bym musial cos typowac to over ze wzgledu braku Arka Glowackiego.
Nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Kibicuje Wiśle i na bieżąco jestem z sytuacją jaka w niej panuje. Kasperczak przed meczami zachowuje się całkiem inaczej niż Skorża, gdyby Wisłę nadal prowadził były trener Amici usłyszelibyśmy dziś zapewne coś w stylu: Lech to dobra drużyna, szanujemy ją itp itd. Raczej takie słowy jak z ust Kasperczaka, by nie padły. Może rzeczywiście tak będzie, może to tylko sposób na zmobilizowanie piłkarzy. Wiadomo, że gadanie to jedna sprawa a boisko to druga. Ja jednak wierzę trenerowi Białej Gwiazdy i mam nadzieję, że Wiślacy nie pomyślą ani przez moment o tym, że remis to nie jest taki zły wynik.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ten mecz dla Wisły jest jednym z nielicznych gdzie może grać z kontrataku od samego początku a nie jak zawsze cisnąć na rywala puki nie pęknie...widać to w kolejnych meczach gdy Wisła obejmuje prowadzenie po czym stwarza sobie kolejne dobre akcje grając o wiele lepiej, tym samym widać w jakiej grze czuje się najlepiej...
Jak już kolega wspomniał nie chodzi o granie na ,,remis,, tylko wypracowanie odpowiedniej taktyki na przeciwnika ktróry wiadomo jakie ma zadanie, sam remis finalnie jest korzystny dla Wisły więc sama nie będzie rozrzedzać tyłów dla akcji ofensywnych przebijając się przez wszystkie formacje Lecha, właśnie taką taktyke w pewnym momencie będzie musiał przejąć Lech (jeżeli coś nieoczekiwanego nie zdarzy się na boisku) a wtedy Wisła może szybko strzelić gola...
Dlatego napisałem że pasuje jej remis
Presja w tym meczu leży na Lechu, Wisła nawet w przypadku porażki jest na 1 miejscu Lech natomiast bez 3 punktów praktycznie zapomina o majstru, można powiedzieć że ten mecz po części jest jak rewanż w rozgrywkach pucharowych a w takim meczu gra się o awans nie o wynik

PS: też kibicuje Wiśle od wielu lat uczęszczając na jej mecze już od 2 ligi i wiem na co mogła pozwolić sobie wtedy za złotych czasów Kasperczaka i na co teraz choć zdaje sobie sprawe że jak Lech zagra słabo i będzie zdezorganizowany to Wisła wykorzysta to w inny sposób Lech natomiast będzie musiał grać swoje, Wisła w tym meczu ma więcej wariantów i pod każdym względem jest w lepszym położeniu dlatego nie tylko nogi muszą pracować ale i główka
 
R 0

radekg84

Użytkownik
piłka nożna, Ekstraklasa (16:00)
Spotkanie: Wisła Kraków - Lech Poznań
Typ: 2
Kurs: 3,10
Bukmacher: Interwetten
Analiza: W dzisiejszym spotkaniu które może zadecydować o mistrzostwie kraju na stadionie Hutnika piłkarze Wisły Kraków podejmować będą Lecha Poznań. Wisła jest liderem tabeli i ma 4 punkty przewagi nad Lechem. Wisła zwycięstwem na kolejarzem może zapewnić sobie mistrzostwo. Lech musi wygrać żeby tej szansy nie stracić. Wisła zaczęła ostatnio bardzo dobrze grać, zdobywając w 4 meczach komplet punktów. Pokonała takie zespoły jak Lechia Gdańsk, Polonia Bytom, Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Kolejorz natomiast jest niepokonany od 16 spotkań. Ostatni mecz drużyna Jacka Zielińskiego rozegrała przed dwoma tygodniami, kiedy pokonała przed własną publicznością Arkę Gdynia.
Wiele będzie zależało od ofensywnego kwartetu Kolejorza - Roberta Lewandowskiego, Sławomira Peszki, Siergieja Kriwca i przede wszystkim Semira Stilicia, który ostatnio prezentował się jak za swoich najlepszych dni.
W sobotnim spotkaniu Wisły zagra poważnie osłabiona. Za żółte kartki pauzować musi bowiem Arkadiusz Głowacki. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ zmagającego się z urazem Issy Ba, a na pewno nie zagra Łukasz Garguła.
W zespole Lecha zabraknie z kolei kontuzjowanego Grzegorza Kasprzika, a także Ivana Djurdjevicia i Jakuba Wilka. Pod znakiem zapytania stoi także występ bramkarza Jasmina Burića. Myślę że Lech myśli nadal o mistrzostwie i to zmobilizuje go do wygranej z Wisłą, która nie gra jak dawniej;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom